Opinie o DOMEX Sp. z o.o. w Sandomierz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy DOMEX Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DOMEX Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DOMEX Sp. z o.o. w Sandomierz

bylypracownik

Z tego co szperalismy pracodawca nie ma określonego terminu na wypłacenie odpraw kolejna pieprzona luka w prawie jak miło narazie wyslalismy pismo ponaglajace wyplate odprawy jutro mija 2 tyg i cisza nic jeszcze nie dostaliśmy. Oficjalnie syndyk ma przejąć wszystko 12 czerwca. Swietnie to rozegrali czesc sklepow na inna firme i podejrzewam że nie będzie łatwo dojsc z nimi do ładu nawet jak juz trafimy do Sądu to i tak syndyk trzyma rękę na wszystkim ale innego wyjścia nie widać jeśli 10tego nie dostaniemy odpraw pozostaje tylko Sąd .

bylypracownik

Dzwonilismy i wydarl ryja zeby mu nie zawracac głowy chyba ma okres :) To juz syndyk przejął domex czy nie? Tylko my podlegamy pod Elektrodom a nie jestemy pewni czy juz tez Sąd przyjął ich upadłość :-/

czemu?

A dlaczego po 12 ? Myślę że on już trzyma rękę na kasie i to on zarządza wynagrodzenia mi więc już go można pytać

@czemu?

a ile mamy czekać na odprawy od momentu zwolnienia do10czy jak miną 2tyg.od zwolnienia a może mamy się upomnieć do7dni do sądu pracy tak jak to pisało w zwolnieniu.

hh
@.

Teoretycznie od momentu wypowiedzenia, czyli gdy miną te 10 dni lub gdy minie miesiąc w przypadku umowy na czas nieokreślony. Pozostaje wierzyć że na koniec nikt nas nie oszuka i wszystko nam wypłacą sami bez konieczności pisania pisma do Funduszu:( zobaczymy 10 czerwca.

Witam mam pytanko czy komukolwiek z zamkniętych sklepów wyplacili odprawy? Nas zamknęli w kwietniu księgowa sama nie wie czy dostanie wynagrodzenie za maj :) Nalezelismy do Elektrodomu w sumie to samo gówno a nie wiecie czy tez ogłosili upadlosc? Syndyk nie udziela info bo pewnie dopiero będzie można z nim gadać po 12 czerwca.Pozostaje Sąd Pracy :) Współczuję Wam tej niepewności :-/

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Ada

a czytałas ta nowelizację o ubezpieczeniach społecznych weszła w życie1września 2013-nie wiem czy dobrze rozumiem.więc może ktoś jeszcze przeczytać i przełożyć na ludzki język.

zus

Dziewczyny macierzyńskie macie płacone przez ZUS a niestety na wychowawczy urlop juz się nie złapiecie niestety.wychowawczy należy się płatny tylko osobom zatrudnionym a żeby był płatny nie możecie przekroczyć kwoty ustalonej ustawowo.Niestety jesteście w najgorszej sytuacji wśród zwalnianych osób

Ada

wyczytałam na necie że jest jakas nowelizacja umowy z sierpnia 2013.tylko nie wiem czy my zaliczamy się do tych osób pracujących przez ostatnie 6mies.i mamy 60%wyna.czy do tych bezrobotnych i wtedy 75%.ale bezrobocie powinno być chyba płatne-ja mam 2tyg.wypowiedzenia i na umowie o prace też tak miałam nic nie pisało o 3mies.

Pati85

AdA > mam podobną sytuację > w tej chwili jestem na przedłużonym macierzyńskim (rodzicielskim) - ZUS będzie je płacić do końca no i.... właśnie nie wiem jak to będzie z wychowawczym - chyba nie będzie nam przysługiwać bo nie będziemy w tym momencie już zatrudnione. :( Druga sprawa czy na rodzicielskim przysługuje odszkodowanie za skrócenie wypowiedzenia? (z 3 miesięcy do 1?) Ogólnie w wypowiedzeniu nawet sie nie zająkują na temat jakichkolwiek odpraw czy odszkodowań a z tego co wyczytałam "Ustawodawca nie określił sposobu informowania pracowników o skróceniu okresu wypowiedzenia. Jako zasadę należy jednak przyjąć formę pisemną, w ramach której pracownik otrzyma jednoznacznie sformułowaną informację o długości odcinka czasowego, o jaki zostaje skrócone wypowiedzenie. Oświadczenie woli pracodawcy o skróceniu okresu wypowiedzenia powinno nastąpić łącznie z wypowiedzeniem umowy o pracę." Pytanie czy czekać czy odwoływać się od wypowiedzenia do sądu pracy (chyba mamy na to 7 dni)

hh
@Pati85

Na razie się nie odwołuj. Poczekaj na świadectwo pracy - tam wszystko powinno być napisane. Jeżeli masz w wypowiedzeniu wpisaną spółkę Domex w upadłości likwidacyjnej to wszystko wydaje się być w porządku, bo firma w upadłości zwalnia grupowo, więc wszystkie należności powinny być wypłacone.

AdA

śpią wszyscy jeszcze?ja po wczorajszym zwolnieniu jakoś nie mogę.teraz jestem na macierzyńskim mam zwolnienie 2tyg.czyli w tym mam zaległy urlop-tego urlopu powinno być chyba więcej niż 10dni.później będę miała macierzyński z zusu a następnie wychowawczy będąc na bezrobociu z MOPSu?

słoń

Na poprawę humorku - za odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia oraz odprawy nie są pobierane składki ZUS.Co oznacza że częśc waszej wypłaty która normalnie idzie na ZUS powinna wylądowac w waszej kieszeni - mniej wiecej 27% :) Oprócz podatku do skarbówki.Czytajcie kodeks pracy ;)

oho

Szukam cały czas tego Tomali w tym zarządzie Action SA i nie mogę znaleść.

ta jasne

tylko piszecie tak o tym action a nikt nie zna faktow tzn czy rzeczywiscie jakikolwiek sklep zostal przejety przez A.

paskuda
@ta jasne

Prosze o informacje na temat Avans-u w Zorach woj.slaskie?nie wiem co mam robic?help!!!

ppp
@paskuda

Co masz robic? Pracować nie panikowac

jaro
@ppp

a co ze sklepem w Kutnie???

jaro
@ppp

a co ze sklepem w Kutnie???

rr

Pan Tomala ma glowe do interesu kilkanascie sklepow zostanie pod jego wladaniem okolo 50 a reszta do zamkniecia tylko zeby kupil troche towaru bo lipa sie robi na sklepach

rr

ta upadłosc to jedna wielka sciema

on198
@rr

oczywiście że tak

Juarez

Część sklepów przejęła firma Action. Zgadnijcie kto jest w zarządzie...najmłodszy Tomala...przypadek...? nie sadze.

które
@Juarez

ktore sklepy. kto sie orientuje podajcie miejscowosci. chyba pracownicy wiedza ze zostali przejeci, a napewno wiele osob czyta. wiec napiszcie.

prince charming
@Juarez

Skąd info? Od kiedy jest w zarządzie? Na stronie Action nie widnieje. Sprawdzałeś w KRS? Na 22 maja nie żaden z p. Tomalów nie posiadał też więcej udziałów niż 5 % w Action. Czy mniej, nie wiem.

Juarez
@prince charming

Od kolegi Tomali. Przejęte maja być w większości sklepy Podkarpacia. Wpisu jeszcze nie ma bo czeka na uprawomocnienia.Tomale nie zgina,myślę,ze sami rozwalili Avans by sprzedać go innym za cieple posadki

podkarpacie
@Juarez

podkarpacie to lacznie 10 sklepow. ciekawe ile z nich wytrzyma do czasu tego rzekomego przejecia. w debicy nie ostal sie ani jeden, a byly to sklepy jedne z lepszych. wiec co sobie zostawia? jakies kiepskie punkty? ta jasne.

ukraine
@podkarpacie

kolego... ukraine (czyt. export) zapewne

tp
@ukraine

Ukraina kolego juz tak nie kupuje a jestem ze wschodu .Jedynym zrodlem informacji na ten moment to gowork. Od gory sie nic nie dowiemy takze jestesmy skazani na siebie towarzysze niedoli. I na ten biuletyn. Pozdrawiam

yhb

Z tego co jest napisane w swiadectwie pracy to ekwiwalent bedzie wyplacony, wrecz konkretna ilosc godzin/dni jest podane. Ale co jak pewnie 10 sie dowiem

anonimxxx

Wiem tylko ze według kodeksu pracy i prawa naszego powinno tak być a jak będzie to czas pokaże. Pewnie trzeba będzie się upomnieć jak znam firmę. Każdemu kto dostał wypowiedzenie z winy pracodawcy to się należy obojętnie czy pracuje nadal czy jest na chorobowym radze poczytać kodeks pracy.

ototo

" Ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma"

on198

czy wy nie widzicie tego że ta cała upadłość to jakaś ściema??(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o DOMEX Sp. z o.o. - Sandomierz

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DOMEX Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DOMEX Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DOMEX Sp. z o.o.