Opinie o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie STEICO Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w STEICO Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Stolarze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STEICO Sp. z o.o. w Czarnków

Zany

Jestem zadowolony że tutaj trafiłem do pracy, znajomy mi polecił, więc uznałem czemu nie , spróbuję no i się opłaciło.

Speedwell

Złego słowa na tę firmę nie powiem.

kos
@Speedwell

wiadomo. ja też. skoro tutaj pracujemy to chyba mówi już samo za siebie tak naprawdę

@kos

Znam takich co pracują od lat,a psioczą, jakby jakakolwiek krzywda im się działa. Oczywiście każdego dnia dziarsko popylają do roboty jak gdyby nigdy nic, mimo, że jest "tak źle" rzekomo.

karol

trudno się dostać do pracy?

Hero
@karol

to dośc ogólne pytanie nie uwazasz???

Hero
@karol

jakie stanowisko w zasadzie cie interesuje? moze to pomoże zeby cokolwiek podpowiedzieć

@karol

No wymagania są spore. Jak je spełniasz, to nie trudno.

@karol

Ale jednak szukają głównie specjalistów w dziedzinie, więc też nie takie hop siup

Pluton
@Walert

mówisz tutaj ogólnie o każdym stanowisku w tej firmie? że faktycznie wszyscy to specjaliści?

No nie pracowałem na każdym stanowisku, żeby to wiedzieć w 100%

@Pluton

No ale generalnie raczej tak, wymagają przynajmniej doświadczenia w dziedzinie

@Pluton

Ktoś kto nie ma o tym pojęcia może mieć problem z przyjęciem się tutaj.

robol

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ludzie mówią i narzekają i się ich nie zmieni. Niech każdy popatrzy na siebie i zada sobie pytanie czy jestem w porządku wobec siebie i innych a potem niech wyciągnie kamienie i zacznie rzucać w swoich kolegów, przełożonych i właścicieli. Życie zawsze daje nam wybór. Szanujmy to co mamy.

Pracownik Biurowy

Rozmowa kwalifikacyjna polegała na dociekaniu przez przez Pana M. oraz Pana Sz. z czego się utrzymuję z żoną skoro nie mam pracy, uświadamianie mnie że na pewno na stanowisku kierowniczym nie dam sobie rady, nieustannym naleganiu że jak nie przyjmę pracy na produkcji i nie popracuję przez min. pół roku na produkcji to mogę zapomnieć o stanowisku technologa lub kierownika, uświadamianiu mnie że czas działa na moją niekorzyść jak jestem bez pracy i nie zdecyduję się na pracę na produkcji. Na moje stwierdzenie że szkolę się z programów do projektowania pan M. skwitował że "wie Pan że ludzie teraz po studiach to się nie muszą tego uczyć". Ogólnie - PADAKA.............Teraz się nie dziwię że ogłoszenia od tego pracodawcy są kilka miesięcy w urzędzie pracy i na portalach z pracą i nie ma na nie odzewu. Ja osobiście nie polecam......

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Van

Myślę o zatrudnieniu w Steico. Powiedzcie mi, ale tak na serio, czy można tu liczyć na stabilną pracę z prawdziwego zdarzenia? Trochę ten covid namieszał i musiałem zmieniać pracę kilkukrotnie w ciagu ostatniego roku...strasznie mnie to męczy, ja chciałbym osiąść gdzieś na lata, najlepiej móc rozwinąć się z czasem w strukturach firmy...no ale to w późniejszej perspektywie, najbardziej zależy mi na tym, żeby faktycznie znaleźć stabilną pracę, w której nie muszę się obawiać o to, że nagle powiedzą "sorry, wylatujesz, bo tak" Myślicie, że tu mogę na to liczyć? Nie chcę kolejnej powtórki z rozrywki...

Operator
@Van

Tak, w Steico możesz liczyć na stałe zatrudnienie, jeśli się sprawdzisz i przełożeni będą z Ciebie zadowoleni to nie ma mowy o żadnym zwolnieniu, firma cały czas się rozwija, powstają nowe działy i cały czas praktycznie potrzebni są nowi pracownicy.

Gren

pracuje tu 4 lata, więc to powinno mówić samo przez się

kexu
@Van

jak czegoś nie odwalisz i będziesz dobrze pracował to tak, ale jak sobie nagrabisz, no to niekompetentnej osoby trzymac nie będą...więc to zależy też od ciebie

@kexu

Nie miałem w zamiarze niczego odwalać. Mi też tak jak mówiłem zależy na pracy i przede wszystkim na stałej pracy. Stąd takie obawy

kexu
@Van

no to powinno być wszystko ok.

@kexu

W takim razie chyba nie pozostaje mi nic innego jak uwierzyć na słowo i spróbować się zaczepić tutaj do pracy

Weronika
@Operator

A w jaki sposób trzeba się sprawdzić w Steico? Chodzi o ogólne starania i przykładanie się do pracy czy może trzeba się czymś szczególnym wykazać? :) Wspomniałeś również o tym, że firma się rozwija. Czy w związku z tym można liczyć też na rozwój pracowników? Są szkolenia?

@Weronika

Ogólnie firma daje dofinansowania na różne szkolenia, kursy zawodowe i studia pracownikom, więc ta kwestia też ma się dobrze

yang
@Weronika

Odpowiednie wykonywanie swoich obowiązków to już jest "wykazywanie się" w jakiś spobób

Weronika
@.

A no to super :P Czy trzeba za nie coś dopłacać? Można je sobie samemu wybierać czy firma to robi za pracownika? Jeden pracownik ma ograniczoną liczbę kursów/szkoleń, które może odbyć czy nie?

@Weronika

Skoro dofinansowania, to chyba logiczne, że pracownik pokrywa część kwoty, nie? Inaczej byłoby "finansowanie"

Kobo

Witam. czy steico przyjmuje też operatorów bez doświadczenia?

@Kobo

chciałem sprawdzić, ale jak kliknie się w ofertę na operatora, to wyświetla się ta na elektryka...więc nie sprawdzę, przez jakiś błąd na stronie. ale patrząc na ogólne wymagania na inne stanowiska, to raczej celują w doświadczone osoby

@jkk

Na tablicy ogłoszeń wiszą oferty na stanowiska: elektryk/ automatyk miejsce pracy Francja ogłoszenia dla pracy w Czarnkowie: kierownik projektów technicznych, ślusarz remontowy, operator maszyn i urządzeń, specjalista ds. mediów technicznych, operator wózka widłwowego, elektryk/ automatyk

hmm
@Pracownik produkcja

masz na myśli tablice ogłoszeń wewnątrz zakładu..?

@Kobo

Na ogłoszeniach pisze że poszukują z doświadczeniem, jeżeli myślisz aby iść na magazyn to bez doświadczenia ciężko bo trzeba mieć odpowiednią szybkość i koncentrację, ale widziałem że było kilku nowych którzy nie mieli doświadczenia, Możesz spróbować nie wywala ciebie na głęboką wodę na początku będziesz pomagał przy pracy innym operatorom

@Pracownik produkcja

Rozumiem i tego się w sumie spodziewałem

@Pracownik produkcja

Ale skoro mówisz, że można spróbować to i tak spróbuję

@Pracownik produkcja

Najważniejsze, że nie rzucą na głęboką od razu, to istotne, bo mniej szans na to, że się noga powinie na wstępie, a tego lepiej uniknąć ;) W każdym razie dzięki

Robert

Jest szansa na zatrudnienie jako monter?

nie widzę takiego ogłoszenia

więc no chyba nie...

@Robert

może osoby z wewnątrz coś kojarzą

ktoś coś?

spec
@miks

są stanowiska operatorów, ale monterzy? nie widziałem nigdy

@miks

Z firm zewnętrznych przyjeszczają monterzy.

a, w ten sposób

@Pracownik produkcja

kojarzysz jakie to firmy?

@Pracownik produkcja

ale co to właściwie oznacza że przyjeżdżają? to są jakieś pojedyncze tylko prace?

@Pracownik produkcja

tzn nie ma roboty ciągłej dla montera żeby był zatrudniony?

@jkk

Na różnych działach są różne prace do montarzu, częśc rzeczy wykonują mechanicy, w żależności od czasu jak jest więcej roboty, lub jest sporo prac zaplanowanych to przyjezczają z firm zewnętrznych, (przecież mechanicy nie będą montować np. kostrukcji stalowych lub coś w tym stylu), po co zadrudniach na stałe monterów, jak w żależności od zleceń jest dużo roboty lub prawie nic.

nie ma,

rozumiem

dzięki za wyjaśnienie

Andy

Witam. Niebawem na Dolnym Śląsku wasza firma buduje fabrykę.Mam pytanie,na jakie zarobki może liczyć operator CNC z 14letnim stażem. Tam średnio.

Biden
@Andy

a jest taka oferta pracy czy chcesz inicjująco się zgłosić do pracy???

@Biden

nawet jeśli teraz nie ma, to na pewno w niezbyt odległej przyszłości otworzą rekrutacje

@Biden

kimś stanowiska w końcu muszą obstawić

sid
@ziko

ale to strzelasz teraz czy masz jakieś przecieki o tym że będzie rekrutacja?

@sid

po prostu logicznie wnioskuję.

@Andy

Postawy są podobne lecz w żależności od stanowiska są widełki, bardzo dużo do pensji dają premie, miesięczne kwartalne i roczne, jak u nas najwięcej jest systemu pracy 4 brygadowego 2-2-3 (co 3 tygodnie piątek sobota niedziela wone), 2 zmianówka dni robocze rano i popołudnie, oraz 1- 2-3 (każdego dnia rozpoczynasz lub kończysz zmianę), najlepiej spradzić całe forum jest sporo opisane

LewT

Dla kogo jest akademia projektanta?

stec
@LewT

No w zasadzie to dla każdego kto jest tym zainteresowany ;)

@stec

Gdzie można dowiedzieć się o tym czegoś więcej?

@LewT

W momencie kiedy zadałeś pierwsze pytanie, już było po ptokach, bo wydarzenie miało miejsce 14/15 lipca

@LewT

Ale jeżeli nadal chcesz sobie o tym poczytać, to opis i cały harmonogram jest dostępny w aktualnościach na stronie

@Jeff

Ale to chyba nie jest tak ze odbyło się raz i już więcej nie będzie?

@Jeff

Wydawało mi się że to jest coś co odbywa sie regularnie

@Jeff

Nie mam parcia że to musi się odbyć już teraz

@LewT

To druga edycja, więc tak, je szansa, że się odbędzie w przyszłym roku, ale ciężko gdybać.

@LewT

Nawet jakbyś miał, to tak średnio by to cokolwiek zmieniło ;)

@LewT

Także jedyne co ci mogę poradzić, to śledź aktualności na stronie, ale no nie spodziewałbym się przełomu w najbliższym czasie, tylko tak raczej w odległej przyszłości

@LewT

Ciężko też mówić o regularnosci, gdy to dopiero druga taka akcja

Alo
@LewT

Ale spam... myślę że to się jeszcze odbędzie, ale narazie nie ma żadnych konkretnych dat, trzeba to po prostu śledzić

Alo
@Jeff

Co więcej, myśle też że temat został już wyczerpany i nie ma sensu zarzucać tutaj takim spamem

Iks

Wiecie czy są jeszcze miejsca na Akademię Projektanta?

@Iks

na stronie nie pisze nic na temat tej akademii?

@Sam

Jest sporo informacji, ale nie odnośnie ilości miejsc, wiem jedynie, że sa ograniczone, stąd pytanie

@Iks

ja niestety nie mam takich informacji proponowałabym zadzwonienie prosto do źródła

@Sam

W następstwie to zrobię, myślałem po prostu, że może ktoś tu wie.

@Iks

może ktoś by wiedział ale bez sensu tak czekać skoro można to inaczej załatwić, życzę powodzenia

@Sam

Powodzenia, w wysłaniu maila? Nie trzeba, poradzę sobie ;)

Jak szybko można się spodziewać odpowiedzi po rekrutacji?

Podsumowanie

To już zależy, nie da się uniwersalnie odpowiedzieć, zależy od tego na jakim etapie jest rekrutacja, ile mają jeszcze kandydatów do "przesłuchania", pewnie dochodzą jakieś inne czynniki, o których niewtajemniczeni nie wiedzą. U mnie poszło dosyć szybko, ale nie jestem w stanie wskazać dlaczego - czy to przez to, że był to już schyłek rekrutowania, czy po prostu byłem tak dobry, że przyćmiłem pozostałych kandydatów i chcieli mi dać szybko posadę ;) (oczywiście żartuję, aż tak wysokiego mniemania nie mam, spokojnie). jakoś koło tygodnia to trwało, ale podejrzewam, że może być dłużej, z tego co pamiętam to mówili, że rekrutacja może trwać tak do miesiąca, ale to pewnie ruchome wszystko

Mik
@Podsumowanie

to na bank ta wersja z tym że byłeś taki dobry - sto pro

Swot
@Podsumowanie

Jakieś inne czynniki? dość ogólnie to powiedziane. Tutaj zwykle ludzie oczekują konkretów, ja w sumie również

Swot
@Podsumowanie

Chociaż i tak powiedziałeś dużo więcej niż niektórzy więc to też nie jest tak że się czepiam

@Mik

Mam nadzieję, że to czysty sarkazm i jednak zrozumiałeś żart.

@Swot

Powiedziałem tyle ile uważałem za słuszne, jak chcesz konkretniejszych rzeczy to zapraszam na rozmowę, tam wszystko powiedzą.

Mik
@Podsumowanie

oczywiście że zrozumiałem martwię się jednak że Ty nie

@Podsumowanie

A jeżeli komuś na rozmowie nie pójdzie to może i tak liczyć na feedback?

@Podsumowanie

Bo często się zdarza, że po całym procesie jest cisza...wtedy wiadomo, ze domyślę się, że no, nie poszło, ale i tak spoko by było to usłyszeć od nich

@Podsumowanie

Daj znać jeśli wiesz, proszę ;)

Mieciu

Na jaką podstawę może liczyć nowy pracownik?

@Mieciu

Topik
@Nowy

a jeśli chodzi o dodatkowe kwoty? premie itp?

Topik
@Nowy

jeśli już gdzieś o tym było pisane to sory jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego

Mieciu
@Nowy

To ile można wyciągnąć na wypłatę z taką podstawą licząc premię itp.

@Topik

To przejrzyj

@Topik

temat został wyczerpany, przescrolluj bo nie ma sensu się powtarzać

@Nowy

To całkiem nieźle ( a dodatki?), chociaż zależy na jakim stanowisku. Pracujesz w biurze STEICO @Nowy? Jak wygląda- czy jest dobra kawa?:)

eh

A ty jesteś niemiły i niekulturalny...tylko ciebie to bawi...

@Joanna

Co chwilę wpada pytanie o dodatki...monotematyczni jesteście...

damiano

Krótka piłka, macie gruszę??

@damiano

jest grusza i wiele wiele innych

@pilka

A to wiele wiele innych to co?

@damiano

mam tu wszystko wymieniać? na pewno ktoś już tutaj o tym pisał bo nie wierzę że nie

@pilka

Prosiłbym. Ale jeśli to problem, to nie musisz, poszukam

@pilka

Czyli jest tego na tyle dużo, że ciężko wymienić? Czy po prostu ci się nie chce? (To nie atak oczywiście)

@damiano

po prostu nie chcę się zbędnie powtarzać

więc polecam ctr+f

Reto
@damiano

Zapytaj o konkretną rzecz to ci na pewno ktoś odpowie czy jest czy nie ma

Reto
@damiano

Tak będzie chyba najlepiej i najszybciej jak ci się nie chce szukać, pozdro

@Reto

Przecież to dopiero robienie pod górkę...

Witam

Jaką podstawę firma Steico oferuje ktoś wie?

Komodo
@Witam

zapewne każdy kto wybrał się na rozmowę rekrutacyjną to wie

Czesc
@Witam

To zależy od tego czy masz doświadczenie . najlepiej negocjować samemu rzucanie tu stawkami niczego nie gwarantuje. pozdrawiam

Pikers
@Witam

Nie powiedziałeś nawet o jakie stanowisko ci chodzi a to w sumie jest najwazniejsza kwestia żeby móc w jakikolwiek sposob odpowiedzieć

Ich

Jakie są zarobki w firmie Steico chodzi mi o podstawę na umowie. Pracownik z doświadczeniem

@Ich

Podstawa to najniższa krajowa, reszta to dodatki za tony, wykonanie planu, premie, np za niechorowanie, 13, od mistrza, za pieczątkę, są dni setkowe, w zależności od działu są jeszcze inne premie.

Ich
@Pracownik produkcja

Masz na myśli 2800zł? Bo tyle wynosi najniższa krajowa. Czy może 2390? No z taką podstawa też ludzie pracują

Joanna

Dużo otwartych rekrutacji w STEICO, z czego to wynika? Interesuje mnie stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac- jaki jest przełożony z którym miałabym bezpośrednio współpracować? Tutaj link: https://web.steico.com/fileadmin/steico/content/pdf/Marketing/Polska/Stellenangebote/Spec._ds._kadr_i_plac__zew__CZA.pdf

@Joanna

Wynika z zapotrzebowania. Po prostu.

@Joanna

O przełożonym nic nie opowiem, bo nie jestem z tego działu

Morti
@Joanna

Jakby nie było rekrutacji to znowu byłby płacz że nie ma. Jak są to też źle no to zdecydujcie się

Morti
@Joanna

Z tego co wiem przełożony na tym dziale bardzo w porządku względem pracowników

wow
@Joanna

Może z tego, że firma się po prostu rozwija? Chcesz aplikować do personalnego, a takie pytania zdajesz...

xo
@wow

nie spinajcie się jak na moje oko to jest osoba odpowiedzialna za forum

xo
@wow

oczywiście to tylko przypuszczenia ale widzę że nie ma tam podpisu pracownik/kandydat czy ktoś tam

Grekos
@xo

O nie miałem pojęcia że jest taka opcja wcześniej nawet tego nie zauważyłem szczerze mówiąc

Podsumowanie

Moje pierwsze wrażenia po (póki co) dość krótkim czasie pracy. Małe podsumowanie: Co było powiedziane na rozmowie wstępnej zostało dotrzymane. Sama rozmowa- brak zarzutów z mojej strony. Było zaciekawienie kandydatem, nie tylko schemat pytanie- odpowiedź. Na ten moment już mogę zauważyć, że firma ma bardzo duży potencjał i możliwości rozwoju. Pracy jest dużo. Wymaganie też dosyć spore, ale jak się ma pewną renomę to nic dziwnego, że od pracowników i kandydatów się dużo wymaga. Póki co jest ok. Czasami nerwówka, ale to normalne. Zobaczymy co przyszłość przyniesie, ale na ten moment zamierzam zostać na dłużej. Jestem pełen nadziei, że współpraca będzie przebiegała owocnie.

@Podsumowanie

a jak atmosfera na rozmowach? luźna czy raczej jest bardzo oficjalnie i trzeba trzymać się takiego tonu?

Oldman
@Fres

ja rozmowę miałem już co prawda prawie 3 lata temu ale chyba za wiele w tej kwestii sie nie zmienia. raczej stawiają na luźna atmosfere nie wprowadzają niepotrzebnego stresu

@Fres

Atmosfera miła. Oczywiście nie było pełnego wyluzowania, to w końcu interview, a nie spotkanie towarzyskie, więc przejścia na Ty się nie spodziewaj. Ale nie było tak sztywno i oficjalnie, można było sobie pozwolić na jakaś dygresyjkę. Przy czym wiesz, co rekruter to inny sposób prowadzenia rozmów, więc nie odbieraj tego jako prawdę uniwersalną, tylko sumę moich doświadczeń. Zastrzegam, że nie ponoszę odpowiedzialności, jeśli w przypadku innej osoby będzie to wyglądało zupełnie inaczej ;)

@Podsumowanie

a rekruterzy często się zmieniają? jest szansa że teraz jest zupełnie ktoś inny?

dezy
@Fres

nie ma tam jakiegoś wielkiego przetasowania ale mogło się coś zmienić. jednak charakter pracy się nie zmienia i myślę że jedni przekazują wiedzę i sposoby na drugich

@dezy

niby mogą przekazywać, ale każdy ma jakieś tam swoje sposoby. tak czy tak dzięki

Ile na dzień dobry może zarobić operator maszyn?

?

a operator maszyn ma jakieś doświadczenie? czy chce gruszek na wierzbie na start bez niczego

@?

Niestety nie mam żadnego doświadczenia zawodowego i też nie oczekuje nie wiadomo jakiej stawki na dzień dobry... Chce się po prostu dowiedzieć ile może zarobić ktoś taki jak ja, bez doświadczenia

?

ciężko mi powiedzieć bo ja zaczynałem z doświadczeniem i to jest na pewno inna stawka... ja bym się umówił na Twoim miejscu na rozmowę i wprost zapytał o pieniądze, po co rzucać liczbami które mogą nie mieć pokrycia.. ale to tylko luźna sugestia

opinia

w porzadku firma

CHampion
@opinia

A coś więcej? Jaki dział? Stanowisko?

Pokey
@CHampion

a to ma aż takie znaczenie? chłop ogólnie mówi że mu dobrze w firmie no to mu dobrze i tyle

@Pokey

Hej @Pokey, pewnie, że to ma znaczenie. Chcąc rozpocząć współpracę ze STEICO najlepiej wyrobić sobie własną opinię na tamat firmy jeszcze przed aplikowaniem, żeby nie było nieporozumień. Jak bardzo rozwinięty jest dział Informatyki? Wiecie może?

@Joanna

Ale pełny obraz masz dopiero jak już chwilę popracujesz

nie
@Joanna

jak można wyrobić sobie opinie na temat firmy nie pracując w niej? słuchając opinii innych? to wtedy nie jest nasza opinia tylko cudza.

Majer

jakie macie dodatki pracownicze?

odp
@Majer

Bony na święta, karnety sportowe, bilety do kina, ferie i wakacje dla dzieci, paczki dla dzieci

@odp

Fajna sprawa, że tyle opcji dla dzieci jest i że firma jednak myśli o tym ;) przecież wiadomo że wszystko co robimy to dla dzieci

odp
@:)

no prawda, jest tego trochę, nie każda firma o tym myśli i daje takie możiwosci. to na pewno na plus

@odp

A jeśli chodzi o kwestię dodatków płacowych, premie jakieś?

ctrl
@Majer

jest niżej wątek, użyj ctr+f albo zescrolluj, bo niedawno pisali, nie ma sensu powtarzać tego samego

@ctrl

A to przepraszam, chciałem to w jednym wątku zebrać, ale nie patrzyłem po innych postach.

@odp

Witaj @odp, a czy w firmie istnieje możliwość skorzystanie z jakiegoś systemu premiowego? Jeśli nie, w jaki sposób STEICO motywuje swoich pracowników i ocenia ich efektywność?

Matiz
@Joanna

tak jest tutaj system premiowy i ogólnie inne dodatki pieniężne

Matiz
@Joanna

ale wydaje mi się że ktoś juz o tym pisał? może warto poszukac

Zostaw merytoryczną opinię o STEICO Sp. z o.o. - Czarnków

• Jak się pracuje w STEICO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy STEICO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 143.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEICO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 19 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STEICO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w STEICO Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STEICO Sp. z o.o.