logo Orange Retail S.A.

Orange Retail S.A.

Kraków

Opinie o Orange Retail S.A.

Adus 2016-07-19 03:13
Odradzam wspolprace tez pracowałem za darmo przez 4mc...

Celowo maja taki system, to prawda, dlaczego prokuratura nie zajmie sie sprawa?

Pisał ktoś jakis donos?
Mi to śmierdzi conajmniej art. 286 kk...
odpalamy torpede 2016-08-20 21:55
ponoć cały zespól HR jest do odpalenia to kwestia dni
Rafał Dziurowicz 2016-08-24 06:01
Poszukuje osób które były świadkami nieuczciwej konkurencji oraz mobingu.

Poszukuje osoby poszkodowane przez firmę Orange, w skali kraju jest tego sporo.
Można mnie znaleźć na fb i YT.

Trzeba walczyć z nieuczciwymi firmami!
Mnie wyzyskali na materiały reklamowe, czas nerwy i pieniądze stracone. Teraz w PIP będę dochodzić roszczeń.
Odradzam jaka kolwiek wspolprace. Na szczęście po wolontariacie trafiłem do wspaniałej firmy. Wyszedłem z tego piekła i trafiłem do nieba. Każdemu życzę podobnego losu.
PS: na fb opowiadam na żywo o Orange.
Rafał Dziurowicz 2016-09-13 01:45
Uważaj, jak już koniecznie chcesz z nimi współpracować to tylko umowa o pracę przez agencje. Chociaż jeśli będziesz dobry to w wielu innych lepszych firmach otrzymasz dużo lepsze warunki. Ja teraz muszę z nimi walczyć, być może trafiłem po prostu na złych ludzi na Sprzedaży Aktywnej na Śląsku - znam wiele osób w Orange różnego szczebla i są zszokowani jak usłyszeli moją historie i ubolewają, więc powiem tak.

Broń boże nie podpisuj weksla ani umowy agencyjnej - nie jedni się do mnie zgłosili że im weksle porealizowali i czują się oszukani orzez Orange Retail - ale to wszystko z biegiem czasu zostanie rozliczone.
Rafał Dziurowicz 2016-09-25 18:49
Pracowałaś w Orange czy Orange Retail?
Tak handlowcy podpisują niezgodne z ustawą o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej umowy.
Bezpłatny zakaz konkurencji również jest sprzeczny z Wyrokiem Sądu najwyższego, a za komentarze w sieci tego typu zastrzegają sobie .

Po prostu wydaje mi się że na takie a nie inne osoby trafiłem którzy z oszukiwania zrobili sobie stałe źródło dochodu, jesteśmy coraz bliżej prawdy.

Mamy 3 prawdy, cała prawda, pół prawda i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] prawda.
Gówno prawdą jest to że w Orange nie ma stresu.
Pół prawdą jest to że ludzie zarabiają tam pieniądzę.
a całą prawdą jest to że są osoby które właśnie w taki sposób jak wyżej działają.
Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej, albo miał podobną historie mój nr to 533-123-111 - zawsze można zadzwonić i porozmawiać, chciałbym wiedzieć czy w innych województwach budżet marketingowy też znikał i czy w innych województwach ludzie też byli przymuszani do produkcji własnych materiałów reklamowych za swoje pieniądze. Znam wiele osób w Orange które rozkładają ręce i słyszę ciągle "smutno mi że tak się podziało, ja pieniądze zawsze dostaje na czas - ale to nie Orange tylko Orange Retail" W ogóle nie wiadomo kto za tym wszystkim stoi bo zrobiłem małe śledztwo dziennikarskie które będę publikować niebawem. Sprawa jest poważna i jakby w skali polski policzyć to, to skala kwotowa może sięgać kilkuset tysięcy złotych - dlatego uważam że warto walczyć z tego typu nieuczciwymi organizacja które z oszukiwania innych zrobili sobie stałe źródło dochodu.
Przyjazdny 2016-09-25 18:59
Na umowie o prace mozna liczyc na 2 z hakiem, na umowie agencyjnej dolozysz do interesu.
Kick 2016-09-27 22:45
Teoretycznie i prawnie Tak, praktycznie - nie. Podpisujesz z Orange Retail której właścicielem jest Orange, więc Orange ponosi odpowiedzialność za to co się tam dzieje - zresztą razem lody kręcą Orandzowcy i Retailowcy.
kiri 2016-09-28 23:58
Moja znajoma tam pracowala i mowi ze takiego traktowania nigdzie nie widziala, praca jak w niewolnictwie, nawet telefonu slubowego nie daja.

Odradzam
lord 2016-10-17 22:12
Daj jakies namiary na siebie pilne!
luki 2016-10-17 22:24
Czy znajdzie się wiecej osób oszukanych przez tą firmę na przełomie kilku miesięcy wstecz ?
Ania 2016-10-20 10:03
Zgadzam się w 100%
DobrzeŻeByłoMinęło 2016-10-24 15:04
Czyli od 5 lat bez zmian :) U mnie też nie było telefonu tylko karta sim, reszta we własnym zakresie.
ByloMinelo 2016-11-02 22:09
Ja stanowczo nie polecam. Szkoda nerwów, płaca dużo gorsza niż kiedyś, popracujesz nawet miesiąc to masz zakaz konkurencji, własna działalność, bez telefonu służbowego. Praca dla lubiących działać charytatywnie
Nekko 2016-11-16 22:42
Ja mam pytanie, podpisałam umowę na szkolenie wstępne w Orange, ale nie chcę tam podjąć pracy, czy w takim wypadku będę musiała zwrócić koszty za to szkolenie?

Dziękuję za odpowiedź
vvv 2016-11-18 00:07
masz absolutną rację. pracuję tu i muszę odejść, bo oszukują z wynagrodzeniami
Niuńku 2016-11-24 22:37
Nie polecam pracy w salonach agencyjnych na całym terenie Krakowa, zwłaszcza należących do jednego Agenta, jeszcze kilka dni i zakończy się mój koszmar związany z tą firmą.. Omijać szerokim łukiem.
wlkp 2016-12-09 02:01
1,5 roku pracy :D D2D i war ogólnie to ja pier... uczy życia, co do weksli i reszty w 100% się zgadza, mp to zldozieje, dyrektorzy retailowi to samo, dystrykt menadzerowie na ftth to juz w ogole cuda na kiju
manifold 2016-12-13 17:20
Witam: otrzymałem właśnie od nich zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy na stanowisku Eksperta ds.Światłowodów (tu mowa o umowie op pracę) lub Reprezentanta Handlowego (tu wszystkie inne formy).
Aplikowałem na to pierwsze, ale pani z HR od razu w trakcie rozmowy telefonicznej zapytała, czy opcja tego drugiego stanowiska może być rozpatrywana. Proszę o radę, czy w ogóle warto zaprzątać sobie głowę tym tematem ? Na jakie wynagrodzenie w przypadku pierwszym można liczyć (bo już widzę, że w drugim praktycznie na żadne).
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
manifold 2016-12-13 17:20
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
aga 2016-12-22 10:28
Pracuję u innego partnera Orange i powiem Ci tak, ekspert od światłowodu, to po prostu akwizycja na terenach gdzie Orange ma tą usługę. W miarę dobrze się sprzedaje, zważywszy na to, że często klient oszczędza trochę (czasem kilka, kilkanaście złotych względem usług, które już w Orange posiada). Co do etatu to nie wiem, u mnie możliwa jest tylko działalność lub zlecenie (ale skutecznie tą formę zatrudnienia wypierają).
Tyrol 2017-01-03 08:50
Firma z przyszłością może warto to docenić. Ja chcę tam pracować i mam pytanie może ktoś wie o pracy w Olsztynie. Mam swoje doświadczenie w tej branży i myślę że to pomoże wybić się w tej firmie. Wierze w to.
Małgorzata 2017-01-04 17:18
Tyrol, aplikację wyślij na e-mail: rekrutacja@orangeretail.pl, w temacie wpisz praca Olsztyn. Informacje o stanowiskach pracy znajdziesz na www.orangeretail.pl/kariera.
Jupiter 2017-01-15 18:42
Czy jest praca doradcy w Orange w Szczecinie? Może ktoś mi podpowie, kilka słów o zarobkach i ważnych tematach?
Janek 2017-01-31 14:41
Orange to bagno, ale sporo mnie nauczyło. Przez pierwsze 4 miesiace nie zarobilem nawet grosza i popadalem w coraz gorsze problemy finansowe. Wytrzymalem z nimi 4 lata, ale zmiany ktore wprowadzali nie dały szansy dalszej pracy i zarabiania w koncu musialem zrezygnowac gdyz nie wiazalem konca z koncem. Takiej rotacji ludzi pracownikow nie widzialem nigdzie, wiec jak Ci sie wydaje ze przyjdziesz i bedziesz zarabiac to jestes w bledzie. Plany sa wysokie a prowizje niskie. Obecnie odradzam 10 lat temu tak. Czekaja na ludzi ktorzy otworza ceidg podpisza weksel i beda pracowali jako wolontariat. Pozdro
Swój 2017-02-02 13:21
Ale człowieku lubisz biadolić. Ja myślę, że się nie nadajesz do pracy w takiej firmie. Masz za małe kompetencje i to jest problem. Po co oskarżać firmę?
Iwona 2017-02-28 13:40
Orange Retail S.A. szuka właśnie osób na stanowisko Specjalista ds. wsparcia sprzedaży i analiz oraz Ekspert ds. sprzedaży aktywnej. Miejsce pracy to Kraków. Przesłaliście już swoją aplikację? Oferty pracy są jeszcze niecałe 3 tygodnie.
czasio 2017-03-03 12:04
ramsat glownie szuka PH i OK a teraz jeszcze szuka do fiber team`u. jezeli chcesz byc PH to wysla Cie do mikroagenta a tam na 99% zleceniowka. jezeli chcesz byc OK to zakladasz dzialalnosc. dla fiberow daja/dawali (?) podstawy (2,5tys brutto) ale sie chyba przejechali bo sprzedazy wielkiej z tego nie bylo ;).
najgorsze jest to ze wlasciwie to nie wiesz ile co miesiac zarobisz. tak, to zalezy od Ciebie ale stawki juz zaleza od orange. z miesiaca na miesiac stawki sa coraz gorsze. zeby w miare normalnie zarobic to trzeba zrobic cel. jeszcze kilka miesiecy temu nie robiac cel mozna bylo spokojnie 2tys na reke zarobic bez zadnej spiny ;).
praca ogolnie fajna :) jezeli ktos lubi taki sposob pracy d2d.
kasa bylaby lepsza gdyby nie darmozjady ktore dostaja twoja czesc kasy za nic.
przyklad akurat z mikroagentem:
kase placi orange-->ramsat-->agent-->DM-->handlowiec. widac przez ile rak przechadzi twoja kasa.
w zamian to wlasciwie czy to ramsat czy mikroagent nie daja nic. karte sim moze a reszta po stronie handlowca.
mozna z ludzi robic jeleni? mozna
Iwona 2017-03-06 09:01
@czasio nadal pracujesz w firmie? Co możesz powiedzieć na temat procesu rekrutacji do firmy?
jazda 2017-03-31 14:50
Hej! A jak wygląda praca w salonach Orange Retail? Jaka płaca?
Tyrol 2017-04-06 09:18
Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć o pracy eksperta ds. sprzedaży aktywnej? Jakie wymagania trzeba spełniać na wstępie? Jakie widełki płacowe są na takim stanowisku? Może jeszcze jakieś informacje istotne?
S30 2017-04-14 13:49
Praca w tej firmie to tak jak tu wiele razy padało akcja charytatywna. Nawet jak uda Ci się zarobić na początku dobrze to później zaczną się schody, które będą prowadzić na dno. Sam osobiście próbuje skończyć współpracę z tą złodziejską firmą, jednak ich sprytne umowy i polityka wyniszczenia utrudniają bezkonfliktowe zakończenie współpracy. Polecam tą pracę tylko niedoświadczonym, którzy chcą nabrać doświadczenia i poznać szkołę życia, ale maksymalnie na 6 miesięcy, patrzeć na umowę jaką podpisujecie, nie wierzyć w wizje szklanych domów. Ogólnie w niedalekiej przyszłości powinniśmy co nieco o praktykach tej firmy usłyszeć w telewizji. Grono ludzi poszkodowanych stale rośnie.
Iwona 2017-04-14 13:58
@S30 dlaczego tak oceniasz pracę w firmie? Co takiego powoduje trudności w wypowiedzeniu umowy?
S30 2017-04-14 17:17
Ludzie dostają wsparcie na początku działalności tzw. pasy startowe przez pierwsze 6 miesięcy, pierwsze 2 miesiące bez wymaganej sprzedaży, później przy zrealizowaniu określonego celu kwoty maleją, w szóstym miesiącu jest to 600zł czyli jedynie na pokrycie kosztów związanych z działalnością. Po sześciu miesiącach wsparcie się kończy, nie ma żadnych podstaw, cele sprzedażowe i wymogi sprzedażowe rosną odwrotnie proporcjonalnie do nowych inwestycji i przydzielonego terenu. Zaczynają się schody, spada sprzedaż, rosną koszty, maleją prowizje. Ludzie zaczynają dokładać i pracować charytatywnie. Żadnej formy wsparcia, ograniczanie terenu itp. siłą rzeczy ludzie zaczynają odchodzić i tu się pojawia kolejny problem. Masz sprzedanych 75 usług? (W realiach obsługiwanego terenu, liczby budynków, zmian potrwelowych,zmian grupowych, liderów etc. jest to bardzo często liczba nierealna do zrealizowania w przeciągu choćby roku)I tak jak nie masz takiej sprzedaży to czeka Cię realizacja weksla z umowy i firma ściąga pasy startowe tj. 8400zł netto jak były wszystkie pobrane w ciągu pierwszych 6-ciu miesięcy. Nie mówię już o braku wypłat za bieżące umowy przy złożeniu wypowiedzenia. Dodam, że średnio co miesiąc zmieniają warunki umowy tj. sposoby rozliczania prowizji informując na mailu. Nie podoba się? Zwalniasz się i masz polecenie zapłaty od firmy. Jeżeli ktoś wyszedł z tych opresji bezboleśnie to proszę o komentarz, jeżeli są osoby, które zamierzają złożyć pozew zbiorowy to proszę również o kontakt.
Andzia 2017-04-18 20:01
teraz jeszcze bardziej się zmieniło. Już nikt nie dostaje takich pieniędzy z pasa startowego. Wszystkiego jest dużo dużo mniej
Tereza 2017-04-25 18:29
Czy firma Orange Retail powiększa swoją działalność? Widzę sporo ofert dla partnera handlowego lidera zespołu? A tak przy okazji może ktos wytłumaczyć co to są te pasy startowe?
Stan 2017-04-27 08:42
Nie polecam, idąc tam zastanów się 10 razy, jako PH pracowałem tam do końca 2016, plany zmieniają się co miesiąc na niekorzyść, pracujesz więcej zarabiasz mniej, dodatkowo co miesięczne błędy w rozliczeniu sprzedaży później reklamacja i czekasz kolejne dwa miesiące na pieniądze i albo je dostaniesz albo nie. Ja do tej pory nie odzyskałem wszystkich pieniędzy.
Iwona 2017-04-27 08:53
@Stan możesz powiedzieć coś więcej na temat tego jak wygląda praca przedstawiciela handlowego w Orange Retail S.A.? Z czego wynikały błędy, o których wspominasz? Czy inni również mieli takie problemy?
wyzysk ludzi 2017-05-11 13:57
@Iwona - praca polega na typowym door-2-door tzn "klamkujesz" od drzwi do drzwi. praca jak dla mnie jest ok, odpowaiada mi taki sposob pracy. zaleznosc jest prosta. pracujesz masz wyniki jak odpuszczasz to bywa roznie ;). ale zebvy nie bylo tak za wesolo. od kilku miesiecy orange obniza stawki za uslugi!!! w sierpniu 2016 za usluge 3P (internet+tv+tel) orange placilo 524zl dzis placi 356zl przy 100% realizacji celu. do tego wez pod uwage ze po drodze sa pijawki ktore chca na tobie zarobic!!!.
wogole forma naliczania rozliczania prowizji to tutaj jest wyzsza szkola jazdy. parametry sa tak pokrecone aby tylko handlowiec sie nie polapal o co tu chodzi (mam na mysli nowych RH). mimo tego ze powoli ida kierunku uproszczenia to nadal jest to komedia i robienie z ludzi idiotow. dlaczego tak to wyglada?
pracowalem w roznych firmach ale takiego g...a chyba jeszcze nie widzialem. orange doprowadza do tego aby ten kanal sie rozlecial a ludzi maja za niewolnikow to samo tyczy sie Ramsatu (orangeretail) i reszty agentow czy mikropartnerow. sa to podmioty ktore zarabaiaj na Tobie nie dajac Ci nic w zamian! na dzien dzisiejszy ja nie widze tutaj przyszlosci!

Iwona 2017-05-11 14:04
@2017-05-11 13:57 dziękuję za odpowiedź. Jakie zmiany według Ciebie warto by wprowadzić w funkcjonowaniu pracy przedstawicieli handlowych? Rozumiem, że niektóre z zasad są dla pracowników niejasne?
Romelllo29 2017-05-12 13:12
@wyzysk ludzi. Wszystko się zgadza! Podpisuje się rękami i nogami pod ta opinią oraz wcześniejszymi postami S30, Rafał Dziurowicz etc.. Niewolnictwo i to jeszcze pod groźbą zwrotu pasów startowych w sytuacji odejścia przed wymagana na umowie ilością sprzedanych usług. Zna ktoś jakiś skuteczny sposób prawny jak można wyjść z tego szamba nie ponosząc dodatkowych strat?
Piotr pracowałem 3 msc 2017-05-16 17:46
Witam ja pracowałem we wrocławiu 3 msc z czego otrzymałem pieniądze w wysokosci 1000zł po 3 miesiacach pracy sam musialem sobie wszystko drukowac bedac na biurze proszac sekretarki o wydrukowanie umowy z wielka łaską drukowały dyrektor od sprzedaży śmiechu warty nie mogłem doprosić się o barkody praca charytatywna nie polecam i kazdemu będe odradzał a na początku się ucieszyłem pomyślałem sobie Orange fajnie duża firma napewno można zarobić a tutaj śmiechu warte nie polecam
Tyrol 2017-05-17 20:35
Witam, mam pytanie czy firma ma powiększać ilość placówek? Zastanawiam sie dlaczego szukają tylu ekspertów sprzedaży aktywnej
Dundee 2017-05-18 11:17
Chętnie się przyłączę do walki z retailem. Mam z nimi podobny problem. Daj jakiś kontakt do siebie.
S30 2017-05-18 14:58
@Tyrol. To nie efekt zwiększania placówek tylko masowych likwidacji grup sprzedażowych, także odejścia się szykują lub jakieś śmieszne zamiany stanowisk wśród menadżerów, dyrektorów. Po prostu mają za dużo wolnych wakatów. na ten moment. Najbardziej odpowiedzialni za taką sytuację w moim regionie uciekają, jak szczury tj. dystrykt menadżer, dyrektor sprzedaży.
S30 2017-05-18 15:03
@Dundee. GG: 1383267 lub konto facebook po nazwą Bespalova Gabriela.
Tyrol 2017-06-01 10:04
Myślę, że wszędzie są gorsze momenty. Może faktycznie firma musi wprowadzić troszkę nowych pracowników?
kkkaa 2017-06-18 12:49
Odradzam pracę w salonie Orange wysysk, mobbing, trzeba tłumaczyć się z każdego obsłużonego klienta , skargi reklamacje, średnia wieku klientów 60 - 70 lat, przymus robienia chorych notatek i tłuaczenia się z nich , za żadne pieniądze bym tam nie wrócił
RiGCz 2017-06-19 15:04
Miałeś/aś też tak że brało cię obrzydzenie jak kolega/koleżanka wciskała takiej osobie pełen pakiet usług, podstawiała umowę do podpisania, poinformował/a ile klient płacić i potem kop w d. klienta?
Tyrol 2017-06-20 13:59
Czy firma potrzebuje tylu pracowników gdyż wymienia personel?
Renberg 2017-06-26 18:56
Strona internetowa: http://renbergborcfirm.webs.com

Czy potrzebujesz pożyczki firmowej, pożyczki indywidualnej, kredytu samochodowego, kredytu rolniczego lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Oferujemy Pożyczki dla firm i osób fizycznych z bardzo niską stopą procentową 2%. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami przez e-mail: renbergborcfirm@gmail.com

Telefon: +22589704225

WhatsApp: +22589704225

E-mail: renbergborcfirm@gmail.com

OFERTA KREDYTOWA
Zostaw swoją opinię o Orange Retail S.A. - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orange Retail S.A.