logo PKP Cargo

Opinie o PKP Cargo

brak slow 2013-10-27 09:43:02
Jednym słowem BD +.
koza 2014-01-25 20:20:29
pkp serwis to firma która nigdy nie powinna powstać !!! w zarządzie i na stołkach niższych stanowisk pracują karierowicze i (usunięte przez administratora)które nie dostały oferty w DB
duch 2014-06-20 14:32:54
płace w Firmie słabe, brak motywacji do roboty. Szefowie w większości to byli pracownicy DB. To Firma bez przyszłości ludzi w Warszawie wynajmują od prywatnych Firm bo matka zakręciła kurek z półdarmowymi robotnikami.
maszynista stazysta 2014-11-13 19:02:40
Nie wiem czemu nadajecie na Cargo Service... Dziwnym trafem wszyscy z DB uciekaja do CS, płaca jest podobna we wszystkich spolkach towarowych przewozow. Ja osobiscie polecam. Sprobowac
gosc 2014-11-27 18:50:38
Kiedyś pracowałem w tej firmie i raczej była to strata czasu dla mnie. Mój prywatny telefon stal się służbowym 24h.
Mądra Rada z Życia 2014-11-27 19:03:23
maszynisto stazysto,popracujesz dłużej zrozumiesz. Pamietaj zawsze ze w ruchu kolejowym BEZPIECZEŃSTWO jest na pierwszym miejscu. Nigdy nie rob się dobry dla kogos bo nikt nie poda ci pomocnej dloni a prokurator nie uzna słowa przepraszam. Od kilkunastu ponad lat jestem Kolejarzem i bardzo dobrze znam ta prace od robotnika torowego, zawsze miej ten swój Dupochron. Kazdego trzeba szanować jak też tych którzy przychodzą i odchodzą. Wiele jeszcze przed Tobą i nie jeden raz zmienisz pracodawcę bo będziesz mógł zarobić więcej wiec nie przesadzaj w słowach bo nie wiesz co przyniesie jutro.
Maszynista 2015-07-24 17:35:36
Przejmują do obsługi wszystkie bocznice jak leci - czy mają ludzi , czy się znają oby był grosik i wykopać zasiedziałą konkurencję . Niedawno utworzyli drogowkę posiadając 1 kilof i 2 łopaty. Mają mnóstwo roboty w calej Polsce
And 2015-07-25 22:15:07
Firma bez przyszłości słabe place brak motywacji i jesteś gnojony na każdym kroku nikt nie dba o firmę tylko o swoje portfele mowie o władzach
loko 2015-10-28 06:44:22
I co z tego? Jeżeli pracujesz w PKP CS to są bardzo małe szanse żebyś się dostał do Cargo sa. Ja składaniem chyba z 4 razy podanie do PKP Cargo sa a obecnie pracuje CS i nawet nie zadzwonili na rozmowę. Poza tym nie polecam pracy w Cargo service.
matii 2015-11-28 15:56:52
Wypłata po ponad 4 latach pracy 1570zł na rękę, to mało,młodzi zbyt długo tu nie popracują....Ja też już szukam czegoś innego.
CV 2015-12-02 14:20:18
Aplikacje jako maszynista-darujcie sobie kurs na licencje jeśli go nie posiadasz 5300PLN plus lekarz 750 i nie masz pewności ze Cie przyjmą ( w pierwszej kolejności ida znojomi od dyrektora plus doświadczeni maszyniści z innych firm których nie trzeba szkolić) a Ty wydasz ok 6000PLN i masz nic nie warty papierek wiec lepiej wykorzystaj te pieniądze na inny kurs PS ach no i przez około trzech lat uczysz się na maszyniste za ok 1500 PLN na reke-ale kto chce niech probuje ludzi do służby w imie ojczyzny tez trzeba POWODZENIA!
ustawiacz 2016-01-21 12:33:54
Nie polecam tej firmy. Ja jako ustawiacz zarabiałem 2180 zl w tym nocki, węgiel i premia 100 zl. Za taką odpowiedzialność to ja dziękuję. Do tego mój prywatny telefon stał się telefonem służbowym. Nie raz wydzwaniali, że kogoś nie ma i żeby zostać 12h. Zlikwidowali stażowe, o podwyżkach nic nie mówili.
ustawiacz 2016-01-21 12:36:17
Żeby była jasność, pracowałem w PKP Cargo service.
tr 2016-02-04 16:36:44
Do pracowników PKP Cargo Service. Nie zapisujcie się do związków ZZM Katowice. Płaci się 39zl miesięcznie a nic nie robią. Zgodzili się na wycofanie stażowego, zamiast paczek na święta czy bonów zalatwi nam karty CDO24, porady prawne bez naszej wiedzy. Pytam się, po co nam takie dziadostwo. Są to ściemniacze którzy mydlą oczy i obiecują a sami bawią się za nasze pieniądze w Warszawie.
Cargullll 2016-02-13 00:41:26
Witam,
Maszynista stażysta, szkolę się ponad rok czasu, wynagrodzenie 2300-2500 na rękę, pierwszy rok około 1900 zł. Praca odpowiedzialna i ciężka, napewno nie dla osób którym ciężko wstać o 1 w nocy do pracy na 12 h. Napewno trzeba to polubić a wręcz się zakochać :D. Nauki sporo ale coś za coś, dofinansowanie do weekendów, wczasów dla rodziny, karty Fitprofit, wypłata na czas, dużo urlopu (dodatkowe 8 dni :D) , norma godzin (168 lub mniej) nadgodziny godnie zapłacone (stażyści bez możliwości nadgodzin), pożyczki z kasy pracowniczej bądź zakładu na cele mieszkaniowe bardzo nisko oprocentowane. W dzisiejszych czasach w wielu firmach ( nawet tych spoza branży kolejowej) można pomarzyć o takich rzeczach. Gdy usłyszysz narzekanie maszynistów że dostają po 2500 - 2800 zł na rękę warto zapytać czy czasem nie mają potrącane 1000 zł pożyczki na pasku :). Porównanie prywatnych spółek do PKP Cargo: przynajmniej mam rodzinę i dom w którym codziennie śpię. Ocena: Celujący z plusem
ds 2016-02-29 09:19:00
co znaczy słąbe płace ,o to pojącie względne
Robotnik 2016-03-28 16:18:24
Tak to akurat prawda ze przejmuja wszystko co popadnie nie majac ludzi. Najpierw zbieraja bocznice a pozniej dopiero mysla skad ludzi wezma.Zamiast zrobic normalne przyjecia do firmy to proponuja ludzia prace przez agencje tymczasowe. Do tego oszczedzaja na sprzecie i wszystko jak najnizszym kosztem :)
martin 2016-04-06 20:40:35
Praca raczej bezstresowa... pensje OK, w przedziale 3-4 tys na rękę, rozmowy o podwyżce kończą się zbywaniem.
miki 2016-04-28 22:56:39
Witam ! Ile zarabiają dyżurni ruchu w Cargo Service ? ojientuje sie ktoś?
Rekrutacja 2016-05-17 15:21:48
SPM Poland Sp. z o. o. poszukuje osób na stanowisko:
Maszynisty. Praca Tychach i Bieruniu.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o wysłanie CV na adres rekrutacje@spmpoland.com.pl
strus 2016-06-06 11:54:58
Witam
A ile zarabiają średnio spawacze na PKP ?? Chciałbym się dostac do tarnowskich gór ale podobno zarobki średnie.
maszynista 2016-08-06 12:48:56
Kredyt mieszkaniowy? Chodzi o te 10 tyś?
Rzeczywiście można sobie kupić w tych czasach te wymarzone dwupokojowe
eccpo 2016-10-11 18:02:16
Witam, orientuje si ktos kiedy jakis nabór na manewrowych, lub na swiadectwo maszynisty.
rtgy 2016-10-12 12:57:04
No dobrze, ale najważniejsze jest to, że nie ma rotacji wśród pracowników, bo widocznie każdemu odpowiada bieżąca atmosfera.
Zostaw swoją opinię o PKP Cargo - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Cargo