Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

Opinie o Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.

kurzaj

Zwiąki zawodowe w tej firmie to jest kpina, żenada! Mamy 2020 rok a kierowca z najwyższą możliwą stawką i wysługą nie zarobi nawet 3 tysiące na ręke! Podwyżki wielkości 50 gr na godzine raz rok zamknęły wam japy? Czemu nie walczycie o wyrównanie z innymi PKM-ami w końcu jesteśmy własnościa GZM?! A bieda taka sama jak za MZKP i jeszcze trzeba jak małpy skakać na tramwajach gdzie nawet prywaciarz nie chce

Wiecie czy Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Międzygminna Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

shrek

ja ja telefon y 10 letnie stare nokie bez glosu

Krystyna
@shrek

@SHREK A coś z benefitów pozapłacowych można otrzymać od PKM Międzygminna? Karty Multisport itp?

Adi

Jakie stawki są dla osób z biura?

shrek
@Adi

Pax mo 20 tys, Schudy 30 tys., Crawietz 7 tys. a dyspozytory po 4 tys.

jarek

w orzechu na ulicy wieczorkow michal szymroszczyk ma psa białego dużego suke ,proszę odbrac do schroniska psa ,pies jest codziennie bity kijem , głodzony , kopany przez wlasciciela ,ten pies już ledwo zyje teraz nikt się nim nie opiekuje jest sam w budzie od kilku dni ,wylękniony ,pies dogorywa ,może schronisko lub straz miejska zabrala by psa, tak nie można traktować zwierzat.

Firma Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko KIEROWCA AUTOBUSU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
tomi21

Witam, jakie sa zarobki na ta chwile jako kierowca słyszałem ze 2700 netto czy to prawda ?

stazowy
@tomi21

Nieprawda bo nikt tyle w tej firmie nie dostaje na początek a zarabia tyle może 20-30% kierowców z najdłuższym stażem i dodatkiem za wysługę lat, na początek dostaniesz 2700-3000 ale BRUTTO, więc sam oblicz czy warto

Bobo

Za 200 godzin możliwe.

Misio426
@tomi21

2700 to stawka maksymalna na rozmowie mi powiedziano że od 2000 zł do max 2700 zł w zależności od wyjeżdzonych godzin. Anonimowy kierowca który tam pracuje wiele lat mówił że ma 13.57 zł na godzinę więc śmiechu warte jak dla mnie to marnie :/ Kursy kupę kasy kosztuje potem odpowiedzialność za Tabor i za ludzi a tutaj takie stawki.

Firma potrzebuje może kierowców? Jaka jest atmosfera w firmie?

tomi21

stazowy ile daja teraz na godzine ?

tomi21

Witam , wie ktoś jakie są zarobki teraz jako kierowca mam tam teraz sie przyjąć nie wiem czy to sie opłaca kier. powiedział 2700 netto czy to prawda ?

stazowy

2700 netto możliwe ale z wysługą po 20 latach pracy, nowi tyle mają ale brutto

gooral

Najgorszy PKM ze wszystkich w Metropolii. Wypłaty nawet o 1500 złotych niższe niż w zajezdniach Sosnowiec, Katowice. Zarobisz 2000 netto razem z dodatkami. To jest kpina nie wypłata. I tak cud że ten PKM jeszcze istnieje bo prawie podzielił losy PKS-ów. Niestety ale tutaj nie warto pracować, w tej firmie nie szanuje się pracowników pod względem finansowym. Prezes i wiceprezes biorą wypłaty po kilkadziesiąt tysięcy a pracownikom dają ochłapy. Tutaj kierowcy zarabiają mniej niż jakaś parzykawa w biurze, których notabene jest 3 razy za dużo niż potrzeba. W tej firmie to kierowca jest na samym szarym końcu. Za dużo ludzi ze wsi tutaj pracuje co nie ma pojęcia ile kosztuje wynajem mieszkania i opłaty, bo żyją w domach na jakiś zadupiach i palą śmieciami w piecach.

Krystyna
@gooral

Dziękuję, że zechciałeś wypowiedzieć się na forum na temat pracy w PKM Świerklaniec. Długo już pracujesz w tym miejscu? Czy do pracy w tej firmie mają szansę dostać się osoby bez doświadczenia? Chodzi mi tutaj głównie o to, czy PKM Świerklaniec szkoli od podstaw.

Irek

Jaki jest system wynagrodzeń w firmie? Czy w ogóle potrzebują teraz ludzi?

Gutek

Narzekaliście na wysokość zarobków. Czy zmieniło się coś w tej kwestii? warto starać się o pracę?

Jerzy

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

kierowca autobusu
@Jerzy

no pewnie na gwałt

bulk A

Praca w pkm świerklaniec to porażka....opłacalna tylko dla starszych kierowców z wysługą i dla tych co się boją wychylić nos poza Tarnowskie Góry. Mądrzejsi kierowcy pouciekali bo widzieli że nie ma przyszłości. W tej firmie bez znajomości to dostaniesz 1800-1900 zł i będziesz z ap ier dal ał na służbach przerywanych. Kierownik ruchu lubi dużo wiedzieć i w mojej opinii jest bardzo mściwy. Samochody są w miare nowe (niestety poza kierowcami nikt o nie nie dba, mechanicy się nie wysilają bo przecież z g ó w n a bata nie ukręcą, nigdy nie ma pieniędzy na częsci, a wg mistrzów i kierownika warsztatu wszystko jest ok, podbijają sprawnośc pojazdów pomimo wycieków, problemów z penumatyką-hamulcami)..... poza nowymi jest jeszcze pare starych autobusów, które powinny stać na Olmecie. Wśród kierowców sporo jest fajnych ludzi, niestety ci fajni ludzie też donoszą kierownikowi ....i to takie bzdety że wstyd pisać. Plusem PKM Świerklaniec z całą pewnością jest to że zatrudniają każdego człowieka z drogi, niezależnie od płci, wieku, doświadczenia i stanu higieny osobistej. W tej firmie od zawsze brakuje kierowców. Jeśli nie masz doświadczenia to jest to jakaś opcja na początek. Ogólnie oceniam na 2/6, dałbym 3,5 ale pracując tu, człowiek czuje się jakby pracował w cyrku z clownami. Mam nadzieje że pomogłem.

@bulk A

Kierownik już taki jest od jeszcze jak pracował na stanowisku Kanara

mibar

Witam wszystkich poszukujących pracy z miłości oraz pasji do autobusów. Jeśli ktoś czyta tego posta bo szuka pracy typowo by zarobić, to nie ten adres. Pracuje w PKM Świerklaniec od trzech lat. Autobusy to moja druga zona, ale... Za niedługo biorę rozwód. Powód? zarobki... Od trzech lat nie dostaję wypłaty większej niż 2000-2190, piszę co do złotówki. Pracuję w dni robocze, weekendy, święta... Nigdy nie miałem żadnej skargi od pasażera, zero kolizji. Nie byłem też ani razu na L4. Każdy grafik na kolejny miesiąc przyjmowałem na klatę. Ale cóż, gdy środki które zgromadziłem na koncie przed podjęciem pracy w Świerklańcu zaczynają sie kurczyć, nie pozostaje mi nic innego jak tylko sie zwolnić. Tak jak napisał mój przedmówca, złożysz Cv zaraz po odebraniu prawka z urzędu, i jesteś przyjęty. Jeżeli chcesz nabyć doświadczenia, i nie potrzebujesz więcej kasy niż 2000 zł na utrzymanie domu i rodziny, to się nie zastanawiaj. Co do kierownika, ja nie mam z nim żadnego problemu, bo tam nie chodzę, ale jest dużo kierowców którzy czyszczą klamkę drzwi do jego biura. trzeba uważać z kim się gada. ja osobiście nie gadam z nikim o moich prywatnych sprawach, bo plotki się tu roznoszą w tempie błyskawicy, gorzej niz przekupki na targu, poważnie. Prezes? na oczy go nie widziałem, nie ma odwagi by wyjść do ludzi i pogadać na czym tak naprawdę stoimy. Zwiazki zawodowe? Niby są ale ich nie ma, w razie wpadki kierowcy, nie potrafią go wybronić, totalna porażka. Od listopada mają być podwyżki, uwaga!!! o 30 groszy brutto. Zdecydowali się bo we wrześniu przeprowadzona została taka mała akcja przeciwstawiająca się tej sytuacji zarobkowej. Wstawanie w nocy jest męczące, ale można się przyzwyczaic. Jeżeli nie masz auta, to nie problem, przewóz personalny przyjedzie po Ciebie rano, a po drugiej zmianie odwiezie do domu. Linie są ok, jak wszystkie poznasz to jest to do ogarnięcia, nie ma tego dużo. Wozy w miarę fajne, są perełki które powinny zostać na bazie, ale niestety, linia musi byc zrobiona. Jeżeli wcześniej pracowałeś w jakiejś państwowej firmie, to do wypłaty doliczą Ci wysługę, starzy kierowcy mają nawet z tego fajną kasę. Ja niestety pracowałem tylko u prywatnych. Ogólnie stres każdego 10 miesiąca, ile wpłynie kasy na konto. Jedno za co można tu ich pochwalić, wypłaty są terminowe !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. - Świerklaniec

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej Sp. z o.o.