Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Janusz

Te 7,5% podwyżki inflacyjnej to ile to w koñcu będzie? Jestem zamebiały i nie wiem.

Magazynier
@Janusz

To będzie o 10 procent za mało

@Magazynier

A gdzie Ty masz 18%inflacji Chyba w mediach kolejna ściema wyliczana nie wiadomo z czego.Jak już to dużo więcej.A najlepszy jest ten bon świąteczny 150zł co firma daje od 25lat Kiedyś za te 150 zł szykowali paczki świąteczne.A może w tym roku firma zrobi taką mini paczuszkę za te pieniądze.Oj pewnie by było wstyd bo za te pieniądze to by była mini paczuszka.

Jak to jest od poniedziałku do piątku L4 a w sobotę w pracy na nadgodzinach jest Andrzej czy tego nie widzi dyrektor nie ładnie brygadzisto z osi i kierowniku z dmek

Przepisy tego nie zabraniają, wiec jaki masz problem ?

ANDRZEJ

Brygadzista może nie widzieć bo kręci węgiel na firmowym kompie

Osie to jest inna firma. Robią 4 auta 10h. Produkcja zmniejszona 3,5 - 3 auta też robią 10h. Godz. 20 chowia się pod albo za wagonami i tak do godz.1.Pieczara jest tak zmęczony że przysypia przy wózku ale on wozi kierownika więc może. A brygadzista ma inne obowiązki. Wtorek i czwartek kupuje wygiel a pozostałe dni przegląda internet i strony zakupowe. W co drugą sobotę i niedzielę przyjdzie sobie pochodzi i dorobi bo ma mała grupę. Przydał by się jakiś kierownik typu nydza aby obliczył i rozliczył z czasu pracy.

Zajechany

Zaraz nas przeskoczy najniższą krajowa ha ha , z perspektywy czasu walka o 800zł wydaje się teraz śmieszna ????????

Gerard
@Zajechany

No sytuacja wymaga wywalczenia 600pln w następnych negocjacjach do podstawy bez żadnych transz. I oczywiście powiększenie bonusów.

Łoś

Podobno W.J będzie nowym szefem OPZZ i hali C. Łosiem dla każdego

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Market Analyst in Product Management (Eastern Europe)
Wrocław
VEGA Polska sp. z o.o.
Ciekawy

Kiedy nowy szef hali C ??? Może nowy weźmie się za tzw qmenow! Siedzą na Rotecu oglądają filmy w necie, łażą na fajeczki, kawka, bajera!!! a robole robią !

Wuzkowy

Słyszałem ze w firmie jest nowy starszy magazynier ktury nie potrafi wuzkiem jeździć.

Słownik
@Wuzkowy

Ciekawe czy firma dopłaca do kursów językowych. Albo chociaż do słownika

Xxx
@Wuzkowy

Ty to pewnie Wòzkowy miotly prawidłowo nie potrafisz trzymać żeby ulice zamiatać ...

Mam nadzieje ze w naszym zarządzie są ambitni ludzie i nie będą obojętnie patrzec ze vw dał swoim pracownikom taką mała premie po 8 tys brutto i tez nam przyznaja jakiś dodatek????

Zarzont

Możesz sobie zabrać te przemoczone części z przed nowego magazynu i sprzedać na złom

Jawa

W pierwszej kolejności związki powinny wystąpić o zwiększenie dodatku wakacyjnego o 100%

Janek
@Jawa

Krążą plotki ze dostaniemy po 210 zł ktoś coś wie?

Odp

Są są oczywiście że są. VW w tym roku stał z dwa miesiące i jakoś mają pieniądze do ludzi. U nas robimy cały czas ani dnia przerwy w tym śmiesznym covidzie i niestety nie ma pieniędzy. Już nawet inflacja jest większa niż przyznawana premia

Helmud
@Jawa

Oraz ocena pracownicza powiązan z dodatkową premią. Np. Ocena A, B lub, C A- 600brutto - ( pracownik często chorujący i ogólnie ebnięty) B- 1200brutto - Pracownik dobrze zgrany z zespołem, nie choruje na siłę. Pomocny C- 2000brutto - Pracownik dobrze zgrany z zespołem, nie choruje na siłę. Pomocny, potrafi sam rozwiązać problemy technicznie, wybitnie uzdolniony, Jeżeli sytuacja tego wymaga to pracuje w innych obszarach. PREMIA WYPŁACANA W KWIETNIU. Ps. To nie są wygórowane oczekiwania finansowe.

Kołodziejczyk
@Helmud

Z jedną jednostką bym napisał lepiej ;) spróbujcie lizaczka :) jaki słodki

@Jawa

A ile ten dodatek wakacyjny wynosi na ten moment? Bo myślę że to kluczowa informacja

Aga
@Monika

1900 złotych polskich brutto, Porownujac do innych firm to wypadamy CAŁKIEM DOBRZE.

Karamba
@Aga

Z całym szacunkiem, ale chyba w kiepskich firmach pracowałaś... :(

He he

Kończy się era samochodów na pokaz i ekskluzywnych wakacji. Radzę się ciepło ubrać, na hali nie będzie zbyt przyjemnie...

Freddie Cruger

Hej nie macie wrażenia, że nasi związkowcy ucichli, stonowali, wycofali się... Miały byś rozmowy o nową premie, o dojazdy, o stołówkę, nic się nie dzieje.. czuć stagnację. Może czas wybrać nowy zarząd w Solidarności i Konferencji.

Były

Jesteś młody, ambitny, szukasz pracy z możliwością rozwoju i poszerzania umiejętności za którymi będzie podążać wzrost twoich zarobków? Jeśli tak to szukaj dalej a Solaris omijaj szerokim łukiem. Ps. Firma powinna się nazywać "Solaris автобуси & трамваї"

Honorata
@Były

No, to przynajmniej wiem, że przeszkadzaja Ci koledzy ze Wschodu. A reszta jest niejasna. Dlaczego nie ma rozwoju? Nawet w dziale konstrukcji, gdzie bez rozwoju nie będzie nowych wdrożeń?

Były
@Honorata

Bo te stawki to kpina, a ludzie po kilku, kilkudziesieciu latach maja stawki o 100 zł brutto więcej niż ludzie którzy zaczynają. Nie przeszkadzają mi koledzy że wschodu pod 1 warunkiem- pracują normalnie, i nie mają (usunięte przez administratora) W większości zakładów wprowadzają (usunięte przez administratora) i albo się pracodawca ogarnie, albo zostaje z ekipą kolegów z wschodu którzy mają (usunięte przez administratora) na wszystko. Jeżeli koleżance pasuje (usunięte przez administratora) za 3900 brutto to super, pozdrawiam.

Volkswagen daje po 8tys. Brutto to nom dejta po pincet złety brutto.

prac

Jak to mówią "ludzie to kapitał firmy". patrząc na to co się dzieję to powoli zakład staje się firmą z kapitałem ukraińskim.

Jawa
@prac

Jak się słyszy ilu ludzi chce odejść z firmy to włos się jeży na głowie.......

Śmieszne
@Jawa

I gdzie odejdą? Gdzie zwykły pracownik produkcji będzie mieć lepiej? Gdzie na zwykłej produkcji zarobią lepiej? Wy ludzie sobie nie zdajecie sprawy jakie warunki są w innych firmach. Miałem styczność z kilkoma jako że pracowalem w firmie zewnętrznej. Przerwy 5min-15min podczas pracy w systemie 4brygadowym, liczone co do minuty (odbijasz się kartą wychodząc z hali). Norma którą trzeba wyrobić, w dodatku zwykli pracownicy na linii dostają wypłaty rzędu ok 2800 netto. PRACUJĄC NA 3 ZMIANY. Norma zrobiona to nie znaczy że sobie posiedzisz - pracujesz dalej. A tu co? Kawki, fajeczki, bajerki, i was ktoś ściga za to? Odejmuje z wypłaty? Dokłada wam pracy? Nie wydaje mi się.

@Śmieszne

(usunięte przez administratora). Jakby firma była dobra i dobrze płaciła to by sie kolejki ustawiły do pracy pod szlabanem. Sam pracowałem w 3 firmach i źle mi się nie pracowało. Wątpie żeby ktoś pracował za 2700 na 3 zmianach raczej ameby lub mało wykwalifikowani pracownicy. W Solarisie jest dużo ludzi wykwalifikowanych pracowników na produkcji i nie dziwie się że szukają pracy. Zwłaszcza teraz dojazd bardzo podrożał,ceny w górę nic tylko sie rozglądać.

Kiki
@Jawa

Skoro połowa ludzi to Ukraińcy to co się dziwić, że ludzie chcą odejść. Firma idąc w tą stronę zabezpiecza się tańszą produkcją więc łatwo można wywnioskować, że lepiej nie będzie. Trzeba stąd uciekać

@Kiki

Tańszą produkcją, ale czy skuteczniejszą? Dobre wyniki oni robią?

@Śmieszne

Chyba jesteś, trochę oderwany od rzeczywistości. Mam ponad 20 letni staż pracy i nigdzie nie spotkałem żeby przerwa trwała.5 minut. Minimum wynikające z prawa pracy to 15 a i tak średnio to w większości firm to 20 minut. Średnie zarobki na produkcji to 3000-3500 a w systemie 4brygadowym od 3500 w górę. Te kawki i bajeczki to chyba piszesz o sobie

Śmieszne

Źle zrozumiałeś. Miałem na myśli dwie przerwy : 5min i 15min. U mnie w mieście rodzinnym są dwie duże firmy które produkują komponenty elektroniczne. Pracowałem tam w firmie zewnętrznej w kontroli jakości, mam tam też niemało znajomych, także wiem co mówię.

Jak to jest że pracownicy ze środy przyjeżdżaja do Bolechowa i tylko fajeczka kawka i nikt im nic powie mowa o Ukraińcach i.Dmek

K.B

Dmek zawsze pracował w niedzielę, święta i do 3 w nocy. Prawdziwi uzdrowicele ????

Agnieszka

Hmmm i nikt ich nie nadzoruje? Tzn rozlicza z pracy?

pytanie

Cały czas zakład szuka specjalisty ds. uruchomień. O co kaman? Nie ma ludzi na to stanowisko, czy tak nędznie płacą? Pytam, bo jestem zaawansowanym elektronikiem z serwisu autoryzowanego, ale nie solarisa, i czy zarobiłbym tutaj więcej niż u mnie (10 kola brutto)?

dekarz
@pytanie

Nie licz nawet na połowę tej kwoty. Oferta wisi, bo nikt z takimi kompetencjami jak Twoje tutaj się nie zatrudni. Za te pieniądze pozostają nam rzeźnicy i piekarze, którzy mają "chęci". Doświadczeni specjaliści powoli zaczynają już odchodzić, ale jak do tej pory myśl przewodnia kierownictwa to: "nie ma takiego specjalisty, którego nie zastąpilibyśmy skończoną liczbą glazurników".

@dekarz

Wymienią na U.K oni nie muszą mieć fachu.

Jack
@Paracownik

Czy na stanowisku produkcyjnym mogę liczyć 4000 na start bądź więcej Oczywiście netto od ręki?

GIUL
@Jack

Nie

Henryk
@GIUL

Zawsze możesz dorobić na datezone

GIUL
@Henryk

A po co mam dorabiać. Mi wystarcza

tak
@Jack

Możesz, na uruchomieniach. Najlepsze i najciekawsze stanowisko z tego co mi wiadomo. Praca nie ogranicza sie do przykręcenia dwóch śrubek, a kompetencji w opór

Teresa
@tak

O jakich kompetencjach mówisz? ;)

tak
@Teresa

O multum obowiązków i wiedzy jaką tam nabywasz, różne napędy, mnóstwo różnych systemów, znajomość całego auta od elektrycznej strony, problemach z którymi musisz sobie poradzić, diagnoza tychze systemów

pytanie
@dekarz

Oki, dzięki za odpowiedź, nie spodziewałem się, że oprócz guzikowej wypłaty "na waciki" ktoś tutaj jeszcze stosuje zasady wyzysku i znieważania pracownika. Pozdrawiam.

PEZYDENT UKRAINY
@Paracownik

Proszę wszystkich tych co uciekli z uk Wracajcie bronić swoich rodzin .Wołyń kiedyś mordowaliście pl a teraz szukacie tu schronienia.Stop dla uk to jest POLSKA

Błagam

Błagam nie zatrudnianie już więcej kobiet... Baba w brygadzie jest jak drzazga w upie.

Bernardo

Witam. Jak tam magazyn daje radę? Pozdrowienia z urlopu.

Ona
@Bernardo

Ty inbecylu masz urlop i myślisz o pracy?! Zajmij się rodzina dziećmi bo za chwilę zabraknie Ci czasu na spędzanie z nimi wolnych chwil.

Pimpek
@Ona

Ktoś tu ma okres.. potem się dziwić ze ferment w robocie jest... :(

Magazynier

Zapraszam produkcję na magazyn nie 3 nie 5 a 200 osób na tydzień bo jak nie wyjdziemy z tego syfu co tam jest to żaden autobus nie powstanie. Sytuacja jest tragiczna i nigdy wcześniej tak źle nie było. Najgorsze jest to, że nie widać prognoz na lepsze jutro. Ludzie już uciekają z tonącego magazynu. Niestety wyszło teraz jakie mamy kompetentne kadry na magazynie od liderów, specjalistów po kierownictwo. Kompletny brak organizacji Pracy tylko zakazy. Także zostawcie ta produkcję na tydzień bo i tak robicie po 1 aucie. Wszystkie ręce na pokład i ratujmy wspólnie miejsca pracy.

BNL hahahaha
@Magazynier

Ja to się dziwie ze takie osoby zarządzają magazynem w Bolechowie i zarząd tego nie widzi.Bałagan brak opanowania.W weekendy siedzimy i patrzymy w sufit jak nikogo nie ma.Z jednej strony fajnie bo za nadgodziny mam druga pensje za siedzenie 3 godziny w kiblu.Mam nadzieje ze poleca głowy za ta nie udolną przeprowadzkę.Pozalewany towar brak miejsc na lokalizacjach.Liderzy i kierownictwo do zmiany!!!!!

@Magazynier

Tak. A jak był strajk to gdzie był magazyn? W tedy to było wam tak dobrze na magazynie, żadnej solidarności z załogą a teraz bek. Jak (usunięte przez administratora) poszuka się innej roboty. Tu i tak nie szanują pracownika.

@Gość

Dokładnie jestem tego zdania co Ty.A po aneks pierwsi pobiegli.Magazyn chyba pomylił się z czasem i teraz zaczął strajkować.HAHAHA Dla magazynu przez pół roku tylko 3 % premii .

Maestro
@Gość

Powiem tak. Dlaczego żaden przewodniczący nie przyszedł na Magazyn przed strajkiem, a mógłby porozmawiać z magazynierami, wesprzeć ich, dodać otuchy do strajku itd. Nie było nikogo.. byliśmy tylko zastraszani przez kierownictwo a teraz sie dziwicie ze magazyn nie strajkował... Bo tu cały czas jest mobbing, zastraszania, wulgarne teksty do magazynierów że strony kierownictwa. Związki zawodowe poprostu mają nas gdzieś nie widać i nie czuć ich obecności na magazynie nikt nie przyjdzie nawet porozmawiać z załogą magazynu.

Magazynier.
@Magazynier

Najśmieszniejsze jest to że jeden z kierowników ktory jest najbardziej odpowiedzialny za to co sie dzieje na magazynie jako pierwszy stąd ucieka. Narobił gówna na magazynie, narobil gówna ludziom a teraz czas sie ulotnic. Najlepiej przyjść, nasrac i pójść. Czyste kurestwo....

Dima
@Paracownik

I bardzo dobrze wam jak był strajk to robiliście zamiast strajkować z produkcją to teraz macie podziękowania od firmy magazyn 0% premii to was zmotywuje do pracy jak ktoś ma jaja a jest mobingowany to to zgłasza a nie chowa głowę w piasek

Zuzanna
@Gość

Jak to żadnej solidarności, co się działo?

Foka
@Zuzanna

Żegnam

Bernardo

Informacja: Transformacja SBC z pracowników polskich na ukraińskich ma się zakończyć pod koniec 2023r.

Prognoza

W najbliższym czasie od 18 lipca w Polsce będą ponad 32- stopniowe upały... hale produkcyjne nie zapewniają odpowiedniej wentylacji i temperatura wewnątrz nie sprzyja ...apeluje do zarządu i związków zawodowych aby czas pracy skróci do godziny 13 / czas odrobimy w sobotę/ gdy temperatura przekroczy 32 stopnie ze względu zdrowie pracowników

@Prognoza

Ha ha. Dobre. Bo od 18 solaris jedzie jedną zmianą po 10 godzin. Od 5 do 15. Tak się docenia pracownika w czasie upałów. I nawet wody butelkowanej nie ma tylko dali nam bidonki jak harcerzom żebyśmy mogli sobie zimnej kranówki napuścić. Ha ha

Ryszard
@Gość

Coraz częściej w firmach stosuje się te rozwiązanie z bidonami, chyba lepiej Tak niż kupować kilka tysięcy plastikowych butelek co miesiąc??????poza tym masz dystrybutory wody. Ale lepiej tak napisać i manipulować

Jjjj
@Prognoza

Czas odrobimy w sobotę coś mi się wydaje ze z czyms się głowy na łby zamieniłeś.

Pot
@Prognoza

Gorąco w doopke? Pomyśl o drogowcach dekarzach i górnikach np. apeluje, apeluj. Na końcu zorganizuj strajk - przecież to dla dobra wszystkich ????

Skoro na magazynie jest taki mobbing to po co tam siedzicie i płaczecie że mała premia chodźcie na produkcję.

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 658.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 602, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 372 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.