Opinie o Jabil w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Jabil. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Jabil o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jabil w Bydgoszcz

Szajny

Ja słyszałam, że na projektach MB ludzie łykają tabletki uspakajające. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeżeli tak jest naprawdę, to wypadało by coś z tym zrobić. Płyty podobno zawsze były projektem wyjątkowym. Praca tam była zaszczytem i wyróżnieniem. Wypłata zawsze lepsza niż na innych projektach. Obecnie 1/3 ludzi szuka nowej pracy, a w przeciągu 2 lat odeszło ponad 20 osób, które miały coś w głowach. Wychodzi średnio osoba na miesiąc. Rotacja większa niż w Biedronce. To o czymś świadczy. I nie ma zbytnio chętnych z innych projektów na przejście tam. Kierownik/Lider/Przełożony musi szanować załogę, i być dla niej wzorem. Musi być dla nich oparciem, dobrym ojcem, a kiedy trzeba, iść w ogień za ludźmi, którzy codziennie generują dochód i przychodzą do pracy.

czlowiek

W koncu pozbyli sie bezzebnego kierownika z magazynu na plytach ! Teraz nadszedl czas na kierownika z plyt PM, ktory zachowuje sie jakby byl krolem swiata - skad on wogole jest? Pracowal kiedys na HP Lap ale tam tez nie potrafil nawiazac kontaktu z ludzmi. Powinien skonczyc jak jego kolega magazynier TG. Czy ktos sie kiedys tym zajmie?

większość wartościowych ludzi już tam nie pracuje, ostały się tylko nieliczne osobniki. ja żałuje tylko że tak długo tam pracowałem, teraz zarabiam 1,5 razy tyle, jestem szanowany, doceniany za to co robię i nie muszę słuchać gamoni nie znających się na pracy, zarządzaniu, czy to na daily, weekly czy QBR. pozdro

Tak sobie czytam te ostatnie wypowiedzi i trochę się wam dziwię. Nawet jest mi was żal. Powiem tak. Gdybym miał raz w życiu taką możliwość wybicia się ponad status jaki mam obecnie to kto wie czy też nie kupił bym sobie takiego lub podobnego auta. Gdybym miał inny wysoki status to mieszkałbym zupełnie w innym domu, ubierał inne ciuchy, jadłbym co innego i ...miałbym zupełnie inne auto ...niż obecnie. Gdybym... Lecz jednak tak nie jest i nie obchodzi mnie to co inni pracownicy w firmie robią ze swoim portfelem. Jestem pewien że gdybym tylko kupił nowiutkie auto z salonu, na raty, to z zazdrości część znajomych i część obcych by mnie znienawidziło i myślę że w wypadku tego BMW jest podobnie. Mi osobiście podoba się to auto. Bardziej mnie wkurza ten mikro parking przed budynkiem. Lepiej by było gdyby auta stały prostopadle do budynku.

Magazynier

zenada

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Bydgoszcz

Firma jak na początek jest bardzo dobra. Umowa o pracę podpisana pierwszego dnia na okres próbny na 3 miesiące. Potem jeśli się uda to na dwa lata. Praca głownie siedząca, fotele w miarę wygodne, oświetlenie jarzeniowe. Jest szatnia, każdy ma swoją prywatną szafkę, swój identyfikator, swoje ciuchy robocze otrzymane pierwszego dnia, swoją specjalną opaskę i inne swoje pierdoły. Jest parking na auto, na rowery, toalety są zadbane, jest jadalnia z kuchnią, w zależności od zmiany są śniadania lub obiady za 3zł, dieta jest normalna, jedzenie jest dobre. Wszędzie panuje ład i porządek. Pomieszczenia są klimatyzowane. Na początku są szkolenia, potem praca. Naprawa nie jest trudna i szybko można załapać o co chodzi. Modele laptopów często się powtarzają choć mogą mieć różną wadę. Atmosfera w pracy jest bardzo dobra, pracownicy są życzliwi i bardzo pomocni.

szarak

czy piszesz o T.G kierassie :D ustawka juz jest :)

mbszajs

na projekcie mb to prawda wiecej kierownikow niz pracownikow a kierownik magazynu nawet nie skonczyl podstawowki koles bez zebow zero pojecia o naprawach plyt glownych smiech na sali pozdro z Berlina ukladajcie dalej swoje lego i chore uklady.

kierownik
@mbszajs

Oni wszyscy uważają się za kierowników, tylko w papierach nikt tego nie ma. Wybierają ludzi nieodpowiedzialnych, a za wszystko na koniec i tak dostają najniżsi pracownicy. Nie dość, że się człowiek narobi za pięciu to jeszcze awantura na koniec a kierownik sobie spacerował 8h po firmie i śmiał się, że on robić nie musi bo on jest kierownikiem. Taka sytuacja trwała ponad rok. Do dziś. Ciekawe co teraz będzie mówił skoro go zdegradowali :)

TYLEK

Widzę że nic się nie zmieniło. Odszedłem już jakiś czas temu i ciągle się zastanawiam czemu tak późno. Mam teraz sporo większą wypłatę od mojego byłego kierownika, a mój aktualny kierownik jest normalnym człowiekiem i nie próbuje udowodnić mi że jest lepszy w moim fachu ode mnie - wie że nie jest i szanuje to, a ja szanuję że jest kierownikiem i ponosi odpowiedzialność za mnie... Wyemigrowałem :P

Jabol

BMW? A co sie stalo z jaguarem?

BMW

BMW M4 coupe. Tak S.U. Inny z zarządu ma starą superb i nową CRV - to nie razi w oczy, tak samo jak Land Rover właściciela, ale BMW to przegięcie w widełkach płacowych moim skromnym zdaniem.

xorxor
@BMW

rozumiem, tak myslałem, zaszedł mi za skóre - ale to nie miejsce na takie tematy ;) teraz wiecie na co tak tyracie..

Kieras

Wymieniajcie ilu macie kierowników. Na nowym projekcie na płytach kierowników jest 5 (w tym line manager i CRM). Gdyby doliczyć inżyniera jakości i procesu wychodzi 7. Pracowników na zmianę około 8, zmian dwie:). Nie licze już PM itp bo mi palc u rąk nie starczy. Kto da więcej...

Jabol

Różnie, na płytach swierzaki mają 2500 brutto na próbnym i 2700 albo 2800 po.

stefan

Dzięki serdeczne za odpowiedź. A po okresie próbnym jak się kształtują zarobki????? W sumie, skoro na próbnym jest 1800 brutto, to nic dziwnego, że mają taką rotację.

usr2441

Na okresie probnym 1'800 zl brutto jak technik serwisu najgorszy i najciezszy projekt to HP jak ktos tam wpadnie ma jazde typu hardcore 8 sztuk dziennie musi przerobic niezaleznie co i jaka sztuke ma skomplikowana jesli nie to zostanie wywalony a przy sztukach ktore trzeba zlozyc caly laptop i nie zrobic jezykow nie jest to mozliwe w przypadku projektu Della to juz bedzie lzej :) praca 2u zmianowa od 6 rano do 14 albo od 14 do 22 po okresie probnym to trzeba liczyc praca nadgodzinach ... no moze dadza wieksza wyplate warto sledzic przy okazji wpisy KRD :) tak na marginesie dziwne ze zakladowy majatek tzw zakladowy majatek w ciagu 1 roku z 6 350 000.00 zł spadl do 529 250.00 zł czy to cos nie oznacza ze cos z taka firma nie ok ??

stefan

Ile zarabia się na stanowisku Pracownik Serwisu? bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

Dla nowych na kilka miesiecy dobry wybor, bo tacy zarabiaja tyle samo albo wiecej co pracownicy po kilku latach pracy(ok 2500-2700 brutto), a nie musza prawie nic robic(na poczatku tylko szkolenie czyli siedzienie i przygladanie sie jak pracuje ktos inny, potem praca z norma polowe mniejsza niz starzy pracownicy za ta sama kase) 3-5 tys moze zarobisz na serwisie, ale w ciagu 2 miesiecy. szkolenia umozliwiaja podniesienie kwalifikacji ale tylko tym co nic nie potrafia. jak masz jakiekolwiek pojecie o elektronice nic ci nie dzadza. Awans? moze raz na rok, poza tym na serwisie max mozesz osiagnac technika serwisu ktory poza nazwa i bardzo dyskretna podwyzka praktycznie nie rozni sie od innych stanowisk. ja po 4 latach na serwisie zarabialem tam jakies 2500 brutto, teraz siedzę "na zmywaku" zarabiajac ponad 2x tyle i nikt mnie batem nie pogania.

Człowieku poszedłeś z serwisu na zmywak? Gdzie Twoje ambicje? 5000zł brutto za zmywanie? Czyżbyś robił to za granicą? Czy ty wiesz że robisz to za tamtejszą najniższą krajową? Byś się wstydził - serwisant zmywa naczynia. Gorzej chyba już nie można ale zauważyłem to że każdy polak na zagranicznym zmywaku obrasta w piórka bo na polskie pieniądze zarabia niby więcej. Jak dla mnie to zmywak jest utratą godności. Nie po to starałem się aby dostać się do Jabila aby podnieść swoje kwalifikacje żeby potem myśleć o zagranicznym zmywaku. Jak już to zagraniczny serwis Dell/HP a NIE ...zmywak.

majster

Tylko ilu takich bylo. Nie zapominajmy o ludziach, którzy czekali przez rok zeby dowiedzieć się że będzie 100 zł brutto albo nic.

Jakie ambicje? Przecież zarabiam teraz kilka razy tyle, nikt mnie nie gnoi i nie zapier**lam jak głupi żeby zrobić normę. To jest bardzo duży awans.

Damian J

Pewnie że masz. Pierwszą dostaniesz po 3 miesiącach na próbnym. Kolejną w przeciągu roku jak się sprawdzisz. A może nawet dwie. Znam osobiście takich, co zaczynali od stawki xxxxx zł a po roku mieli 1000zł brutto wiecej. Spróbuj.

Janek

Dokładnie. Niedawno były podwyżki na projekcie MB. Niektórzy dostali po 500zl podwyżki, a po 2 tygodniach znowu zrzędzą że mało zarabiają i że im źle. Takich ludzi nie da się niczym zadowolić. To oni wprowadzają chora atmosferę na linii. Firma jak na bydgoskie warunki jest naprawdę dobra. Wypłaty całkiem spoko, socjalne, żarcie, dodatki, możliwość edukacji.

zadowolony szary pracownik

Gul Wam skacze że ktoś może dobrze zarabiać. Co to Was obchodzi? Nie oglądajcie się ile mają inni, tylko sami weźcie się do roboty. A jak komuś nie pasuje, to nie ma przymusu pracy w tym zakładzie. Można iść do Pesy, Teleplanu, Tyco, Kabla, Frosty, BRW, Atosa itd. Dopiero wtedy co niektórzy zobaczą co to znaczy praca i co to znaczy zapier.... za najniższą bez dodatków, obiadków, wczasów pod gruszą itp

Bandit Motor Wagen
@BMW

Chwalicie się 3 - 5 tyś netto... Członek zarządu (nie żadne właściciel firmy, czy wspólnik) może wam się w twarz zaśmiać. Właśnie kupił samochód za 342tyś zł. Obnoszenie sie takimi pieniędzmi podczas gdy połowa firmy pracuje za grosze świadczy o pysze tego człowieka i niektórych z kadry kierowniczej w tej firmie. Tkwiąc w systemie, który uważasz za nierówny, sam stajesz się po części taki sam, bo to tolerujesz, a jedyny twój bunt, to ten żałosny wpis. Czasy pańszczyzny i folwarków to chyba nie ten wiek, nikt Ci nie każe tu być, jeśli uważasz, że coś jest nie tak, wyjdź, zamknij drzwi za sobą, nie wracaj, nie żałuj.

@Bandit Motor Wagen

Nie zarabiam najmniej w tej firmie. A wiesz ile musiałbym zarabiać (nie oszczędzać) na to auto. 12 LAT. Jeśli uważasz to za ok, to twój problem. Nie rażą mnie wysokie zarobki - takie powinien mieć, w końcu to m.in dzięki niemu mam praca, rażą mnie za wysokie zarobki w stosunku do reszty i obnoszenie się z pieniędzmi. Sądzisz, że ten człowiek mieszka w M3 za 150tyś - wątpie. Ile on ma lat? Założył jakąś firmę - nie. Pracuje na etacie w Polsce w średnim w skali kraju zakładzie. Problemem są dysproporcje finansowe w iqor oraz ogólnie w Polsce - na zachodzie UE aż takich wielkich nie ma. Dodam, że nie głosuje na Korwina i nie podzielam jego poglądów, ze każdy jest w stanie zmienić wszystko w swoim życiu i zostać milionerem - to nie działa....

xoxor
@BMW

co to za auto? czy ten człowiek to SU?

Zostaw merytoryczną opinię o Jabil - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Jabil?

Zobacz opinie na temat firmy Jabil tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jabil?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jabil?

Kandydaci do pracy w Jabil napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jabil