logo Jabil

Jabil

Bydgoszcz

Opinie o Jabil

kurczak 2016-03-09 21:11:12
Nie. Co to za różnica czy pracownik serwisu czy technik. To robol i to robol.
ja 2016-03-16 12:42:29
Jednozmianowym ? Dwie zmiany, na niektórych projektach i trzy. Do tego przymusowe nadgodziny.
Nick 2016-04-02 20:42:53
Przymusowe nadgodziny? Dziwnie to brzmi, trochę jak przymusowe premie albo podwyżki. Nadgodziny to przywilej a nie kara.
ugotowany 2016-04-06 19:43:07
Mam nadzieje, ze koleś który wpadł na genialny pomysł ze spodniami (pewnie jakiś kaizen, za który otrzyma kilkutysięczną premie) założy któregoś dnia podobnej jakości sztuczydło przepuszczające powietrze podobnie jak folia spożywcza, do pracy na swoim ogródku i się w nich ugotuje. Do tego zgubi gdzieś klucze bo przecież kieszeni brak a w rękach niewygodnie, w najlepszym wypadku będzie się po nie cofał kilka kilometrów. W końcu tylko ten wspaniały koleś nie jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a cała reszta firmy tylko patrzy jak tu oszukać prezesa na 10zł ryzykując spotkanie z policją.
ciekawski 2016-04-07 02:11:01
co tam iqoracy?? ;))
podobno maila dostaliscie o wynoszeniu mienia firmowego????? :)))
pracownik1234566 2016-04-07 11:36:20
Cześć, ostatnio nikt nie wymusza nadgodzin i takowych nie ma u mnie na projekcie. Pracę sobie chwalę, tak samo jak atmosferę. Są tej pracy plusy i minusy, na pewno trzeba być odpornym trochę psychicznie na stres który czasami tam doskwiera. Nie jest on często, nikt też nie siedzi Ci nad głową i marudzi co się dzieje. Ludzie są świetni i bardzo chętnie z nimi rozmawiam. Co do początkowych zarobków to dostaję w granicy 1800zł netto, ale podejrzewam że niedługo pójdzie to w górę :)
123 2016-04-08 00:16:00
haha dobre a ja jak byłam na rozmowie o pracę na same nocki i rzuciłam że chciałabym około 1900 na rękę to mnie rekruterka wyśmiała że niezłe mam marzenia bo nikt u nich tyle nie zarabia nawet po kilku latach :D
Nick 2016-04-08 23:51:28
Coś jest nie tak, jestem pachołkiem po zawodówce, a mam 2500 na rękę+dodatki, premie, nadgodziny.
b56 2016-04-10 04:18:06
A kolega, który Ci robotę załatwił jest przypadkiem twoim kierownikiem :) ? Bankowo. 2500+ dodatki+ premie + nadgodziny ? To jakieś 3500 netto :) Nie wiem co ćpiesz, ale bierz połowę. 90% ludzi w IQOR na rozmowie kwalifikacyjnej otrzymuje 2000 brutto- w zasadzie najniższa krajowa. Jak dobrze zagadasz, to może dadzą Ci 2200. Po 3 miesięcznym okresie próbnym ze 100 zł podwyżki, a jak złapiesz Pana Boga za nogi, to może i 200 :-) Teoretycznie na PRP co roku możesz otrzymać jakąś podwyżkę, czy później wyrównanie. Z tym, że dostają ją ... wiadomo kto :) Kierowniku on to, a tamten tamto, a ja mam tak ciężko. Albo zwyczajnie musisz być w miarę nie brzydką laską i przyjmować na klatę głupie teksty kierasa i udawać, że jest zabawny :-) Ciśnienie tylko na ilość, kierownicy którzy nic nie wiedzą, a jak zadajesz pytanie to dostajesz odpowiedź w stylu " ma być zrobione " itp. itd. Może po 5 latach pracy dostaniesz 3000 brutto jak nie wykorzystasz przez te lata żadnej UŻ czy nie zachorujesz :) Siedzisz, starasz się zrobić zawyżona normę, i tak leci z tygodnia na tydzień... 1600 na rękę, jesteś gość :) Z nadgodzinami i 2 sobotami wpadnie 2200 netto- WOW ! :) Bogacz. Opłacisz kawalerkę - 1200, dojazd do roboty + internet, tv - 200, jedzenie 600 + zapłacisz za abonament komórkowy, i... na resztę Ci nie starczy. I nie zapominaj, że to przy 10h dziennie + soboty = 7 dni pracy w tygodniu :) Praca marzenie- polecam :)
hdx 2016-04-10 10:22:17
Wiadomo jak jest w Polsce jedna wielka bieda, zawsze można iść do tesco zobaczysz co to jest prawdziwa praca i za jakie pieniądze, jedna babka z którą gadałem robiła tam na pół etatu za 600 zł na rękę a pracowała po 7 godzin za nadgodziny płacone nie miała, dojazd 3,5 godziny w obie strony bo była spoza miasta. Także ponad 10 godzin z dnia wyjęte przy zarobku 600 zł na rękę, pięknie prawda ?
Qre3 2016-04-11 13:37:09
O jakich kasjerach w tesco opowiadasz.. IQOR to nie branża dla ludzi po zawodówce. Większość ludzi jest tutaj dobrze wykształconych, po niezłych kierunkach studiów. Więc nie porównuj 50 letniej kobiety, po zawodówce, z 25 letnim kolesiem po polibudzie- informatyce, telekomunikacji z dyplomem, a tacy tu dostają 1600 na rękę. 400 dolarów :) ? Pracownicy IQOR'a w Pensylwanii tyle to premii dostają. Jesteśmy traktowani jak zwierzęta, robią na nas kasę korporacje i śmieją nam się w twarz, a Ty jeszcze pierdzielisz od rzeczy, ze się cieszyć powinniśmy ? Bo ktoś tam gdzieś zarabia w tesco na pół etatu mniej. Teraz napisz do tej kobiety z tesco, że powinna się cieszyć, bo kobietki w afryce noszą wodę po 10km dziennie z rzeki, i nie zarabiają nic, a żyją i da się zyć. Z działu HR jesteś czy skąd ?
aleiks 2016-04-11 14:18:13
Wyobraź sobie, że wielu magistrów z bardzo dobrych uniwerków w Polsce pracuje w marketach na kasach bo taka jest polska szara rzeczywistość.
mewa 2016-04-11 14:22:04
I nigdy nikt tu nie napisał że powinien się cieszyć, widać brak czytania ze zrozumieniem jest mocną wadą ludzi właśnie po zawodówkach.
b56 2016-04-11 18:07:09
Nie porównuj magistrów po nikomu niepotrzebnych kierunkach do ludzi po polibudzie, bo jak widać w ogóle nie wiesz z czym się to je.
ojej 2016-04-11 19:00:17
Wg Ciebie prawnicy to nikomu niepotrzebni ludzie ? Gratulacje :D
n444 2016-04-13 17:58:37
U nas nadgodziny tez sie skonczyły i bieda. Niecałe 1600zł na reke...Prawie jak najnizsza krajowa. Poopłacaj mieszkanie, dojazdy,wyzywienie i zostaje jedna wielka bida. A zasuwać trzeba równo,znosic upokorzenia kieraskow i wulgaryzmy pracownikow
haha 2016-04-15 20:20:49
haha . Ja mam konkretny zawód i potrafię coś robić i zarabiam w BDG około 3600 netto za normalne godziny.
Lekko ponad 30 brutto na godzinę.
Fizyczna praca. Bydgoszcz.
Nie powiem jaki jest to zawód ale można go wykonywać bez żadnej szkoły i jest to ceniony zawód i dużo ludzi go zna.
Nie robię nadgodzin? prosta odpowiedz.Posiadam na dodatek inne bardzo cenione umiejętności jak tworzenie oprogramowania w technologi java/jee. I dorabiam sobie po godzinach. Zależy od kontraktów i czasu ale bywają miesiące że wychodzę około 9 tysięcy netto na miesiąc. Rzadko biorę projekty bo mam też tą druga pracę .
Nic nie potrafie robić dlatego tak mało zarabiacie. Naprawiać komputery,obsługiwać i znać się na elektronice to dzisiaj gimnazjalista potrafi. Akurat moje 2 zawody należą do listy dzisięciu najlepiej rozwchwytywanych zawodów. No ale w życiu trzeba coś umieć robić a nie narzekać. Mam 25 lat i muszę się jeszcze wiele uczyć.
Znam dużo ludzi co właśnie pracują w tej firmie i z zazdrości mi opowiada jakie tutaj się kwoty zarabia.haha
haha 2016-04-15 20:34:47
Na dodatek dodam ...nie mam żadnej szkoły...
:D 2016-04-15 22:55:47
Nie ma się co chwalić że jest się debilem bez szkoły i zawodu :D
Nick 2016-04-18 00:10:52
Nie wiem kto mi załatwił robotę i kim jest. Po prostu miałem tu praktyki i po szkole złożyłem cv, za którymś razem mnie przyjęli. Obecnego kierownika poznałem po paru latach pracy, robił na serwisie, nadal robi jak brakuje nam sztuk do wyniku.
"To jakieś 3500 netto :)"
2500 na rekę to 3500 brutto a nie netto, tyle teraz mam podstawy(nie tylko ja, sporo z mojego działu).
"90% ludzi w IQOR na rozmowie kwalifikacyjnej otrzymuje 2000 brutto-"
To ja jestem w pozostałych 10%, bo na pierwszej umowie miałem 1450 brutto.
Nie jestem "wiadomo kto", nie jestem laską, a już na pewno nie ładną. Po prostu jestem przydatny. Wprowadzam usprawnienia do procesu, szkolę nowych, kiedy trzeba robię robotę eng, wyrabiam się z normą i jakością, pod względem wiedzy z elektroniki jestem chyba w top naszego oddziału ;) Nie każdy musi liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] eby zarabiać jak człowiek, czasem wystarczy mieć coś między uszami.
frank 2016-04-18 08:54:25
Ja mam to coś między uszami a mnie nie przyjęli, a kumpla który nie ma nic między uszami za to ma tam rodzinę a kadrach przyjęli od ręki.
bolo 2016-04-26 13:33:20
Tylu narzekających magistrów po "polibudach" się tu wypowiada... Super - skoro jest Was tylu to dlaczego ta firma płaci pracownikom 1000zł nagrody za polecenie elektronika? Nie chce im się CV przeglądać? Nic z tego - poprostu brakuje pracowników nie z wykształceniem, a z umiejętnościami. Poza tym elektroników potrzebują z tego co wiem tylko na kilku działach, a reszta jest obsadzana osobami, które łatwo można nauczyć umiejętności potrzebnych na danym stanowisku więc nie dziwcie się, że 90% to osoby zarabiające 2100-2500 brutto...
xxx 2016-04-28 22:44:37
Heja, czy wiecie moze czy juz zatrudnili kogos nowego na stanowisko ksiegowej, ponieważ była oferta do iqor.
Nicko 2016-05-04 17:45:09
Podniesli zarobki, to i na mydlo i dezodorant zaczęło starczać panie over???
abcd 2016-05-29 18:37:36
żenada, ludzie wyciskają z siebie wszystko a i tak ich cisną że za mało hahah , 0 rozwoju , człowiek stoi w miejscu. Dla studentów/uczniów/mieszkającymi ze starymi siano spk,ale na życie prywatne czasu i tak się niema. Robota dla desperatów.
nikt 2016-05-31 14:17:55
Właśnie nie przedłużyli mi umowy na monitorach amazona, wiecie może czy ten projekt utrzyma się jeszcze jakiś czas?
ktoś 2016-06-01 14:40:19
u mnie jeszcze lepiej na Amozonie, dostaliśmy informację że jesteśmy świetnymi pracownikami, że wysłali już podanie o przedłużenie umowy, a w ostatni dzień umowy bez żadnego ostrzeżenia nam podziękowali, mimo perfekcyjnej dyspozycji na audycie, poprawy jakości( ilości faili z 40% do >4%) , chodzenia na nadgodziny i nie brania żadnych zwolnień. Pamiętajcie nie jesteście tutaj niczego pewni...
Nick 2016-06-03 13:28:40
To z tego samego amazona który tygodniowo robił tyle co paru gości z innego projektu w jedną sobotę? Ci którzy zaraz po tym jak kierownik idzie do domu odpalają tv albo konsole i siedzą sobie do końca zmiany?:D
ibu 2016-06-03 16:55:05
Oj tak zgadza się, mój kumpel tam pracuje i sam mi się chwali ciągle że jak szefu idzie do domu to odpala gry na konsoli.
Rekrut 2016-06-09 19:24:49
Amerykańska korporacja z Bydgoszczy rozpoczyna właśnie rekrutacje na stanowiska inżynierów jakości oraz technologów. Oferty pracy dostępne już na pracuj.pl, jeżeli są chętni proszę aplikować.
anonim 2016-06-10 08:50:21
to amerykańska czy z Bydgoszczy?
captcha 2016-06-13 23:02:16
Zeby pracowac w tej firmie to trzeba byc zdesperowany. Praca spoko dla studentow czy osob mieszkajacych z rodzicami. Placa niska jak za taka atmosfere i wymogi.
google 2016-06-13 23:13:03
Pracowalem w tej korporacji prawie trzy lata temu i czytajac te komentarze widze, ze nic w tej firmie nie zmienilo sie na lepsze. Po zdjeciach z IQORa na facebooku widac dokladnie, ze na stolkach zostalo do tej pory paru cwaniakow "inzynierow" bez wyksztalcenia. I jak tu ma byc dobrze ... Nie polecam.
były pracownik 2016-06-17 19:36:41
Nie polecam pracy w tej firmie. Niskie zarobki jak za pracę którą się wykonuje. Praca nie jest męcząca fizycznie ale męczy psychicznie, nie tylko jako sama praca ale to jacy są przełożeni.
dell car 2016-06-17 20:09:44
Pracowałem na projekcie dell car.

1. Przełożeni nie mają zupełnie pojęcia na temat tego co robią podwładni, gdyż nigdy tego nie robili. Łatwo im powiedzieć zrób to, to i to i jeszcze tamto, jeszcze komentują to wszystko w dość nieprzyjemny sposób.

2. Ludzie podzieleni są na gniazda, po 4 osoby, 3 normalne i 1 lider gniazda, liderzy biorą sztuki, przebierają je a resztę oddają pozostałym osobom w gnieździe. Liderzy zarabiają więcej i dostają premie. By zostać liderem trzeba być kumplem kierownika lub dobrze podlizywać się.

3. Jest faworyzacja, liderzy oraz ludzie z lepszymi układami mają łatwiej, mogą sobie wybierać sztuki (do każdego laptopa jest dołączony opis usterki) które zrobią, wybierają oczywiście te które najmniej czasu zamuje ich zrobienie, normę 10 sztuk potrafi zrobić w 4 godziny pracy. Bardziej czasochłonne sztuki są dawane tym którzy nie mają żadnych układów.

4. Liczy się tylko NORMA, liczą się tylko LICZBY, masz zrobić 10 sztuk dziennie to musisz i tyle, nie patrzą na to czy zrobienie sztuki zajmujące 15 minut czy ponad godzinę.

5. Dla przełożonego lepszym pracownikiem jest ten kto zrobi 10 sztuk w których wystarczy wymienić klawiaturę, dysk twardy, zasilacz, baterię, ekran lcd, kartę wifi. Niż ktoś kto wymieni w 5 sztukach płytę główną lub inne części lub większą ilość części do których by się dostać trzeba rozkręcić całego laptopa.
Odpowiedź 2016-06-18 07:56:16
Ale marudzisz. Weź się za robotę a nie za narzekanie. Jak nie potrafisz się ogarniesz to całe życie będziesz miał źle...
smiecHuje 2016-06-18 15:24:23
Ty gościu pisać się naucz ,widać kto w tym chlewie pracuje.
Odwala się brudną robotę to nawet nikt z przełożonych tego nie widzi zato jak raz noga się poślizgnie to pogwizdane...
non stop jeb**anie,a premie? hahah , każdy z pracowników z tego ma beke, obgadują przełożonych a jak co do czego to pucka do kierasa phhhm.
A i bym zapomniał, konfidenci się ukrywaja, (nieudolnie) bo każdy wie kto wali z du***y.

może zaczniemy wymieniać imiona i pierwszą literę nazwiska(tak żeby nikt się na nich nie nadział
gościu 2016-06-24 04:01:55
Arek, w październiku zeszłego roku inżynierowie jakości zarabiali 4000-5500 brutto. W międzyczasie były podwyżki średnio o 4,86%. Problem w tym, że nie wiadomo czy w obecnej sytuacji oficjalnie ogłoszonych zwolnień grupowych ta oferta jest nadal aktualna...
doris 2016-06-24 17:11:10
Gdzie można znaleźć to ogłoszenie na inżyniera jakości? Chętnie bym złożyła CV. Biorą ludzi z zewnątrz?
Henryk 2016-06-24 23:54:18
Na pracuj.pl widziałem
torbiel 2016-06-29 13:21:10
Dno, zwolnią tych którzy się nie pucują
śmieszne 2016-08-14 12:10:17
Zajmijcie się jakąś porządną pracą to będziecie zarabiać. Ja tutaj pracowałem i się zwolniłem .
Pracuje teraz jako operator maszyn CNC i zarabiam conajmniej 4400 netto(to jest podstawowa pensja bez żadnych premii ani niczego). I to wcale nie jest konkurencyjne jak na Bydgoszcz. Średnia zarobków operatorów CNC w BDG to 9300 brutto. Mowa tu o podstawowych pensjach.
I co ? można?
Ciężka praca się opłaca :-)
nik 2016-09-10 10:48:54
Zwykły plotkarz, skłóca zespół i napuszcza jednych na drugich oraz toleruje mobbing i przymyka na to oko, dobrzy się przy tym bawiąc, bo "wykolegować" kogoś to, to jego praktyka życiowa.
Tentego 2016-09-22 10:12:11
No wlasnie,znam jedna taka co kierownictwu w tylek wlazila. Przez nia pracowici ludzie zostali pozwalniani a sama opier...ala sie jak sie da i kombinuje bo jak kokega słusznie zauwazyl "ona ma tak ciężko". W iQorze albo masz uklady albo traktuja Cie jak totalne zero. Kierownicy hmmmm...nie ma co sie skarżyć i za dużo udzielac bo jak nie przypasujesz to Cie przenosza aby miec spokoj..a nie daj Boże jestes nowym pracownikiem i stare hieny wyczuja,ze masz pomysly i.zapal do pracy to juz koniec. Traktuja Cie wtedy jak zagrozenie i dopiero zaczyna sie "zabawa". ZRESZTĄ tam nigdy nie bylo i nie będziecie sprawiedliwości...ale praca przynajmniej jest :/ :/
Justyna 2016-09-28 18:00:16
Rónież pracowałam na projekcie dell car i potwierdzam wszystko. Dodam ze dodatkowo trzeba znosić chamstwo i wulgarne teksty kierowników i wchodzić im w dupe żeby dostać premie i zachowac pracę.
Nie można nikomu ufać bo kazdy kabluje do 'kierownika ':D
Codzienne upokorzenie i mobbing jest tu dobrze znane, no chyba że jestes kumplem kierownika.
Niby masz płacone na godzine a itak masz norme którą musisz wyrobić .
Te śmieszne normy i gonitwa sztuk w tabelkach są tylko po to żeby wjezdzać na ambicje i pracownicy się nakręcali i robili jeszcze więcej :D
FT testujące tablety 15 minut mają taką samą norme jak te które testują komputery 40-2h. Te pierwsze po 11tej już ściemniają, a reszta goni do końca. Tak samo z technikami. Jedni wymienią 4 lcd i 2 baterie do 11 a potem ściemniają a inni 4 płyty główne i teksty że co tak mało.
Robisz coś więcej niż inni bo kierownik wyznaczyła akurat Ciebie na swojego pionka a itak nic z tego nie masz. A nie, masz ale wieczną nadzieje ze to się kiedys skonczy ;-)
No i 4 razy dziennie przeszukuje Cie ochrona czy aby nie wyniosłeś śrubki wartej 1 grosz podczas gdy kierownicy i inzynierowie wynoszą w laptopach podzespoły warte kilkaste zł .

nik 2016-10-08 13:30:24
Akurat użycie argumentu o sprawdzaniu na bramkach jest tzw. głupim argumentem, który powoduje upadek konkretnych zarzutów( jeżeli firma dba o bezpieczeństwo swoich produktów, samo w sobie nie jest złe). Jeśli takie zarzuty są, to wyjściem jest sąd pracy, aby nie konserwować niezdrowych układów. Ale zwykle jest tak, że ludzie po latach znoszenia przejawów mobbingu, są zmęczeni i jak dostają "laurkę" w związku z tzw. "przedwczesnym" zakończeniem pracy, zwykle nie mają już sił na wizytę w sądzie pracy. I w ten sposób układ, system pracy, który jest ewidentnie patologiczny jest konserwowany, co jest winą ludzi, którzy "głośno" krzyczą na forach, a nie mają odwagi wystąpić na drogę oficjalną.
20 2016-10-08 18:31:20
@wd sądzisz że się dostaniesz? umiejętności silne managerskie musisz przecież kolego posiadać, powodzenia
jarmosz 2016-11-03 23:25:17
znam konfi kilku ale nie chce mi się pisać kto jest kim w przebraniu lisa czy kreta
Radek 2016-11-29 16:33:14
Jakie dno intelektualne, taka praca nie rozwija.
Nick 2016-11-30 00:35:32
12h rozwija lub nie rozwija tak samo jak podstawowe 8 godzin. Z tym że w tym pierwszym wypadku przelew na konto zamiast 3 tys. idzie 6 tys. plus ew. premie i socjale. Ja tam dodatkowymi paroma tysiącami do wypłaty nie gardzę, ale jak dla niektórych to kara to chętnie przyjmę ich nadgodziny.
Zostaw swoją opinię o Jabil - Bydgoszcz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Jabil