counter
2 93 176 5 1

Popularne opinie

Testo

Kto tam pracował ten się w cyrku nie śmieje.

Tak30Nie
Informer

Nie marnujcie tutaj czasu, wszystkie negatywne komentarze są usuwane. Zapuście żurawia w branży...

Tak57Nie

Janek

Zdarzają się perypetie z wypłaceniem należnego wynagrodzenia. Ostatecznie po dość długim okresie wypłacono mi zaległe wynagrodzenie. Źle to świadczy o pracodawcy. W firmie nie przykłada się uwagi co do jakości wytwarzanego softu. Zgodnie z polityką firmy developować należy szybko a nie dobrze. Firma zdecydowanie dla początkujących osób chcących zobaczyć jak wygląda praca w korporacji.

Tak9Nie2

Kacper

Super ludzie i super firma. Daje możliwości rozwoju, wynagrodzenia są na czas (poprzednie opinie to chyba jakiś pojedynczy przypadek) i z każdym można pogadać i o wszystko zapytać :) Mimo dużej ilości pracowników nie jest jak w korporacji i zasady co do urlopów czy pracy zdalnej są dosyć luźne.

Tak2Nie11

Wszystkie opinie

Pytanie Nowy wpis

Czy firma Bluesoft w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dd Nowy wpis
@Pytanie

Ja nie słyszałem o wysyłaniu na inne szkolenia niż wewnętrzne. Opłacane są zdane certyfikaty, ale zazwyczaj wiąże się to z podpisaniem dwuletniej lojalki

Marek

Zastanówcie się czy chcecie pracować w firmie, w której PM nie pozwala rozmawiać z kolegami z zespołu inaczej niż przez chat bo klient może to źle odebrać. Rozumiecie, że pytacie się o coś, więc czegoś nie wiecie, więc jesteście nieprofesjonalni. Taki "mindset" prezentuje większość kadry zarządzającej w BLS, która uczepiła się stołków praktycznie na samym początku i nie ma tu żadnego mechanizmu korygującego, więc nic się nie poprawia. Jeśli w jednym projekcie cały zespół zwolnił się przez żenujące zachowanie PM'a i klient zagroził zerwaniem kontraktu, przeniesiono PM'a do innego zespołu, w którym było dokładnie to samo. Moim zdaniem ci ludzie są nie do końca zrównoważeni, nikogo nie obrażając, ale po prostu muszą mieć ogromne problemy emocjonalne, że tak się zachowują. Brak poczucia własnej wartości, kompleksy - manifestowane głównie agresją, krzykiem i molestowaniem psychicznym. Nie polecam pracy w tej firmie nikomu.

Fakir
@Marek

To jest typowo narcystyczny mindset: "O nic nie pytam, bo wszystko wiem". O jakimkolwiek korekcie własnego zachowanie nie ma mowy, to przyczyn wszelkich niepowodzeń szukają na zewnątrz (oni są przecież perfekcyjni - mit o narcyzie). Bluesoft to sami narcyzi, zapatrzone w siebie ciołki.

Tak5Nie
Słoń Nowy wpis
@Marek

Ten PM mi wygląda znajomo... czy to PM przez lata budujący dom? :D

Poloniusz

Przeraża mnie to co czytam... Firma zatrudniająca głównie na b2b. Płaci uczciwie - zgodnie z podpisana umowa. Nie uchyla się od wypłaty za nadgodziny oraz zawsze na czas (ponad 3 lata i nigdy nie miałem opóźnienia). Projekty różne, zależy gdzie kto trafi. Może zmiana projektu po wolna, ale możliwa. Benefity typowe, budżet szkoleniowy jest, ale wymaga prośby u przełożonego. Szkolenia wewnętrzne są i trafiają się perełki, ale zainteresowanie nimi różne. Biuro dobrze skomunikowane, sprzęty klasy średniej. Mi pracuje się dobrze i nie myśle o wydostaniu się poza strukturę. Minusy: -bezpłatne postojowe w czasach pandemii miało miejsce u co najmniej 2 zasobów ludzkich; -praktyczny brak funduszu na integrację. Zalety: -fajni wspolpracownicy; -trzymanie się zasad zapisanych w umowie; -brak korpo procesowania; -trafiają się fajne projekty

TakNie2
Dd Nowy wpis
@Poloniusz

„ u co najmniej 2 zasobów ludzkich” i właśnie tak to jest w bluesofcie :) Trzymaj się zasobie ludzki i powodzenia ;)

Tak6Nie
Majka

Pracuję w Bluesoft od października 2017. Nigdy nie miałam opóźnionej wypłaty. Te komentarze wyglądają na jakąś zmasowaną, hejterską akcję jednej osoby. Nie warto się tym sugerować - zadowolone osoby rzadko piszą komentarze na forach.

Tak6Nie5
Kicia
@Majka

No to widocznie masz gen niewolnika i chodziłaś jak w zegarku. (usunięte przez administratora)

Tak5Nie
Krzysiek
@Majka

Oczywiście z pracy w BLS można być zadowolonym - o ile trafi się do klienta i nie ma się kontaktu z kadrą zarządzającą lub pracuje w dziale HR. Zadowolone osoby może rzeczywiście rzadko piszą opinie w internecie - jak więc wytłumaczyć Twoją opinię, jeśli nie jest to desperacka próba ratowania opinii o firmie? Ilość negatywnych opinii oznacza, że po prostu dużo osób jest niezadowolonych z pracy w tej firmie - może warto się zastanowić dlaczego i co zmienić zamiast udawać, że nie ma problemu? Firma ma bardzo złą opinię w branży i jak tak dalej będziecie działać to zostaną u was same miernoty i wstyd będzie taką firmę wymienić w CV. Ciągniecie tylko dlatego, że jest kilku wybitnych deweloperów, ale i oni powoli się zwalniają, a nowi na ich miejsce nie przychodzą. To nie jest problem wizerunkowy, tylko problem w samym rdzeniu firmy. Zresztą myślę, że sam prezes doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego pozbył się wszystkich udziałów.

Chrum
@Krzysiek

>można być zadowolonym - o ile trafi się do klienta i nie ma się kontaktu z kadrą zarządzającą To jaki jest sens ze społecznego punktu widzenia takich firm jak Bluesoft? Klient jest idiotą i nie potrafi sam umieścić ogłoszenia na LinkedIn czy nofluffjobs? No bo przecież nie wpiera świadomie współczesnego niewolnictwa, prawda?

Krzysiek
@Chrum

Chodzi o przeniesienie odpowiedzialności, redukcję kosztów rekrutacji i utrzymania takiego pracownika - po zakończonym projekcie nie musisz zwalniać ludzi itp.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 146 dni.

Czy w firmie Bluesoft są regularne szkolenia pracownicze?

11:30 klin

Witam serdecznie a czy wszystkich tak traktuje w waszej firmie pracowników nie uciwa firma nie polecam pracy w tej firmie bo i ciebie po traktują jak śmieciami

Kasia
@11:30 klin

W jakim języku jest to napisane?

Kacper

Tak2Nie11
Citizen
@Kacper

kłamiesz, poza tym większość komentarzy jest tu nie na temat, typowe dla półgłówka z IT który nie umie sklecić sensownego prostego wiarygodnego przekazu. Nie wiadomo jakiej firmy dotyczy komentarz, brak konkretu podmiotu co do opisywanej patologii, firma nie daje rozwoju - która firma ? Gdybym był moderatorem wywaliłbym większość komentarzy za bezużyteczność.

Tak3Nie
embe

Firma z uporem maniaka usuwa nieprzychylne wpisy. Po przepracowanym kwartale nie otrzymałem pieniędzy - premii za zrealizowane projekty. Firma - spółka córka - nie ma nawet wytłumaczenia na taką sytuację, nie odpowiada na pisma i nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego wyszło tak a nie inaczej. Nie warto, problemy z płatnościami, słabe projekty.

Tak26Nie2
Meonly
@embe

Oj tak, potwierdzam! Jeśli ktoś chce prawdziwej odpowiedzi to tu jej nie ma - BS skutecznie usuwa wszelkie negatywne komentarze na swój temat... Byłem, żałuję, nie polecam!!

Tak9Nie3
Hrywin
@embe

@embe - Ty miałeś gdzieś wpisaną premię w umowę i jej nie dostałeś? To chyba jest prosta piłka do wygrania. Chyba, że oczekiwałeś premii a jej nie dostałeś...to trochę coś innego. Ja nie słyszałem, żeby ktoś nie dostał swoich pieniędzy a pracuję to prawie 6 lat. Szczerze powiedziawszy nie widziałem też zapisów o premiach ustalonych z góry...co ciekawsze premia właśnie mnie zaskoczyła, bo jakoś w marcu 2016 roku przyszedł do mnie PM i powiedział, że dostanę 3,5 tys netto jako premię, której się nie spodziewałem. Od tego czasu praktycznie co roku coś wpada :) Pracowałem w Atosie, ITMagination...nigdzie tak nie miałem, także nie rozumiem o co chodzi...

Tak2Nie5
@Hrywin

No też mnie to zastanawia, czemu ludzie nie walczą o swoje, skoro czują, że powinni...może jednak nie powinni albo nie mają argumentów.

Tak1Nie4
Pirat bitcoinów
@Hrywin

1. tak że! 2. Podaj imię twojego menago lub dzial w ktorym pracujesz.

TakNie1

Czy w Bluesoft są szkolenia zewnętrzne?

Pirat bitcoinów
@Pytanie

Nie, pracowałem prawie 2 lata - żadnego nie było.

Tak3Nie
Czymkijko

Nie polecam, typowe korpo. Pieniądze, wysyłają z miesięcznym opóźnieniem. Tutaj nie liczy się pracownik tylko wyniki. Gdy zakończy się projekt nie ma mowy o zaczęciu kolejnego. Po za tym, wydaję mi się, że negatywne opinie ciągle zostają usuwane. Nie polecam tej firmy.

Tak8Nie
do hrywin

hehe, dział HR chciał się wybielić, ale nawet nie ogarnia sposobu fakturowania i B2B i sami się opisali pięknie :D

Tak5Nie4
@do hrywin

A napiszesz co jest tu nieprawdziwe?

jannek,

nawet jak było ok to już to jest przeszłość, po kupieniu bls przez orange jest dramat i czyste korpo, nie polecam...

Tak7Nie4
NULL
@jannek,

Ciekawe, że w momencie pisania tego posta BLS nie był jeszcze kupiony, bo umowa została podpisana 12-06-2019. Widać, że pracownicy GoWork dalej uskuteczniają pisanie oszczerstw na firmy na własną rękę.

Tak2Nie4
Post
@jannek,

Totalna nieprawda, nie ma żadnych zmian po przejęciu przez Orange...

Tak5Nie6
NULL
@Post

Ale co jest nie tak? Post był napisany przed przejęciem przez Orange to czyli go co do zasady nieprawdziwym. To tak jak by napisać, że lato roku 2030 było chłodne, chodź się jeszcze nie wydarzyło.

TakNie2
:-(
@NULL

Oszczerstwo to jest to, co zostało napisane powyżej. Oj, nieładnie.

Tak1Nie1
abc
@Post

Poza nowym dyrektorem finansowym z Orange :)

@jannek,

No to pojechałeś :) Zastanawia mnie, dlaczego opinia tutaj jest duuużo gorsza niż np. w google. Tam mają 4.6 gwiazdki. Może to kwestia jednak, że trzeba się jakoś zidentyfikować na google...a tutaj można klikać co popadnie.

TakNie3
Zawiedziony

Pracowałem w BlueSofcie ponad 7 miesięcy. Pieniądze zawsze przychodziły na czas tak jak w umowie, więc wszystkie negatywne komentarze odnośnie wypłat to wierutne bzdury. Natomiast osobiście dla mnie, na bardzo duży minus zasługuje długie oczekiwanie na projekt w którym będziesz mógł pracować w technologiach które obiecano Ci na rozmowie kwalifikacyjnej.

Tak6Nie7
XD
@Zawiedziony

Pieniądze przychodziły na czas... ale ten czas określony w umowie, czyli prawie 2 miesiącach od wykonania pracy?

Tak10Nie
Hemp
@XD

Masz na myśli 2 miesiące od rozpoczęcia wykonywania pracy chyba, to spora różnica. Jak pracodawca ma przewidzieć ile godzin przepracujesz i na tej podstawie wypłacić ci wynagrodzenie? Ja mam w umowie płatność w ciągu 14 dni od wystawienia faktury. Fakt, w mniejszych firmach jest to 7 dni, ale bez przesady...

@Hemp

Dotychczas (jeszcze kilka lat temu) było tak, że płatność za przepracowany miesiąc była ok 2 miesięcy po zakończeniu tego miesiąca. Taki długi okres motywowali tym, że najpierw trzeba zaraportować czas pracy, potem jest jakiś czas na akceptację przez kierownictwo. Po zaakceptowaniu przez kierownictwo wprowadzonych godzin dopiero wówczas można było wystawić fakturę, co wychodziło ok 20-25 dnia miesiąca (zgodnie z prawem fv należy wystawić w max 15 dni po zakończeniu okresu wykonywania usługi, więc tutaj było już duże naginanie rzeczywistości). Płatność za fv zgodnie z umową 30 dni.

Basiek
@b

@b Naprawdę chce ci się pisać komentarze na temat płatności w firmie, w której nie pracujesz od kilku lat i nie masz pojęcia jaka sytuacja jest obecnie?

Tak4Nie1
@Basiek

Chyba po to jest ten portal :)

Julia

Firma bez wizji. To znaczy niby jest ale nikt nie wie co to za wizja. Stara ekipa trzyma się stołków i oddaje strategie firmy w ręce jakiś dzieciaków z firemki spod Wawy. Gniot jakich mało. Tu się wyklepie, tam się szpachlą walnie i jakoś to będzie. Typowy (usunięte przez administratora) pracy dla naiwnych młodych co można im niewiele zapłacić bo obiecuje im się lepsze życie w innej firmie. Śmieszna firemka. Aż wstyd.

Tak5Nie1
Łuki

Słabo, firma potrafi podczas rozmowy z rekrutacyjnej nagle powiedzieć że trzeba (obligatoryjnie) pracować w soboty i niedziele i to na stanowisku developera...

Tak7Nie2
Rybka
@Łuki

Biorąc pod uwage, że braki w IT są takie, że korporacje coraz niechętniej biorą nawet na kontrakt do IT (preferują UoP, bo teoretycznie na UoP jest szansa, że developera uda się zatrzymać na ciut dłużej...), to pytam...Są naprawdę tacy co obligatoryjnie pracują w soboty i niedziele?

Tak1Nie
samuraj
@Łuki

jeżeli za to jest płacone, czemu nie?

Testo

Kto tam pracował ten się w cyrku nie śmieje.

Tak30Nie

Czy pracownicy Bluesoft chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

abc

A co to ma do rzeczy?

Andrzej

Nie polecam. Jeśli trafimy do klienta to przełożony z Bluesoftu przestaję się tobą interesować i jesteś zdany na łaskę klienta. W moim przypadku wyglądało to tak że nawet trzeba było walczyć o biurka,krzesła,kabel od internetu (!), nie wspominając już monitorze. Byłem zszokowany, gdy kolega z innego zespołu powiedział mi że nie praktykują code review gdyż nie mają czasu na takie pierdoły (!). Także nie polecam i radzę dwa razy zastanowić przed podjęciem tutaj pracy.

Tak17Nie
ehhh
@Andrzej

Potwierdzam. Bardzo niski poziom. Ciężko nazwać ten twór firmą. Wiadomo bywają różne projekty. Legacy code w dużym korpo to chleb powszedni. Ale podejście do projektów zwala z nóg. Twór nastawiony wyłącznie na zysk i wynajem pracowników. Postawa kadry managerskiej - ehh

Arek
@Andrzej

Dokładnie tak. Potwierdzam

Maniek

Mam przyjemność pracować w BlueSoft od 3 lat. W firmie panuje wręcz rodzinna atmosfera. Zawsze można liczyć na pełne wsparcie w przypadku jakiegokolwiek problemu.

Tak1Nie4
Leszek
@Maniek

Zechcesz powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz? Czy zakres wykonywanych obowiązków jest proporcjonalny do wynagrodzenia oferowanego przez Bluesoft? Bedę wdzięczny za informację.

Maniek
@Leszek

@Leszek Nie wiem na jakie stanowisko chcesz startować, ja pracuję jako programista Java. Zakres obowiązków standardowy, wynagrodzenie moim zdaniem rynkowe, porównywałem z kolegami z innych firm.

Fin

Dramat. To jak prowadzone są projekty można określić słowami: byle jak, byle szybciej, byle do przodu. Serdecznie odradzam.

Tak13Nie1
rock
@Fin

otoż to, słabizna, o code review zapomnij. z kasą bywa różnie, nie jest zawsze na czas.

Confirm

Potwierdzam

Dev
@Fin

Potwierdzam. No i jak traficie do klienta, to menadżer da Wam dokładnie zero wsparcia; w dodatku jak menadżer wysyła do klienta na projekt, to z reguły albo nie wie, albo kłamie odnośnie tego, jakie technologie faktycznie są w projekcie (przed akceptacją projektu polecam spytać kilku osób faktycznie pracujących na miejscu, jak jest naprawdę)

Tak6Nie1
Secret
@rock

jest code review w moim projekcie

Tak1Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Bluesoft - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bluesoft
2/5 Na podstawie 93 ocen.