Opinie o sferis.pl - Action S.A.

Sferis Sp. z o.o. to nowoczesna, ogólnopolska sieć sprzedaży technologii mobillnych posiadająca

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sferis Sp. z o.o. w Warszawa

Mirek

Sieć sklepów się kurczy, zamyka salony. Wszystko przez kłopoty właściciela Sferisu z fiskusem. To co obiecują w ogłoszeniach i na rozmowach nie ma zastosowania w praktyce. Ogólnie nie polecam.

Zuzanna

@Łukaszkażdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. W ramach jednej firmy w zależności od działu w jakim się pracuje oraz lokalizacji warunki pracy mogą się znaczenie różnić. Wspominasz o nieterminowych wynagrodzeniach. Czy często się taka sytuacja zdarza? @Agnieszka rozumiem, że Tobie odpowiada praca w Sferis. Możesz powiedzieć jakie są największe jej plusy?

Łukasz

Nie wypłacają wynagrodzenia na czas. Czytam te wszystkie negatywne komentarze i niestety muszę się z nimi zgodzić. Jest tu kilka pozytywnych komentarzy ale jak to tu ktoś napisał zostawionych przez osoby opłacane przez Sferis.

bloom
@Łukasz

Pracuję w sferisie 4 lata i tylko raz wynagrodzenie nie było "na czas" i to podobno z winy banku. Tak jak Agnieszka napisała, jeśli wykonuje się prawidło to, co jest do zrobienia to praca nie jest zła, finansowo mogłoby być ale też nie m dramatu...

Zuzanna

@pytajnik chętnie usłyszymy więcej na temat Twoich doświadczeń z procesu rekrutacji. O co pytał rekruter?

Kierownik Sklepu

Rekrutacja odbyła się punktualnie w siedzibie firmy. Osobą prowadzącą rekrutacje wydawała się osoba będąca przełożonym - dokładnie nie wiem, gdyż nie przedstawiła się z pełnionej funkcji w strukturze firmy. Sama rozmowa przebiegała spokojnie na sali konferencyjnej, bez zakłóceń i niepotrzebnych napięć. Jedynie co dało się zauważyć to bardzo mocna autorytatywna postawa osoby prowadzącej rekrutacje na zasadzie "to ja tu żądzę", po za tym trochę błądzenia w pytaniach, nadmierne skupianie się nad tym co było u kandydata w poprzedniej pracy, a dlaczego odszedł i trochę gdybania. Prezentacja firmy, miejsca pracy, ogólnych warunków pracy odbyła się dość pobieżnie, a przy zakresie obowiązków duży nacisk został położony na metody, sposób i sprzedaż produktów dodatkowych jak abonamenty na telefon, gwarancje itd. Odniosłem wrażenie, że dla firmy sprzedaż docelowych produktów komputerowych nie jest chyba aż tak istotna jak sprzedaż produktów wirtualnych. Ogólne wrażenia raczej pozytywne, choć trochę poirytowany wyszedłem, gdyż zostałem jak gówniarz odpytany z nowinek technicznych, które chyba były wykładnikiem tego czy ktoś jest techniczny czy nie i nie ważne, że przez x lat ktoś pracował w branży gdzie wiedza techniczna odgrywała kluczową rolę. Pisząc to z perspektywy czasu należy dodać iż firma Sferis pozostawiła po sobie jedynie wspomnienie firmy mało poważnej i nieprofesjonalnej jeśli chodzi o rekrutacje, gdyż w ciągu dwóch tygodni miałem otrzymać odpowiedź pozytywną lub mailem negatywną, a nie otrzymałem żadnej.

- dlaczego zmienia Pan pracę - jakie ma Pan wady - czy interesuje się Pan nowinkami technicznymi - jak podzieliłby Pan plan sklepu między pracowników - na jakiej zasadzie przydzielałby Pan obowiązki i je kontrolował - jak zarządzał Pan sklepem - czy sprzedaż dodatkowych usług stanowi problem - jak podzieliłby Pan premie sklepu na pracowników itp.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy 2024 Finance Transformation & Automation Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Zuzanna

Pracujesz w Sferis Sp. z o.o.? Podziel się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej! Jakie pytania usłyszałeś/usłyszałaś podczas rekrutacji?

pytajnik
@Zuzanna

Usłyszałem pytania różne

bart

Ja z pracy zadowolony jestem, ostatnimi czasy nawet premię wyrabiam (to wcale nie jest takie trudne), a wystarczyło, że zmieniłem podejście i przestałem siedzieć z założonymi rękami i czekać na mannę z nieba. Wam też polecam. Jak na pierwszą pracę i dobry start myślę, że jest ok. Wypłata zawsze w terminie!

AD

Jestem pracownikiem jednego ze stoisk,wymagania mają ale nie potrafią docenić pracownika ,płaca -na umowe zlecenie ok1200 zł,na umowe o prace -najniższa krajowa i ta fantastyczna premia której nie ma albo w dobrym miesiącu jak wyrobi sie target to dostanie się z 50 zł-dodam że targety takie ustalają żeby ich nie wyrobić!!!Stoiska które zajmują sie sprzedażą tuszy i tonerów jeszcze troche a staną sie straganami z bazarów-takie głupoty dają do sprzedaży a my mamy jak głupki wciskać to ludziom .Pracujemy na stoiskach po 12 godzin,pójście w razie choroby na l4 lub na urlop graniczy cudem,zmuszają ludzi z innych stoisk do chodzenia na zastępstwa bo brak ludzi.Brak organizacji,remanenty-choć byś pilnował nie wiem jak ,to zawsze sa braki i nie mamy pewności ani możliwości sprawdzania czy cały towar dobrze na księgują.

@AD

Ja również jestem pracownikiem wyspy. Jeśli chodzi o inwestycje, to jeśli wszystko jest ok to braków nie na, co najwyżej zamiana z winy pracownika braki nie biorą się z znikąd :) wystarczy sumiennie sprawdzać zgodność towary z fv i problem z głowy... Co do wymagań, jak w każdej pracy, podpisując umowę zgadzasz się z warunkami a bez wątpienia nie są to wymagania jakieś wygórowane. Jedynie o co fabrycznie można się przyczepić do umowy zlecenie, dobra opcja dla studenta ale na dłuższą metę jest to kiepsko. Ogólnie uważam, że praca nie jest zła, bezstresowa, jak wszędzie, trzeba wypełniać swoje obowiązki, które nie są jakieś skomplikowane i jest ok

Maciej

Kadra kierownicza nieszanująca pracowników, broniąca swoich stołków ich kosztem. Burdel nikt nic nie wie, przerzucanie odpowiedzialności, brak chętnych do podejmowania decyzji. Ogromna odpowiedzialność za śmieszne pieniądze. Wiecznie, puste salony robiące za punkty wydań sklepu internetowego. Kłopoty właściciela - Action S.A. z Urzędem Skarbowym.

Haker69

Genialnym posunięciem na miarę chorego umysłu był nowy salon w Poznaniu w Posnani postawiony obok Euro RTV AGD. Ten sklep nigdy nie zrobi założonych obrotów, zwłaszcza z wiecznymi brakami personalnymi, bo wszyscy stamtąd uciekają jak tylko mogą.

Duże wymagania za śmieszne pieniądze. Co innego obiecują na rozmowie kwalifikacyjnej, a co innego dają na papierze - umowie. Ich stała taktyka stawiania pod ścianą.

Damian

mam mieszane uczucia. jedni narzekają, inni wychwalają. Poszukują Kierownika do Poznania i Doradcy. Warto aplikować?

Xnek
@Damian

Sytuacja wygląda tak na przeciwko Saturn a obok Rtv euro agd kawałek dalej Komputronik. Klientów przeważnie w tym sklepie brak często bywam w Pestce. Dziś też byłem rolety zasunięte. Jako klient z branży IT myślę, że nie warto - na rozmowę można się przejść, ale podejrzewam że kokosów nie będzie z jakieś 1800 netto na rękę plus premia typu virtual. Pozdrawiam.

majki

W Tarnowie szału nie ma, ale jest spoko facet, który tym kieruje bo się nie wywyższa, widać,że zna się na robocie. pracowałem krótko - płacą niewiele,ale ekipa jest super.

Majka

Często odwiedzam kolegę z gdyńskiego salonu i raczej tamtejsza ekipa nie narzeka na pracę. Ciężko zatem uwierzyć w niektóre powyższe opinie.

Jan

Tarczownik Gerwazy
@Jan

Cześć. Tak się składa że pracuje w jednym z salonów na południu Polski. Pensja jak na standardy w sieciach komputerowych jest na takim samym poziomie, popytajcie ludzi z konkurencyjnego iksa, komputronika itd. Premie są jak dla mnie za małe, ale rozumiem, że czasy gdy producenci sypali kasą z rękawa chwilowo nie wrócą więc nie mam o to pretensji. Pracowałem z różnymi ludźmi i wniosek jest taki, jak ktoś umie i chce zarobi, jak ktoś jest życiową niemotą to choćbyś mu pod nos podstawił narzędzia to i tak zrobi tyle co nic. Jest to moja opinia, napisana na podstawie sytuacji których byłem świadkiem więc hejtujcie do woli.

Remik
@Jan

Janie zgadzam się z Tobą całkowicie: "Praca w Sferis to wyzysk na maksa, praca za śmieszne pieniądze w stosunku do obowiązków, premie to żart, ciągłe poniżanie przez przełożonych. Oferta pracy - rubryka oferujemy to kłamstwo na kłamstwie. Praca dla desperatów." Widzę, że po Twoim wpisie ludzie opłacani przez Sferis za wystawianie w internecie pozytywnych komentarzy o firmie - zadziałał.

Agnieszka
@Remik

Guzik prawda - pracuję już 6 rok. I jeśli się ktoś stara i prawidłowo wykonuje swoją pracę to naprawdę nie ma co narzekać. Chyba, że oczekujesz, że będziesz leżeć i brać kasę - to szukaj odpowiedniej pracy dla siebie jak Ferdek Kiepski.

Magda

Niska podstawa, jeszcze gorsza premia, nie szanowanie pracownika. Ludzie zatrudnieni przez Sferis do wypisywania pozytywnych komentarzy na wszelkich forach. Jak widzę nawet tutaj.

Ola

Sferis zamknął salon firmowy na Targówku. Konkurencja ich zmiotła? Teraz firma z Warszawy nie ma żadnego salonu w galeriach warszawskich.

Kamyk
@Ola

Jest na Dolnej, i będą kolejne, w Poznaniu np.

Kamyk
@Ola

Jest na Dolnej, i będą kolejne, w Poznaniu np.

długo pracujący

A ja pracuję w Sferis od bardzo dawna i nie narzekam. Bo gdybym narzekał to bym nie pracował. czy to logiczne czy też weźmiecie mnie za PR ?

@długo pracujący

Normalne jest że w necie głównie pojawiają się komentarze z narzekaniami. Zadowoleni nie chodzą i nie wypisują peanów na cześć pracodawcy. Mam kolegę w krakowskim Sferisie i nie słyszałam z jego ust narzekań. Więc pracodawca chyba jak każdy inny.

Klient
@Ania

W Krakowie nie narzekają , bo wymienili całą załogę. Byłem u nich na rozmowie, warunki finansowe kiepskie, wymagania duże, sporo obowiązków i odpowiedzialność materialna.

Adrian

Słabe wynagrodzenia, kadra kierownicza bez kompetencji, patrząca tylko na swoje benefity, nieszanująca pracowników, nie potrafiąca przyznać się do błędów. Upadające salony, to Sferis dziś.

Jacek

Iwonka każdy szeregowy pracownik ma dostęp do danych związanych z premiami innych pracowników. Takie zestawienia(za udział w konkursach i rzeczy premiowane) o których tu mowa przychodzą na skrzynkę mailową do której każdy ma dostęp oraz widnieją na specjalnym portalu tam też każdy pracownik ma dostęp. To taka taktyka mobilizująca pracownika przez centrale ale te zestawienia nie wyglądają ostatnio najlepiej :( Czytam te wpisy i racje tu mają Ci co piszą tutaj, że tej firmie nie zarobisz tylko naładujesz kasę korporacji. Prawdą jest, że tu zarabiasz najniższą krajową, a premii... tu nie ma. Osoby tu piszące opisują jak dobrze się pracowało i dobrze zarabiało w 2008 roku w latach gdy ta branża kwitła. Teraz mamy 2016 rok i branża przechodzi kryzys i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie coś się zmieni, aby dostać premie potrzebny jest klient, a o tych coraz ciężej niż 2008 roku przez dużą ilość sklepów konkurencji i sprzedaż przez internet. Więc nie jest tak kolorowo jak kiedyś.

Pojmany

"Iwonka" z działu marketingu firmy - widze że próbujecie ale coś wam to nie idzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Sferis Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sferis Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sferis Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sferis Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sferis Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sferis Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sferis Sp. z o.o.