Opinie o Akzo Nobel w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Akzo Nobel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Akzo Nobel o rekrutacji.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akzo Nobel w Warszawa

Zuzanna

@EMER miałeś okazję pracować dla tej firmy, czy swoją opinię budujesz tylko i wyłącznie na podstawie przeczytanych opinii innych użytkowników? To ważne w perspektywie Twojej wypowiedzi. Każda wypowiedź zawierająca merytoryczną treść się przyda.

EMER
@Zuzanna

Niestety nadal tu pracuję i widzę co się dzieje na własne oczy , ale całe szczęście jeszcze tylko 2 miesiące :)

EMER

Jeśli chodzi o pracę jako zwykły robol to ta firma jest po prostu porażką... Najniższa krajowa (1700zł) Nie miłe kierownictwo zwracające się do pracowników tekstami typu " ty jesteś ch.j nie pracownik" " lepiej się zwolnij" odmierzanie czasu wizyt w toalecie, ciągle jesteś kontrolowany i obserwowany . Na magazynie jeśli nie przerzucisz minimum 5 tyś litrów farby w 8 godzin pracy to jesteś gnębiony . Odradzam pracę tam nawet najgorszemu wrogowi.

Jarek

To będą dalsze zmiany w Akzo ? Czas na zmiany dla CAR-ów. Ktoś się przejmuje zagraniczną firmą ?

kamila
@Jarek

coś więcej wiadomo?

Taki jeden
@Jarek

Jarek chyba dla KAR. Wstyd

@Taki jeden

Kar czy Car, ma to znaczenie ?

Zuzanna

@Zainteresowany na jednym z dużych portali z ogłoszeniami o pracę znalazłam informację, że Akzo Nobel aktualnie poszukuje w Warszawie Analityka Sprzedaży. Między innymi należy posiadać wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, ekonomia, statystyka) oraz minimum dwa lata doświadczenia jako Analityk. Będziesz aplikować? A może interesuje Cię inne stanowisko w tej firmie? Czy są tu jacyś Analitycy Sprzedaży z Akzo Nobel, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją opinią o tej pracy? Ułatwi to osobom zainteresowanym podjęcie decyzji czy wziąć udział w rekrutacji.

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje aktualnie?

Opinia
@Zainteresowany

Aktualne oferty zawsze znajdziesz na portalach z ofertami pracy.

Kandydatka

Witam, stanowisko Reprezentant Handlowy, dwie hale - jakieś informacje? Plany do zrobienia, jak z kasą i grafikiem pracy oraz weekendami?

Cezary

Może czas na docenianie tego co posiadamy a mianowicie dobrą firmę!!

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz istotniejszą rolę. Czy tak samo jest w Akzo Nobel? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Opinia

Jeśli chodzi o ogólne standardy- typowe korpo, w pakiecie opieka medyczna, dofinansowany benefit, system premiowania itp. Warto zaczepić się w marketingu- szefowa potrafi zadbać o swoich pracowników. Lub do sprzedaży w kanale nowoczesnym- duży potencjał. Na pewno ogólnie można dużo się nauczyc, ale trzeba być odpornym na stres i rozgardiasz. Minus firmy- HR-y w Wawie praktycznie nie istnieją. Co do porady, wiedzy, jakichs dokumentów czy w ogóle do podejścia propracowniczego, a powinny być pomostem między pracodawcą a pracownikiem. Atmosfera zależy gdzie. Na pewno trzeba od początku się zdystansować do wielu rzeczy.

Oceniacz

Jak czytam niektóre wpisy to mam wrażenie , że zwykła złośliwość przemawia przez was. Szefowie są po to żeby trzymać pewne standardy.

Oddany

A czy tzw. Gruba dalej rządzi zakupami w Akzo ? Wyjątkowo tępa i wyrafinowana baba, Karierę zrobiła w firmie kosztem swoich ludzi. O materializmie nie wspominam, chociaż to w zakupach wskazane ale szkoda że w tym przypadku, działa to w tą drugą stronę :-(

Dzik

Ojej jak mi strasznie przykro, żartowałem to jest miód na moje serce taka informacja, że kolejny nieudacznik pseudo reformator Akzo musiał opuścić szeregi firmy. Koniec lansowania się za pieniądze Akzo. To My swego czasu budowaliśmy tą Firmę i z pełnym zaangażowaniem co dnia przychodziliśmy do roboty. Jeszcze trzeba się pozbyć tego nieudacznika z regionu północnego i jego braciszka. Nieeeee on sam się podda bez swojego mentora i władcy nie będzie umiał nawet oddychać. Trzymam kciuki za Akzo .

Były

To jednak eksperyment wprowadzania zasad fmcg do branży budowlanej nie powiódł się )-: No żal ogromny. Szkoda tylko, że tak długo to trwało i wielu wartościowych ludzi opuściło Akzo. Kiedyś świetna firma, bardzo przyjazna pracownikom, pod rządami osób wiadomego pochodzenia bardzo straciła. Jak będzie teraz - czas pokaże.

XYZ

Wiedziałem, że kiedyś to nastąpi. Kolejny wielki manager, wszystkowiedzący naj , człowiek skutecznie "restrukturyzujący" działy sprzedaży w firmach, które - tak jak do dziś Akzo - skutecznie psuł, wyleciał z firmy - W KOŃCU!!!!!!! Hej - otwierajcie szampany!!!!!! Jeszcze jeden z tej ekipy psujów na północy został ze swoimi totumfackimi, ale co się odwlecze... Pewnie zaraz przytuli ich znów "ojciec chrzestny", który ponoć w ciastkach gdzieś teraz robi. Współczuję ludziom w tamtej firmie a Akzo życzę wszystkiego naj, naj, naj!!!! Firma teraz na pewno się teraz odrodzi i będzie git!!!

Plamofobowość :-)

Kilka słów na temat pracy w biurze: - spore i częste rotacje w dziale sprzedaży w biurze tj. odeszło lub zostało "porzuconych" wielu bardzo doświadczonych managerów regionalnych, dyrektor sprzedaży i prezes zarządu zostali zwolnieni z dnia na dzień, zmiany na stanowisku NKAM - silny dział Marketingu, zarządzany przed dyrektorkę, która swoich ludzi ruszyć nie pozwoli. Co ma swoje plusy i minusy, bo albo jesteś jej człowiekiem albo współpraca z jej działem jest bardzo trudna. - ankiety i badania Gallupa to w sumie nie wiem jaki mają sens. Nie wiem czy są z nich wyciągane jakieś wnioski. - poziom wsparcia reklamowego i wysokość budżetów łatwo wyestymować na podstawie porównania ilości reklam w TV: Dulux i konkurencja. - jeśli jakiś pracownik odchodzi, to często jego obowiązki są później dzielone pomiędzy pozostałych. Rekrutacje na zwolnione stanowisko starują albo bardzo późno albo wakaty są mrożone. - z tylnego fotela firma kierowana jest przez Marketing. Oni są dobrzy, reszta już nie. I tak od wielu lat.

@Plamofobowość :-)

A cos wiesz na temat nowych rekrutacji w terenie?

@Plamofobowość :-)

te odejscia o których piszesz Regionalnych Managerów i nowy NKAM to z osotatnich tygodni czy z dłuższej perspektywy ?

Tom

Z ostatniego czasu. Widzialem nowe oferty- warto skladac aplikacje? Co sie dzieje w firmie?

Nick2

Jakieś większe zmiany w firmie Akzo Nobel ?

@Tom

Zmiany o których piszę zaczęły się jakieś 1,5 roku temu. Z miesiąca na miesiąc odpadają kolejne osoby ze starej ekipy. Osobiście żałuję, ze zrezygnowałem z poprzedniego pracodawcy i przeszedłem do AN.

@Plamofobowość :-)

Tak slyszalem wlasnie o zmianach dlatego ciekawy bylem czy to prawda. A jak zarobki na staanowiskach handlowych?

@Tom

Zarobki w AN są atrakcyjne, do tego bardzo bogaty pakiet benefitów, jest nawet dodatek do wczasów pod gruszą przy urlopie powyżej tygodnia, karta medyczna i sportowa, ubezpieczenie grupowe na życie, karty przedpłacone na BN i Wielkanoc. Premia kwartalna uzależniona od sprzedaży. A skoro następują duże zmiany organizacyjne to zgadnij jak wygląda poziom sprzedaży.

@Plamofobowość :-)

Dzieki za info. Domyslalem sie ze z wykonaniem ich moze byc nie lada problem. A cos wiadomo od kiedy nowe etaty ruszaja?

Tom

Cześć. Widzialem ogloszenie na doradce technicznego/ świętokrzyskie. Czy ktos ma.jakies info na temat tego stanowiska? Skad zmiana czlowieka, jakie zarobki i w ogóle?

smakosz

Robota KAR-ow to najglupsza praca jaka mozna wykonywac bez perspektyw Zwykly merch ma lepiej, tu jest sie popychadlem, nikt tych ludzi nie traktuje powaznie, jest sie gosciem w marketach a niepracownikiem Nie polecam na dluzej

on
@smakosz

KAR to zwykły merch i nic więcej, praca bez perspektyw.

damian_W
@smakosz

dla Ciebie może najglupsza, ale za taką kasę jaką się tam zarabia to i warto :) Każdy robi to co lubi, a jak Ty od razu chcesz być dyrektorem to wybacz, 10lat szkoły nie pomoże

KAR
@smakosz

Polecam słownik. KAR-owie przynajmniej potrafią posługiwać się ojczystym językiem :)

carwodar:)
@smakosz

Na dłużej nie warto być nawet premierem tego polskiego grajdołka ;) twój szef i tak Cię wy... korzysta, tak a propos ostatnich wydarzeń politycznych. A tak na poważnie jeśli ktoś został Reprezentantem Handlowym ds. Kluczowych Klientów i zarabia więcej, jak się postara to 2 x więcej niż pracownicy hali na której "siedzi", sam ustala sobie dni i godziny swojej "obecności" to naprawdę nie jest źle. A jak ktoś chce się rozwijać, niech się uczy, ciężko pracuje i promuje wyniki, działania i ogólną zajefajność na wszystkich szczeblach struktury w Akzo. Możliwości są wszędzie. A jak ktoś myśli, że "parę razy zrobił target" i zaraz dostanie awans, podwyżkę i służbową octawkę to faktycznie będzie rozczarowany.

carwodar:)
@smakosz

a tak na odpowiedź SMAKOSZa to jeśli ktoś jest popychadłem i nikt nie traktuje go poważnie to stanowisko, pracodawca, gość - pracownik, tego nie zmienią. Jest takie przysłowie JAK WRÓBLEM SIĘ URODZIŁEŚ, ORŁEM NIE ZDECHNIESZ.

Oceniajacy
@smakosz

Nie do konca się zgodzę, aczkolwiek każdy ocenia subiektywnie. Firma ceni sobie KAR-ow i widzi Ich dobra pracę.

Zuzanna

@Zmęczony dziękuje za odpowiedź. Czy w takim razie firma wynagradza te liczne dodatkowe godziny pracy? Mógłbyś jeszcze powiedzieć, czy taka sytuacja dotyczy wszystkich działów, czy też może niektóre szczególnie się pod tym względem wyróżniają?

Oceniajacy
@Zuzanna

Nadgodziny nie są płatne, nie są również do odbioru. Praca na urlopie czy w weekendy nie taka rzadka. W sprzedaży to już rutyna. Firma byłaby ok gdyby nie zmiana władzy. Teraz jednak warto rozważyć zanim się zdecyduje ktoś na to. Czasami szkoda życia.

obecny w akzo

Hej:) stanowisko KAR jest zupelnie innym stanowiskiem niż PH w Akzo. I tu nie ma co porównywać. Co do rozwoju KAR-a nie mam pojecia jakie są szkolenia z dedykacją dla tego stanowiska, ale uważam że podstawowe. Czyli poznanie produktu i krotki zarys technik sprzedaży. Wedlug mnie dla ludzi którzy w zupelności nie mieli styczności z praca w handlu jest to rozwój. Można tam nabrać pewnośc siebie, zobaczyc jakie pytania zadają ludzie, jak dostosować swoja wypowiedz do ich potrzeb, jak nimi manipulować. Uwierzcie mi, że o wiele łatwiej jest przekonać zwykłego kowalskiego do zakupu trzech puszek farby na podstawach handlu cecha-zaleta-korzyść niż właściela dużego punktu dystrybucyjnego ktory robi kilkumilionowe obroty w ciągu roku, do zakupy na coraz to mniej korzystnych warunkach... I sluchajcie nikt nie zły... Czy to KAR czy inny pracownik on też musi wykonywać swoje zadania. On też jest z tego rozliczania przez swojego szefa.... A to jest korporacja i tu wynik jest najważniejszy... A co do samego Akzo to niestety widać, że sie podzieliło na sukcesy czyli rynek nowoczesny i niestety porazki rynek tradycyjny. Szkoda tylko, że wsparcie dla tych dwoch działów jest tak nie równe.

ciekawy

Przedstawiciele w tej firmie się zmieniają, to jak może być traktowany tzw. CAR. Zapraszam do rozmowy.

marianna
@ciekawy

normalnie jest traktowany KAR a jak ma być??

Zuzanna

@Zmeczonypiszesz, że obecnie pracuje się również w weekendy. Jak długo będzie trwał taki okres wzmożonej pracy? Często się to zdarza, czy też jest to dla pracowników coś nowego? Wspominasz też, że do niedawna firma dbała o swoich pracowników oferując dodatkowe benefity, czy też pakiety medyczne. Czy obecnie tego już nie oferuje?

Zmęczony
@Zuzanna

To nie projekt,który zaraz się skończy ,to stan permanentny. Masz umowę na 40 h tyg, pracy na wiele więcej. Oczekiwania, ze nie ma mowy, żebyś tego nie zrobił. Pakiet medyczny jest, karta benefit w dobrej podobno cenie. Ale kiedy z tego korzystać?:)

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Warszawa

• Jak się pracuje w Akzo Nobel?

Zobacz opinie na temat firmy Akzo Nobel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akzo Nobel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 5 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akzo Nobel?

Kandydaci do pracy w Akzo Nobel napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akzo Nobel