Opinie o Microstrategy w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Microstrategy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Microstrategy o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Microstrategy w Warszawa

Zuzanna

@Słabe wynagrodzwnie, rozumiem, że głównym powodem twojego niezadowolenia jest wynagrodzenie w firmie Microstrategy. Czy byłeś kandydatem do pracy w tej firmie czy pracownikiem z doświadczeniem? Czy możesz napisać coś więcej na temat wyjazdów służbowych? Na jakie kierunki są kierowani pracownicy tej firmy i ile trwa taki wyjazd?

Słabe wynagrodzenie
@Zuzanna

Jestem osobą z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, choć w nieco innej branży toteż aplikowałam na stanowisko Assosiate, na którym należy znać dobrze PL/SQL, ETL i narzędzia BI. Posiadam wykształcenie kierunkowe. Zaproponowano mi 3500 zł. Co ciekawe, jakiś czas po aplikowaniu do tej firmy, podzieliłam się swoją przygodą ze znajomą, która jak się okazało, pracowała w Microstartegy i opowiedziała mi co nie co o tej firmie. Mianowicie, na stanowisku Assosiate Consultant trzeba przepracować min. rok, czasem nawet 2, za pensję w wysokości ok. 3500 pln. Ciężko szybciej awansować na wyższe stanowisko z wyższą pensją, a w ramach tego samego stanowiska podwyżka jest niemal nie osiągalna. Ponadto system premiowy nie jest transparenty, toteż wysokość premii nie jest stała i gwarantowana. Jeśli chodzi o wyjazdy, to zależy do jakiego projektu się trafi. Można wcale nie wyjeżdżać z Warszawy, ale można również być oddelegowanym w dowolnym momencie na kilka dni, a nawet miesiąc, zatem wymagana jest pełna dyspozycyjność-dalej mówimy o 3500 netto ;) Kwestia diet wygląda tak, że jest to kwota ok. 50-100 $ za dzień w zależności od miejsca wyjazdu. Z tego co znajoma opowiadała, początkowo wysokość diet może wydać się zachęcająca ( i na to podobno najczęściej napierają się kandydaci licząc,że z diet uda im się coś przyoszczędzić i do tego jeszcze zwiedzić kawał świata) niemniej w rzeczywistości często dieta nie wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania w miejscu delegacji i trzeba dokładać ze swoich, jeśli chce się zjeść launch z kolegami z zagranicznego teamu. Wyjścia po pracy też wiążą się z dodatkowymi kosztami, a nie uczestniczenie w nich jest w złym tonie. Podobno zagraniczne teamy mają beke z Polaków :( Takie informacje uzyskałam od znajomej. Ponadto po fakcie, dowiedziałam się również, że w "środowisku" o Microstrategy panuje opinia słabej firmy, ewentualnie na start na absolwenta drugiego sortu ;) Wydaje się, że moja znajoma nie ma złych intencji i nie wymyślałaby tego wszystkiego. Dla mnie jej wypowiedź jest wiarygodna ponieważ, jest to osoba bardzo zaradna życiowo i obecnie ma bardzo dobrą prace w innej firmie. Dodatkowo niepodważalnym faktem jest to, że mnie zaproponowano 3500 zł. za pełną dyspozycję i konkretną wiedzę i umiejętności na start, dlatego ja wierze w jej słowa. Zwykle nie udzielam się na forum, ale tym razem to uczyniłam bo ta firma zdaje się być lekkim przegięciem :)

xyz
@Słabe wynagrodzenie

Szkoda tylko, że nie bierzesz pod uwagę tego, że z premii można dostać tyle, że jesteś w stanie otrzymywać 2x3500 miesięcznie. Oczywiście nie od razu, tylko po kilku miesiącach :)

zyx
@xyz

Yeah, mega hajs za taką prace. Im więcej takich Januszy tym większe eldorado dla zagranicznych korporacji. Za ochłapy się pracuje, a zagraniczne oddziały się z nas śmieją. To przykre, że polaka można przekupić za kawę i kilka jabłek w biurze, że o delegacjach już nawet nie wspomnę. Wielcy światowi się zaleźli, a na delegacji nie wychodzą na launche, tylko jedzą kanapki wyniesione ze szwedzkiego stołu ze śniadania w hotelu. Tak to właśnie wygląda. Jak jest gdzieś szwedzki stół na wyjeździe, to polscy pracownicy będą żarli ile oczy widzą i wyniosą na później drugie tyle. Czasami wstydzę się tego społeczeństwa. Zacznijmy się szanować, to będziemy normalnie zarabiać.

@zyx

Zyx, rozumiem, że podzielasz opinię poprzedniej użytkowniczki na temat zarobków w tej firmie. W takim razie jakie wynagrodzenie byłoby dla Ciebie satysfakcjonujące? Obecnie niektóre z firm podnoszą wynagrodzenia, może w niedługim czasie stanie się to i w tej firmie. Czy zapowiada się na takie zmiany według Ciebie?

Xyz
@zyx

Ja z bardzo małym doświadczeniem zarabiam tu ponad 2x więcej niż kwota rzucona wyżej, co uważam, że jak na pierwszą pracę jest przyzwoitą pensją.

Mateusz
@zyx

Niestety taka jest polacka mentalność: samemu się nie cenić i jeszcze innych ściągać w dół. A potem ból d..y 24/7, bo bieda i trzeba sobie wszystkiego odmawiać. I cały świat się śmieje z tanich wyrobników. I wiza do USA potrzebna nawet na urlop i trzeba się upokarzać przed konsulem (a obywatele bogatszych krajów jakoś nie potrzebują, ciekawe dlaczego). W takiej firmie wymagałbym ok. 5-6 tys. zł na rękę na starcie, a mając jakieś tam doświadczenie wymagam co najmniej dwukrotności tego, tak żeby pożyć i jeszcze coś odłożyć. Żeby opłacało się siedzieć w Polsce. Jak ktoś idzie po studiach robić za trzy i pół koła, to chyba zmarnował czas na tych studiach.

Raf
@Słabe wynagrodzenie

Dokładnie. Słaba firma dla absolwentów drugiego sortu.

@Raf

Może zarobki przedstawiane w tym wątku są tylko na tak zwany "start"? Wiesz, czy po upływie określonego czasu pracy pracodawca daje podwyżki osobom, które wyróżniają się zaangażowaniem i rzetelnym wykonywaniem powierzonych obowiązków? Są możliwości, aby zrobić karierę zawodową w tym miejscu pracy i awansować na najwyższe i najlepiej płatne stanowiska? Mam nadzieję, że będziesz w stanie wypowiedzieć się w tej sprawie.

Pola
@Mateusz

Wow. 5-6 tys. na rękę na start bez żadnego doświadczenia? Najlepsze firmy tyle oferują juniorom brutto, więc nie wiem, czego oczekujesz, ale chyba trochę się przeceniasz

Leszek
@Pola

Jesteś związana z tą firmą i orientujesz się jakich obecnie można się tu spodziewać zarobków? Widzę wpisy, które o nich mówią, jednak są one dość stare i zastanawiam się co się zmieniło w tej kwestii. Czy warto aplikować do tej firmy, można się tu rozwijać? Liczę na Twoją odpowiedź.

żal polaka
@Pola

Polactwo w najlepszym wydaniu. Zarabiać po studiach 3500 zł. netto przez ok.2 lata (zanim ukończy się staż, juniora czy inne (usunięte przez administratora) to rzeczywiście wypas... Oczekiwanie wyższych zarobków to przecenianie się.Jak czytam takie dyrdymały to zawsze się zastanawiam skąd się tacy ludzie biorą i czy byli kiedykolwiek za granicą (oprócz wakacji w Hurghadzie). Świat się śmieje z takich stawek a polaczek twierdzi, że pensja 700 euro jest ok. Wstydu i honoru nie macie

Aneta
@żal polaka

Wiesz, kwestia zarobków jest indywidualna. Jednemu to, o którym nadmieniłeś będzie pasowało, a innemu już z kolei niekoniecznie - jest to normalne. Jeśli pracujesz w Microstrategy, to powiedz coś na temat oferowanych tam dodatków pozapłacowych. Są one atrakcyjne?

antypollack
@żal polaka

700 euro to można mieć jakiegoś marnego zasiłku, a nie pensji.

Czy w Microstrategy panuje luźna atmosfera?

eM

Zdecydowanie tak. Ma na to też wpływ stosunkowo niewysoki wiek pracowników. Przeważnie poniżej 30-stki.

A przy obecnej sytuacji z koronawirusem pracujecie zdalnie czy tylko w firmie?

eM
@Paweł

Cała firma przeszła na pracę zdalną.

korposzczur

zero work life balance codziennie pracuje sie min po 9 h czasami tez w weekendy... nadgodziny bezplatne za takie warunki pracy i brak mozliwosci rozwoju to ja dziekuje wole big 4

Software Engineer
@korposzczur

Nie zgadzam się wcale. To jak pracujesz zależy od tego jak dogadasz się z menago. Jak wyrobisz się z tym co masz zrobić w normalnym czasie czyli nie opierdalasz się pół dnia grając w fife w chill-romie to wracasz do domu zawsze normalnie. Do tego nadgodziny są płatne tylko trzeba umieć je zalogować kolego xD

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .Doradca Klienta z językiem niderlandzkim.
Katowice
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej

@korposzczur a macie jakieś fajne dodatki? Darmowe owoce, nauka angielskiego?

Dino
@Ania

Owoce raz w tygodniu. Benefity opieka zdrowotna, karta sportowa, czesciowo finansowana, lub ekwiwalent w postaci wirtualnuch biletow do kina i dostep do sklepu z ksiazkami online na kwote miesiecznego limitu. Troche skapy wybor ale no tak jest. Ponoc krazy opinia ze ' polacy pracuja za darmo'. Ale osobiscie jej nie slyszalem. Ludzie jak wszedzie jedni swietni inni korpowłasciwi. Elastyczne godziny pracy czy też praca zdalna zależą raczej od tego jak kto się dogada, ale raczej są aktem łaski czy jak kto woli dobrej woli. Zasadniczo gro praciwnikow -tych polskich-w umowie musi zgodzic się na siedzenie w firmie 9 h. Ale to raczej nic nie z tej ziemi, choć wiadomo że bywa lepiej. Dramatu nie ma, szału też nie. Ot outsourcing.

ciekawski

Hej, czy mógłby ktoś dać znać na jakie wynagrodzenie może liczyć senior associate consultant?

@ciekawski

6000 brutto

kejtiiii

czy ktoś może się wypowiedzieć jak mniej więcej wyglada test? czy jest na czas?

Teresa
@kejtiiii

Widać wyraźnie, że bardzo jesteś bardzo poważnie zainteresowana podjęciem pracy w Microstrategy. Niestety, akurat ja nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale jestem pewna, iż ktoś w niedługim czasie to zrobi. Na ich stronie znalazłam informacje, że są znani ze swoich silnych relacji w zespole. W firmie wszyscy wzajemnie się sprawdzają i wspierają. Ich elastyczni, ciekawi świata pracownicy uwielbiają zmiany, wynikające z pracy w dynamicznym i konkurencyjnym środowisku. A może już od czasu swojej ostatniej aktywności na forum postanowiłaś aplikować?

Zuzanna

@xyz, czy kwota 3500 jest kwotą brutto czy netto? Dlaczego według Ciebie nie można uzyskać takiej premii od razu tylko po kilku miesiącach. Czasami zdolni pracownicy potrafią skutecznie działać już od pierwszych miesięcy w nowej pracy.

zyx
@Zuzanna

Pani Zuzanno, po pierwsze jest napisane, że netto :) Po drugie usilnie stara się Pani bronić MicroS. - ciekawe jaki ma Pani w tym interes... Otrzymanie premii nie jest uzależnione jak to Pani stwierdziła od efektywnego działania pracownika już w pierwszych miesiącach pracy, a od przydzielonych projektów - o czym zdaje się doskonale Pani wie. Po co Pani pisze takie głupoty sugerując, że premia nie jest przyznawana pracownikom, który się nie starają. Wie Pani doskonale, że pierwsze miesiące to etap wdrożeń, toteż nie ma premii. Co więcej Ci, którzy zdadzą egzaminy po zakończeniu szkoleń, raczej zdolni są i angażują się w naukę w pracy jak i po godzinach. Jeśli Pani nie wypisuje tych bzdur celowo w obronie firmy, to niech Pani oszczędzi sobie takich insynuacji i wymądrzania się.

Zadowolony pracownik

Sytuacja w firmie bardzo się poprawiła pod kątem zarobków jak i od strony menadżerskiej. W ciągu ostatnich dwóch lat były spore podwyżki i awanse. Super atmosfera, zagraniczne wyjazdy i charyzmatyczni menadżerowie (nie wszyscy oczywiście). Nie jest to też typowe korpo, bo nie jest za duże. Moim zdaniem miejsce godne polecenia.

Słabe wynagrodzwnie
@Zadowolony pracownik

No to nie chce wiedzieć jakie satwki obowiązywały przed tą znaczną podwyżką skoro mnie zaproponowano w sierpniu br. 3500 na rękę podstawy + premia kwartalna (średnio 1000pln). Diet nie liczę,bo są przeznaczone na utrzymanie się podczas podróży służbowych,toteż bez januszowania z reguły są wykorzystywane. Nawet na najniższe stanowisko Associate Consultant to uważam,że na Warszawie są to żenujące stawki. Znajomej zaproponowano taką samą stawkę. Ciągla gotowość do podróży, bo w każdej chwili firma może wysłać na wyjazd za takie wynagrodzwnie jest nieporozumieniem.

Zuzanna

@Mat, na forum GoWork.pl nie oceniamy decyzji prywatnych osób. Forum dotyczy między innymi warunków pracy i atmosfery w firmie Microstrategy. Rozumiem, że nie jesteś pracownikiem tej firmy, ale jeżeli zaglądasz na to forum, to może jesteś zainteresowany pracą? Czy twój znajomy polecił Ci tę firmę?

ale bełkot...

Zuzanna

@Zadowolony pracownik, Czy możesz napisać coś więcej o rozmowie kwalifikacyjnej, z ilu etapów się składała? Na jakie szkolenia może liczyć pracownik tej firmy? Jest to teraz częste pytanie wśród kandydatów do pracy. Obecnie młode pokolenie poszukuje nie tylko pracy zapewniającej godziwe zarobki, ale także atmosferę i możliwości rozwoju. Czy tak jest w firmie Microstrategy? Czy możesz tę firmę polecić osobom dopiero rozpoczynającym swoją karierę zawodową?

Zuzanna

@ble, Twoja opinia w temacie firmy Microstrategy zawiera wyłącznie jedno zdanie i jest oparta na haśle. Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Dlaczego nie zgadzasz się z moim stwierdzeniem? Przecież za odejściem pracownika może kryć się wiele powodów, czasami są to powody po stronie pracodawcy, ale często też po stronie pracownika, na przykład spóźnianie się do pracy lub niewywiązywanie się z obowiązków zawartych w umowie. Czy wziąłeś takie aspekty pod uwagę?

Zuzanna

@anonymous, Czasami sytuacja w firmie zmienia się z tygodnia na tydzień, a pracownicy zmieniają swoje zdanie. Może tak będzie w firmie Microstrategy? Każdy z pracowników ma inne wymagania względem swojej pracy, to normalne. Pracownicy czasami rezygnują z pracy z przyczyn osobistych. Zanim pracownik przekona się co jest dla niego najlepsze, musi przejść pewną drogę zawodową.

ble

Co za bełkot...

Maja duzo otwartych rekrutacji. Zdaje sie, ze ludzie z firmy uciekaja gdzie pieprz rosnie. Nie dziwne, jesli pod wzgledem plac firma zacofana jest o jakas dekade. Tylko (usunięte przez administratora) pojdzie robic za pieniadze, ktore oferuja na starcie. Kazdy szanujacy sie omija ta firme z daleka.

Czy jest jakiś powód tej ciszy na forum?

F

Miejsce dobre jedynie na pierwszą pracę po studiach, żeby zobaczyć co to jest BI, jak to działa itp. Przy odrobinie szczęścia można załapać się na zagraniczny projekt, zobaczyć kawałek świata i dobrze zarobić, ale na projektach zdalnych w Warszawie nuda i słabe zarobki. Ludzie z doświadczeniem w IT/BI większym niż rok mogą sobie darować aplikowanie, bo stawki dla takowych są mega słabe.

robot
@F

Dokładnie, najwyżej na chwilę można pójść, choć też są lepsze miejsca do zdobycia pierwszego doświadczenia. Zasiadywanie się w micro nie ma sensu. Ewakuować się po roku.

niedoszły pracownik Microstrat
@F

Dla mnie zarobki były nie do zaakceptowania nawet na starcie, dlatego wybór padł na inną firmę.

Niestety nie potrafimy doceniać to co mamy, chyba że stracimy!!!!!

Daria

Słyszałem, że Microstrategy ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Prowadzi może rekrutację?

Q

Słabizna. Oferowane zarobki zupełnie nieadekwatne do posiadanych kwalifikacji. Nie warto sobie nimi zawracać głowy, zwłaszcza że na rynku roi się od znacznie ciekawszych ofert.

Zuzanna

@mimimi, jako przyszły pracownik działu Legal wiesz pewnie że stawki objęte są tajemnicą handlową, a Gowork.pl jest forum publicznym, dlatego pracownicy mogą niezbyt chętnie przekazywać tutaj wysokość swojego wynagrodzenia. @Dawid, w internecie można znaleźć mnóstwo propozycji pracy od tego pracodawcy - jakie stanowisko i gdzie Cię interesuje? Czy ktoś jeszcze poszukuje obecnie pracy w Microstrategy? Jaka jest wasza opinia na temat tego pracodawcy?

Zostaw merytoryczną opinię o Microstrategy - Warszawa

• Jak się pracuje w Microstrategy?

Zobacz opinie na temat firmy Microstrategy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Microstrategy?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Microstrategy?

Kandydaci do pracy w Microstrategy napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Microstrategy
  • Przyokopowa 31