Opinie o Axito Sp. z o.o. w Bielany Wrocławskie

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Axito Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Axito Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Axito Sp. z o.o. w Bielany Wrocławskie

NowyManager=PrzyjacielPrezesa

Cześć, firma tragedia, HO tylko 2 w miesiącu bo tak sobie ustalili. Wynagrodzenia - konkurencja płaci lepiej. Firma obsadzona na większości stanowisk przyjaciółmi prezesa i jego kolegami (nowi menago, specjaliści itp.) Starzy pracowanicy którzy zakładali firmę i byli od początku 85% załogi odeszła do konkurencji. Głównie przez układy układziki jak i "wizję" nowego (usunięte przez administratora)panującego Pana prezesa. Firma przynosi straty w KRS jest o tym informacja + opis - dalej to wszystko działa jakim cudem (usunięte przez administratora).. Księgowość hmmm powiem tak nic się nie dowiesz od nich, nic nie pomogą (usunięte przez administratora)

operek

no chyba masz rację bo tak to wygląda. Ostro lecą ze zwolnieniami. Produkcję tez chcą redukować czy tylko biura?

Jakie są mocne strony pracodawcy Axito Sp. z o.o.?

@operek

Zastaw się, a postaw się. Swoją drogą bardzo to słabe i mało profesjonalne jak nagle w firmie pojawiają się nowe wypasione auta, a w tym samym czasie zwalnia się wielu ludzi, bo ktoś.gdzies nie dostał dofinansowania, a firma po 5 latach istnienia nie potrafi zacząć zarabiać generując przy tym wielomilionowe straty. Popatrzcie na swoich przełożonych i zastanówcie się czy są oni kompetentni oraz do czego to wszystko zmierza. Kto mądry to już dawno stamtąd uciekl

Tosia Nowy wpis

W ogłoszeniu dla magazyniera piszą najpierw o 3-miesięcznym okresie próbnym. Na nim jakie są docelowe stawki i po nim jakie mogą występować? zastanawiam się też czy zazwyczaj są skłonni dalej kogoś zatrudniać czy jednak trzeba robić naprawę w porządku normy? Chłopak rozważa

Występują tu może jakieś nadgodziny? w ofercie dla Montera maszyn i urządzeń piszą, że pracuje się od 6 do 14 ale nie widzę więcej informacji o czymś dodatkowym, o premiach również. Zastanawiam się ile maksymalnie można zarobić?

Wyjaśnicie mi te ostatnie sugestie co do tego, że produkcje redukują? Tak ktoś tu wspomniał a normalnie widzę dostępne ogłoszenia. Myślałem wstępnie nad zgłoszeniem się, akurat na styk mam roczne doświadczenie, którego tu wymagają, ale teraz to nie wiem czy praca byłaby stabilna

Azis Nowy wpis

Firma przyniosła już kilkadziesiąt milionów złotych strat, w celu oszczędności redukują 20% pracowników. Kto ambitny to już dawno stamtąd uciekł, a połowa z tych co została to szuka sobie nowej roboty. A w tym samym czasie kierownicy (sami przyjaciele prezesa) dostają służbowe SUVy. To już sobie sam odpowiedz na to pytanie. Ostatni gasi światło...

Janek Nowy wpis

Na chwilę obecną trwają czystki w części biurowej, ale jak to nie pomoże to wkroczą na produkcję. Pracownicy już obstawiają czy Kacper poleci i jak długo utrzyma się Piotrek H. Ponoć ten kto dobrze wytypuje będzie mógł kupić mieszkanie za gotówkę bo taka kasa lezy na stole. Oczywiście zakłady przyjmuje Beatka najwieksza przyjaciółka Piotrka H klamczuszka, który knuć nigdy nie przestaje

Jakie są mocne strony pracodawcy Axito Sp. z o.o.?

On

Pozwolę sobie zacytować "to oferujemy" z oferty pracy w firmie. To chyba starczy. -stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, -atrakcyjne i konkurencyjne wynagrodzenie -pracę w miłym i zgranym zespole, w niekorporacyjnej atmosferze, -owocowe wtorki i czwartki, darmowe napoje

aaa
@On

Wow konkurencyjne wynagrodzenie. A to znaczy jakie? Dajmy na to w dziale hr jak przychodzi nowa osoba to na start jaką dostaje pensję?? Czy jak chciałabym mieć pensję 4500 zł netto to będzie tyle?

Bb
@aaa

A ile masz lat doświadczenia??

OddanyPracownikAxito

Tego nie dostaniesz w żadnej innej firmie czyli: darmowy parking. Tak było za Jacka K. Z HR. Facet potrafił wywalczyć to i owo więc ścięta po nim to "darmowy parking".

@OddanyPracownikAxito

Ten parking jest podkreślany nawet w ofertach w sekcji z benefitami. Prócz niego są też jakieś inne typy na przykład dofinansowanie do dojazdów, świadczenia i inne. jakieś jeszcze inne planujecie wprowadzać czy jednak na parkingu stanęło?

operek

Bo parking jest bardzo ważny, szczególnie jeśli jesteś kierownikiem. Bez specjalnych miejsc parkingowych kierownik musiałby stawiać swoją nową służbową furę razem z resztą plebsu. A tak to i możesz sobie na przerwie na fajce popodziwiać te piękne nowe cuda techniki. Wracasz potem do pracy z nowym zapałem i motywacją, wiedząc, że jeśli będziesz pracował wystarczająco ciężko to może i liderom kupią takie samochody.

@operek

Leszno
NowyManager=PrzyjacielPrezesa

żal
@NowyManager=PrzyjacielPrezesa

100% racji. Czasem ciężko się połapać kto jest znajomym lub rodziną kogo. (usunięte przez administratora) A pracowników, którzy stawiali tę firmę od zera się zwalnia.

@żal

Tutaj właśnie zostały wskazane teoretyczne warunki pracy w biurze? miałem właśnie problem z odszukaniem oferty do niego a chciałem się dowiedzieć z jakich działów się składają, tym czasem same oferty dla fizycznych są wystawione. Co z biurem? Jakich specjalistów zatrudnia?

Dorota

Może ktoś pracował jako kontroler jakości i tak miał, proszę o odpowiedź. Czy jeśli nie mam wykształcenia technicznego wymienionego w ogłoszeniu to mogę nadrobić doświadczeniem? Czy nie da rady?

@Dorota

Raczej tak, wykształcenie a raczej jego brak nie zdyskwalifikuje z rozpatrzenia kandydata na takie stanowisko. Z tego co widzę to dobrze mieć wykształcenie kierunkowe ale nie jest ono wyznacznikiem tego czy ktoś się dostanie na jakieś stanowisko czy też nie. A jeżeli jest już doświadczenie na podobnym stanowisku to powinno bez problemu pomóc przejść pierwszy etap rekrutacji.

Emilia

No właśnie, a jak ktoś nie ma wykształcenia, to jest opcja na to, że jak pójdzie na studia zaoczne, to firma wspomoże i jakoś dofinansuje naukę? Firma wspiera taki rozwój pracownika?

@Emilia

Niestety na dzień dzisiejszy firma nie dofinansowuje studiów. Na początku istnienia firmy, było kilku pracowników którym firma opłaciła nauczanie jednak obecnie zrezygnowano z tego. Kilku pracowników składało wnioski i zostały odrzucone.

KonewkaPolewkaOlewka
@pracownik

Był też taki jeden Pan z finansów, krótko pracował, (miał krótkie spodnie jakby od starszego brata i włoski ulizane od żelu) miał pomóc wdrażać SAP w firmie. Pod noskiem troskliwej i wspaniałej pani Beatusi towarzysz "Tola" która nic nie wiedziała :D . Uczył się za firmowe pieniążki pod okiem SAP konsultanta swojego nowego zawodu, nauczył się i uciekł. A po roku dopiero oddał służbowego laptopa. Takie cuda. Teraz już wiesz dlaczego firma nie kształci pracowników po pierwsze bo uciekną jak się nauczą A po drugie po co - oni mają za(usunięte przez administratora) pracować. :)

@KonewkaPolewkaOlewka

To był kontroler finansowy, którego wykształcenie ponoć kosztowało tyle co nowy średniej klasy samochód. Jak się nie mylę to Marcin miał na imię, a jego kształcenie faktycznie było w trybie indywidualnym tylko jakoś ktoś z przełożonych zapomniał mu dać do podpisania cyrograf na kilka lat, więc wykorzystał sytuację, a później podziękował za współpracę. Piotrek H- potwierdź lub zaprzecza bo mogę się mylić

Słuchajcie czy na każdym stanowisku jest tak jak piszą, że w innych firmach można na start mieć więcej? chyba ze to tylko operatora dotyczyło? Chce zerknąć tu na magazyn, ale jak widać i tak stawek nie podają. Kojarzycie widełki dla magazyniera? I czy praca może być uznana za adekwatna do zarobków?

Jak wygląda kwestia awansu w Axito Sp. z o.o.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Operator Maszyn?

HO tylko dwa razy w miesiącu? Mnie to niby bez znaczenia, bo i tak na CNC chce przyjść. powiedzcie jakie uprawnienia do uzyskania Pracodawca obecnie oferuje? Czy ze względu na rozwój i zdobycie doświadczenia warto przyjść? możecie poruszyć też temat zarobków? ile teraz się zarabia przy maszynach?

Janusz

Nie warto żadnego rozwoju ci wróżę kolego jedyne bedzsz się uwsteczniał a zarobki tak porównywalne jak wszędzie indziej dostaniesz więcej na start powodzenia

Czemu to zapytanie o lata doświadczenia zostało już w zasadzie przemilczane? Czy bez niego również można się podjąć zatrudnienia? pomogą wyrobić uprawnienia? W niektórych ofertach które są powystawiane widzę, że są niektóre wymagane

Brajan

Pracownik produkcji / Monter maszyn i urządzeń ma teraz wg. ogłoszenia otrzymać umowę o pracę. To czy jest to umowa od razu na stałe? I jakie są kwoty podstawy wynagrodzenia oraz premii frekwencyjnej, jak i operacyjnej?

Anonimowy

Jak z wypłatami w biurach i do którego je wypłacają?

Janusz Pracz

W środę odbyło się spotkanie miesięczne w firmie. Tak się złożyło, że był wtedy dzień kobiet. Każda pracownica dostała piękny bukiet kwiatów i bon podarunkowy do sklepu. A dziś jest dzień mężczyzn i ani słowa nikt nie powiedział w firmie na ten temat. Za to wszyscy kierownicy pojechali sobie na szkolenie. Trzeba przecież wydać resztki budżetu przeznaczonego na ten rok rozliczeniowy. Tak wygląda dyskryminacja zwykłych pracowników i mężczyzn w tej firmie. Ktoś wie gdzie można zgłosić taka dyskryminację ze względu na płeć? Przyszli kandydaci, zastanówcie się czy chcecie w takiej firmie pracować. PS. Może firma traktuje tutaj wszystkich mężczyzn jako chłopców. W takim razie czekamy z niecierpliwością na prezenty 30 września.

@Janusz Pracz

No fakt, każdy by chciał prezenty. :D Mnie ciekawi te spotkanie miesięczne. Czyli takie spotkania odbywają się raz na miesiąc? To są spotkania dla całej firmy, a może oddzielnie dla każdego działu? O czym jest tam mowa?

Ł

Kiedyś to była fajna firma, ale nieudolne kierownictwo zatrudnione po znajomości skutecznie ciągnie tę firmę na dno. Szkoda.

Aneta

ktoś wie kiedy planują utworzyć 2 zmianę na produkcji ? w ogloszeniu na montera jest o tym info ale wole się dopytac jak z planami zeby nie byc zaskoczoną, ze miesiac 1 zmiana a potem w srodku zimy bedzie trzeba wracac w nocy ...

On.
@Aneta

Na maszynach cnc cały czas są 2 zmiany. Monterzy pracują na 1 i nie widać żeby były do końca roku 2 zmiany.

Serdecznie pozdrawiam

W przyszłym tygodniu na odbyć się impreza integracyjna w godzinach popołudniowo-wieczornych. Ale niestety kierownictwo zapomniało ze produkcja działa na dwie zmiany. Więc drogi pracowniku drugiej zmiany, jeżeli chcesz iść na imprezę to weź sobie dzień wolnego albo swoje balety odrób na nadgodzinach. Biura się bawią, ty na produkcji pracuj. makówka pozdrawia

Janusz
@Serdecznie pozdrawiam

Przynajmniej biura się zintegruja,żenada to mało..... wstyd

Oczytany
@Serdecznie pozdrawiam

Prosze o ponowne przeczytanie e-maila ze zrozumieniem, a nie pisanie bzdur na goworku....

Food truck
@Serdecznie pozdrawiam

Będzie kebab, będzie impreza. Proponuje rozważyć zaproszenie byłych pracowników, przynajmniej może ktoś przyjdzie oraz koniecznie wynająć ochronę. Jak ludzie uraczą się coca colą i hamulce puszcza to może zrobić się interesująco.

...Onasis...
@Oczytany

Bzdur ... tutaj pisana jest sama prawda odnośnie imprezy niestety takie sa fakty że będą praktycznie same biura na niej IPREZA INTEGRACYJNA ...... w końcu

Na jakie wsparcie w Axito Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Aziz

Hej. Dla kobiet w ciąży, a bardziej szczegółowo to dla kobiet po ciąży stworzyliśmy mega fajny pokój dla matek karmiących. Chwilowo sekretarka zrobiła tam sobie pakamere, ale jak się taka matka pojawi to pewnie chętnie go udostępni. Chyba tyle wystarczy.

Jerzy
@Aziz

No tylko się zatrudniac mam też owocowe wtorki i czwartki napewno dobrze wplynana zdrowie dziecka ????

@Aziz

Serio? A co w takim pokoju do karmienia jest? I czy czas na karmienie to sie liczy do przerwy pracownika?

Aziz
@Emilia

Wyposażenie pokoju jest tajemnicą sekretarki, na pewno kiedyś stała tam kanapa. Resztę pytań należy kierować do HR. Nie jestem kobietą, więc nigdy nie interesowałem się czasem karmienia. Inicjatywa mega fajna, bo ile firm tak jak nasza dba o matki karmiącej.

Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny na stanowisko Operator w firmie Axito Sp. z o.o.? Jak oceniacie jego przebieg?

Generalnie z 2 etapów. Pierwsza rozmowa w agencji pracy. Standardowa gadka o niczym i kilka pytań zawodowych. Druga w zakładzie Pierwsze wrażenie typowe "korpo" z niemieckim drylem. To jest dopiero komedia w czasie tej rozmowy (jak ktoś jest kumaty) można się dowiedzieć jak wysoki jest stopień niekompetencji kadry kierowniczej. Jako standard używają całkowicie błędnych procedur za pomocą których można się władować na minę że aż miło. Z tego co się zorientowałem to mają duże braki w kumatych pracownikach szukają fachowców maksymalnie tanich wiernych jak psy i najlepiej jakby nie mieli własnego zdania a już na pewno nie wolno im go wypowiedzieć. Nie wiem kogo oni szukają bo na pewno nie myślących osób.

Łucja
@Kandydat

O jakie błędne procedury Ci chodzi?

@Łucja

Po pierwsze cały proces rekrutacji to amatorszczyzna. (szczegóły są bardzo istotne i jeszcze trzeba wiedzieć co i dlaczego jest ważne) Widać że firma młoda i nie wie jak działa przemysł obróbkowy. Dużo ludzi którym "się wydaje" że wiedzą już wszystko o wszystkim. Skoro firma jest tak profesjonalna to na pewno znajdzie się osoba która pokaże gdzie tkwi błąd, sorki mi nikt za to nie zapłaci.

Alex
@Kandydat

"Dużo ludzi którym "się wydaje" że wiedzą już wszystko o wszystkim." Coś myślę, że byś się odnalazł. Ja mam rozwiązanie. I nie chcę za to pieniędzy! Ściągnąć "Tych dwóch Niemców co fabrykę wymyślili". Gdzieś musiała zaginąć ostatnia strona projektu.

Stryjek

Ogólnie firmy nie polecam . Co innego mówią na rozmowie rekrutacyjnej a co innego jest w rzeczywistości.

pytanie
@Stryjek

Hej. A co przykładowo?

Opeoper
@pytanie

Na przykład to, że będziesz pracował przy obróbce jednostkowej i będziesz mógł się rozwijać, a dają ci zwykłą seryjną. Na przykład to, że obiecują lepszą kasę po okresie próbnym, a potem, gdy okres próbny mija to nagle, że nie, bo coś tam i jakieś wymyślanie powody. Szkoda się zwalniać z poprzedniej pracy dla czegoś takiego.

Krystyna
@Opeoper

To faktycznie nie ładnie. A powiedziałeś, że o czym innym była mowa? Jaka była reakcja?

a może słabo wypadłeś na okresie próbnym ? ;>

Mirosław
@Paweł

No ja wiem, wszyscy są słabi, wszyscy nic nie umieją, wszyscy ciency. Tylko kierownictwo najlepsze, nieomylne i wie co robi. Powinni wszystkich zwolnić, oprócz kierowników oczywiście i wtedy firma będzie prosperować super.

Łucja
@Mirosław

Zapomniałeś tylko dodać, że jeszcze skolonować tych kierowników, żeby miał kto robić. ;p A tak poważnie no chyba trafiają się jednak ludzie, co na próbnym nie ogarniają tematu? Bo alfą i omegą we wszystkim to chyba być nie można?

Weronika
@Opeoper

hmm.. to nie ma tutaj żadnych szkoleń aby móc się rozwijać?

Zaciekawiony

Ciekawe czy tutaj komentarze są anonimowe tak jak ankiety pracownicze

Zostaw merytoryczną opinię o Axito Sp. z o.o. - Bielany Wrocławskie

• Jak się pracuje w Axito Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Axito Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Axito Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 100, z czego 7 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Axito Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Axito Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Axito Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 43 ocen.
  • Ruska 51 B lok. 317
    50-079 Bielany Wrocławskie