Bluesoft
2 86 149 5 1
Łuki Nowy wpis
Nazwa działu: IT

Słabo, firma potrafi podczas rozmowy z rekrutacyjnej nagle powiedzieć że trzeba (obligatoryjnie) pracować w soboty i niedziele i to na stanowisku developera...

Tak2Nie
Rybka Nowy wpis
@Łuki

Biorąc pod uwage, że braki w IT są takie, że korporacje coraz niechętniej biorą nawet na kontrakt do IT (preferują UoP, bo teoretycznie na UoP jest szansa, że developera uda się zatrzymać na ciut dłużej...), to pytam...Są naprawdę tacy co obligatoryjnie pracują w soboty i niedziele?

Pytanie Nowy wpis

Czy pracownicy Bluesoft chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

abc Nowy wpis
@Pytanie

A co to ma do rzeczy?

Andrzej
Nazwa działu: IT

Nie polecam. Jeśli trafimy do klienta to przełożony z Bluesoftu przestaję się tobą interesować i jesteś zdany na łaskę klienta. W moim przypadku wyglądało to tak że nawet trzeba było walczyć o biurka,krzesła,kabel od internetu (!), nie wspominając już monitorze. Byłem zszokowany, gdy kolega z innego zespołu powiedział mi że nie praktykują code review gdyż nie mają czasu na takie pierdoły (!). Także nie polecam i radzę dwa razy zastanowić przed podjęciem tutaj pracy.

Tak8Nie
ehhh
@Andrzej

Potwierdzam. Bardzo niski poziom. Ciężko nazwać ten twór firmą. Wiadomo bywają różne projekty. Legacy code w dużym korpo to chleb powszedni. Ale podejście do projektów zwala z nóg. Twór nastawiony wyłącznie na zysk i wynajem pracowników. Postawa kadry managerskiej - ehh

Arek
@Andrzej

Dokładnie tak. Potwierdzam

Zawiedziony

Pracowałem w BlueSofcie ponad 7 miesięcy. Pieniądze zawsze przychodziły na czas tak jak w umowie, więc wszystkie negatywne komentarze odnośnie wypłat to wierutne bzdury. Natomiast osobiście dla mnie, na bardzo duży minus zasługuje długie oczekiwanie na projekt w którym będziesz mógł pracować w technologiach które obiecano Ci na rozmowie kwalifikacyjnej.

Tak5Nie4
XD
@Zawiedziony

Pieniądze przychodziły na czas... ale ten czas określony w umowie, czyli prawie 2 miesiącach od wykonania pracy?

Tak4Nie
Hemp
@XD

Masz na myśli 2 miesiące od rozpoczęcia wykonywania pracy chyba, to spora różnica. Jak pracodawca ma przewidzieć ile godzin przepracujesz i na tej podstawie wypłacić ci wynagrodzenie? Ja mam w umowie płatność w ciągu 14 dni od wystawienia faktury. Fakt, w mniejszych firmach jest to 7 dni, ale bez przesady...

b
@Hemp

Dotychczas (jeszcze kilka lat temu) było tak, że płatność za przepracowany miesiąc była ok 2 miesięcy po zakończeniu tego miesiąca. Taki długi okres motywowali tym, że najpierw trzeba zaraportować czas pracy, potem jest jakiś czas na akceptację przez kierownictwo. Po zaakceptowaniu przez kierownictwo wprowadzonych godzin dopiero wówczas można było wystawić fakturę, co wychodziło ok 20-25 dnia miesiąca (zgodnie z prawem fv należy wystawić w max 15 dni po zakończeniu okresu wykonywania usługi, więc tutaj było już duże naginanie rzeczywistości). Płatność za fv zgodnie z umową 30 dni.

Basiek
@b

@b Naprawdę chce ci się pisać komentarze na temat płatności w firmie, w której nie pracujesz od kilku lat i nie masz pojęcia jaka sytuacja jest obecnie?

Ranking
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Maniek
Nazwa działu: IT

Mam przyjemność pracować w BlueSoft od 3 lat. W firmie panuje wręcz rodzinna atmosfera. Zawsze można liczyć na pełne wsparcie w przypadku jakiegokolwiek problemu.

Leszek
@Maniek

Zechcesz powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz? Czy zakres wykonywanych obowiązków jest proporcjonalny do wynagrodzenia oferowanego przez Bluesoft? Bedę wdzięczny za informację.

Maniek
@Leszek

@Leszek Nie wiem na jakie stanowisko chcesz startować, ja pracuję jako programista Java. Zakres obowiązków standardowy, wynagrodzenie moim zdaniem rynkowe, porównywałem z kolegami z innych firm.

jannek,

nawet jak było ok to już to jest przeszłość, po kupieniu bls przez orange jest dramat i czyste korpo, nie polecam...

Tak5Nie4
NULL
@jannek,

Ciekawe, że w momencie pisania tego posta BLS nie był jeszcze kupiony, bo umowa została podpisana 12-06-2019. Widać, że pracownicy GoWork dalej uskuteczniają pisanie oszczerstw na firmy na własną rękę.

Tak2Nie3
Post
@jannek,

Totalna nieprawda, nie ma żadnych zmian po przejęciu przez Orange...

Tak4Nie5
NULL
@Post

Ale co jest nie tak? Post był napisany przed przejęciem przez Orange to czyli go co do zasady nieprawdziwym. To tak jak by napisać, że lato roku 2030 było chłodne, chodź się jeszcze nie wydarzyło.

:-(
@NULL

Oszczerstwo to jest to, co zostało napisane powyżej. Oj, nieładnie.

abc
@Post

Poza nowym dyrektorem finansowym z Orange :)

Fin

Dramat. To jak prowadzone są projekty można określić słowami: byle jak, byle szybciej, byle do przodu. Serdecznie odradzam.

Tak9Nie1
rock
@Fin

otoż to, słabizna, o code review zapomnij. z kasą bywa różnie, nie jest zawsze na czas.

Confirm

Potwierdzam

Dev
@Fin

Potwierdzam. No i jak traficie do klienta, to menadżer da Wam dokładnie zero wsparcia; w dodatku jak menadżer wysyła do klienta na projekt, to z reguły albo nie wie, albo kłamie odnośnie tego, jakie technologie faktycznie są w projekcie (przed akceptacją projektu polecam spytać kilku osób faktycznie pracujących na miejscu, jak jest naprawdę)

Secret
@rock

jest code review w moim projekcie

Jasiek
Nazwa działu: IT

słabo, duży głośny open space, pm-owie mało co wiedzą, na obiecany projekt trzeba czekać tygodniami, kasa z opóźnieniami. nie polecam na dłuższą metę.

Nika
Nazwa działu: IT

Normalna firma, projekty lepsze i gorsze - zależy, w którym dziale wylądujesz. Wypłata zawsze na czas. Przydałby się płatny urlop przy kontraktorach.

TakNie3
XD

Moja opinia jest taka, że to kołchoz IT - dużo pięknych, niespełnionych obietnic, potem niskie stawki, długi czas oczekiwania na płatność, przedmiotowe traktowanie i manipulowanie pracownikiem, przerzucanie odpowiedzialności za błędy kierownictwa, gdy zawrze słabe umowy i projekt się wali. Klientowi opowiadane są piękne bajki a potem pracownik zostawiony samemu sobie, by to zrealizował za ułamek stawki, którą bierze BS. Współpracowałem przez pewien czas i śmieszy mnie do dziś zawiedzenie kierownika, że wychodzimy z pracy o 17:00, bo przecież jeszcze tyle jest do roboty. Millenalsi to są roszczeniowi, bo chcieli by wychodzić normalnie do domu. :)

Tak13Nie1
piotr

Proces rekrutacyjny i pierwsze wrażenie pozytywne. Warunki finansowe zaproponowane lekko powyżej rynkowej, możliwość negocjacji, fajna atmosfera. Zastanawiam się tylko jak przejęcie przez orange wpłynie na pracę?

Robert

Rozmowa profesjonalna, biuro ładne, czy przyjmą to się okaże. Wygląda obiecująco.

Tak4Nie1
do hrywin

hehe, dział HR chciał się wybielić, ale nawet nie ogarnia sposobu fakturowania i B2B i sami się opisali pięknie :D

Tak4Nie3
Hrywin

A ja polecam. Sporo się uczę. Pracowałem w kilku firmach już i na pewno tu jest najciekawiej. Ludzie, atmosfera, to wszystko do mnie przemawia. Z tą kasą, to też jakaś ściema. Wystawiam fakturę jakoś koło 15/16, kasę dostaję ok. 28. Czyli pieniądze za fakturę z maja dostaję do 28 czerwca...ja tam nie wiem, ale (1) raportuję godziny za maj do 10 czerwca bez spinki :P także wcześniej to oni nawet nie wiedzą ile dokładnie przepracowałem (2) to chyba tylko kwestia pierwszego miesiąca, bo później co miesiąc do 28 pieniądze są :)

Tak2Nie3
embe

Firma z uporem maniaka usuwa nieprzychylne wpisy. Po przepracowanym kwartale nie otrzymałem pieniędzy - premii za zrealizowane projekty. Firma - spółka córka - nie ma nawet wytłumaczenia na taką sytuację, nie odpowiada na pisma i nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego wyszło tak a nie inaczej. Nie warto, problemy z płatnościami, słabe projekty.

Tak19Nie2
Meonly
@embe

Oj tak, potwierdzam! Jeśli ktoś chce prawdziwej odpowiedzi to tu jej nie ma - BS skutecznie usuwa wszelkie negatywne komentarze na swój temat... Byłem, żałuję, nie polecam!!

Tak4Nie3
Hrywin
@embe

@embe - Ty miałeś gdzieś wpisaną premię w umowę i jej nie dostałeś? To chyba jest prosta piłka do wygrania. Chyba, że oczekiwałeś premii a jej nie dostałeś...to trochę coś innego. Ja nie słyszałem, żeby ktoś nie dostał swoich pieniędzy a pracuję to prawie 6 lat. Szczerze powiedziawszy nie widziałem też zapisów o premiach ustalonych z góry...co ciekawsze premia właśnie mnie zaskoczyła, bo jakoś w marcu 2016 roku przyszedł do mnie PM i powiedział, że dostanę 3,5 tys netto jako premię, której się nie spodziewałem. Od tego czasu praktycznie co roku coś wpada :) Pracowałem w Atosie, ITMagination...nigdzie tak nie miałem, także nie rozumiem o co chodzi...

rozczarowany
Nazwa działu: IT

Generalnie nie polecam. Był problem z wypłaceniem należnego wynagrodzenia i z tego co widzę po komentarzach nie był to odosobniony przypadek. Ostatecznie otrzymałem wynagrodzenie jednak musiałem się trochę naszarpać. Jednak nie to było głównym powodem zmiany pracodawcy w moim przypadku. Firma stosuję nieco niewolniczy tryb pracy i zdarza się że przymusza do pracy po godzinach oraz w technologiach, w których nie ma się doświadczenia. Oczywiście klient o tym nie wie i jest święcie przekonany że ma do czynienia z expertem. Osoby na nieco wyższych stanowiskach niż developer traktują firmę jak swoją i nieco za dużo sobie powalają walcząc tym samym o własne premie. Moja bardzo subiektywna ocena to duże rozczarowanie.

Tak11Nie4
lutek
Nazwa działu: IT

@wyzyskiwany - słownik sobie najpierw kup, a dopiero potem mądraluj...

Tak1Nie4
Wyzyskiwany pracownik :D

Ciekawe jest to, że moda na "problemy z firmami" się cały czas zmienia ale jakoś dziwnym trafem wiele firm obrywa tymi samymi zarzutami (nawet podobne zdania są używane) - tak jak to nie były szczere opinie użytkowników (przypadek ;)). Teraz widzę jest "problem z pośrednictwem", bo przecież wiadomo, że nie ma sensu istnienia pośredników - tylko głupcy kupują bułki u piekarza, prawdziwi światli ludzie sami sieją zborze, zbierają je, przerabiają je na mąkę, a następnie na pieczywo. Światli ludzie nie robią zakupów w sklepach, bo to w końcu pośrednicy. Po za tym wiadomo, że każda firma, która chce zrobić jakiś system musi budować własny dział IT, co prawda użyją go raz na 3 lata ale to nie problem. Oczywiście trzeba pamiętać, że taki dział musi mieć wszystkie kompetencje jakie są na rynku, oczywiście aby nie korzystać z pijawek, więc dobrze taka by ten dział nie był mniejszy niż 10 000 ludzi - jak wiadomo to kosztuje tylko grosze.

Tak8Nie1
makar
Nazwa działu: IT

dokładnie, siedzicie u pośrednika (bluesoft) i robicie projekt dla klienta, podczas gdy możecie siedzieć bezpośrednio u klienta i pobierać pełną stawkę;) nie mówiąć już o komunikacji.

Tak2Nie1
Gonzo

@Outsourcing Tak to teraz wygląda. Też nie widzę sensu tego "łańcuszka Świętego Antoniego" w IT - duże firmy biorą wykonawców, te biorą podwykonawców, którzy mają swoich podwykonawców z zaklepanymi pod-pod-wynoawcami etc. etc. Karmimy pośredników - w sumie pasożytów. Każdy myślący programista zatrudnia się na szczycie "piramidy", ofiary u podwykonawców wykonawców...

Tak3Nie2
Outsourcing

Nie widzę sensu istnienia takich firm jak Bluesoft. Niby zatrudniają do siebie, a faktycznie robi się projekt dla klienta. Dodatkowo szuka dla nich kilkanaście jak nie więcej agencji rekrutacyjnych. Pozostało

Tak1Nie7
noname

Brak odpowiedzi zwrotnej o statusie aplikacji

dział HR
@noname

Mamy bardzo dużą ilość zgłoszeń, szczególnie udziału w Akademii BlueStart, potrzebujemy czasu aby wybrać osoby do spotkań. Pierwsze odpowiedzi już zostały wysłane, sukcesywnie będą dosyłane kolejne. Dział HR

Arek
Nazwa działu: IT

z tym, że "osoby zadowolone" rzadko wygłaszają swoją opinię, to chyba niezbyt trafna uwaga :) pracowałem w bluesofcie jakiś czas temu, było generalnie ok, pieniądze na czas ale trzeba na nie spooro czekać, bo termin zapłaty na samozatrudnieniu jest dosyć odległy. no i niezbyt przyjemny, gigantyczny open space. ale projekty w porządku.

Starszy pracownik
Nazwa działu: IT

Pracuje tu od ponad 6 lat i też nigdy nie miałem problemów z pensją, może opisywane przypadki to jakieś pojedyncze przypadki, bo jak się ma ponad 600 pracowników to może coś się zdarzyć. Widząc opinię innych można pomyśleć, że tu menadżerowie biją batem pracowników ale tak nie jest :). Oczywiście nie jest idealnie ale uważam, że jak ktoś ludzi wyzwania (a nie robienie przez lata prostych prac) to mu się spodoba. Co do opinii na temat HR mogę się zgodzić ale zawsze w organizacji jest jakaś czarna owca.

Potępiona dusza
@Starszy pracownik

Plus w ramach kar zabierany jest taboret na tydzień i stosowana chłosta kablem UTP :)

Tak7Nie
Damian
Nazwa działu: IT

Mi również zdarzyły się perypetie z wypłatą pieniędzy, więc tych przypadków jak widać jest więcej niżeli pojedyncze. Każdy ma prawo do prywatnej opinii, a nazywanie "hejterem" osób wygłaszających swojego opinie świadczy tylko o "wrażliwości na opinie" osoby je piszącej.

Tak7Nie1

Majka

Pracuję w Bluesoft od października 2017. Nigdy nie miałam opóźnionej wypłaty. Te komentarze wyglądają na jakąś zmasowaną, hejterską akcję jednej osoby. Nie warto się tym sugerować - zadowolone osoby rzadko piszą komentarze na forach.

TomTom

Nie da się ukryć że firma żałuje pieniędzy pracownikom nie wspominajac o opóźnieniach w płatnościach. Mowy nie ma o podwyżkach bez względu na to jak bardzo jest się zaangażowanym w prace. Mozna tak siedziec do smierci i zarabiac grosze biorąc pod uwage dzisiejszy rynek pracy i to ze inne tego typu firmy sa w stanie przecietnemu nawet pracownikowi zapłacić 3 razy więcej. Najwięcej zamieszania wprowadza dział HR co ma ogromny wpływ na prace w tej firmie i kontakty z innymi pracownikami.

Tak4Nie2

kokon

firma typowy outsourcing.... czasem na projekt trzeba czekać kilka tygodni, są problemy z wypłatami premii. Wpis Działu HR to typowa propaganda internetowa.

Tak5Nie3

mimi
@kokon

>.... czasem na projekt trzeba czekać kilka tygodni A nie macie płacone za okres oczekiwania?

@mimi

Jest płacone, ale co z tego skoro nie ma co robić, a siedzieć w biurze trzeba?

Tak2Nie

mimi
@kokon

Można się uczyć. Certyfikat sobie machnąć w tym czasie. Wszędzie jest ten problem...

Janusz
@kokon

Płacą uczciwie za czas oczekiwania za projekt i źle? A lokaj i sprzątaczka są per programista czy trzeba się w parę osób nimi dzielić?

Tak2Nie1

@Janusz

@Janusz . Nie wszyscy lubią siedzieć bezczynnie i czekać na nie wiadomo co, lepiej w tym czasie się rozwijać i coś tworzyć.

Janusz
@kokon

A kto broni Ci się w tym czasie się rozwijać np. bawiąc się jakąś biblioteką nową we własnym zakresie? Może już jestem starej daty, ale ludzie dochodzili do pewnego poziomu zaawansowania poświęcając swój prywatny czas, za który nikt nie płacił.

Tak3Nie2

Janek

Zdarzają się perypetie z wypłaceniem należnego wynagrodzenia. Ostatecznie po dość długim okresie wypłacono mi zaległe wynagrodzenie. Źle to świadczy o pracodawcy. W firmie nie przykłada się uwagi co do jakości wytwarzanego softu. Zgodnie z polityką firmy developować należy szybko a nie dobrze. Firma zdecydowanie dla początkujących osób chcących zobaczyć jak wygląda praca w korporacji.

Tak8Nie2

Ałek
@Janek

To ciesz się, że Ci wypłacili. Firma lubi nie wypłacać pieniędzy, powołując się na zapisy regulaminów, których nikt nigdy nie nie podpisywał i nigdzie nie widniały.

Tak7Nie1

Ant
@Ałek

Dementuję. Pracuję w firmie grubo ponad 5 lat i wypłata nigdy nie przyszła opóźniona.

Maja
@Ant

Skoro jesteś długoletnim pracownikiem Bluesoft, to proszę Cię, żebyś napisał coś więcej o tej firmie. Czy jesteś zadowolony z warunków zatrudnienia, jakie oferuje i poleciłbyś zainteresowanej osobie złożenie tam cv? Wszystkie opinie, powstałe na bazie osobistego doświadczenia, są na wagę złota dla użytkowników forum.

Gonzo
@Maja

A co Ci ma napisać? Że siedzi w (usunięte przez administratora) bo takie wzorce wyniósł z domu i im bardziej patologicznie tym bardziej "swojsko". Normalny, niezaburzony człowiek w życiu tam latami nie wysiedzi. To jest piekło na ziemi.

Ant
@Gonzo

Ale czemu mam nie siedzieć? Pracuję dla klienta, stawkę mam ponad rynkową, regularnie podbijaną, a faktura co miesiąc mi się spina i nie mam żadnych stresów czy też problemów z pracownikami oraz nadgodzinami. Rynek wszędzie jest ten sam - są projekty gorsze i projekty lepsze, niezależnie od pracodawcy. Jeżeli chodzi o patologię - proszę @Gonzo byś ją spakował i wywiózł ją do wioski, z której przyjechaliście razem.

Tak5Nie

Maja
@Ant

A jak oceniasz atmosferę panującą w Bluesoft? Jest to kwestia w sposób znaczący wpływająca na poziom zadowolenia z pracy, w której spędzamy przecież bardzo dużo czasu. Proszę, podziel się z zainteresowanymi osobami, swoimi przemyśleniami na ten temat. Na pewno chętnie zapoznają się z Twoim komentarzem.

Meonly
@Maja

Odpuść sobie :) ominie Cię przykre rozczarowanie!

JavaScript
@Janek

Z uwagą dotyczącą jakości nie mogę się zgodzić, najwyraźniej wszystko zależy od klienta i od zespołu, bo w moim na przykład bardzo dużo uwagi przykładane jest do recenzji kodu, która ponadto jest dwustopniowa, a więcej czasu niż sam development zajmuje poprawianie stworzonego kodu, właśnie przede wszystkim dzięki code review. Ale wiem, że w innych projektach/zespołach może być diametralnie różnie, a że firma jest już dość spora to ciężko podsumować kilka oddziałów i kilkadziesiąt projektów w paru zdaniach.

Tak4Nie

Dział HR

Bardzo nam przykro, że wystąpiły sytuacje sporne w aspekcie związanym z wynagrodzeniami. Dla BlueSoft jest bardzo ważne aby każdy otrzymywał wynagrodzenie zgodnie z ustalonymi zasadami . Sam proces wynagradzania jest opisany w umowach, oraz omawiany na etapie rekrutacji oraz wprowadzenia do firmy. Zatrudniamy ponad 600 osób i wynagrodzenia są wypłacane regularnie w ustalonym terminie. Jeśli chcesz podzielić się z nami szczegółami Twojej wyjątkowej sytuacji, abyśmy mogli podjąć działania w tej sprawie, zapraszamy do kontaktu hr@bluesoft.net.pl

Zostaw opinię o Bluesoft - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie