Opinie o Urząd Miasta w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Urząd Miasta. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Urząd Miasta na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Miasta w Toruń

Byla Nowy wpis

Dużo zależy od wydziału w którym się pracuje, są takie gdzie nikt się nie pcha bo wszyscy wiedza, ze jest bardzo dużo roboty i zła atmosfera, ale takie gdzie ludziom jest wygodnie i pracują wtedy az do emerytury. Z reguły jest to stabilna praca, ale pieniądze bardzo marne i często nadgodziny. Generalnie dużo zależy tez od stanowiska. Trzeba tez się liczyć z tym ze nikt was nie wdroży samemu trzeba wszystkiego się nauczyć metoda prób i błędów.

@Byla

To do jakiego wydziału najlepiej trafić? Ile w miesiącu jest tych nadgodzin, one są w jakimś stopniu obowiązkowe czy można odmówić? Dodatkowe godziny są płacone jakoś więcej?

O Nowy wpis

Czy ktoś może podzielić się opinią o stażu w urzędzie pracy. Wziałam, że szukają 6osob. Nie wiem na jakie stanowiska bo nie podali tego w urzędzie pracy. Interesuje mnie to ile mniej więcej osób po stażu tam zostało w pracy?

OM

Jesli ma się bardzo dobre kwalifikacje i doświadczenie na dane stanowisko a z góry ustalony jest wybór znajomego królika - z tego czego doświadczyłem - możecie tylko zniechęcic się (i słusznie) do pracy w urzędach. U mnie byli na tyle bezczelni, że potrafili zadzwonić, że szkoda moich umiejętności na to stanowisko i może by tak złożyc na inne ... (oczywiście na takie, na które także nie masz szans, zresztą nie chodzi o to jakie, tylko w ogóle o taki telefon i co on oznacza w cywilizowanym świecie). To zreszta nie konieć, bo na drugiej rozmowie padły pytania czy papiery na cos innego złożone i co będzie jak mnie nie wybiorą. Zaznacze, że wygrała osoba bez magistra, kursów, z duużo gorszym doświadczeniem. (zapewniam, sprawdzone). Jesli tak sie stanie takze w waszym przypadku- to natychmiast zażądajcie sporządzenia notatek z takich rozmów i załączenia do dok. rekrutacji. Wiele to nie da, bo zrobia co chcą, ale nie dajcie sie wtedy wciągać w takie prymitywne zabawy, bo sprawa z góry jest oczywista i będziesz czuł sie jak idota. Naprawde jesli znacie sie na robocie, zdobyliście wyokie noty na teście, możecie być pewni, że z Ciebie zrobia idote a jakis "ktoś" nie dorównujący w 5% wykształceniem i doświadczeniem dostanie pracę. Moje doświadczenie chęci powrotu do Torunia po zdobyciu solidnego doświadczenia- skończyło sie przekonaniem jaki poziom reprezentuje to miejsce i że z takimi ludźmi nie warto wchodzic w jakąkolwiek współpracę, bo to absolutny brak standardów. Obrzydliwe. A beton dalej tańczy.

ania
@OM

Chyba wiem o jaką sytuację chodzi, to była rekrutacja do Wydziału Oświaty, mówiło się o tym w Urzędzie, bo nawet szeregowi urzędnicy byli tym mocno zniesmaczeni. Wygrał koleś z ustawki, taki nażelowany goguś, bez większych kwalifikacji z jakimś licencjatem z fabryki dyplomów, zamiast dziewczyny z doświadczeniem i mega kwalifikacjami w tej dziedzinie ze świetnym wynikiem z testu, zrobiono nawet dodatkową rozmowę z wiceprezydentem, aby koleś jednym punktem wygrał. O ile wiem on już tam nie pracuje, ale niesmak pozostał. Współczuję Ci bardzo takiej sytuacji. Szkoda, ze to nie trafiło do mediów czy jako skarga do Rady Miasta, ale rozumiem też że nie chciałaś wchodzić w to (usunięte przez administratora) Zawsze można taką wiedze wykorzystać w przyszłości. Także, jeśli decyzyjnym osobom w Urzędzie wydaje się, ze takie sytuacje zostają zupełnie bez echa, mylicie się.

PUP Nowy wpis
@OM

Potwierdzam. Jak już nie wiedzą jak wybrnąć z sytuacji, że musi wygrać ten jedyny z góry przewidziany, to napiszą ci, że nie spełniasz oczekiwań i podpisze się kadrowa

Ula

Tak rzadko korzystacie z forum żeby podzielić się opinią o pracy, bo jest dobrze?

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Urząd Miasta? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Toruń
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
kalinka

Skoro dobrze się pracuje to nie ma co liczyć na wpisy

Anita

Zastanawiam się z jakiego powodu nikt z pracowników nie korzysta z tego forum żeby podzielić się swoją opinią?

Toruń Number one

Stary rynek dla obywateli ????? stoją tam bramkarze którzy psikają gazem w oczy za kamerowanie telefonem , przyjeżdża potem w porozumieniu policja ten mówi ze nagrywał i dalej koleżeńska ich rozmowa z ciapatym bramkarzem ,morał był ze bez alkomatu od razu w zieli mnie na izbę wytrzeźwień wrzucili na materac gębą w dół , zacisnęli pasy za plecami do bólu ,aż zabolał , wyzwiska itp. ,, bez pomiarów testów na alkomacie czy pobrania krwi ,koszt tego poniżenia 250 złoty i wyczyszczony portfel bez żadnej wzmianki o tym ,ustnie czy też na kwitku .,! Tak wygląda dziś Toruń(usunięte przez administratora)

Zuzanna

@Martyna, a na jakim stanowisku chciałabyś pracować w Urzędzie Miasta Toruń? Masz już doświadczenie w pracy w tego typu instytucji? Myślę, że aktualnych ofert warto szukać na stronie internetowej - ja znalazłam na niej takie informacje: http://www.um.torun.pl/pl/node/1711 @Nowalijka, pisałaś kilka miesięcy temu o pracy w tym miejscu. Czy teraz Twoja opinia uległa zmianie? Zrezygnowałaś z pracy czy nadal pracujesz w Urzędzie Miasta w Toruniu?

Martyna

Może ktoś podpowie czy urząd prowadzi może aktualnie rekrutacje? Jakieś wskazówki?

Polak :(

3 godziny stania w kolejce żeby zmienić adres zamieszkania w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy....Porażka !!

Nowalijka

Ja w UM Toruń pracuje od niedawna. Pracę dostałam bez znajomości, a startowałam na stanowisko z dziedziny, w której mam spore doświadczenie zdobyte w sektorze komercyjnym. Zarobki szału nie robią. Podinspektor dostaje na start 2700 zł brutto + premia 300 zł/mc (wypłacana kwartalnie, rzekomo każdy ją dostaje). Jako osoba, która nigdy nie pracowała w urzędzie jestem zszokowana sposobem pracy. Zero wprowadzenia nowego pracownika, przez pierwsze tygodnie siedzisz i zwiedzasz internet. Ludzie i atmosfera średnia (ale to pewnie zależy od wydziału). Patrząc jak tu się pracuje, to śmiać się chce. W firmie połowa osób zrobiłaby to samo i 3 razy szybciej. Ponadto pracownicy nie mają żadnej odpowiedzialności, zero kreatywności i inicjatywy. Takie są reguły pracy. Każda najdrobniejsza rzecz przechodzić przez dyr. wydział, nawet maila musi zatwierdzić przed wysłaniem na zew. (tj. do innego wydziału czy jednostki). Można by tak długo opowiadać o tych absurdach. Będąc w środku już rozumiem dlaczego urzędy działają tak jak działają, nic dziwnego. I raczej będę zmieniać pracę.

Ktoś z Was obecnie pracuje w Urząd Miasta? Na jakie warunki pracy można liczyć? Co możecie doradzić osobom zainteresowanym pracą w tej firmie?

Patrz niżej

Cenzurka

Rekrutacja przeszła jak cie mogę, widziałam gorsze podejście, dostałam stanowisko bez znajomości. Praca natomiast była straszna, zero wprowadzenia, szkoleń, atmosfera wzajemnej niechęci wśród pracowników, nieufność i zazdrość, presja dyrekcji i Zaleskiego nawet nie wspomnę. Ludzie się go boją, nawet starzy współpracownicy, dyrektorzy wydziałów. Wynagrodzenie strasznie słabe - 1900zł plus premia 600zł na 3 mc, której już później nie było. Nie polecam.

obserwator

Ja myślę, że mają już wybranego kandydata a konkurs tylko tak dla mydlenia oczu. Wystarczy troszkę prześledzić układy rodzinne i towarzyskie w spółkach miejskich.

lucjan

już nie szukają podinspektora ds egzekucji w Warszawie @asdd, teraz są nowe oferty do wydziału gospodarki przestrzennej w mińsku Mazowieckim , podejrzewam, że to za daleko dla Ciebie

Ginger

Zaleski może i jest dobrym prezydentem, ale złym pracodawcą. Zarządzanie przez zastraszanie.

xyz

Zgadzam się rekrutacja bardzo długa, głownie po znajomościach. Ale nie pracuje się tu dobrze. Atmosfera braku zaufania, braku współpracy, każdy każdemu patrzy na ręce, spychologia, przezucanie odpowiedzialności poprzez tony pism, papierologii, podpisów i biurokracjii. nie mówiąc już o "najtańszym urzędzie" w Polsce czyli pracy za dwóch, po godzinach oczywiście i za darmo.

tak

Zanim cie zatrudnia to zrobia wywiad u twojego bylego pracodawcy !!! Dobrze sie zastanow zanim wyslesz tam papiery !!! - gorzej niz policja, reszta kazdy moze sobie sam dopowiedziec !!! Wiadomo doswiaczenie zdobywane w czasach PZPR !!!

zuzza

W urzedzie miasta czeka sie baaaardzo długo, nawet do jakis 2-3miesiecy na odpowiedz! ja byłam na jednej rozmowie na poczatku lipca i na tescie też jakoś na poczatku lipca, do dzis nie ma info na stronie co dalej, kogo przyjeli. Zresztą praca w urzedzie miasta to głownie znajomosci

anita

Startowałam w konkursie na stanowisko do urzędu. Przeszłam część formalną, egzamin pisemny i rozmowę. Nie dostałam żadnej informacji zwrotnej. Czekałam 3 tygodnie na ich odpowiedź i nic. Brak słów...

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Miasta - Toruń

• Jak się pracuje w Urząd Miasta?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Miasta tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Urząd Miasta