Opinie o Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu w Oświęcim

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi hotelarskie dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu w Oświęcim

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu?

b. pracownik

nie licz na więcej niż najniższa krajowa. Chyba że na umowę zlecenie, tylko wtedy 250-300 godzin to norma

Poszukująca pracy

Planuję złożyć aplikację o pracę w Krakowskiej Fundacji na stanowisku pomoc kuchenna lub kucharz, ewentualnie kelnerka.Jakie są stawki, dodatki i jaka panuje atmosfera wśród załogi.

@b. pracownik

Dlaczego zwalniani są pracownicy z doświadczeniem? Co jest tego powodem? Dlaczego później brakuje tych pracowników? Nie są organizowane żadne rekrutacje? Jak to wygląda?

Poszukująca pracy

@Poszukująca pracy

Omijaj ta instytucję dalekim łukiem, ta instytucja nie ma nic wspólnego z Kościołem, kadra kierownicza nie ma zielonego pojęcia na temat pracy w hotelarstwie i gastronomi, panuje kolesiostwo anie liczą się kompetencje. Brakuje pracowników a zwalniani są pracownicy z doświadczeniem dla przykładu. Jak tak dalej pójdzie to za niedługo zamkną ten przybytek,bo nie będzie dochodów. Szkoda włożonej pracy przez najlepszego z Dyrektorów ks. Mateusza. Wszystko zostaje powoli z premedytacją niszczone.

Ktoś-inny
@b. pracownik

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie da się zaprzeczyć, że ks. Mateusz wiele zrobił dla Centrum. Natomiast przy nim największe fory miała kuchnia. Reszta działów była ciągle pod obstrzałem

Mario
@Ktoś-inny

Dokładnie. Kuchnia wychwalana była pod niebiosa a gdy w kuchni coś zawalili to była próba zwalenia winy na inne działy lub metoda "zamiatania pod dywan" . Panowała stronniczość i brak obiektywizmu.

@b. pracownik

Czy rekrutacja do pracy jest wieloetapowa? Jakie pytania padają na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy rozmowa kwalifikacyjna trwa ponad godzinę? Czy profesjonalne testy z języka angielskiego są trudne? Czy firma oferuje dodatki stażowe? Czy firma oferuje wynagrodzenie extra za znajomość dodatkowych języków obcych? Ile trwa okres próbny? Czy trwa powyżej roku? Czy firma oferuje odzież pracowniczą? Czy firma oferuje szkolenia wstępne? Czy, aby ubiegać się o zatrudnienie trzeba być chrześcijaninem? Czy kandydat jest badany profesjonalnymi testami psychologicznymi badającymi uczciwość i sumienność? Czy osobą przyuczającą na stanowisko do pracy jest profesjonalny Specjalista ds HR? Czy firma wspiera podejście typu "team - player"?

Piszecie tutaj coś o tym, że ludzie są zwalniani, ale nie mówicie, czy bez powodu czy jak. Zresztą nie chce wnikać w szczegóły, jak nie znam sytuacji. Mnie tylko interesuje, na jaki czas ma umowę kucharz, bo takich szczegółów nie widzę w ogłoszeniach, a były w październiku jeszcze tamtego roku. Zresztą dużo się mogło zmienić. I czy właśnie przysługuje jakiś okres wypowiedzenia?

BądźmyFair

Dokładnie. Szczegółów sprawy nikt nie zna i zostaną one między dyr a pracownikiem. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z kadrami

Boruta Nowy wpis
@BądźmyFair

Ale pociskacie kity. To co się dzieje , pozostaje między pracownikiem, a kadrami?! Haha Od kiedy? Nikt nie zwalnia ludzi bez przyczyny, która większości jest znana i odwrotnie. Tam potrzeba dobrego zarządcy i businessman znającego się na biznesie i zarządzaniu, z ogromem kontaktów w świecie , a nie przypadkowe osoby, bo tak się arcy wylosowało. Taka jest prawda. Tyle w temacie.

Elka Nowy wpis
@BądźmyFair

A są w ogóle jakieś oferty pracy teraz? bo nie wiadomo, o co pytać, a ja też nie szukam pracy na nie wiadomo jakim stanowisku, wiem że w 2022 w październiku szukali kucharza. Teraz coś się zwolniło?

To nie jest miejsce na takie informacje.

Ale ja nie pytam o zarobek konkretnej osoby tylko o podstawę wynagrodzenia. Firmy takich informacji bez problemu udzielają.

Paulina

To jest jak najbardziej miejsce do takich pytań, przecież to forum dla pracowników. To jak te zarobki się kształtują na 2022 rok?

Superr
@Paulina

Duże zarobki. Nie oszczędzają na pracownikach, a pracownicy wymieniają auta na nowe. Jeden podobno się nawet wybudował.

@Paulina

Minimum

Ooo

Dlaczego się śmiejesz? Jest inaczej niż napisał @Superr? W takim razie może opowiesz o warunkach pracy i zarobkach, skoro masz inne zdanie...

b. pracownik

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Zauważyłam jedynie stare oferty pracy dla pracowników obsługi, typu kelner czy recepcjonista. Interesuje mnie zaś posada przy podejmowaniu gości. Znam biegle angielski, a idea działania Centrum jest mi bliska (moja matka była beneficjentką projektu Polsko-Niemieckie Pojednanie - tak to ujmę, aby nie pisać o jej prywatnych przeżyciach). Miałam służbowo styczność z dyplomacją. Czy powinnam wysłać CV w ramach aplikacji spontanicznej?

Śnieżynka

Coś tu nie styka, z takimi kompetencjami nikt by do Centrum nie szedł, a jakby szedł to nie ma takich kompetencji.

Czy w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Czy Centrum Dialogu prowadzi obecnie rekrutację? Czy wzrasta zapotrzebowanie na pracowników?

Co Państwo sądzą o obecnych warunkach pracy w CDiM? Czy jest zmiana na lepsze? Czy pracuje się lepiej i spokojniej? Czy warunki pracy się poprawiły?

Tak

Jarosław

A co konkretnie się poprawiło? Tylko atmosfera czy coś jeszcze? A co sadzisz o zarobkach? Czytałem że wcześniej była minimalna. Ostatnio były jakieś podwyżki?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Anna

Były pracownik - Pracownik recepcyjno-biurowy

23.05.2023 01:05

Annaikona wywiad

Pracowałam pół roku na stanowisku recepcyjno-biurowym w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

Na czym polegała Twoja praca?

Annaikona wywiad

Zajmowałam się obsługą recepcji oraz pracą biurową. Opiekowałam się także gośćmi fundacji. Pracowałam z klientami międzynarodowymi, musiałam dobrze posługiwać się językiem angielskim. Pracowałam na trzy zmiany po 8 godzin (zmiana poranna, popołudniowa i nocna).

Co należało do Twoich obowiązków?

Annaikona wywiad

Do moich obowiązków należała mailowa i telefoniczna obsługa klienta międzynarodowego, obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej, prowadzenie dokumentacji biurowej i archiwizacja dokumentów, obsługa recepcji, opieka nad gośćmi fundacji.

Czym zajmuje się firma, w której pracowałaś?

Annaikona wywiad

Centrum Dialogu i Modlitwy jest miejscem dialogu pomiędzy ludźmi i narodami o odmiennych kulturach i przekonaniach religijnych. Do najważniejszych form działalności należą: międzynarodowe i międzyreligijne spotkania, dni skupienia, rekolekcje, seminaria, konferencje, medytacje, modlitwy i refleksje. Centrum zapewnia miejsce wyciszenia i odpoczynku, oferuje posiłki i noclegi. Podstawą działań edukacyjnych są spotkania z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego oraz bezpośredni kontakt z historią wydarzeń II wojny światowej.

Co pozytywnego możesz powiedzieć o firmie?

Annaikona wywiad

Firma organizowała specjalne przyjęcia wigilijne dla pracowników. Oferowano bogate paczki świąteczne jako prezenty na Boże Narodzenie. W pracy można było kupić bardzo smaczne, tradycyjne polskie obiady w cenie około 4 złote. Praca w tym miejscu bardzo mnie cieszyła i dawała dużo satysfakcji. Według moich informacji pracownicy są obecnie zatrudnieni na umowę o pracę. Cieszy mnie to, ponieważ gdy ja pracowałam, to firma oferowała tylko umowę zlecenie.

Jak ogólnie oceniasz swoją współpracę z firmą?

Annaikona wywiad

Mogłam poznać wiele ciekawych osobistości z całego świata. Środowisko pracy było międzykulturowe. Współpracownicy byli mili. Poznałam dobrych przyjaciół. Mam bardzo wiele miłych wspomnień. Dużo się nauczyłam w tej pracy oraz rozwinęłam siebie jako osobę. Praca była bardzo interesująca i była wzbogacającym doświadczeniem życiowym.

Annaikona wywiad

Można by zaproponować szkolenia z prowadzenia korespondencji biznesowej i szkolenia z radzenia sobie z trudnymi konwersacjami oraz dofinansować profesjonalne szkolenia ECDL. Dobrze byłoby zaproponować szkolenia z bezkonfliktowego rozwiązywania problemów i mediacyjnego porozumiewania się. Uważam, że dobrze by było, gdyby wdrożenie do pracy trwało pół roku i odbywało się pod opieką „buddy’iego”. Firma mogłaby zapewniać profesjonalną odzież pracowniczą oraz organizować przyjęcia integracyjne.

Czy firma Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

To tak czy nie?

Bartosz

Ha, ha duchowe wsparcie raczej niewiele pomoże. A jak z czymś bardziej namacalnym czyli kasą? Można dobrze zarobić? Wiesz coś?

Ewwa
@Bartosz

Pensje na normalnym poziomie.

@Ewwa

Normalne oznacza minimalną?

Ttt
@Ewa

Tak

@Ttt

No ok, zawsze jakieś info... I do tego jakiś dodatek / premia cokolwiek, żeby na większy plus wyjść?

@Ewa

Na razie wszystko zmierza ku dobremu (brawo o. Mateusz). Zapraszamy

Bartosz

Ku dobremu? To mało precyzyjne wyjaśnienie. To znaczy że będą podwyżki albo już tak się stało? Chętnie się dowiem.

Nick-ita

Dokładnie tak, brawa dla ks. Mateusza! Mnóstwo nowych pomysłów, zmian na lepsze na każdym polu. Najlepszy Dyrektor jaki mógł się nam trafić.

A czym ci ludzie tak zawinili, że latami nie zasługiwali na umowę o pracę i płacę wyższą niż minimalna?

Gogo

Bliźniaczki! Dajcie już spokój. My mamy spokój ????

Obecny pracownik

No nie wiem o jakich pozytywnych zmianach mówisz bo ja nadal pracuje w firmie i wciąż nie zauważam zmian zarówno w odniesieniu do wypłaty, jak i po zmianie umowy, o premii to można pomarzyć. Wiec może tylko wybrańcy maja tutaj cudownie.

1. Jeśli chodzi o pracowników to chyba się nie pomylę ale wszystkim pracuje się lepiej (to jest oczywista oczywistość). 2. Jeśli chodzi o finanse to sytuacja w branży jest taka, że musimy czekać. 3. Sprawa umów powinna się rozwiązać styczeń/luty. Te dwie ostatnie sprawy kojarzą się źle pracownikom (obietnice poprzedników) więc się obawiają. Pozdrawiamy byłych i obecnych pracowników.

LSR

Ktoś ma coś przeciwko "pani co przygotowuje zaplecze ekonomiczne projektów edukacyjnych"? Znam i osobiście uważam że to bardzo miła osoba.

Mieczysław

Pracujesz w tym miejscu skoro wiesz takie rzeczy? Czy Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania i Modlitwy zapewnia dobrą pensję z Twojego punktu widzenia? Jakie są tu stawki dla nowych pracowników? Z chęcią dowiem się czegoś na ten temat! :)

Marzena

Czyli nie postarali się bardziej. A jakieś premie chociaż?

Zmiany zmiany... Przyszła kryska na Matyska... Nic nie trwa wiecznie... Raz na górze raz na dole... Wyzyskujący innych pewnego dnia być może poniosą tego dotkliwe skutki...Sprawiedliwość w końcu zakróluje...

LepszeCzasy

To fakt. W końcu nadszedł taki moment, że ta instytucja ma szansę na rozwój. Nadeszły lepsze czasy. Centrum Dialogu znowu rozkwitnie!

@LepszeCzasy

Niech tylko zachowają się w końcu na poziomie i dadzą normalne warunki i umowy o pracę, a nie czekają znów parę miesięcy...

J

Szkoda, że tak pięknym oraz edukacyjnym miejscem, które jest najbardziej prestiżową placówką w okolicy kierują ludzie, którzy nie chcieli zapewnić ludziom podstawowych warunków zatrudnienia stawiając im niemożliwe do spełnienia wymagania oraz obgadując ich za plecami - nie można dostać umowy o pracę, bo jest się niesamodzielnym na stanowisku pracy, ponieważ na recepcji pracują dwie osoby... Śmiechu warte, śmiech na sali...(usunięte przez administratora)

Obecny pracownik
@J

No widać po załączonej ofercie: https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?36dad49d3404c2dfc3948580b20f3d65 Że raczej w tej pięknej edukacyjnej instytucji o "działalności organizacji religijnych" nic się nie zmieniło i nadal kontynuje się uczciwa politykę zatrudnienia.

Migotka

Po co ? Aby komuś to było na rękę i nadal wyzyskiwał ludzi? Zła energia wraca

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu?

Ola

Nie sądzę kolejna ściema....

ETAT

Kiedy pracodawca i w jakich okolicznościach może wysłać pracownika na przymusowy urlop. Przesyłam (usunięte przez administratora)

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu?

Malami

Umowę na stałe? Można pomarzyć bo tam umowy dostaje wybrane osoby za "zasługi" niestety.

Bartosz

Mnie też interesuje jakie benefity można otrzymać za dobre wyniki w pracy. Czy jest możliwość rozwoju poprzez szkolenia,a w konsekwencji szansa na awans i podwyżkę? Proszę o informacje osoby zatrudnione w firmie.

Nik
@Bartosz

Pochwałę Dyrektora

A co ci się nie podoba w psie chodzącym w krzaki - gdzie tu negatywne nacechowanie? Czyżbyś był uprzedzony do psów? ;-)

Zostaw merytoryczną opinię o Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu - Oświęcim

• Jak się pracuje w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu?

Zobacz opinie na temat firmy Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krakowska Fundacja Centrum Informacji Spotkań Dialogu Wychowania I Modlitwy W Oświęcimiu?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

3.5/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Maksymiliana Kolbego 1
    32-602 Oświęcim