MURAPOL S.A

Bielsko-Biała

Opinie o MURAPOL S.A

Jan 2016-07-03 12:14:48
Grunwaldzka w Bielsku już oddana do użytkowania? Jak tam procesy sądowe?
Nick Czemny 2016-07-04 09:57:21
Się znowu zamówi jakiś projekt u pewnego architekta, on uruchomi małżonkę w stosownym wydziale, będzie dobrze.
Oliwia 2016-07-04 14:28:03
widziałam ogłoszenie dla asystentki prezesa, mam pytanie , czy szukają asystentki dla "dużego" czy "małego" prezesa, to znaczy dla M.Dz. czy M.S. trzeba będzie pracować? I czy jest na tym stanowisku duża rotacja? Il,e tak naprawdę trzeba dziennie pracowac, to znaczy czy ponad 8 godzin codziennie. Czy da się wytrzymać ze trzy miesiące i czy dają umowę o pracę.
tom 2016-07-04 15:26:15
Oj nie trafiłem z typowaniem kumulacji, obstawiałem zwolnienia kierowników sprzedaży i dyrektorów oddziałów a tutaj się pojawili architekci i projektanci. 9 ogłoszeń. A z tą asystentką prezesa to jakieś przegięcie już chyba 4 raz w tym roku szukają, zaraz Bogumił napisze, że tak prezes jest rozrywany że 4 naraz potrzebuje :)
Ahoj przygodo 2016-07-05 06:51:58
Zapewne dla obu, w Murapolu nie ma czytelnego podziału, jak Dz uzna,że masz coś dla niego zrobić, to nikt mu nie zabroni. Na stanowisku rotacja jest spora. Z czasem pracy jest tak, że formalnie nikt Ci nie każe siedzieć do wieczora, ale jeśli masz się wyrabiać z zadaniami, to nie masz innej opcji. Umowa o pracę nierealna. Trzy miesiące można wytrzymać, pod warunkiem że się szybko dostosujesz do poziomu - coś pochlejesz, poflirtujesz, poudajesz że Cię bawią różne dziwne aluzje oraz będziesz przytakiwac prezesom, że dane 20 osób trzeba zwolnić, bo "nic nie robią". Teraz jest niezły sezon, bo Statek Miłości podnosi kotwicę w wakacje i tam się zaokretuje jeden gagatek, drugi zabierze chętnych na rowery w Alpy. Odpowiednim zaangażowaniem niejedno tam sobie można załatwić.
Alexandra 2016-07-05 12:18:56
Zdecydowanie protestuję. To jakieś seksistowskie uwagi i poniżanie kobiet pracujących w Murapol albo tych, które planują się tam zatrudnić. Nie mówiąc już o tym, że jakieś sugerowanie co najmniej dwuznacznych sytuacji na wyprawach wakacyjnych pracowników Murapol (pomiędzy tymi pracownicami i tymi osobami kierującymi spółką podobno). To jest po prostu niesmaczne, w bardzo złym guście i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bzdury wyssane z palca. Nikt tak nie traktuje w Murapol pracownic. Dość szkalowania.
123 LUZ 2016-07-05 16:57:29
Sezon ogórkowy w pełni , a tu na stronie internetowej murapolu aż 37 ofert pracy , strach pomysleć , ile ofert się pojawi po zakończeniu wakacji , kiedy głowa pana m. dz. sobie troche odpocznie od tego kasku dla rowerzystow (może za ciasny , mozg uciska , albo powietrza nie przepuszcza) . wyglada na wymianę całych działów .
Jan 2016-07-05 23:03:46
To prawda, odpowiednim zangazowaniem można sobie tam wiele załatwić. Umowę o pracę, podwyżkę i inne atrakcje.
Ahoj przygodo 2016-07-06 09:37:39
Pamiętam doskonale co widziałem i słyszałem, oceniam to negatywnie i tyle. Mieliśmy kiedyś nieformalne spotkanie kilku pracowników, na którym rozmawialiśmy o tym, że żaden z nas by swojej żony do pracy w Murapolu nie puścił, ze względu jak wyżej.

Być może coś się przez te lata zmieniło. Być może pewien rodzaj zachowań był przypisany tylko do niektórych kobiet, których już w firmie nie ma i te obecne nie słuchają już uwag o swoich tyłkach na przykład. A może po prostu kwestia różnej wrażliwości, były przecież kiedyś w firmie dwie dziewoje, które nawzajem się przerzucały argumentami, która jest (większą) córą Koryntu. Pierwsza uważała, że jest czysta, bo nie smarowała kolegi bitą śmietaną, a druga - że tylko smarowała, ale przecież nie zlizywała, jak pierwsza. Niejedna też się wtedy śmiała jak jej managerowie proponowali, żeby żale klientów załatwiała "obsługą" spod makiety osiedla, może więc te wyrafinowane dowcipy funkcjonują i dziś, ale po prostu są dalej uważane za dopuszczalne. Tekst o "parterze" już nie funkcjonuje?
Pierre 2016-07-06 20:23:24
juz wiecej jest,standardowo-sprzedaż, prawnicy i nawet gości od marketingu szukaja,jak dla mnie to ok. 45 osob szukaja do pracy, czyli co najmniej 1/3 wszystkich zatrudnionych poszla do "odstrzalu",znowu......
Jan 2016-07-06 22:13:03
Te same kobiety i te same standardy są dalej w tej firmie. Rotator to nie tylko zwolnienia i zatrudnianie, to też rotacja pomiędzy pracownikami:) Laski łase na kasę adorują śmietankę męską. Ile związków rozpadło się w tej firmie? Imprezy firmowe z sporą ilością alkoholu działają:)
Carola 2016-07-07 09:12:52
dlaczego tak potępiacie te dziewczyny? nie twierdzę, że postępują właściwie czy mądrze, ale może pomyśl chwilę, że mogą pochodzić z bardzo skromnych, niezamożnych rodzin, moze nie mają męża, które by je utrzymywał? i może po prostu wiedzą, co to straszliwa bieda, stały brak kasy i oparcia w kimkolwiek i są strasznie zdeterminowane, żeby w życiu sobie poradzić, a że robią to wtaki a nie inny sposób, to może nie nam oceniać, trzeba współczuć żonom tych panów ale trzeba być jak najdalej od potępiania tych dziewczyn, czy Ty, jeden z drugim, ożeniłbyś się z jakąś "biedną" dziewczyną, która nie ma wpływowego tatusia (a na przykład ma tatusia zdegenerowanego alkoholika?), wywodzi się z tzw. dołów społecznych, choćby nie wiadomo jak była ładna, wykształcona,mądra czy "porządna"? pomyślcie zanim coś podobnego drugi raz napiszecie.
Ahoj przygodo 2016-07-07 13:22:39
Nikt nie potępia. Wydaje mi się, że to jasno sformułowałem, wszystko rozbija się o wrażliwość. Jednym ludziom takie standardy pasują, innym nie, niektórzy nawet nie zauważają. Niemniej jednak jest to dość charakterystyczny aspekt pracy w Rotatorze i warto, żeby ludzie o nim wcześniej wiedzieli.
Max 2016-07-07 13:51:43
nie bądźcie tacy zakłamani , tak było , jest i będzie i nie tylko w murapolu . Obie strony są zadowolone , ci goście o wiele wiecej musieliby wydac na 'call girls' a tak maja wszystko w pakiecie w ramach miesiecznej wyplaty , szansy na przedluzenie kontraktu w czasach wielkiego bezrobocia i moze 'bonusa' . Ci faceci moga sie rownoczenie lansowac na 'statecznych ojcow rodzin' i tak to wszystko sie kreci . Te panienki tez raczej naiwne , gdyby byla jakas naprawde lebska to by wyczyscila konto michala Dz. bo by mu wmowiła 'glebokie , bezinteresowne uczucie' (ten gosciu na to sobie zasluzyl , nie ma zmiluj sie ] , a tak wyglada ze wszystko jest wedlug zaledwie ' srednich stawek rynkowych ' ]
Ahoj przygodo 2016-07-07 14:24:34
Nie wiem, czy to odbywa się na taką skalę i tak często, żeby porównywać to z usługami prostytutek. Ja tego nie sugerowałem. Za moich czasów tak nie było, no ale rozwój spółki i jej standardów jest wielopłaszczyznowy :)

Mnie osobiście to jakoś strasznie nie ekscytuje, masz rację że tak się to odbywa w wielu innych firmach, w niektórych tak jak w Murapolu nawet konczy się ślubem, albo właśnie rozpadem małżeństwa, związku, itd. Powszechne, choć niekoniecznie fajne. Życie.

W przypadku Murapolu ciekawe jest to, że po prostu brak klasy i standardów rozkłada się na tak wiele obszarów. Te zabawy integracyjne i smaczne dowcipy/komentarze to jedno, ale w pakiecie masz jeszcze wiecznie niedoinformowanych handlowców, budowlańców działających wg nieaktualnych planów, niechlujny dział prawny, rzecznika prasowego który nie reaguje na prośby o komentarz, marketingowca, który nie założy profilu na Facebooku, bo wie, że firma zostałaby tam zniszczona w 3 sekundy, prezesa, który na spotkania PZFD przychodzi w stylizacji "właśnie się obudziłem w rowie melioracyjnym" i co drugie słowo ubarwia "przecinkiem", itd., itp.

Jest coś, co w tej firmie działa prawidłowo?
Zuzanna 2016-07-07 14:36:31
Tych ofert pracy jest już chyba ponad 50, chciałam sprawdzić na stronie internetowej Murapol ale jest komunikat o błędzie. Zastanawia mnie, dlaczego tak dużo. Przecież Murapol to nie jakiś Microsoft ani nie buduje rakiet kosmicznych, tylko raczej standardowe, proste mieszkanka. Dlaczego ci ludzie odpowiedzialni za zarządzanie doprowadzili do takiej opinii na rynku? Co im szkodzi lepiej zarządzać i lepiej traktować zatrudnionych? To tak dużo naprawdę? Nawet head-hunterzy na rozmowach pytają o te permanentne "procesy rekrutacyjne" w Murapol, firma o ogólnopolskiej sławie ;););)
andy 2016-07-07 15:01:18
Przepraszam. A co masz do zarzucania dzialowi prawnemu Murapol S.A.? Dlaczego piszesz ze jest "niechlujny"? To przeciez nieprawda. Masz jakies konkretne zarzuty co do jakosci, terminowosci pracy prawnikow w dziale prawnym Murapol-u? Moze cos nie tak w organizacji pracy? A moze piszesz to jako klasyczny "hejter", moze wynajety przez konkurencje Murapol-u, zeby zniechecic potencjalnych kandydatow do pracy w tym dziale, bo przeczytales, ze sa ogloszenia o pracy dla prawnikow w Murapol.
N. 2016-07-07 16:06:12
Komunikat o błędzie jest spowodowany tym, że strony internetowej nie robili moi koledzy.
Prawniczek 2016-07-08 07:18:20
Alez oczywiscie: prawnik C. zeby cos zrobil musi byc 10 poganiany, prawnik W. Tak rzetelnie wykonywal swoje obowiazki ze skonczylo sie egzekucja komornicza, prawniczka P tak namieszala w ktw ze szkoda gadac a ogol rasy prawniczej Murapolu od dwoch lat nie potrafi sobie poradzic pozwoleniem na bud pod warszawa o pozwoleniach na uzytkowanie inwestycji bielskich nie wspomne. Przeciez centrala to w rzeczywistosci partyzantow 51 ale formalnie tam jest caly czas budowa wiec wszedzie figuruje 49.
Jerzy Urban 2016-07-08 07:23:42
Murapol ma rzecznika ?????
STA 2016-07-08 08:28:05
50 ogłoszeń o pracę w firmie, która oficjalnie zatrudnia niecałe 300 osób. Wyobrażacie sobie jakąkolwiek poważną firmę, gdzie wymienia się z dnia na dzień co szóstą osobę? I tak średnio co 2-3 miesiące. Tylko czekać, aż znowu wskoczy tu jakiś paź Michała i będzie przekonywał, że to w związku z rozwojem, koniecznością obsadzenia nowych stanowisk, itd. :)
Infidel Castro 2016-07-08 09:51:59
Ma. Trochę. A może tylko miał. Nie wiadomo.

Na stronie jest nawet podany kontakt do "Biura prasowego". Kiedyś szukali i chyba zatrudnili byłego rzecznika z partii KORWiN. Pewnie już poleciał. W artykułach o Garbarni widziałem wzmiankę, że do kontaktu z mediami oddelegowany jest/był Płoskoński (prawnik). Ciekawe, czy dostaje za to jakieś dodatkowe wynagrodzenie. Fajna fucha mogłaby być - dwa razy dziennie wyślesz maila z tekstem, że odmawiasz komentarza, zignorujesz 10 połączeń i 3 smsy, a na koniec miesiąca wpada Ci kasa za godne reprezentowanie Spółki w mediach:) Taką robotę może wykonywać nawet Zenek z kotłowni i nie musiałby się martwić, że sobie zapaskudzi CV, bo Murapol jest na tyle świadomy swojej "reputacji", że litościwie nazwiska swojego rzecznika nie podaje. Na konferencje prasowe (jeśli bierze udział) pewnie chodzi w kominiarce i ma komputerowo zmieniony głos, a przed "entuzjastycznymi" reakcjami tłumu chroni go szpaler ochroniarzy.
Konferansjer Safanduła 2016-07-12 13:24:29
Dzień dobry, chciałbym się podzielić żartozagadką dla inteligentnych. Dlaczego na zdjęciach z wycieczek rowerowych z ostatnich lat nie pokazano twarzy uczestników? :)
tom 2016-07-12 13:46:06
Bo już nikt z tej ekipy nie pracuje ?
Konferansjer Safanduła 2016-07-12 14:23:18
Bhawo, oh bhawo!!! Jak panicz Tom odgadł był rozwiązanie?
PUM 2016-07-12 15:00:21
dlaczego strona internetowa murapolu tak czesto zamknięta teraz, z info "błąd na stronie"?
Pablo 2016-07-12 18:53:28
Mala Pyskata wywalila w Poznaniu wszystkich ktorzy cos wiedzieli o tej inwestycji. Teraz bedzie powtorka z pierwszego etapu - uwala wszystkich wykonawcow a tamtejsza BigStar sie zaplacze ze jej kochas nie bedzie mogl sprzedanych mieszkan wykanczac...
tom 2016-07-12 20:43:08
Jak odgadł ? W Rotatorze się pracowało to i się wie co i jak :)
PUM 2016-07-13 12:08:02
znowu strona internetowa nie działa, tak od dawna maja? moze za coś znowu nie zapłacili i murapolowi zamknęli jego własną stronę internetowa?
Nickelodeon 2016-07-13 12:37:00
Jaka firma, taka strona, czyli permanentny error. Swoją drogą, tyle się jeden z prawników nastękał, naprowokował, tyle świń napopodkładał, a z wami dalej wszystko jak krew w piach - dalej nie rozumiecie, że tylko jego koledzy mogą robić strony internetowe.
andy 2016-07-13 12:54:41
To moze podasz jakies nazwisko, jak takis odwazny w obrazaniu tego prawnika na tym forum?
koczownik 2016-07-13 16:49:05
Ten błąd wyskakuje na stronie z ogłoszeniami o pracę. Czyżby nowy rekord i przekręcony licznik? :P
Nickelodeon 2016-07-13 17:14:51
Mogę Ci całą książkę telefoniczną przepisać, jak lubisz czytać nazwiska. Tylko co to ma wspólnego z odwagą?
Prawniczek 2016-07-14 07:22:31
No to jak juz chcesz konkretnie to prawnik D.M. w zastepstwie M.C. w pismie wzywajacym do wykonania prac na budowie gdzie nie ma pozwolenia stwierdzil ze brak pozwolenia to problem inwestora a wykonawca ma robic mimo wstrzymania robot przez PINB. W biuletynie Korespondencja znajdziesz wiecej takich kwiatkow.
Hern 2016-07-14 08:27:50
Trochę się samozaorałeś. Jeżeli taka sytuacja nie miała nigdy miejsca, to nie ma sensu pisać o "tym prawniku". Jeżeli miała, to nikt go nie obraził, tylko napisał jak było.
PUM 2016-07-14 09:05:55
może mam pecha, ale mi się otwiera tylko strona główna murapolu, pozosale zakladki sa zablkowane, nie tylko 'kariera".
koczownik 2016-07-14 09:57:57
Możliwe, nie wchodziłem na inne podstrony. Niby lider rynku deweloperskiego z planami podboju zagranicy, a już drugi dzień strona nie działa - profesjonalizm Murapolu w pigułce.
Forsa 2016-07-14 17:53:50
Na pewnym portalu jest mnóstwo ogłoszeń dla kierowników działów sprzedaży Murapol w różnych lokalizacjach ( Katowice, Gdańsk, itd ), dla doradców klienta i nawet dyrektora sprzedaży (szefa działu całej firmy). .. Czy to znaczy ze aż tyle ludzi MD zwolnił w dziale sprzedaży ?
Hood 2016-07-14 19:52:42
Nie byłby to pierwszy raz przecież. Masowe zwolnienia, nieraz całych działów, bez ostrzeżenia i często powodu, to Rotatora znak rozpoznawczy.
Konferansjer Safanduła 2016-07-14 21:08:22
Dziś dwie zagadki dla inteligentnych.
1. Skoro firma ciągle bije rekordy sprzedaży, to czemu ciągle zwalnia ludzi z tego działu? Nie jednego, nie dwóch, tylko praktycznie cały dział, kilka oddziałów...
2. Jeżeli firma notorycznie co rok zwalnia co najmniej połowę swojego stanu osobowego, to czy świadczy to o zwalnianych, czy firmie?
tom 2016-07-17 09:33:17
W końcu poleciały głowy w sprzedaży - 19 ogłoszeń na doradców i kierowników sprzedaży. Teraz obstawiam grafików, marketing i kadry.
Dali ogłoszenie na kierownika sprzedaży w Krakowie, niezatapialna A.Cz. zwolniona czy awans na dyrektora oddziału ?
tom 2016-07-17 09:37:15
Cofam co napisałem, marketing i graficy polecieli 2 tyg temu - przepraszam nie śledziłem na bieżąco. To teraz obstawiam kadry i księgowość.
Dum-dum 2016-07-17 17:15:15
Kiedyś nienaruszalne się wydawały działy sprzedaży i marketingu, księgowość, kadry i dział prawny. Wszystkie z powodu wiedzy o "kulisach" albo rekordowym (6 miesięcy wzwyż) stażu pracy. Jednak miotla Rotatora dotarła i tam, bo jak wiadomo, w historii tej firmy świetnymi pracownikami byli tylko członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej. Cała reszta to obiboki, nieuki, itd. - tak wynika z wypowiedzi anonimowych murapolowcow na forum.

Ciekawe, jest tam jeszcze jakiś nienaruszalny dział? Controlling może? Albo ukochane niegdyś Zakupy, czy Inwestycje?
Dum-dum 2016-07-17 17:15:32

paweł 2016-07-17 18:23:48
Dlaczego ten M.Dz. jest takim złym człowiekiem,takim złym"do szpiku kości" po prostu i takim, co znajduje ogromna satysfakcję i radochę w poniżaniu tych "małych", zależnych od siebie?DLACZEGO????!!!!!
tom 2016-07-21 21:44:01
A co tam znów się dzieje z ich stroną www, nie działa już 4 dzień.
Dem 2016-07-22 07:15:15
Chyba faktycznie trzeba było komuś zapłacić a w tym Murapol nie jest najlepszy.
Kuba 2016-07-25 13:55:37
Mam pytanie odnośnie stanowiska Inżynier budowy w dziale jakości.
Co to za stanowisko, ile kasy można wyciągnąć na początku i czy jest duża rotacja w tym dziale. Czytam forum i zastanawiam się co tam się dzieje i czy warto aplikować.
Były pracownik 2016-07-25 14:45:33
Jak szukasz pracy na chwilę i nie będę przeszkadzać Ci darmowe nadgodziny to śmiało aplikuj. Jako były pracownik odradzam pracę w tym miejscu. Możesz dobrze pracować, a zwolnią Cię z dnia na dzień w mało eleganckim stylu.
Sun beach 2016-07-25 15:15:44
a jaka jest rotacja na stanowisku prawnika? czy są tam tacy prawnicy, którzy pracują rok albo i dłużej? i czy tez można być zwolnionym z tego działu z dnia na dzień i bez powodu"?
Zostaw swoją opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MURAPOL S.A