Opinie o PKO Bank Polski w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PKO Bank Polski. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie PKO Bank Polski na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKO Bank Polski w Warszawa

Rozczarowany

Najgorszy proces rekrutacyjny w jakim brałem udział. Łącznie poświęciłem czas na 3 rozmowy, żeby nawet nie otrzymać odpowiedzi, mimo iż byłem wielokrotnie zapewniany o przekazaniu ostatecznej odpowiedzi. Szczerze odradzam, szkoda czasu, paliwa i zaangażowania na spotkania.

J

Nie, nie jest po temacie. Nawet, jak będziecie usuwać niewygodne odpowiedzi.

Mam 5 letnie doświadczenie w banku stąd pytanie czy kwota 6 brutto w dużym mieście na detal jest kwotą realną? Jakie stawki na dzień dobry proponują w PKO na tym stanowisku?

@Kandydat

Jak widzisz wszystko co się tylko pojawia i opisuje nieciekawą rzeczywistość w tym smutnym miejscu jest usuwane Zastanów się czy aby na pewno chcesz tam spędzić część swojego życia..Nie warto dla tych 6 brutto

Doradca
@Kandydat

Raczej wątpię co do kwoty. Myśle ze realnie możesz liczyć na kwotę 4500-5000 brutto

Nektar

Jak wygląda praca na stanowisku doradcy klienta indywidualnego?

@Nektar

Hmm... Zależy o co pytasz. Siedzisz na stanowisku i obsługujesz klientów. Wpłaty, wypłaty, przelewy zwykle i zagraniczne, sprzedaż i obsługa produktowa, spadkobrania, dyspozycję na wypadków śmierci, książeczki mieszkaniowe i td. Masz do realizacji plan kwartalny i sprzedajesz produkty bankowe- rachunki, karty, kredyty, limitu w koncie, lokaty, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia... Tyle w skrócie:)

@Doradca_klienta

poza tym co napisał przedmówca przyjmujesz reklamacje i klient chce na wczoraj wyjaśnienia choć Ty nie masz na nic wpływu no i bluzgi na Ciebie sfrustrowanych emerytów którym nie zgadza się przekaz z TV z tym co widzą w szarej rzeczywistości, siedzisz na na nasiadowkach które nic nie wnoszą i po jakims czasu codziennie rano wstając do roboty pytasz się co ja robię w tym cudownym miejscu... O gratisach typu chory kręgosłup i lecący wzrok od komputera nie wspomnę. No i nie należy zapomnieć o podbieraniu sobie klientów i podpierd..aniu przez ulubienice kierowniczek...

@aaa1

A ty dalej wciskasz same kłamstwa. Reklamacji jest naprawdę bardzo mało. Śmiać mi się chcę jak czytam twoje wypowiedzi.

Chciałam podziękować bardzo Panu Przemysławowi K za proces przeprowadzenie mnie przez etapy rekrutacji.Super kontakt, wszystko wytłumaczone, cierpiwy,uprzejmy.Dostawałam na bierząco informację co czeka mnie w kolejnych etapach rekrutacji..Rekrutacja była przeprowadzona w bardzo profesjonalny sposób.Rozmowa przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie .Bardzo profesjonalna rozmowa ! Cały proces rekrutacyjny oceniam wzorowo. Nie spotkałam się z żadnymi pytaniami wykraczającymi poza zakres merytoryczny. Czytelnie przedstawiono mi warunki pracy na jakich będę zatrudniona oraz zadania. Cały proces rekrutacji oceniam bardzo dobrze .POLECAM pracę w PKO BANKU POLSKIM

Pytań było bardzo dużo np: Mój najtrudniejszy klient?Jak radzę sobie z trudnym klientem ? Moje cele i wiele innych . Nie spotkałam się z żadnymi pytaniami wykraczającymi poza zakres merytoryczny.

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Doradca_klienta

Czy będą jakieś punkty my benefit? Na zajączka nie było, może wpadnie na majówkę? Ktoś? Coś?

K

Czy u was w oddziałach zmiana dress codu w banku na luźniejszy też spowodowala to, że teraz musicie chodzić ubrani dokładnie tak jak inni pracownicy oddziału. Macie plan dni jak macie przyjść ubrani? No i nosić ubrania kolorystycznie zgodnie z dniami tygodnia ustalonymi przez dyrektora?

Dyrektor
@K

Nie ma zmian kodu na luźniejszy. 90 % dyrektorów nie uznało poluzowania. Ja również.

aha
@K

wg kodeksu pracy powinni płacić za strój

Wieloletni doradca
@K

U nas zmiana na plus. Jesteśmy dużym oddziałem. Dyrekcja zdecydowała, że nie wprowadza elementu spójnego, bo się zwyczajnie nie da. Mamy się trzymać standardów i tyle. Jak ktoś chce może się ubierać "po staremu", jak ktoś ma ochotę może po nowemu. Ja osobiscie noszę t-shirt i marynarke plus mniej oficjalne spodnie

Paweł Ko

Powtarzam - specjalista od PR zawsze w cenie! Co jak co, ale ten młody człowiek jest cennym nabytkiem.

Kos
@K

U mnie w oddziale nowy dress code został przyjęty bardzo pozytywnie przez wszystkich pracowników łącznie z dyrektorem, który wspierał mnie w projekcie KOS ponieważ zostałem jego ambasadorem. Klienci również doceniają zmianę

Witold
@Kos

Powiesz jaki to ten nowy dress code? Jest w końcu element spójny i trzeba ubierać się kolorystycznie pod dyktando? Jest jakiś zwrot pieniędzy za garderobę do pracy?

JPA

Korporacyjna propaganda, wirtualnie wszystko się zgadza, gorzej w realu...

klient
@JPA

racja, zamiast pracownika infolinii wirtualna asystentka - nie rozumie pojęcia" przelew, połącz z konsultantem, wyjaśnij problem" . (usunięte przez administratora) i lekceważenie klientów dla wygody robota za setki tys. zł zarobione na kliencie- a jak nie odwiedzisz oddziału banku to nic nie załatwisz.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Albert

18.04.2023 10:04

Albertikona wywiad

Pracuję w oddziale banku w Warszawie. Chciałbym opowiedzieć o tym, jak firma stara się maksymalizować zyski poprzez radykalne minimalizowanie kosztów wynagrodzeń działu sprzedaży. Chciałbym także zwrócić uwagę na brak zatrudnienia profesjonalistów na wyższych stanowiskach kierowniczych.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Albertikona wywiad

Starszy doradca bankowości osobistej.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Albertikona wywiad

Praca zdalna u sprzedawcy bankowego to wciąż fikcja. Duże umowy muszą być omawiane w gabinetach i taka forma pracy jest najczęstsza.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Albertikona wywiad

Od 5 do 10 tysięcy brutto. W Warszawie można wypracować górną granicę wynagrodzenia.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Ponad 15 lat.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Albertikona wywiad

Nie, ze względu na dość niskie wynagrodzenie, dużą niepewność co do zatrudnienia oraz złą atmosferę w pracy.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Albertikona wywiad

Uważam, że wynagrodzenie jest zbyt niskie w stosunku do zakresu obowiązków, które trzeba wykonywać. W pracy przeszkadza mi także niekompetencja moich przełożonych.

Albertikona wywiad

Nie ma możliwości rozwoju. Bank redukuje etaty.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Albertikona wywiad

Atmosfera jest raczej zła. Panuje dość duży "wyścig szczurów". Każdy chce zdobyć jak najwyższą premię.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Albertikona wywiad

Uważam, że dużo rzeczy, które były mi obiecywane na początku pracy nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Albertikona wywiad

Uważam, że w firmie na wyższych stanowiskach powinny pracować osoby, które przede wszystkim wiedzą, jak wyglądają produkty bankowe. Chciałbym, żeby przełożeni uświadomili sobie, że pracownicy muszą dobrze zarabiać, bo to oni przynoszą pieniądze do firmy.

Zły

Czy ktoś się spotkał z sytuacja, że Bank z umowy o pracę na czas określony, zmienił nagle kolejną umowę tylko na zastępstwo ? Przyznam się szczerze że jestem zły i zszokowany takimi praktykami. Miałem pierwsza umowę na zastępstwo, potem dwie umowy na czas określony pod rząd a teraz znowu zastępstwo. Dodam że obecne zastępstwo bez podanej konkretnej daty zakończenia. Czy to w ogóle zgodne z prawem ? Umowy na czas nieokreślony ogólnie nie są honorowane w tej instytucji ?

@Zły

Tak znam kilka takich osób. Może nie robisz planów i nie chcą ci przedłużyć?

Rolniczka

Czy ktoś posiada informację odnośnie benefitów na majówkę?

Kiziulek88

KTOŚ COŚ NA TEMAT NAGRODY ROCZNEJ? PODOBNO MA BYĆ NA KONIEC STYCZNIA WYPŁACANA. JAKIE SĄ ZASADY PRZYZNAWANIA?

@Kiziulek88

Mamy dopiero marzec. Nagroda roczna będzie przyznana każdemu pracownikowi. Bank rośnie w siłę :)

To cm DJ DJ
@Kiziulek88

2 brutto ostatniego marca za miliony mojej sprzedaży

Olena

Cześć Chciałabym zapytać jaka jest stawka brutto dla konsultanta infolinii z językiem angielskim? Dają jakąś premie za obsluge obcojezyczna? Jakie są godziny pracy i jak się dostać? Dziękuję serdecznie za informację

Dzień dobry, jak obecnie wygląda sytuacja z prowrotem pracownika po urlopie macierzyńskim? Czy jest mu wyrównane wynagrodzenie? ( było podwyżki podczas nieobecności) Czy przez pierwszy kwartał ma czas na nadrobienie wszystkich zmian, odnowienie szkoleń? Czy od razu ma plan i w jakiej wysokości?

Doradca_klienta

Hej. Ja też niedługo wracam;) to mój kolejny powrót :) wiem że już mam nadane uprawnienia. W międzyczasie dostałam dwie podwyżki i odczuję je w pierwszej wypłacie po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Pewnie w pierwszych tygodniach odświeżę hasła, maile, szkolenia i siadam na obsługę. Dostanę mały plan (wracam w 2/3 kwartału) ale to dobrze bo mam szansę na pełnowartościową premię. W międzyczasie zapisałam się do ZZ żeby zapewnić sobie ochronę w razie "W"

Doradca_klienta

Musisz iść do swojego oddziału i pogadać z szefową - ona Ci wszystko powie;) Powodzenia

Wieloletni doradca

Wracałam po macierzyńskim 2razy. Pierwszy kwartał miałam bez planów. Czas na szkolenia, przywrócenie uprawnień i takie tam. Po pierwszym kwartele połowa planu, później już cały. To nie jest kwestia przypomnienia sobie co było, ja miałam wrażenie, że zmieniło się wszystko i wszystkiego uczyłam się od nowa. Całe szczęście system ten sam, więc szlo dość sprawnie. Powedzenia

@Wieloletni doradca

Będę wracać też kolejny raz i nigdy nie miałam połowy planu... Pierwszy kwartał bez a następny z pełnym planem. Teraz ponoć będę mieć znikomy żeby portfel się przypisał... Szefowa po tygodniu chce mnie już posadzić na obsługę bo majówka będzie i "potrzeba rąk do pracy"

@Doradca_klienta

Dzięki za odpowiedź, czyli podwyżki będą wyrównane ???? ZZ - też nad tym się zastanawiam- Jak szukać informacji jakie są związki? Jak się zapisać? Będąc na macierzyńskim.

Doradca_klienta

Każdy region ma chyba swojego reprezentanta. Z którego jesteś? Może zapytaj w kadrach o namiary.

Mustafa
@Doradca_klienta

Witam, Możecie mi powiedzieć ile się płaci na stanowisku SPECJALISTA DS. GWARANCJI ponieważ spełnia wymagania stanowiska. Interesuje się też bieganiem długodystansowym, a widziałem że PKO BP ma fajne wydarzenia biegowe. Interesuje mnie jaka jest atmosfera w firmie. Wiem, że oferta dotyczy Warszawy. Czekam na miarodajne odpowiedzi.

Askier

Ogarnijcie call center bo to jest jednak zgroza kogo wy tam zatrudniacie na infolinii. Info żebym sobie poszedł do doradcy i wyjaśniał czy produkt w systemie jest dobrze czy też źle założony przez bank to jest chore...

Aa

Czy będą podwyżki inflacyjne w tym roku?

Rafał
@Aa

O podwyżkach nie ma z kim rozmawiać..już czytałem artykuł że Gruza może pożegnać się z Pkobp i będzie nowy prezes do tego nowy członek rady nadzorczej i nowy człowiek od kadr.. więc na górze się nie wychylają i pilnują własnych stołków. Ale chciałbym się mylić.

@Rafał

Ile tych nowych prezesów już było od 2 lat..

Rafał
@Aa

07.06.2021 zrezygnował Jagiełło..a już był Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda i teraz Paweł Gruza ..teraz piszą o kolejnym a po wyborach w październiku- listopadzie może być kolejny..cytując klasyka " Mają rozmach......."

Paweł Ko

PKO Bank Polski został nagrodzony aż w 8 z 10 kategorii rankingu Instytucja Roku organizowanego przez portal Mojebankowanie.pl. Wysoka jakość obsługi sprzedażowej i posprzedażowej klientów oraz procesów zdalnych dały bankowi nagrody w kategoriach: Najlepsza obsługa w placówce, Najlepsza bankowość osobista, Najlepsza bankowość prywatna, Najlepszy bank dla firm, Najlepsza aplikacja mobilna, Najlepsza bankowość internetowa, Najlepszy zdalny proces otwarcia konta oraz Najlepszy proces otwarcia konta w placówce. Tytuł Najlepszej placówki bankowej w Polsce otrzymały 23 oddziały PKO Banku Polskiego. Stawiając na klienta, bank skupia się na udoskonalaniu jego doświadczeń m.in. poprzez dostosowanie swoich usług do preferencji klienta.

Jane
@Paweł Ko

Ciekawe za ile kupił sobie tę nagrodę? Takie nagrody to mniej więcej na poziomie „Kaczyński człowiekiem wolności” w 2022. To żenada, nikt się na to nie nabiera

@Jane

Ej ale czemu admini usunęliście komentarz Pawła Ko?Przynajmniej napisał kim i czym faktycznie ten chory człowiek żyje...

PA.GO

Pełno ogłoszeń, że szukają na doradce klienta , jednak możesz mieć 8 lat w sprzedaży w zagranicznych firmach i podziękują za aplikacje Wysyłałem CV od 2 lat , tym razem odpowiedzieli , szybki kontakt rozmowa onlain, ale niestety szukają niewiadome kogo. możesz mieć 8 lat w zagranicznych firmach i cię nie przyjmą pomimo doświadczenia w międzynarodowych firmach. Tak jest w tych czasach ,że każdy pomaga Ukrainie , Ukraińcom w większości a nie nam Polakowi.,którym też ciężko teraz znaleźć pracę z powodu napływu uchodźców z Ukrainy, .

@PA.GO

Co to znaczy w ,,zagranicznych firmach"?

Paweł Ko

Mało. Dbamy o kadry (Poczta Polska, Orlen, Wojsko Polskie, to marki, które gwarantują fachowców).

@Paweł Ko

. Akurat na poczcie czy Orlenie jest totalny rozkład. Ten raz napisałeś prawdę że pko bp idzie ta sama droga zatrudniając nominatów jednej słusznej partii..

Dada
@PA.GO

Dokładnie a pani rekruterka jakby zachęcała do szukania innej pracy. Przeszkadza wszystko że masz dzieci bo za dużo nauki we wdrażaniu itp. rekrutacja on line to jakaś pomyłka doświadczenie nie liczy się ponieważ teraz jest inny sposób sprzedaży. Mam wrażenie że jest okropna dyskryminacja.

@Dada

Jakie doświadczenie? No jakie? Odpowiedź jeśli się nie boisz.

@Paweł Ko

Powtórzę pytanie? Jakie ty masz doświadczenie w banku jak w nim nawet nie pracujesz i czemu ciągle spamujesz? Kim ty jesteś żeby zadawać pytania żałosny człeku ?

@aaa1

Być może czytałeś moje wypowiedzi na forum w Intrze w temacie o nowym związku zawodowym i... Kto ma wiedzieć, ten wie :)

Rekrutowana

Słaby proces rekrutacyjny. Najpierw informacja ze do miesiąca odpowiedz, ze odbędzie się kontakt telefoniczny nawet jeśli decyzja będzie negatywna, i co ? :) Po 2 miesiącach mail , z podziękowaniem. Dobrze, ze wogole … Z reszta pytania nie związanie z procesem rekrutacyjnym , na poziomie prywatnym również nie na miejscu

@Rekrutowana

Tak zadają bardzo dziwne pytania. Typu z ilu poprzednich prac zostało się zwolnionym. Ile telefonów dziennie robisz. To jak praca w call center widać a nie banku. Szkoda mojego czasu było.

JaJ

Co jest dziwnego w pytaniu ile telefonów robiłeś? I chyba wiesz, że sprzedaż w Banku to pozyskiwanie klientów także przez telefon. A jeżeli tego biur wiesz to znaczy, że nie masz pojęcia z czym wiąże się ta praca

Ona bez ogona

Na jaką podstawe może liczyć poczatkujacy pracownik windykacji bez doświadczenia. Miałam dziś rozmowe ale nie chcieli powiedzieć. Trochę dziwna atmosfera muszę przyznać.

@Ona bez ogona

Daj sobie spokój i niech Cię ręka chroni przed wejściem w ten (usunięte przez administratora)..To jednostka słynnego dyrektora który przyszedł z Aliora..Poszukaj sobie w necie o CRW... Mamili wysokimi premiami miesięcznymi które zobaczysz jak świnia niebo? Mówili na rozmowie o chorych rankingach i przesuwaniu od tak z działu do działu bo nie ma komu praxować na gołej pensji? Uwierz lepiej iść na kasę do Lidla...

Editka

Byłby ktoś uprzejmy i wrzucił harmonogram wypłat na 2023?

Zostaw merytoryczną opinię o PKO Bank Polski - Warszawa

• Jak się pracuje w PKO Bank Polski?

Zobacz opinie na temat firmy PKO Bank Polski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 907.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKO Bank Polski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 740, z czego 78 to opinie pozytywne, 263 to opinie negatywne, a 399 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKO Bank Polski?

Kandydaci do pracy w PKO Bank Polski napisali 23 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKO Bank Polski
1.8/5 Na podstawie 623 ocen.

PKO Bank Polski