Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Dokładnie, 4/5 zasłużenie. Wiele głosów przyznanych na podstawie bardzo pozytywnych odczuć po rozmowach rekrutacyjnych, kontaktem z zespołem talent acquisition.

Dyzma
@0101

2000 nowych ocen w jeden dzień? Myślicie w HRze, że ludzie są głupi?

Sghehehe
@Dyzma

Dyzma daj spokój. HR grają do tej samej bramki co my. Dla developerów z KRK opłacalne jest, że Sabre zatrudnia dużo osób. Więcej miejsca dla nas w lepszych firmach. Także ja Sabre polecam z całego serca. XZ jesteś moim idolem.

ao

330 polubien w 2 godziny, chyba rekrutacja niedlugo rusza i dzial HR musi zadbac o PR :D Ile osob szukacie? Beda dla nich biurka, czy flexowanie? ;)

exKlepacz in the worst place to work
@ao

Ocena pracodawcy z 2/6 wzrosla w jeden dzien do 5/6 na podstawie 2824 ocen. Ten co to zrobil to sie juz przyznal tu na forum. 2824 - tyle osob Sabre Polska jeszcze nie zatrudnila, prawdopodobienstwo, ze ktos slyszal o tej stronie jest mniejsze niz 100%, pp ze ktos oddal glos jeszcze mniejsze. Inna bajka, ze prostym trikiem mozna zmodyfikowac request z glosem na tym serwisie i w kilka godzin z kiepskiego pracodawcy nagle sie okazuje, ze jest top. Tylko po co? Nudzi sie komus w tym Sabre, przeciez macie same top projekty. Kogos strasznie d*** piecze, ze brakuje mu ludzi do projektu i musi sam zasuwac :P

Real
@exKlepacz in the worst place to work

Nie da się tego tak łatwo zrobić. Ta strona sprawdza adres IP. Każdy głos musi być z innego adresu IP.

xz

Nie pracuję dla HR. Po prostu chciałem trochę oświeszyć system głosów na tej stronie. Jestem programistą i uważam, że Sabre jest całkiem niezłą firmą dla ambitnych osób takich jak ja. Nikt nie poleciał z mojego działu ani w poprzednich masowych zwolnieniach ani w tych. Mam mnóstwo doświadczonych i ambitnych osób w zespole. Mój manager jest równym gościem. Nie rozumiem tu tych narzekań.

xXx

@xz, nie uważasz, że liczba lajków pod Twoimi postami czyni Cię osobą mało wiarygodną? No i widać, że HRy wzięły się do roboty, jeszcze kilka tygodni temu Sabre miało tu 2 gwiazdki na 6 możliwych, a teraz już 3. Wychodzi na to, że im gorzej w firmie, tym ma lepsze notowania wśród pracowników :-D Dziewczyny z HR, szacun dla Was, za mocne klikanie opinii :-D

real
@xXx

Bo w Sabre w większości nie pracują malkontenci tylko osoby którzy widzą za sensowne wprowadzane zmiany jak likwidacja silosów i pozbywanie się miernych pracowników, oraz redukcja w tych obszarach gdzie dalsze inwestowanie przynosiłoby straty dla firmy, dlatego pewnie firma jest coraz lepiej oceniana. Malkontenci jak nasze trolujące Ex'y są poza firmą sądząc po zapalczywości pracują w HRach konkurencji ;D

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
xz

Najbardziej zwolnień boją się miernoty, które w razie zwolnienia miałyby większe problemy niż przeciętny pracownik ze znalezieniem pracy. Programuję od 13-15 roku życia. Obecnie średnio po 12h dziennie. Weekendy praktycznie całe. W Sabre zawsze byłem super dobrze traktowany przez management. W poprzednim roku moja stawka 3 razy się zwiększyła w ciągu jednego roku. Pracowałem w kilku firmach przed Sabre. Dużych korporacjach ale jednak najlepiej mi się pracuje właśnie tu. Marudom tylko radzę niech wreszcie wezmą się do roboty to może nie będą musieli się martwić o zwolnienia. Gdyby ode mnie zależało to zwolniłbym jeszcze kilka procent. Bez najmniejszego problemu znalazłbym jeszcze trochę osób które praktycznie nic nie robią całymi dniami i nie dają żadnej wartości dodanej dla firmy.

@xz

Czy miernotą jest osoba, która ma swoją rodzinę i pracuje do 17:00, a w weekendy spędza czas z dziećmi?

sg
@xz

Zwłaszcza wielu scrum masterów, którzy stworzyli samozachwalającą się i samouwielbiającą grupę.

@ExSg

Prawdopodobnie tak ponieważ nie poświęca wcale czasu na rozwój byle odbębnić swoje 8h, w tej branży nie rozwijając się właściwie się cofamy. Mówię oczywiście o pracy programisty.

@xz

Dziwne to, co piszesz. Przecież w Sabre są same bardzo ciekawe projekty, więc już samo 40h tygodniowo obcowania z takimi supertechnologiami powinno wystarczyć, a Ty piszesz, że to i tak za mało ;-)) a tak serio, to po tym co napisałeś powyżej, to wydaje mi się, że jakakolwiek dyskusja z Tobą nie ma sensu do czasu, aż życiowo dojrzejesz.

@xXx

Każdy ma swoje priorytety. Dla jednych to jest rodzina i życie prywatne a dla innych klepanie kodu od rana do wieczora. Co kto lubi :) Xz przodownikiem pracy! Kończę juz dyskusje bo wszakże weekend i czas na poświecić czas na jakieś przyjemności ;)

@ExSg

tak jak czytam twoje wypowiedzi to firma chyba sporo zyskała na twoim odejściu pozdrawiam :)

qwe
@ExSg

Po odejściu z pracy masz tyle czasu na przyjemności i rodzinę ile tylko chcesz.

exSabrowicz

Acha, te wszystkie komentarze na layoff.com, to też my. Sam tam napisałem wiele postów. Bez kozery powiem pińcet. A może nawet pińcet plus.

ExSg

@wellb - byles wtedy jak zwalniali w 2014? Widziales jak zenujace bylo to zaklejanie okien? Widziales jak zespoly patrzyly na to cale show i jak wtedy morale spadło? Nie muszę się ogarniać. Do tej pory ludzie z innych firm mnie pytają "pracowałeś tam gdzie zwalniali w zaklejonych salkach?". Litości, naprawdę da się to zrobić inaczej.

wellb
@ExSg

Podobno w 2011 jak zwalniali Mirka z drugiego piętra to Pani z HRów była zbyt elegancko ubrana, Mirek się przez to dodatkowo stresował bo akurat przyszedł do pracy w krótkich spodenkach. Mamy 2017 rok zapomnij już o traumie :D Jesteś już bezpieczny :) Z ciekawości wziąłeś sobie kawałek taśmy klejącej jak opuszczałeś salkę w 2014 roku, żeby moc później z wnukami przy kominku wracać do tych mrocznych czasów i wspominać?

@wellb

Tak, jestem bezpieczny bo juz dawno w innej firmie :D Żeby zaspokoic Twoją ciekawość, jak odchodziłem z firmy PO zwolnieniach to po Sabre zostalo mi jedynie świadectwo pracy. Swoja ścieżką, jak będę mieć wnuki to kominki będą już zakazane :D

ExSg

Serio, tym razem też zakleili szyby?

wellb
@ExSg

Nie na dole w cafeterii była scena i tam w blasku reflektorów HRy spotykały sie z pracownikami. ExSg ogarnij się :D A tak na poważnie to wogóle ktoś w KRK został zwolniony?

Sgx
@wellb

Ja słyszałem o jednej osobie. Z mojego obszaru nikt nie został zwolniony z technologii. Sądząc po komentarzach większość zwolnień była w centrali i było to w customer care/delivery. W Krk to trochę burza w szklance wody. Czy będzie kontynuacja nie wiem

qwe
@wellb

Nie słyszałem aby ktokolwiek w KRK został zwolniony.

ExQA
@qwe

Mało słyszałeś.... Zresztą tym razem development w Krakowie nie był tak mocno dotniety poniewaz zwolniono głownie z innych obszarów a te się niepokojąco kurczą. Ponieważ to pewnie nie ostatnie zwolnienia w tym roku to w następnej turze już tak lekko nie będzie...

bwba
@ExQA

ExQA & ExSg mam takie wrażenie że po odejściu z Sabre znaleźliście posadę w firmie Trolling & Co. :D Pracownicy Sabre nie słyszeli o żadnych zwolnieniach w KRK a Wy oczywiście tak ;) i macie najwięcej w temacie do powiedzenia :) panic mode turned on :D

ExQA
@bwba

Jak rozumiem jest super. To może kilka faktów na temat zwolnień w ciągu ostatnich 12miesiecy. Jesień 2016 - masowe redukcje kontraktorów. Od mniej więcej lutego 2017 po cichu likwiduje się stanowiska pracy i zwalnia deweloperów, testerów i ludzi z suportu. Lipiec - w ramach rozwoju szef lokacji odchodzi aby rozwijać się poza S. Ostatni dzień lipca zwolnienia w suporcie produktów, dev i testach.... Acha zapomniałem o nie przedłużaniu umów ze studentami, którzy byli przyjęci na praktyki (długi terminowe umowy). Jak rozumiem trolling.... Życzę powodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Przecież pracownicy nic nie wiedzieli ;-)

@ExQA

No co Ty, przecież to wszystko były silosy :-DDD Ja cały czas nie mogę zrozumieć, o co HRom chodzi. Firma w Krakowie ma już "odpowiednią" opinię i dział HR zamiast popracować, by realnie poprawić wizerunek firmy, to siedzi tu, na gowork i wciska kity, jakież to super-hiper-zarąbiste miejsce pracy. Czy Wy tam nie rozumiecie, że jakby tak faktycznie było, to nikt by tu nie pisał o Sabre złego słowa? Patrzcie ile pisze się tu o innych krakowskich pracodawcach i co się pisze. I skończcie traktować czytelników tego forum jak (usunięte przez administratora) którzy nic nie kumają, nic nie widzą i nic nie słyszą. I nie mają znajomych, którzy pouciekali z firmy, bo widzieli co tam się dzieje.

real
@exSabrowicz

Naprawdę zastanawiające, ExQA i ExSg czy tam ExSabrowicz jesteście najbardziej aktywni na forum o .... Sabre, firmie w której już z różnych albo i z jednego i tego samego powodu nie pracujecie. Nie szkoda wam czasu? Czy w waszych obecnych miejscach pracy głównym waszym zajęciem jest monitoring tego forum i trollowanie? :D:D Prawda jest taka że nie było masowych zwolnień w Sabre Polska. Nikt w KRK nie słyszał żeby oddział krakowski dotkneły zwolnienia końcem lipca. W firmie zredukowano zatrudnienie o 9% globalnie, to ogólnie dostępna i publiczna informacja. Tyle że redukcje miały miejsce głównie w US, BLR i MVD nie w Krakowie jak nasi Ex tu wypisują ;D I bardzo dobrze że miały miejsce, ludzie raczej żałują że cięcia nie były większe, jeszcze trochę osób zostało które hm mają słabą opinię. W kojenym kwartale jest szansa że te osoby też pożegnają się z firmą. Ja rozumiem że może Was boleć że jesteście poza firmą ale no bez przesady zacznijcie żyć swoim życiem :) Sabre jest dobrym pracodawcą, przechodzi teraz restrukturyzację, jest szansa na bardzo pozytywne zmiany, czy będą większe redukcje w Sabre Polska raczej nie, KRK jest głównym sitem technologicznym. Na małą skalę pewnie jakieś zmiany kadrowe będą, tego bym się spodziewał i oczekiwał. Trzymajcie się ciepło Exy i dajcie już na luz :D

@real

Bo my, czyli ExQA, ExSg i ExSabrowicz to silos. A Sabre jest cudowną, najlepszą na świecie firmą, który my chcemy tylko w swojej bezinteresownej złośliwości ośmieszyć. Boli nas bardzo to, że jesteśmy już poza firmą, bo nigdzie nie było nam tak dobrze, jak tam. Nigdzie, tak jak w Sabre nie spotkaliśmy się z tak dobrym managementem promującym realne zmiany w duchu Agile'a. Nigdzie nie dane było nam zaznać olśniewających dyżurów oncallowych, na których obudzeni w nocy odbywaliśmy miłe pogawędki na temat Sev1. Bardzo nam teraz brakuje tych późniejszych miłych rozmów z managerami, którzy bardzo nas zachęcali do improvementów, by takie sytuacje już się nie zdarzały. Nasi SVP siedzący w DFW zawsze dbali o swoje krakowskie zespoły, nawet lepiej niż niejeden ojciec. Oj, jak nam teraz tego brakuje! HRy, wybaczcie nam, niewdzięcznym!

@real

"Nikt w KRK nie słyszał żeby oddział krakowski dotkneły zwolnienia końcem lipca". Really? Nikt nie słyszał? Naprawdę myślisz, że ludzie są tak głupi i nie słyszeli/widzieli? :D :D :D

Szyszka
@real

Błagam ,nie opowiadaj bajek! Ile osób poleciało z krakowskiego G? przyjdź do nich i opowiedz że zwolnień żadnych nie było! chętnie cię posłuchają.

@Szyszka

Szyszka
@xz

W takim razie trzeba nierobów nie zatrudniać lub nierobów i zwalniać,a nie kogo popadnie,z doświadczeniem i dobrymi wynikami. Nie rób z ludzi idiotów, proszę cię bardzo.

@Szyszka

@xz

> Sabre nie jest organizacją charytatywną aby utrzymywać każdego nieroba za wszelką cenę. Musisz to zrozumieć. Rok temu poleciało kilku moich kumpli, na prawdę wymiataczy, a firma zostawiła właśnie te miernoty, bo były tańsze. Jak to wytłumaczysz?

@xz

> Trudno zgadnąć kto będzie jakim pracownikiem po takiej krótkiej rozmowie rekrutacyjnej. To wychodzi po jakimś czasie. Bzdura. Po prostu nie umiecie rekrutować, albo rekruterzy to miernoty, których powinno się zwolnić :-D A serio, to zmieńcie ten proces, może warto przyglądnąć się jak to robiło/robi Google?

bardzo dawno temu bylem sg
@xXx

Tak OT: Zauwazyl ktos ponadprzecietna ilosc "plusow" w wypowiedzi @xz (348 oraz 222) stan na 9:26 ? Blad systemu czy wszyscy z dzialow HR i managementu rzucili sie do "lajkowania"? Absolutnie nie zamierzam wdawac sie w dyskusje kto ma racje, jestem juz dawno "ex".

haha
@Sgx

Jaka 1 osoba, duzo wiecej wylecialo... Ale w sumie lepiej dla nich :-D

popek

Tak jak mawiał mój znajomy. Firmy posiadające własne produkty szanują dobrego pracownika, firmy kontraktorskie patrzą na pracownika jak na zysk, zastanawiają się za ile Cię sprzedać klientowi. Czasami dadzą Ci 70% tej ceny, czasami jeszcze mniej. Czysta prostytucja w branży IT.

Badenko

Czy warto aplikować do firmy? Mam dopiero rok doświadczenia w pracy? Czy można się rozwijać , może jeszcze coś napiszecie?

olv

Według mnie Sabre jest jedną z najlepszych firm w regionie. - nie jest kontraktornią, jaką pełno w ogół - zarobki są odpowiednie (wypowiadam się o developmencie) - oferuje ciekawe projekty - pracownik ma styczność z wykwalifikowaną kadrą zarówno od strony biznesowej jak i technicznej Oczywiście projekt projektowi nierówny. Ja akurat pracuję przy prężnie rozwijanym projekcie z fantastycznymi ludźmi. Aż chce się przychodzić do biura :)

Garand
@olv

Jeszcze wczoraj były zwolnienia, a dzisiaj HR znów pisze jaką wspaniałą firmą jest Sabre.

@olv

ten argument mnie rozwalił: > nie jest kontraktornią, jaką pełno w ogół pozbyliście się zeszłym roku masy kontraktorów i teraz piszecie, że ich nie macie. To tak jakby III Rzesza w 1945 roku chwaliła się, że jest państwem czystym rasowo. HRy, nie macie kurde wstydu :-P

sbr
@exSabrowicz

Myślę, że @olv chodziło raczej o to, że Sabre ma własne produkty, a nie jest firmą kontraktorską. Dla mnie - jako programisty - to kolosalna różnica. Celem firmy posiadającej własne produkty jest ich rozwijanie, więc inicjatywy wszystkich pracowników są bardzo mile widziane. Natomiast celem firmy kontraktorskiej jest zmaksymalizowanie marży na wynajmowanych ludziach, więc tak realnie usprawnienia, które mogłyby przy okazji zmniejszyć ilość wymaganych kontraktorów, są bardzo źle widziane. Nie odnosi się to tylko do Sabre, ale ogólnie do większości firm, które mają własne produkty.

olv
@sbr

Jest tak jak mówisz :) @Garand pracuję na stanowisku developerskim, do HRów mi daleko, wybacz.

Garand
@olv

Kto normalny pisze peany na temat pracodawcy dzień po zwolnieniach grupowych?

p

Prawda jest taka, że jak ktoś nie jest maksymalną miernotą to znajdzie pracę w poniżej 2 tygodni. Takie jest obecnie ciśnienie na rynku pracy. Wylewają swoje żale pracownicy mierni, którzy już dawno powinni się pożegnać ze swoją pracą dlatego to dobra decyzja.

w
@p

Dokładnie. Zwłaszcza, że firm lepszych od Sabre jest sporo, dlatego co mądrzejsi już dawno sobie poszli, z własnej woli.

ruks
@w

Hehe nie zrozumiałeś chyba wypowiedzi kolegi ;) niezły trolling. Z ciekawości jakie to są te lepsze Twoim zdaniem firmy od Sabre w Krakowie?

exSabrowicz

Krakowski teamie, trzymam za Was kciuki...

Juzek

Skoro internet mówi, że Sabre zwalnia globalnie ok. 900 osób (9% załogi) to gdyby ten procent zastosować do KRK byłoby to ponad 100 osób... Grubo. Ktoś wie czy dopadło też wyższe szarże w Krakowie (VP, dyrektorzy, managerowie)?

Juzek

Okna w salkach konferencyjnych już zaklejone? :)

Smutny
@Juzek

Tak, na IV p

ExSgJav
@Smutny

Przykro słyszeć. Tym razem to 10% jak w Indiach czy mniej?

Jaro

Powodzenia w poniedziałek.

spoco loco
@Jaro

Dzięki poniedziałek po weekendzie zawsze jest najcięższy. Miłego weekendu!

Nadin

Sabre to firma z nowych technologii ale pracownicy chyba ze starych czasów!

Jaś

Salki już zarezerwowane przez HR na 31 lipca?

xyer
@Jaś

Miejmy nadzieję że w końcu będzie jakieś solidne wietrzenie, choć KRK chyba ominie, z plotek bardziej słychać o DFW i MVD. Oby było solidne a nie rozciągnięte w czasie na kilka miesięcy.

Sabrowicka_6

Kiedyś najlepsza firma IT w Krakowie. Dzisiaj ludzie mówią, że w Capgemini i w Comarchu jest przecież gorzej. Jakie wnioski? ;)

radzik
@Sabrowicka_6

Sabre cały czas jest jedną z najlepszy , jak nie najlepszą, w kategorii korpo, dużych globalnych firm które mają w KRK przedstawicielstwo.

Ej

Ja tam nic do nikogo nie mam, chcialbym zeby kazdy mial prace ktora lubi, byl zadowolony z wynagrodzenia i mial mile otoczenie. Problemem wszedzie jest partacki menedzment, to raczej oni mysla o sobie, ze sa super a to najbardziej prymitywna kasta. Pozdrawiam wszystkich.)

mm
@Ej

Właśnie takich malkontentów miałem na myśli ;) Menedżment partacki wszyscy źli tylko ja jestem super. Straszna jest taka ignorancja i bezrefleksyjność.

Ej
@mm

Jak znasz takie slowo jak malkontent to znajdz jeszcze hipokryta. Ja sobie dobrze radze i wierze, ze przyjdzie czas, ze nie bede musial pracowac w zadnym korpo wiec oszczedz sobie tych gadek. Przyklad idzie z gory, pamietaj. )

oliv
@Ej

Miejmy nadzieję że nie będziesz... trzymam kciuki, strasznie jesteś agresywny, ciężko z Tobą musi być współpracować.

former employee
@oliv

hehehe sabrowe trolle przechodza samych siebie

lug s.
@former employee

To byli pracownicy pewnie troling zaawansowany uprawiają heheh

ĘĄ
@oliv

Jest taka szansa, w przeciwienstwie do niektorych tanio d**y a tymbardziej pogladow czy swojego zdania nie sprzedam. Za kilka k brutto na prawde nie warto. ;d

Ęą
@oliv

...i nie musisz bronic swojego korpo, podejrzewam, ze drogo Cie nie kupili. )

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.