Opinie o DAZN Media Poland sp. z o. o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DAZN Media Poland sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DAZN Media Poland sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DAZN Media Poland sp. z o. o. w Katowice

Czy rotacja pracowników w DAZN Media Poland sp. z o. o. na brak jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 27 września na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Bożydar
@Bożena

Zwykle 3 miesiące, tak jak w większości firm. Umowa o pracę oczywiście.

Weronika Nowy wpis

Hejka. ;) widziałam, że jest teraz dostępna oferta na stronie dla Software Engineera od Androida. Niby staż nie jest skonkretyzowany jeśli o doświadczenie chodzi ale i tak spróbuje. Czy jest tu ktoś kto był na rozmowie niedawno i by mi ją opisał?

Jaka jest kultura pracy w DAZN Media Poland sp. z o. o.?

Bużek

Kiedyś była to kultura feedback'u z nawet przesadzonym dbaniem o programistów. Obecnie kultury brak. CTO potrafi zrugać ludzi na na callach przy 100+ osobach i tłumaczyć jak mają robić swoją pracę bo on zna się najlepiej na wszystkim.

Lumpus
@Bużek

Podobnie jest w innych działach np UX. Szef z Izraela przypisuje sobie cała pracę zespołu (o ile deleguje cokolwiek, bo na wzór CTO chce wszystko zrobić sam). Jeśli o development chodzi, to jest nowe hasło - FIAB (faster is always better). Oznacza to mniej więcej tyle, że 9 kobiet ma urodzić 4 dzieci w 7 tygodni (dla niekumatych: masz tydzień na development ficzer, testy, poprawki i jednocześnie zmiany w kluczowych założeniach i nie nadążasz ich implemenowac, bo CTO myśli że ma do czynienia z prostymi zmianami w aplikacji monolitycznej, a nie rozproszonym systemem w chmurze wieloma zależnościami). Albo dokładnie wie, co robi i chce żeby się wszyscy pozwalniali, bo to brzmi jak absurd, prawda? Na koniec najważniejsze :nie ma już wersjonowania endpointow, bo nie ma na to czasu. Tak wygląda teraz w dużym skrócie kultura, ale to trzeba poczuć i przeżyć bo wydaje się zbyt niemożliwe z zewnątrz organizacji.

Essence Nowy wpis

Już chyba czegoś takiego nie ma... Była, elegancka, ale do czasu zmiany zarządu. Aktualnie czynnik ludzki jest tu namniej istotny.

Cześć, jest oferta dla Cloud Engineer’a. kwestia wymaganego doświadczenia mnie interesuje nie jest to doprecyzowane względem stażu. rok w poszczególnych sektorach to minimum? Jeśli byłaby szansa na opis aktualnej rozmowy w przypadku tego stanowiska to byłoby mega : )

Iwona

Piszecie, że najchętniej biorą tu stażystów a akurat widzę dostępna ofertę dla seniora na frontend. To nie jest jednak mój poziom, więc wracając do staży czy są one prowadzone również dla osób, które już nie maja statusu studenta?

Albertus Nowy wpis
@Iwona

Faktycznie na pracuj coś się pojawiło, ale nie ma tego na wewnętrznej https://careers.dazn.com/jobs/ Staże zniknęły i chyba nowe będą dopiero za jakiś czas, może za rok, nie wiem. Przeglądaj Careers.dazn.com, może coś się pojawi. Trudno tam się poruszać, usunęli filtry i oferty głównie z Hyderabad W Indiach. To mówi samo za siebie.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie DAZN Media Poland sp. z o. o..
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

To co się dzieje dzisiaj? Widzę te opinie o zamkniętym biurze w Amsterdamie sprzed paru miesięcy oraz odejściach wielu osób. To u nas w ogóle jest jeszcze jakieś miejsce pracy dostępne? dopiero co poznaje firmę i nie mam teraz pewności czy w ogóle działa?

Nikto

Obecnie CTO skaluje firmę w Indiach. Czytaj, że zatrudnia jak leci, aplikacja ma najniższa ocenę w play store i apple store (Od początku istnienia). Firma jeśli zatrudnia w Polsce, to chętnie stażystów. A po wyplaceniu bonusa, o ile wypłaca, zwinie się reszta doświadczonych osób. Mikrozarzadzanie to teraz norma. Poczytaj na Glassdoor, ale pamiętaj że pozytywne opinie pochodzą głowie z Indii na życzenie CTO, który stamtąd pochodzi.

No i co się dzieje potem po takim okresie próbnym, o którym ludzie pisali w opiniach? Od prawie roku nic nowego się tu nie pojawiło, czy możecie wprost napisać jak się teraz pracuje? czy planowane bez oferty juniorskie? Widzę tylko seniorów na stronie a do tego mi daleko…

Blazer

Poczytaj opinie i historie na Glassdoor i zastanów się, czy to jest miejsce gdzie chcesz pracować, a myślę że jak tylko się z nimi zapoznasz, to zmienisz zdanie. Protip: pozytywne opinie pochodzą z Indii, wszystkie inne z innych lokalizacji. W Indiach firma otworzyła nowe biuro i tam lecą wszystkie prace, projekty i role. W PL bieda i brak perspektyw. W październiku zamknięto biuro w Amsterdamie, zwolniono około 100 osób w UK.

Odpowiedź

Duża rotacja, tzn. jaka? Jeśli z firmy prawie 250 osobowej (Katowice) co jakiś czas (powiedzmy miesięcznie) odchodzą po 3 osoby, to moim zdaniem rotacja jest mała. W innych lokalizacjach jest lepiej (Izrael, Indie) lub gorzej (Holandia, Anglia). Dla jasności, DAZN nie jest idealnym miejscem, ma swoje problemy. Ale nie ma miejsc idealnych. Pracownicy, jak w każdej firmie odchodzą z własnego wyboru lub są zwalniani, niestety tak czasem bywa (niedawno były male zmiany, odeszli (zostali zwolnieni) scrum masterzy oraz dział rekrutacji). Przyczyny niekoniecznie są komunikowane pracownikom na niższym poziomie, nie spodziewaj się ich też w takim miejscu jak tu (zgaduję że reorganizacja, cięcie kosztów jak wszędzie czasem, każda firma wymaga zmian, dostosowania się do nowych warunków lub po prostu nowej osoby u sterów). Na pracuj nie ma żadnej oferty (z września tym bardziej, jakaś autokorekta?). Napisz, jaki dział, stanowisko, może będę mógł opisać coś więcej. Poza tym, jeśli masz ofertę, podoba się, to przyjdź. Nie spodoba się, to po okresie próbnym idź gdzieś indziej. Jeśli masz wątpliwości, to Gowork je tylko spotęguje.

Bożena
@Odpowiedź

Okres próbny ile trwa czasu? Na okresie próbnym jest umowa o pracę? Jaka umowa jest później?

Bożydar
@Bożena

Zwykle 3 miesiące, tak jak w większości firm. Umowa o pracę oczywiście.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie DAZN Media Poland sp. z o. o.? 27 września na portalu Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Engineer. Ktoś z Was aplikował?

Odp

Wynagrodzenie w zupełności starczy ci na: 1. podróże po świecie (do i z pracy) 2. limuzynę z szoferem (taką czerwoną lub żółtą) 3. realizacja wszelkich marzeń (marzeń właścicieli) 4. prywatną opiekę medyczna (publiczna i tak nie działa) 5. własne 4 kąty i jedzenie (żebyś miał siły dnia następnego do pracy wrócić) dużo tego jest, naprawdę :-)

Dużo przewija się tu informacji na temat "gorszych" i "lepszych", Czy ktoś mógłby trochę przybliżyć na czym polega ten podział? Chodzi o projekt do którego się trafi?

banan

Nie, nie chodzi o projekt (ok, może pośrednio ma to pewien związek). Przykladowo Londyn/Leeds i Amsterdam mają sporo do powiedzenia w kwestiach techniczno organizacyjnych (pomimo znikomej wiedzy technicznej i swiadomosci istniejących zależności). Polskie biuro to takie miejsce, gdzie zrzuca się (usunięte przez administratora) rozwiazania, liczac na to ze pracownicy beda manualnie poprawiac bledy kolegow z "lepszych" biur. Katowice nie mają nic do powiedzenia a potem projekty kończą się tak, jak kończą. W skrocie, zatrudnia sie wysoko wykwalifikowanych specjalistow, aby mowic im co i jak maja robic. Po rozpoczęciu się cyrku związanego z pandemią część osób oberwała (pensja, zwolnienia, nastepnie restrukturyzacja), a część nie. To takie główne dwa obszary podziału, a osoby decyzyjne nadal nie rozumieją w czym problem.

Bogdan
@banan

A w czym jest ten problem? Może sam opowiesz tutaj, na forum? Poprawianie kolegów z lepszych biur? Czyli Ci specjaliście są zupełnie niepotrzebni?

Kido
@banan

Post jest zgodny z prawdą

Wanda
@Kido

Tzn która cześć? Szkoda ze tak oszczędnie się wypowiadacie tutaj nic nie można się dowiedzieć, skoro nie chcecie pisać konkretów to może nic takiego się nie dzieje??

Parafka
@Wanda

Dzieje się i zawsze działo. Poda szczegóły i będzie jasne który team. Nikt nie jest tak naiwny. Jeśli HR czy manago nie wiedzą o co chodzi, to zbyt dobrze nie świadczy. Bo jak mniemam, mile panie z HR po drugiej stronie? :) Serdeczne, szczere pozdrowienia.

@Parafka

A to raczej nie podpisałyby się biuro lub hr? Bo widziałam w niektórych miejscach, że tak właśnie robią. No ale jak tak czytam to sprzed roku jest i tu podał ktoś info, że podczas pandemii po wypłatach polecieli ludziom. To do dziś tego nie naprostowali jeszcze?

Cześć, miło nam, że zainteresowały Cię opinie nt. naszej firmy, zdecydowaliśmy, żeby jednak nie uczestniczyć aktywnie w konwersacjach tutaj, ponieważ stawiamy na bezpośrednią komunikację. Jeżeli jesteś kandydatem/ kandydatką, skontaktuj się z naszymi rekruterkami na Linkedin lub wyślij wiadomość na adres: praca@dazn.com, chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości. Zwróć też, proszę, uwagę, że spółka DAZN Media Poland istnieje od 2019 roku, wcześniej DAZN był częścią firmy Perform, więc część informacji jest nieaktualna. Chcesz nas bliżej poznać i sprawdzić co się u nas dzieje? Aktywnie prowadzimy swoje konta w serwisach Facebook i Linkedin dla lokalnego oddziału w Katowicach. Jeżeli pracujesz w DAZN i coś Cię niepokoi, chcesz przekazać feedback, zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu ze swoim przełożonym/ przełożoną lub Managerem/ Managerką działu, bądź zgłoszenia uwag w cyklicznej ankiecie satysfakcji. Jeżeli jednak czujesz, że temat, który chcesz poruszyć jest bardziej złożony, zawsze możesz skontaktować się z naszym lokalnym działem HR, z pewnością znajdziemy jakieś rozwiązanie. Do usłyszenia i zobaczenia online lub na żywo! DAZN

@Pracodawca

Wszystkie poniższe opinie pochodzą z okolic od 2020 roku, więc dotyczą DAZN. Która cześć jest nieaktualna? A teraz będzie wisienka na torcie. W poważnej firmie, jeśli takie, rzekomo nieprawdziwe informacje się pojawiają, to należy z nimi zrobić porządek. Skoro że strony DAZN nadal nie wykupiono tutaj panelu do zarządzania, to oznacza że nie ma na to budżetu, wiec może faktycznie to biuro w Katowicach jest nie do końca traktowane na równi z innymi. To oznaczałoby, że w tych komentarzach jest sporo prawdy. Przepraszam, że popsułam zabawę.

@Garcon

O kurde, jakie ciekawe spostrzeżenie tak w sumie. No ale przecież nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek. Ta teoria nie może być w 100% wiarygodna, przecież może z wyboru po prostu nie chcą i tyle? Bo ile to niby kosztuje tak właściwie

@Justyna

Nie do mnie pytanie ile kosztuje. Może nie chcą, może nie mogą nic z tym zrobić. Polecam też opinie Glassdoor. Znakomite źródełko informacji z innej perspektywy.

Ewelina
@Garcon

a ta Glassdoor to jakas znajoma firma czy konkurencja, jak mam to brac pod uwage?

@Ewelina

Glassdoor to poważna firma, w porównaniu z Gowork. Tsm opinie są bardziej wyważone, nieprzyjemne i nie tylko z Polski. Niech dział HR może udostępni dane na temat rotacji i retencji pracowników i przestanie doszukiwać się drugiego dna. Gdy odchodziłam, podzieliłam się szczerym feedbackiem. Zamieciono pod dywan?

@Garcon

Nie wiem, czy nie łamię regulaminu. Gdyby jednak to niech administracja usunie (z góry przepraszam chcę by kadra przestała negować problem... szkoda trochę że w ten sposób)(usunięte przez administratora)

@Garcon

A z goworkiem to co jest nie tak według Ciebie? Czyli nie powinno się wierzyć w kompletnie żadne słowo tutaj napisane? Nawet w to co Ty teraz piszesz?

@Justyna

Nie łap mnie za słowa ok? Udostępniłam moją ocenę firmy. Skomentowałam wypowiedzi HR oraz wskazałam miejsce gdzie można informacje z Polski skonfrontować z feedbackiem z innych lokalizacji. Tak, aby było jak najbardziej rzetelnie. Bawi cię szukanie dziury w całym? Wróćmy do tematu, jak pojawi się coś merytorycznie wartościowego, ok? Tymczasem, bez odbioru.

Trytytka

Miałem okazję i raczej nieprzyjemność pracy w DAZN. Wszystkie wpisy o grupkach i "lepszych-gorszych" są w punkt. Na stanowiskach menadżerskich są po prostu znajomi znajomych, którzy są troszkę wyżej. Chcesz awansować? Musisz mieć tzw. brown nose i podlizywać się przełożonym, a najlepiej robić afery i aferki. Nie polecam, nie macie takich pieniędzy, żebym mógł tam wrócić

Żaneta

Rozmowa kwalifikacyjna to jakaś kpina. Firma niesłowna i zmienia zasady gry w trakcie rekrutacji.

Beata
@Żaneta

ale czy to już po podpisaniu umowy chcą wprowadzać jakieś zmiany? Jaką umowę oferują?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pocahontas

Takie jest prawo pracy i tego akurat DAZN przestrzega. Co nie oznacza z automatu, że o przedłużeniu będą pamiętać, lub pojawi się decyzja o nie przedłużaniu.

Recruitment Team

Każda nowo zatrudniona osoba otrzymuje umowę o pracę.

Renata
@Recruitment Team

A pierwsza umowa w DAZN na jaki okres czasu jest zawierana? Po jakim czasie można liczyć na umowę o pracę na czas nieokreślony? :)

Jurek
@Renata

Pierwsza umowa zazwyczaj na okres 3 miesięcy, póżniej na czas nieokreślony jeśli ktoś się sprawdzi oczywiście :)

Franciszek
@Jurek

To dobrze bo taka umowa daje jednak stabilizacje. A z doświadczenia mógłbyś napisać, czy dużo osób się sprawdza? Duży jest odsiew po okresie próbnym?

netbean98

Cześć, mam pytanie o wynagrodzenie na stanowisku regular developer? Jak rozliczany jest czas pracy? Odnosząc się do wcześniejszych wpisów. Czy redukcje dotknęły wszystkie działy czy tylko wybrane osoby?

Mysz

Nie potrafia nawet odpowiedzieć na wyniki rekrutacji. Mówią że skontaktują się w ciagu 2 tygodni z feedbackiem i cisza. Mega słabe. Tym bardziej że sama rekrutacja nie trwa 5 minut i nikt nie wysili się aby dać chociaż odopwiedź tak / nie, wbrew temu co mówią.

@Mysz

Ostatnio sporo zmian w firmie w tym też w HR. To nie tłumaczy nieprofesjonalnego podejścia, ale myślę że to główna przyczyna.

Czy firma DAZN Media Poland sp. z o. o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Pocahontas

To zależy. Ostatnio raczej żadnych szkoleń nie ma i nie spodziewam się, aby w najbliższej przyszłości coś miało się zmienić. Możesz liczyć na jakieś szkolenie wewnętrzne, zależnie od zespołu w którym będziesz.

Pocahontas

Przez ostatnie dwa lata firma zmieniła się nie do poznania: duża korporacja, chaos organizacyjny, brak rozwoju gwarantowany. Firma, w której tworzy się coraz to nowsze stanowiska o niejasnych zakresach odpowiedzialności (głównie UK i Holandia). Wisienka na torcie to stanowisko "Head of Diversity, Equality and Inclusion" w sytuacji, gdy zaczyna brakować pieniędzy i firma traci użytkowników jako źródło przychodu. W ostatnich miesiącach, głównie z powodu SARS-COV-19, z firmy odeszło wielu wartościowych ludzi. Przypuszczam, że ze względu na nierówne traktowanie (które już ktoś tutaj opisał), oraz toksyczną atmosferę, momentami zahaczającą o mobbing (sytuację ratuje kilka zespołów, ale generalnie atmosfera nie jest przyjemna). Agile/Scrum w tej firmie to też jakieś nieporozumienie.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w DAZN Media Poland sp. z o. o.?

danilo

macbook/mac mini (ewentualnie laptop z windowsem) + 2 monitory (i inne peryferia) + telefony do testów (jeśli potrzebne) + licencje na potrzebne narzędzia typu phpstorm itp.

jEsTsUpEr

Byłem tam kiedyś na rozmowie. Próbowali zrobić ze mnie (usunięte przez administratora), zaproponowali stanowisko juniora, co wyśmiałem :D najlepsze w tym wszystkim jest to, że dziś zarabiam w miesiąc tyle ile większość ludzi w tym kraju przez cały rok. Pozdrowionka ;)

Anonimus

Firma dzieli się na dwie części ... Tych "gorszych" i tych "lepszych". Ci lepsi w obecnych czasach są kolejny raz nie do ruszenia (były inne przypadki). Ci gorsi muszą być obciążeni redukcją etatu o 50% dobrowolnie pod presją że nie będą grać zespołowo albo stracą prace jak pułap oszczędności nie zostanie osiągnięty. Dlaczego wszyscy solidarnie nie ratują firmy po równo gdy streaming na żywo leży? Dlaczego tak to było zawsze i nic się nie zmieniło? Jeżeli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze? Jeżeli myślisz o zatrudnieniu w tej firmie musisz wiedzieć gdzie trafisz... Jednak nie polecam gdyż kolejny raz część firmy została moim zdaniem źle potraktowana. Kuszą, ukrywają prawdę na rozmowach rekrutacyjnych bo wiedzą czym to grozi. Nie daj się złapać na błyskotki...

Anon

Jak to nie ma żadnej presji? Przecież była informacja, że jeśli w grupie "gorszych" nie uda się uzyskać wymaganego pułapu oszczędności to "nie wiadomo jakie będą dalsze kroki". Jeśli Ci takie zarządzanie odpowiada to spoko. Osobiście uważam, że sytuacja w której część firmy zmuszona jest do redukcji etatu a reszta normalnie sobie pracuje jak gdyby nigdy nic jest chora. Jak sobie w ogóle wyobrażasz pracę po tym jak to się wszystko uspokoi? Chcesz pracować na projekcie, który nie jest ważny? Skoro nie jest ważny to mniej na nim płacą, dostaniesz później awans niż kolega z "lepszego" zespołu? Nie polecam tej firmy nikomu poza nowicjuszami którzy chcą zostać trochę doświadczenia. Nigdy nie wiesz do której grupy trafisz "gorszych" czy "lepszych"

Zostaw merytoryczną opinię o DAZN Media Poland sp. z o. o. - Katowice

• Jak się pracuje w DAZN Media Poland sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy DAZN Media Poland sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAZN Media Poland sp. z o. o.?

DAZN Media Poland sp. z o. o.