Opinie o ING TECH Poland w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ING TECH Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ING TECH Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ING TECH Poland w Katowice

baner wywiady
Pracownik
Pracownik

Wracamy do biura, w szczycie epidemii. Nic więcej nie trzeba dodawać

Devops Expert
Pracownik
 Pytanie

To była świetna firma, ale wiele lat temu. Teraz ciągle informacje o tym, że Holandia to i Holandia tamto. Uzależnienie maksymalne od centrali nie pozwala zrobić tej firmie nic sensownego w celu przekonania do siebie nowych ludzi. Główny manager zajmuje się tematami bieżącymi, nie ma wizji rozwoju tej organizacji dalej. Zawsze zachowawczy, obserwuje rynek i decyzję podejmuje jak juz inne firmy są dawno z przodu. Spotkania z pracownikami, które robi są do bólu nudne i przewidywalne. Ciezko się to ogląda więc wszyscy wrzucają tylko sarkastyczne komentarze. Area leadzi z łapanki ostatnio. Albo nie mają kompletnie wiedzy technicznej( chociaż podobno wymagana) albo kompletnie nie mają wiedzy miękkiej a uwaga - zarządzają managerami (!!!), którzy potem zarządzają nami - inżynierami. Jak to ma działać? ING Tech jest typowym korpo niestety nastawionym tylko na wynik a ludzi przeżuwa i wypluwa gdzieś po drodze. Nikt się nie troszczy o długoletnich pracowników. Awanse są możliwe po spełnieniu miliona wymagań i znajomości, widoczności a ludzie z zewnątrz od razu wskakują na te stanowiska po godzinnej rekrutacji. Ludzie odchodzą bo mają dość, a firma twierdzi że porównuje się z rynkiem i jest dobrze:) Takie rzeczy tylko w Tech.

2
AML
Kandydat

Jestem zażenowany poziomem rekrutacji w tej firmie. Trafiłem tutaj za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Mój język angielski był weryfikowany przez tę firmę rekrutacyjną, potem przez rekruterkę z ING podczas rozmowy telefonicznej. Następnie wykonałem case study w j. angielskim. Moja praca została zaakceptowana i zostałem umówiony na spotkanie online z rekruterką i menadżerem z ING. Dodam, że mimika twarzy menadżera wyglądała jakby dostał karę, więc dlatego musiał się ze mną spotkać. Podczas tej rozmowy miałem czwartą weryfikację j. angielskiego. Pomimo presji, poradziłem sobie dobrze. Po paru dniach otrzymałem informację, że moja kandydatura została odrzucona, ponieważ nie podobał się im mój j. angielski. To jest takie żałosne oraz brak szacunku do kandydata, który poświęcił mnóstwo czasu wykonując case study, mimo że weryfikacja języka była wcześniej wielokrotnie przeprowadzana. Chciałbym dodać, że miałem do czynienia z obcokrajowcami - oni zawsze koncentrują się na pozytywach. W tej firmie to na siłę szukali jakiś wad, a jak coś znaleźli, to wyolbrzymili do monstrualnych rozmiarów. Niestety, ale z przykrością można powiedzieć, że Polak Polaka potrafi zgnoić. Dostanie się do tej firmy zależy od tego, którą nogą wstanie menadżer w dniu spotkania z kandydatem.

lgbt

Niektórzy pracownicy to straszne homofoby a firma nic z tym nie robi.

2
Upodl(ona) Nowy wpis
Były pracownik

AML. Niekompetny menadżment. Kolesiostwo i protekcjonizm. (usunięte przez administratora). Zastraszanie. Promowanie oszustwa i oszustów. Chaos w organizacji procesów. Zrzucanie niewspółmiernej odpowiedzialności i obarczanie niewspółmiernymi obowiązkami najniższych szczebli. Kreowanie niepotrzebnej pracy.

X Nowy wpis
Pracownik
@Upodl(ona)

Co do tych się zgodzę: chaos w organizacji procesów. Zrzucanie niewspółmiernej odpowiedzialności i obarczanie niewspółmiernymi obowiązkami najniższych szczebli oraz kreowanie niepotrzebnej pracy. Natomiast co do reszty to nie przesadzajmy, chyba że trafiłaś na naprawdę słabego team lidera.

Pompon Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Hej, kilka pytan o czas pacy- w jaki sposób rejestrowany jest czas pracy? Czy jest w ogole? W szczególności podczas pracy z domu Czy są nadgodziny i czy są płatne, nie robią z tym problemu? To prawda można zaczynać pracę jak się chce byle między 7 a 9?

M Nowy wpis
Pracownik
@Pompon

Tak, zaczynasz dowolnie między 7 a 9. W zależności od procesu nadgodziny są lub nie. Są płatne i przynajmniej u nas dla chętnych, zero przymusu. Czas pracy jest rejestrowany, ale dopóki nie kombinujesz to oficjalnie się o tym nie dowiesz.

Świeżynka
Pracownik

Mimo tego, że widać u nich w ruch w zatrudnieniu (wiele ogłoszeń, informacje w social mediach o tym jak się rozrastają), to kontakt po wysłaniu CV był natychmiastowy (kilka godzin). Aplikowałem jednocześnie na trzy stanowiska w różnych pionach firmy. Rozmowy miałem tylko dwie, ponieważ dostałem ofertę z jednego z teamów, więc ostatnia rozmowa została odwołana. Rozmowa na stanowisko, na które się dostałem była przeprowadzona w fajnej atmosferze, dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem, negocjowaliśmy stawkę na jasnych warunkach. Bardzo pozytywne wrażenia, mam nadzieję, że praca będzie równie fajna :) Druga rozmowa była dość kiepska, z mojej winy. Nie miałem wystarczająco dużo doświadczenia i wiedzy. Pogadaliśmy szczerze i manager zespołu przedstawił mi ofertę stażu dla ich zespołu, na którym mógłbym się podszkolić, a w przyszłości dołączyć do nich jako regular. Nie mam pojęcia skąd aż tak złe opinie o firmie, procesie rekrutacji, HR. Znam kilka osób z wewnątrz i bardzo sobie chwalą to miejsce. Mam nadzieję, że i mnie nie zawiedzie.

Kandydat
Kandydat
@Świeżynka

Możliwe że stąd że często HR w ogóle nie dają żadnego feedbacku - robią kilka etapowe rekrutacje, a potem zero odpowiedzi z ich strony.

Kandydat
Kandydat

Moja przygoda z rekrutacją wygląda następująco- pierwszy etap to krótka rozmowa telefoniczna z osobą HR, kolejny etap zaproszenie do testu - na wynik testu czeka się ok. 10dni roboczych. Tu jeszcze osoba z HR była dość kontaktowa i udało się uzyskać jakiś feedback. Test zdany więc odbyła się rozmowa na zoomie z osobą z HR i managerem. Miała być odpowiedź w ciągu tygodnia - do 2 tygodni max. Mija już ponad 2 tygodnie od tej rozmowy i zero odpowiedzi ze strony ING. Próba dodzwonienia się do osoby HR z którą wcześniej był kontakt bez sukcesu - wygląda tak jakby połączenia były odrzucane.

Tezkandydat
Kandydat
 Pytanie
@Kandydat

Rozmowa na zoomie po ang? Mam case study i test po ang, zastanawiam się czy na rozmowie tez będzie weryfikowany?

asdfg1234
Kandydat

Proces rekrutacyjny rozciągnięty w czasie na ponad miesiąc. Rekruterka z którą rozmawiałam ZK to jakieś dziecko, którą przerasta zwykła rozmowa telefoniczna. O pracy się nie wypowiem, bo zdążyłem znaleźć inną, gdzie szanowali kandydatów.

1
Ewa
@asdfg1234

Możesz coś więcej napisać o tej rekrutacji? Ile tych etapów było że tak długo ten proces u ciebie trwał? Jak ogólnie atmosfera? O co pytali?

szy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jak trzeci dzień po wysłaniu case'a brak odzewu to chyba można się pożegnać z dalszą rekrutacją?

praca zdalna
Kandydat
 Pytanie

Hej czy to prawda, ze praca z biura w Warszawie odbywa się tylko 2 razy w miesiacu? Jakie zazwyczaj są to dni tygodnia? Czy zdarzaja sie sytuacje, ze trzeba przyjeżdżać częściej? Jakiego rzędu są roczne premie? Dziękuję za odpowiedzi

Ą
Pracownik
@praca zdalna

2-3 razy w miesiącu, oprócz tego manager może ci zlecić przychodzenie jeśli masz słabe wyniki. Niektóre szkolenia odbywają się w biurze, pierwszy dzień nowego pracownika od marca również

Julia

Te dwa trzy razy w miesiącu są po to żeby omówić coś konkretnego czy tak po prostu przychodzi się do biura i robi to samo co w domu? Ciężko jest mieć zadowalające wyniki? Onboarding jest zdalny czy stacjonarny?

an
Kandydat
 Pytanie

Cześć. Aplikowałam na juniora w transaction monitoring i mam kilka pytań. Jestem na etapie rozwiązywania case study. Wiecie jakie są kryteria oceny ? Nie mam doświadczenia w aml, więc wielu rzeczy nie wiem, obawiam się, że pomimo moich starań polegnę już na tym etapie. Jak wygląda potem rozmowa z managerem? Po ewentualnej pozytywnej ocenie mojego case staudy ma się dobyć rozmowa z managerem. Czy taka rozmowa odbywa się w języku angielskim? Jestem troche przerażona, bo o ile dobrze radze sobie w pisaniu po angielsku, czytaniu i "rozumieniu", o tyle z mową jest krucho, bo nigdy nie miałam potrzeby aby używać tego języka a też ciężko się przygotować na taka rozmowę. No i pytanie o zarobki. Jest dużo tu sprzecznych informacji (może też już nieaktualnych) na temat wysokości zarobków i innych benefitów. Jakich zarobków można się w tej chwili spodziewać?

Son
Pracownik
@an

Case study ma pokazać ze myślisz logicznie, widomo ze jako junior nie musisz mieć takiej wiedzy. Rozmowa z managerem jest zawsze po angielsku, warto przygotować się z podstawowych definicji AML: cash intensive businesses, terrorism financing, tax heaven, etc. Pelno tego w internecie, można się dobrze przygotować. Widełki na juniora to Ok 5-7k brutto.

w hubs od półtora roku
Pracownik
@Son

na juniorze dawali 5600 minimum w 2021, teraz obstawiam, że spokojnie można śpiewać 6000 jak nie masz doświadczenia jeśli już coś w bankowości popracowałeś/aś to możesz i 6500+ mówić

Maja
@w hubs od półtora roku

poważnie bez doświadczenia da radę szóstkę wykręcić? Ktoś obecnie ma podobne warunki i potwierdzi? Wdrożenie i przyuczenie w razie czego teraz jak wygląda? Maja tu jakiś okres testowy / próbny?

w hubs od półtora roku
Pracownik
@Maja

Kolega bez doświadczenia w bankowości dostał 6000 też w 2021. A od tamtego czasu widełki poszły w górę. Nie wiem jaka jest teraz "podłoga", ale te 6000 naprawdę można śmiało mówić :) Najpierw masz umowę na 3 miesiące, potem różnie - niektórzy dostają na nieokreślony, inni na określony. Zależy jak dobrze sobie poradzisz w trakcie wdrożenia. A samo wdrożenie jest dość długie, po treningach (prawie miesiąc to chyba obecnie trwa) masz jeszcze cały proces dopuszczenia do procesowania na własną rękę. To też zależy od osoby ile to potrwa, ale zwykle nie mniej niż miesiąc. Ale nie warto się spieszyć - ci, którzy próbują szybko przez ten proces przejść, zwykle też szybko oblewają i wcale najszybciej nie kończą :)

M
Pracownik
@Maja

Tak, dają 6k brutto bez doświadczenia. Miesiąc szkoleń i wchodzisz na proces. Pierwsza umowa na 3 mies i po niej decyzja

abc123
Kandydat
 Pytanie

Hej, rekrutowałam na stanowisko juniorskie w transaction monitoring i ok. 10 dni temu wysłałam rozwiązane case study. Jak długo czeka się na feedback i zaproszenie na kolejny etap rekrutacji tj. rozmowę? A może skoro czekam już ponad 10 dni to znaczy, że się mi nie udało i nie przeszłam tego etapu rekrutacji? Jak to wygląda?

I
Kandydat
@abc123

Hej, ja czekałem na odpowiedź 8 dni. Zazwyczaj jak się czeka tak długo to raczej nie jest się już branym pod uwagę przy rekrutacji. Ta firma ma w zwyczaju olewać kandydatów zamiast wysłać nawet automatycznego maila ze jednak nie.

Jola
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.
Kandydat
 Pytanie

Hej, wysyłając cv przez stronę i workdaya kiedy spodziewać się linku do śledzenia aplikacji? Czy przychodzi on wtedy kiedy cv zostaje otwarte?

nick
Kandydat

Teoretycznie 2. etap rekrutacji (rozmowa wideo, 1. etap to telefoniczna) bez zastrzeżeń, miła rozmowa. Po tym etapie brak decyzji, brak kontaktu mailowego z rekruterem. Zmarnowany czas.

Zażenowany
Kandydat

Poziom rekrutacji w tej firmie to jakiś nieśmieszny żart. Szkoda czasu na wypełnienie case’u, który jest pełen błędów. Rozmowa rekrutacyjna z idiotycznymi pytaniami, kompletnie niezwiązanymi ze stanowiskiem. Po rozmowie dzwonili jeszcze raz z dodatkowym pytaniem i określonym terminem na odpowiedz. Odezwali się dopiero po mailu z pytaniem na jakim etapie jest aplikacja. Generalnie D I M (usunięte przez administratora) :) bardzo niedoświadczenie rekruterzy, których ewidentnie przerasta zwykła rozmowa przez telefon.

Machina
Pracownik
 Pytanie

Przy okazji drugiej rocznicy pracy w ING Hubs, podliczyłem, że łączna suma podwyżek, które dostałem w ciągu tych dwóch lat wyniosła dokładnie 50% pensji od której zaczynałem. Obrażonych komentatorów poniżej pytam w jakiej innej firmie można na to liczyć? W ING Hubs są fajne możliwości rozwoju, rekrutacje wewnętrzne i cały projekt stworzony przez dzial HR zachecajacy do nich i do kierowania własnym rozwojem. Może faktycznie gdzie indziej są lepsze benefity, bo tutaj jak masz multisporta to nie masz kafeterii, ale czy to serio jest mega problem?

Wyjatek
Pracownik
@Machina

Śmieszy mnie twoje zaślepienie - widocznie kolegów ani znajomych nie masz, albo z nimi nie rozmawiasz bo inaczej wiedział byś że raczej nikt tak nie ma albo wyjątki. W moim przypadku przy 2 latach było to zawrotne 1000 zł czyli mniej niż 10%, a większość nie dostaje nic.

pracownik
Pracownik
@Wyjatek

nie no, jak ktoś zarabiał 4k i udało mu się dostać podwyżkę i awansować i mieć 6k, to w sumie się zgadza - dostał łącznie 2k czyli połowę tego z czym zaczynał ;)

Machina
Pracownik
@Wyjatek

Hej mam kolegów i z nimi rozmawiam, również spoza ING, i wiem, że ogólnie sytuacja kiedy po 2 latach w korpo zarabiasz 10% więcej niż dostałeś na rozmowie jest dosyć rzadka, więc masz rację, jesteś wyjątkiem albo musiałeś się wyjątkowo postarać ;)

Julia
@Machina

Te podwyżki dają tak 'ustawowo' czy trzeba się jakoś wykazać? Udało ci się awansować w ciągu tych dwóch lat? Na jakie jeszcze benefity oprócz karty Multisport i kafeterii można tu liczyć?

Machina
Pracownik
@Julia

W TM podwyżkę w praktyce dostaje każdy dwa razy w roku: mnieszą w połowie roku, większą na koniec. Jej wysokość jest zależna od wyników. Awans z juniora na mid po roku jak spełniasz KPI. Dalej rekrutacje wewnętrzne.

Machina
Pracownik
@Julia

Benefity to kafeteria, którą możesz wykorzystać na multisporta albo na co chcesz; luxmed; PPE

Janusz
Kandydat
 Pytanie

Pytanie odnośnie pracy w biurze w Warszawie w dziale AML stanowisko analityka - jakie są wynagrodzenia- czy specjalista dostanie 10k brutto czy mniej? A także czy naprawdę trzeba być tylko 2 dni w miesiącu? Czy potem okazuje się że jednak częściej trzeba przyjeżdżać? Czy to są wybrane dni?

Joel
Pracownik
@Janusz

Zależy gdzie, w zwykłym TM Operations na mida raczej max 8,5k jak się bardzo dobrze zaprezentujesz. To serio jest praca, która nie wymaga wielkich kwalifikacji. W teamach typu Optimization albo CoE na pewno dostaniesz więcej ale to w zależności od tego co umiesz i jakie masz doświadczenie. 2 dni w miesiącu, ustalone wewnątrz teamu. Zdarza się, że są dopasowane pod większe wydarzenia typu circle meeting. Powiem Ci tak, możesz nie przychodzić w ogóle, ale licz się z trudnymi pytaniami, na przykład: dlaczego zdecydowałeś się na tę firmę, która w swojej polityce ma tworzenie społeczności i zespołów, a Ty nie chcesz nawet zobaczyć jak wyglądają Twoi koledzy z pracy ;)

tomasz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.
Kandydat
 Pytanie

Na jakie pieniądze mozna liczyc jako junior network inz.?

Jjjj
Kandydat
 Pytanie

Hej, czy specjalista z prawie 2letnim doświadczeniem w TM ma szansę na 9tys brutto?

iendżi
Były pracownik
@Jjjj

raczej 7,5-8k

Guess
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.
Kandydat
 Pytanie

Ile średnio trwa proces rekrutacji? Po jakim czasie oddzwaniają i ile czasu czeka się na decyzję?

Zainteresowany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jakie są widełki na Starszego Inżyniera (poziom 3)?

dgr
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś mógłby powiedzieć jakie są kategorie zaszeregowania w ING Hubs i czy poziom Ekspert to jedna z tych kategorii czy jedynie określenie doświadczenia? dzięki wielkie :)

A
Pracownik
@dgr

W większości działów jest to stopień zaszeregowania najpewniej najwyższy wśród nie-managerow

Msm
Pracownik
@dgr

Stopień zaszeregowania odpowiadający Team Leadowi, tylko, że na 'eksperckiej' ścieżce kariery, w odróżnieniu od ścieżki 'menadzerskiej'

Niderlandzki
Kandydat
 Pytanie

Hej, czy istnieje szansa na dofinansowanie kursu niderlandzkiego? Znam podstawy, ale wiadomo że do pracy przydałoby się doszlifować

Pracownik
Pracownik
@Niderlandzki

Mamy znizki 30% do Profi Lingua ale mozesz tez sfinnasowac to ze swojego budzetu szkoleniowego (kazdy ma jakas pule kasy na rok do wydania na rozwoj / szkolenia / wyjazd na konferencje itp)

Ala
Kandydat
 Pytanie
@Niderlandzki

Zatrudnili Cię z podstawami niderlandzkiego? Bo ja mam poziom NL B2+ i angielski C1 i powiedzieli mi przy rekrutacji, że za słaby poziom języka...inna firma zatrudniła mnie na stanowisko z niderlandzkim z pensja 9.5k brutto na start więc chyba poziom języka nie był tak słaby jak twierdzili rekruterzy ING

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o ING TECH Poland - Katowice

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w ING TECH Poland?

  Zobacz opinie na temat firmy ING TECH Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w ING TECH Poland?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 4 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy ING TECH Poland?

  Kandydaci do pracy w ING TECH Poland napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ING TECH Poland
2.5/5 Na podstawie 124 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Konduktorska 35
  40-155 Katowice
 • NIP: 6342510598 KRS: 0000183258
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 309 200
 2. GoWork.pl 4 049 352
 3. olx.pl - praca 3 255 228
 4. jooble.org 2 682 558
ING TECH Poland
Przejdź do nowych opinii