Opinie o Akzo Nobel w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Akzo Nobel. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Akzo Nobel o rekrutacji.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Akzo Nobel w Warszawa

Niania

Fatalny candidate experience po rozmowie z Panią Kierownik Działu Rekrutacji. Kompletny brak szacunku zw. z brakiem jakiegokolwiek feedbacku, czy informacji po rozmowie z potencjalną kandydatką do pracy w AN. W czasie rozmowy dużo o wizji Pani Manager co do jej działań i planów dot. zmian i zespołu rekrutacji, natomiast nie wielkie zainteresowanie samym kandydatem. W związku z powyższym nie polecam skoro tak się traktuje potencjalnych kandydatów/kandydatki, a wydawałoby się, że przykład powinien iść z samej góry.

Mobilny

3800 brutto za pracę u lidera w branży. To jest śmieszne. W marketach budowlanych więcej płacą pracownikom. @Pracodawca

Kama Nowy wpis

Witajcie. Interesuje mnie wstępnie zatrudnienia jako Business Development Manager. Proszę mi opowiedzieć o trybie pracy „w terenie”. Po opisie wiadomo, że należy być nastawionym na 70% czasu pracy w podroży. Czy prócz wizyt u klienta coś jeszcze się pod to podciąga?

Jestem pracownikiem działu HR. Pracując w AkzoNobel w Warszawie, doświadczyłem niesamowitej atmosfery pracy oraz profesjonalizmu ze strony przełożonych i współpracowników. Firma stawia ogromny nacisk na rozwój pracowników poprzez szkolenia oraz możliwość awansu wewnętrznego (aktualnie biorę udział w darmowym szkoleniu z certyfikacją na Continuous Improvement Green Belt). Środowisko pracy jest przyjazne i wspierające. Firma promuje aktywny tryb życia i regularnie organizuje różnorodne wydarzenia społecznościowe, sportowe i charytatywne, które integrują nas jako zespół. Gorąco polecam AkzoNobel jako pracodawcę.

Czy Akzo Nobel organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Maladives Nowy wpis

Szkolenia są dostępne na platformie e-learningowej. Jakość bardzo słaba. Nic nie jest zorganizowane specjalnie dla potrzeb kilku/wiecej osób.

Inga Nowy wpis
@Maladives

I jakie to są szkolenia, podasz kilka konkretnych przykładów? A jeżeli sam pracownik znajdzie jakieś szkolenie zewnętrzne, którym jest zainteresowany i które może zwiększyć jego kompetencje to może liczyć na wsparcie finansowe ze strony firmy?

ciekawski

Dostałem niedawno ofertę pracy z Akzo Nobel do I2C. Jakie macie zdanie na temat pracy w tym zespole? Mocno zaniepokoiły mnie opinie, jakie tu znalazłem... Czy coś się zmieniło na lepsze?

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Czy w Akzo Nobel pracuje się na open space?

Byłam tam

tak, open space jest podzielony na kilka "obszarów"

@Byłam tam

Opiszesz ten podział nieco szerzej? Jak przy tym obecnie zachowany jest komfort pracy i przede wszystkim o jakich działach jest mowa? Mnie akurat interesuje oferta do działu HR, wisi teraz na jednym z portali. Jaki jest w tym przypadku układ w biurze?

Jan

Czytając komentarze ludzi i widząc, że prawie wszystkie procesy przenoszą do Indii, ostatnią rzeczą, o którą bym się martwił, jest to, czy pracują nad modelem otwartej przestrzeni LOL

Julia

Proszę o opinie nt pracy na stanowisku I2C Specialist. Z góry dziękuje

PoPtakach

Nie wiem dlaczego zdecydowałem się napisać opinie chociaż chyba największą motywacje dostałem jak już mam nową pracę i patrząc do tyłu nikomu nie radziłbym tu pracować. Sam pracowałem prawie 4 lata w GSS na stanowisku w HR językowym. Od momentu jak zwolniono bez pardon managerów (tak, z dnia na dzień, jeden dzień byli potem ich nie było) i zatrudnili dzieciaka z Holandii który uważał się za wiele lepszego i super gwiazdę to wszystko w tempie się posypało. Udawane family matters i inne korpo gadanie które nic nie znaczy przejęło. Na stanowiska TL trafiły osoby które nie miały doświadczenia, na pracy do końca się nie znali i jedyne co ich kwalifikowało było friends politics. Czyli pokazywanie się w biurze, papieroski z managerami i chodzenie po trupach. Potem zaczął się micromanagement, dubbel standards gdzie jedna osoba coś mogła a druga nie i sciganie z nienormalnymi liczbami. To wszystko za nie wdzięczność "klientów" którzy traktują Warszawski GSS gorzej niż najgorsze (usunięte przez administratora) pod butem. Pracowałem w kilka korpo za nim tu trafiłem i tak nigdy, przenigdy nie byłem traktowany. (usunięte przez administratora) Jeśli ktoś nadal ma złudzenie że może płacą to się myli. Przez 3 lato dostałem zéro... Przez ostanie 2 tak zwane rywiu miałem po wyżej jak o satysfakcję klienta. Dlaczego w takim razie? Bo nie ma business wytłumaczenie. Więc więcej niż seniorem nie mogę zostać, a zarabiam już i tak defakto za dużo. Tak to oto usłyszałem. Co do wcześnie wymienionych przekrętów wypłaty i kontraktów to się dopisuję. Zostałem zatrudniony na jedną sumę, potem okazało się że jest inna, potem okazało się że jest przymusowe podpisanie aneksu gdzie pensję zarabia się na papierze bez dodatków a więc na kredyt nie ma szans. Firma niby twierdzi że to nie tak i żeby się doczytać prawa, czytałem, dowiadywałem a urząd skarbowy jak i Pani księgowa za głowę się łapali. Końcowo jak coś nie wyjdzie zostanie się obwinionym, oskarżonym i sponiewieranym bo przecież powinno się wiedzieć i jak to TL się pytasz. Jak odeszłem i zacząłem nową pracę także w korpo na podobnym stanowisku to koleżanki i koledzy byli zdiwieni moim podejsciem a manager się zapytał na 121 czy byłem (usunięte przez administratora) w starej pracy....

Niania

Mobilny

Akzo było fajne kiedyś ale te czasy minęły. Codzienne ranne meetingi pokazujące statystyki i czerwone liczby / należy się usprawiedliwić dlaczego jest się na czerwono. Traktowanie pracowników w Warszawie przez "kolegow' i "koleżanek" z EU Zachodniej jak jakichś gorszej kategorii ludzi. Wytykanie błędów przy wszystkich i wymuszanie usprawiedliwiania się. Tem lead w Warszawie zainteresowany tylko cyframi. Nie ma zmiłuj się żadne potyczki. Wszystko jest skrupulatnie notowane. Kontrola z najwyższej półki. Blokowanie awansów. Pozbywanie się swoją postawą dobrych pracowników. Nadmiar pracy. Kompletny brak rozwoju . Sztuczna uprzejmość. Na plus jest tylko ładne biuro i fajni koledzy / koleżanki. Nic poza tym. Nie polecam.

Czy w Akzo Nobel poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

In GBS for 3 years R2R . What I like people , multicultular Team , flexibility . Very good controllers and More interesting then in most GL scope , quite a lot transfered to warsaw , even statutory fs , competitive salary compering to other companies . Investment in newest sap and tools, Its said warsaw remains center of excelence ????. What can be improved ? More clear Vision why some changes happen .

Mick

This GBS is nothing but terrible! total lack of leadership around team leaders and managers. They are just existing there from salary to salary...you cannot expect any support from them.

Dominika

Dosłownie "wszystkie"? Czyli jakie przykładowe i co z ludźmi stąd? Ogólnie to są jakieś opcje na dalszą współprace zdalną? Mam na myśli stanowiska, które mają tę opcję w swojej specyfice

Były pracownik GBS
@Dominika

Myślę, że wszystko pójdzie do Indii lub Chin wkrótce, bo ludzie masowo składają zwolnienia. Nawet jak otworzą tutaj rekrutacje, to i tak nikt nie przyjdzie - cała stolica wie co tutaj się dzieje.

@Były pracownik GBS

a to czy cała wie to nie wiem akurat. fakt faktem jak teraz patrzę sporo różnych ofert jest na kilka lokalizacji... była wzmianka o jakichś masowych zwolnieniach. ile tu wypowiedzenie trwa i jeśli faktycznie liczba osób się zmniejszyła to o ile do dziś?

DAC

po co usuwać tyle komentarzy? czy to dlatego, że przenoszą prawie wszystkie procesy z Warszawy do Indii? Dlaczego zamierzają zwolnić większość ludzi z GBS?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Akzo Nobel?

Masz minimalna pensję+ premię

Aleksandra
@Jagi

A za co można je otrzymać te premie? To bardziej kilkadziesiąt złotych czy kilkaset? :p

@Aleksandra

Za sprzedaż jak zrobisz plan, raczej kilkaset

Julia
@Jagi

czy normy są wysokie? Czy takie na spokojnie do wyrobienia? Są jakieś okresy w roku kiedy sprzedaż idzie ciężej?

@Julia

Firma chce zarobić więc plany są bardzo wysokie jak na obecne czasy (inflacja itp) oni nie znają tego pojęcia przy ustalaniu planu

@Jagi

hej, jest szansa na szersze omówienie tych planów? po prostu chciałabym mieć większy ogląd na sprawę. jakie były konkretnie wczesnej, że mogły być wykonalne i czego oczekują teraz? zastanawia mnie rozbieżność

Castorama

podstawa i plany nie do wykonania

@Castorama

to jaki maksymalny plan by był do wykonania według was? przybliżcie ten temat, żeby kandydat wiedział co i jak mniej więcej. Jakieś jeszcze oczekiwania tu stawiają?

@Dominika

Przykładowo na miesiąc styczeń generalnie martwy sezon sprzedażowy to dowalili 120 tys planu sprzedażowego gdzie tu sens a gdzie logika?;) Na dodatek w lutym i marcu jest jeszcze większy plan (start sezonu) to jeśli nie zrobisz w styczniu to w lutym i marcu tym bardziej ale to ich oczywiście nic nie obchodzi

@Jagi

Dalej nie wiem do końca jakie mieć co do tego odniesienie, ale skoro tak piszesz to jest ciężko mimo wszystko? To jak wyjaśniany jest ten stały wzrost planu, to jakiś ich sposób na mobilizację? Mimo wszystko nawet jeśli ludzie nie sięgają progów to i tak mają wzrost w określonych okresach?

@Dominika

Stały wzrost planu jest po to żeby firma miała progresję żeby przedstawiciele chwalili się wynikami itp , generalnie ich założeniem jest żeby rok do roku było więcej zysków

Tragic

It's time that I finally leave a comment. It's been almost 3 yrs since I joined. Right from the start I noticed that processes and procedures don't work and there's always a bunch of issues at every step, but at the beginning it didn't bother me greatly cause I was gaining experience and there were people in other departments that I could consult when I wanted to get things done and there was a degree of freedom so smart people could progress things even with nonsense procedures in place. Currently things are so bad I can't even put it in words. People that make decisions regarding processes are completely detached from reality. Procedures are ridiculous, not realistic, frustrating for every party that has to follow them, especially suppliers. Nothing works, results are bad and they keep coming up with more and more ridiculous rules that hinder any progress even further. There is also no stability, no respect, no dialogue between the management and the people. And it's not on team level, TLs have their arms tied even if they are decent people themselves. Terrible decisions are being made on international level. I really didn't want to leave cause I'm at that stage in my life where I wanted stabilty and for some time I felt I found it here but these days everytime I close one stressful case another one comes up and I simply can't take it anymore. Thoughtful, hardworking individuals that genuinely care about their jobs should not apply - nobody values this and you will only burn yourself out with stress and frustration. Nobody will make any changes even if they admit themselves you are right. I have never worked in more messy environment.

Jennifer
@Tragic

I could not agree more, this place is so peculiar and toxic, no good words can be found to describe that circus. Watch HBO Chernobyl and add solid pinch of stereotypes and biases from western European old age managers. Disgusting and redundant place on Warsaw job marketplace. Full stop.

Jagi

Zdecydowanie nie polecam pracy na stanowisku expert ds farb i lakierów nie dość że płacą minimalną krajową to pracą jest bardzo ciężka dodatkowo jest premia która ciężko wyrobić bez wsparcia przedstawiciela

MSM

Atmosfera mega. Ludzie serio cudowni. Ale to by było na tyle. Dalej to typowe korpo. Uciekłam dość szybko, zaraz po podpisaniu umowy na czas nieokreślony. A dlaczego? Na umowie na czas nieokreślony miałam mniejszą pensję niż na umowie na okres próbny. Zaczęli mi wmawiać, że na umowie mam mniej, ale w rzeczywistości będę dostawać więcej...Czyli chcieli mi część kasy dawać pod tzw. stołem. Tego samego dnia zaczęłam szukać nowej pracy, bo to śmierdziało przekrętem na kilometr. Po dziś dzień zastanawiam się, jakim cudem Akzo zdobył tyle nagród dla najlepszego pracodawcy, nie wiem...

Beata
@MSM

Czyli nie przekonałaś się czy faktycznie płacą pod stołem?

Art
@MSM

Poczytaj co to jest Polski Ład i będziesz wiedziała gdzie podziały się Twoje pieniądze

Qqa
@MSM

Absolutnie nie płacą pod stołem. Jeśli jest zrobione zadanie i należy się kasa to szef kieruje informacje do szefa wyżej, który sprawdza i akceptuję i wszystko jest na papierze. Nie ma możliwości nic zrobić "pod stołem".

Beata
@Qqa

To o co chodzi z tą wysokością wynagrodzenia? Dlaczego na kolejnej umowie dają mniej niż na okresie próbnym? Jak to jest tłumaczone? Nie bardzo to jest zrozumiałe...

Jacek

They don't make any training, or assignate more experineced employee to assist and answer your questions? And what was the salary for that?

Zostaw merytoryczną opinię o Akzo Nobel - Warszawa

• Jak się pracuje w Akzo Nobel?

Zobacz opinie na temat firmy Akzo Nobel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akzo Nobel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 5 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akzo Nobel?

Kandydaci do pracy w Akzo Nobel napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akzo Nobel