Opinie o DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o. w Łódź

Były już pracownik

Jako osoba pracująca już kolejny rok mogę stwierdzić, że praca w tej firmie od marca 2022 zaczęła się robić męcząca. Brak organizacji, ciągłe zmiany nie przynoszące skutku i osoby zarządzające którym nie zależy na pracowniku. Liczą się wyłącznie słupki. Nie słuchacie naszych sugestii. Kierujecie się wyłącznie własną logiką, nie schodzicie do nas by wysłuchać z jakimi problemami się mierzymy każdego dnia. Okres przedświąteczny to totalny chaos. Brak logiki w zarządzaniu. Pełno pytań a w zamian informacja, że są prowadzone rozmowy. Co w zamian za pracę w weekendy? Powinniście dać ludziom możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Premia za frekwencję wyłącznie dla operatorów wózków wysokiego składu oraz pracowników magazynowych. Czy pozostałych pracowników nie trzeba motywować do efektywnej pracy? Jak chcecie zatrzymać wykwalifikowanych pracowników? Macie czas na to żeby uczyć nowych ludzi procesów innych niż kompletacja/pakowanie? I przede wszystkim ATMOSFERA. Kiedyś przychodziło się do pracy zadowolonym, pełnym pomysłów, zaangażowania. Obecnie większość patrzy by zleciło to 8 godzin bez większych zgrzytów na linii pracownik - przełożony. Do tego doprowadziliście WY - nasi zarządzający. Zejdźcie na dół, popracujcie z nami, może wtedy zrozumiecie, że nie jest to miłe spędzone 8 godzin w przyjemnej atmosferze. Zamiast organizować audyty które nie przynoszą skutku powinniście poznać nas, poznać nasze zadania, zapytać czy potrzebujemy narzędzi do usprawniania procesu. Niestety kierujecie się swoimi wytycznymi, wiedzą książkową która nijak nie przekłada się na przyjemną i efektywną pracę.

Zmiana A
@Były już pracownik

Kiedy podwyżki? Dokładacie obowiązków a kasa jaka była taka jest. Jeszcze macie czelność sprawdzać normy w miejscu gdzie nic nie działa tak jak powinno!

ŻELKI Z BIEDRONKI
@Były już pracownik

Zgadzam sie z twoja opinią , chaos , słupki i liczby , to jest ważne.Sprawdzanie norm w momencie kiedy są restarty systemów.Brak szacunku , dla pracownika . Krzyki o zwykłe podejscie do biurka .W tak zwanym pick sezon porażka , bałagan , chaos Nocka przed wigilią bez sensu , bo pracy nie było , i ludzie szli na inne procesy udawac że cos robią.Podwyżek brak , motywacji brak , zrobisz coś źle to wszyscy wiedzą , ale jak jesteś dobry w tym co robisz , brak pochwały. I ATMOSFERA - to jest hit - PLOTKI , POMOWIENIA , OBRAŻANIE PRACOWNIKA PRZEZ PRACOWNIKA .Jeśli chodzi o pracowników agencyjnych no to jest masakra, im wolno wszystko , a my za nich dostajemy opie.....Czemu?Niech mi to ktoś wytłumaczy!!!!!!!!!Ja rozumię że u nich wojna , że powinno sie pomagać , ale czemu one mogą stać i nic nie robić , a Polak jak stanie na chwile napić sie wody to jest juz rozmowa z AREA MANAGEREM. TO MA BYC RÓWNE TRAKTOWANIE - ŻART. I niech mi ktos wytłumaczy czemu każdy dobru i porządny kierownik jest wywalany ( nie mówię tu o pani LR bo jej się należało) Wiele pytań brak odpowiedzi :(

Oww
@Były już pracownik

No jeśli chodzi o premie frekwencyjną to dostaje każdy pracownik szczebla poniżej lidera, tylko nie można chorować. I myślę że tak jest w każdej firmie gdzie jest taka premia.

TRAGEDIA

Kiedy zostałam przyjęta do DHL wiedziałam że nie będzie to łatwa praca. Niestety kiedy trafiłam na dział kompletowania zamówień okazało się że jest to katorga a nie praca. Bieganie żeby tylko wyrobić się z wyłożeniem bądź kompletowaniem towaru. Liderzy cisną z wynikami (a ciężko jest to zrobić kiedy dookoła jest jeden wielki bajzel). Pracownicy ze starszym stażem pracy albo się obijają albo donoszą na nowo zatrudnionych. Jeśli chodzi o przerwy (30 min) to w trakcie biegania między alejkami musisz wypatrzeć osobę która cię na taką przerwę zapisze. Inaczej możesz mieć przerwę np. po 5 godzinach pracy. Ciężkie stare wózki do kompletowania zamówień 3/4 z niesprawną drabinką. Stare co chwile niedziałające skanery. Jeśli chodzi o skanery to ona mierzą cały czas ilość towaru który zdążyłaś/łeś skompletować. Jeśli chociaż na chwilę zatrzymasz się, bądź udasz się do toalety to oczywiście efektywność leci w dół. Warunki pracy warunkami ale przeraża mnie bezkarność niektórych pracowników, dochodziło do skandalicznych zachowań które powinny skończyć się zwolnieniem. Jednak jak się ma układy u kierownika bądź lidera to rozmowa wystarczy i można odwalać dalej ;) Jeśli szanujecie siebie jak i swoje zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne to omijajcie DHL. Współczuję osobą które nadal muszą się tam męczyć.

TRAGEDIA
@TRAGEDIA

Dodam jeszcze że skanery mogliśmy oddawać punktualnie o godzinie w której kończyliśmy pracę. Inne działy odkładały skanery i inne sprzęty z 5/10 min przed zakończeniem pracy. Niestety na kompletowaniu musiałeś być co do min na stanowisku. Jest to duży minus jeśli wracasz autobusem to będziesz miał/a 3 min na przebranie się i udanie się do autobusu. Ponieważ przed wyjściem z hali musisz zostać przeszukanym. Kolejki do wyjścia są ogromne i pod koniec pracy musisz jeszcze "bić" się o miejsce w kolejce ;)

Stokrotka

Dwa lata temu do pracy chodziło się z chęcią. Na chwile obecną brak chęci zaangażowania i czegokolwiek. Latasz od stanowiska do stanowiska . Jak taka Pani lekkich obyczajów. Pani lider Ewa Jagoda nie ma pojęcia o tym co się dzieje na dziale i co z czym się je. Zamiast dać doświadczonych i dojrzałych ludzi na to stanowisko to zaczyna robić się przedszkole. Jedni pracują na każdym stanowisku , a inni mają przywileje .

Tez ja

Prawie nikt. Ilość osób, które odeszły jest zatrważająca. Bez powodu to się nie dzieje.

Majorka

Długo myślałam nad tym czy dodać tę opinię ale uważam że muszę. Zwykle wiem że opinie dodawane na tej stronie są często przerysowane bo pisane pod wpływem dużych nerwów ale to jakie są warunki na tym magazynie chyba mnie przerosło. Po pierwsze i chyba najważniejsze - już od pierwszych dni zasiewa się w pracowniku strach że chodzą kierownicy i patrzą, że chodzą tak zwane "smyki" i patrzą... że jak nie ma pracy to musisz i tak stać i choćby udawać że robisz bo PATRZĄ. Nie można na chwilę usiąść bo PATRZĄ. I ten strach zasiewają w pracownikach wszyscy począwszy od lidera po mentora. Horror. Można by to przyrównać spokojnie do (usunięte przez administratora)... Ale to dopiero początek. Będąc na dziale Voice Collect otrzymuje się słuchawkę która po zeskanowaniu produktu np. mówi do jakiej lokalizacji należy go włożyć, ale też my, mówiąc wydajemy komendy np. żeby zamknąć tote (pojemnik) i tu zaczynają się schody. Uważam że przyjmując pracowników na dane stanowisko należy je przygotować? Otóż nie zdaniem liderów. Taka słuchawka powinna reagować na nasz głos a co za tym idzie powinniśmy zostać nagrani oraz powinien zostać nam przypisany login - NIE ZOSTAŁ. Nie zostaliśmy też nagrani. Tygodniami pracowaliśmy na cudzych loginach przez co bardzo często słuchawka nie rozpoznawała tonu naszego głosu, co rodziło olbrzymie problemy i przeszkadzało w pracy. Tunel w którym odkładało się przesyłki do odpowiednich skrzynek (totów) wyposażony jest w 6 stacji na które zjeżdżają paczki. Na jednej stacji powinien być jeden pracownik a jak było? Na 6 stacji jeden lub dwóch pracowników i bieganie z wywieszonym językiem, ponieważ na każdej stacji co sekundę zjeżdżały paczki i migały światła ponieważ rynna się zapchała i czujnik zareagował a co za tym idzie paczki zjeżdżały na tak zwane NIO co "bardzo złości lidera" jak to powiedziała jedna "mentorka" - szok. Na pytanie jak mam to zrobić żeby ogarnąć wszystkie 6 stacji odpowiedź brzmiała "nie wiem musisz". Na stołówce niewyobrażalny (usunięte przez administratora) Częściej jest w toaletach na podłogach - poważnie. Po nocnej zmianie, po posiłkach papierowe miski i talerze walały się wokół przepełnionych koszy, na podłodze resztki jedzenia - to co wysypało się że śmietnika. Dziwne ze jeszcze tam karaluchy nie biegają... na ścianach zacieki z jakiś niewiadomych płynów wyglądające jakby ktoś tam poprostu oddał mocz... na stołach pełno okruchów, rozlanych rzeczy po poprzednich ludziach - paranoja. Sanepid powinien tam wkroczyć. Na hale nie można wnosić swojego choćby bidonu z wodą - na pytanie czy dostanę taki jak wszyscy czyli z DHL bo takie można wnosić- odpowiedź nie bo nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Więc pić można było tylko z dystrybutorów które UWAGA notorycznie puste lub brak kubków. I oczywiście brak osoby odpowiedzialnej za uzupełnienie - siedź o suchym pysku lub pij z kranu w kiblu. Brak rękawiczek, oczywiście brak w całym magazynie, na pytanie skąd mam wziąć aby nie uszkodzić rąk skrzynkami - NIE WIEM. na teren magazynu nie wolno wnosić nic. To że nie wolno wnosić telefonów to jeszcze bym zrozumiała ale nie można było mieć nawet zegarka na ręku. A na ścianach zegarki - z wyładowanymi bateriami. Busy które wożą ludzi na terenie Łodzi to jakieś nieporozumienie. Stare, rozlatujące się, amortyzatorów brak. Trasy po największych dziurach. Nie daj boże siedzieć nad kołem bo jak wjedzie w dziurę to wam się oranżada z komunii odbije. Zastanawiam się na jakich wałkach te samochody przechodzą przegląd. Jedną ze spraw, która najbardziej mnie zaszokowała była groźba że jeśli ktoś nie będzie się stosował do segregacji (usunięte przez administratora) I ktoś o tym doniesie to będzie oddelegowana do przebierania wszystkich (usunięte przez administratora) - i jeszcze się chwalą że już tak było robione. Zmuszenie człowieka do grzebania w śmieciach... kolejna paranoja. Po zakończonej zmianie bieg i wyścig szczurów na łeb na szyję ponieważ do wyjścia są olbrzymie kolejki a to dlatego że ochroniarzy sprawdzających jest tylko dwóch, max trzech a trzeba nawet zdejmować buty... sprawdzenie swoją drogą rozumiem, ale na tak ogromny magazyn, mogłoby być więcej osób sprawdzających. Ale co ja tam wiem. Ogólnie bardzo bardzo odradzam.. nie polecam chyba że ktoś chce się czuc jak w (usunięte przez administratora). DRAMAT

Kamikadze
@Majorka

Abolutnie prawdziwa opinia. W 100% prawda dodałbym jeszcze ciagłe rotacje kadry zarzadzajacej i ogólnie panujący chaos.

Sławomir
@Kamikadze

Od zawsze tak było Twoim zdaniem? Ile czasu tu spędziłeś?

Ricky
@Majorka

może zamiast myślenia i pisania na forum coś zacząć działać odzywać się ? pokazać że nie można tak ludźmi poniewierać i robić co sie chce :) zauważyłem że w tej firmie ludzie są tylko mocni w gębie między sobą a gdzie potrzeba są cichutko.

@Ricky

Jestem za tym samym,musimy zacząć coś działać.Mysle że wszyscy jednogłośnie powinniśmy podjąć jeden konkretny atak.Nalezy się zastanowić jaki? Nie wiem czy wiecie ale od Nowego Roku mamy podniesione normy a wypłaty NIE.

Piszcie co Was boli. Z jakimi bolączkami sie spotkaliscie. Co w tej firmie nie gra... :)

Ktos
@Majorka

Bo to tylko cześć prawdy o (usunięte przez administratora) panującym w smyku o niekompetencji przełożonych i (usunięte przez administratora) decyzjach, o brudzie i smrodzie o czynnych 2 toaletach w całym magazynie o tym jak się traktuje pracowników długo można wymieniać

Aplikowałeś do firmy DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
SC

SC, ile?

Sc
@SC

czy to ważne

Koniec spekulacji o podwyżkach . Dla mających problem z matematyką informuję 100PLN brutto. We wrześniu 2021 busy jeżdziły oklejone zachętą do pracy z kwotą 4740 total brutto , teraz jest 4840 . Za okres 1,5 roku 100 brutto,!!! Bardzo dziekujemy za docenienie naszej pracy. Mozna wszystko ogłosić jako sukces ale może trzeba było przemyśleć słowa Reja , że POLACY nie gęsi i nie tylko swój język ale i rozum mają.. Szanowni zarządzający wierzcie mi , że zarządzanie przez konflikt jeszcze się nigdzie nie sprawdziło. Po waszych decyzjach obstawiam , że z 40-45% załogi polskiej zostanie do końca roku max 15, chyba że Wam o to właśnie chodzi bo " towarzysze" wam ogarną ten ogólny bałagan a i o nic się nie upomną ...............do czasu

Ciekawy
@czy to ważne

Dla magazynowych czy dla funkcyjnych też ?

Piątkowe spotkanie - odwyżki

Czesc! Jak myslicie, z jaka propozycja podwyzki wyjda do Nas w piatek? Obstawiam 300zl brutto :)

dno i wodorosty
@Piątkowe spotkanie - odwyżki

Zdziwieni? Ja , nie, Od nowego roku widać trend w zatrudnianiu nowych pracowników, a treraz dochodzą agencijni ludzie. Firma z premedytacją wzlekała z decyzją o braku jakichkolwiek podwyżek, chciała zyskać na czasie aby rekrutować ludzi za Buga . Niestety dla Polaków w tej firmie nie ma miejsca,

Koleś

Hejka, Czy możecie wyjaśnić na czym polega współpraca DHLa i SMYKa ? Czy obie firmy podlegają pod jedno kierownictwo ? Z góry dzięki za pomoc.

poinformowany
@Koleś

SMYK jest klientem DHLa, w Gluchowie Zalando jest klientem. DHL to podwykonawca dajacy magazyny wraz z obsluga.

Taki
@poinformowany

Dhl daje tylko ludzi . Wszystko łącznie z magazynem jest smyka.

Taki
@poinformowany

Nie podwykonawca dający magazyny. DHL to tylko obsługa klienta ludźmi,wszystko jest smyka łącznie z magazynem

LIDER

widziałam ogłoszenie ze poszukują Liderów. Czy ktos może mi napisac jakie warunki finansowe ma Lider tj. wynagodzenie brutto , realna premia , dodatki itd. Ile wynosza dodatki na swieta oraz za gruszke ?? Czy są nadgodziny ? Bedę wdzięczna za info.

Serio?
@LIDER

Poczytaj komentarze i zastanów się czy na pewno chcesz pracować w tej firmie

LIDER
@Serio?

Czy chce czy nie chce to moja sprawa. Pracowac trzeba. (usunięte przez administratora) jest w kazdej takiej firmie. Mnie interesuja finanse jakie sa.

Serio?
@LIDER

To my Cie tu nie chcemy bo za duzo juz liderow do wydawania polecen. Przyjdz jako pracownik magazynowy, pnij sie w gore i wtedy bedziesz swiadomy tego co zlecasz innym.

Xxx

Michale G., kiedy zejdziesz na dół? Należą się wyjaśnienia za zachowania Twoich podwładnych. Jak oni traktuja ludzi którzy wycieńczeni psychicznie, straszeni są i (usunięte przez administratora)? Ludzie maja swoje problemy w domach, dzieci, choroby, kredyty i inne zobowiązania a fundujecie nam takie atrakcje przez 8h. Przyjrzyj się pewnemu artyście z brodą który nie nadaje się do prowadzenia grupy w sposób ludzki.

Obserwatorka

Nazwać DHL firmą to chyba za dużo. Więcej kierowników niż pracowników. Lider, kierownik, menadzer, dyrektor i nie wiadomo kto jeszcze. Większość z nich nie ma bladego pojęcia o tym co sie dzieje na magazynie. Decyzje podejmowane są na ślepo, ciągle zmiany i bałagan w zarządzaniu. Co do formy komunikacji można by było mówić godzinami. Krzyki, nadrzędny ton, ciągłe straszenie audytami i tym że ktoś chodzi i obserwuje, aa i do tego wykorzystywanie pracowników żeby dopiec innych. Masakra! Pseudoliderki po 20 lat za ładny uśmiech które nic nie potrafią i robią to co ktoś im karze i tłumaczą się "wiem że tak nie powinno być ale tak mi kazali". To co sie dzieje w DHL to jest paranoja. Szerokim łukiem omijajcie wszelką współprace z Filipem z SC. Zagnębi Was, wykorzysta do swoich celów a później wrzuci nagane. Bardzo nie polecam!

Dd

Gdzie składać cv i czy aktualnie jest prowadzona rekrutacja ?

Aa
@Dd

Nie składać tylko szukaj roboty gdzie indziej bo tu nie ma po co przychodzić

Xyz

Idiotyczne decyzje przelozonych przekladaja sie na konsekwencje wyciagane z pracownikow.

Premie

Nie ma kasy na premie, dodatek za picksezon 2021 wyplacony w polowie a nie 2x150zl :) masakra

Andrew

Banda (usunięte przez administratora) Antyreklama logistyki. Wieczne obsunięcia w załadunku. Klika się stworzyła tu jakas w dhl robią co chcą. Szlam z mułem. Omijać dużym łukiem. Zaorać i kartofli posadzić będzie lepszy pożytek. Kto ich tu jeszcze trzyma w robocie chyba im podobny

M&ms
@Andrew

Dobrze wiedzieć. Dzięki

Pawel

Ostrzegam wszystkich przed praca w tej firmie , totalny brak szacunku do pracownika , wywolywanie wsrod pracownikow poczucia strachu teroru . Totalny (usunięte przez administratora) w stolowce i szatniach gdzie nie mozna sie przebrac taki tlok , ochrona -panowie swiata . Dziesitki liderow pseudo kierownikow i pracownikow it ktorzy biegaja po magazynie z laptopami i nic nie moga naprawic . najczesciej nic nie dziala wieszaja sie skanery tasma stoi i nikt nie potrafi naprawic , balagan tolalny , pracownicy sa wykorzystywani do granic mozliwosci . Idealna firma dla cieplych posadek znajomkow matek zon kochanek kolesi kierownikow gdzie wiedza nie wazna . 20 latki ktore robia oszalamiajaca kariere i w 2 miesiace zostaja kierownikami z wiedza zerowa. Tylko zwykly pracownik pracuje na ta bande nierobow i leserow. Panie z HR niedostepne zamykaja sie w pokojach kawka romanse i zero pracy . Co tu mowic pracownik dla nich wszystkich jest nikim .

picksezon
@Pawel

Zgadzam się, teraz jeszcze większy burdeul w związku z pick sezonem. Obiady tragiczne, notoryczny brak kubków w automatach, (usunięte przez administratora) i brak papieru w toaletach. Wymagają dyspozycyjności w sezonie, a premie dalej ucięte, i dalej zero informacji od góry co do dodatku za pracę w weekendy i świętą. Czyli dalszy ciąg ignorancji pracownia

Bernadetta

Pełen przekrój społeczeństwa. Zaczynając od ogarniętych, fajnych i zaangażowanych pracowników, którzy tracą motywację po kilku miesiącach i zorientowaniu się, ze nie mają kompletnie wpływu na to, co się tutaj dzieje .Kończąc na „Januszach”, którzy nie grzeszą inteligencją, nie znają pojęcia higieny osobistej, z brakami w uzębieniu. Ogólnie dosyć depresyjne środowisko choć firma twierdzi, ze stawia na różnorodność . Chyba jednak nie o taka różnorodność chodzi . Kto mądrzejszy to ucieka.

Robol

Pracuje tutaj od 3 tygodni i jako młody człowiek nieprzyzwyczajony do pracy śmię powiedzieć że jest łatwo. Praca chłodząco-stojąca, nie ma dużo dźwigania, gdy się zajmie pracą czas szybko leci. Wspomnę jeszcze tylko że jestem tutaj kiedy jest 4-brygadówka. Jeśli dostanę pieniądze takie o jakich wspominają, myślę że mogę polecić tą pracę. Jest trochę chaosu i niedomówień co potrafi być irytujące.

Agnieszka
@Robol

I jak zostałeś na dłużej?

Mam pytanie. Czy to normalne ze na rozmowie sprawdzili moje umiejętności jazdy wozkiem widłowym (poszlo mi bardzo dobrze) po czym mi powiedzieli ze w ciągu tygodnia ktos sie powienien odezwać. Dostałem spław? Fzy moze każda rekrutacja tak wygląda

Buła

Kasa kasą praca pracą ale dodatkowy plus to wyluzowane młode Ukrainki dużo ładniejsze od Polek i milsze ! Ale fakt do pracy się nie nadają w prace maja(usunięte przez administratora). co jasno w rozmowie o tym mówią hehe

Zostaw merytoryczną opinię o DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DHL Exel Supply Chain Sp. z o.o.