Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr Rachwalski

Firma - Prezes Zarządu

15.06.2023 03:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Podstawowym celem działania spółki jest świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej. Obsługujemy 25 gmin na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Codziennie na trasy wyjeżdża 99 naszych nowoczesnych niskopodłogowych autobusów, obsługujących 32 linie autobusowe.

Gdzie mieści się siedziba Państwa firmy?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Siedziba naszej firmy znajduje się w Świerklańcu, przy ulicy Parkowej 3. Jest to powiat tarnogórski - w północnej części Metropolii.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Początki funkcjonowania PKM Świerklaniec sięgają 1960 roku. W tym czasie przedsiębiorstwo wchodziło w skład Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Katowicach. Do 1991 roku WPK Katowice był praktycznie jedynym podmiotem świadczącym usługi komunikacji miejskiej w ówczesnym województwie katowickim. W styczniu 1981 roku przedsiębiorstwo zostało usamodzielnione, zyskując rangę zakładu nr 11, a w 1999 roku przekształciło się w Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - Międzygminną sp. z o.o. w Świerklańcu. W 2019 roku właścicielem spółki została Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Od roku 2021 spółka nosi nazwę Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej sp. z o.o.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

W naszym otoczeniu działa wiele firm o podobnym profilu. Nie jesteśmy jednak nastawieni na konkurowanie. Jesteśmy świadomi naszych atutów, wśród których najważniejsze to: nowoczesny tabor, sprawne zarządzanie i odpowiedzialna załoga. To daje nam przewagę konkurencyjną i pozwala mieć pewność co do dalszego rozwoju spółki oraz pretendowania do jednego z najlepszych przewoźników na Śląsku.

Ile osób Państwo zatrudniacie?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

W chwili obecnej zatrudniamy ponad 300 osób, z czego największa grupa to kierowcy autobusów (213 osób).

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Każdy dział w strukturze naszej firmy jest ważny. Ze względu na specyfikę naszej działalności, najistotniejszą rolę odgrywa Dział Ruchu, który zarządza kierowcami oraz flotą kilkudziesięciu pojazdów tak, by pasażerowie bezpiecznie i punktualnie każdego dnia docierali do celu. Równie istotnym elementem naszego systemu jest Serwis (Dział Napraw Pojazdów/Dział Techniczny), który na bieżąco kontroluje pojazdy, dokonuje niezbędnych przeglądów, a w razie potrzeby na bieżąco usuwa usterki. Reszta działów pełni funkcje pomocnicze wobec powyższych.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Naszym głównym celem w zakresie pozyskania pracowników są kierowcy z uprawnieniami kat. D. Stawiamy na osoby z uprawnieniami lub takie, które dopiero chcą się szkolić na kierowcę zawodowego. Warto przy tej okazji wspomnieć, że jako pierwsi wdrożyliśmy program finansowania kursu na prawo jazdy kat. D, który funkcjonuje z powodzeniem do dziś. W związku z modernizacją zaplecza technicznego oraz pozyskiwaniem nowych autobusów (w tym elektrycznych), poszukujemy również osób na stanowiska: mechanik pojazdów samochodowych, elektronik/elektryk samochodowy, ślusarz samochodowy, blacharz samochodowy. W związku z dynamicznym rozwojem naszej spółki potrzebujemy zatrudnić ok. 30 kierowców autobusowych i ok. 5 pracowników serwisu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Rekrutacje pracowników w większości przeprowadzamy stacjonarnie, oceniając kwalifikacje, predyspozycje oraz doświadczenie zawodowe. Bezpośredni kontakt z kandydatem pozwala nam na wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych ze specyfiką pracy na danym stanowisku oraz oczekiwaniami ze strony zarówno kandydata jak i pracodawcy. Zapraszamy także na rozmowy wybrane osoby po przesłaniu wstępnym na nasz adres CV.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Proces wdrożenia nowo zatrudnionego pracownika uzależniony jest od zajmowanego stanowiska oraz doświadczenia. Czas szkoleń i instruktaży dopasowujemy indywidualnie do potrzeb. Każdy pracownik ma czas na zapoznanie się z trasami i autobusami.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Dbając o rozwój pracowników, zapewniamy rozwój poprzez kursy i szkolenia, które wynikają chociażby z częstych zmian w przepisach, wprowadzania nowych rozwiązań informatycznych i technicznych niezbędnych do prawidłowego i niezakłóconego działania spółki. Oferujemy rozbudowany pakiet medyczny, ubezpieczenia oraz kartę MultiSport. W wybranych wypadkach możemy także dofinansować wyższe studia czy inne ważne szkolenia.

Jakimi wartościami kierujecie się Państwo w codziennej pracy?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Nasze wartości to otwartość i sumienność oraz społeczna odpowiedzialność. W jej ramach stawiamy przede wszystkim na innowacyjność i ochronę środowiska. Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej sp. z o.o. w Świerklańcu jest beneficjentem programów: „Stacja Tankowania Wodoru Świerklaniec” nazywanego Projektem Wodorowym oraz „Jedziemy na prąd…” nazywanego Projektem Elektrycznym. Programy te zakładają rozwój przedsiębiorstwa poprzez wzrost udziału taboru zeroemisyjnego (napęd elektryczny oraz wodorowy). W ramach tych programów przeprowadzono modernizację infrastruktury pozwalającej na obsługę i prawidłowe użytkowanie pojazdów oraz punktów ładowania i tankowania wodoru wraz z niezbędną do ich funkcjonowania infrastrukturą towarzyszącą.

Czy jest to dla Państwa całkowicie nowe doświadczenie?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

Spółka posiada już doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć z wykorzystaniem środków unijnych. W latach 2010-2012 zrealizowaliśmy program „Poprawa jakości transportu publicznego poprzez zakup taboru komunikacyjnego dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Międzygminna Spółka sp. z o.o. w Świerklańcu”. Projekt ten był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki tym środkom zakupiliśmy 43 nowoczesne niskopodłogowe autobusy, spełniające wówczas najwyższe normy dotyczące czystości spalin Euro 5. Pojazdy te będą w najbliższych latach sukcesywnie zastępowane pojazdami elektrycznymi, wodorowymi oraz spalinowymi z najwyższymi normami spalin.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Piotr Rachwalski ikona wywiad

W najbliższych latach, w celu utrzymania dalszego rozwoju spółki i zwiększenia jej konkurencyjności wobec innych operatorów, a także w celu zapewnienia lepszej jakości usług wykonywanych dla Zarządu Transportu Metropolitalnego, Spółka podejmie szereg działań inwestycyjnych. Ich celem jest dostosowanie zaplecza i taboru do zmieniających się potrzeb i oczekiwań pasażerów, Organizatora oraz Właściciela. Wymaga to rozpoczęcia, rozłożonego na kilka lat, procesu rozbudowy i modernizacji zaplecza – bazy w Świerklańcu. W celu uzyskania prawidłowych wyników, pozwalających na rozwój i konkurencyjność, spółka planuje zwiększyć liczbę uruchamianych autobusów w dobie o około 35%, do 150 jednostek (obecnie jest to około 100). Wymieniany i uzupełniany będzie także park taborowy pozyskując kolejne nowoczesne autobusy.Mateusz
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Czytałem, że jako kierowca trzeba znać wszystkie linie. Tych jest dosyć sporo i dla osoby spoza rejonu może to być problematyczne. Chciałbym się dowiedzieć jak przebiega zapoznawanie się z liniami. Czy trzeba to robić na własną rękę w godzinach wolnych od pracy?

Pracodawca

@Mateusz

Dzień dobry. Szczegółowe informacje dotyczące poznawania linii komunikacyjnych obsługiwanych przez naszą Spółkę uzyska Pan pod numerem: 32 381-33-06.

Gustaw Nowy wpis
Inne
@Mateusz

W pierwszym miesiącu pracy dostaniesz w grafiku 4,5 linii. Kolejny grafik to loteria. Poznanie nowych tras w czasie wolnym od pracy

Lolek Nowy wpis
Inne
 Pytanie

Witam, czy nadal jest możliwośc pracy u Państwa na stanowisku kier. Kat. D wraz z sfinansowaniem kursu na prawo jazdy?

Nowy wpis

Pracodawca

@Lolek

Dzień dobry. Dziękujemy za zainteresowanie. Wszelkich informacji na temat możliwości sfinansowania kursu prawa jazdy kat. D wraz z kwalifikacją udzielą nasi pracownicy pod numerem 32 381-33-06.

Arahan
Kandydat
 Pytanie

Witam, czy posiadają Państwo także praca dla np. planistów? Mam 5 letnie doświadczenie na autobusach za granicą. Mam pełen pakiet uprawnień, więc czasami mogę wskoczyć na linię, ale wolałbym pracę w biurze.

Nowy wpis

Pracodawca

@Arahan

Dzień dobry. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko planisty, ale cały czas się rozwijamy i wdrażamy nowe rozwiązania, a międzynarodowe doświadczenia są dla nas wartościowe. Zapraszamy do przesłania swojego CV.

Jacek
Kandydat
 Pytanie

Na czym polega w praktyce polega ta pomoc w zdobyciu uprawnień? Są finansowe przez PKM tylko trzeba lojalkę podpisać na kilka lat? CV list motywacyjny i podanie o przyjęcie na kurs wysłać?

Pracodawca

@Jacek

Dzień dobry. Osoby zainteresowane zdobyciem uprawnień tj. prawa jazdy kat. D i podjęciem pracy w naszym przedsiębiorstwie składają CV i list motywacyjny, następnie zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnej ocenie podpisywana jest przedwstępna umowa o pracę, w której gwarantujemy pokrycie wszelkich kosztów zdobycia uprawnień (badania, szkolenia, egzaminy), natomiast kandydat zobowiązuje się do przepracowania określonego w umowie czasu. Kurs prawa jazdy oraz kwalifikacja zawodowa odbywa się w wybranym przez Spółkę ośrodku szkolenia kierowców.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko KIEROWCA AUTOBUSU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
GugaPapuga
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Mam kilka pytań odnośnie pracy jako kierowca autobusu. Bo ogólnie rzecz biorąc wiele dowiedziałam się już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, lecz wówczas takie pytania nie przyszły mi do głowy. A zatem jakie są konsekwencje "nietrzymania się" rozkładów? Wiadomo przecież, że czasem korki, jakieś kolizje albo pracę drogowe. Następne pytanie dotyczy korzystania z toalety. Co jak kierowcę "przyciśnie" potrzeba? I jeszcze z innej beczki - oferowany pakiet medyczny - to w której firmie? Pozdrawiam serdecznie ☺️

Pracodawca

@GugaPapuga

Dzień dobry. Jeśli „nietrzymanie się” rozkładu jazdy wynika z opóźnień spowodowanych sytuacjami losowymi (korki, kolizje, prace drogowe) wówczas kierowca nie ponosi żadnych konsekwencji z tego tytułu. Każdy taki przypadek analizuje się indywidualnie i kierowca konsultuje dalsze działania z dyspozytorem ruchu. Niedopuszczalna jest jednak jazda przed czasem rozkładowym. Na każdym końcowym przystanku (dworzec, pętla autobusowa) jest dostępna toaleta lub toi toi. Pakiety medyczne dostępne w naszej spółce zapewnia PZU Zdrowie. Pozdrawiam

GugaPapuga
Kandydat
@Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź ????

Pracodawca

@GugaPapuga

Proszę uprzejmie.

Max
Kandydat
 Pytanie

Witam. Mieszkam od zajezdni 25km czy po zatrudnieniu jest taka możliwość aby planista mógł w miarę możliwości dostosować służby podemnie? Np ranne wyjazdy jak najpóźniej?

Pracodawca

@Max

Dzień dobry. Praca na stanowisku kierowcy autobusu zakłada elastyczność głównie w zakresie godzin pracy. W początkowym okresie zatrudnienia wymagane jest zapoznanie wszystkich linii obsługiwanych przez naszą firmę, co uniemożliwia uwzględnienie tego typu ograniczeń.

Tosia
Inne

Widać po forum, że skupia się na kierowcach, a ja z trochę innym pytaniem, dotyczącym stanowiska blacharza, jest jeszcze chwila żebym wysłał swoje CV. Tylko nie wiem co z doświadczeniem, ponieważ w ogłoszeniu jest napisane, że jest potrzebne ale nie podano ile. Ja trochę świeżak jestem, bo rok pracowałem w taki sposób, byłbym brany w ogóle pod uwagę?

Pracodawca

@Tosia

Dzień dobry. W sprawie oferty na stanowisko blacharz zapraszamy do siedziby spółki. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kierownik działu napraw oceni Pana doświadczenie pod kątem naszych potrzeb. Z poważaniem .

Jakub
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, chciałem się dowiedzieć, czy PKM przyjmuje również osoby w wieku 21 lat, mogące zacząć wcześniejszy kurs, na stanowisko kierowcy?

Pracodawca

@Jakub

Dzień dobry. Przyjmujemy osoby w wieku 21 lat posiadające niezbędne uprawnienia tj. prawo jazdy kat D wraz z kwalifikacją wstępną. Osoby nie posiadające takich uprawnień mogą złożyć prośbę o skierowanie na kurs prawa jazdy kat. D oraz kwalifikację wstępną. Z poważaniem.

anonim
Inne
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Pracodawca

Dzień dobry, Odnosząc się do Pani zgłoszenia pragniemy poinformować, że w autobusach wyposażonych w klimatyzację jest ona regularnie używana zgodnie z wytycznymi Zarządu Transportu Metropolitalnego a kierowcy nie mają zakazu używania klimatyzacji. Należy pamiętać, że układy klimatyzacji dla przestrzeni pasażerskiej są zamontowane w ok. 2/3 ilości taboru PKM Świerklaniec. Celem wyjaśnienia sprawy prosimy o podanie szczegółów tj. daty i godziny przejazdu, numeru bocznego autobusu.

Verg
Kandydat
 Pytanie

Dzień Dobry, chciałbym się dowiedzieć czy nowy kierowca ma możliwość wybrania sobie autobusu którym będzie jeździł?

Pracodawca

@Verg

Dzień dobry. Nowi kierowcy na początku kariery zawodowej zapoznają się ze wszystkimi liniami obsługiwanymi przez spółkę. Co do zasady każdy autobus ma tzw. stałą obsadę. Tak więc na początku nie ma możliwości wyboru tylko jednego autobusu. Pragnę zapewnić, że wszystkiego nasze autobusy są w bardzo dobrym stanie technicznym, jazda różnymi markami pozwala zaznajomić się z wyposażeniem, techniką prowadzenia. Z poważaniem

Gucio
Inne
@Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

Dziękuję za informacje. Chce aplikować na kierowcę autobusu. W ogłoszeniu było napisane że jest premia na start. Mogę się dowiedzieć w jakiej wysokości i czy przysługuje każdemu nowemu pracownikowi?

Julco
Pracownik
@Gucio

Każdemu nowemu oferują 10.000 netto - bezzwrotna pożyczka udzielana na 3 lata, proporcjonalnie co miesiąc umazana jest kwota pożyczki.

Arni
Inne

W ogłoszeniu na mechanika pojazdów samochodowych, zauważyłem , że za pracę na 3 zmiany zarobiłbym 4000 zł netto. Dopisano jednak również o pracy w dni wolne. Jak często ma to miejsce, i ile dodatkowo bym zarobił za pracę w taki dzień?

Pracodawca

@Arni

Dzień dobry. W przypadku stanowiska mechanik pojazdów samochodowych zachodzi konieczność pracy w soboty lub niedziele co jest rekompensowane dniami wolnymi w dni powszednie. Za pracę w niedziele przysługuje 100% dodatek. Częstotliwość pracy w dni wolne zależna jest od liczby dni wolnych w danym miesiącu oraz zapewnienia optymalnej liczby obslugi taboru. W przypadku zainteresowania ofertą zapraszamy do naszej siedziby celem omówienia wszelkich kwestii związanych z zatrudnieniem oraz wynagrodzeniem.

Julita
Inne
@Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

Ok, mój tata też chciał tu wysłać cv na stanowisko mechanika pojazdów. Jak sama firma pisze, to ja dopytam. Czy na tej posadzie w okresie jesieni i zimy jest zapewniony ciepły posiłek regeneracyjny?

Pracodawca

@Julita

Dzień dobry. Tak, w okresie jesienno zimowym wszyscy pracownicy zaplecza technicznego otrzymują posiłki profilaktyczne.

Aboovo
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, @Pracodawca Ja w sprawie ogłoszenia na stanowisko dot. przetargów. Czy doświadczenie w tym zakresie rzeczywiście jest wymagane? Może jest szansa żeby przyjąć osobę, która dopiero się tego nauczy? Chęć do pracy i nauki jest ogromna, ale szukam kogoś kto da mi szanse zacząć karierę w zamówieniach publicznych. DK

Pracodawca

@Aboovo

Dzień dobry. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy. Doświadczenie jest wymagane tj. minimum 1 rok pracy na stanowisku związanym z zamówieniami publicznymi. Ponadto znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz aktów wykonawczych do ustawy.

Ewka
Inne

A coś o pracy Elektronika - elektryka samochodowego? Obecnie jest otwarta rekrutacja i mam pytanie. Jest wymieniony program poleceń pracowniczych. Czyli co można dostać za takie polecenie innej osoby? Jakaś kasa?

Pracodawca

@Ewka

Dzień dobry. Tak, jest u nas program poleceń pracowniczych. Za polecenie nowo przyjmowanego pracownika można otrzymać do 2000 zł netto.

Karo
Kandydat
@Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

A ile najmniej można dostać, jak to w ogóle jest naliczane? Jest jakiś limit osób, które może polecić jeden pracownik?

Pracodawca

@Karo

Dzień dobry. Po trzech miesiącach pracy nowego pracownika polecający otrzymuje 1000 zł, po kolejnych 3 miesiącach powtórka czyli kolejny 1000 zł. Osoby które polecą osobę, która nie posiada prawa jazdy kat. D i zdecyduje się na przedwstępną umowę o pracę (kurs finansowany przez PKM) otrzymuje 2 x 500 zł zgodnie z zasadami jak wyżej. Zachęcamy do korzystania z programu poleceń :)

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

mirek
Były pracownik

Od 6 do 14 zatrudniony byłem jako ślusarz troszke pospawałem wymieniłem z jako pomocnik szybe w autobusie ,wymiana klocków hamulcowych i takie tam roboty

Marzena
Inne

Na stronie przedsiębiorstwo wisi aktualne ogłoszenie dla kierowcy autobusu. Jak atrakcyjne wynagrodzenie jest na tym stanowisku? Młodych też zatrudniają czy trzeba mieć jakiś konkretny wiek? Jak konkretnie wygląda rozwój jako kierowca? Te premie to raz w roku się zdarzają czy częściej i jakie to kwoty?

Karolina
Inne

Witam serdecznie, miałam spytać o kwestię podwyżek inflacyjnych i obecnych zarobków. Ale ktoś już odpowiedział, że były jakiś czas temu. Można wiedzieć, jakie widełki obecnie proponują i jak zapatrują się na negocjacje stawki?

Andy
Kandydat
 Pytanie

Proszę o informację na jaki zarobek może liczyć kierowca autobusu bez stażu w PKM Świerklaniec?

Grażyna
Inne
@Andy

No fajnie jakby ktoś odpowiedział, ale trochę w to wątpię. :( Ja pytałam o coś w styczniu i do dziś cisza. W tamtym roku ktoś pisał, że 3,2 tu max można podobno wyciągnąć. Teraz ze względu na inflację chyba więcej?

Andy
Kandydat
@Grażyna

dziękuje Grażyna za odpowiedź ,może ktoś wypowie się jak to w tym roku wygląda .Bo podobno jakieś podwyżki były ,Pozdrawiam

tadeo
Inne

autobusy M 14 sieja postrach ich ograniczenia predkosci nie dotycza jada jak piraci ograniczenia 40 km czy 50 km w terenie zabudowanym ich niedotyczy aprzepuscic pieszego na przejsciu zapomnij czy to sa swiete krowy

Valeto
Pracownik
@tadeo

Zgadzam się jak widzisz ! A jak nie widzisz to morda i pracujcie !

Katarzyna
Inne
@tadeo

Ale dlaczego tak pędzą? Mają opóźnienie i nadrabiają? Bo chyba jak jadą bez opóźnienia, to muszą przestrzegać zasad, prawda?

Grażyna
Inne

Na forum widać dużo dość obszernych komentarzy na temat warunków panujących w firmie. W większości niestety widać, że dochodziło do nieprzyjemnych relacji zarówno jak z szefostwem jak również pozostałymi współpracownikami. Czy do tego czasu sytuacja została w jakikolwiek sposób poprawiona, czy lepiej oszczędzić sobie nerwów i złożyć kandydaturę gdzieś indziej?

Były kierowca pracoholik
Były pracownik

Nie polecam najgorszemu wrogowi... Grafiki mieszane dziennie inna linia. Zarobki max 3200 netto z nadgodzinami tzw. Gwiazdki i X soboty niedziele i święta. 195 h i dostac 3200 wyplaty z 10 prcentowym stażem to jest porażka i nieporozumienie. Inni dostaja po prawie 4100 za tyle samo godzin to sie zastawiałem czy pracujemy w tej samej firmie. Przeszedłem na plan tygodniowy i zarabialem okolo 2850-2900 i weekendy wolne. Atmosfera jakaś napięta w tej firmie jest, większość ludzi jest specyficzna i gburowata. Rozmawia z Tobą a za plecami obgaduje, trzeba uważać co się do kogo mówi najlepiej z nikim nie rozmiawiawiać na temat pracy. Z kierownikiem ciężko się dogadac.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. - Świerklaniec

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii