Opinie o Heraeus Electro Nite Polska w Sosnowiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Heraeus Electro Nite Polska. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Heraeus Electro Nite Polska o rekrutacji.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Heraeus Electro Nite Polska w Sosnowiec

O.N.A.

Na produkcji wszyscy wszystko wiedzą na górze nic ale jak ktoś pobiegnie na górę wtedy afera nie z tej ziemi XD a dużo więcej jest podobnych spraw gdzie okazuję się że niby osoba poszkodowana jest głównym prowodyrem XD

Jarosław

Pszemco jest w tej firmie potrzebny tak jak resztka Upainciw która została , niepotrzebny nikomu zamęt tylko robi Opinia o firmie nie może być inna jak negatywna

...

Xnxx

Wszyscy którzy myślą że mają super.Was czas się kończy zmA.konczenie pracy 1.5 albo3 godz wcześniej haes ml itd

@Xnxx

Dużo jest takich osób, co wcześniej z pracy wychodzą? Konsultujecie te wyjścia z przełożonymi czy nie? A macie płatne za godzinę czy cały etat?

ZmA

Nawet za L4 nam płacą i co zdziwienie ?

List otwarty

Oni dalej nie rozumieją , że straszenie czy zwalnianie ludzi za L4 do czego już dochodzi wyczerpuje znamiona opisane w art.218 kk

Boznaka

218 kk 1a to jest szeroko rozumiane pojęcie (usunięte przez administratora)co w naszym zakładzie nie ma miejsca i nigdy nie miało a podciąganie i porównywanie tego do L4 jak i wynikających z tego skutków jest zupełnie nie na miejscu. Nie potrzebują żadnych drogich kancelarii prawnych żeby się obronić

Poznają
@Boznaka

Jeżeli cię zwolnią za to słynne L4 zawsze możesz iść do sądu pracy w którym wygrasz proces i będą zmuszeni przywrócić Cię do pracy ale nie ma takim przypadku zastosowanie art 218 kk z późniejszymi zmianami ???? nie tędy droga

@List otwarty

Pisze to nierób któremu zapewnie pracować się nie chce i pół każdego miesiąca spędza na L4. Barwa dla dyrektora że wreszcie się zabrał za takich nierobów

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Heraeus Electro Nite Polska. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Elektromechanik?
Lion

Cześć wszystkim tu Lion, Tak jak każdy poszukujący pracy przewinąłem się przez tą firmę. Nie jest to kraina snów i kokosów nie płacą, ale źródeł toksycznych oparów od groma i powodów do licznych alergii skórno płucnych i powodów do raczyska jest sporo! Hala A to pogrom ludzki. Dłużej pracujący pracownicy wybrali co spokojniejszą pracę na halach o mniejszym przetwórstwie, reszta pozostaje na tych gorszych problematyczniejszych stanowiskach. Moim zdaniem powinni tą fabryke postawić głęboko w lesie. Bo opary toksyczne z niej non stop po ciepłym dniu lub bezwietrznym zimowym unoszą się wokół całej fabryki - szczególnie w nocy! Ludzie w gorące letnie wieczory nieraz mają otwarte okna i niestety ich mieszkania i domy napełniają się toksycznymi stężonymi oparami z fabryki pracującej 24h! Cały dzień się gromadziły nad fabryką a puźniej nocą się przemieszczają już stężone! Żal mi bobasów i dzieci których nieświadomi rodzice wietrząc mieszkania bloków - pozwalają na tą fabrykę, aby truła im klejowo żywicznymi oparami ich potomstwo. Gdy ruszy fabryka pełną parą i zagospodarują halę C maszynami - będzie dopiero pogrom ludu! Te osoby, które tam nie pracowały nie rozpoznają tego charakterystycznego zapachu w powietrzu i wokół fabryki! Warto zaznaczyć, że nawet dyrektor nie chodzi po fabryce co dzień - nie widzi licznych problemów w jej działaniu - nie chce się truć oparami! nie bez powodu dają darmowe owoce - jabłka oczyszczające drogę oddechową za free na jadalni! BHP odwiedzając tą fabrykę chyba dostaje w łapę aby wyciszyć sprawę toksyn. Główny właściciel jest zza granicy więc za toksyny i rozwinietego raka go nie ścigniecie. Brak wcześniejszej emerytury za pracę w toksycznym świecie tej fabryki, więc szkoda zdrowia i czasu na tą fabrykę. W hucie dostaniecie więcej i emerytura wcześniejsza. Niektóre materiały wyglądają jak by były z włókna szklanego, różnej chemii klejów, pełno oparów ze spalonej stopionej żywicy (o której każdy pisze że jest toksyczna, nasi przodkowei z wypalania smoły przecież wcześnie umierali 50-60 lat). Po przepracowaniu 8 godzin - dzień w dzień wracasz cały śmierdzący od oparów - jakby się osadzał smród na pracownikach, więc co będzie w płuchach po dłuższym czasie pracy? Dlatego zatrudniają młodych, bo u nich jeszcze jest większa odporność na toksyny i mniej takiego dziadostwa w płuchach - nie widać efektów zatrucia, czy alergii! Pani z HR celowo oprowadza po hali A nowych pracowników, aby sprawdzili czy wytrzymają prace w tej fabryce i nie dostaną od razu alergii, sama zachwala bo nie pracowała fizycznie na hali! Liczy się czas i ilość - norma dzienna musi być zrozbiona inaczej nie dostaniesz premii. Więc pracujesz szybko i sam też zmuszony jesteś wdychać dużo oparów! Wydasz majątek na higienę i pranie swoich ciuchów ze smrodu, przewijają się tam ludzie chwilowo pracujący, liczne instrukcje pisane po angielsku i źle opracowane każdego zniechęcają do współpracy z nimi. Wielu kierowników szczególnie na Hali A chowa się do wietrzonych zamykanych od toksyn - pomieszczeń, dlaczego. Sanepid powinien wziąc próbki klejów, tego włókna i żywicy do sprawdzenia składu chemicznego, bo klej wygląda jak by był wkładany do innego pojemnika - przepakowywany - celem legalizacji toksyn. Dodatkowo używane przez pracowników narzędzia wysmarowane klejami są myte z kleju bierzącą wodą! Więc to wszystko leci do ścieków i wód gruntowych! Warto sprawdzić gdzie są te odpływy ścieków połączone - czy nie leca do rzeki Przemszy! Warto było by zanieść próbki klejów i piachu z żywica do wytopu form piaskowych do Sanepidu - niech zbadają skład, a także skład piachu z żywicą pod względem jego toksyczności na ludzi po dokonaniu spieku formy! Najśmieszniejsze jest to, że obok sąsiaduje hala treningowa dla sportowców. Powietrze, które wydostaje się z fabryki wylotami - dostaje się wywietrznikami na salę treningową. Tu się płaci za możliwość ćwiczeć i zdrowie, a zamiast tego otrzymuje się fabryczne opary i niestety podbudowę utraty zdrowia! Lepiej pobiegać po parku obok niż ćwiczyć na tej hali. Ryzyko jest wasze, pracujesz gdzie chcesz - lecz zdrowie ma się jedno.

Boznaka

Dostajesz litr wody schłodzonej i to ma Ci wystarczyć

nowy

Witam,czy warto aplikować do firmy jako "świeżak" na produkcję,czy jest skomplikowana,skomplikowana?pozdrawiam

@nowy

Ja też jestem ciekawa, jak wygląda tu sytuacja świeżaków. Ale też dajcie znać, ile tra i jak wygląda onboarding nowej osoby? Jak wprowadzana jest taka osoba i przez kogo? Jakieś szkolenia są?

Casio
@nowy

Procedura jest prosta. Ale bardziej przez pośredniaka. Przez zakład musi ktoś polecić kto już pracuje

Maurycy
@Casio

A jakie są różnice w warunkach zatrudnienia między pracą bezpośrednio dla firmy, a zatrudnieniem poprzez agencję? W firmie UoP na czas nieokreślony, a poprzez pośrednika na UoP o pracę tymczasową? I jak to jest ze stawką, czy wdrożeniem?

Viola

Brudną odzież roboczą to wymieniają na czystą? Czwartek jest miała być wymiana tak jak i w poniedziałek a do tej pory nic świeżego nie przyjechało. Kogo pytać ? BHP ? Jak ich na nocy nie ma czy poczekać do rana i dyrektorowi głowę zawracać ?

Małgorzata
@Viola

A co w ogóle wchodzi w skład takiego kompletu odzieży roboczej od firmy? Spodnie, bluza, coś jeszcze? Jakaś czapka? I czy obuwie tez jest zapewniane przez firmę??

Matylda

KJ w tym zakładzie w ogóle nie istnieje najlepiej wszystko zgonić na produkcję , sami wytworzą produkt sami sprawdza a jak pojawi się KJ to może się do czegoś przyczepi może nie . Życie mają w tym KJ za dobre.........

Agata
@Matylda

A jak duży jest dział kontroli jakości w firmie? Ile jest tam osób do pracy? I czy kontrola jakości ma głównie zadania biurowe przy biurku i nie mają po prostu obowiązków, wymagających do przychodzenia na produkcję?

Zatrudnienie przez agencje(usunięte przez administratora). Na bramie dosłownie taka osoba. Brak parkingu. Nie wolno przed rozmową która zajmuje maksymalnie godzinę , zostawić pojazdu dla parkingu dla gości. Coś nie tak. Milenialsi , może się zatrudnią. Ja już jestem za stary by robić ze mnie idiotę!

Alka
@Piotr

Co do parkingów, to czy jest też oddzielny parking dla pracowników? Czy też nie ma dla nich miejsca?

Jaki dress code obowiązuje w Heraeus Electro Nite Polska?

Dgyuj

Nareszcie zmiany na zm A przydał by się bezstronny człowiek.Dosc ukladzikow wchodzenia w d i kumoterstwa.Lenie wejście się do pracy bo za to wam płacą

Paulina

Hej, widziałam w internecie ogłoszenie na specjalistę ds księgowości. Ktoś się orientuje w widełkach płacowych na tym stanowisku? Bo nie wiem czy aplikować. I czy atmosfera w biurze jest znośna?

XES
@Paulina

Ok 10 tysi na rękę atmosfera rodzinna

Pani Stenia
@Paulina

Pieniądze sa dobre, zajefajny dyrektor, przemiły człowiek z dobrym poczuciem humoru tak dobrał zespół ludzi, że atmosfera panująca w zakładzie czy to na stanowiskach umysłowych czy produkcyjnych jest obecnie rzadko spotykana w takich firmach, szczerze polecam aplikować.

Xxx
@XES

PO co szukać pracy jako księgowy Najlepiej aplikować na mechanika Zarobki całkiem niezłe, praca też nie najgorsza (usunięte przez administratora)

Paulina

Będą jakieś benefity na nadchodzące święta ? Dzielcie się opiniami w komentarzach.

Alicja

A tak zwykle, we wcześniejszych latach, to były jakieś dodatki na majówkę? Bo to tak brzmi trochę, że w tym roku wyjątkowo nie będzie. Jak było do tej pory? Wgl majówki 1-3 maja każdego roku cała wolna jest?

Bogusia
@Alicja

Przyjeżdżał autokar i zabierał chętnych na różne imprezy po których zazwyczaj wybuchały skandale obyczajowe. Szkoda, że te czasy już nie wrócą ... Dorota może się wypowie bo najwięcej wie w temacie

@Bogusia

Hahaha ok, ale jak taki wyjazd autokarem wyglądał. To był biwak? Pobyt w spa? Jakiś mały pensjonat, agroturystyka? Zabawy w plenerze czy raczej imprezki w klubach? Dajcie detale, ok?

Stary rycerz zakonu
@Alicja

Jak było wcześniej pisane na "imprezy". Jedno spotkanie,a każdy znalazł coś dla siebie. Plener na rozgrzewkę przed startem, potem radosne śpiewy i nastrajanie w autokarze do sali balowej, tam tańce hulańce, jadła wyborne, trunki wielorakie, a w pięknych ogrodach obok budynku słabiej doświadczeni oddawali się medytacji wśród traw, lub właśnie zabiegom spa lądując twarzą w błocie czy na peelingu w żywopłocie. Ci bardziej bojowi i zażarcie kłótliwi jechali do pensjonatu. W zależności od rzucanych rękawic i poziomu dyskusji z szoferami do wyboru były dwa 'pod niebieskim kogutem' lub 'oaza trzeźwości'. Najwytrwalsi po balu ruszali  w miasto na disco tańcować i zająć miejsca dla tych spóźnionych, którym zabawa w plenerze - podchody - szło gorzej lub pomylili ją z zabawą w chowanego. Z blaskiem wschodzącego słońca przy ostatniej, najtrudniejszej plenerowej zabawie - go home - przy niebywałej, koleżeńskiej współpracy całego zespołu pokonując napotkane trudy życia napotkać można było rozbity (usunięte przez administratora) rycerski i biwakowiczów wokół/na/obok/pod parkową ławeczka. Agroturystyka to oczywistość, jak i duma w sosnowej wsi. Zawsze było cudownie, każdy znalazł coś dla siebie, nikt się nie skarżył na atrakcje które wybrał, że nudne czy coś. W pracy potem też każdy się uśmiechał do siebie serdecznie, opowiadał co robił, gdzie był, coś polecił. Klasyczny hufiec z w pełni zachowanym etosem rycerskim. Gdzie te czasy?! Biletów nie ma, paczek też, nawet kawy w kawie już brak... A podarowano polarowe zbroje na ciężkie letnie warunki to może i na pomysł pracowniczej rekonstrukcji rycerskich obyczajów i zachowań dwór królewski wyraziłby aprobatę ? :))

Polar

Wznieśmy toast za Henrego który obdaruje nas markową odzieżą!! PS w obecnej sytuacji ekonomicznej równowartość pieniężna takiej bluzy była by lepszym benefitem gdzie każdy kombinuje jak związać koniec z końcem i co do gara włożyć ...Moze i pomysł był by trafiony ale jesienią a nie teraz ;) idac tym tokiem rozumowania w lecie wykreują nową kolekcję kożuchów czy futer z pięknym logiem Henrego? Inicjatywa jak najbardziej dobra i słuszna ale za jej wykonanie wystawiona ocena może być jedynie niedostateczna!

@Polar

Hmmm o co chodzi z tymi bluzami? Pracownicy dostali bluzy w ramach benefitów? premii? docenienia za pracę? Co to za akcja? Ile taka bluza była warta, skoro kasa za nią byłaby bardziej trakcyjna?

Mały

Pińcet złotych

Heh
@Alicja

Koło stowy. Pewnie mniej hurtem, chociaz rycerski haft też kosztował. Akcja taka że się dogadali z zajaczkiem by przykicał wcześniej i przykrył polarem ewentualne foszki operatora :P

@Heh

Aha, czyli poza bluzami nie było premii wielkanocnych? Czy były jednak jakieś pieniężne bonusy? Bardzo mnie to ciekawi, nie sama bluza, ale czy też jest jakaś kaska na święta dodatkowa?

Laura

Liderka z zazdrości się na mnie uwzięła a mistrz Michał znający sprawę nic z tym nie robi próbując zamieść sprawę pod tzw dywan. Jeżeli nic się nie zmieni pójdę z tym problemem do dyrektora, a jeżeli i to nic nie pomoże pójdę na Policje i złoże zawiadomienie o (usunięte przez administratora)

Łukasz

Mam papiery na suwnice i bogate doświadczenie ile mógłbym u was zarobić?

Do dyrektora

Inflacja dalej rośnie żądamy kolejnej konkretnej podwyżki płac !

@Do dyrektora

Dyrektor robi comiesięczne spotkania z załogą gdzie można zadać takie pytanie ale jak widać chętnych brak ... Lepiej anonimowo wypisywać na forum

Bogusia

Jak liderka pracownika nie szanuje to czego może oczekiwać w drugą stronę? Obudź się błaźnie i przestań wypisywać te swoje przemyślenia bo tylko się pogrążasz

Wioletta Felska

Ludzie są źli w tej firmie ja musiałam się leczyć psychiatrycznie po każdym podejściu do tej firmy

Zostaw merytoryczną opinię o Heraeus Electro Nite Polska - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Heraeus Electro Nite Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Heraeus Electro Nite Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 310.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Heraeus Electro Nite Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 283, z czego 56 to opinie pozytywne, 125 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Heraeus Electro Nite Polska
  • Kombajnistów 2