Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Luiz

Co sądzicie na temat wystosowanego pisma które mówi o przymusowych nadgodzinach od września..? Czy to zgodne z prawem?

@Luiz

Kozaczysz a pewnie cykass nadgodzinki aż miło.Ludzie chętnie robią nadgodziny ,zawsze to dodatkowy zarobek.Ludzia nigdy nie dogodzi.Jka nie będzie nadgodzin to będzie płacz ze nie ma.....

żart
@Luiz

Nadgodziny pracodawca może zlecić tylko pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę i wyłącznie w szczególnych przypadkach, a mianowicie, gdy trzeba usunąć awarię czy przeprowadzić akcje ratowniczą. Jednak może być to także podyktowane po prostu szczególnymi potrzebami pracodawcy, czyli potrzebami niecodziennymi, występującymi sytuacjach wyjątkowych. Zasadniczo uzasadnieniem powierzenia pracy nadliczbowej nie powinien być zatem normalny, stały wzrost zapotrzebowania na pracę w firmie, który jest związany ze zwiększeniem zakresu działalności przedsiębiorstwa. Na pewno więc nadgodziny nie mogą być wcześniej dokładnie planowane i wyliczane.

Tomasz
@żart

Masz rację 100 procent.Ludzie nie znają swoich praw.

Chciwy

Jak tam panowie ? Kolejna tura podwyżek wpadnie ? Czy dalej będziemy się prosić o 300 zł ?

Bystry
@Chciwy

Myślę że druga tura dojdzie do skutku

Starszy Magazynier.

Na tym magazynie już się wszystko pomyliło, ciągle mam wrażenie że już nic więcej się pomylić nie może ale jednak przełożeni nadal zaskakują.

Magazynier.

Bo oprócz tego niczego więcej nie potrafią.

Anty

Jak kierownik drze mordę na pracownika trzeba zgłosić do związków zawodowych OPZZ albo Solidarności niech podejmą interwencje można to podciągnąć pod mobbing albo znęcanie i pożegnać cwaniaczka kierownika

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Płatny staż w Data Center
Equinix Poland Sp. z o.o.
Zwykły pracownik

W magazynie głównym Bolechowo, straszą nockami, więc albo będziemy zostawać dłużej na dniówce i niedziele z popołudniowek pracować albo wprowadza nocki.Brak motywacji ze strony kierownictwa, ludzie są już przemęczeni brakiem ludzi , jednym wielkim bałaganem....bez jaj kierownictwo i dyrektor... Przypominam wypadek śmiertelny miał miejsce w Solarisie kilka lat temu z przemęczenia i nadgodzin... chyba ktoś zapomniał o tym ... człowiek przemęczony mniej wydajny...

Ymos
@Zwykły pracownik

Może czas się zgrać i iść z tym do Pana wiceprezesa i naswietlic całą sytuacje że jest nas za mało na tą całą morderczą pracę jaką wykonujemy w magazynie. Że straszy się nas nockami i nadgodzinami że cały czas wywołuje presję na nas przez przełożonych.. Kurde ile tak można.. Może złożymy wszyscy magazynierzy wniosek o przeniesienie na produkcję...

@Zwykły pracownik

Zarząd twierdzi że dobro pracowników jest najważniejsze a przecież w dobie korona wirusa przemęczony organizm najbardziej sprzyja chorobie Zarząd myśli chyba tylko biurowych gdzie siedzą w domach i śmieją się z nas .

Koleś
@Zwykły pracownik

A można wiedzieć dlaczego kierownicy nie zostają zmuszani do nadgodzin jeżeli pracownicy po godzinach pracują bez nadzoru kierownictwa to znaczy że kierownicy są niepotrzebni zredukować kadrę kierownicza zaoszczędzimy kasę i nerwy oraz praca bez stresu .A nieudaczniki na bezrobocie bo do takich niestety zaliczamy kierowników większość z nich nadaje się do PGR żeby byki po przyrodzeniu głaskać

@Zwykły pracownik

Nikt Was na siłę na magazynie nie trzyma! Przenieście się na produkcję zobaczycie jak fajnie się pracuje w 12 metrowym autobusie w 10 osób jeżeli temperatura na dworze przekracza 25 stopni.

@Koleś

Ehhh tam, najważniejsze że są odpowiednie osoby przy odpowiednim korycie.....

@Zwykły pracownik

Ale jak to już przystało na liderów i kierowników magazynu w większośći z przypadku. Dużo(usunięte przez administratora), a malo robią. Musimy więcej gadać na innych niż robić to też karierę zrobimy !

Syn Bogdana

Ty chyba gościu jaja sobie robisz xD zapraszam w upalny dzień na magazyn to sobie zobaczyć jak fajnje jest na magazynie . U was przynajmniej macie jakies wiatraki a tam ?! Przyjdz na jeden dzień i zobacz jak przyjemnie jest szybko zmienisz zdanie !

Syn Bogdana
@Zwykły pracownik

Śmiech na sali co tam sie wyprawia .... Proponuje przyjac więcej osob zewnetrznej firmy ba mało tego brak 12~ 20 osób na zmiane daje we znaki co roku ten sam cyrk !

Magazynier.
@Syn Bogdana

Polecam najwyższy poziom antresoli, nie dość że smród to sauna dodatkowo...

Gorąco

Hej,długo bedziecie czekać w swoich klimatyzowanych biurach żeby dać nam dodatkowa przerwę,czy czekacie aż zaczniemy padać jak muchy?

Misiek
@Gorąco

A do kogo kolego adresujesz to pytanie? Forum nikt z zarządu nie czyta. Potrzebujesz coś to próbuj przez kadry, kierownika i związki. Oficjalne zgłoszenie, oficjalna odpowiedź.

Kolo
@Misiek

Zdziwilbys się kolego Zarząd czyta każdy jeden wpis wszystko monitorują dlatego wszystko wiedzą

Pedro

Żadnej przerwy nie zrobią po 4 auta muszą wyjeżdżać.

Obserwator

Panie prezesie kiedy podwyzki bo ludzie suchy chleb jedza,nie wstyd wam?prosze nie tlumaczyc braku podwyzek kryzysem bo w tym przypadku siebie osmieszacie

Bzyk
@Obserwator

Tacy ludzie nie mają wstydu ani honoru sobie i biurowym w kieszenie napchali a nas na produkcji poniżają jeśli by doszło do strajku to pierwszy postulat powinien brzmieć wdrożyć podwyżki w trybie matychmiastowym,drugi wyrównać podwyżki od stycznia i nie podejmować pracy dopóki nie spełnią naszych postulatów może Hiszpanie zorientują się że czas rozliczyć ludzi z zarządu i wymienić kadrę na nową

Tomasz
@Obserwator

Produkcja powinna stanąć.W nich jest siła.Jeśli związki zawodowe odpuszczą teraz to jesteśmy na przegranej.Teraz jest okazja żeby pokazać siłę,że bez nas nic nie zrobią.

@Tomasz

Związki już nie odpuszcza .Tych co Zarząd lekceważy za każdym razem czyli nas na produkcji jest ponad 1600 osób i to w nas jest siła pokażmy jeszcze raz że potrafimy się zjednoczyć zawalczyć o lepszy byt naszych rodzin i o godne życie nas wszystkich

Bzyk
@Obserwator

Gdzie jest mój wpis że ludzie z Zarządu wstydu i honoru nie mają że w czasie strajku pierwszy postulat wdrożyć podwyżki w trybie natychmiastowym drugi dać wyrównanie podwyżek od stycznia może Hiszpan zrozumie że trzeba Zarząd wymienić na nowy.Czy takie wpisy są usuwane na prośbę Zarządu

Juras
@Obserwator

Dzięki związkom mamy podwyżki od sierpnia, Panowie w jedności siła, jeżeli będziemy trzymać się razem i nie wyłamywać prędzej czy później osiągniemy zamierzony cel. Doszły mnie słuchy że jakieś łamistrajki z magazynu na Wieruszowskiej którzy pracują niespełna 2 lata wystosowali pismo, że im się należy taka sama podwyżka jak osobom które pracują już ponad 15 lat i więcej ponieważ podobno te osoby są już wypalone zawodowo i nie chce już im się pracować więc nie zasługują na wyższe podwyżki. Normalnie żenada, nie kompromitujcie się więcej.

Waldas
@Juras

Oczywiście ze nie powinno być podwyżek za staż.Powyzej 10’lat powinni wyrzucać tych naciągaczy wypalonych zawodowo którym się wszystko należy.

Antoni
@Obserwator

Nie podoba się ?Szukac lepiej płatnej pracy....może starczy na nutelle.Czy poprostu nauczyłeś się narzekać i tak wchodzisZ sobie i narzekasz?

Dark
@Waldas

Pracuje 15 lat i moje zaangażowanie sie nie zmieniło jak widzę co tu ludzie wypisują że im zle ojoj jak nie dobrze jak oczerniaja firme to pisze krótko droga wolna możesz odejść prawda jest taka ze w okolicy nie znajdziesz lepszego pracodawcy

Radek
@Waldas

Ale B. A. R. A. N z Ciebie. Jak można być wypalonym w wieku 33 lat bo tyle mam i w firmie pracuje 13 lat.

CBA
@Dark

Witam jaka jest stawka na początek jako spawacz ? Ile jest u was zmian ?

Ja tam lubię swoją robotę a Wy
@CBA

3000 brutto , może 3300 jeśli masz dłuższy staż Operatora Spawarki sterowanej numerycznie lub starszego spawacza owej spawarki polautomata a jeśli jesteś tylko młodym niedoświadczonym chłopcem pragnącym zagłębić tajniki sterowania spawarki numeryczno półautomatycznej to czeka cię nauka i wiedza za nie mniej i nie więcej niż trzy koła brutto czyli dwa tysiące na rękę Jeśli jesteś miłośnikiem podróżowania po ciepłych krajach , to ul Kornicka a dokładnie hala spawalni odzwierciedli ci ten mikroklimat i poczujesz się jak w tropikach Nawet opalisz się i nawet wtedy gdy zastosujesz krem z filtrem uv 40 , wystarczy operować w koszulce , bez lub nago A plecy i tył ciała można opalic odwracając się pupą do kolegi który spawa Wystarczy piec minut by skóra zabarwiła się na czerwono

Gulczad
@Waldas

Pachnie wypowiedzia któregoś z magazynków z Wieruszowskiej

Gościu tyłek cię boli że ktoś chce się rozwijać na innym stanowisku? Skoro utworzono program elektryk to też możesz spróbować. Ale lepiej nic w swoim życiu nie zmieniać, zazdrościć innym i pisać głupoty w necie. Żal mi takich ludzi.

????
@Anonim

Tak jak mówisz program elektryk to już wtyczka działa

Witam, przepracowałem w tej fabryce łącznie 5 lat więc zaczerpnąłem odrobinę rozeznania w zakładzie. Na wstępie powiem krótko, odradzam serdecznie ten zakład! A teraz powiem dlaczego: Pierwszym najlepszym punktem jest kolesiostwo, bo panuje to wszędzie na każdym dziale, starszy pracownik z reguły robi mniej, młody ma zasuwać, często młody też staje się ofiarą i każdy sobie na nim "używa". Obstawiam że ci uczniowie jedynie co wyjmują po szkole to chyba skrzywienie psychiczne. Zdecydowanie większość ludzi tam pracujących to niewychowane gbury którym brakuje jakichkolwiek zasad. Kierownictwo? Żenada, nie rozwiążą twojego problemu, ale z chęcią zrobią tobie pod górkę. Generalnie wiecznie żyjesz na obietnicach które później nigdy nie mają miejsca w rzeczywistości. Fałsz, bo o tym też warto wspomnieć, mnóstwo fałszu, każdy się obgaduje non stop, ciągle słyszysz to na tego, to na tamtego. Rozpadający się sprzęt, mówię tutaj o chociażby wiertarkach pneumatycznych, ciągle w naprawie, a generalnie to taki złom że nie nadaje się do dalszego użytkowania. Przyda się opowiedzieć o wspaniałej sytuacji gdy ukraincowi polak musi zrobić miejsce na nadgodziny ponieważ jest tańszy. (Tak, głównie rozchodzi się tutaj o pieniądze, a raczej o to by było ich mało dla ciebie) Śmieszne premie (ucięte) bez szczególnych uzasadnień, brygadzista mówi o rzeczach które nie miały miejsca i podaje to za powód, po czym czekamy aż zapomnisz. Z resztą, również pamiętam gdy przyszedł kierownik i zwyczajnie się zaśmiał na pytanie o premie że powinniśmy wiedzieć. Generalnie w pracy z reguły nie dostajesz jasnego wyjaśnienia jeśli klient w aucie zażyczył sobie coś nietypowego i masz znaleźć sposób by to zamontować, a żeby coś takiego doszło do biura trzeba nieźle się postarać. Jedzenie w zakładzie ze stołówki jest niestety tragiczne. Smak jest w porządku, ale produkty są gorzej niż niżowe, flaki podziękują w późniejszym czasie. Chociaż za 3 złote też nie wypada się spodziewać dużego luksusu, dlatego szybko przestałem tam jadać. Z towaru zawsze coś brakuje, chyba w każdej brygadzie, chodzisz i uzupełniasz to po fakcie na innej stacji, a wiadomo stacje są po to żeby się innym w prace nie wtryniać, więc to tylko kolejny powód do konfliktów których jest ogrom. Są ludzie którzy pokłócą się z tobą o najmniejszą drobnostkę, takie piękne charaktery. Wcześniej była opcja nadgodzin którą szło troszkę podkręcić wypłatę aczkolwiek przed zwolnieniem już dłuższy czas nie było ich praktycznie w ogóle. O wypłacie też trzeba powiedzieć, przychodzą nowi ludzie, niedoświadczeni ale otrzymują więcej od ciebie, od samego kierownika dostaniesz radę "Zwolnij się oraz zatrudnij jeszcze raz", miałem "przyjemność" to usłyszeć. Nie zamierzam nikomu zaglądać w portfel, każdy dostaje jakąś kwotę, ale mam wrażenie że jest tutaj brak balansu i sprawiedliwości, tym bardziej że rozchodzi się o większą sumę niż 100 złoty. Całe związki rzekomo były tym "dobrym światłem" aczkolwiek niczego z ich strony się nie doczekałem, przez co po późniejszym rozłamie w następny związek już się nie pakowałem. Dojazd jest w miarę w porządku, parkingi są spore, chociaż czasami brakowało miejsca. Generalnie oprócz tego że góra zarządza śmiesznie to ludzie dodatkowo utrzymują tam piękną atmosferę, narzekają na wszystko, śmieją się z każdego i jest jak jest, czyli beznadziejnie. Czasami możesz poprawiać kilkanaście pojazdów po drugiej brygadzie, bądź nagle wszystko zmieniać. Uważam że firma jest naprawdę mało interesującym miejscem pracy który funkcjonuje w słaby sposób i wyzyskuje ludzi. W życiu nie wróciłbym tam ani na moment, nawet gdybym otrzymał większą gotówkę. Są pewne granice człowieczeństwa które zwyczajnie są tutaj łamane nagminnie. Pozdrawiam i życzę lepszych wyborów

Tak jest właśnie.

Łyn

Każdy powie że tak właśnie jest. Mimo to będą zasuwać przepełnionymi taborami z PWA. Brawo za odwagę, że odważyłeś się zrobić dobrą zmianę.

Ciekawski

O co chodzi z katalizatorami ?

Don Kichot

Fajny wpis ale za długi dlatego nie chcę mi się go czytać do końca. Prawda jest taka że jesteśmy zgrają nie zgranych frajerów. I to jest tylko nasza wina że jest tutaj tak jak jest. Zagrajcie się wreszcie i będzie lepiej. Gwarantuje :)

@Don Kichot

Oj kierowniku Macieju, póki co walczycie o swoje dobro, nie ważać na to że ile dacie od siebie tyle samo dostaniecie w zamian, karzecie ludzi którzy już dawno bolu nie czują, przykład leci z góry i niech mi kierownik uwierzy że po każdej akcji zachodzi reakcja a to wasza sposobność żeby wyciągnąć rękę do ludzi których tak bardzo uciskacie :)

Reklama.

Uwaga Uwaga wyzysk szuka człowieka !!! Jeśli jesteś osobą ktora nie ma szacunku do siebie, jeśli uważasz że już nie zależy ci na życiu i rodzinie to dobrze trafiłeś ta praca jest dla Ciebie ! Oferują: poniżanie każdego dnia, nie równe traktowanie pracownika, WYzysk ponad wszystko oraz możliwość degradacji społecznej ! Nie zwlekaj złóż papiery już dziś a oni obiecają że będziesz tego żałował !

Richard

Płaca przeciętna zależna od stanowiska, nikt nie głoduje ale szału nie ma. W pracy na produkcji i w biurze nikt sobie rąk nie wyrywa, opinia nie dotyczy magazynu gdzie jest inna kultura pracy a raczej (usunięte przez administratora) tam już ręce można sobie urwać a na dodatek jest bardzo niebezpiecznie mam na myśli BHP. Wiele wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych jest nie zgłaszanych. Generalnie firma ma aspiracje aby dążyć do poziomu zachodniego nowoczesnego zakładu ale jeszcze dużo pracy przed nami wszystkimi. Potencjał jest ogromny, tylko dobrze tym zarządzać trzeba. Generalnie polecam pracę w firmie Solaris z pominięciem magazynu.

witam czy to prawda ze pani sprzątaczka nie będzie Q

Obserwator

Ludzie ciągle wam źle, jak związki zawodowe nie przyjęły propozycji zarządu o podwyżkach średnio 230pln to był wielki hałas dlaczego to związki nie podpisały porozumienia. Teraz po podpisaniu porozumienia nadal źle bo co jeden z drugim zrobi za 280/330/350 pln. Zastanówcie się czego chcecie.

Romek Tomek a'Tomek

No ale żeby była interwencja związków to chyba trzeba to zgłosić, tak?

@Romek Tomek a'Tomek

Popytajcie magazynierów. Nie macie żadnych magazynierów w związkach ?

Związkowiec

Zatem zapraszam do biura związkowego czy to OPZZ czy Solidarność, aby przedstawić sytuację. Bez zgłoszenia nie ma mowy o interwencji

Pedro

A o jakim kierowniku piszecie z tym awansem.

@Pedro

Wasze pieniądze są w kieszeniach kierowników oraz ludzi którzy żyją z Waszej krzywdy.

Krem do opalania

Jak tam zwolnienia w firmie ?

Bolechowo
@Krem do opalania

A zwalniają kogoś ?

Obserwator

Dziekuję prezesie za te ogromne podwyzki,teraz bede sobie ukladal zycie na nowo.na początek wycieczka zagraniczna puzniej pomysle nad budową domu .wreszcie sie odkuje! Co 140 zl brutto na dwa lata moze zrobic z czlowiekiem,szok

Melodramat
@Obserwator

Na początek może słownik kup. Serio przyda się

Podwyżka

Co sądzicie na temat tej tabeli podwyżek? Dostaniesz przykładowo 300zl brutto, na raty wychodzi 150zl brutto, do ręki może wyjdzie 100zl...nie dostaniesz drugiej tury bo coś tam... I do roku 2021, (wrzesień) nie można prowadzić żadnych negocjacji... Czas pokazał że firma może przeciągnąć podwyżki nawet o rok. Więc kolejna (może) w roku 2022 lub 2023. Przemyślcie

@Podwyżka

Czyli źle że podpisali? Kolejny niezadowolony NieZwiązkowiec

@Marek

Jakby podpisali do końca roku mielibyśmy podwyżki od stycznia w całości a tak????brawo

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.