Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Iga

Tam warto startować do pracy, jak się nie ma innego zajęcia. Nie warto dla Murapolu rezygnować z pracy gdzie indziej, nawet jeśli tam gdzieś jest tak sobie to na pewno lepiej niż w Murapolu.

ejkm

Proszę o opinie czy warto aplikować do księgowości, jakie płace, chciałabym zmienieć pracę, ale jeśli mam zrezygnować z obecnej pracy to proszę o info jak duża jest rotacja w księgowości i jak to wygląda w Murapolu po okresie próbnym. Prosze tez o info co robić, czego nie robić, czy warto przedstawiać jakies swoje pomysły, starac sie być kreatywnym, czy lepiej nie wychylać się i "pilnować stołka". proszę o szczere opinie

Głos z Przeszłości

A ja myślę, że na te ogłoszenia o pracy w biurze w Bielsku-Białej odpowiadałoby więcej chętnych i naprawdę nieźli fachowcy pojechaliby za pracą do innego miasta, gdyby w tych ofertach o pracy Murapol zaznaczał, że na okres pracy zapewnia ludziom spoza Bielska-Białej mieszkanie. Ludzie boją się "rotacji" i problemów związanych z wynajęciem mieszkania. Pisałam już kiedyś o tym na tym forum. Czego się można spodziewać, jak zamiast nazwać stanowisko "dyrektor finansowy" to nazwali je "pracownik rady nadzorczej" ...

W.

Znowu huragan pewnie przeszedł przez dział prawny w Murapolu ... i tak co parę miesięcy. To już nudne się robi te częste ogłoszenia o pracy dla prawników. Jakiś sensowny prawnik w ogóle zechce tam pracować?

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bielsko-Biała
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
pulpa

A ja pracuje i jest gites! BILL GATES!

ROTFL

"czema" - no coments :-)

Ptyś
@ROTFL

"No comments" to powinno się napisać temu, kto wymyślił to stanowisko "pracownik rady nadzorczej" w ogłoszeniach o pracy w Murapolu. (usunięte przez administratora)

bulba

Z tego ogłoszenia dla "pracownika-asystenta rady nadzorczej" wykreślili już "asystenta" i zostało "pracownika rady nadzorczej". Też bez sensu, bo nie ma nigdzie takiego stanowiska jak "pracownik rady nadzorczej", są pracownicy, ale spółki, rada nadzorcza nikogo nie zatrudnia a poza tym, ktoś kto szuka ofert pracy o takich kwalifikacjach nie znajdzie jej w internecie, chyba, że szuka według pracodawców a nie rodzaju oferowanych stanowisk i wpisze nazwę "Murapol". Nikomu do głowy nie przyjdzie, żeby szukać na portalach z ogłoszeniami o pracy pod hasłem "pracownik rady nadzorczej". Kto wymyślił w Murapolu takie stanowisko? Dlaczego nie napisali: manager finansowy czy doradca finansowy, finansowo-inwestycyjny, cokolwiek. Przecież nikt się nie połasi na stanowisko o nazwie "pracownik rady nadzorczej" - co sobie po zakończeniu pracy wpisze w CV, ludzie, więcej wyobraźni.

a jest tam jakaś praca dla prawnika, niedawno po studiach, ale na aplikacji radcowskiej? Czy warto wysłać tam swoje cv tak w ciemno, wiem, że nie ma ogłoszeń o pracy, ale może potrzebują jakiejś asystentki? Jeśli wysłać to do kogo i na jaki adres emailowy?

@Ewa

Ja zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie - rotacja bardzo duża, kultura pracy niska, atmosfera kiepska. 3 miesiące, które spędziłam w Murapolu uważam za najgorsze 3 miesiące w całej, mojej karierze zawodowej. Ludzie mało chętni do współpracy i pomocy, bo każdy martwi się o swój stołek - nie znasz dnia, ani godziny, kiedy Cię wyleją :).

Gienia
@Ewa

Uważam, że warto aplikować. Praca i zdobycie doświadczenia się liczy. Napisz na rekrutacja@murapol.pl i napisz, że chcesz zdobyć doświadczenie i możesz pracować też w innych działach niekoniecznie w prawnym, możesz być asystentem itd. Choć akurat dzisiaj jest tam ogłoszenie dla prawnika i ogłoszenie dla asystenta rady nadzorczej - z tym asystentem to trochę dziwna sprawa, bo ta treść tego ogłoszenia to raczej dla członka rady nadzorczej albo członka zarządu (chodzi o wymagania i zakres obowiązków), a nie dla "asystenta". Możliwe, że się ktoś po prostu pomylił z tym tekstem.

bulba
@Gienia

Z tym ogłoszeniem dla asystenta rady nadz. to nie wiadomo, o co im chodzi, przecież asystenci nie zajmują się tym, co tam w tym ogłoszeniu jest napisane, to zadania dla jakiegoś lepszego managera od finansów i kto z takim doświadczeniem, jak Murapol szuka, będzie kandydował na stanowisko asystenckie? O co chodzi z tym, że tam jest napisane: "pracownik - asystent rady nadzorczej"? czy to znaczy, że jest umowa o pracę, czy się komuś po prostu tak napisało? Tylko w tym ogłoszeniu tak napisali.

ksiegowy

jak wygladają warunki w pracy w dziale ksiegowości? ile placa? i czy tez taka duza rotacja? warto aplikować?

Squonk
@ksiegowy

Jest ciepło i miło.Placa tak z metr na osobę.Nie,mała.Warto.

exTOPx
@ksiegowy

W księgowości rotacja mniejsza, ale to ze względu na mniejszy kontakt z (usunięte przez administratora) Jak na BB płaca nie jest tragiczna, choć księgowość nie jest specjalnie dowartościowanym działem. Jeśli masz wybór albo inną pracę, trzymaj się z daleka tej firmy.

wielkie oko

fakt, ten wątek robi się coraz mniej merytoryczny...

Tosiek

Ja mam pytanie o zarobki w Murapolu jako inżynier budowy. Chce wiedzieć czu opłaca się męczyć nawet te 2 miesiace. Od długiego czasu nie mogę znaleźć zatrudnienia, wieć nawet 2 wypłaty mnie ratują..

dominik

Co do tych rotacji pracowników to podczas mojej 1,5 miesięcznej kariery w jednym z oddziałów Murapolu wyleciały 2 osoby a 2 odeszły same. W oddziale jest może 8 pracowników, czyli wymiana połowy kadry w 1,5 miesiąca :) Dla porównania w obecnej firmie (branża deweloperska) jestem już kilka lata, pracowników jest ok. 22 i żadnego zwolnienia ani odejścia nie było. Wnioski każdy niech wyciągnie sam. A teraz leci rakieta czyli za co zostałem zwolniony. Do wypełnienia "na już" była jakaś tabelka dot. sprzedaży, jedna z kolumn była podpisana "nazwisko" więc wpisałem tylko nazwiska klientów. Za chwile przyszedł e-mail czemu tylko nazwiska są w tej kolumnie bez imion to odpisałem że kolumna opisana jest "nazwisko" a nie "imię i nazwisko" 2 h później już się pakowałem :) Wtedy byłem zły, ale dzisiaj to chwale ten dzień bo pracuje w normalniej firmie.

jak to jest?

Znikają WSZYSTKIE krytyczne posty dotyczące pracy w Murapolu a pozostawiane są jakieś kretyńskie agitacje wyborcze. A przecież piszę w zakładce "OPINIE O PRACODAWCACH"... Jak to jest???

Pułkownik

Ktosik ty to chyba z HEN(w)POL-u jesteś :)

Były kierownik

Idę o zakład- nie popracujesz nawet do wakacji! Nie wiesz o tym, że w Murapolu na tych którzy pracują 3 mies. mówi się DINOZAURY?

ktosik

Ile zarabia inzynier kontraktu i czy warto tam sie pchac

cosik
@ktosik

Są stanowiska: inżynier budowy i kierownik kontraktu, o co pytasz?

Le Gozer

I co będzie jak Good bye! nie wytrzyma?? To co myślę??

Abbey Gozer Road

Widzę,że bardzo poruszył Was ten "londyński" pomysł. Bardziej niż cokolwiek do tej pory.Wszak Murapol został tu już odsądzony od czci i wiary nie raz ale takich emocji nie pamiętam. Ciekawe dlaczego??

Bielszczanka
@Abbey Gozer Road

Bo pojawiły się plotki, że Murapol zmienia siedzibę z Bielska-Białej na londyńskie City i zamiast klubu Podbeskidzia będzie sponsorował na przykład klub Arsenal.

The Gozer

Londyn?? Nie Lądek Zdrój? Nic nie wiem na ten temat, to za wysokie progi na moje nogi.Ja tam nie mam dostępu do takich informacji, za mała myszka jestem w firmie. Ale skoro jest taki nabór to może tez złożę swoje CV?? A trzeba znać język angielski, bo ja znam tylko rosyjski? Choć mówiąc szczerze, wolałbym Paryż, to ładniejsze miasto, no i kuchnia o niebo lepsza. A to ci wiadomość!

Głos z Przeszłości

Znowu dużo ogłoszeń o pracy w Murapolu. Pozwolę sobie dać pewną radę - wielu ludzi szukając pracy jest gotowych się przenieść na czas pracy do Bielska-Białej czy innych miast. Nie ma w tym nic dziwnego, nie chodzi tylko o skalę bezrobocia w Polsce, ale tak jest na całym świecie, że ludzie wędrują za pracą. To, co może ich zniechęcać przed zmianą miejsca zamieszkania to konieczność wynajęcia lokalu mieszkalnego. Wiem sama, że Murapol płaci tyle, że "z pensji" można pokryć koszty wynajmu, ale znalezienie mieszkania, podpisanie umowy, wpłacenie kaucji i potem rozwiązanie tej umowy, jak trzeba się wynieść, bo jest się zwolnionym, jednak może zniechęcać potencjalnych kandydatów (tzw. "kłopoty organizacyjne"). Po to żeby ściągnąć dobrych ludzi do prac z innych stron Polski (do Bielska-Białej, ale i innych miast), proponuję, żeby dodawać w tych ogłoszeniach o pracy, że "osobom zamieszkałym na stałe poza [...] Murapol gwarantuje mieszkanie służbowe - na koszt Murapol - na okres pracy/świadczenia usług" - no przecież deweloper nie powinien mieć z tym problemu :) Niech to będzie na przykład załatwienie jakiejś kawalerki dla osoby samotnej czy dwóch pokoi dla małżeństwa. Sami zresztą wiecie, jak to mądrze sformułować. A marketingowo dla potencjalnych pracowników rozważających pracę poza swoim miejscem zamieszkania to zabrzmi bardzo atrakcyjnie. Przecież wiadomo, że pod względem kosztowym jesteście w stanie to załatwić. Pod względem prawnym też - niech w umowie z tym pracownikiem/konsultantem będzie, że ma wydać Wam lokal np. w terminie 7 dni od zakończenia pracy. Chwalicie się firmą - liderem rynku, to zróbcie coś, żeby pracowali u Was ci, którzy chętnie pójdą za pracą z Warszawy, Krakowa, Katowic, itd. Podkreślam, nie chodzi tylko o pracę w centrali w Bielsku-Białej, ale w innych miastach też. Na przykład łatwiej będzie ściągnąć kogoś wartościowego z Opola, Gliwic czy Krakowa, itd. do pracy we Wrocławiu.

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A