MURAPOL S.A

Bielsko-Biała

Opinie o MURAPOL S.A

Marysia 2016-09-09 11:10:17
Dlatego własnie w artykułach "sponsorowanych" przez Murapol a publikowanych w necie możliwość wpisywania komentarzy jest po prostu wyłączona ;)
RotaThor 2016-09-13 08:10:58
Strona Murapolu znowu nie działa*, więc uprzejmie informuję pracowników, że macie w przyszły weekend dni otwarte - tak przynajmniej słyszałem w radiu. Na wszelki wypadek przygotujcie się do deklamacji "Kropli".

* - Ludzie zakładają strony nawet swoim zwierzakom, a "Deweloper nr 1 w Polsce" nie umie sobie zamówić. Gratulacje!
Biedronka 2016-09-13 10:19:29
czytam te wszystkie wpisy i porównuję z tym co znalazłam w Internecie o murapolu przecież ta firma to jedna z potęg na rynku co rusz kupuje jakieś duże działki w całej Polsce i mnóstwo inwestuje buduje organizuje jakieś imprezy sprzedaje mnóstwo mieszkań czy nie piszecie tych wszystkich złośliwych tekstów właśnie z zazdrości ? przecież tak wielka spółka nie może być taka beznadziejna i tak fatalnie zarządzana jak piszecie bo by po prostu się nie utrzymała na rynku i zbankrutowała
WW 2016-09-13 22:38:08
Lepiej kopać studnie w Sierra Leone niż pracować w Murapolu - dobre ? :)
Kot Prewencjusz 2016-09-14 07:53:44
Siekiera, motyka, piłka, deska - na połowę pracowników przyszła kreska :)
Ciekawsky 2016-09-19 12:21:34
No i jak po Dniach Otwartych? Czy pracownicy recytowali "Kroplę" albo rysowali obrazki w grocie?
Monika 2016-09-21 09:14:58
Widziałam ogłoszenia do pracy w murapolu dla inżynierów budowlanych w Łodzi między innymi, (kk, kb). Mam pytanie, czy to jest poważna oferta, to znaczy ile na takich stanowiskach można w murapol się utrzymać tak realnie, nie pytam o Łódź, bo to dopiero chyba jakiś nowy projekt i generalnie czy warto aplikować.
szary 2016-09-30 17:56:37
czy to, co dzisiaj opublikował Stockwatch o Murapol S.A. to prawda? Wygląda imponująco. Chodzi m.in. o plany inwestycyjne Murapol i kwotę zysku (m.in. cytują tam wypowiedź MS)
trala lala 2016-10-03 13:02:27
O!
Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę, że grono frustratów jest nadal aktywne, czyli znowu były zwolnienia...

Wyjaśniam - nie jestem z pracownikiem M., nikt z mojej rodziny lub znajomych również nie jest zatrudniony w tej firmie. Sam kiedyś pracowałem jako KK, zostałem zwolniony - NIE MAM O TO DO NIKOGO, SZCZEGÓLNIE DO PREZESA, ŻALU! To jego suwerenna decyzja, jest szefem, sam tą firmę zbudował od zera, dziś jest prezesem i głównym udziałowcem polskiej developerskiej firmy (chyba) największej na rynku. To jest wyłącznie jego zasługa - zbudował korporację, która ma swoje specyficzne wady i zalety. Dlatego z satysfakcją patrzę się na to, że się rozwija na trudnym i mocno upolitycznionym rynku (konkurencja firma z kapitałem zagranicznym, biurokracja likwidacja programu MDM, pogorszenie nastrojów na rynku...). Spółka dobrze odnalazła się w mediach (mam obawy o romans z piłką nożną...), byle tylko nie pchali się do polityki!!!

Dzięki temu, że zostałem wylany, miałem okazję przemyśleć, co powinienem u siebie poprawić w przyszłości, miałem też okazję popatrzeć na swoją pracę krytycznym okiem. Ponieważ nie była to moja ani pierwsza, ani ostatnia praca, miałem okazję wyciągnąć konstruktywne wnioski. Dziś mi to procentuje :)

Polecam wszystkim zwolnionym, żeby nie płakali nad swoim tragicznym losem, tylko odpowiedzieli sobie na pytanie- a może jednak były podstawy do wypie...? Dlatego wybrałem się na kursy zrządzania projektami - na prawdę warto. Dziś bez problemu pracuję w zespole przy wielomilionowych projektach, w pewnym stopniu jest to dzięki temu, że miałem w swoim cv wątek Murapolowy.

Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że to głupi propagandowy wpis - to chętnie podzielę się swoimi przyśleniami na privie: byly_kk@interia.pl
Arkadiusz 2016-10-06 12:04:02
To bardzo dobrze, że Murapolowi S.A. tak dobrze się powodzi. Widać efekty przemyślanych decyzji i długofalowej strategii. Na horyzoncie nowe rekordy w sprzedaży mieszkań, wiele kupują i inwestują. Mają niesamowity rozmach. To chyba jeden z najatrakcyjniejszych pracodawców w branży deweloperskiej w Polsce, o ile nie najbardziej atrakcyjny - biorąc pod uwagę skalę działalności i zróżnicowanie projektów. Wyniki finansowe też robią ogromne wrażenie. Cieszy, że ludzie kierujący Murapol mają odważną wizję co do udziału w nowych, medialnych przedsięwzięciach, typu studia nagrań i produkcja filmowo-telewizyjna. Tylko podziwiać.
trala lala 2016-10-06 15:53:51
"Powtórzę: w której grasz drużynie? " Chyba sam ( usunięte przez administratora )wyjaśnił w czym rzecz. Według Ciebie są jakieś dwie, a może więcej "drużyn" które w coś grają. Czyli są wybitni fachowcy (pokroju ( usunięte przez administratora )), są też przeciwnicy, którym należy dowalić... No, to już wiem, czemu Ci podziekowali. W ten sposób myśląc z następną też się szybko pożegnasz. Bo nawet w państwowej firmie będzie Ci za ciasno, no chyba że z politycznego nadania zostaniesz prezesem. W takim przypadku, to no comments...

Mariusz 2016-10-07 09:39:51
Murapol naprawdę rozwija się bardzo dynamicznie, ogromne wrażenie na mnie osobiście robią tez pasje ( usunięte przez administratora ) to nie jest tuzinkowa postać. Stworzył super działającą firmę w branży deweloperskiej, teraz z sukcesem działa w mediach. Ten człowiek ma ogromny talent biznesowy. To niewątpliwie bardzo ciekawa osobowość. warto się od takich osób uczyć i je naśladować, a nie złośliwie krytykować. Przed Murapol-em i innymi spółkami z grupy widzę wiele świetnych perspektyw. Tym samym ludzie, którzy pracują dla Murapol i innych spółek ( usunięte przez administratora )mogą mówić, że naprawdę mieli szczęści, bo pracują w prężnej organizacji, która zapewnia im szanse rozwoju (promuje na przykład studia podyplomowe i kursy dokształcające swoich pracowników). Praca w Murapol, ale też na przykład dla Cavatina i dla Mediadeweloper.pl, to stabilizacja, dobre zarobki. W tych firmach można zrealizować swoje pasje i pokazać talenty.
harry 2016-10-12 11:15:42
jeżeli pracowałaś w Murapolu to znasz jego maila - zapytaj u źródła
harry 2016-10-13 09:41:02
Zwracam uwagę że w przypadku Obozowej o której piszesz Murapol budował kiedy sasiednia działka była pusta. Więc jeżeli już chcemy rozstrzygać o czyjejś winie to raczej urząd to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wydając pnb dla sąsiedniej działki. Murapol tu zawinił o tyle że nie skorzystał z prawa protestu. Jednak w analogicznym przypadku w innym dużym mieście urząd nie wydał murapolowi pnb właśnie z powodu możliwości zasłaniania sąsiedniej działki planowanym budynkiem.
Mikado 2016-10-21 14:14:28
Posty na tej stronie usuwane są podobnie jak pracownicy, tj. hurtowo.
buffalo 2016-10-21 16:02:19
Na praca.pl mnóstwo nowych ofert z M.
Bynajmniej nie zaskoczony 2016-11-04 15:27:22
Ocho, przy piątku sprzątanie forum, co by się potencjalni nowi pracownicy za dużo nie dowiedzieli :)
tom 2016-11-05 07:21:54
Tylko 3 ogłoszenia o pracę w październiku ? Dobra zmiana dotarła i do Rotatora :)
Żaneta 2016-11-18 10:11:37
to czemu Murapol się nie przeniesie do Krakowa do tych biur w Equal Business Park, co to w Krakowie ( usunięte przez administratora ) wybudował, biura piękne, po co siedzą jeszcze w Bielsku?
X 2016-11-18 17:52:48
Może nie ma tam ( usunięte przez administratora ). Chociaż nie, w Bielsku też nie ma.
Chaty porter 2016-11-21 10:53:36
Kluczowe dla rozwoju Murapolu jest szybkie pozyskiwania pozwoleń na budowę z dobrymi technicznie projektami ułatwiającymi szybką realizację, jak z tym obecnie idzie?
Patryk 2016-11-21 15:24:24
Patrząc na liczbę i różnorodność oferowanych przez Murapol mieszkań, w tym na nowych inwestycjach trudno się zgodzić z tą opinią. Murapolowi powodzi się świetnie. Sporo inwestuje, kupuje, chyba rozwija się najszybciej w Polsce, jeśli wziąć pod uwagę deweloperów. Popatrzcie choćby na Abadon Real Estate i inne spółki z grupy, Abadon niedługo wraca na giełdę i co na to powiecie?
architekt 2016-11-22 08:57:23
Pracowałam miesiąc w biurze arch. Murapolu, nie polecam, komedia i tragedia! Po miesiącu musiałam dochodzić do siebie przez kolejne trzy po tym co tam zobaczyłam. Pozytywne było jedyne to w jaki sposób Ci bardziej doświadczeni architekci radzili sobie z absurdami tej firmy. Mimo to nie wytrzymałam.
Mru Plu 2016-11-23 12:23:00
bo może po prostu byłaś kiepska, Murapol - w czasach ( usunięte przez administratora ) ", od razu poznaje się na ludziach i ich po prostu zwalnia jak się nie nadają. Normalne chyba.
causidcis 2016-11-23 12:35:16
co powiecie o pracy prawnika w ( usunięte przez administratora ) dostałem propozycję i nie wiem co zrobić, po przeczytaniu powyższych komentarzy. :(
Zuz-Anka 2016-11-23 12:38:32
To jest najlepsze miejsce do pracy, nie tylko dla prawnika. Bierz i w ogóle się nie zastanawiaj. Jeśli nie skorzystasz z tej unikalnej szansy, to i tak jest kolejka chętnych. Całe życie będziesz żałował.
causidics 2016-11-23 13:09:53
czy ktoś coś jeszcze powie na temat ( usunięte przez administratora ) ?
Skołowana 2016-11-29 20:55:45
Witam,

ja również dostałam ofertę jako prawnik i zastanawiam się nad nią. Czy rotacja pracowników jest naprawdę tak duża ? Czy wynika z widzimisię czy jakiś konkretnych zarzutów ?Czy oferują tylko B2B i konieczna jest współpraca w ramach działalności ?
Wacław 2016-12-05 18:42:28
dlaczego wszystkie posty opisujące realia murapol i spólkach pokrewnych są usuwane z szybkością światła, a posty z działu pr i biura prasowego murapol zostają ? myślicie, że ktoś uwierzy w te ich wpisy?
Tom 2016-12-05 21:49:03
Myślałem, że się trochę uspokoiło, ale rotator znów formie i kolejna kumulacja. 4 architektów, 4 asystentów architekta i 4 branżowców.
Niko 2016-12-06 12:05:23
Jeżeli ktoś nie wierzy, w to co tutaj wypisujemy o pracy w ***polu, to niech liczy się z tym, że za miesiąc, góra trzy, sam zamieści tutaj wpis, by ostrzec innych.
Tom 2016-12-10 10:26:13
Przestańcie pisać jakieś bzdury bo potencjalni pracownicy pomyślą, że zwolnili was z Rotatora bo faktycznie macie nie równo pod sufitem :) Rozumiem frustrację /sam byłem załamany jak mnie zwolnili po 1,5 miesiąca pracy a miałem w domu 1 miesięczne dziecko i ostatnie co nam było potrzeba to kłopoty ze znalezieniem nowej pracy/ , ale rzetelnie opisujmy to co wyprawia Rotator.
ona 2016-12-15 19:36:22
Mimo złych opinii chcę spróbować i aplikowałam na stanowisko inżynier budowy w dziale budżetowania. Nie posiadam jeszcze doświadczenia w zawodzie i twierdzę że lepiej mieć kilko miesięczny staż pracy w takiej firmie niż żaden. Będę się starała wykorzystać tą szansę jeżeli ją otrzymam. Jako iż nie znam się za bardzo na płacach na takim stanowisku to może ktoś napisać ile mogę się spodziewać zarobić(jakby tak mnie o to pytali ile powiedzieć?)?
Tom 2016-12-15 23:47:20
Dlaczego mój post o kolejnych rekrutacjach został usunięty ? Przecież to żaden wstyd dla Rotatora, podobno firma się rozwija :) 12 architektów i branżowców, 9 inżynierów poleciało a to dopiero połowa miesiąca :) Czy znów idą na rekord ? Ostatni rekord to było chyba 36 osób w ciągu miesiąca
Hehe 2016-12-16 08:08:13
"...w związku z dynamicznym rozwojem..." :D
Mol 2016-12-28 13:10:15
Ja mam zamiar aplikować do nich jako inżynier budowy mimo, że tak piszecie. Każdy ma różne doświadczenia, ale też różne umiejętności. Jak się starasz to jest wszędzie dobrze. Kto dużo wymaga to dużo płaci.
Trzeźwy umysł 2017-01-02 11:00:17
czy na stronie int. Murapol pojawiła się już informacja o "pobiciu kolejnego rekordu sprzedaży ..." tym razem za 2016 rok na przykład że Murapol "sprzedal" (cokolowiek to "sprzedał" znaczy) milion albo i więcej mieszkań (zresztą czy liczby mają znaczenie dla Murapol? :):):):) zawsze na początku roku taki sukces jest ogłaszany, szkoda by było gdybyteraz tego zabrakło
Loki w brodzie Jego 2017-01-04 15:06:11
A był kiedyś jakiś nienajlepszy rok? Albo taki chociaż ciut, ciut, ciuteczkę gorszy od zapowiedzi, oczekiwań i lat ubiegłych?

Ja pamiętam, że absolutnie każdy był rekordowy, najlepszy, bardzo obiecujący i przełomowy. Ta firma to uosobienie sukcesu - jak z czegoś rezygnują, to sukces, jak w czymś wytrwają to tym bardziej, a jak jeszcze sami nie wiedzą ("rozglądamy się na rynku brytyjskim"), to jest to w ogóle odtrąbiane jako absolutna wiktoria i przełom.
John 2017-01-09 09:47:47
Wszystkim krytykującym Murapol polecam informacje o ostatnich inwestycjach grupy Murapol, w szczególności w Niemczech i UK, ale także w Polsce. Spółka ma przed sobą świetne perspektywy, osoby zarządzające grupą mają wizję i skutecznie ją realizują, a osoby które zatrudniają w dziale prawnym, akwizycji itd. im w tym pomagają, bo po prostu są świetnymi fachowcami, właściwymi ludźmi na właściwym miejscu, ciężko pracują, mają wysokie kwalifikacje, firma może na nich liczyć, i dlatego są też solidnie wynagradzani i awansowani.( usunięte przez administratora )Wiem, że z czyjąś karierą trudno się pogodzić.
John 2017-01-09 10:35:50
Witam, o jakim bankructwie piszesz, sytuacja firmy jest bardzo dobra. O tym świadczą właśnie te ostatnie zakupy nieruchomości, o których pisałem. Zresztą informacje o tym łatwo znaleźć w internecie, więc każdy to może zweryfikować. Powtarzam też, że taki rozwój i sukces nie byłby możliwy bez profesjonalistów pracujących nad takim transakcjami - głównie w dziale prawnym i dziale akwizycji (gratulacje), ale nie tylko. Dzięki ludziom od akwizycji i spraw prawnych, analiz biznesowych, itp. Murapol staje się międzynarodowym graczem. Czy uważasz, że byłoby to możliwe, gdyby swoją pozycję w firmie zawdzięczali czemuś innemu niż swojej wiedzy i ciężkiej pracy?
zaba 2017-01-09 22:11:55
Pięknie jest i w ogóle Rotator teraz jest najlepszy na świecie :) A co to już 3 KB szukają znów ? Co miesiąc nowa budowa rusza takie eldorado
Jan 2017-01-17 14:49:44
Ciekawe co trzeba zrobić aby usiąść w nowym biurze w Katowicach , bo tylko "nieliczni" maja taki przywilej...
omega3 2017-01-20 12:25:25
Jak wygląda kwestia własnej odpowiedzialności finansowej w Murapolu?
Jacko 2017-01-20 12:43:05
a kto z wybitnych ludzi murapola odpwoiada za wtopę z pozwoleniem budowlanym w Toruniu? w necie o tym jest artykul Nie macie tego pozwolenia na Apartamenty Staromiejskie, odebrali murapolowi po prostu, bo wydana niezgodnei z prawem,ktoś czegoś w murapolu nie potrafił zrobić, zapomniał?Ktora pani dyrektorka zrobi się za to odpowiedzialna ja się pytam,ktora sie podpisze pod tym sper...niem inwestycji? co na to świete procedury murapolowe?
wy tam to nawet stron internetowych nie potraficie prowadzic bo ani murapol, abandon ani Cavatina nie działają, a mediadeweloper.pl czy www.whizz.ninja to ich nie ma (a jak whizz mial strone to byla do d...y od samegopoczatku, wszyscy ja obsmieli i ja zamkneliscie raz dwa), na mediadeweloper to sobie wkleiliście tylko tapetę z widoczkiem londynu -bo się Podebeskidzia wstydzicie czy jak?
pryncypal DZ utopil tyle kasy w cavatinie i co? i nikt tam znany nie nagrywa, same dzieci i mlodziez najwyzej,płyte cavatina miała wydać do końca zeszlego roku i co? gdzie ta płyta,gdzie sukces, gdzie te sukcesy na festiwalach filmowych i innych? chlopie zamknij ten swoj muzyczny sklepik bo kasy i czasu,nerwow szkoda
a ten wasz whizz SA to nawet nazwę ukradl od innej firmy z Tarnowskich Gor i co i dobrze tak, uczciwiei? tak, jedzcie do UK z tymi swoimi standardami traktowania ludzi i innych firm, byle predzej, zgascie światlo na Partyzantow (tam tez nie macie przecie od zawsze PNU, niebezpiecznei tam siedziec), tylko drzwiami nie trzaskac
kiedys to wy zwalnialiscie ludzi na potege i traktowlisci jak smieci ibydlo teraz to sie troszke odwrocilo i spotyka was zasluzona kara, sami odchodza na potege i do tej pory nie jestescie w stanie znalezc architektow, projektantow, kk, kb i inzynierow budowy,gratuluje postawy kolegom architektom,dosc jest dosc
Radio"Wolny Murapol"na poważnie-czas inwazji 2017-01-20 13:11:37
Konkurs zgaduj-zgadula, czyli kto to powiedział?:
"Jesteśmy zdeterminowani, żeby pojawić się we wszystkich istotnych miastach w Wielkiej Brytanii."

(Ksywa: "Michał Zdobywca")

Brytyjczycy powinni się już czuć i wstrząśnięci i zmieszani i przerażeni.
(Dobrze jednak nie być Brytyjczykiem!)

Nam z kolei brakuje wypowiedzi pana M.Dz. w tym temacie, która mogłaby wyglądać tak:
"Jesteśmy zdeterminowani, żeby zaszczepić na grunt brytyjski naszą kulturę pracy i współpracy, generalnie kulturę, k...wa, bo już widzimy i czujemy, że tego tam właśnie brak. Ale że to akurat koleżanka dyrektorka M.Sz. i koleżanka dyrektorka M.B. przygotowują plany naszej inwazji na Wielką Brytanię, to dlatego może to trochę, k...wa, niestety, potrwać."

Zespół Radia "Wolny Murapol" też nie nie próżnuje, właśnie załatwiamy u królowej brytyjskiej tytuły szlacheckie dla wszystkich ważnych postaci z murapolowego światka.
Radio"Wolny Murapol"-przeboje tygodnia cz.1 2017-01-20 13:14:01
Na usilne prośby słuchaczy powtarzamy pierwszą z ulubionych audycji z zeszłego tygodnia:

Pytają nas słuchacze: "Dlaczego nie robicie audycji o Cavatinie?"
A my odpowiadamy: "Bo nie ma o czym."

Jednak, pomimo tego, że jesteśmy radiem, cenimy sobie przekaz video. Dlatego, wyszukaliśmy na youtubie filmy o "cavatina studio". Kiedy na jednym z nich dojrzeliśmy szlachetny profil "wiadomo kogo" wzruszyliśmy się ogromnie. Oglądaliśmy dalej. Ten "wiadomo kto" wyglądał bardzo mądrze i inteligentnie, nawet coś mówił, jak zwykle z rozmysłem na pewno. Ale my tego nie słyszeliśmy.
Z szacunku bowiem wyłączyliśmy sobie fonię. Film, jak na nasz gust, był za krótki i było w nim za mało "wiadomo kogo". Czy są jeszcze jakieś filmy z udziałem "wiadomo kogo"?
Radio"Wolny Murapol"-przeboje tygodnia cz.2 2017-01-20 13:16:18
Na usilne prośby słuchaczy powtarzamy drugą z ulubionych audycji nadanych w zeszłym tygodniu:

Bardzo nie podobają nam się niestosowne uwagi pod adresem pań dyrektorek: M. B. oraz M. Sz.
Cieszymy się, że grupa Murapol daje szansę na karierę zawodową kobiet.

Zbadaliśmy sprawę dokładnie.
Twierdzimy, że to nieprawda, iż awans obu pań nastąpił tylko dlatego, żeby na pytanie:
"A kim pani jest z zawodu?",
panie te odpowiadały:
"A ja z zawodu jestem dyrektorką".

Nie rozumiemy też podkreślania roli rzekomej atrakcyjności fizycznej.
Obie panie jakiś czas temu przekroczyły trzydziestkę, więc są po prostu"przezroczyste".
Można w ich wypadku mówić tylko o rzekomej atrakcyjności intelektualnej.
szpak 2017-01-20 18:27:47
o co chodzi z tym brakiem pozwolenia na budowe w Toruniu to jakas wtopa wieksza jest, tez czytalem w Internecie, ale nie pierwsza afera tego rodzaju , poczytajcie o Garbarni w Krakowie o bloku na Obozowej w Warszawie z ultra bliskim widokiem na sciane sasiedniego bloku i inne takie tam , tam gdzie nie dostaja pozwolen latami to sie nawet nie chwala . tez chcialem przeczytac artykul w House Market o inwestycjach zagranicznych Murapol ale ten artykul 'nie istnieje' tak jest napisane jak sie klika . Moze ci co jeszcze pracuja w Murapol nie moga sobie poradzic z kontaktami z innymi mediami po prostu . mam juz jednak dosyc ogladania i czytania wszedzie tego MS w Internecie pokazcie te babki takie atrakcyjne niby sa co je stale awansujecie i promujecie . 'sisters directors' przed kamery marsz !!!!!!
Imany 2017-01-21 13:08:55
Wszystkie są bardzo średnie , wiec raczej nie o wygląd tu chodzi.
hjah 2017-01-21 17:41:23
Jak nie o wygląd to o co, kwalifikacje? "leadership skills" :)
Zostaw swoją opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MURAPOL S.A