Opinie o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Olsztyn

Hejo

Obecnie na warsztacie panuje spokój, odkąd zmienił się kierownik skończyło się zastraszanie, zabieranie premii, znęcanie się psychiczne i terroryzowanie pracowników. Niektórym brygadzistom pozostała jednak obsesja na punkcie "władzy" i bezpodstawnie potrafią człowieka zmieszać z błotem, bo po prostu mieli gorszy dzień. Z minusów samej pracy, to praca na 3 zmiany, często w niedziele i święta, a wynagrodzenie, niestety, jest nieadekwatne do warunków pracy. Jako nowy na warsztacie można liczyć na zarobki granicy 2300 zł pracując na 3 zmiany i z dodatkiem świątecznym, niedzielnym. Kolejny duży minus to brak jakiejkolwiek możliwości awansu., zatrudnisz się jako mechanik, to odejdziesz na emeryturę lub zwolnisz się też jako mechanik. I na koniec chyba najgorszy minus, w firmie panuje nepotyzm, jeżeli nie masz odpowiedniego nazwiska, nigdy nie wyjdziesz z kanału.

@hejo
@Hejo

Ok zgadzam się podobnie jest jako kierowca zatrudniasz się jako kierowca i tak już zostaje ALE niby jak chcesz (chce) awansować????? Gdzie na jakie stanowisko ???? Wszystko już postawione i najzwyczajniej nie ma gdzie awansować. I tak już dużo jest "kierowniczych" stanowisk. Chcesz być kolejna osoba na pustym stanowisku ????? Pamiętaj im wyżej wejdziesz tym głośniej wpadniesz. Mi nie zależy w tej firmie na stanowisku A na godnej wypłacie. 10 lat i stawka 17.05/1h brutto jako kierowca. 168h x17.05 brutto = ???? Od tego odejmij 31% i masz wypłatę do ręki.

Hejo
@@hejo

Wcale nie mówię, że akurat ja bym chciał awansować. Chodziło mi o rady dla potencjalnych przyszłych pracowników. Zatrudniając się w korporacji pomału można piąć się w górę, a w MPK nie ma na to żadnych szans. Ponadto dla osób już pracujących to trochę nie fair, że zwalnia się miejsce brygadzisty lub pracownika KT, to zamiast dać szansę komuś doświadczonemu z wyższym wykształceniem i ze starej załogi warsztatu to zatrudnia się brata wujka zięcia piątej siostry po kisielu bez szkoły i doświadczenia.

Wiktor

Śmieszny pancio kierownik jeszcze bardziej grubasek ze związków a najbardziej śmieszna wypłata. We własnym kraju traktowany jestem jak Białorusin. Kierownik o ironio nazywa się Kant. Ostatnia moja wypłata to 1.900 złotych.

Ta praca to generalnie porażka. Oczekiwania co do posiadanego wykształcenia kierunkowego, doświadczenia, uprawnień itp. wysokie najlepiej wniesione na własny koszt. Np. Operator myjni autobusowej (średnie zawodowe – elektromechanik, SEP E 1kV, Upr. wózki widłowe). Nierzadko przysłowiowo jesteś człowiekiem typu wynieś przynieś pozamiataj. W kwestii szkoleń stanowiskowych można usłyszeć "nie skieruję Cię na szkolenie bo odejdziesz z pracy". Czyli jednym słowem brak wsparcia tech-mertorycznego w działaniach przez pracodawcę. Do tego starsi doświadczeniem pracownicy nie dzielą się zdobytą wiedzą z innymi dla dobra współdziałania z obawy bliżej nie określonej. Podziały na lepszych i gorszych pracowników tych którzy mogą pracować tylko na 1 zmianę w przeważającej części i tych chodzących na nocki. Wszech obecna "spowiedź" u przełożonego zapewne daję szansę zaszeregowania do grona lepszych. Do tego szereg znamion mobbingu choć z chwilą odejścia pewnej osoby troszkę lepiej. Mnóstwo obietnic bez pokrycia głównie finansowych. Pracujesz czy leżysz niczym się to nie różni. Wysokość pensji brutto jest tak podawana potencjalnemu pracownikowi aby wydawała się atrakcyjniejsza czyli ze wszystkimi dodatkami a później bańka pryska i następuje wielkie zdziwienie. Karanie pracownika nawet za 5 min spóźnienia utratą premii której jest i tak jak kot napłakał. Zrozumiałą rzeczą jest spóźnienie kierowcy autobusu ale ... warsztat? Jednym słowem nie polecam ale zapewne najlepiej doświadczyć tego osobiście i wyciągnąć wnioski po szkodzie.

Z pracy

Sporo racji w tym kolego. Wsiadasz w niesprawny autobus aby go wprowadzić na warsztat. Rozbijasz bramę wjazdową i busa bo nikt nie zostawił info, że układ hamulcowy nie jest w pełni sprawny. Później jesteś ścigany jak przestępca przez mistrza (z uśmieszkiem na twarzy). Wlepiają naganę z wpisem do akt i pozbawiają całej premii. Co śmieszniejsze opłacasz z własnej kieszeni składkę na ubezpieczenie od tego typu zdarzeń. Pracodawca nie traci nic zyskuje tylko nową bramę. [...] itd.

@Z pracy

Często zdarzają się takie sytuacje, które opisałeś w swoim komentarzu? Będziesz tak uprzejmy i napiszesz coś więcej na temat warunków zatrudnienia, które oferuje firma Informacja MPK? Ciekawi mnie, czy często dochodzi do zmian wśród zatrudnionych pracowników? Zachęcam, abyś opisał, jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia.

juz na umowie,

Umowa zlecenie,19.5brutto,14netto,pracownicy na umowe 21zl netto z dodatkami. Jak wiec widac swiezaki tyraja za ta samo ciezka prace i nic nie maja. Kto rozsadny idzie na tira a nie do mpk. Lepiej placa w irexe. Tam proponuje isc i zaczac prace a mpk olsztyn omijac duzym lukiem. Duzo by mozna pisac o karaniu kierowcow, o braku wsparcia od przelozonych , zawisci itd. Ale niech kazdy sam dokona wyboru. Ale jak juz ma sie umowe to jest sie gosciem i 4 tys ma sie z max dodatkami. Ale na to trzeba czekac nawet rok i byc ok dla przelozonych. Wybor nalezy do ciebie. Pozdrawiam .

Kierowca
@juz na umowie,

Jakie 21zł netto ??? :D W MPK teraz jest około 16zł netto plus dodatki. Czyli 3 tysia nie zarobisz. No chyba, że będziesz pracował w Niedziele i Święta i nocki plus nadgodziny to wtedy zarobisz. Gorzej jak wyrobisz "tylko" 180godzin, do tego nie wpadnie Ci żadna niedziela, nie zrobisz nadgodzin i 2100 do ręki leci i to przy założeniu, że nie zabiorą ci premii :D A nie daj boże jak zabiorą to wyjdzie Ci gdzieś 1800zł. A zabierać niestety lubią.

@Kierowca

Czy z upływem czasu są szansę, aby negocjować z pracodawcą warunki zatrudnienia? Firma oferuje podwyżki dla osób, które mają dłuższy staż pracy? Chciałbym również wiedzieć, czy pracę w tym miejscu można określić jako stabilne miejsce zatrudnienia?

Nie taki młody
@juz na umowie,

(usunięte przez administratora) na umowę o pracę jest 11.50 netto więc jakie(usunięte przez administratora) 16 zł netto. Chciałbym 16 netto w tej firmie zarabiać. Może stare (usunięte przez administratora) tak zarabiają jako swiezak czyli 5 lat będziesz jechał 11.50 netto .!!!

@Nie taki młody

Może przedstawiane przez Was różniące się zarobki dotyczą różnych stanowisk w firmie Informacja MPK? Napisałeś, że przez 5 lat firma oferuje stałą stawkę, czy nie ma żadnych możliwości, aby wcześniej dostać podwyżkę? Zachęcam do dalszych wypowiedzi, jednak na przyszłość staraj się nie używać słów wulgarnych, aby nie łamać regulaminu forum.

Motorniczy

Próbują się zorientować na ile sobie mogą z tobą pozwolić i cię wyczuć, jak się głupio uśmiechasz i we wszystkim przytakujesz to masz pracę. Później zaczyna się tresowanie, jak się nie dasz tresować to lecisz z pracy. A ogólnie to kolesiostwo, banda z poprzedniej epoki jak wszędzie dzisiaj, mają się za wielkich kierowników/czki a to zwykłe prostaczki co lepsze stanowiska dostali w zamian za bycie "pomocnym".

- Co by pan/pani chciał/a robić za pięć lat. - Co jest najważniesze w tej pracy, odpowiedź: bezpieczeństwo, pytanie tylko czyje...

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Szuka pracy

Czy ktos potrafi opisac jak wyglada praca na umowie zlecenie? Czy jak zrobie prawo jazdy to jako swiezak dostane zatrudnienie?

@Szuka pracy

Ciekawi mnie, czemu akurat praca w tej firmie Cię zainteresowała? Słyszałeś może, że firma daje szanse osobom, które nie mają doświadczenia na stanowiskach kierowcy, czy może po prostu firma mieści się blisko miejsca Twojego zamieszkania, dlatego zainteresowałeś się pracą w tym miejscu? Odpowiedz, proszę, jak to wygląda.

Małgorzata

@juz na umowie,, masz informację o tym, jak dokładnie wyglądają te dodatki dla osób, które mają umowę o pracę w firmie Informacja MPK? Napisałeś, że mógłbyś dużo napisać o karaniu kierowców. Możesz napisać, jakiego rzędu są to kary i przeważnie za co? Proszę, abyś uzupełnił poruszoną kwestię.

Małgorzata

@SZEFO, co chciałeś wnieść do tematu swoim komentarzem na temat pracy w firmie Informacja MPK? Twój komentarz jest dla mnie całkowicie niezrozumiały, dlatego napisz, co konkretnie on przedstawia. Czy jest w nim ukryte jakieś przesłanie i informacja, która będzie miała znaczenie dla osób, które przeglądają ten wątek? @Piotr, nie oceniajmy osób, które chcą pracować i jeździć pracując w firmie Informacja MPK. Każdy może mieć różne zdanie na dany temat, ale ważne jest, aby szanować się nawzajem i nie obrażać na forum.

kurcze, jeżeli tak jest z tymi godzinami to kto jeździ za kierownicą w MPK ??? Nieudacznicy ???

SZEFO

KÓLKO JECHOWYCH KOMUNISTÓW HAHAHAHA

Małgorzata

@Dozorca, proszę o wyrażenia, które są kulturalne i zgodne z regulaminem forum https://www.gowork.pl/regulamin Jeżeli masz inne zdanie na tematy, które poruszył użytkownik @Były Pracownik. to odnieś się do nich w sposób kulturalny i merytoryczny. Dlatego zachęcam Cię do wypowiedzi na ten temat, ponieważ będzie ona pomocna dla osób, które interesują się pracą w firmie Informacja MPK.

Były Pracownik.

W dniu 6.11.2017 na 7.11.2017 rok około godziny 1: 30 dzwonię do ochrony Pentagram w Zajezdni Tramwajowej , po kilku minutach odbiera dozorca ochrony , Panie czy pan nie zgłupiał ludzie chcą spać , jak spać przecież Pan jest na służbie , Dozorca coś jeszcze mi krzyczy ,i mówi ja pracuje po 24 godziny na dobę. Mówi ma na pracę po 24 godziny na dobę przyzwolenie Kierownika ochrony. mówię dobranoc ! Następnego dnia dzwonie pod ten sam numer i dowiedziałem się ze Pan Waldemar dozorca będzie pracował 10.11.2017 roku. Godzina 1;30 11.11.2017 dzwonie nikt nie odbiera wolny sygnał , mówię do siebie śpi. Następny raz 2:20 sygnał zajęty , Pan Dozorca Waldemar zablokował telefon , ponieważ pracuje na dobę 24 godziny ma wolne 72 godziny i chce spać. Ale to nie przeszkadza dla Prezesa i Kierownika zajezdni MPK Olsztyn , jeżeli dozorca jest zmęczony i chce spać niech śpi. Nie po to my Olsztynianie płacimy podatki żeby majątek zajezdni tramwajowej był nie chroniony , ponieważ dozorca pracuje po 24 godziny na dobę i chce spać. Ma przyzwolenie MPK i Pentagram Olsztyn. A jak dojdzie do kradzieży czy itp winnych nie będzie, ponieważ Dozorca śpi !

Dozorca
@Były Pracownik.

(usunięte przez administratora) jak potluczony

Małgorzata

@Robot, usuwane są tylko te wpisy, które są niezgodne z postanowieniami regulaminu tego forum. Dla przypomnienia opinie w tym wątku nie mogą zawierać wulgaryzmów, nie mogą obrażać innych i wiele innych zasad zawartych w regulaminie. Zachęcam Cię do zapoznania się z nim https://www.gowork.pl/regulamin

Koleżanka Waldka.

Proszę o podanie numeru telefonu na zajezdnie Tramwajową do Portierni. , ponieważ nie mam jak sprawdzić ci w nocy robi ochrona .

Niepełnosprawny Niewolnik.

Proszę mi odpowiedzieć ! Czy na terenie MPK jest zakaz palenia. Z tego co wiem jest. Ale taki zakaz nie dotyczy Pracownika ochrony z Pentagram z Zajezdni .Wydał go Kierownik Pan Marcel Witkowski.

angelika

Powiedzcie coś więcej o MPK konkretów bo zrobiłem sobie prawko za swoje i mam dzieci na utrzymaniu więc nie uśmiecha mi się mijać z dziećmi za przysłowiowe "TANIEJ NIZ W KEBABIE"

janusz

Żarty jakieś . Uważają się za nie wiadomo jaką firmę a jest jak zwykle. Umowa zlecenie dają ci harmonogram pracy który jest ciągle zmieniany telefonicznie. Praca od 4 do 7,30 potem przerwa na kawę do 15-tej i od 15 - tej pracujesz 2,5 godziny. Czyli cały dzień zwalony a zapłacą ci tylko za jakieś tam 5 godzin pracy. Paranoja jakaś a podobno brakuje kierowców w kraju. Oficjalnie pracujesz około 160 godzin w miesiącu a tak naprawdę pracujesz 350 godzin, ale na papierze wszystko gra . No i wynik ostateczny, wypłata netto = 1800 , 1900 , 2200. Dają Ci wizję , że za pół roku albo rok albo dwa lata możesz być zatrudniony na umowę o pracę jak będziesz grzeczny. Uwaga dla chętnych iść tam do pracy " gumowe uszy " jeszcze nie pomyślisz a już kierownik wie. Ludzie tam boją się między sobą normalnie rozmawiać "niech żyje nam prezes naszego klubu ". A jeszcze ZDZiT który śledzi cie przez monitoring miejski i za uchybienia przesyła mandaty do zapłacenia oczywiście kierowca płaci . Kontroluje cie ZDZiT kamery 24/h + inspekcje , Inspekcja Transportu , Policja , nadzór ruchu MPK , dyspozytor - alkomat. Pytam - wszystko to za 1800 złotych na rękę ??????? Fajną rozmowę słyszałem kiedy rozmawiają kierowcy - ktoś tam coś powiedział a drugi mówi ale kierownik tak nie lubi. ?????????? mam gdzieś co kierownik lubi. I Tym miłym akcentem - dzięki.

lukasz

Lepiej zarobisz w Biedronce na kasie niż jako kierowca z uprawnieniami w MPK Olsztyn.

Co racja to racja śmieciowa umowa. gadanie na innych przewoźników i co robi ITD a sami nie lepsi Cały dzień zwalony bo praca na 2 etapy i na dodatek wiele Lini musisz obsługiwać . Ani iść na basen rano ani wieczorem wyjść do kina bo człowiek zwalony jak koń i nie wyspany. Zamiast uregulowany czas pracy np. tydzień na rano jedna linia 2 tydzień druga zmiana inna linia to poplątanie z przeplataniem. Rano inna po południu inna i zmieniasz na jeszcze inna. Powalone.

alfa

Dziadostwo i oszustwo . [usunięte przed moderatora] pracowników . Praca na umowę zlecenie . Bez stałej godziny tylko idziesz na 4.21 godzinę i wyprzedzasz autobusem potem kończysz o 9.30 lub 10.00 . I z powrotem na 13.00 do roboty i tyrasz do 18.00. Cały dzień zrąbany a za postojowe nie masz nic. W dziale ruchu szef i jego zmiennik co za wszystko się rzucają i maja człowieka za nic. I taka to praca tyrasz cały dzień za marne pieniądze czyny na początek 11.00 netto za godzinę . Plus sprzedasz biletów w autobusie.

kat D
@alfa

Kierowcy !!!!!!!!!!!!!! Nie decydujcie się na pracę w MPK Olsztyn na umowę zlecenie . Kierowca .

Zostaw merytoryczną opinię o Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 58 ocen.
  • Kołobrzeska 40
    10-434 Olsztyn
  • NIP: 7390206195 REGON: 510164920 KRS: 0000141647

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.