Perform Group

Opinie o Perform Group

Kandydat

Jedna z mniej profesjonalnych rekrutacji w których brałem udział .Jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją ,w której rekruterzy dają do rozwiązania zadania algorytmiczne,po czym zamiast wyjść z pokoju i dać czas na zastanowienie ,włączają ogłoszenia motoryzacyjne na laptopie i głośno komentują oraz śmieją się z poszczególnych ofert uniemożliwiając skupienie.Ostatecznie poszedłem do konkurencji która zrobiła znacznie lepsze wrażenie.

Andżej

Największy plus? Całkiem sprawnie działacy scrum/kanban, dobre podejście do zwinności. Zarobki są całkiem niezłe (choć system podwyżek i awansów - o czym dalej - niejasny). Benefity standardowe. Wyposażenie biura spoko, kuchnia pełna dobroci. Ludzie sympatyczni i pomocni. Największa wada? Polski menedzment. W większości, poza paroma wyjątkami, Ludzie kompletnie nie dający sobie rady w warunkach kryzysu, nie potrafiący wyciągnąć tego co najlepsze z pracowników - jak jesteś dobry, radź sobie sam, ale jak ci się uda to chętnie spijemy śmietankę. Niejasny system awansowania, osoba chcąca zostać seniorem jest odsyłana od lidera do seniora, od seniora od lidera. a po spełnieniu ewentualnie wyznaczonych celi, które awans maja zapewnić, często okazuje się, ze jednak to za mało. W firmie jest zbyt dużo ludzi, zespoły sa przeładowane, co sprawia ze na niektórych projektach w pełnym obłożeniu brakuje ambitnych zadań i wkrada się nuda. Menedzment nie dąży do źródła problemu czy konfliktu między pracownikami, tylko jeśli ktoś zostanie podkablowany, to zdarza się opieprz. Ogolnie w takich sytuacjach jest podejście, ze jeden musi być zły, a drugi dobry, czarno-biało. Jeżeli czyjeś zdanie nie jest zgodne z myślą bliżej nieokreślonej polskiej góry, to naraża się na „cichy mobbing”, co ambitniejsze jednostki maja po prostu psutą opinie za plecami. Z bliżej nieokreślonych przyczyn na konferencje niezwiązane z menedzmentem jeździ pewien zestaw liderów. Oczywiście wszystko powyżej nie jest normą, dotyczy pewnych osób. Ale dobrze by było, gdyby menedzment zadbał o swoją edukacje we własnym obszarze, bo swoim podejściem marnuje potencjał wielu świetnych osób, na piedestale stawiając często średnie. Firma jest fajna na start, żeby się nauczyć czegoś. Jeśli ktoś potrafi być poprawny politycznie i się kolesiowac z odpowiednimi osobami, a nawet niekoniecznie ma wiedzę i doświadczenie, to może nawet zrobić zawrotna karierę. Jak się trafi na dobry zespół to można się fajnych technologii pouczyć.

Perform
@Andżej 22.11.2018 09:30

Andżeju, dziękujemy za szczery feedback, jesteśmy otwarci na uwagi, potrafimy wyciągać wnioski i uczyć się na własnych błędach, jeśli jest coś co moglibyśmy robić lepiej zapraszamy do działu HR.

Aktualnie pracujący

Polecam każdemu z czystym sumieniem!:)

Ilona

Od ponad roku na portalach pracy ciągle przewijają się oferty do działu księgowości/finansów. Stanowiska typu "financial process analyst". Jaki jest powód tego, że tak często pojawiają się te oferty? Słabe zarobki? Nie ukrywam, że chętnie sama bym się dowiedziała, ale niestety mimo tego, że posiadam 2 letnie doświadczenie zawodowe oraz znam bardzo dobrze j. angielski to ani razu do mnie nie zadzwonili i nie zaproponowali rozmowy.

Jan
@Ilona 09.10.2018 13:56

Masz rację, ja też znalazłem dwa ogłoszenia na stanowisko: financial process associate i facilities coordinator. Czy wysyłałaś CV i nikt do Ciebie nie oddzwonił? Może powinnaś wysłać jeszcze raz, Oczywiście wszystkie ogłoszenia są w języku angielskim, więc CV też musi być anglojęzyczne. Czy na temat firmy mogą wypowiedzieć się obecni pracownicy? Jaka panuje w firmie atmosfera i jaki jest zakres benefitów? Zachęcam Was do zostawienie opinii.

Jak przedstawia się sytuacja Perform Group na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, związane m.in. z warunkami zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Katowice i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

qwerty

Startowałem kiedyś tam na Front-End Dev'a. Rozmowę przeprowadzał łysy cwaniak z jakimś przydupasem. Zależało im, żebym się na czymś wyłożył. Po kilkunastu pytaniach mieli z dziwko "ooo przygotował się!" :D na końcu i tak firma zaproponowała stanowisko juniora na co podziękowałem :] I dobrze bo pewnie do dziś siedziałbym tam na tym stanowisku za śmieszne pieniądze. Dziś nie muszę już codziennie wstawać i zasuwać na etacie do korpo. Budzę się rano i na koncie jest więcej pieniążków niż było wieczorem. I mam na wszystko czas. A łysy cwaniak dalej tam siedzi i myśli że ma fajnie :-)

Perform Media Poland
@qwerty 11.03.2018 09:39

Cieszymy się, że doświadczenie z nami skierowało Pana do podjecia innej formy zatrudnienia i że ma Pan teraz sporo czasu na wyrażanie swoich opinii na tego typu forach. Przykro nam niezmiernie, że w taki sposób demonstruje Pan swoje niezadowolenie z wyniku rozmowy. Proszę jednak pamiętać, że nie zawsze przeświadczenie o swoich kompetencjach wystarczy, aby przejść pozytywnie rekrutację. Życzymy powodzenia :-)

YattaMan
@qwerty 11.03.2018 09:39

Qwerty. Czy podzielisz się z nami Twoim sposobem na zarabianie?

kandydat

nie polecam, jak powiedziałem, że ma orzeczenie o niepełnosprawności to mnie odrzucili i nie zadzwonili

true
@kandydat 22.08.2016 14:50

widocznie to nie byl powod, nie chce mi sie wierzyc bo gdybys cos prezentowal to by Ci dali prace. Za sama niepelnosprawnosc roboty sie nie dostaje (wiem brutalne)

CM

Pracuję już w tej firmie od 2 lat i też jestem osobą niepełnosprawną. Nigdy nie poczułem się dyskryminowany a wręcz przeciwnie. Jestem akceptowany taki jaki jestem zarówno przez kolegów i koleżanki w pracy jak i zwierzchników. Napisze nawet więcej, dzięki ludziom z którymi pracuje czuję się jak osoba w pełni sprawa.

nigel
@CM 18.11.2016 10:52

Kurde, ja sobie myślę, że gdybyś czuł się tam "inny", to by znaczyło, że coś nie tak z tą firmą. W mojej obecnej firmie, pracuje człowiek z jedną nogą. On biega maratony o kulach. I kto jest bardziej "pełnosprawny", on czy ja ?

Ooo

Rozmowa polegała na tym żeby udowodnić że się nie znam. Rekruter (szeregowy pracownik) dobrze się bawi widać.

on

Nie polecam straszny bałagan, rekruter nie był przygotowany do rozmowy porażka

Zostaw opinię o Perform Group - Katowice

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Perform Group