Opinie o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RICOR POLSKA SP. Z O.O. w Poznań

Xd

A najlepsze, że cały czas przyjmują nowe osoby. Pytam się: po co? Już nie ma pracy dla wszystkich a jeszcze dochodzą nowi. Zolnienienia? Urlopy? Przestoje?

@Xd

Pracodawca powinien sugerować pracownikowi wykorzystanie urlopu wypoczynkowego w roku, w którym nabył do niego prawo, jednak nie może zmusić do tego pracownika, bowiem ten ma prawo odmówić wykorzystania urlopu. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której pracodawca ustala pracownikowi termin urlopu zupełnie dowolnie i wbrew jego woli.

@Xd

Hm, ale oni zatrudniają obecnie na pracy biurowej czy na produkcję?? Może jakieś nowe zlecenia się szykują? I te nowe osoby to jaką umowę dostają, taką pewną UoP na czas nieokreślony czy taką umowę, z której można w każdej chwili zwolnić pracownika?

Awans_Ale_Bez_Podwyżki

@Pracodawca Dlaczego operatorzy robotów, którzy mają niższą stawkę od operatorów pras są brani do pracy na prasach??

@Awans_Ale_Bez_Podwyżki

Tak już wierzę, że Ci co obsługują roboty chodzą sobie i obsługują prasy. Pewnie, wszyscy z robotów potrafią, bo przecież obsługa robotów i pras jest taka sama. Bzdura. Zapraszamy więc na prasy. Skoro płaczesz, że mało zarabiasz, a wszystko potrafisz.

Dla kolegi pytam
@Awans_Ale_Bez_Podwyżki

Dlaczego osoby zatrudnione na R8, które otrzymują wyższą pensję od ludzi na robotach siedzą sobie cały czas na zgrzewarkach wm 6 czy wm 13? I nie chodzi mi sytuacje, gdzie na r8 nie ma pracy. Po prostu nie wyrabiają się tam, mają wieczne "awarie " i w nagrodę dostają najłatwiejsze zgrzewarki albo pranie, gdzie większość zmiany przespacerują. A ci z rotów zasuwają na r8. Jak tu ma być dobrze skoro traktuje się ludzi w tak niesprawiedliwy sposób, faworyzuje się leni......

@Ktos

Brak poszanowania pracownika od tego trzeba zacząć. Na tej firmie liczy się tylko i wyłącznie NORMA. Pracownik jest nikim. Trzeba dobrze żyć z liderem żeby jakoś przetrwać. A niech się tylko ktoś postawi od razu ma pod górkę. Nie dziwne że ludzie zmieniają się jak rękawiczki. Raczej tak szybko się to nie zmieni. Totalny brak organizacji...

Rysiu
@@Ktos

Odnosisz się do pracy na produkcji czy inne działy w firmie też nie mają lekko? Chciałem dopytać w drugą stronę, jak już te normy zostaną spełnione to na co pracownicy mogą liczyć? Dostajecie premie uznaniowe, za wyniki? Ile stówek dodatkowo można zarobić tak? I w sumie to w jaki sposób ma się pod górkę, jeśli się "postawi"?

Mirek
@@Ktos

Miały być awanse na starszych operatorów, premie za wyniki itd. A tu nic, zero. Czekają chyba aż operatorzy i magazynierzy się pozwalniają jak większość utrzymania ruchu. Bo ludzie szukają pracy i to nie są jakieś pojedyncze osoby.

@Mirek

Oni poprostu mówią nam to co chcemy usłyszec. Co do starszych operatorów rozumiem wszystko ale dlaczego biora kasę a nie szkola ludzi. Nowe osoby rzucane są po wszystkich innych operatorach. A starsi operatorzy myślą że są bogami zmiany i mogą wszystko. Premie że wyniki..... tego lepiej nie komentowac

Operator
@Xyz

Starsi operatorzy mają 200 brutto więcej tylko..Szkolą jak lider czy kierownik zmiany karze a zawsze jest, pokaż jak to się robi i wracaj do swojej roboty. Ludzie do 26 roku życia mają większą kasę od tych starszych operatorów. Bo nie płacą podatku. Tak że nie jest tak słodko. A nie każdy z nowych ludzi od razu pojmie szybko. Potrzebuje więcej czasu a czasu nie ma, tylko pokaż i niech robi. I tak to wygląda. Nie ma czasu żeby zająć się nowym pracownikiem. Bo masz pokazać i niech sobie nowy radzi. Nie zdążysz wszystkiego wytłumaczyć. Tak to działa. Więc nie miejcie pretensji do starszych operatorów. Robią co im kierownik czy lider zmiany każe. A co do wyników za premie to śmiech na sali. Nie warto się starać, nikt tego nie doceni. Wszyscy mają premii 200 czy zrobi normę czy nie. Tak że ludzie odpisują wszystko co się da. Zresztą tyle dodatkowych obowiązków. Papierologi, sprawdzanie wszystkiego przez operatora a do czego kontrol jakości potrzebna? Łażą i w telefonie siedzą i na papieroska co godzinę .

Ala
@Operator

A co to ma do rzeczy, że osoby do 26 roku życia nie płacą podatku? Nowych uczą wszyscy, a najmniej to chyba starsi operatorzy. Jak to powiedziała jedna ze starszych operatorek " za te pieniądze to ona nikogo uczyć nie będzie ". Ale to " tylko 200 zł brutto " co miesiąc bierze.

@Ala

Starszy operator wykorzystuje nowych pracowników, którzy odwalają cała czarna robotę za nich, a później oni zbierają premię i brawa za normy

Xd

Czy firma nie mogłaby dać w poniedziałek dnia wolnego w zamian za 11 listopada? Niektóre zakłady tak robią i nie trzeba wymyślać z odrabianiem...

Ricor's Guard
@Xd

Oddawanie dnia wolnego za Święto wypadające w sobotę musi nastąpić w obrębie okresu rozliczeniowego.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RICOR POLSKA SP. Z O.O.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Elektryk Utrzymania Ruchu.

Roma

A to pierwsza taka sytuacja u nich? Po zgłoszeniu się nie przelali pracownikom od razu brakującej części?

Wiadomo coś ile wyniesie premia wakacyjna ?

Ktoś

Minus 200. Trzeba dla biura uzbierać.

Kaśka

Pytanie do pracowników firmy. Czy warto aplikować na stanowisko Operator/ka Robotów i Zgrzewarek? Ile zarabia się na takim stanowisku? Po jakim czasie można awansować? Czy jest szansa,by dostać umowe na czas nieokreślony ? Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Ala
@Kaśka

Nie warto. Praca nie jest lekka. Nawet jak robisz dobrze i wyrabiasz normy to nikt tego nie doceni. Atmosfera z tygodnia na tydzień coraz gorsza. Przełożeni nie szanują ludzi.

szczur
@Ala

Tu się pracować nie da, możesz być dobrym i tak tego nikt nie szanuje Firma ,która zeszła na psy Myślą ,że Ukraina ich uratuje.Niestety są w błędzie

@szczur

Dokładnie. Możesz się starać, wyrabiać normy, nie wymyślać fikcyjnych przestojów i tak tego nikt nie szanuje. Jeden na drugiego donosi, a im więcej donosi tym lepiej z liderem/ liderką żyje. Praca nie jest rozdzielana sprawiedliwie. Niektórzy całymi tygodniami zasuwają na robotach a leserzy siedzą na zgrzewarkach. Ani liderzy ani kierownik nie szanują dobrych operatorów. Nie warto się starać. Odbieranie premi za byle co jest codziennością. I takie negatywne przykłady można mnożyć. Tak, jak napisałeś:firma, która zeszła na psy.

GIUL

Czołem. Widzę, że firma wystawiła ogłoszenie o pracę jako spawacz. Chciałbym się dowiedzieć jak mniej więcej wyglądają zarobki spawaczy we firmie. Są jakieś premie, bonusy itp?

Spawacz
@GIUL

Praca bardzo przyjemna i dobrze płatna

Pewnie będzie jak z bonami na święta. Do ostatniej chwili będą "myśleć " a potem powiedzą, że do roboty. I dyrektor powie, że "ludzie się nie pytali". Będzie jak zwykle....

Ktoś...

Jak ja widzę wasze narzekania i zastanawianie się publiczne czy coś będzie czy nie to mi się rzygać chce ???? sami wybraliście tą firmę więc tańczcie jak wam zagrają, normalni ludzie polepszają sobie warunki pracy szukając innej, a w dodatku lepiej płatnej. Może warto podlizać się bardziej Mariuszkowi i Damianowi to może coś wskórają ale szczerze wątpię ????

Rtr

W żadnej innej firmie nie ma tyle obłudy i fałszu co tutaj. Co się tu dzieje?

Xd

Każdy ma prawo spotykać się z kim chce, spać z kim chce i żyć tak jak chce. Nikomu nic do tego. A jeśli ktoś ma z tego powodu ból du...to niech się leczy a nie zajmuje życiem innych. O ile lepiej by się w tym kraju żyło gdyby każdy zajął się swoim życiem a nie życiem innych...Xd.

polek

W ostatnim czasie w firmie panuje dziwna atmosfera... jest źle

@polek

"W ostatnim czasie" tzn.? Co konkretnie się dzieje, że możesz mieć tego typu odczucia? i źle po atmosfera Ci się po prostu nie podoba czy coś w warunkach może się zmienia? jeśli tak to co konkretniej?

...

Każdy pracuję na produkcji ciężko i za dużych pieniędzy z tego nie ma. Problem żeby wyjść na papierosa czy do wc. Wystarczy trzymać z liderami i nie trzeba robić nic, oprócz chodzenia w koło po firmie i flirtowanie z dziewczynami

Xyz

W tej firmie wystarcza znajomości oraz donoszenie..... A na każdej zmienia. Są przynajmniej dwie takie osoby z produkcji

Starszy operator

Witam! Kto się nie sprawdza na miejscu kierownika zmianowego? Jest nowe ogłoszenie na platformie pracuj.pl czyżby chodziło o panią kierownik A?

Arab_ten ktoś

Wielki hejt na jednego z lidera zmiany który wynosi zużyte elektrody z firmy i perfidnie je chowa do kieszeni spodni a na dodatek jest bardzo wrogo nastawiony do operatorów gdzie operator mówi prawdę a on próbuje wmówić ze tak musi być… Wychodzi tez sobie na papierosa bocznym wyjściem co godzinę gdzie są wyznaczone dwie przerw w ciągu ośmiu godzin pracy czy to oznacza ze lidera zmiany go to nie tyczy. Dlaczego tacy ludzie zostają liderami…

@Arab_ten ktoś

Pani lider też co godziny wychodzi na papieroska. No i też do operatorów jest wrogo nastawiona, tylko tu do niektórych operatorów. Widocznie takie zachowania przełożonych w rej firmie to norma...

Alojzy Bąbel
@Arab_ten ktoś

Pani kierownik A też co godzinę wychodzi na papieroska a pracownikowi zwraca uwagę że jest minute po czasie na papierosie. Kierowników nie dotyczą wyznaczone godziny palenia?

UR

Witam. Jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu w tej firmie? Na jakie zarobki mniej więcej można liczyć?

Weronika

A da radę rozwinąć te warunki? Czym konkretnie partner będzie się zajmował. Czy z tej sugestii wynika, że praca jest lekka? Co taką powoduje?

Wilk

Witam, A co się stało z poprzednim kierownikiem logistyki ponieważ szukają nowego ?

Jagoda
@Wilk

awansowal

@Jagoda

Mateusz miał już tyle pod sobą że może zrezygnował z.logistyki i szukają kogoś aby go trochę obciążyć z jego obowiązków......

Emilia
@Xyz

A widziałeś ofertę jakąś do nich, bo ja patrzę i nic? Może ktoś tutaj wie lepiej, czy nie szukają człowieka teraz do pracy na ten wolny wakat.

Wilk
@Emilia

I jak tam nowy kierownik logistyki? Działa czy już jednak nie jest potrzebny ?

Hi

Jaka atmosfera w pracy? Na jakie zarobki można liczyć? Jakieś dodatki są? Imprezy integracyjne?

Ratetata
@Hi

Atmosfera jest nietuzinkowa, praca to to kolekcjonowanie doznań. Brakuje tylko pasztetowych śród do kompletu.

Hi
@Ratetata

Pasztetowych śród tzn? A integracje są?

lubie_schabowe_hehe

Sądzę, że chodzi o prześmiewczą alternatywę dla "owocowych czwartków". Źle się dzieje z naszym społeczeństwem, że trzeba takie rzeczy wyjaśniać.

XYx

Krąży plotka o R8 wypadałoby zrobić zebranie z ludźmi i powiedzieć co i jak ! Zwykła ludzka Uczciwość tego wymaga. Może Adam z Dyrektorem staną twarzą w twarz z ludźmi i powiedzą jaka jest sytuacja? Chyba że brakuje im odwagi ?

@XYx

Zapomnij. Będą udawać, że nic się nie dzieje. Brak im odwagi. Najwyżej zwolnią trochę ludzi. Oczywiście tych dobrych a nierobów sobie zostawią.

Pracownik pras
@XYx

Pracowników z R8 zapraszam na prasy u nas roboty pod dostatkiem . Niech zobaczą co to ciężka praca

@Pracownik pras

pod dostatkiem, w kontekście ruchu a nie jakiegoś przymusu? skoro już o ciężkiej pracy mowa to jest tu szansa, żeby na nadgodziny się zapisać? ludzie mają na to siłę? Ile wtedy by wyciągali?

Arab_ten ktoś

Kolejny WIELKI hejt tym razem na lidera logistyki, który "chorował"...a tak naprawdę siedział i handlował (usunięte przez administratora)deskami i przekładkami z firmy...I jeszcze innymi rzeczami, bo za dużo się nazbierało. Teraz wrócił, żeby znowu nazbierać fantów na handel....żenada

Yyyyy
@Arab_ten ktoś

Oj chyba ktoś nie ma co robić i tylko umie hejty pisać. Jeśli chcesz kogoś pozdrowić to podejdź do tej osoby i powiedz mu co myślisz..... Ale w sumie w ricorze co drugi fałszywy. Łatwiej napisać opinię bo nikt nie wie kim tak naprawdę jesteś.......

Na jakie zarobki może liczyć spawacz z doświadczeniem?

Spawacz
@Kandydat

4800 na start, później 5000. Oczywiście brutto....

@Spawacz

Później to po jakim czasie? I jeśli chodzi o dalszy wzrost to jak kasa może tu rosnąć proporcjonalnie? Narzędzia i ogólne warunki na stanowisku są ok?

Zostaw merytoryczną opinię o RICOR POLSKA SP. Z O.O. - Poznań

• Jak się pracuje w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RICOR POLSKA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w RICOR POLSKA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RICOR POLSKA SP. Z O.O.
1.6/5 Na podstawie 542 ocen.
  • świętego Michała 56
    61-005 Poznań