Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Brenna

Sabre Polska to świetna firma, zresztą wpisy to potwierdzają.

mznedj

@what Nigdy nie słyszałem aby ktoś takiego refresha dostał :) Możesz najwczesniej na 6 albo 3 miesiące przed końcem i manager musi zapłacić z budżetu za każdy miesiąc, co w praktyce wygląda tak, że jest to bardzo rzadkie (chyba, że Ci akurat w padnie płyta główna, albo ekran ). Przez wszystkie lata pracy w Sabre znałem tylko jedną osobe która dostała wczesniejszy refresh (o 2 miesiące, właśnie ze względu na padnięty ekran). Znałem też osobe o której system refreshu zapomniał, używał kompa przez 5 lat.

@mznedj

To nie do końca masz temat rozpoznany :) Refresh możesz mieć w każdej chwili jeśli jest ku temu sensowna potrzeba. Pogadaj z ludźmi z Crew lub tymi co siedzą na 1 piętrze na F-ie, oni się całymi zespołami przesiedli na albo MacBook Pro z 4 rdzeniową i7ką albo na nowe Delle z Xeonami i 32 GB ramu. Oczywiście jak ktoś pracuje tylko z Excelem, miał refresh miesiąc temu i chce się nagle przesiąść na Mac'a bo fajnie wygląda i jest cichy to może mu się to nie udać ;)

@what

@what Próbowałem z managerem i on mi tak to przedstawił, pytałem gosci z IT i to samo, najwcześniej na 3-6 miesiecy przed końcem żywotności laptopa (3 lata od pierwszego użycia w Sabre) i jest z tym związany koszt ( $ * liczba miesięcy do końca życia laptopa). Niestety w moim zespole troche dusigrosze, nawet nie chcieli wymienić talerzy na SSD w HPkach. Fakt, że zespół obok pare ludzi ma macbooki, ale oni mają managerów w stanach - to jest łatwiej. Jedyne co mi się udało dawno temu załatwić to upgrade RAMu. Ale o xenonach z 32GB to nie słyszałem jeszcze, mój manager (i jego manager) by chyba zawału dostał :) Java się za szybko kompiluje, pewnie takie dają tylko w C++ ;)

yoko

Ile zarabia w Sabre java developer z 2letnim stażem pracy?

ll
@yoko

Opowiedz moze byc tylko jedna. To zależy :D A zależy od skillsetu, od tego jak bardzo go projekt potrzebuje i jak wypadnie na rozmowie

mznedj

To tylko jak manager, lub inny dyrektor zakupił z własnego budżetu w danym dziale. Oficjalnie dyski SSD są w laptopach które zaczeli dawać w lipcu-sierpniu 2015 roku, ale to tylko wymiana laptopów, więc teoretycznie nadal tam mogą być osoby z dyskiem talerzowym (laptopy wymienia się co 3 lata, co jest przegięciem ale niestety standardem w firmach softwarowych), tak do początku 2018 roku będą jeszcze osoby z takimi dyskami w Sabre. Ale za to CRT nie ma :)

@mznedj

W każdej chwili możesz dokonać wcześniejszego refreshu, jeśli bierzący sprzęt niedomaga, nigdy nie słyszałem z tym żeby był z tym jakikolwiek problem.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
ndmcdn

Nadal dobre miejsce choć dość niepewne

sgeks

Bardzo możliwe - np. pracy dla samej pracy wbrew logice ale za to ku chwale przelożonego ktory nie ma pojecia o tym czym zarządza.

gptw

Nie rozumiem Waszego narzekania - przeciez to Great Place To Work jest!

SG0

BYłem w Sabre przez jakiś czas. Faktycznie na początku mojej drogi, gdzie rekrutacja do najłatwiejszych nie należała miałem wrażenie że to solidne miejsce. Po około 6 m-ce współpracy z kilkoma działami z dnia na dzień uswiadamiałem sobie że w głównej mierze jest to przerost formy nad treścią. Rozbuchana struktura firmowa, mnogość kadry zarządczej, rozgrywki polityczne między SVP, dyrektorami to chleb powszedni tej firmy. W obecnej chwili jestem na etapi rekrutacji do innych firm. To co mnie skłoniło do zmiany: - projekty które toczą się latami, bez perspektywy wdrożenia do klineta ( milionowe straty finansowe dla firmy) - produkty ukończone ale odłożone na półkę, ponieważ żaden klieny ich nie chciał( kolejna strata pieniędzy) - pobłażanie pracowniką leniwym, którzy miesiącami potrafią się wykręcać od pracy. - osoby ambitne mające kompetencje i wiedzę są spychane na margines, bo nie wpasowałeś się w kulturę "czy się stoi czy się leży odpowiednia kwota miesięczna się należy" - w pewnych działach managerowie, dyrektorzy absolutnie bez kompetencji na obasadzonych stanowiskach. - gloryfikacja zasady command and control - brak wspracie ludzi w rozwoju ich samodzielności. Kiedyś ta firma wyznaczała najwyższe standaryd na rynku, jednak gdzieś między czasie któś przestał śledzić zmienność i otaczającą Sabre konkurencje. Efekty można obserwować od poczatku tego roku, a to jeszcze nie koniec.

tyilklkjlk
@SG0

Takie same mam odczucia czy też jak kto woli obserwacje.

frequent flyer
@SG0

Odszedłem z Sabre blisko 5 lat temu i miałem podobne spostrzeżenia jak Ty. Moim zdaniem wszystko zaczeło się psuć w Sabre w okolicach 2009/2010 roku. Sabre ponad 10 lat temu było naprawdę bardzo dobrym miejscem pracy zapewniającym ponadprzeciętne wynagrodzenie i kontakt ze światem (zarówno z ludźmi, dobrymi praktykami). Ktoś kto przeszedł z firm typu Janusz i zysk sp. z o.o poczuł bardzo dużą zmiane. Jednak czas leciał, firmy się zmieniały, otwierały się nowe firmy a Sabre stało w miejscu. @gptw rozumiem, że to żart. Ostatni tytuł Sabre zdobyło ponad 5 lat temu. Zresztą woleli zapłacić za otrzymanie tytułu zamiast podnieść pensje.

uu
@frequent flyer

To forum zamieniło się w ściana płaczu dla byłych pracowników. Wyczuwam tęsknotę za Sabre ;)

papa
@uu

to Sabre zatrudniało też masochistów?

ok
@papa

Pewnie niektórzy się nie wpasowali i praca w Sabre była dla nich męką, może ktoś od nich za dużo wymagał ;)

sgsgsgsgs
@ok

Może wymagali pracy z Eclipse na laptopie z dyskiem talerzowym.

nick
@sgsgsgsgs

To chyba dawno opuściłeś Sabre, w moim zespole wszyscy przeszliśmy na SSD na początku 2012.

Anonymous

Firma się już stacza od paru lat. I co najgorsze mało ma perspektyw na szybką poprawę. Analitycy gieldowi tez to zauwazyli. Wątłe inicjatywy nie popychają firmy do przodu. Nowi klienci po stronie AS się nie pojawiaja, a implementacja aktualnych jest non stop przesuwana. To są grube miliony, których firma nie dostaje. Może lepiej jest w TN, ale tam klienci tez nie są zadowoleni. Przez następne 6 miesięcy nic się nowego nie wydarzy, może oprócz kolejnych zwolnien. Nowe, wysokie stanowiska są nieobsadzone, i do tego czasu wszystko się będzie kręcić po staremu.

Ailatan

Mieszkanie (usunięte przez administratora)to świetna sprawa, niestety nie dla każdego. Rozumiem, że każdy ocenia siebie i swój dom, ale to nie zawsze jest zgodne z faktami. Co do kwestii dziurawego dachu, ścian z blachy, wysokiej przestępczości, braku prądu i perspektyw - nigdzie nie jest idealnie.

Natalia

Sabre Polska to świetna firma ale niestety nie dla każdego. Rozumiem, że oceniamy siebie i swoją pracę zawsze najlepiej ale to nie zawsze jest zgodne z faktami. Co do kwestii problemów to zawsze mogą być ale ważne jest żeby je dobrze rozwiązywać, to rola szefów.

@Natalia

Ja rozumiem, że HRy bronią firmy, bo taka ich rola. Ale tego typu teksty to zwykły bełkot. Rola szefów w rozwiązywaniu problemów? Nie żartuj. Im wyżej w hierarchii, tym bardziej obowiązuje zasada "jestem szefem i nie przeszkadzajcie mi w pracy" i "zróbcie tak, bym ja miał święty spokój".

ambi
@masakra

masakra co Ty w tej firmie jeszcze robisz jak jest aż tak źle? a co do szefów, o takich kótrych piszesz można tarfić wszędzie, ale aż ciężko uwierzyć że jakaś kumulacja nastąpiła w Sabre i każdy jest właśnie tego typu

sgsgsgsgs
@ambi

Kumulacja zawsze może wynikać z kultury organizacyjnej. Nie twierdzę, że tak jest w Sabre, ale z postów powyżej można odnieść take wrażenie. Jedyne co mi się nie podoba, to że fani obecnej reorganizacji wydają się gardzić zwolnionymi. Nie wiecie jakie faktycznie były kryteria. Popatrzcie jaki staż mały zwolnione osoby i na jakich stanowiskach pracowały.

@ambi

To, że jeszcze jestem w Sabre to nie znaczy, że nie mogę krytykować tego, co się tu dzieje. Ale długo tu nie zabawię, to pewne (może do wakacji). ambi, czy Ty znasz Sabre, że poddajesz w wątpliwość moje słowa? Ja mam za sobą dwa działy i w dwóch jest jak piszę.

ambi
@masakra

Jasne - każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nigdzie nie poddaje w wątpliwość niczyich słów - zadałem pytanie z czystej ciekawość, widzą w zasadzie frustracje przebijającą się przez wypowiedzi zastanowiło mnie po co się męczyć :) Sabre znam z własnych doświadczeń (w moim przypadku akurat dobrych) a ostatnio raczej z opowieści - które są i pozytywne i negatywne. A to potwierdza również to czego sam doświadczyłem w paru firmach/korpo - że dużo zależy gdzie się w danej firmie trafii.

dhgdgf

A ja lubię to miejsce pracy. Myślę że nadal oferuje naprawdę dobre warunki, atmosferę i wynagrodzenie. I można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy.

esg
@dhgdgf

Na pewno się można dużo nauczyć. Ja na przykład przez 7 miesięcy nie miałem co robić, więc uczyłem się samodzielnie. Tylko czy na prawdę 7 miesięcy bez projektu to coś, co powinno się zdarzać i na dłuższą metę jest rozwojowe? Atmosfery nawet nie skomentuje, to musi być Twoja pierwsza praca, bo na moich 7 zespołów w 5 firmach to w Sabre była najgorsza.

kr

Coś więcej wiadomo o kwietniu?

sgex

2/6 na podstawie 960 głosów? (Większość tych głosów prawdopodobnie oddanych za czasów świetności?) Hmmm...

masakra

Ja jestem uparty - zaczniemy mówić o tym "burzeniu silosów" jak w DFW poleci trochę kiepskich dyrektorów i SVP'ków. Teraz to "burzenie silosów" to głównie zwalnianie inżynierów i testerów.

ups
@masakra

Chyba jesteś już poza firmą, na górze już kilka osób poleciało a to pewnie nie koniec :) "Burzenie silosów" dotyka każdego szczebla hierarchii.

devsg
@ups

Pozwól że wytłumaczę. Obecna sytuacja jest skutkiem promowania osób które nic sobą nie reprezentują jednak hołdują zasadzie "mierny, bierny ale wierny". Osoby ambitne i wartościowe zostały zepchnięte na dalszy plan. Na szczęście - ponieważ są osobami wartościowymi, obecna firma nie jest dla nich jedyną alternatywą. Szkoda, bo ta firma była kiedyś wyznacznikiem wysokiego poziomu na rynku pracy. Zarówno pod względem tego co miałą do zaoferowania swoim pracownikom jak równiez tego jaki poziom jej pracownicy reprezentowali. Dziś zostały jedynie pogłoski i tłumaczenia o "silosach" o których NIE przeczytamy na konkurencyjnych profilach. Niestety ale trudno powstać z takiego poziomu. Życzę temu miejscu i pracownikom jak najlepiej jednak póki co fakty mówią same za siebie.

basg
@ups

Właśnie zburzono silosy w Hiszpani i w Belgii. Tam były chyba największe skoro biura zamknięto.... Polecam lekturę innej znanej wszystkim strony a la gowork....

@ups

Wciąż jestem w firmie i widzę w "moim" departamencie, że lecą tylko ci na dole. Góra ma się dobrze, a nawet wspaniale :-P

dev

@gg: 3 lata rozbiórki, więc jeszcze tylko 2 lata burzenia silosów zostało?

exsg

Dobrzy właśnie odchodzą sami. Średniacy się jeszcze wahają. Oczywiście są pewne wyjątki ale to raczej wyjątki niż reguła.

Ex

Mogą ci co mają pozytywną opinię.

Sabre Polska Sp. z o.o. ma piękną historię.Ciągły rozwój oraz nacisk na rozwój pracowników to bardzo ważne. Zainteresowane pracą osoby mogą pisać na adres e-mail: KRKRecruitmentTeam@sabre.com.

BD
@Karolina

Kontraktorzy których masowo wywalili też mogą pisać?

@Karolina

Piękna historia Karolino to za mało. Piękna historia to PRZESZŁOŚĆ. Teraz niestety Sabre się stacza. A to wszystko przez brak jasnej strategii rozwoju. Może za ok. 2 lata ta firma odżyje, ale zanim znowu odbuduje renomę na krakowskim rynku pracy minie moim zdaniem znacznie więcej czasu.

luck
@masakra

Ja myślę że piękna historia będzie miała swoją kontynuację. Zachodzą bardzo dobre zmiany w firmie, można być żec że firma przechodzi swego rodzaju odrodzenie. Przycina tłuszczyk w niektorych miejscach. W końcu zapadła i została wdrożona długo wyczekiwana decyzja o zaoraniu silosów. To co było wcześniej w ASach z GTE to było... delikatnie mówiąc złe. Jak będą kontynuowali rozbiór kolejnych silosów to Sabre na nowo ma szanse być topowym miejscem pracy w KRK choć i tak myślę że nieźle wypada na tle innych firm.

jes
@luck

Będzie musiało być topowym, żeby zatrudniać średniaków. Dobrych ludzi już stacili na zawsze, ale nie wykluczone, że teraz średniacy przyjdą, jak będą mogli dostać takie warunki, jakby byli dobrzy. Jeżeli nie będą topowym to zostaną im sami słabeusze.

@luck

Te tzw. "silosy" nie mają tu nic do rzeczy, skoro w DFW wciąż tkwią te same osoby na stanowiskach SVP i dyrektorów. Jak byś nie zmienił organizacji wojska, to bez zmiany dowódców oddziałów będziesz miał wciąż to samo. Tylko może z inną nazwą.

DevSa
@luck

Bardzo ciekawe bo ten sam tekst o odchudzaniu organizacji pojawia się już 5 raz w ciągu ostatnich lat. Kolejny raz burzenie silosów itp. Powodzenia bo dobrze życzę firmie. Tylko nie udawajcie, że jest super i że nie będzie kolejnych redukcji....

gg
@DevSa

Odchudzanie organizacji, burzenie silosów to chyba oczywiste że wiąże się z redukcją zatrudnienia. Przecież jak jest silos to jest i cała hierarchia managementu w ramach silosu od supervisorów do SVPków. Takie niepotrzebne dublowanie struktur. Redukcje pewnie będą jeszcze przez najbliższy rok, dwa, naturalna kolej rzeczy. Było to tak wszystko źle poukładane że teraz trochę zejdzie czasu na uporządkowanie organizacji. Dobrze że firma w końcu zaczyna sensownie działać. Ciężko oczekiwać od razu że wszystko się zmieni trochę czasu na naprawę potrzeba.

SGX
@luck

Zamiast tego żeby pozbywać się 40-letniej korowej technologi kolejni "reorganizatorzy silosów" zaczęli od masowych zwolnień i drastycznej redukcji rocznej premii. Później dostaliśmy maile z których wynika, że absolutny lider światowego rynku Amadeus został przykładem tego jak nie wolno robić IT. Żenujące

ajo

no to ciekawe ile osob polecialo

@ajo

Pytanie powinno brzmieć, czy ktoś, kogo teraz wywalili czuje się z tego powodu nieszczęśliwy :-D

lek
@masakra

Pewnie jak ktoś odszedł albo został nakłoniony do odejścia to był mocno zmęczony pracą w Sabre więc pewnie jest teraz szczęśliwy :) na Sabre się świat nie kończy prace w IT się znajdzie bez problemu chyba że się ktoś nie rozwijał no ale tym co odeszli napewno nie będzie prakowało teraz czasu na podniesienie kwalifikacji i znalezienie przyzwoitej pracy .

sDG
@lek

"nie rozwijał" - czyli 85% Sabre.

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.