Opinie o Pramerica Życie TUiR S. A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Pramerica Życie TUiR S. A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pramerica Życie TUiR S. A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pramerica Życie TUiR S. A. w Warszawa

alan

nie jestem fanem pramerica ale poznalem firme od srodka. LP rzeczywiscie dostaja pieniadze na start. Pramerica jest czescia PFI - nie nazywa sie prudential poniewaz brytyjski pru byl tu wczesniej (poza tym, kojarzy sie negatywnie, do wygooglania dlaczego). LP bazuja na poleceniach - pramerica nie wydzwania klientow i nie umawia spotkan. To ile zarobisz zalezy od ciebie, to komu sprzedajesz rownież. Najniższa skladka wynosi z tego co pamietam 105 zł - nie jest to oferta dla najubozszych.Rotacja ludzi jest dosyc duza, ustrzymuje sie stala liczba ok 200 osob sprzedajacych. "Gwiazdy" zarabiaja naprawde spore pieniadze, idące w dziesiatki/setki tysiecy zl, zdarzaja sie jednak tez tacy, ktorzy nie zarobia nic. Pramerica ma bardzo dobrze zbudowany system szkolen - ludzie sprzedajacy juz wczesniej sa pomijani, poniewaz nie da sie wykorzenic ich nawykow sprzedawcow. LP bez problemu znajduja zatrudnienie w agencjach ubezpieczeniowych, sa cenionymi nabytkami(gros przechwytuje PZU) - srednia przyjec nowych LP to 10- 12 na miesiąc.Pokutuje zwyczaj,ze do firmy przychodzi sie tylko raz - masz jedna szanse zeby sie wykazac, jak ci sie nie uda nie mozesz wrocic. Jest to korpo, wiec prosze bierzcie to pod uwage. Jak wszedzie, ludzie sa rozni, sa "plecaki" ale na krotka mete (usunięte przez administratora)br /> Pramerica sie nie reklamuje - oprocz corocznych billboardow pokazujacych ludzi ktorzy najwiecej zarobili w danym roku- sa one wyswietlane zarowno w PL jak i na Times Square w NY - raz do roku odbywa sie tam zlot najlepszych LP z calego swiata (ludzi ktorzy wyrobili swoje normy i uzyskali status od bronze w gore). Kazdy moze sprobowac, nie kazdemu bedzie sie to podobac, jednak zarobic sie da.

@alan

p.s."dziesiątki/setki" oczywiście miesięcznie. Da się, naprawdę. Nie chce mi się wierzyć, że Pramerica proponuje ludziom z ulicy, zprzeszłościa w sprzedazy ubezpieczeń stanowiska kierownicze - z tego co mi wiadomo nie ma, nie miało i nie będzie mieć to miejsca. Na kierowników wybierani są ludzie z grona LP po pozytywnej weryfikacji przez "górę". Nikogo z ulicy na kierownika zespolu sprzedawców nikt nie zatrudni - mowa tu o ubezpieczeniach indywidualnych. Są rekrutacje na stanowiska ludzi utrzymujących tzw. polisy sieroce - polisy po ludziach zwolnionych, lub tych ktorzy odeszli.

@alan

@Alan – jak taki OBSZCZYMUR z ulicy bez doświadczenia w branży ubezpieczeniowej, wzięty prosto z łapanki, jakim jest np. eM może dostać na dzień dobry wsparcie rzędu 5 tysięcy PLN miesięcznie? Przecież to śmiechu warte i żałosne zarazem. Robić ludziom taka wodę z mózgu? Gdyby tak było ustawiałaby się tam rzesza chętnych od Warszawy aż po sam Radom. Pospolite AKWIZYTORSTWO i CZARNUCHOWO – tak to w skrócie można streścić. @ rekrutujący - wsparcie, to możecie dostać, ale rzędu 50 PLN na dofinansowanie do karty miejskiej! :-)

@Kandydat

powiem szczerze, ze po stycznosci z niektorymi LP naprawde zastanawiam sie "jak oni to robia". Trafiaja sie ludzie z lapanki, ale takich weryfikuje rynek - nie radza sobie, odchodza lub sa zwalniani. Osobiscie srednio znam sie na ubezpieczeniach, ale paru moich znajomych posiada i sobie chwali (kupili od roznych LP, sa zadowoleni). nie wydaje mi sie zeby to bylo akwizytorstwo - nikt z LP nie puka do drzwi i nie oferuje, klienci nie sa wydzwaniani przez call center i nie sa umawiani na spotkania z LP - model jest inny. nikt nikomu sie nie narzuca, nie lapie ludzi po blokach, nie wyskakuje z lodowki i nie czatuje przed zusem/szpitalem zeby wreczyc polise. Kwota 5 tys. wsparcia moze niektorych smieszyc, niektorym przeszkadzac, inni moga nie wierzyc - ale taka jest prawda. Oni naprawde dostaja te pieniadze, plus procent z kazdej oddanej polisy. p.s. nie wiem co ci ta firma takiego zlego zrobila ze tak sie pieklisz ;) sam zrezygnowalem z pracy w PFI bo niestety nie bylo mozliwosci rozwoju w kierunku ktory mnie interesowal, ale ludzi wspominam cieplo.

eM

hej Kandydat. Przecież podawałem już link, wisiał z 3-4 dni zanim go mod zdjął. Nie widziałeś - Twoja strata. I nie kłam. @arena: Przez pierwsze dwa lata Pramerica wspiera nowych LP tzw kwotą wsparcia (w moim przypadku 5000 zł/mc na rękę), ale wiem, że są i tacy którzy dostają 7-8tys. Wszystko zależy od Twojej produktywności i oceny Twoich możliwości. Koszt działalności w moim przypadku to ok 1500 zł (mam obniżony ZUS - 440 zł/mc)

@eM

@eM – po co robisz ludziom wodę z mózgu?!! Jakim cudem POSPOLITY AKWIZYTOR DOMOKRĄŻCA wzięty prosto z ŁAPANKI, nie dysponujący żadnym doświadczeniem zawodowym w branży ubezpieczeniowej może dostać 5 tysięcy na rękę miesięcznie? Za chodzenie po domach? A może za rozdawanie ulotek na ulicy, żeby pozyskać Klientów? Myślisz, że ktoś uwierzy w te Twoje OBSZCZYMURSKIE bzdury? Przecież to żałosne.

arena

Pytanie najważniejsze, czy jest jakaś podstawa, jakakolwiek? jak ktos ma ZUS prawie 1200 pln to strach jak sie miesiac nie uda a poza tym nie wszystkich stac na to zeby przez np pierwszy miesiac pracy koszty pokrywac ze swojej kieszeni. Pozdrawiam

@arena

@arena – nie m żadnej podstawy, bo to czysta AKWIZYCJA.

eM

coś nam umilkł p. Kandydat...? głupio się zrobiło, że takie niewiarygodne a jednak?

@eM

@eM – cały czas czekam na link potwierdzający wysokość Twoich akwizytorskich zarobków. Ps. Tylko pamiętaj – nie używaj Photoshopa, żeby go upiększyć.

@Kandydat

@eM – AKWIZYCYJNY DOMOKRĄŻCO – cały czas czekam na linka potwierdzającego wysokości Twoich zarobków.

Agnieszka W
@eM

witam, pieniądze na rynku są i każdy może je zarabiać, trzeba się tylko wziąć do roboty a nie tylko narzekać. Doświadczenie zawsze można zdobyć wystarczy chcieć się nauczyć, mieć pomysł na siebie i na biznes a takie firmy jak Pramerica to poprostu wspierają. Nie zawsze jest słoneczny dzien, czasami pada...(przenośnia) a wsparcie w postaci parasola zawsze się przyda, prznajmniej nie zmokniemy i będziemy mieli na zus. Pozdrawiam

Key Account Manager

Rekrutacja ukryta na key account managera. Pytania o rodzine niestosowne. Dluga rozmowa o niczym, bo nic sie nie dowiedzialam o stanowusku tylko o firmie, chociaz powtarzalam, ze zapoznalam sie z informacjami na stronie. Zaproponowano trzy kolejne spotkania informacyjne plus dwa rekrutacyjne. Odmowilam po wymuszeniu informacji, ze to dzialalnosc i po takim dziwacznym unikaniu odpowiedzi.

O wszystko - doswiadczenie, oczekiwania, rodzinę.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
eM

Kandydat, miałem tego nie robić ale domyślam się, że wielu czytelników też jest ciekawych. Poniżej link do przelewu za marzec: (usunięte przez administratora)br />

@eM

@eM – wcale nie umilkłem, tylko postanowiłem przez jakiś czas nie podnosić sobie ciśnienia, czytając posty Kaszalotów z agencji SEM-owej, podszywających się pod AKWIZYCYJNYCH PASTUCHÓW, którzy mają płacone za pisanie pozytywnych opinii o Pramerica w ramach tzw. marketingu szeptanego. Jednakże chęć ostrzeżenia innych przed tym UBEZPIECZENIOWYM SZAMBEM okazała się silniejsza, więc jestem z powrotem. Z chęcią bym zobaczył Twój ten Twój „bajoński” przelew ale jak zapewne widziałeś, link został wykasowany przez admina, więc czekam na kolejny. Ps. Mam nadzieje, że go za bardzo nie upiększyłeś w Photoshopie …?

Licencetokill
@Kandydat

Kandydat (nie wiem na co) - domyślam się, że od młodości musisz robić sobie dobrze ręką albo Mama musi to robić za Ciebie bo wyglądasz na strasznie niedor...ego frustrata. Wypisuj sobie swoje żale ale nie obrażaj ludzi bo któregoś pięknego dnia źle się to dla Ciebie skonczy... pamiętaj, że istnieje coś takiego jak adres IP

XXX

Witam, moim zdaniem Pramerica jest bardzo profesjonalną firmą. Cały proces rekrutacyjny jest bardzo profesjonalny (miałem przyjemność uczestniczyć)nie zdecydowałem się na pracę ponieważ otrzymałem bardzo atrakcyjną ofertę z mojej branży , byłem również w innych Towarzystwach na rozmowach i miałem wrażenie że uczestniczę w łapance. Sam fakt że nie zatrudniają osób z branży (choć szkoda, bo zdarzają się naprawdę dobre osoby - ale cóż te dobre rzadko szukają pracy) świadczy że nie robią łapanki a mają określone oczekiwania od kandydata. Najlepsze świadectwo każdej firmie wystawiają klienci, proszę sprawdzić którzy ubezpieczyciele mają kłopoty ze swoimi klientami, jak musi być zdeterminowany klient który pozywa Towarzystwo Ubezpieczeniowe do Sądu. Jestem Dyrektorem Sprzedaży w dość sporej firmie i naprawdę umiem ocenić procesy w firmach a szczególnie zwracam uwagę na jakość obsługi klienta. Jako klient wystawiam celującą ocenę swojej Agentce która się mną opiekuję, w poprzedniej firmie ubezpieczeniowej byłem tylko peselem który płacił za polisę.

Jan

Polecam Pramericę jak pracodawcę. Bardzo poukładana i przyjazna firma.

Jan

Nigdy nie byłem i nie będę agentem ubezpieczeniowym - przepraszam za tak pejoratywne określenie. Mam jednak doświadczenie w ubezpieczeniach ze strony back office'u. Poziom jaki prezentują Life Plannerzy z Pramerici jest zdecydowanie wyższy od średniej z branży. Opluwanie ich jakie tu odchodzi jest znacznie poniżej mułu i nie wierzę, że wynika z poziomu umysłowego autorów, a zwłaszcza jednego z nich. Ktoś zaszedł za skórę, a kultury i argumentów brak. Miłego dnia wszystkim.

@Jan

@Jan – jak tzw. Life Plannner z ŁAPANKI, będący w rzeczywistości POSPOLITYM AKWIZYTOREM może prezentować wyższy poziom, niż Handlowiec z prawdziwego zdarzenia z doświadczeniem zawodowym?

ZC
@Kandydat

Człowieku ty sie lecz. Ciagle zadajesz pytania w stylu ile zarabiasz? Wyślesz screena z potwierdzeniem zarobków? Jak pozyskujesz klientów? Wydaje mi się że masz poważny problem z samym sobą. Jeśli nie wiesz jak się pozyskuje klientów w tej branży to zapytaj wprost. Co do wysokości zarobków to nawet ktoś twierdzi że zarabia cztero lub pięciocyfrowego sumy to (usunięte przez administratora) CI DO TEGO!!! Nazywanie, czy tez ubliżanie komuś od czarnuchów świadczy o twoim niskim poziomie intelektualnym zbliżonym do ameby. Szacunku trochę do ludzi.

@ZC

@ZC – skoro takie PASTUCHY jak eM oraz Nowy piszą, że zarabiają po parę tysięcy, to naturalną koleją rzeczy jest to, iż chciałbym, ażeby się uwiarygodnili, bo w to nie wierzę, podobnie, jak cała rzesza osób czytających to forum. Niestety nie mogą tego zrobić, ponieważ są zwykłymi KASZALOTAMI AKWIZYTORSKIMI wziętymi prosto z łapanki, którym obiecano gruszki na wierzbie, a w rzeczywistości mają z tego DOMOKRĄSTWA jedno wielkie (usunięte przez administratora) br /> Domyślam się, że Ty jesteś jednym z takich SZAMBO NURKÓW!

Ja bardzo chętnie podzielę sie screnem:) pracuje tam od stycznia i jak dla mnie bardzo wysokim poziom a powyższe komentarze piszą osoby które chyba nie ogarnęły tematu. Rekrutacja ma kilka etapów i jest ma wysokim poziomie. Jest wynagrodzenie zasadnicze plus premia. Wynagrodzenie negocjujesz sam w zależności od doświadczenia ; widocznie osoby które nie dostały podstawy były mega słabe ha ha) moja Podstawa to 6.000 i z duma moge sie pochwalić ze z premia zarobiłam 9.000 brutto. Także sory aLe jak pracujesz ( i nie jako akwizytor) to można w tej formie Duzo zarobić

@Nowy

@Nowy – cały czas czekam na linka ze screenem potwierdzającego wysokość Twoich zarobków. Ps. Tylko nie używaj Photoshopa, żeby dodać jedno zero więcej. :-)

@Nowy

@Nowy – doczekam się screena z wysokością Twoich bajońskich zarobków, czy też uznałeś, że nie masz się czym chwalić, bo jesteś takim samym AKWIZYCYJNYM PASTUCHEM, jak Twój POBRATYMCA - eM?

Dj Hywel
@Nowy

Widac ze Ty kolego chodziles za mlodu z ulotkami na pigalaku a po godzinach w parku skaryszewskim z chlopakami w krzakach dlugopisy skrecales!!! Ludzie zacznijcie myslec !!!

Papa
@Kandydat

Pewnie się nie doczekasz, takich informacji zapewne nie można ujawniać, w większości firm jest to niezgodne z regulaminem. Wpadłem na ten wątek zupełnie przypadkowo, nie znam firmy ani zarobków. Natomiast jestem zszokowany poziomem chamstwa jaki prezentujesz w czasie całej dyskusji. Nie przebierając w słowach obrażasz setki tysięcy ludzi pracujących w branży ubezpieczeniowej. Nie tylko w tej firmie, obrażasz agentów ubezpieczeniowych we wszystkich firmach. Nie jestem agentem ale znam tą pracę znam ludzi i wiem jak ciężki to kawałek chleba. Wracając jednak do Ciebie Drogi Hejterze chciałbym Cię poinformować że to co robisz jest niezgodne z prawem i karane z urzędu. Jeśli ta firma ma dział prawny to zapewne zapuka do Ciebie za chwilę policja. Na koniec jedno dobre pytanie: co ci się tak bardzo w życiu nie udało że wyładowujesz swoje frustracje w sieci ?

Motylek
@Papa

Wyładowuje frustracje? Dobre sobie. Jeśli firma przyjmuje na stanowisko inne, niż podaje w ogłoszeniu to według ciebie trollu z HRu jest to zgodne? Dobre sobie.

eM

Wpadłem dziś z ciekawości poczytać co kandydat powypisywał, ale widzę, że nic nowego :) choć nie, doszło: chlewokrążcy - ciekawe słowo. rozumiem, że potencjalnych Klientów nazywasz świniami, tak? :) Jak już pisałem, nie chcę się wypowiadać za inne miasta. Ja pracuję w W-wie, jeżdżę swoim prywatnym autem, dzwonię z prywatnej komórki - wszystko rozliczam w kosztach działalności jak każdy normalny przedsiębiorca. Nie mam zadęcia na milionera, wystarcza mi to na co się umówiłem z firmą, i co regularnie wpływa na konto. Ja z kolei wypełniam swoje plany sprzedażowe i wszystko gra. Kompletnie nie rozumiem tych pomyj wylewanych na Pramericę. I zaznaczam raz jeszcze: ja mówię o pracy w W-wie, nie mam pojęcia jak jest gdzie indziej. W moim oddziale atmosfera jest super, wszyscy niezależnie od stażu i stanowiska traktuję się fair a wręcz po kumpelsku. W pracy nie ma spinki i wszyscy sobie pomagamy. Nigdy nie pracowałem w Firmie z taką atmosferą i z takimi ludźmi, jeśli gdzie indziej jest gorzej to tylko współczuję. Na mój oddział nie dam złego słowa powiedzieć. Co do samych rekrutacji: może faktycznie dla części osób "rekrutacja ukryta" to jakaś forma zawodu czy rozczarowania. Rozumiem to. Natomiast rozumiem też, że branża ma w Polsce taką a nie inną opinię i ogłaszając się: jest praca w ubezpieczeniach zapewne wyniki rekrutacji byłyby słabe pomimo, że Pramerica działa ZUPEŁNIE inaczej niż cała gama towarzystw konkurencyjnych. Co do stanowisk managerskich: w amerykańskim modelu pracy i kariery zupełnie naturalne jest, że człowiek uczy się na róznych stanowiskach i często zaczyna od "dołu" drabiny. Przykładowo: Life Planner z 1-2 letnim stażem ma duża wiedzę, jeśli trafi pod manago bez doświadczenia w tej branży, nie znającego modelu i procedur - jaki to ma sens? Zanim zaczniecie pisać o oszustwach, kombinacjach, mataczeniu - pomyślcie trochę... To nie boli. Pozdrawiam!

@eM

@eM – ponawiam pytania, na które nie odpowiedziałeś: 1. W jaki sposób pozyskujesz Klientów? Nagabujesz rodzinę, znajomych, rozdajesz ulotki pod Rotundą, czy chodzisz po klatkach schodowych? 2. Która renomowana forma zatrudnia ludzi bez doświadczenia z łapanki, żeby ich uczyć zawodu? 3. Dlaczego Pramerica nie podaje swojej nazwy firmy na pracuj.pl, tylko jest to rekrutacja ukryta? W Czy ta jakże renomowana firma ma coś do ukrycia? 4. Dlaczego rekrutacja wygląda tak, że nieomalże proszą się, żeby u nich pracować, a w każdej renomowanej firmie powinno być zgoła odwrotnie? 5. Dlaczego nie oferują stałej podstawy, co jest niepisaną zasadą na stanowisku Przedstawiciela Handlowego, tylko prowizję uzależnioną od ilości wciśniętych polis? 6. Czy nie pachnie to pospolitym AKWIZYTORSTWEM? 7. Ile dokładasz do interesu, jak w ciągu miesiąca nie wciśniesz żadnej polisy? 8. Pochwalisz się screenem z wysokością swoich zarobków? 9. Dostałeś samochód służbowy, co by efektywniej pozyskiwać Klientów, czy też zadowalasz się dofinansowaniem do doładowania do karty miejskiej, o ile Pramerica oferuje takie „luksusy”? 10. Posiadasz wygodne buty do pokonywania kilometrówek od przystanków do Klienta? 11. Abonament służbowy jest, czy doładowują Nokię 3310 na kartę za każdą sprzedana polisę? 12. Dostałeś laptopa, czy za biuro służy notes i długopis? 13. A może masz jakaś sekretarkę, która rozplanowuje Ci spotkania z Klientami, czy też zadowalasz się Renata Grabowską? :-)

@eM

@eM – AKWIZYCYJNY OBSZCZYMURZE DOMOKRĄŻCO ... Sorry, chciałem napisać LIFE PLANNERZE ... Cały czas oczekuje odpowiedzi na moje pytania.

@eM

@eM – AKWIZYCYJNY PASTUCHU – cały czas oczekuje odpowiedzi na moje pytania.

Ubawiony
@Kandydat

Ale ubaw !! Dawno nie czytałem tak idiotycznych wpisów ! Pracuję wprawdzie w firmie konkurencyjnej ale taki bełkot jak sprzedaje ten "kandydat" świadczy o tym,że albo go wylali z Pramerica albo odstrzelili w procesie rekrutacji. Możesz sobie PALANCIE pisać co chcesz o Pramerica ale nie obrażaj ludzi pracujących w tym zawodzie,bo nie masz BARANIE o tym zielonego pojęcia . Sprzątaj sobie dalej czy czyść buty - obojętne jaka jest twoja ambitna profesja , ale nie wtrącaj się do branży której twoja jedyna komórka mózgowa nie jest w stanie pojąć. Ludzie którzy to czytacie , mam nadzieję,że widzicie jak na tacy ,że to ZWYKŁY BURAK i na dodatek ĆWIKŁOWY.

@Ubawiony

@Ubawiony - przecież każdy czytając Twój post jest się w stanie domyślić, że nie jesteś z żadnej konkurencji. Jesteś pospolitym BAGIENNYM OBSZCZYMUREM AKWIZYCYJNYM zatrudnionym w Pramerica, któremu karzą upiększać rzeczywistość dopłacając do SŁOIKOWEGO STYPENDIUM, które nie wystarcza nawet na opłacenie ZUS-u. Prawda obnażająca Twój MURZYŃSKI UBEZPIECZENIOWY CZARNOGRÓD boli najbardziej. Zapewne efektem tego jest problem z rekrutacją nowych AKWIZYTORÓW z łapanki. Na szczęście ludzie czytają wpisy, które ich przed tym przestrzegają. Reasumując jesteś zwykłym PASTUCHEM wziętym z ŁAPANKI, który robi za DOMOKRĄŻCE. Jeżeli jest inaczej i chcesz się wykazać elokwencją - odpowiedź na poniższe pytania, które zadałem Twojemu pobratymcy – eM. 1. W jaki sposób pozyskujesz Klientów? Nagabujesz rodzinę, znajomych, rozdajesz ulotki pod Rotundą, czy chodzisz po klatkach schodowych? 2. Która renomowana forma zatrudnia ludzi bez doświadczenia z łapanki, żeby ich uczyć zawodu? 3. Dlaczego Pramerica nie podaje swojej nazwy firmy na pracuj.pl, tylko jest to rekrutacja ukryta? W Czy ta jakże renomowana firma ma coś do ukrycia? 4. Dlaczego rekrutacja wygląda tak, że nieomalże proszą się, żeby u nich pracować, a w każdej renomowanej firmie powinno być zgoła odwrotnie? 5. Dlaczego nie oferują stałej podstawy, co jest niepisaną zasadą na stanowisku Przedstawiciela Handlowego, tylko prowizję uzależnioną od ilości wciśniętych polis? 6. Czy nie pachnie to pospolitym AKWIZYTORSTWEM? 7. Ile dokładasz do interesu, jak w ciągu miesiąca nie wciśniesz żadnej polisy? 8. Pochwalisz się screenem z wysokością swoich zarobków? 9. Dostałeś samochód służbowy, co by efektywniej pozyskiwać Klientów, czy też zadowalasz się dofinansowaniem do doładowania do karty miejskiej, o ile Pramerica oferuje takie „luksusy”? 10. Posiadasz wygodne buty do pokonywania kilometrówek od przystanków do Klienta? 11. Abonament służbowy jest, czy doładowują Nokię 3310 na kartę za każdą sprzedana polisę? 12. Dostałeś laptopa, czy za biuro służy notes i długopis? 13. A może masz jakaś sekretarkę, która rozplanowuje Ci spotkania z Klientami, czy też zadowalasz się Renata Grabowską? :-)

@eM

@eM – KASZALOCIE - jak tam się rozwija Twoja kariera AKWIZYTORSKA? Ile polis już wcisnąłeś rodzinie i znajomym? Ps. Nie bolą nogi od chodzenia po domach?

LP
@Kandydat

Jestem Klientem Pra od 12 lat, a pracuję w niej jako agent/LP od prawie 9 lat i widzę, że dorobiliśmy się hejtera pełną gębą. Jednak odpowiem na Pana pytania (lista w poście powyżej) Panie "kandydacie": 1. Klienci mnie polecają. 2. Nie wiem czy jeszcze jakaś tak robi. 9 lat temu pracowałem w branży przemysłowej. 3 i 4. Nie wiem, nie zajmuję się rekrutacją. 5. Nie pracuję na etacie tylko prowadzę działalność gospodarczą więc żadnych podstaw nie oczekuję. 6. To są ubezpieczenia, a nie perfumeria. 7. Nie dokładam. Doręczam średnio 8-10 polis miesięcznie. 8. I tak Pan nie uwierzy. Polecam wygooglanie stowarzyszenia MDRT i sprawdzenie jakie są wymogi dla Polski. Jestem powyżej minimum od paru lat więc może Pan łatwo policzyć ile to miesięcznie wychodzi. 9. Nie 10. Korzystam z samochodu. 11. Nie ma. Są dofinansowania. 12. Tak 13. Nie mam. Natomiast tutaj znajdzie Pan definicję, bardzo ważnego słowa, które Pana dotyczy (pomówienie): Art. 212 § 1 Kodeksu karnego : Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w§ 1 za pomocą środków masowego komunikowania. podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Uprzejmie informuję, że w dniu jutrzejszym zapis Pana żałosnych wypowiedzi wysyłam do działu prawnego naszej firmy. Oczywiście zdaje Pan sobie sprawę z tego, że wszystko co do sieci wejdzie już na zawsze w niej zostanie z treściami i adresami IP włącznie. Chętnie odpowiem na ewentualne Pana pytania o ile będą merytoryczne i pozbawione epitetów. Życzę miłego wieczoru.

XXX

Powinieneś skorzystać z lekarza,

@LP

@LP – przecież każdy czytając Twój post jest się w stanie domyślić, że wynajęła Cię agencja SEM-owa, ażeby sztucznie upiększać rzeczywistość, a Twoje wypociny odnośnie rzekomego pomówienia skopiowane ze strony domorosłych adeptów prawa są żałosne i nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Innymi słowy – możesz mi naskoczyć.

Szczur
@eM

Nie współpracujcie z Pramericą bo wycisną was jak cytrynę i wyrzucą. A Ci wyznawcy Pramerica co jeszcze pracują i tu piszą to jeszcze nie są świadomi jak mogą być wydymani przez Pra zgodnie z umową agencyjna którą każdy LP musi podpisać bo jak nie to przestaje pracować patrz p 11.5.4 Możecie mieć nawet 2000 klientów i 15 lat pracy nic to nie da jeśli będziesz mieć przerwę w sprzedaży (z różnych przyczyn, podróż, sprawy osobiste, zdrowie) Baran wywalony 2 tygodnie po złamaniu kręgosłupa po 10 latach pracy nic, zero mu dali. Chłop nie miał zdrowia na walkę w sądach jedynie za złamany kręgosłup mu z ubezpieczenia wypłacili. A kto pamięta Liska wywalonego przy pogromie mirowa, który dostał wylwu w 3 dzień po rozwiązaniu umowy. A kto pamięta Łukasza, który po wywaleniu rzucił się pod pociąg... może nikt nie pamięta bo na pogrzebie były tylko 2 osoby z firmy. O tym się nie mówi bo po co odstraszać nowy narybek. A Hofmanka po tylu latach pracy, gdy wiek już nie pozwalał na taką orke została wywalona. Można mnożyć przykłady tej podłości.

jakotako

super firma (sarkazm), podtatusiali panowie zgrywający krezusów, ile to oni nie zarobią w miesiąc, w rok to przeciętny life planner wyciąga 180 tys pln. I to wszystko bez problemu bo przecież sam pracujesz na swój sukces. Takie teksty to były modne we wczesnych latach 90-tych w amway, oriflame i rainbow rzdawali takie kasety, żeby sobie sluchac w domu i się indoktrynować. Ale pobudka! mamy druga dekade 21 wieku! Koleś w butach "borsukach" i garniaku od próchnika z zegarkiem za 1500 pln nie brzmi wiarygodnie opowiadając o tych setkach baniek rocznie. Sami nawet nie wiedzą gdzie pracują i co robia, raz Pramerica, raz Prudential, raz z USA, raz z UK, raz, że to ubezpieczenia, raz, że 40 produktów, w tym inwestycyjne... Ogolnie wszyscy sa tam milionerami, ale zupełnym zbiegiem okolicnosci jezdza tramwajem nr 25 na Annopol gdzie mieszkają w 43 m2 w bloku z wielkiej plyty z karaluchami we czworo i psem. Każdy z panów dziadkow leśnych ma za sobą swietlana karierę w sprzedaży jako co najmniej head of sales albo head of region na europe wschodnia zachodnia czy inne brednie wyssane z palca na poczekaniu. Z takich stanowisk nie spada się na agenta ubezpieczeń w podrzędnym oddziale oddzialu polskiej firmy-corki, która nie ma nic wspólnego z glowna korporacja. STRATA CZASU, STRATA PIENIEDZY I NERWOW, CHHYBA, ZE KTOS LUBI SLUCHAC BAJEK NA DOBRANOC I MIEC DO CZYNIENIA Z POSPOLITYM PLEBSEM. AHA, UWAGA, NAWET PO ODMOWIENIU WSPOLPRACY WYDZWANIAJA I NAGABUJA ZEBY DO NICH PRZYJSC. UWAGA NA TYCH DZIADOW.

@jakotako

@Jakotako – dzięki za konkretny i rzeczowy opis. Sam bym tego lepiej nie ujął. :-) @Grom & @eM & @pozostali CHLEWOKRĄŻCY z Pramerica Życie TUiR S. A. – nie wstyd Wam tego, że Wasze OBWOŹNE AKWIZYTORSKIE MURZYŃSTWO zostało tak dobitnie obnażone?

Witam, zgadzam się z powyższą odpowiedzią. Ja też zostałam poinformowana, że zostałam zaproszona na spotkanie rekrutacyjne na stanowisko menagera. Zaznaczam, że mam długoletnie doswiadczenie w sprzedaży na stanowiskach kierowniczych. Na rozmowie rekrutacyjnej dowiedzialam się, że owszem - menagerem to ja mogę się stać jak pokaże na co mnie stać. Czyli zacznę od najniższego szczebla kariery w tej firmie. Jestem wkurzona, bo zostałam nabita w butelkę! Straciłam czas, który mogłam spożytkować znacznie lepiej. Nie rozumiem - jak "porządna firma" może tak oszukiwać potencjalnie przyszłych kandydatów!!!! Wielki minus za oszustwo i matactwo! I to w dodatku w firmie gdzie podobno głównym wyznacznikiem pracy jest lojalność, zaufanie i prawda!!! Żenada. Aż boje sie pomysleć o tych wszystkich , biednych klientach....,

Prawie Manager Zespołu

Powiem krótko niepoważne podejście do poważnych ludzi. A tak w skrócie: Zostałem umówiony na spotkanie rekrutacyjne na stanowisko Managera Zespołu. Nadmienię że posiadam wieloletnie, poparte sukcesami i udokumentowane doświadczenie od szeregowego sprzedawcy, przez wszystkie szczeble awansu, aż do stanowiska Dyrektora Działu Sprzedaży na całą Polskę. Stawiłem się na wskazaną godzinę we wskazanym miejscu i jakież było moje zdziwienie gdy wokół mnie mnóstwo młodych niedoświadczonych ludzi szukających swojej pierwszej pracy. Pytam: Może trafiłem na nieodpowiednie spotkanie? Proszę o wskazanie mi właściwego miejsca spotkania... Pada odpowiedź: "Przecież od czegoś musisz zacząć!" Jednym słowem ŻENADA, Mam nadzieję, że czytają ten wpis osoby decyzyjne w Pramerica, i wszystkie mądre, doświadczone, które zapracowały na swoje CV i rozważają kontynuację swoich celów życiowych w tej firmie. Moim zdaniem nie warto, strata czasu, a jak ktoś chce to niech ocenia sam, ja nie mam zamiaru tracić czasu, gdyż czas to pieniądz. Moje nowe doświadczenie: Nie trać czasu dla kogoś, kto nie docenia czasu, który jemu poświęciłeś.

Luzik

zbanować Groma, barana który nie ma pojęcia jak jest w innych firmach. zadomowił sie w pramerica i udaje zadowolonego, bo nie wie ze może być lepiej. popieram Kandydata. pramerica- przykład wyzysku w żal.PL

Luzik
@Luzik

"Uczy zawodu"?- akwizycja to nie zawód, tylko przykład wyzysku w PL "zabieranie ludzi konkurencji" - jest na porzadku dziennym, płacisz więcej, masz doświadczonego pracownika z branżny. Podsumowując, kto Ci przyjdzie do pramericy? przeciez nikt z PZU , Warty itp.

Grom

Zazwyczaj nie reaguję na tak żenujący poziom autora wpisów, w związku z tym zwracam się do ewentualnych czytających , zainteresowanych rzeczywistą opinią na temat firmy.Zwróćie proszę uwagę na poziom zaangażowania na tym forum osoby o nicku "kandydat". Wpisy są zdominowane przez tego osobnika, pewnie nie przez przypadek - być może na czyjeś zlecenie, a być może wynika to z frustracji z powodu pozostania jedynie "kandydatem".Pracuję w tej firmie spokojnie już dłuższy czas, mam się naprawdę dobrze i uważam,że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Firma ma bardzo wysoką renomę jeśli chodzi o zasady współpracy,pięciokrotnie (w latach: 2005, 2006, 2009, 2010 i 2012) otrzymała tytuł „Najlepszy Pracodawca Roku”.Ktoś , kto w ogóle ma pojęcie o branży doskonale wie ,że wszystkie firmy ubezpieczeniowe zatrudniają na zasadach umowy o współpracę i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.Dla wielu moich kolegów z pracy i dla mnie to błogosławione rozwiązanie , bo płacimy tylko minimalny ZUS i nie musimy się martwić,że wpadniemy w wyższą skalę podatkową ,bo większość z nas wybrała podatek liniowy.To tylko świadczy o tym ,że nasze dochody są na słusznym poziomie i o to przecież chodzi.Praca nie jest łatwa, ale nikt "nikomu nic nie wciska",ani "nie chodzi po domach".Spotkania są zawsze wcześniej umówione i klienci sami o nich decydują.Ktoś , kto pisze takie bzdury jak ten pożałowania godny kandydat jest poprostu zwyczajnym matołem.Nie chcę się zniżać do jego poziomu i dlatego hamuję już emocje.Praca ma duże perspektywy, bo z pewnością większość ludzi jest świadoma konieczności zadbania o swoją chociażby emeryturę czy o zabezpieczeie finansowe na wypadek jakiejś tragedii.Jakoś wszyscy rozumieją konieczność ubezpieczenia np.samochodu i traktują to jako normę.Życie jest większą wartością i coraz więcej ludzi to czuje. Dlatego Drodzy Czytający zachęcam Was do spotkań rekrutacyjnych jeśli macie taką propozycję , Pramerica to super firma i nie dajcie się manipulować jakiemuś oszołomowi typu "Kandydat". Sprawdźcie sami,nic to nie kosztuje a macie szansę na własną opinię .Nie ma wprawdzie etatu , ale się dobrze zarabia i naprawdę fajnie pracuje.

@Grom

@Grom – zapomniałeś napisać kilku zasadniczych aspektach. Mianowicie w jaki sposób pozyskujesz Klientów? Nagabujesz rodzinę, znajomych, a może rozdajesz ulotki pod Rotundą? Piszesz, ze firma ma bardzo wysoką renomę odnośnie współpracy, zatem pojawia się pytanie, dlaczego zatrudnia ludzi bez doświadczenia z łapanki? Dlaczego rekrutacja wygląda tak, że nieomalże proszą się, żeby u nich pracować, a w firmie z renomą powinno być odwrotnie? Dlaczego nie oferują stałej podstawy, co jest niepisaną zasadą na stanowisku Przedstawiciela Handlowego, tylko prowizję uzależnioną od ilości wciśniętych polis? Czy nie pachnie to pospolitym AKWIZYTORSTWEM? Ile dokładasz do interesu, jak w ciągu miesiąca nie wciśniesz żadnej polisy? A może pochwalisz się screenem z wysokością swoich zarobków? Dostałeś samochód służbowy, co by efektywniej pozyskiwać Klientów, czy też zadowalasz się dofinansowaniem do doładowania do karty miejskiej, o ile Pramerica oferuje takie „luksusy”? Posiadasz wygodne buty do pokonywania kilometrówek od przystanków do Klienta? Dostałeś laptopa i telefon służbowy, czy za biuro służy notes, długopis i karta pre-paid? A może masz jakaś sekretarkę, która rozplanowuje Ci spotkania z Klientami, czy też zadowalasz się Renata Grabowską? Reasumując – OSZOŁOMEM, to jesteś Ty, bo każda choćby średnio ogarnięta osoba wie, że to AKWIZYCYJNE MURZYŃSTWO! @rekrutujący – omijajcie to CZARNUCHOWO z daleka!

@Grom

@Grom – w uzupełnieniu do moich wcześniejszych pytań – domyślam się, że jak podpisałeś Umowę o współpracy, to zobligowałeś się do tego, że Pramerica będzie Cię miała na wyłączność, zupełnie, jak CZARNUCHA za czasów niewolnictwa? To, że jak nie wciśniesz polisy rodzinie tudzież znajomym albo przypadkowym osobom, to nawet na ZUS nie zarobisz jest kwestią oczywistą, jednakże zastanawia mnie, jakie masz obwarowania co do wypłaty prowizji? Dostajesz ją od razu w całości, czy jest ona rozkładana na ilość miesięcy w zależności od długości wciśniętej polisy? Nie zanegujesz, że Pramerica będąca „najlepszym pracodawcą roku” zdaje sobie sprawę, że Klient może przestać płacić miesięczne składki, a wtedy musi znaleźć Jelenia, na którym sobie to odrobi? Reasumując – jesteś zwykłym AKWIZYTORSKIM OBSZCZYMUREM, podobnie, jak Twój pobratymca eM i inni FRAJERZY, którzy dali się wrobić w to SZAMBO. Nazywacie się Life Plannerami tudzież Przedstawicielami Handlowymi, a prawda jest taka, że nie macie nic wspólnego z żadnym poważnym szanującym się stanowiskiem. Jesteście POSPOLITYMI NURKAMI BAGIENNYMI Z ŁAPANKI. Tkwicie w tym UBEZPIECZENIOWYM SZAMBIE i liczycie, że uda Wam się coś zarobić, a prawda jest taka, że tkwicie w GÓWNIE przykrytym wyimaginowanymi pieniędzmi, których nigdy nie zobaczycie!

GROM
@Kandydat

Gościu, sam sobie wystawiasz świadectwo. Jestem przekonany,że wszyscy ,którzy to czytają doskonale widzą,że potrzebujesz pomocy terapeutycznej i że twoje komentarze wynikają z głębokich kompleksów .Nie stresuj się tak, bo zrobisz się brzydki - jak wiadomo złość piękności szkodzi.I wtedy rzeczywiście nikt nie będzie cię chciał zatrudnić nawet na obszczymura. Staram się zrozumieć twój ból i cierpienie powodujący stałą gotowość do opluwania mojej firmy .Proszę też czytających to forum o wzięcie poprawki na stan psychiczny "kandydata".To rzeczywiście jakieś sfrustrowane biedaczysko.Nie zniżam się tego poziomu .Nie dajcie się zmanipulować choremu człowiekowi . Posłuchajcie tych, którzy pracują w Pramerica - skoro chce nam się pisać na tym forum, to znaczy ,że jesteśmy dumni z pracy dla tej firmy.I tak jak pisałem wcześniej sprawdźcie to sami , bo wtedy najlepiej wyrobić sobie własne zdanie. Gwoli wyjaśnienia - Pramerica zaprasza do współpracy osoby bez doświadczenia w branży, żeby uczyć ludzi zawodu a nie walczyć z ich nawykami z poprzednich firm .Nie zabiera ludzi konkurencji,to chyba dobrze o niej świadczy czyż nie ?..

@GROM

@GROM – jestem przekonamy, że wszyscy, którzy to czytają doskonale wiedzą, że jesteś AKWIZYTORSKIM KASZALOTEM, a Twój brak odpowiedzi na moje pytania dobitnie świadczy o tym, że wstydzisz się napisać prawdy o tym UBEZPIECZENIOWYM SZAMBIE, w jakim przyszło Ci brodzić po same uszy. Jeżeli się mylę, to udziel odpowiedzi na poniższe pytania: 1.W jaki sposób pozyskujesz Klientów? Nagabujesz rodzinę, znajomych, rozdajesz ulotki pod Rotundą, czy chodzisz po klatkach schodowych? 2.Która renomowana forma zatrudnia ludzi bez doświadczenia z łapanki, żeby ich uczyć zawodu? 3.Dlaczego Pramerica nie podaje swojej nazwy firmy na pracuj.pl, tylko jest to rekrutacja ukryta? W Czy ta jakże renomowana firma ma coś do ukrycia? 4.Dlaczego rekrutacja wygląda tak, że nieomalże proszą się, żeby u nich pracować, a w każdej renomowanej firmie powinno być zgoła odwrotnie? 5.Dlaczego nie oferują stałej podstawy, co jest niepisaną zasadą na stanowisku Przedstawiciela Handlowego, tylko prowizję uzależnioną od ilości wciśniętych polis? 6.Czy nie pachnie to pospolitym AKWIZYTORSTWEM? 7.Ile dokładasz do interesu, jak w ciągu miesiąca nie wciśniesz żadnej polisy? 8.Pochwalisz się screenem z wysokością swoich zarobków? 9.Dostałeś samochód służbowy, co by efektywniej pozyskiwać Klientów, czy też zadowalasz się dofinansowaniem do doładowania do karty miejskiej, o ile Pramerica oferuje takie „luksusy”? 10.Posiadasz wygodne buty do pokonywania kilometrówek od przystanków do Klienta? 11.Abonament służbowy jest, czy doładowują Nokię 3310 na kartę za każdą sprzedana polisę? 12.Dostałeś laptopa, czy za biuro służy notes i długopis? 13.A może masz jakaś sekretarkę, która rozplanowuje Ci spotkania z Klientami, czy też zadowalasz się Renata Grabowską? :-) Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Udowodnij merytorycznie wszystkim czytającym to forum, że nie jesteś POSPOLITYM NURKIEM BAGIENNYM wziętym z łapanki, tylko Life Planerem pełna gębą. :-)

@GROM

@Grom & @eM & @pozostałe OBSZCZYMURY z Pramerica Życie TUiR S. A. – nie wstyd Wam tego, że Wasze KŁAMSTWA zostały dobitnie obnażone? Powyższe posty osób, które miały nieprzyjemność uczestniczyć w rekrutacji dobitnie potwierdzają, że to AKWIZYCYJNE OBWOŹNE AMATORSKIE MURZYŃSTWO PROSTO Z ŁAPANKI!

lala

ja tez bylem wczoraj. Ogłoszenie MANAGER ZESPOŁU,.rekrutowali w Krakowie. Biuro maja w Krakowie a debile organizują spotkanie w hotelu Galaxy w restauracji na 1 piętrze. Rozmowa z Panią Czarną ok 35-40 lat, z wyglądu solara troche, do ukarania ch-.ujem do du-py. Rozmowa taka ze ani nie pytała o wynagrodzenie , tylko opowiadała brednie ze trzeba sie dobrze poznac. ze jest 5-6 etapów rekrutacji i ze zadzwoni wieczorem co dalej. kicham na taką pracę. myslalem ze zwolnie się z obecenj i znajdę lepszą jako manager i kierownik a tu takie bajkopisanie. tak jak wspomnialem , mogę ją ukarać i podać jej pałe co najwyżej hahahah

luzik

zadzwonilem do osoby rekrutacyjnej z pytaniem i stwierdzeniem: ze w zasadzie nie rozmawialismy o finansach i rodzaju umowy.i czy proponuja umowe o prace czy na dzialalnosc, Odpowiedz osoby tej byla: ze dowiem sie na spotkaniu. a ja na to: ze wolalbym ograniczyc koszty paliwa i stratę czasu jezeli to nie jest umowa o pracę. Osoba rekrutujaca z wkur...ionym glosem ze to jest spotkanie informacyjne czy chce przyjsc czy konczymy wspolpracę, a ja na to z ponowieniem pytania czy mi powie przez telefon o umowach czy nie. Ona ze nie , wiec powiedzialem jej nie dziekuje. hehehe,wczoraj naszczescie bylem na tej rozmowie po drodze wracajac z innej , wiec nie zbawilo mnie to. pramaerica= szajs..:D, jeszcze jej powiedzialem w prost ze czytalem na goworku opinie i ponic jest to praca handlowa a nie menagera zespolu. chyba tym goworkiem najbardziej sie wnerwila , heheh. ma szczescie ze nie dowiedzialem sie tego osobiscie bo nie mial bym litosci i jeszcze by doszło do mega obrazy lub rekoczynów heheh

@luzik

@luzik & @lala – potwierdza się to, co napisałem powyżej, a mianowicie że jest to pospolite AKWIZYCYJNE MURZYŃSTWO nie mające nic wspólnego z pracą Przedstawiciela Handlowego. Szukają sobie FRAJERÓW z łapanki bez doświadczenia w branży ubezpieczeniowej, którzy godzą się robić u nich za DOMOKRĄŻCE. Nie oferują stałej pensji, tylko prowizje uzależnioną od ilości wciśniętych polis rodzinie oraz znajomym. Nie oferują też żadnej bazy potencjalnie zainteresowanych Klientów. Prędzej można buty zedrzeć, niż na tym OBWOŹNYM MURZYŃSTWIE coś zarobić. Nawet na opłacenie ZUS-u nie starczy. @rekrutujący – omijajcie to CZARNUCHOWO z daleka!

luzik

znalazłem czas doczytalem wątki wyżej, zostala zaproszony na 2 rozmowe do biura, zaraz dzwonie do osoby rekrutującej, ze rezygnuje. Potwierdzam ze rozmowa na poziomie itp.

luzik

ale Ci powtarzam, ze nie aplikowałem na domokrazce tylko manager zespołu. wiec koordynowałbym pracę "handlowców"

@luzik

@luzik – w takim razie będziesz ich musiał nieźle gnoić tych DOMOKRAŻCÓW, bo Twoja pensja będzie uzależniona od ilości polis, które wcisną.

luzik

jakie zarobki na stanowisku Manager zespolu w jednym z oddzialów? jak liczebny jest którym zarzadzasz?

@luzik

@luzik – pensja tzw. Managera Zespołu zależy od tego, ile polis wcisną jego DOMOKRĄŻCY UBEZPIECZENIOWI wzięci prosto z łapanki, tacy jak eM.

@Kandydat

ogólnikowo.... nie chodzi mi o ewentualne prowizje, lecz o podstawe ?? albo inaczej ile podstawy zarobi domokrązca...? nie czytam tych watków u góry jezeli ktos tam pisal to prosze ponowic

@luzik

@luzik – nie ma żadnej podstawy. Zarobisz tyle, ile polis wciśniesz. Czysta AKWIZYCJA. W najgorszym wypadku nie starczy Ci nawet na opłacenie ZUS-u, więc stanowczo odradzam to MURZYNOWO!

Zostaw merytoryczną opinię o Pramerica Życie TUiR S. A. - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pramerica Życie TUiR S. A.?

Kandydaci do pracy w Pramerica Życie TUiR S. A. napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pramerica Życie TUiR S. A.
2.5/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Al. Jana Pawła Ii 17
    00-854 Warszawa

Pramerica Życie TUiR S. A.