Tidio Poland Sp. z.o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Tidio Poland Sp. z.o.o.

Developer

Trafiłem na firmę która spełnia wszystkie moje oczekiwania. W firmie czuje się bardzo dobrze, moja opinia i wkład jest zauważany i doceniany. Firma oferuje bardzo dobre zarobki i wiele benefitów. Dodatkowo duży nacisk jest kładziony na rozwoju na czym mi bardzo zależało przed przystąpieniem.

@Developer

Wielkie dzięki za podzielenie się swoją opinią! Jeżeli rozwój jest dla Ciebie ważny tak samo jak dla nas, to faktycznie jest to tzw. perfect match! Cieszymy się, że jesteś z nami!

sirskan

Dość niedawno dołączyłem do Tidio, ale mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się proludzkie podejście i brak procedur ograniczających pracowników (to nie oznacza, że tych procedur nie ma w ogóle). Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że Tidio buduje swój zespół w oparciu o szczerość i zaufanie, podoba mi się otwartość na krytykę, pracownicy chcą usłyszeć Twoją opinię, wszyscy wiemy, że gramy do jednej bramki i dążymy do usprawnienia Tidio. Lubię też to, że mimo tego, że oczywiście jest pewna drabinka rekrutacyjna, można śmiało komunikować się z każdym w firmie. Niezależnie czy jest to specjalista, manager, CTO czy CEO - do każdego można napisać wiadomość i zadać pytanie czy przekazać feedback, który zawsze spotyka się z zainteresowaniem. Oczywiście wisienką na torcie jest szeroki pakiet benefitów, dni wolnych, czy dodatkowych aktywności jak wyjazdy firmowe czy dodatkowe programy dla chętnych. Z czystym sumieniem polecam pracę w Tidio :)

@sirskan

Dziękujemy za opinię! Bardzo się cieszymy, że Ci się u nas podoba :)

Pierwszy kontakt z Sylwią zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, ponieważ nigdy nie miałem tak silnego wrażenia znajomości tematu, rozmowa była otwarta, serdeczna i absolutnie pozbawiona sztampowych pytań. Dalej już w procesie rekrutacji sytuacja była zdecydowanie podobna. Sam proces trwał dość krótko pomimo paru etapów, w tym dość wymagającego technicznego. Każdy dawał okazję na poznanie ludzi i kultury firmy, w rzeczy samej sprzedając mi firmę praktycznie od ręki. Z czasem zacząłem naprawdę chcieć dołączyć do ekipy. Rozmowa techniczna też bardzo merytoryczna, w której widać było kreatywny wysiłek włożony w praktyczne sformułowanie czasem dość sztampowych problemów. Duże propsy dla ekipy technicznej.

WW

Odkąd dołączyłam do Tidio mam wrażenie, że wreszcie pracuje tak, jak zawsze chciałam. Duża doza zaufania do mojej pracy i autonomia w działaniu przy jednoczesnym wsparciu managerów, kiedy tego potrzebuję. W firmie dużo się dzieje, dołączają nowe osoby, ale jednocześnie dobrze rozwijane są procesy, dlatego nie ma wrażenia chaosu (jak to czasami bywa w startupach). Praca zdalna i elastyczne godziny fajnie się sprawdzają, dobrze, że jest też możliwość pracy z biura w Waw. Ogólnie bardzo polecam. Proces rekrutacji dosyć wymagający, ale póki co zdecydowanie nie żałuję zainwestowanego czasu.

nik
@TT

Mam to samo doswiadczenie co TT. rozczarowywujaca firma.

Bogusia Nowy wpis

Chętnie dowiem się więcej o pracy asystentki biura. W ogłoszeniu informują, że rekrutacja odbywa się zdalnie. Dla mnie super, ale wiecie może, ile jest etapów takiej rekrutacji i jak wygląda kazdy z nich? No i czy finalnie każdy kandydat dostaje odpowidź?

Widziałam, że dopiero co firma miała rekrutację i poszukiwali kogoś na stanowisko senior data engineer - DataOps. Ale zauważyłam, że była to oferta do pracy za granicą. Wiecie, w jakim konkretnie miejscu? To jest praca zdalna, czyli pracuje się w domu w PL, ale zatrudnienie jest na umowie zagranicznej? Czy trzeba czasami, od czasu do czasu jeździć do tej firmy gdzieś za granicę?

Ktos

Praca w Tidio jest zdalna. Biuro główne znajduje się w szczecinie. Jest też kilka lokalizacji coworkingowych, np. Warszawa, Wrocław, Kraków. Do biura przychodzisz lub nie przychodzisz kiedy chcesz. Wyjazdów zagranicznych nie ma, a już na pewno nie jako data engineer. Umowę podpisujesz z Tidio Poland sp. z o.o. lub b2b też z Tidio Polska

Nowy wpis

Cześć! Tidio jest organizacją typu remote-first, co oznacza, że pracujemy głównie zdalnie. W Polsce mamy dwa biura - w Szczecinie i w Warszawie. Dodatkowo, nasi pracownicy mają możliwość pracy z przestrzeni coworkingowych finansowanych przez firmę. Każde ze stanowisk, na które rekrutujemy ma wskazany w ogłoszeniu obszar, w którym szukamy pracownika. Przy roli Senior Data Engineer - DataOps jest to Europa (a więc także Polska).

Roma Nowy wpis
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Ale fajnie z tymi przestrzeniami do pracy zdalnej. A firma zapewnia też sprzęt elektroniczny dla pracownika, czy trzeba pracować na osobistym? I w przypadku pracy zdalnej, są czasami jakieś spotkania integracyjne, aby spotkać inne osoby f2f??

Nowy wpis

@Roma

Tak, zapewniamy sprzęt do pracy. Nasi pracownic mogą wybrać laptopa (z systemem Windows lub Mac) oraz zamówić ekran, myszki, słuchawki i inny potrzebny do pracy sprzęt. Jeśli chodzi o spotkania f2f to zespoły mają możliwość spotkań integracyjnych offline co kwartał, dodatkowo dwa razy w roku organizujemy ogólnofirmowe integracje.

MK

1/5. Napisałbym więcej, ale panuje tu cenzura i moja kolejna opinia zostałaby usunięta.

@MK

Chcielibyśmy się odnieść do komentarza o usuwaniu opinii. Zależy nam na utrzymaniu merytorycznej dyskusji na profilu i podejmujemy rozmowę jedynie z autorami merytorycznych komentarzy. Opinie niemerytoryczne, zawierające wulgaryzmy, zawierające dane osobowe itp. nie są przez nas publikowane zgodnie z polityką portalu.

Katarzyna
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Można wiedzieć, co było nie merytorycznego w tamtych zarzutach? I skoro zależy na dyskusji, to czemu nie widzę żadnej polemiki? Ciekawe, a chciałam się dowiedzieć czegoś o tej pracy...

@MK

@mk co tam się dzieje ze kasują komentarze? Jaki dział? Czy Ogolnie firma?

Twoja pierwsza opinia została przez nas zgłoszona do weryfikacji czy jest zgodna z regulaminem portalu. Obecnie Gowork ustala zasadność jej publikacji.

Szczery
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Czyli najlepiej zgłosić, bo opinia nieprzychylna… Nie ma znaczenia, że nie naruszył regulaminu. A nóż GoWork odrzuci i się uda. Pamiętam jak w Tidio ambasadors (grupa ludzi od wzajemnej adoracji) w taki wypadkach krzyczała na slacku by zgłaszać opinie na Goworku to GoWork wywali. Bardzo mądrze (ironizuję). Oby tak dalej. Nikogo nie obraziłem, nie wymyśliłem nieprawdziwych rzeczy. Ale w porządku. Znam te praktyki jako były pracownik.

Czy firma oferuje regularne rewaloryzacje wynagrodzenia w oparciu o inflacje?

@Zainteresowany

Zmiany wynagrodzenia na danym stanowisku nie zależą bezpośrednio od inflacji – są wypadkową wielu czynników. Te czynniki to m.in. ocena pracy pracownika, sytuacja rynkowej, poziom płac na podobnych stanowiskach na rynku oraz w obrębie firmy.

Szczery
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Po prostu przyznajcie… krótko „nie, nie ma cyklicznej rewaloryzacji wynagrodzeń”

Laura
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Ocena pracownika jest robiona raz na rok? Jeśli tak to jakie kwestie wchodzą w tę ocenę? Tak odnosząc się do praktyki to jak często podwyżki są w Waszej firmie? Można śmiało przyznać, że raz w roku zawsze coś dorzucacie?

Pierwszy etap rekrutacji, czyli rozmowa telefoniczna przebiegła dobrze. Rekruter w zwięzły sposób opisał profil biznesowy firmy oraz czego się oczekuje na wskazanym stanowisku. Tu bez zastrzeżeń. Drugi etap to wykonanie zadania rekrutacyjnego. Otrzymane zadanie zostało wycenione przez rekrutera na "kilkanaście godzin", w rzeczywistości wymaga ok. 30 godzin pracy. Aby wpasować się w standardy firmy, czyli wszystko ma być "tip-top" od pierwszego razu. Na tym etapie mnie odrzucono (co mnie nie zraziło, bo "tip-top" za oferowane wynagrodzenie mnie nie zadowala). Trzecim etapem miała być rozmowa techniczna wraz z omówieniem zadania rekrutacyjnego, ale nie dano mi szansy na obronę swojej pracy, więc nie wiem jak wyglądają dalsze kroki.

Kilka pytań uzupełniających do CV (rozmowa wstępna) Zadanie rekrutacyjne, które nie było trudne w zrozumieniu, ale wskazano tam pochwalenie się swoimi umiejętnościami.

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 29 maja kilka aktualnych ofert pracy do firmy Tidio Poland Sp. z.o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Researcher. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Jakie warunki pracy są w Tidio Poland Sp. z.o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Researcher?

Cześć! W Tidio pracujemy w 100% zdalnie w elastycznych godzinach. Nasi pracownicy mają dostęp do w pełni wyposażonych biur w Szczecinie i Warszawie, a także możliwość pracy z przestrzeni coworkingowej w swoim mieście. Po więcej informacji na temat warunków pracy oraz benefitów zapraszamy na naszą stronę internetową: https://careers.tidio.com/

Dno

Cenzura tu jest wybitne mimo wszystko napisze coś od siebie. Ogólne wrażenie mam takie jakby ludzie których spotkałem w tej firmie mieli wiedzę mocno specyficzną znaczy się akademicka z prawie zerowym przełożeniem na rzeczywistość. 10 lat doświadczenia w różnych miejscach nauczyło mnie nieco i jak widzę podejście do tematu i przekonaniu o racji tych pyszalkow to zwyczajnie jest mi ich żal. Współdziałania nic więcej. Dodatkowo czat gpt i inni gracze zapewne wyślą szybko na śmietnik historii całą firmę

Kazimierz
@Dno

Dość ogólnikowa ta Twoja krytyka. Czy osoba z Twoim doświadczeniem miała szansę wypowiedzieć się krytycznie na podejście innych osób do konkretnych zagadnień? Jest w firmie miejsce i czas na konstruktywną krytykę, wymianę poglądów, czy tzw. burzę mózgów?

@Dno

Cześć! Niestety trudno jest nam się odnieść do Twojej opinii. Czy możesz podać więcej szczegółów?

Senior PHP Developer

Proces rekrutacyjny wspominam bardzo miło pomimo tego, że oferty ostatecznie nie otrzymałem. Ludzie, z którymi miałem okazję rozmawiać, mają przyjazne nastawienie do kandydatów i dbają o dobrą atmosferę na każdym etapie rekrutacji. Pełna profeska. Zadanie rekrutacyjne stosunkowo proste, ale żeby wykonać je na tip-top (a takie jest oczekiwanie), trzeba poświęcić więcej czasu. Niestety, ja nie miałem go tyle biorąc udział jednocześnie w kilku procesach rekrutacyjnych. Do decyzji dołączyli bardzo konstruktywny feedback. To wszystko zdecydowanie na plus, natomiast na podstawie własnych doświadczeń (miałem okazję wspierać procesy rekrutacyjne) odniosłem wrażenie, że tak naprawdę nie szukają nowych programistów. Intuicja podpowiada, że pewnie znajdą miejsce dla jeszcze jednego albo dwóch, ale mają już kompletny, doświadczony zespół i nie czują ciśnienia. To bardziej wędkarstwo dla sportu, gdzie z założenia ryby wracają żywe do stawu, o ile nie trafi się "złota rybka". Oczywiście mają do tego pełno prawo, a proces przeprowadzony wzorowo, ale jednak dziura po haczyku szczypie ;) Tak czy siak polecam. Sam, wiedząc to wszystko, podszedłbym jeszcze raz.

@Senior PHP Developer

Cześć! Dziękujemy za udział w rekrutacji i podzielenie się swoją opinią! Cieszy nas, że mimo finalnego nie otrzymania oferty pracy, pozytywnie oceniasz sam proces rekrutacyjny oraz poziom udzielonego feedbacku.

Elżbieta

Jaka jest pensja na początek na pozycji Senior UX Researcher? I czy są też jakieś regularne premie? Albo jakie są widełki na tej posadzie? Szukam info bo gdzieś w sieci widziałam ofertę

@Elżbieta

Cześć! Nasze widełki na stanowisko Senior UX Researcher zaczynają się od 14 000 zł kosztów pracodawcy, forma współpracy, jak w przypadku każdej z ról, to B2B lub umowa o pracę. Jeśli chodzi o premie, to na tym stanowisku ich nie przewidujemy. Przyszłe podwyżki na danym stanowisku są wypadkową wielu czynników m.in. oceną pracy pracownika, sytuacji rynkowej, poziomu płac na podobnych stanowiskach w firmie itp. Aktualnie prowadzimy rekrutację na stanowisko UX Researcher (mid), ale zachęcamy do aplikowania także osoby z większym doświadczeniem, jest szansa, że będziemy poszukiwać także seniora w tym obszarze. Szczegóły oferty oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na naszej stronie karierowej w zakładce “Open Roles” >> https://careers.tidio.com/open-roles

Natalia

Świetne miejsce do pracy! Jest to moje pierwsze "prawdziwe" zatrudnienie, nasłuchałam się sporo od znajomych, jak to praca w firmach IT pożera duszę i człowiek nim się obejrzy jest tylko trybikiem w dużej maszynie. Ale na własnej skórze przekonałam się, że to nieprawda. W Tidio duży nacisk kładzie się na well-being pracownika, co przejawia się np przez elastyczny czas pracy, ankiety dotyczące zadowolenia z pracy, szkolenia z odpowiedniej komunikacji i wielu więcej. Mam poczucie, że moja praca jest ważna dla funkcjonowania firmy, ale bez ciężaru tego, że muszę pracować dzień i noc, aby dowieźć to, czego się ode mnie oczekuje. Każdemu życzę tak fajnego miejsca pracy!

Maria
@Natalia

Brzmi super :) piszesz, że to Twoja pierwsza praca, więc często zatrudniają ludzi bez doświadczenia? Pracujesz zdalnie czy stacjonarnie?

@Natalia

Cześć Natalia! Dziękujemy za podzielenie się opinią. Bardzo cieszymy się, że podoba Ci się praca u nas :)

2/5

Kamil

Przeszedłem w tej firmie liczne wzloty i upadki, poznałem mnóstwo ciekawych osób, nauczyłem się niesamowicie dużo, reprezentowałem (dobrowolnie i z przyjemnością) Tidio na różnych eventach, pomogłem zrekrutować nawet parę osób z których część pracuje tutaj do dzisiaj i przede wszystkim po raz pierwszy miałem możliwość budować prawie od początku, w bardzo organiczny sposób markę, która stała się rozpoznawalna przez praktycznie wszystkich, którzy interesują się lokalnym rynkiem IT ???? Jeśli szukasz pracy w branży to śmiało dołącz do ekipy Tidio - znajdziesz tu młodą, bardzo ambitną grupę ludzi i jeśli masz w sobie wystarczająco dużo zapału do pracy to z pewnością się tutaj odnajdziesz.

KA
@Kamil

„Młodzi i ambitni” to nie zawsze plus. Brakuje managementu z doświadczeniem i umiejętnościami zarządzania i rozwiązywania konfliktów. A ten zapał mlodych i ambitnych managerów przekłada sie na prace po godzinach. Nikt z doświadczeniem nie chce tu zostać bo gdzie indziej maja jako taki balans między praca a życiem prywatnym. Ten ostatni akapit brzmi jak post sponsorowany.

KI
@KA

Tidio jak kazda firma ma zalety i wady. To oznacza ze nie jest firma dla kazdego, zdecydowanie pracuje sie sporo i o balans nie jest latwo. Startupy to nie sa firmy dla ludzi, ktorzy maja moment w zyciu kiedy skupiaja sie na duzych priorytetach (dziecko, budowa domu itd.). Dobrze miec tego swiadomosc decydujac sie na prace w takim miejscu. W zamian za to mozna sie rozwijac - to czysta statystyka wiecej pracujesz, szybciej nabywasz doswiadczenie. Wiekszosc osob pracujaca w startupach to ludzie mlodzi - nie tylko liczy sie ambicja, ale tez energia ktora mozna poswiecic na prace. Mysle, ze jest to po prostu wybor czy teraz chcesz najabrdziej skupiac sie na pracy czy nie - dzieki temu wiesz czy Tidio jest miejscem dla ciebie.

Wanda
@KI

No ogólnie to często młodzi ludzie lepiej pracują niz starsi, rozumiem co masz na myśli. A dużo osób liczy sobie wasz zespół?

@KI

Bardzo dziękujemy za ten komentarz! Zdecydowanie słusznym jest stwierdzenie, że wybór miejsca pracy powinien odpowiadać aktualnym życiowym priorytetom. Decyzja o tym, czy pracować w danej organizacji jest podejmowana przez każdego indywidualnie, ale ta sama firma nie będzie w danym momencie każdemu odpowiadać. W kontekście Tidio warto dodać, że jako organizacja staramy się wspierać racjonalne podejście do pracy - nie chodzi o to, żeby pracować dużo, tylko żeby pracować mądrze. Nasze działania, takie jak: praca z indywidualnym systemem stawiania celów, elastyczny model pracy pozwalający zarządzać czasem w ramach własnych potrzeb, promowanie postawy “Focus on Impact” będącej urzeczywistnieniem jednej z naszych firmowych wartości – wszystko to ma na celu stworzenie organizacji, w której to sprawczość jest po stronie pracownika.

@Wanda

Aktualnie nasz zespół liczy ponad 160 osób (osoby z Polski, jak i zagranicy). Co kwartał liczba pracowników powiększa się o ok 10-15%.

KA
@KI

@ki sugerujesz ze żeby pracować w starupie trzeba wyrzec się życia prywatnego? Mrugnij dwa razy jeśli jesteś tam na sile xdd

szczepankij

Niedawno rekrutowałem się do Tidio na stanowisko Frontend Developera z niepowodzeniem. Nie zamierzam przelewać moich żali czy jakichkolwiek frustracji. Wydaje mi się, że w firmie jest wielu świetnych specjalistów oraz sporo quality code. Chcę tylko przekazać swój feedback może pomoże to innym kandydatom w przygotowaniu lub firmie w ulepszeniu całego procesu. Cały proces rekrutacyjny składa się z 3 etapów (pomijając rozmowę hr 50min): 1. Rozmowa techniczna ogólna (1.5h) 2. Zadanie domowe (4-5h) 3. Rozmowa techniczna (1.5hj) 1. Rozmowa przebiegała w bardzo przyjaznej i luźnej atmosferze, bardzo fajnie się dyskutowało. Pytania techniczne raczej ogólne, w stylu “Jak podchodzisz do tego, Jak robisz to” itd. Co do pytań miękkich nie do końca rozumiem ich sens. Myślę że pierwsze spotkanie spokojnie dałoby się połączyć z trzecim ( jako wstęp do rozluźnienia atmosfery i zapoznania się ) a zadanko zrobić jako pierwszy etap. 2. Co do samego zadanka nie mam żadnych zastrzeżeń. Wydaje mi się, ze idealne zadanie domowe na które nie trzeba poświęcać niewiadomo ile czasu a pozwala się wykazać także na plus. 3. Ostatnie spotkanie to chyba największy zawód. Informowano mnie, że będzie to rozmowa głównie na temat rozwiązania zadania domowego oraz kilka pytań technicznych. Rzeczywiście na początku omawialiśmy zadanie. Padło dosłownie kilka pytań i uwag. Raczej wskazane zostały tylko elementy do poprawy, zero informacji co się podobało co było fajnego w naszym podejściu itd (co troszeczkę obniża morale na starcie). Potem nastąpiła seria pytań technicznych zgodnie ze wcześniejszymi informacjami. Natomiast następnie o czym nie wiedziałem wcześniej przeskoczyliśmy na sandbox, gdzie czekało na mnie ok 7 zadań (co wydaje mi się sporą liczbą). Myślę, że w ostatniej rozmowie troszeczkę odrzucił mnie "brak życia" prowadzących tak jakby byli zmęczeni i nie do końca czułem przyjaznej i luźnej atmosfery takiej jaka miała miejsce na 1szym spotkaniu. A jeśli widzę, że pracownicy nie mają chęci do życia to od razu wydaje mi się że trzeba unikać takiej firmy. Być może to był tylko mój błędny odbiór. Na pewno chłopakom nie można odmówić wiedzy i skilli co też potwierdza że w tej firmie pracują bardzo ogarnięci programiści i jest od kogo się uczyć. Dodam jeszcze, ze dowiedziałem się że praca w dużej mierze polega na pracy z istniejącym już kodem często przestarzałym lub delikatnie przestarzałym a pracy z nowymi funkcjonalnościami nie ma za wiele. Nie byłoby nic w tym złego tylko że na 1szym spotkaniu było to przedstawiane zupełnie inaczej wręcz odwrotnie co bardzo mi się nie spodobało, lepiej mówić otwarcie jak jest.

Jeszcze co do samego feedbacku, poświęciłem na rekrutacje sporo czasu i energii natomiast dostałem bardzo marny feedback w postaci maila. Nikt nawet nie zadzwonił a sam feedback był conajmniej skromny.

To tyle ode mnie, życzę firmie sukcesów a kandydatom powiem tyle że jeśli jesteś doświadczoną i ogarnięta personą to warto próbować bo osobiście myśle że firma może dostarczyć wiele wiedzy i rozwoju.

@szczepankij

Dzień dobry! Dziękujemy za obszerny i konstruktywny feedback. Został on już przekazany zespołowi HR oraz osobom technicznym prowadzącym proces rekrutacji na stanowiska frontendowe.

Zastanawiam się czy nie zaaplikować. Zależy mi na pracy z doświadczonymi i dobrymi liderami. Tak przekrojowo jeśli chodzi o liderów technicznych (Development, DevOps, Data) - jakie style leadershipowe reprezentują? z jakich firm pochodzą? udzielają się gdzieś tak, żeby ich kojarzyć? Jak dużo doświadczenia leadershipowego mają? czy udało się im już w Tidio wykształcić kolejnych liderów? tak, żeby oni już awansowali?

Dziękujemy za pytanie. W wymienionych przez Ciebie obszarach jest u nas kilka osób na stanowiskach liderskich. Mają one za sobą różne doświadczenia – praca w startupach, w większych firmach, czy też wieloletni rozwój w naszej organizacji (od momentu dołączenia jako specjalista do awansu na menadżera). Jeżeli poszukujesz szczegółów, to zapraszamy na stronę Tidio na LinkedIn –w zakładce “people” znajdziesz profile osób pracujących w firmie. Jeżeli chodzi o styl zarządzania, to ciężko przypisać tutaj jeden konkretny termin – na pewno warto wspomnieć, że w Tidio mamy płaską strukturę organizacyjną i kulturę opartą na feedbacku i podejściu “radical candor", czyli bezpośrednim udzielaniu informacji zwrotnej przy jednoczesnym budowaniu szczerych relacji, otwartych na wzajemną komunikację. W celu poszerzania kompetencji, wszyscy nasi menadżerowie biorą udział w cyklicznych wewnątrzfirmowych warsztatach dla liderów (Leaders Labs). Warsztaty te składają się z 7 spotkań i mają na celu poszerzyć wiedzę z zakresu głównych zadań i wyzwań z obszaru zarządzania zespołem. Jeżeli chodzi o kształcenie nowych liderów w dziale Tech to tylko w ciągu ostatnich 2 lat, 6 osób awansowało z pozycji specjalistów na stanowisko Group Leaderów (były to osoby bez wcześniejszego doświadczenia liderskiego, które zostały liderami w ramach rekrutacji wewnętrznęj). Z tej grupy 2 osoby zdecydowały się kontynuować ścieżkę liderską, a 4 zdecydowały, że chcą wrócić na pozycje techniczne. W tym momencie na pokładzie mamy 3 Engineering Managerów, którzy na ścieżkę menedżerską awansowali z pozycji specjalistycznych. Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź będzie dla Ciebie pomocna. Jeżeli szukasz więcej informacji na temat rozwoju w firmie, to polecamy także artykuł Moniki Goduńskiej, naszej HRBP na temat tego, co tak naprawdę znaczy nasze hasło “Grow With Tidio” >> https://bit.ly/3GMPUfN Zachęcamy do aplikowania :)

Jakie wartości są cenione w Tidio Poland Sp. z.o.o.?

Dzień dobry, Dziękujemy za to pytanie. Tym, co łączy pracowników Tidio, są wartości, którymi wspólnie zgadzamy się kierować w naszej codziennej pracy. Są to 4 wartości: focus on impact, take ownership, learn & share, play fair. Więcej na ich temat piszemy na naszej stronie karierowej Tidio Careers (About us >> Our mission & values). Przede wszystkim staramy się, żeby wartości te nie były tylko sloganami, tylko faktycznie wyznaczały kierunek postępowania. Co roku organizujemy wewnętrzny konkurs “Core Values Competition”, w którym pracownicy nominują członków zespołu, których zachowania są najepszym przykładem wdrożenia w życie naszych wartości. Laureatów w każdej z czterech kategorii nagradzamy specjalnymi złotymi Kubotami (klapki Kuboty to nieodłączny gadżet z naszego welcome-packa, który otrzymują nowi pracownicy :)).

Natalia

Dla każdej osoby, która chce być traktowana z szacunkiem - odradzam. Co prawda poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy naprawdę wierzyli w swoją pracę, ale to jak Tidio potraktowało niektórych z nich i jakich „liderów” wybierają, jest zupełnie poniżej krytyki. Na dodatek na odchodne stłamszą człowieka tak, że potem myśli, że to jego wina, dopóki nie znajdzie normalnej pracy i pracodawców, którzy nie szukają (usunięte przez administratora) :) Jedynym pozytywnym zaskoczeniem był HR i to, jak dobrze zostałam potraktowana przez osobę, przeprowadzającą ze mną ostatnią rozmowę, już po moim odejściu. Bez obwiniania, ze zrozumieniem i szczerze, za co bardzo dziękuję. Proces rekrutacyjny na poziomie rozmów z HRem był również profesjonalny i super poprowadzony, no ale, tak jak wspomniałam, większość zespołów tworzą naprawdę wspaniali ludzie, a tidio samo sobie wykopie grób jeśli nie nauczy się ich doceniać. Jestem pewna, że moja opinia nie będzie zaskoczeniem dla firmy, i że wiedzą do kogo należy, więc wykorzystam okazję na przekazanie wiadomości do top managementu i liderów - nauczcie się doceniać ludzi, bo to jakich macie specjalistów i jak wiele ambitnych osób, które jeszcze nie odeszły, to właściwie cud biorąc pod uwagę Wasze podejście.

Olga
@Natalia

No widząc Twoją sytuację też odrobinę zaskoczył mnie ten cały optymizm, widać że obiektywnie do tematu umiesz podejść. Ciekawa jestem czy faktycznie wezmą tę Twoją radę do siebie?

@Natalia

Natalio, Dziękujemy za Twoją opinię. Bardzo nam przykro, że masz tak negatywne odczucia na temat pracy w Tidio. Pamiętamy sytuację, którą wspominasz. Wśród innych kwestii doszło tutaj do nieporozumienia między Tobą a liderką zespołu. Jako firma wyciągnęliśmy wnioski z tej sytuacji i niedługo po niej przeprowadziliśmy w zespole warsztaty Insights Discovery, mające na celu lepsze poznanie się członków teamu oraz uwrażliwienie na zindywidualizowane podejście do komunikacji – wydaje się nam, że to właśnie tego zabrakło w kontekście wspominanej sytuacji. Bardzo nas cieszy, że doceniasz też pozytywną rolę zespołu HR, zarówno w procesie rekrutacyjnym, jak i po odejściu z firmy :) Jeżeli masz jeszcze potrzebę rozmowy, zadania pytań lub podzielenia się wnioskami, to zawsze możesz się z nami (a najlepiej ze mną) skontaktować. W imieniu firmy, Monika Goduńska People and Business Partner m.godunska@tidio.net

Po co Tidio stosuje referencje jako jeden z etapów procesu rekrutacyjnego? Czy to wymyśliła sobie pani "head of people and culture" przechwytując ten element z pewnej firmy o znanych lekarzach? Dodam, że w przypadku niektórych stanowisk referencje od byłych pracodawców (w sumie nieważne czy telefoniczne, czy pisemne) mijają się z celem.

Sprawdzenie referencji jest istotnie jednym z etapów naszego procesu rekrutacyjnego. Z pewnością także inne firmy obecne na polskim rynku zwracają uwagę na referencje kandydatów. Zachęcamy do zapoznania się z postem dotyczącym referencji na naszym blogu na stronie Tidio Careers (“References - how to approach it?”), w którym szczegółowo objaśniamy cel tego etapu oraz udzielamy wskazówek dla kandydatów.

@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Z pewnością sprawdzanie referencji jest rzadkością w rekrutacjach, a na takie stanowiska jakie macie zdecydowanie mija się z celem. Bardzo się cieszę, że z wami nie pracuję.

D
@Tidio Poland Sp. z.o.o.

Rozważałem aplikowanie do tej firmy, jednak jeśli mój pracodawca miałby zostać poinformowany o tym że uczestniczę w procesie rekrutacyjnym poprzez pytanie go o referencje, to dobrze że się na to nie zdecydowałem. Kompletny brak wyczucia i profesjonalizmu.

@D

Dzień dobry! W celu wyjaśnienia – od ponad 10 miesięcy nie korzystamy z referencji jako jednego z etapów procesu rekrutacyjnego. O tym, jak ramowo wygląda u nas proces rekrutacyjny można dowiedzieć się na naszej stronie Tidio Careers (zakładka “Open roles”) – szczegóły procesu mogą różnić się w zależności od stanowiska. Śmiało zachęcamy do aplikowania :)

P
@D

Zgadzam sie. Firmy dawno zrezygnowały z referencji. Byłem zaskoczony ze firma która ma nowoczesny produkt ciągle stosuje takie starodawne podejście.

Developer

@Developer

sirskan

@sirskan

Dziękujemy za opinię! Bardzo się cieszymy, że Ci się u nas podoba :)

Zostaw merytoryczną opinię o Tidio Poland Sp. z.o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Tidio Poland Sp. z.o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tidio Poland Sp. z.o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tidio Poland Sp. z.o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 12 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tidio Poland Sp. z.o.o.?

Kandydaci do pracy w Tidio Poland Sp. z.o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tidio Poland Sp. z.o.o.