PKM Świerklaniec

Świerklaniec

Opinie o PKM Świerklaniec

mibar

Witam wszystkich poszukujących pracy z miłości oraz pasji do autobusów. Jeśli ktoś czyta tego posta bo szuka pracy typowo by zarobić, to nie ten adres. Pracuje w PKM Świerklaniec od trzech lat. Autobusy to moja druga zona, ale... Za niedługo biorę rozwód. Powód? zarobki... Od trzech lat nie dostaję wypłaty większej niż 2000-2190, piszę co do złotówki. Pracuję w dni robocze, weekendy, święta... Nigdy nie miałem żadnej skargi od pasażera, zero kolizji. Nie byłem też ani razu na L4. Każdy grafik na kolejny miesiąc przyjmowałem na klatę. Ale cóż, gdy środki które zgromadziłem na koncie przed podjęciem pracy w Świerklańcu zaczynają sie kurczyć, nie pozostaje mi nic innego jak tylko sie zwolnić. Tak jak napisał mój przedmówca, złożysz Cv zaraz po odebraniu prawka z urzędu, i jesteś przyjęty. Jeżeli chcesz nabyć doświadczenia, i nie potrzebujesz więcej kasy niż 2000 zł na utrzymanie domu i rodziny, to się nie zastanawiaj. Co do kierownika, ja nie mam z nim żadnego problemu, bo tam nie chodzę, ale jest dużo kierowców którzy czyszczą klamkę drzwi do jego biura. trzeba uważać z kim się gada. ja osobiście nie gadam z nikim o moich prywatnych sprawach, bo plotki się tu roznoszą w tempie błyskawicy, gorzej niz przekupki na targu, poważnie. Prezes? na oczy go nie widziałem, nie ma odwagi by wyjść do ludzi i pogadać na czym tak naprawdę stoimy. Zwiazki zawodowe? Niby są ale ich nie ma, w razie wpadki kierowcy, nie potrafią go wybronić, totalna porażka. Od listopada mają być podwyżki, uwaga!!! o 30 groszy brutto. Zdecydowali się bo we wrześniu przeprowadzona została taka mała akcja przeciwstawiająca się tej sytuacji zarobkowej. Wstawanie w nocy jest męczące, ale można się przyzwyczaic. Jeżeli nie masz auta, to nie problem, przewóz personalny przyjedzie po Ciebie rano, a po drugiej zmianie odwiezie do domu. Linie są ok, jak wszystkie poznasz to jest to do ogarnięcia, nie ma tego dużo. Wozy w miarę fajne, są perełki które powinny zostać na bazie, ale niestety, linia musi byc zrobiona. Jeżeli wcześniej pracowałeś w jakiejś państwowej firmie, to do wypłaty doliczą Ci wysługę, starzy kierowcy mają nawet z tego fajną kasę. Ja niestety pracowałem tylko u prywatnych. Ogólnie stres każdego 10 miesiąca, ile wpłynie kasy na konto. Jedno za co można tu ich pochwalić, wypłaty są terminowe !!!

bulk A

Praca w pkm świerklaniec to porażka....opłacalna tylko dla starszych kierowców z wysługą i dla tych co się boją wychylić nos poza Tarnowskie Góry. Mądrzejsi kierowcy pouciekali bo widzieli że nie ma przyszłości. W tej firmie bez znajomości to dostaniesz 1800-1900 zł i będziesz z ap ier dal ał na służbach przerywanych. Kierownik ruchu lubi dużo wiedzieć i w mojej opinii jest bardzo mściwy. Samochody są w miare nowe (niestety poza kierowcami nikt o nie nie dba, mechanicy się nie wysilają bo przecież z g ó w n a bata nie ukręcą, nigdy nie ma pieniędzy na częsci, a wg mistrzów i kierownika warsztatu wszystko jest ok, podbijają sprawnośc pojazdów pomimo wycieków, problemów z penumatyką-hamulcami)..... poza nowymi jest jeszcze pare starych autobusów, które powinny stać na Olmecie. Wśród kierowców sporo jest fajnych ludzi, niestety ci fajni ludzie też donoszą kierownikowi ....i to takie bzdety że wstyd pisać. Plusem PKM Świerklaniec z całą pewnością jest to że zatrudniają każdego człowieka z drogi, niezależnie od płci, wieku, doświadczenia i stanu higieny osobistej. W tej firmie od zawsze brakuje kierowców. Jeśli nie masz doświadczenia to jest to jakaś opcja na początek. Ogólnie oceniam na 2/6, dałbym 3,5 ale pracując tu, człowiek czuje się jakby pracował w cyrku z clownami. Mam nadzieje że pomogłem.

Zostaw opinię o PKM Świerklaniec - Świerklaniec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKM Świerklaniec