Opinie o AAM Poland Sp. z... w Świdnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie AAM Poland Sp. z.... Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie AAM Poland Sp. z... na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AAM Poland Sp. z... w Świdnica

John

Czy to prawda że ukraincy masowo przechodzą z electroluxa do aam?

@Sebo

Masz rację to sporo kasy. Ile osób już z tego skorzystało i odeszło? Chyba nie tylko Ukraińcy ale Polacy też, co?

Amelia Nowy wpis

Sporo obowiązków na tego Specjalistę ds. Logistyki, to wszystko w ciągu 8 godzin czy trzeba pracować dłużej? To mnie najbardziej interesuje odnośnie ogłoszenia, bo jednak wolałabym zostać przy 8 godzinach. Nigdy więcej nie pracowałam i nie brałam nadgodzin.

happy birthday Nowy wpis

Smacznej kawusiiiii..... Kapusi

John

Czy to prawda że ukraincy masowo przechodzą z electroluxa do aam?

@John

A dlaczego miałoby się tak dziać? Zarobki i warunki takie dobre w firmie teraz? Ciekawi mnie temat, może też bym przeszedł ;) Ktoś narzekał na wynagrodzenie, więc ciekawe jak to rzeczywiście jest. Stawki rosną z czasem? Trudno jest się ogólnie dostać czy biorą jak leci?

John

Podobno electrolux zwalnia mają mało pracy

Krzysiek
@John

Ile osób ostatnio zwolnili? Tak dużo że to niepokojące? Czy brak pracy jest okresowy i potem znowu będą zatrudniać?

Sebo
@Krzysiek

Na razie są dobrowolne odejścia za wysokie odprawy

@Sebo

Znasz wysokość tych odpraw? Firmę stać na takie ruchy skoro piszecie, że pracy jest mało? Wiadomo jak duze redukcje planują?

Sebo Nowy wpis

1,5 roczne zarobki takie odprawy za dobrowolne odejścia ,Wiadomo że ukry pójdą na to bo kasa od ręki a im nie zależy gdzie będą pracować czy Świdnica czy Wrocław...

Sebo123

Zakład zeszedł na psy same przyjaźnie i kolegostwo brygadziscie mają pupilków, nieważne ze ty (usunięte przez administratora)

Wanda
@Sebo123

W jakich sytuacjach "pupilki" mają lepiej? Lżejsza praca, czy możliwość podwyżki/premii? Zastanawiam się jak to wpływa na pracę pracowników... idzie przeżyć? Czy wybieranie ulubieńców bardzo utrudnia?

Zoska
@Sebo123

Całkowita prawda panie Dominiku ogarnij się Pan bo zakład upada pupilki będą zdawać testy dwa razy w roku gdzie normalny pracownik proci się co najmniej dwa lata masakra

Mieciu
@Zoska

O jakich testach piszesz? Chodzi o awanse czy coś innego masz na myśli? Tylko po znajomości można złapać lesze stanowisko?

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie AAM Poland Sp. z... padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. Logistyki.

Firma AAM Poland Sp. z... poszukiwała ostatnio pracowników na stanowisko operator produkcji. Czy dalej można tam aplikować?

newbie

Jak wygląda codzienna praca w dziale rozwoju, engineeringu? Jaki jest stopień trudności, nagromadzenia zadań, atmosfera itd oraz przede wszystkim zarobki i socjal:)?? Chcę aplikować i chciałabym wiedzieć coś więcej:)

Zoska

Ludzi mają w (usunięte przez administratora) tworzą sztuczne stanowiska dla psiapi i robić niema komu mogli niezwalniac

@Zoska

Czyli w ostatnim czasie były jakieś większe zwolnienia? Co było przyczyną? Girma tnie koszty czy coś innego się podziało? Można tutaj liczyć na stabilne zatrudnienie, tzn. na UoP, bo zastanawiają mnie te zwolnienia ...

Czy na dany moment jest możliwość rekrutacji na UR I jakie są stawki aktualnie na stanowisku automatyka ??

Viktor
@Zainteresowany

Na start 6 tyś brutto

Kandydat UR
@Viktor

6 brutto sama stawka? Czy razem z dodatkiem nocnym i premią? Ile ma UR np. Po 2 latach pracy? Pytam bo mam iść na rozmowę na technika UR

Rysiek
@Kandydat UR

6 tys brutto stawka na umowie plus dodatek nocny i premia. Po dwóch latach będziesz na 2 poziomie (2poziom to chyba 6600). W tym zakładzie stawki są sztywne na produkcji i działach wspierających bez możliwości negocjacji, więc jak masz doświadczenie w ur to możesz znaleźć lepsze warunki finansowe.

Nijaki

Jaka atmosfera na ur?

ren
@Nijaki

a interesuje cię praca na trzy zmiany pod presją przy braku zamówień i zwolnieniach

były technik

Zdecydowanie odradzam pracę w tym zakładzie. Jest tam tak źle, że dzwonią po byłych pracownikach by ich ściągać z powrotem. Firma rozrosła się x3 a pracowników działu UR mniej x2. Inne firmy w okolicy płacą znacznie lepiej, nie ma takiej ilości maszyn i awarii.

Mikołaj
@były technik

Zaskoczony jestem że odradzasz tam pracę, bo w wątku pojawiały się informacje że jest tam przecież atrakcyjne wynagrodzenie. Możesz mi napisać ile można tam zarobić? Tak konkretnie chodzi mi na rękę.

Jozek
@Mikołaj

Lider UR 8tys.brutto,Lider produkcji ,logistyki 7tys.brutto

@były technik

Na początku działalności.firmy w Świdnicy było znacznie lepiej a to dlatego że rządzili ludzie z Wrocławia.Firma była naprawdę na poziomie.Jak nastąpiła rotacja zaczęli przyjmować z kołchozów typu Faurencja electrolux itp.Walbrzych itd.i wtedy się wszystko popsuło i zrobił się taki sam (usunięte przez administratora) jak wszędzie

Ferdas
@Marek

Firma to typowa montownia-korpo-kołchozik jakich w naszym kraju pełno, obcy Kapitał i tania siła robocza.Nie jest to zakład ktory stawia na inowacyjność.aktualnie spadły zamówienia więc pomniejszyli zarobki o 15 procent a tygodniowy czas pracy spadl do 4 dni.

obecnie zwalniają atmosfera nie ciekawa

Sętny

Mam pytanie Czym zajmuje się firma zewnętrzna utylizująca odpady.

Łukasz

Jak to jest pracuje już 3 lata jak przyszedłem słyszałem o brygadziscie fdu RF historie ten pan dalej (usunięte przez administratora)ludzi doprowadza do depresji i nikt nic nierobi i druga sprawa syn. RF miał kilka upomnień nagan dalej pracuje u koordynatora na innych liniach ale ten w zamian wepchal swego syna do Rudolfa nierobia który tylko siedzi na stołówce i chorobowych na okresie próbnym i co dostał umowę na 2lata super co

Sebo

Witam. Jak wygląda rekrutacja do Ur?

Zika

Pracowałem w AAM Świdnica na stanowisku biurowym ponad rok czasu, zajmowałem się nadzorem nad produkcją i technologiami. Do mocnych stron AAM mogę zaliczyć: - atrakcyjne wynagrodzenie miesięczne i premia roczna; - możliwości rozwoju w postaci kursów językowych i kursów specjalistycznych; - dość niska proceduralność i luźne podejście do kodeksu etycznego; - drobne inwestycje są zatwierdzane na poziomie kierowników/dyrektora produkcji; - nastawienie firmy na biznes; - spora niezależność na swoim stanowisku; Do słabych stron należą: - duży poziom stresu przez wyznaczanie nierealnych celów/terminów; - głupie zadania do wykonania; - na jednym stanowisku mogą pracować osoby które są bardziej przypisane do produkcji oraz osoby, które na produkcję nie wychodzą w ogóle - spowodowane tym, że często wykonujesz pracę kilku działów naraz- przyczyna poniżej; - bardzo duża dynamika zmian w firmie, konieczność szybkiej adaptacji, szybkiego wykonywania zadań; - nowi pracownicy są wrzucani na głęboką wodę bez zaznajomienia z osobami/ układzikami / procedurami itp.; - działanie firmy bardzo mało przejrzyste dla nowych pracowników; - działy nie współpracują ze sobą co skutkuje tym, że często panuje chaos informacyjny, decyzyjny, kompetencyjny - niski poziom zarządzania, duża rotacja, częsta zmiana kierowników; - na wyższych stołkach są dyrektorzy/kierownicy, którzy chcieliby zarządzać wszystkim i wydawać polecenia nieswoim pracownikom; - podczas dyskusji nad projektami decydujący głos mają dyrektorzy, brak nastawienia na wysłuchanie wszystkich stron (kto głośniej krzyczy ten ma rację); - kierownicy nie ogarniają jakie obowiązki wykonują ich pracownicy przez co ich oczekiwania mijają się z faktycznymi zadaniami w pracy; - słaby stan maszyn, UR reaguje na awarie, TPM mocno kuleje; - dziadowskie oszczędności przy naprawach maszyn i serwisie co w rezultacie powoduje dwa razy więcej roboty; - wykonywanie zmian w technologiach to droga przez mękę dlatego procesy są wykonywane inaczej niż na papierze bo nikomu się nie chce tego nadzorować; - operatorzy maszyn (usunięte przez administratora) przy kontrolowaniu procesu np. do sprawdzenia uzębienia używa się "wzorca" z szuflady, a nie części z serii; - są jakieś elektroniczne systemy kontroli produkcji, ludzie wklepują do tych systemów jakieś wyniki, nic tam nie działa i w praktyce ludzie to omijają; Podsumowując: Jeśli idziesz do AAM z nastawieniem, że spróbujesz przez parę miesięcy, a później się zobaczy... (i udało się wynegocjować dobrą stawkę) to jest to ciekawe doświadczenie życiowe - raczej dla ludzi na początku kariery zawodowej. Na dłuższą metę nie warto kopać się z tym koniem, szczególnie jeśli chcesz życiowej stabilizacji. Firma ma dużo problemów wewnętrznych, a największym rakiem są ludzie na najwyższych stołkach. Pocieszające, że im dłużej pracujesz tym bardziej ogarniasz co się tam dzieje i jest większy luz (są też pracownicy o kilkunastoletnim stażu). Po zmianie firmy dopiero odetchnąłem i zobaczyłem jak bardzo AAM wpływał na moje życie.

@Zika

Witam potrzebuję kontaktu do diząłu zakupów.

Niesamowite...
@Zika

Fajnie się czyta takie słowa. Pokazują, że wszędzie są te same problemy, schematy. Jakby to był znak czasów. Myślałem, że tylko ja zauważam takie rzeczy ale cieszę się, że takie sytuacje to codzienność w dzisiejszym świecie. Paradoksalnie, czuję się lepiej czytając takie słowa bo myślałem, że to ja źle trafiłem do pomieszanego miejsca pracy albo ze mną w pracy jest coś nie tak

Karol

Czy ktoś wie jaka atmosfera na magazynie?słyszałem słabe opinie o liderach i o kierowniku.Ktos coś wie więcej?

@Karol

Kasa jest w miarę ok ale jeżeli chodzi o tzw.smietankę magazynu hehe Kierownik jest najlepszy...i jego pupile liderzy

Witek
@Adam

Pewnie ten (usunięte przez administratora)z Jedliny czy ktoś lepszy od niego jest teraz?

Mordor
@Witek

Dalej ten sam policjant,potrafi cię (usunięte przez administratora) przy tobie żeby tylko zablysnąć

@Adam

Trzymają ze sobą? A jak ich zachowanie wobec innych pracowników? Można się dogadać na normalnej stopie?

Kurier
@Adam

Hehe słyszałem że są tacy co lubią siedzieć pod biurkiem szeryfa

Qwe

Dzień dobry. Chciałabym zatrudnić się na produkcje. Słyszałam ze są dobre pieniądze. Jak atmosfera na ten moment? Czy warto iść na ten zakład do pracy?

Grażyna

A gdzie w razie czego jest ok?

Wasyl
@Qwe

Pchaj się lepiej na metalurgię lub narzędziownie,najlepsze działy mało pracy dużo siedzenia i ściemniania

Sylwia
@Grażyna

metalurgia

Jankes
@Qwe

Co do zarobkow to ok,na start produkcja/magazyn 4500,poziom pierwszy 4800 poziom drugi 5100 poziom 3 bodajże 5800.Im więcej się nauczysz to zdajesz na wyższy poziom.Atmosfera?zależy gdzie trafisz....

Rafał

Logistyka-magazyn chyba najgorsze (usunięte przez administratora) w tej fabryce,odradzam tam pracę, lepiej iść na produkcję ,przełożeni jak i sam szef raczej szeryf magazynu traktują obszar jak własne ranczo i w każdym nowym pracowniku widzą intruza który może zagrozić im własnej posady.Na zebraniach miedzyzmianowych obrażanie wręcz krzyki na pracowników przez szeryfa to norma.Lubi jak się do niego donosi na innych pracowników to masz plus i spokój no i lepsza pracę w grafiku.Liderzy to pionki,bez własnego zdania bo racja po stronie szeryfa musi być. Chipokryzja i cynizm....odradzam

Zosia

Witam mega wigilia w Książu 400osob zero miejsca do tańczenia paskudne jedzenie No wiadomo catering znany operatorom więc zdziwienia niebylo żeby brakło jedzenia przy obiedzie ostatnie stoły niedostala ziemniaków i mięsa no i wszystko paskudne niedoprawione i tradycyjnie zimne

Grażyna
@Zosia

400 osób? i wy wszyscy jakoś zintegrowani jesteście, każdy się kojarzy? w zeszłym roku jak was zorganizowano na święta i swoją drogą wiadomo ile za osobę płacili, bo w sumie to ciekawa jestem

Wanda
@Zosia

Lepiej żeby dali ludziom więcej kasy na święta a nie popisywać się ze impreza w Książu, śmiech na sali...

stefan

Jak atmosfera w magazynie? Szukam pracy jako wózkowy.

@stefan

Szukasz w ciemno czy pojawiła się jakaś rekrutacja na magazyniera z uprawnieniami na wózki? Też jestem zainteresowany pracą dlatego pytam. Ktoś wcześniej pisał o układach i układzikach i pewnie to wpływa na atmosferę. No ale jakbyś się czegoś dowiedział to daj znać.

Wózkowy
@stefan

Duza rotacja pracowników a to daje dużo do zrozumienia...magazyn porażka,,mało miejsca,jeden magazyn od wszystkiego,wysyłki,dostawy...szkolenie nowego pracownika to kpina,od razu w kierat i na linkę.Liderzy niekompetentni,nikt nie ma czasu żeby coś wytłumaczyć

Zostaw merytoryczną opinię o AAM Poland Sp. z... - Świdnica

• Jak się pracuje w AAM Poland Sp. z...?

Zobacz opinie na temat firmy AAM Poland Sp. z... tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AAM Poland Sp. z...?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

AAM Poland Sp. z...
  • Szarych Szeregów 16-18