logo PKP Cargo

PKP Cargo

Katowice

Opinie o PKP Cargo

loko 2015-10-28 06:44
I co z tego? Jeżeli pracujesz w PKP CS to są bardzo małe szanse żebyś się dostał do Cargo sa. Ja składaniem chyba z 4 razy podanie do PKP Cargo sa a obecnie pracuje CS i nawet nie zadzwonili na rozmowę. Poza tym nie polecam pracy w Cargo service.
matii 2015-11-28 15:56
Wypłata po ponad 4 latach pracy 1570zł na rękę, to mało,młodzi zbyt długo tu nie popracują....Ja też już szukam czegoś innego.
CV 2015-12-02 14:20
Aplikacje jako maszynista-darujcie sobie kurs na licencje jeśli go nie posiadasz 5300PLN plus lekarz 750 i nie masz pewności ze Cie przyjmą ( w pierwszej kolejności ida znojomi od dyrektora plus doświadczeni maszyniści z innych firm których nie trzeba szkolić) a Ty wydasz ok 6000PLN i masz nic nie warty papierek wiec lepiej wykorzystaj te pieniądze na inny kurs PS ach no i przez około trzech lat uczysz się na maszyniste za ok 1500 PLN na reke-ale kto chce niech probuje ludzi do służby w imie ojczyzny tez trzeba POWODZENIA!
ustawiacz 2016-01-21 12:33
Nie polecam tej firmy. Ja jako ustawiacz zarabiałem 2180 zl w tym nocki, węgiel i premia 100 zl. Za taką odpowiedzialność to ja dziękuję. Do tego mój prywatny telefon stał się telefonem służbowym. Nie raz wydzwaniali, że kogoś nie ma i żeby zostać 12h. Zlikwidowali stażowe, o podwyżkach nic nie mówili.
ustawiacz 2016-01-21 12:36
Żeby była jasność, pracowałem w PKP Cargo service.
tr 2016-02-04 16:36
Do pracowników PKP Cargo Service. Nie zapisujcie się do związków ZZM Katowice. Płaci się 39zl miesięcznie a nic nie robią. Zgodzili się na wycofanie stażowego, zamiast paczek na święta czy bonów zalatwi nam karty CDO24, porady prawne bez naszej wiedzy. Pytam się, po co nam takie dziadostwo. Są to ściemniacze którzy mydlą oczy i obiecują a sami bawią się za nasze pieniądze w Warszawie.
Cargullll 2016-02-13 00:41
Witam,
Maszynista stażysta, szkolę się ponad rok czasu, wynagrodzenie 2300-2500 na rękę, pierwszy rok około 1900 zł. Praca odpowiedzialna i ciężka, napewno nie dla osób którym ciężko wstać o 1 w nocy do pracy na 12 h. Napewno trzeba to polubić a wręcz się zakochać :D. Nauki sporo ale coś za coś, dofinansowanie do weekendów, wczasów dla rodziny, karty Fitprofit, wypłata na czas, dużo urlopu (dodatkowe 8 dni :D) , norma godzin (168 lub mniej) nadgodziny godnie zapłacone (stażyści bez możliwości nadgodzin), pożyczki z kasy pracowniczej bądź zakładu na cele mieszkaniowe bardzo nisko oprocentowane. W dzisiejszych czasach w wielu firmach ( nawet tych spoza branży kolejowej) można pomarzyć o takich rzeczach. Gdy usłyszysz narzekanie maszynistów że dostają po 2500 - 2800 zł na rękę warto zapytać czy czasem nie mają potrącane 1000 zł pożyczki na pasku :). Porównanie prywatnych spółek do PKP Cargo: przynajmniej mam rodzinę i dom w którym codziennie śpię. Ocena: Celujący z plusem
ds 2016-02-29 09:19
co znaczy słąbe płace ,o to pojącie względne
Robotnik 2016-03-28 16:18
Tak to akurat prawda ze przejmuja wszystko co popadnie nie majac ludzi. Najpierw zbieraja bocznice a pozniej dopiero mysla skad ludzi wezma.Zamiast zrobic normalne przyjecia do firmy to proponuja ludzia prace przez agencje tymczasowe. Do tego oszczedzaja na sprzecie i wszystko jak najnizszym kosztem :)
martin 2016-04-06 20:40
Praca raczej bezstresowa... pensje OK, w przedziale 3-4 tys na rękę, rozmowy o podwyżce kończą się zbywaniem.
miki 2016-04-28 22:56
Witam ! Ile zarabiają dyżurni ruchu w Cargo Service ? ojientuje sie ktoś?
Rekrutacja 2016-05-17 15:21
SPM Poland Sp. z o. o. poszukuje osób na stanowisko:
Maszynisty. Praca Tychach i Bieruniu.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o wysłanie CV na adres rekrutacje@spmpoland.com.pl
strus 2016-06-06 11:54
Witam
A ile zarabiają średnio spawacze na PKP ?? Chciałbym się dostac do tarnowskich gór ale podobno zarobki średnie.
maszynista 2016-08-06 12:48
Kredyt mieszkaniowy? Chodzi o te 10 tyś?
Rzeczywiście można sobie kupić w tych czasach te wymarzone dwupokojowe
eccpo 2016-10-11 18:02
Witam, orientuje si ktos kiedy jakis nabór na manewrowych, lub na swiadectwo maszynisty.
rtgy 2016-10-12 12:57
No dobrze, ale najważniejsze jest to, że nie ma rotacji wśród pracowników, bo widocznie każdemu odpowiada bieżąca atmosfera.
mario 2017-01-11 10:28
ktoś sie orientuje jak tam sytuacja w pkp cargo service jakie zarobki dla pracownika z dużym doswiadczeniem ?
Dave 2017-01-29 05:30
Witam ile zarabia manewrowy w Cargo service?
Mariusz 2017-02-02 12:40
Witam, oriętuje się ktoś jak wygląda praca w pkp cargo servis jako maszynista pomocnik ??
Maszyn... 2017-02-07 18:46
Ile zarabiasz na rękę jako maszynista na stażu?
maszynista stażysta PKP Cargo Service 2017-02-07 23:15
1700-1800 zł, szału nie ma
Maszyn... 2017-02-08 11:11
Jak wygląda szkolenie i jaką kategorie Ci robią? pracujesz na bocznicy?
maszynista stażysta PKP Cargo Service 2017-02-08 12:19
Jeszcze nie pracuje, mam czas do podjecia decyzji do poniedziałku, a szkolenie wygląda tak
1. szkolenie warsztatowe w gliwicach 260 h na lokomtywowni
2. 40 h rewident na bocznicy na kopalni
3.500 h czynnosci przy pracy maszynisty, na bocznicy na kopalni
4. szkolenie teoretyczne we wrocławiu 280 h, zakwaterewanie płaci PKP
5. 600 h szkolenie pod nadzorem i egzamin na świadectwo maszynisty kat A1, bocznica na kopalni
6. 1000 h z drugim maszynistą kat swiadectwa B2

A ty też do Cargo service ?
Maszyn... 2017-02-08 17:54
Tak,dostałem tą samą propozycje i mam ten sam dylemat co Ty. Na pewno robią kat A1+B2 ?
Tomek 2017-02-09 08:31
Witam,ile zarabia manewrowy?, dostałem propozycje, nie wiem czy gra warta świeczki?.i jak wygląda szkolenie?.dziękuję za informacje.
Qubus 2017-02-09 12:17
Pewnie z 1700 zł, do tego dochodzą bony żywieniowe codzienne.
Qubus 2017-02-09 12:20
Pewnie z 1700 zł, do tego dochodzą bony żywieniowe codzienne., szkolenie ok dwóch tygodni egzamin teoretyczny trzy pytania, praktyczny.
Tomek 2017-02-09 16:40
A dużo do nauki jest z teorii na manewrowego?
Qubus 2017-02-10 20:55
Mało ze dwa tygdonie, coś koło tego.
mati 2017-02-13 17:52
A gdzie można sie zgłosić na te szkolenie staż? Gdzie uderzać?
Maszyn... 2017-02-13 18:49
A masz licencje maszynisty?
mati 2017-02-13 19:10
Nie mam to najpierw to trzeba zrobić? Jak tak to gdzie można mieszkam w pobliżu Katowic
Maszyn... 2017-02-13 21:54
Bez tego ani rusz,ciężko sie dostać na świadectwo a co dopiero na licencje,takze bedziesz musial ją zrobić na właśna ręke koszt około 5500zł + 750zł badania.Potem mozesz uderzać do przewoźników zeby Cie przyjeli na licencje ale tak jak mowie,z tym jest bardzo ciężko.Licencje maszynisty możesz zrobić w paru róznych firmach na terenie Śląska,jedna z nich mieści sie w Katowicach,wystarczy poszukać na googlach.
Maszyn... 2017-02-13 21:56
Bez tego ani rusz,ciężko sie dostać na świadectwo a co dopiero na licencje,takze bedziesz musial ją zrobić na właśna ręke koszt około 5500zł + 750zł badania.Potem mozesz uderzać do przewoźników zeby Cie przyjeli na ŚWIADECTWO ale tak jak mowie,z tym jest bardzo ciężko.Licencje maszynisty możesz zrobić w paru róznych firmach na terenie Śląska,jedna z nich mieści sie w Katowicach,wystarczy poszukać na googlach.

POPRAWIŁEM BO ZROBIŁEM BLĄD
Poważny 2017-02-13 22:50
Proszę Was o dobre rady jak się dostać na stanowisko manewrowego . Proszę o szczere odpowiedzi . naprawdę bardzo mi zależy poważnie bardzo! Proszę o jakieś wskazówki .
Gość 2017-02-15 13:10
Chłopie.. jak tak bardzo Ci zależy to nie potrafisz wyszukać w necie jak zostać manewrowym,ewentualnie poszukać firmy która zajmuje się kursami na manewrowego?
Dyżurny ruchu 2017-03-09 08:36
Po 10 latach pracy dostajesz 2600 brutto, czyli 1900 na rękę. Koleżanki po 23 latach pracy dostają 2700 brutto. Zero podwyżek,stazowe zabrali, wszystko najlepiej samemu kup, praca na starych i non stop pasujących się urządzeniach, soboty i niedziele mimo,że praca od poniedziałku do piątku na trzy zmiany, to musisz chodzić jak ci wypadnie i z łaski w tygodniu masz dzień wolny. Dno, brak motywacji i przyszłości. Aha, jest premia: 50 zł, raz na kiedyś 100 zł brutto. A wymagań tysiące
Dyżurny ruchu 2017-03-09 09:02
W cargo service dofinansowanie do weekendów, na cele mieszkaniowe??? Chyba coś ci się przyśniło, 10 lat pracy jako dyżurny ruchu i zarobek 2600 brutto, premia 50 lub 100 zł brutto, soboty płatne zabrali i każą przychodzić za dzień wolny w tygodniu, spróbujesz odmówić jednej soboty to jałmużnę zwaną premia ci uwalą
Ustawiacz 2017-03-09 09:06
Żadnych bonów żywieniowych nie mają, ubrania robocze kiepskiej jakości, po godzinie pracy w deszczu przemoczone do ostatniej nitki
Gość 2017-03-15 13:03
Jeżeli chodzi o pracę w PKP Cargo Service na stanowisku Dyżurnego ruchu to zdecydowanie nie polecam, jest to chyba najbardziej niedoceniane stanowisko pracy przez firmę biorąc pod uwagę beznadziejne zarobki.
złomiarz 2017-03-29 16:02
Jeśli chodzi o maszynistów to śmieciarź w Pakistanie więcej zarabia niź pkp cargo service .. Beznadzieja ... same pociotki i ubeki pracują w tej firmie...
SIAKARAMASKA 2017-03-29 17:53
CHYBA MASZ NA MYŚLI MASZYNISTÓW Z ELITY Z POCIAGWEJ , BO NA MANEWRACH TO NAWET ŚMIECIARZ W POLSCE WIĘCEJ WYCIĄGA NA MIESIĄC. A CO DO KONEKSJI RODZINNYCH MASZ RACJĘ BO NAWET CZYŚCICIEL WAGONÓW Z HALEMBY MOŻE ZOSTAĆ KIEROWNIKIEM W DYREKCJI W KATOWICACH JAK MA SIĘ PLECY.
Fan 2017-04-01 15:34
No niestety zarobki w Cargo są mizerne, rewidentów gonią autami po wielu powiatach, maszyniści mimo że pracują max 12h to wracają nieraz na własną rękę..i to można przełknąć ale nie za 3000zł !!! A to tylko szczyt marzeń bo świeży maszynista ma na rękę ok 2200zl i tylko czeka żeby uciec do prywaciarza . A przecież ludziom nie o to chodziło by dorabiać poza pracą :(
Joanna 2017-04-06 11:26
@Fan a czy firma zapewnia jakieś dodatkowe benefity dla pracowników?
maszynista 2017-04-17 12:52
Pracuje jako maszynista zarobki bez nadgodzin to 2400 zł . Bez żadnej porzyczki to jest kwota jaką max dostaje na rękę.
❤ pkpcs 2017-04-17 13:09
Dodam jeszcze tak jak kolega pisze wyżej kończy się lojalka i uciekam z pkp cs . Zero możliwości rozwoju . Social gówniany 300 na święta i drugie 300 na święta kolejarz 200, wczasy pod gruszą 600 zł , premia co miesiące dla dziobaków po 100/150 (nie widziałem ale słyszałem), inni po 60/40, i podpadnięci 20/0 . "i nie pyskuj bo ci premie upierdole na trzy miesiące
Stazysta 2017-04-21 08:42
Co wy gadacie,jakie 2400? Ja jestem na stażu na maszyniste i wyciągam bez nadgodzin 3100netto,robota przyjemna,ludzie bardzo mili i uprzejmi.Polecam
Obserwator 2017-05-07 22:18
Maszynista stażysta, który twierdzi, że bez nadgodzin zarabia 3100 zł netto niech się lepiej przyzna pod czyją protekcją jest i z czyjego polecenia był przyjmowany.
Czasy, gdy w PKP CS były dobre warunki dawno się skończyły. Całkowity brak szacunku dla pracowników zarówno tych doświadczonych jak i zaczynających karierę. Pracownicy mają bez szemrania wykonywać każdy pomysł i to szybko, nawet jeżeli nie ma on sensu lub jest niezgodny z przepisami bezpieczeństwa. A jak coś się stanie, to wtedy firma się od odwraca i równa pracownika z błotem.
Oficjalnie awans otrzymują ludzie z doświadczeniem. W rzeczywistości kariera jest tylko dla znajomych, dzieci kolesi, osób z ładnym wyglądem i wazelinarzy którzy nie mają pojęcia o robocie. Jak ktoś ma mamusie lub tatusia na wysokim stołku to nie musi się martwić o swoją karierę. Prędzej awans dostaną osoby z zewnątrz niż pracownicy z kilkuletnim stażem.
Ci którzy się znają na robocie uciekają zaraz po spłaceniu lojalki. Firma nawet nie próbuje ich zatrzymać, bo woli zatrudnić ludzi bez doświadczenia za najniższą stawkę. A to, że większość nowo zatrudnionych nie ma predyspozycji i chęci do pracy to już nie ma znaczenia.
Żeby pozyskać pracowników obiecuje się im ładne zarobki, dużo podwyżek i wciska jak najwięcej bajek jak to rewelacyjna i cudowna firma, która dba o pracownika. Wmawia się ludziom, że na proponowanych stanowiskach nie ma dużo pracy i wszyscy się nudzą od braku zajęć.
Manewrowym obiecali 2500 zł, a po zdanych egzaminach dali tylko 2200.
Kusi się też kursami na ustawiacza, dyżurnego, maszynistę po którym ma być cudowna podwyżka i piękna, rewelacyjna praca. Potem okazuje się, że podwyżka to 100- 200 zł brutto i nie można się zwolnić, bo jest lojalka.
I nie ma żadnych bonów żywieniowych.
Gość 2017-06-05 12:15
Na jakieś bocznicy pracujesz?
Szczepan 2017-06-08 13:10
Witam, wie ktoś ile zarabia brygadzista na towarowej PKP Cargo, który koordynuje prace punktu zdawczo-odbiorczego?
Zostaw swoją opinię o PKP Cargo - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Cargo