Opinie o Eme Aero Sp. z o.o. w Tajęcina

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Eme Aero Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Eme Aero Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eme Aero Sp. z o.o. w Tajęcina

Figurant

Hej. Czy ktoś z obecnych pracowników mógłby przybliżyć temat jak wygląda praca na stanowisku Inspektor Jakości?

Zibi

Ile wynosi kara za odejście przed końcem lojalnościówki? Przez cały okres jest taka sama czy im bliżej końca terminu tym kwota się zmniejsza?

@Zibi

Z tego co pamietam to 6500 i ta kwota zmniejsza się ( rozmowa z przed 3 tygodni).

@Nowy11

Zatrudniłeś się? Jaką masz opinię o ich rozmowie?

@Zibi

Czekam na odpowiedz ale zapewne się nie doczekam bo już minęło 3 tyg. Rozmowa całkiem przyjemna. Standardowe pytania zarówno po polsku jak i po angielsku. Może na jedno cieżko było mi odpowiedzieć ( czym EME wyróżnia się od firm w których pracowałem). A Ty na jakim etapie jesteś?

@Nowy11

Ja mam rozmowę w przyszłym tygodniu i własnie nie wiem na co się przyszykować szczególnie w temacie angielskiego. Ogółem firma zrobiła pozytywne wrażenie ale te opinie na tym portalu mnie mocno zniechęciły

Zibi

No masz rację, wszędzie tylko narzekanie i wszędzie jest beznadziejnie.. Ale myślę, że niektóre opinie mają też odzwierciedlenie w rzeczywistości

@Zibi

Myślę, że w każdej firmie znajdą się ludzie którzy będą narzekać. Jeśli jesteś osoba ambitną i umiesz sobie radzić w trudnych sytuacjach to w każdej pracy się odnajdziesz. Jeśli chodzi o lojalnościówkę to te prawie 3lata nie jest to moim zdaniem długo. Za dwa tygodnie mam spotkanie mające na celu przybliżenia stanowiska pracy. Mają pytać już szczegółowo o wykształcenie, doświadczenie i znowu weryfikować znajomość j.angielskiego. Rozmowa już chyba z przełożonym. Może ktoś wie jak wyglada takie spotkanie i na co się nastawiać?

Witam
@Nowy11

Tylko nie sprzedaj się za grosze, minimum 5 tys netto na rękę muszą Ci dać....

@Witam

Do końca nie wiem właśnie czy jeszcze na takiej rozmowie negocjować stawkę. Bo chcieć to sobie mogę ale czy dadzą…

@Nowy11

Zależy za co pewnie. Oni w trakcie rozmowy mają prawo do manipulacji stawką czy konsultują to z kimś jeszcze i wracają z feedbackiem?

Kasik
@Zibi

Jak wrażenia po rozmowie? Zatrudniłeś się? Mam jutro rozmowę i nie wiem czego się spodziewać…

Nowy11

Witam. Czy ktoś z rekrutacji styczniowej dostał odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej? Zastanawiam się czy jeszcze czekać na ich odp… może ktoś wie czy w ogóle wysyłają informacje o negatywnym wyniku rekrutacji? Pozdrawiam

@Nowy11

I jak dostałeś jakąkolwiek odpowiedź zawrotną?

@Karolina

Tak, W przyszłym tygodniu mam spotkanie mające na celu przybliżenia stanowiska pracy. Mają pytać już szczegółowo o wykształcenie, doświadczenie i znowu weryfikować znajomość j.angielskiego. Rozmowa już chyba z przełożonym. A Ty też aplikowałaś?

Antoni
@Nowy11

Daj znać jak poszło i jakie pytania miałeś ????

Nikt ważny
@Nowy11

Jak do tej pory nie oddzwonili to raczej już się nie dostaniesz. Ale sprawdź meila.

Klaudia

Firma to jedna wielka porażka, a szczególnie dział jakości .Praca za darmo po godzinach, zakres obowiązków, plus dodatkowo obsługa klientów i cała logistyka (zamawianie transportów na wybrakowane części itd.). Braki kadrowe są tak wielkie że nowe osoby zastępują inne osoby już nawet po 2 tygodniach pracy. Odradzam pracy w tej firmie.

@Klaudia

To znaczy że nie ma chętnych do EME ?? i są braki kadrowe ?? ?? ??

@Klaudia

Napiszesz konkretnie na czym polega praca na tych stanowiskach, na których podobno po 2 tyg już robią? Normalnie dają radę? I tak pzt., to co innego mieliby robić tak właściwie?

Firma Eme Aero Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Analityk Produkcji (k/m). Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?

Witam, byłem na rozmowie i od kwietnia zaczynam pracę jako mechanik lotniczy. Mam zarabiać 500 brutto, ale czytam wasze opinie i widzę że mogę tyle nie dostać. Mam doświadczenie 5lat jako monter lotniczy

@Nowy

5500 brutto

Mechanik
@Nowy

Jesteś pewny, że zaczynasz od kwietnia ? Nabór jest co 2 miesiące zaczynając od stycznia

@Mechanik

Jestem pewny

@Mechanik

nigdy nie brali inaczej? dlaczego ustalone są właśnie 2 miesiące, z czego tu wynika?

Lulu
@Beata

Dlatego, że rotacja jest taka duża i ludzie odchodzą.

@Lulu

w sensie, że po dwóch miesiącach tak cyklicznie? to tyle okres próbny trwa? a co należy do takich największych przyczyn? kasa pewnie?

Joanna

Dzień dobry wszystkim. Chciałabym się dowiedzieć co trzeba zrobić by dostać się do firmy EME? Byłam już dwa razy na rozmowę w ciągu 2 lat na kontrolę jakości i jakoś mi się nie udaje. Początkowo doświadczenia nie miałam ale teraz mam 2 letnie i dalej nic. Kasy za dużo nie powiedziałam. Chyba, że szukają kogoś na strefę za najniższą to ok. Czy chodzi tu tylko i wyłącznie o płeć? Na kontroli jakości pracują jakieś kobiety?

Janek
@Joanna

Może zbyt mała wiedza? Jakie pytania zadają na rozmowie na kontrolera? Wydaje mi się, że płeć tutaj nie ma znaczenia tylko wiedza i sprawna umiejetność manualna. Można z ciekawości wiedzieć ile tak +/- powiedziałaś sobie, z tego co dużo znajomych mówiło to około 5 tys brutto bez problemu można dostać, ale ile w tym prawdy jest to najstarsi górale nie wiedzą ;)

@Joanna

Witam Nie ma żadnego problemu jeśli chodzi o płeć. Za moich czasów czyli jeszcze we wrześniu ubiegłego roku na inspekcji była większość kobiet i też gówniary bez doświadczenia zaraz po szkole. Więc musi być rzecz w czymś innym. Ta firma to ogólnie stan umysłu teraz. Fajnie było na początku jak firma powstawała i były szkolenia. Nie było ciśnienia i każdy był happy people :-) Teraz wyrównali się poziomem z innymi firmami na strefie. Chcą młodych, niedoswiadczonych za małą kasę. Dobra firma do tego żeby złapać doświadczenie, spadać i tylko tyle.

Joanna
@Janek

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiedzy nie sprawdzali, jedyne pytanie o obsługę narzędzi pomiarowych, którymi umiem się posługiwać. Po angielsku też mówię, może nie branżowo ale pytanie było o hobby i pracę w zespole. Osobiście powiedziałam 4000-4500. Nie wiem w czym tkwi rzecz.

Janusz

Cześć, czy może mi ktoś wytłumaczyć jak wyglada praca na stanowisku specjalista ds jakości i certyfikacji komponentów (CSS) i na jakie zarobki może liczyć potencjalny kandydat z wieloletnim doświadczeniem w branży lotniczej? Pozdrawiam Janusz

Ktoś

Cześć ile oferują na start jako mechanik silników lotniczych? Jak z umowa. Ile brutto ile netto niech się wypowie ktoś co mu oferowali lub pracuje teraz

Marko

Ogólnie może i firma nie jest zła, lecz tak jak piszą poprzednicy szukają chyba osób niedoświadczonych za niską stawkę

@Marko

właśnie widziałam, że na podwyżkę można liczyć dopiero w kwietniu... tak w razie czego to które stanowiska proponujesz dla osób niedoświadczonych tu w firmie żeby choć trochę się rozwinąć?

Koko

Firma szuka kogoś na stanowisko: Technik utrzymania ruchu (elektryk. Czy ma ktoś jakieś informacje na jakie zarobki można liczyć i ogólnie o tym stanowisku? Z góry dzięki.

awuef

Praca inspektora jakości jest wymagająca i wymaga ciągłej uwagi, koncentracji oraz dużego zaangażowania. Bardzo dużo inspekcyjnych procedur jest umownych, nie jest tak, że są spisane - standardową praktyką jest przekazywanie ich sobie nawzajem pomiędzy pracownikami. Zmiany w nich są bardzo częste, ciągle jest coś nowego. Skutkuje to przytłaczającą ilością wiedzy do zapamiętania i przyswojenia, szczególnie dla nowych. Zdarza się, że krytyczne części dla silników odrzutowych przechodzą inspekcje na zasadzie "no tak już po prostu robimy" - są rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Dokumenty, na podstawie których się pracuje -często niejasne i napisane trudnym do zrozumienia angielskim. Jest masa pracy, do której po prostu brakuje ludzi. Nadrabiane jest to na nadgodzinach, po całej zmianie szkolenia stanowiskowego nowych pracowników. Nierzadko szkoli się dwóch uczniów na raz, 40h w tygodniu, za co nie ma złamanego grosza. Do wszystkiego dochodzi nierówne traktowanie pracowników pomiędzy działami oraz stawka niewiele większa (biorąc pod uwagę odpowiedzialność) od tej lidlowskiej. Dyrekcja/kierownictwo średnio co 2 tygodnie wymyśla nowe, durne zasady - dzisiaj chociażby, zakaz słuchania muzyki na terenie całego zakładu. Zdecydowaną większość nadal trzyma w zakładzie umowa lojalnościowa i grudniowy bonus. Na plus - współpracownicy i atmosfera między nimi, kilka benefitów, na hali jest czysto, dofinansowanie do posiłków, mozna złapać fajne doświadczenie. Osobiście - poszukałbym czegoś innego - płaca nieadekwatna do tego, co jest wymagane.

Próbnik
@awuef

Jakby jacyś (usunięte przez administratora) nie testowali cierpliwości całego zakładu i wszystkich osób puszczając nieprzyzwoicie głośne łubudu to czuje ze nikomu by nie przeszkadzało jak sami się chcecie pozbawiać przywilejów to śmiało

Bracket
@awuef

@awuef 100% prawda Kolejne zasada wprowadzona na inspekcji aby chodzić po kawę pojedynczo, wyeliminuje to rozmowy między pracownikami w drodze do ekspresu przez co pracownik będzie mógł w 100% skupić się na pracy. Zasada ta nie dotyczy brygadzistow I mistrzów. CI ostatni z resztą nie muszą się też stosować do ustalonych godzin przerw dla danego działu. Zwykły pracownik natomiast powinien już 2 minuty przed końcem przerwy być na stanowisku (!). Jak to powiedział jeden z mistrzów do wlasnych pracownikow -to jest corpo, tu się liczą słupki i cyferki a nie ludzie.

Magdalena

Serio jest aż tak? Ktoś podejmuje rozmowy z szefostwem i głośno mówi, że mu to nie pasuje? Jaka jest reakcja?

Praca fizyczna w EME jak najbardziej do polecenia taka nie za ciężka nie za trudna, może z czasem trochę monotonna. Firma zmaga się z wieloma problemami wieku dziecięcego ale na przestrzeni najbliższych lat wszystko się ustabilizuje a do tej pory pracownicy muszą to znosić lub korzystać bo przez to można trochę się poobijac;) Pieniądze Zależne od doświadczenia od 4000 do 6000 brutto na stanowisku mechanika, myślę że nie ma co narzekać. Pełny pakiet benefitow, premia kwartalna,premia roczna, premia miesięczna od niedawna. Mogliby zmienić Medyka na Luxmed ale to szczegół. Najwięcej narzekają Ci niespełnieni życiowo którzy nie nadają się do innej pracy no bo przecież by zmienili gdyby ktokolwiek im zaproponował lepsze warunki :D Zresztą poziom tych mechaników najlepiej widać na parkingu gdzie każde miejsce oznaczone jest plamą oleju xD Oczywiście jak w każdej firmie są narzekacze, podpierdalacze, karierowicze ale są i bardzo w porzadku ludzie z którymi przyjemnie i sprawnie się pracuje. Praca na lata bo silników do obsługi nie brakuje. W zimie ciepło, w lecie gorąco, kawa i zupa za darmo, dwie zmiany (to akurat na minus i te godziny 5:45 początek zmiany eh) Ogólnie polecam :)

wwwwwww

gdzie się można zgłosić po premię kwartalną bo mnie chyba coś ominęło?

Stahu
@wwwwwww

Ta premie kwartalna dostają nie liczni, czyli ja na przykład. Dodatkowo żeby dostać kasę musicie podsuwać głupie pomysły na których nikt się nie zna. Potem uważają cię za Boga i wielbią twoje imię wyżej

@Stahu

Nieliczni czyli kto dokładnie? Od stanowiska to zależy czy chodzi tylko o te pomysły?

@wwwwwww

A na jakim stanowisku jesteś? Możliwe, że nie na każdym jednak przysługuje?

Firma dba o pracowników: dofinansowane obiady, premia, bon świateczny, czysto, ładnie, kawka itp. Ludzie na poziomie, bardzo dobra atmosfera. Także nie ma co narzekać i tyle w temacie.

ziomek

aplikuję na Mechanik Napraw. na co mogę liczyć ?? w cv wysłałem że chcę 5 koła i oddzwonili czy naprawdę jest tam aż tak źle ??

master
@ziomek

A jakie masz wykształcenie? A jakie masz doświadczenie w branży naprawy silników/komponentów lotniczych? Stawka zależy między innymi od powyższych umiejętności.

favela
@master

EME to nie tylko mechanicy ale i magazyn, utrzymanie ruchu, jakość, zakupy, planowanie produkcji, planowanie materiałowe. Problemem nie jest tylko to, że podwyżki sa marne, na start obiecywano, że po szkoleniach będzie podwyżka, przez co zgodzili się na mniejsze wypłaty bo po szkoleiach miały wzrosnąć. Brak reakcji "góry" na to co się dzieje w fimie świadczy tylko o tym, że pieniędzy szuka się w taniej sile roboczej, a nie w jakości. Może czas najwyższy na założenie związków zawodowych?

złóżcie wypowiedzenia

Złóżcie wypowiedzenia wszycscy,,,, To niebiec zrozumi ..... Zrozumiano

Majster
@złóżcie wypowiedzenia

Popieram może to jedyna opcja na poprawę sytuacji płacowej i opcja na zatrzymanie jakości wykonywanej pracy. Na ten moment jest baaaardzo słabo

@favela

Widocznie szkolenie jeszcze się nie zakończyło.

@Kasia

No tak... ;) A tak w praktyce to jak te całe szkolenia tutaj wyglądają i ile w końcu trwają?

favela
@Kasia

szkolenie jest zakończone. tylko HR mija się z prawdą bardzo regularnie

@favela

Bardzo regularnie? to akurat za dobrze raczej nie zabrzmiało. to w czym według Ciebie jeszcze się tak z tą prawdą mijają?

Favela
@Beata

Z tym ze nowi pracownicy sa karmieni tym samym kłamstwem. Ktos kto pracuje ponad rok zarabia tyle samo lub mniej bo podwyzki sa tylko w kwietniu, a przy przedłużaniu umowy na czas nieokreślony stawka pozostaje. Nikt o tym nie informuje. Takie przemilczenie w mojej ocenie jest klamstwem. To co dzieje sie obecnie w eme czyli premia w grudniu zamiast w kwietniu 23 i jej maksymalny wymiar swiadczy o jednym... Komus sie pala (usunięte przez administratora). W tym roku czekaliśmy na info o premi do ostatniej chwili teraz nagle udało sie zrobic wyliczenia, szacunki ile procent mozna przyznac i to 4/5 miesiacy wczesniej. HR moze i zatrzymał odpływ pracowników ale tylko na chwilę. Prawda jest taka, że góra traktuje pracowników 0-1 szkoda ze tak sie nie da zastąpić pracownika, widac to po popełnianych bledach przez nowe, niedoświadczonych mechaników/operatorow/planistów itd.. Niech pamiętają tylko decydenci w eme ze minimalna krajowa idzie w przyszlym roku dwa razy fo góry. Wynagrodzenie zeby było konkurencyjne musi wzrosnac pewnie o inflacje plus z 10%, a to jest nierealne. Chwalenie zakladu ze juz jestesmy trzecia sila na świecie... Szkoda ze to nie przekłada sie na zarobki. Eme zarabia w dolarach kurs wszyscy wiedzą jaki jest ale podzielić sie zyskami z pracownikami jest ciężko bo slupki, wykresy musza byc ekstra szkoda ze kosztem utraty dobrych pracowników. Eme ma tez plusy nie bede wymienial tu benefitow poniewaz nie sa wyjatkowe nic nadzwyczajnego, a ta platforma kafeteria ria no coz większość pracowników chyba woli wczasy pod grusza i kase niz zabawe w punkciki. Praca jest ok, ludzie w większości tez ale prawda jest taka ze liczy sie kasa i zadne cukrowanie przez gore i przełożonych tego nie zmieni. Pozdrawiam rawiam

Greg

Ile można dostać na start jako operator hamowni?

Pracownik EME

Witam, jestem bądź byłem pracownikiem Eme Oreo i odradzam przychodzenia do tej firmy. HR kłamie w żywe oczy, na rozmowie obiecuje kokosy, potem się dowiadujemy my jako pracownicy ile HR zaoszczędził pieniędzy na naszych wynagrodzeniach ze zaniżył. Na dysku była oficjalna informacja ile pracownik mógłby zarabiać i za jaka stawkę go przyjęli. Po dwóch latach pracy dostałem podwyżkę 300 zł brutto. Kierownik jak i jego popychacze nie znają się na robocie. Przełożony cały czas odcina jakimiś głupimi tekstami. Organizacji brak, pracowników brak, pieniędzy brak. Ja z 7 letnim doświadczeniem zarabiam 4300 brutto. Ogólnie odradzam przyjścia do tej firmy. Radzę się zastanowić czy lepiej pracować w takiej firmie czy lepiej iść do lidla na Kasę i zarabiać takie same pieniądze. Radzę wam zastanowić się bo lojalki są na 2 lata i nie ma możliwości zrezygnowania

Lidlomix
@Pracownik EME

Zapraszamy do Lidla!. Praca na zmiany, rano wieczór, noc, południe, soboty, niedziele, święta,....Jak nie przy towarze to na kasie, przewalanie ciężkich towarów, góra, dół,....

Tnrh
@Lidlomix

Mechanik lotniczy z angielskim nie musi harować w Lidlu, ani w EME za pół stawki.

Iza
@Lidlomix

Cześć, a co robisz na wątku tej firmy, skoro wypowiadasz się o pracy w Lidlu... :D Myślę, że to nie ten wątek :) Zresztą, nie ma co generalnie porównywać pracy tu i tu bo to zupełnie inna branża..

Pracownik EME
@Iza

Generalnie kto patrzy na branże ? Chyba w obecnych czasach chodzi o pieniądze a nie gdzie pracujesz. Branżą nie kupisz chleba czy tez wykarmisz rodzine. Radzę się zastanowić co do czego porównujesz

Łucja
@Pracownik EME

Przecieram oczy, dosłownie :D Przecież ona właśnie nie porównuje, czyli zgadzasz się z nią! Poza tym oczywiście, że patrzeć trzeba i na branżę i na to, gdzie się pracuje. Wybacz, ale nie uwierzę, że mechanik albo kontroler od Was chętnie pójdzie pracować na sklepową kasę i zapomnieć, czego uczyli na politechnice. Kierowca wózka widłowego, to ok, on może wozić cokolwiek, ale nie inżynier. A poza tym, słyszałam, że przynajmniej benefitów macie na bogato :)

etatowiec
@Pracownik EME

To nie wiem co tam robisz , nie pasuje Ci to się zwalnia i idzie do innej pracy. Swoją drogą na start dawali mi więcej brutto niż Ty masz tam po 2ch latach , więc coś nie halo , albo kłamiesz , albo nie umiesz negocjować. Firma to nie tylko pieniądze,ale i ludzie i to co oferują.Stawka może nie jest wygórowana , ale masz okazje nabrać doświadczenia , pracujesz pod dachem i w cieple , doszkalasz się w języku obcym i innych dziedzinach. Zaczynasz jako kontroler jakości a po 5ciu latach jesteś na zupełnie innym stanowisku i z inną perspektywą zarobkową. A w lidlu , zaczynasz jako kasjer i kończysz jako kasjer ... także coś za coś . Chyba każdy ma świadomość że w PL zagraniczne firmy szukają taniej siły roboczej więc nie oczekujmy zarobków z krajów zachodnich. A jeśli takich zarobków oczekujemy to proponuje wyjechać właśnie tam i zobaczyć jakie tam jest "eldorado"

Chokapik
@Pracownik EME

Gdzie teraz zamierzasz iść do pracy jak nie w EME OREO

xaa

dokładnie tak jest

@Pracownik EME

Dostałeś to co miałeś na umowie którą sam podpisałeś... No chyba że czytać nie umiesz to możesz narzekać xD

Szefu

Jeśli nie posiada się odpowiedniego poziomu języka angielskiego , ciężko jest w firmie aby zdać wszystkie egzaminy , typowo techniczne z budowy silnika chociażby gdzie jest to język techniczny - angielski i jeśli ktoś nie miał styczności z takim to naprawdę jest to wyczyn. Zważając na fakt , że nawet po szkoleniach nie dostajemy certyfikatów "do domu" gdzie możemy użyć je kiedyś dalej , wszystko jest w języku ang zamiast polskim , gdzie być powinno bo przecież płacą nam w zł a nie w euro , więc stawka jaka jest proponowana za pracę dla tej firmy jest po prostu nie adekwatna do tego co my musimy umieć i zrobić. Zrozumiałbym jeszcze jeśli stawka byłaby w obcej walucie ,wtedy jak najbardziej testy w innym języku jak i szkolenia miałyby sens. Człowiek niedość ,ze naprawdę nabawi się dużego stresu , poprzez pisanie tych egzaminów , to jeśli ktoś ma rodzinę , to nie ma poprostu czasu , aby przygotować się należycie do wszystkich testów które są z tygodnia na tydzień coraz bardziej wymagające. Dlatego NIE POLECAM tej pracy nikomu, kto ma rodzinę , kto nie ma czasu na naukę i kto ma angielski na poziomie B1 -B2 bo stawka jest naprawde nie adekwatna do tego co firma wymaga.

@Szefu

To jaka to jest stawka ??. 3700 na rękę będzie na miesiąc ?. Albo inaczej ile wychodzi średnio na rok wymagrodzenie ze wszystkimi bonusami, premiami rocznymi, premiami od zysku, wakacyjnymi dodatkami i świątecznymi dodatkami ? Mając znane zarobki roczne ze wszystkimi bonusami możemy policzyć ile to jest miesięcznie na rękę :)

Ciekawy

@pytanie Zwracam się z zapytaniem skoro została podana stawka plus wskazane dodatki które przysługują pracownikowi są przekazywane podczas rozmowy rekrutacyjnej?? A co idzie w rezultacie zostaje ten zapis w umowie?

Szefu

Stawka jest indywidualna dla każdego , tyle ile wynegocjujesz podczas rozmowy tyle dostaniesz. Jeden ma 6500 drugi 3200 , wszystko zależy od twoich skillów negocjacyjnych oraz tego co sobą reprezentujesz i możesz wnieść do firmy jako potecjalny pracownik. Mowa wyżej o tym czy jest to adekwatne do tego czego nas uczą , jakie testy zdajemy oraz jakie ma to przełożenie później na pieniądze.Skoro mamy być dobrymi mechanikami bądź kontolerami jakości , musimy zrozumieć to z czym pracujemy , a zrozumiesz to tylko wtedy jeśli Polak polakowi wytłumaczy to po Polsku. Jeśli ktoś tłumaczy Ci coś technicznego po angielsku , jest większe prawdopodobieństwo , że tego nie zrozumiesz , przez co źle napiszesz test i przez co nie dostaniesz licencji aby móc pracować i starać się o podwyżke. Jest kilkanaście egzaminów , które dawniej (na początku powstania firmy) nie miały miejsca , a płaca była podobna. A po drugie , na samym początku zapewniono nas , że płyniemy jednym statkiem i witamy na pokładzie , a jak przychodzi co do czego , okazuje się że jednak nie. Ludzi brakuje na shopflorze do roboty , ale żeby pomóc nam uzyskać licencje abyśmy mogli zaczać pracować to już jest problem. Więc te kwestie są dla mnie dziwne . nie mniej jednak jeśli biegle mówisz i rozumiesz w języku angielskim to jak najbardziej warto spróbować swoich sił tutaj .

@Ciekawy

Benefity jakie ma firma są przekazywane i na rozmowie i na umowie. Natomiast nie wszystkie bo np premia roczna jest zależna od targetu , czy dany dział się wyrobi i innych czynników. Jest to liczone nie jako premia roczna , a jako dodatkowa wypłata (czyt 13stka) co oznacza , ze nawet jeśli dostaniesz premie roczną , to i tak zabiorą Ci sporą częśc na podatki , bo firma nie potrafi dać tego jako bonus , a jako kolejną wypłate , co jest chore.

taa 3 700 na ręke to chyba tylko w HR tyle zarabiają, bo mechanicy to o wiele mniej ...

Pracownik eme

Okolice 3700 to mają ludzie brutto po studiach a biorąc pod uwagę że ludzie którzy przyszli do pracy w marcu i nie dostali podwyżek w kwietniu narzucone przez inflację, a w innych mniejszych firmach w Jasionce pracownicy którzy przyszli do pracy również w marcu dostali 8%podwyzki już w kwietniu i biorąc pod uwagę trudnosci z zdawalnoscia egzaminów i podwyżkami które jest ciężko i oczywiście po zdanych egzaminach i przerobieniu kilku miesięcy na chali dostaniecie pieczątkę (L2) to startuje Ci dopiero lojalka która trwa 2 lata także są plusy i minusy ale jakbym znał lepiej sytuację wcześniej to bym się lepeij zastanowił czy podpisać umowę

Ale La od
@Szefu

Cos bajki opowiadasz. Premia roczna bazuje na 3 wskaznikach i nie jest przyznawana działowo. Wszystkie dzialy sa wrzucane do jednego wora. Chyba ze o czyms nie wiem i o tym napiszesz? Dzieki pozdro

Taker
@Pracownik eme

Super praca, a hala przez samo "H".

Premia
@Szefu

Każda premia, nieważne jak wypłacona, musi być opodatkowana i o-zus-owana. Jakbyś dostał zamiast 13-tki, w tym samym przelewie co wypłatę to myślisz że podatku by nie odliczyli? Czy pod stołem chciałbyś dostać jak u Janusza biznesu - minimalna krajowa + premia w kopercie...

@Ale La od

A jakie są te wskaźniki , które liczą się do premii?

Candy
@Ale La od

To ile ta premia wynosi 15%? Płatna kwartalnie czy czy raz w roku?

Pepa
@Candy

Premia była 10% jak przepracujesz cały poprzedni rok. Raz w roku oczywiście. Natomiast w 2022 juz sie sporo rzeczy wysypało tu więc nikłe szanse na premie za rok...

wiesniak we flaneli
@Pepa

W tym roku raczej po premi bo duzo ludzi doswiadczonych odchodzi i kierownictwo szuka winy nie w sobie tylko w pracownikach ze odchodza :D

Ciekawski
@wiesniak we flaneli

A dlaczego odchodzą ? EME to taka renomowana firma. Nie da się godnie żyć za tą wypłatę ?

szefu
@Ciekawski

Nie da Niestety

inżynier
@Szefu

Widać kolego że nie masz pojęcia jak działa ta branża. Stety, niestety cała dokumentacja jest po angielsku na całym świecie. Nikt tego nie tłumaczy z uwagi na to, że nikt nie jest w stanie nadążyć z tłumaczeniem zmian w dokumentacji od chwili ich obowiązywania. To że trzeba znać język angielski jest klarowne od samego początku. Firma przez kilkanaście tygodni daje kurs języka angielskiego i potem są egzaminy. Można je powtarzać w przypadku nie zdania w pierwszym terminie. Przed każdym egzaminem jest kurs na którym dokładnie omawiane są wszystkie tematy. Jak ktoś uważa na kursie nie ma później większych problemów z egzaminem.

CosTuNieTak
@Szefu

Narzekasz na wymogi dot. angielskiego, ale po polsku też dobrze nie mówisz, skille negocjacyjne, shopflorze. Tłumaczenie dokumentacji do silnika na język Zenka, Ahmeda czy jeszcze kogoś innego w kraju gdzie się kupuje tensze usługi byłoby nielogiczne. To spora dokumentacja. Zastanawiam się czy kierownictwo okłamało Cię przy rekrutacji, że dokumentacja będzie tylko po polsku? Jest wiele firm gdzie potrzebują mechaników, jakościowców, etc. i póki co nie wymagają znajomości angielskiego. Tam pewnie jednak nie chcesz pracować, co? :) Tam może płaca nie zależeć od Twoich, cytuję, "skilów negocjacyjnych" tylko od widzimisię właściciela. No, ale tam to nie będzie, żadnego wyzysku, bo po polsku i płaca w zł. Wtedy się wszystko Ci zgodzi. A że będzie feudalizm, to ponarzekasz sobie na tym forum.

Favela

Co sądzicie o wg mnie desperackiej próbie zatrzymania pracowników w eme poprzez wcześniejszą premie w wymiarze 12% oraz 1 tyś. zł bonusu świątecznego? Ile osób bedzie naiwnych? Jeżeli jest tak cudownie i wszyscy odwiedzający zachwalają eme to moze warto pochylić sie nad stawkami/płacami, a nie bonusem którego potem nie zobaczymy przez prawie 1.5 roku.

@Favela

Ktoś się na pewno znajdzie bo już znalezli się tacy co na prawo i lewo mówili że idą do innej firmy a sprzedali się za zmianę stanowiska. Honoru nie mieć to najgorsze...

Biedak z EME

Slabo z zarobkami ledwo stać mnie na utrzymanie rodziny. Radze szybko podniesc stawki bo sam niedlugo skwituje papiery do odejscia z firmy. Lepiej chyba na zasilku dla bezrobotnych przynajmniej odpowiedzialnosci brak. Zarząd najwyraźniej nie widzi problemu a tak naprawdę wyższe zarobki rozwiazały by problem ale po co jak można starać sie zatrzymac pracownika umową lojalnosciową tyle ze teraz kwoty z tej lojalki są tak marne w większości przypadkow że pierwsza wypłata w innej firmie je pokryje. Ja osobiscie mam dosyć tego(usunięte przez administratora)a!

@Biedak z EME

A nic nie mówili o żadnych podwyżkach? Może by coś sypnęli gdybyście się upomnieli?

Biedak z EME

NIC A NIC NIE MÓWILI Pewno w kwietniu jak co roku bez mozliwosci negocjacji

szeffuncio szeryf
@Biedak z EME

Zawsze jest możliwość negocjacji. Już tak was zmanipulowali że sami wmawiacie sobie i innym że nie ma możliwości negocjacji ?

@Karolina

Jak chce Pani wiedzieć to poszedłem do menadżera poinformować go ze przy obecnych cenach paliwa nie opłaca mi się już pracować w tej firmie przez koszty dojazu to odpowiedział że podwyżka była już raz w tym roku i nic więcej nie przewidują. Za to dyrektor zaproponował mi kontakt do osoby z moich okolic żeby wspólnie dojeżdżać. Żal nad żalami i hańba i wstyd dla takiej dużej "prestizowej" firmy. Stać ich na wszystko, na prototypowe pierdoły w postaci mobilnego przenośnika do silników za milionbeuro który okazał się pieniędzmi utopionymi w błoto, tylko, broń Boże nie na podwyżki dla pracowników. Chromolone podkarpacie.

Pan Przestroga.

Panowie Prezesy, Dyrektory i inni ktorzy odpowiadaja za kiepskie place w EME, proponowal bym sie ogarnac i w koncu zrozumiec ze w tych czasach nikt nie bedsie pracowal w firmie lotniczej z racji prestizu. Jesli nie ogarniecie sie i nie dacie porzadnych podwyzek. To widzac ilu juz mechanikow jest na wypowiedzeniach smiem stwierdzic ze jest duza szansa ze podzielimy losy XEOSA tylko nie z braku silnikow a braku ludzi do pracy przy tych silnikach. Proponuje sie obudzić bo niedlugo moze byc za pozno.

@Pan Przestroga.

Jako już były pracownik tej firmy napiszę że zgdzam sie z tą opinia z wlasnego doświadczenia i jest mi przykro że po 3,5 roku pracy firma tak mnie potraktowała. Zero deoceniania ludzi którzy od początku uczestniczyli w rozwoju zakładu. Mam nadzieję że obudzicie się niedlugo "z ręką w nocniku".

Ile
@Magnum

Ile Ci tam płacili średnio ze wszystkim ?? Jak mało ??? Niech robio sami

Zostaw merytoryczną opinię o Eme Aero Sp. z o.o. - Tajęcina

• Jak się pracuje w Eme Aero Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eme Aero Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 128.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eme Aero Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 16 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Eme Aero Sp. z o.o.