Opinie o PKP Cargo w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie PKP Cargo. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Cargo na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Cargo w Katowice

zainteresowany

Panowie ile manewrowy na start dostaje u was na rękę?

Za

Yyu

Zależy od bocznicy ale norma to 2600 brutto

@Yyu

Ale jakieś dodatki do tego są ? . Chodzi mi o kasę na rękę z dodatkami już dla swiezaka

Yyu
@Zainteresowany

Dodatki : szkodliwe , zmiany nocne, po roku węgiel, premia I możliwość nadgodzin... Na rękę 2400

@zainteresowany

Zamiast iść na łatwiznę i zadać pytanie, to może po prostu poczytaj wcześniejsze odpowiedzi innych pracowników na temat wysokości zarobków i warunków pracy i wszystkiego się dowiesz.

Max

Czegoś nie rozumiem.Niby tak restrykcyjne wyglądają etapy aby zostać mechanikiem(czytaj potocznie zwanym maszynista)A jak czytam o wysokości wynagrodzenia to pprzecież nie można być normalnym i zdrowym psychicznie żeby godzić się wykonywać tak odpowiedzialną pracę za taką jałmużnę.

Mietek
@Max

Nie "Niby tak restrykcyjne" tylko restrykcyjne. I nie tylko na maszynistę. No niestety specyfiką kolei jest ogromna ilość przepisów, z którymi trzeba się zapoznać i sama praca, której ludzi z zewnątrz nie potrafią zrozumieć. Niemniej praca jest ciekawa i wymaga dużo myślenia. Jest to bardziej praca dla miłośników kolei. Z drugiej strony, swojego czasu było duże bezrobocie na rynku pracy i każdy się chwytał ofert jakie były dostępne na rynku. Jak ktoś sprawdził się na stanowiskach kolejowych i przepracował kilkadziesiąt lat, to gdzie teraz ma iść do pracy? Także w odpowiedzi na Twój komentarz na kolei pracują normalni ludzie. Zdarzają się wyjątki, ale wyjątki są wszędzie. Wielu ludzi odeszło na emeryturę i są braki na kolei. No niestety młodym ludziom na rozmowach kwalifikacyjnych obiecuje się gruszki na wierzbie, po czym po podpisaniu umowy otwierają im się oczy i po krótkim czasie idą do innych zawodów za większe pieniądze. No chyba, że podpiszą lojalkę to wtedy muszą ją odpracować i żałują swojej decyzji. Póki firmy kolejowe nie zaczną płacić przyzwoitych pieniędzy, to będą braki. A na godne pensje raczej się nie zapowiada.

Woj

Zbliża się doroczne tradycyjne pożegnanie emerytów. Tym razem tych którzy nabyli ten status w 2017 roku. Jest to miła uroczystość przy okazji której pracodawca ma okazję wyrazić swoje podziękowanie w imieniu firmy byłym już pracownikom, a koledzy między sobą powspominać itd. Miła to uroczystość i dla wielu z nas bardzo ważna. W tym roku pracodawca pospołu(o dziwo) ze stroną społeczną tzn. Związkami Zawodowymi podjęli uchwałę aby podzielić emerytów na LEPSZY I GORSZY SORT. Bardzo niepięknie! Jakież to małe. Przypominam dla porządku :Zgodnie z art. 2 pkt 5 uzfśs, przez osoby uprawnione do korzystania z funduszu rozumie się pracowników i ich rodziny, emerytów i rencistów – byłych pracowników i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie, o którym mowa w art. 8 ust. 2, prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z funduszu.Pracodawca jednak nie może w drodze regulacji wewnątrzzakładowych, tj. regulaminu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, zawęzić kręgu osób wymienionych w pierwszej części ustawowej definicji osób uprawnionych do korzystania z funduszu wyrażonej w art. 2 ust. 5 uzfśs. To znaczy, że nie może ograniczyć dostępu do funduszu pracownikom, ich rodzinom, emerytom i rencistom – byłym pracownikom i ich rodzinom (por. Anna Martuszewicz, Katarzyna Piecyk, Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Komentarz). Pozbawienie uprawnień którejkolwiek ze wskazanych grup należy uznać za naruszenie przepisów uzfśs zagrożone karą grzywny. Zgodnie bowiem z art. 12 a uzfśs jeśli ktoś, będąc pracodawcą lub będąc odpowiedzialnym, w imieniu pracodawcy, za wykonywanie przepisów ustawy, nie wykonuje przepisów ustawy albo podejmuje działania niezgodne z przepisami ustawy, podlega karze grzywny.

byly pracownik

cargo service zejdzie na dno od 1 kwietnia cargulom nie mozna nigdzie dorabiac niz w cargo service beda wybijali godz maszynistom

@byly pracownik

Nie rozumiem,możesz uściślić?

Deklaracja S

Ile odpalę

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
logo firmy Application Specialist (Field)
Alpha Omega Engineering
Ktoś kogo oszukali

Witam..Mój drodzy ,czy ktoś już dostał pieniądze na święta ,bo jest środa ...a na koncie nie ma wpływu....,?

Incubus
@Ktoś kogo oszukali

nie ma i przed Świętami nie będzie.....dopiero przed wypłatą niestety a kwotę pomijam bo to żenada i tyle....

@Incubus

Zgadza się ...Jak tak można......Ludzi mają za nic...!

Jakie zarobki na rękę w czasie szkolenia na maszyniste w obrębie bocznicy kolejowej i już po kursie ?

Ktoskogo oszukal

Moi drodzy ..Pracuje w tej firmie nie długo...Ale szczerze odradzam.....!Układy jak wszędzie ..Nie szanują ludzi...Wprowadzają nie potrzebny ferment...Itp Ale widoczne mają sztygarzy za płacone...Jedna wielka porażka....

Incubus

na Święta Bożego Narodzenia dostąpiłem zaszczytu otrzymania nagrody w kwocie 254 zł....nie znam firmy w ,której by płacono mniej . Bravo Panie Dyrektorze ! Bravo Zarząd ! możecie być z siebie dumni....tylko nie dziwcie sie ,że nikt do PKPCS nikt nie chce się przyjąć.....

@Incubus

Wy pazerne robole. Ja wam dam. To i tak dostaliście bardzo dużo pieniąchów na te święta. W średniowieczu to na stos można było trafić. Teraz to macie i tak za dobrze.

oooo

poczta polska nic

tibus
@oooo

witam chcial bym sie dowiedziec ile na renke zarobi manewrowy w carvo??

Rampampam

Jest piekna mloda kobieta w Kolpremie. Jest sliczna !!

stażysta

Czy maszynista stażysta szkoląc się w pierwszym etapie, czyli te 500 godzin,ma płacone dodatkowo za pracę w niedzielę i święta ?

Pikaczu
@stażysta

Jak najbardziej , tym bardziej że to jedyna możliwość dorobienia stówki do wypłaty :(

@stażysta

Oczywiście,ze nie.Stażysta jest w sobote niepotrzebny dlatego nie ma takiej opcji żeby przyjść posiedzieć w kabinie i dostać kasę.

Pikaczu
@anonymous

Oczywiście że tak, wciąż widzę takie przypadki w Zakładach Płd i Śląskim

Cześć . Na jakie zarobki netto można liczyć po zdaniu szkolenia na maszyniste w obrębie bocznicy ? . W ogłoszeniu jest 3100brutto ale czy jakieś dodatkowe dochodzą do tego ?

ciekawy

Czy osoba która nie rozróżnia tych kropek kolorowych (testy Isihary, ukryte liczby w kropkach) może ubiegać się o stanowisko maszynisty? Bardzo proszę o jak najdłuższą konstruktywną odpowiedz. Pozdrawiam

Wodecki
@ciekawy

Kategorycznie nie może być mechanikiem daltonista ,wszelkie wady wzroku wykluczają z zawodu !

ciekawy
@Wodecki

Ja mam doskonały wzrok i barwy podstawowe też rozróżniam. Jedynie nie widzę tych kropek, w których ukryte są liczby. Ponoć jest jeszcze lampa wilczka. Jesteś tego w 100% pewny?

kolejarz

Nie przejdziesz badań

Lolek
@ciekawy

Ale jak nie widzisz ? Żadnych cyfr nie widzisz czy tylko nie które ?. Z tego co wiem to jak np pokażę ci kilka i jedno nie będziesz widział to nic się nie stanie .

Krakowianin

Cześć, ile u was wyciąga maszynista pracujący w obrębie bocznicy kolejowej ? . Jest szansa na 3tys na rękę ?

Jest

Krakowianin
@Krakowianin

Z nadgodzinami, czy bez ? . Jest podstawowa stawka i dodatki , czy jak to wygląda ?

@Krakowianin

Bez nadgodzin,na stronie PKP CS w zakladce kariera wszystko jest opisane.

@anonymous

To życzę im powodzenia w szukaniu naiwniaków którzy mają uprawnienia i będą jeździć za 3100 brutto

hater koleii

Jest (usunięte przez administratora) w (usunięte przez administratora) płacą jak (usunięte przez administratora) ćmy i warunki pracy jak w kołchozie, liczą na to ze młody , ambitny człowiek będzie pracował za 3 a będzie miał płacone za 1

Witam może mi ktoś powiedzieć jak wygląda w cargo praca robotnika torowego w okolicach Katowic po ile godzin i ile zmian dziękuję

Dawid3

Witam, orientuje się ktos czy PKP Cargo prowadzi obecnie kursy na maszyniste dla osób bez żadnych kwalfikacji pozwalających na rozpoczęcie pracy w tym zawodzie?

kolejarz
@Dawid3

bez żadnych kwalifikacji to możesz iść do mc donalda a nie na kolej..

Nina

Cześć. Czy może mi ktoś opisać pracę odprawiacza pociągów? Co należy do obowiązków? Ile się zarabia na tym stanowisku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam orirguje się ktoś jak wygląda praca robotnik torowy i gdzie jakąś baza jest na Śląsku i czy pracują tylko na Śląsku czy wyjeżdżają na delegacje ?

Luźno.

Mamy piękny przedświąteczny czwartek, dostaję smsa - przelew na konto :D Myślę sobie wypłata to nie jest gdyż w PKPCS nie ma co liczyć na wypłatę wcześniej niż 10ego (wyjątek stanowi 10 wypadający w weekend). Tak więc zaglądam na konto szybko coż to za gratyfikacja odmieni dziś moje życie kolejny raz w tym roku hahahahah przepraszam wchodzę i widzę: 205 złotych na święta !!!!! (usunięte przez administratora) firma ! dziękuję ! Te święta będą naprawdę BOGATE !!! a w Sylwestra to chyba do Zakopanego... ŻENADA !

Anioł Stróz

Młodzi którzy 1-grudnia mają przyjść do PKP CS na stanowisko maszynista-stazysta serdecznie odradzam,świadectwo będziecie robić przez ponad 2 lata a w dodatku zrobią wam tylko B2,czyli nędzne manewrówki i to w dodatku na spalinówki,nie pakujcie sie to bo jak podpiszecie lojalnościówke to potem będziecie płakać..

Anioł Stróz
@Anioł Stróz

POMYŁKA - zrobią wam A1!! a nie B2 [B2 to szlak]

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Cargo - Katowice

• Jak się pracuje w PKP Cargo?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Cargo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Cargo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Cargo?

Kandydaci do pracy w PKP Cargo napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Cargo