Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

Jak się pracuje z ludźmi z Amica Wronki S.A.?

Praca

Przekonaj się.

Wzburzony

Nie rozumiem czy ja współpracuję z amebami czy rozumnymi ludźmi jak trzeba minimalizować ryzyko do minimum mycie rąk ograniczenie rozmów odstęp czy zaniechanie witania się to trzeba i koniec a jak słyszę to gadanie że co to da że powinniśmy być W domach to mnie trzęsie... Też nie chce być W pracy w tym czasie i też się boję ale póki co chyba nie mam wyjścia... Tak trudno zachować trochę dyscypliny??? Zaraz znowu jakiś pajac napisze coś o rządzie itp. Co ma rząd do tego oni mają nas w d#pie więc trzeba sobie radzić samemu...

@Wzburzony

Pajac odpisuje, wystarczy jedno rozporządzenie rządu i jutro zostajesz w domu, więc to że chodzisz do pracy i witasz się z amebami to wynik tego, że rząd nie pójdą do tąd decyzji, a firma gdy zachorujesz nie stanie i będzie działać tak długo jak pozwala na to rząd

@Pajac

Rząd odwołał radę gabinetowa, czego się boją? Nam pracować każą

Wzburzony pajac
@Pajac

To jak rząd nas oleje i będzie trzeba chodzić do pracy to już wszelkie inne sposoby ochrony przed koronawirusem nic nie dadzą tak??? Idź na L4 proste a ty co muszą chodzić do pracy pozostaje dyscyplina i środki zapobiegawcze jakiekolwiek by one nie były

@Wzburzony pajac

Oczywiście, że mycie rąk i brak kontaktu bezpośredniego w teorii może pomóc, udowodnij mi, że wirus nie przenosi się z człowieka na człowieka w inny sposób? Nikt nie zna tej choroby, tylko się ją rozpoznaje, jeżeli w toalecie znajdzie się osoba lub w każdym innym małym pomieszczeniu i zakaszle, to wydziela się aerozol, który utrzymuje się w tym pomieszczeniu i gdziekolwiek przez 3 godziny nie 30miniut jak na początku zakładano, ile osób w przeciągu 3 godzin przebywa w łazience w fabryce w ciagu 3 godzin? I co w takim przypadku pomoże mycie rąk? Do tego wirus ten mutuje są dwa przypadki gdzie doszły objawy przypominajace chorobę tropikalna dengę, za moment wirus może dac nowe objawy i znaleźć inny sposób by przetrwać - bo o to chodzi wirusowi chce przetrwać przeżyć tak samo jak my dlatego mutuje i stara się nas zmylic- to słowa eksperta epidemiologa. Czy jestem Pajacem to pisząc, staram się uchronić przed tą chorobą siebie swoich bliskich i pracowników. Duże skupiska ludzi to tykajaca bomba, Chińczycy poradzili sobie z wirusem tylko dlaczego? bo uratował ich system nakazowy- ścisła kwarantanna zamknięte wszystkie fabryki i łapanka ludzi gdy trzeba, pozosteje mi tylko życzyć nam, żeby nikt nie był zarażony, bo gdy tak się okaże konsekwencje przebywania dużej grupy, nie tylko u nas skończy się źle, obecnie sytuacja jest śmieszna zakaz wychodzenia do kościoła na koncerty restauracje kina itd zamknięte sklepy urzędy ścisła kwarantanna zakłady karne wprowadzają kolejne ograniczenia w sumie pokaż mi branżę która tak nie robi z jednej strony rząd i eksperci, którzy mówią ZOSTAŃ W DOMU! Z drugiej każą codziennie wychodzić ludziom do fabryk i się narażać, trzeba o tym mówić, że tak nie może być zanim wszyscy tego pozałuja.

@Pajac

I powtórzę za innymi, gdzie są związki zawodowe! Gdyby w całym kraju związki zawodowe pisałyby petycje do wojewodów i rządu o zamknięcie fabryk na okres rozwoju wirusa to też rząd musiałby się ugiać argument jest prosty, proszę spojrzeć na liczby, czy liczba przypadków spada lub wirus odszedł czy liczba przypadków rośnie i analizy mówią o wzroście zachorowań.

Myj lapy
@Wzburzony pajac

pewnie to sie w trumnie lezy szorujmy lapy i gra a koles z taśmy z prawej poda Ci z dundla na lewo z kaszla i zaraza leci ktoś musi pierdyknac w kalendarz to sie wiara obudzi

ROBOL
@Myj lapy

JUŻ PRZESTAŃCIE TRUĆ D...PĘ .NIKT CIĘ NIE ZMUSZA DO PRACY MASZ PRAWO IŚĆ NA L4,SIEJECIE TYLKO ZAMĘT .NAJWAŻNIEJSZE ,ŻEBY CHORZY NIE PRZYCHODZILI DO PRACY ,BO NIEKTÓRZY MYŚLĄ ,ŻE FIRMA BEZ NICH STANIE .KAŻDY W TEJ SYTUACJI MA PRAWO IŚĆ NA L4 MY MUSIMY PRACOWAĆ ,ŻEBY DALEJ FUNKCJONOWAĆ .WSZYSTKIE NIEPOWODZENIA ZWALACIE NA PREZESÓW ALBO NA ZWIĄZKI ZAWODOWE .ZAJMIJCIE SIĘ ROBOTĄ TROLE ,A NIE PIERDOŁAMI I SIANIEM ZAMĘTU.

Tez robol
@ROBOL

Ty zwiazkowiec gdzie robisz ze taki pewny jestes

L4
@Tez robol

Żeby iść na L4 trzeba zachować. Proponuje zablokować to forum, wprowadzić zakaz kontaktowania się z mediami typu .W.B lub G.P wogole wyłączyć pracownikom dostęp do telewizorow i internetu. Wtedy nikt nie będzie się obawiać czegokolwiek.

Wypoczyejący
@L4

Chorobowe przez telefon załatwisz sobie i nawet receptę dostaniesz. W czym widzisz problem; w premii miesięcznej. Mam to w 4upie. Jak zobaczyłem Ukra który dundla wali prosto do umywalki i kaszle na całą toaletę, po prostu dałem sobie spokój z tą robotą.

Ormo
@Wypoczyejący

Na klejeniu tez potrafią zassać babola do środka:)

Nowe objawy

Jak donosi CNN, chińscy naukowcy przeanalizowali przypadki osób chorych i zauważyli, że część pacjentów wcale nie miała kaszlu ani gorączki. Mieli natomiast biegunkę, wymioty i brak apetytu. Do tej pory takich objawów nie brano pod uwagę. Badania zostały opublikowane w piśmie "American Journal of Gastroenterology" i sugerują, że podczas pandemii koronawirusa lekarze mogą potrzebować spojrzenia poza podstawowe objawy Covid-19. Według naukowców na początku choroby zakażeni mogą mieć biegunkę, a nawet wymioty. Takie objawy zaobserwowano aż u połowy pacjentów. Badania przeprowadzono u 204 pacjentów z chińskiej prowincji Hubei. Podkreśla się jednak, że to za wcześnie, by uważać, że koronawirusowi zawsze towarzyszą problemy trawienne. Chociaż naukowcy ostrzegli, że potrzebne będą bardziej szczegółowe badania w celu potwierdzenia swoich odkryć, ostrzegli jednocześnie, że jeśli klinicyści monitorują wyłącznie objawy oddechowe, mogą przeoczyć przypadki, w których początkowo występują objawy pozaoddechowe. Obserwujcie nowe objawy, to najnowsze wyniki.

Mam takie pytanie mówią że w fabryce nie ma zgromadzeń powyżej 50 osób więc jak wytłumaczyć pracę ludzi w taśmie gdzie jeden stoi obok drugiego i w jaki sposób mają zachować odstęp jednego metra od siebie totalna bzdura niech się ktoś z władzy obudzi .WIĘC CO JEST WAŻNIEJSZE PRODUKCJA CZ ZDROWIE LUDZKIE . GDZIE SĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE.

?

Chodza plotki, że pracownik z terenu powiatu pracujacy w firmie zostal zabrany z rodzina z podejrzeniem wirusa, czy może ktoś zdementowac pogłoski chodzace od rana we Wronkach, by nie robić paniki i plotek

Niema związków w tym zakladzie

Można?

Zatrudniające po kilka tysięcy pracowników magazyny Amazona pracują na normalnych obrotach. Związkowcy zauważają, że tworzy to doskonałe warunki do przenoszenia się wirusa. Apelują do wojewodów, by interweniowali w sprawie zamknięcia zakładów na terenie pięciu województw.

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Rozwaga

DRODZY PRZYJACIELE Z PRODUKCJI APELUJĘ DO WAS O ROZWAGĘ I SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ JUTRO POJDZIEMY JAK CO DZIEŃ DO PRACY BO MUSIMY IŚĆ A NAWET JAK NIE POJDZIEMY I ZAKŁAD POJDZIE W STRATY TO NA KIM TO SIĘ ODBIJE NA NAS OCZYWIŚCIE PRACOWNIKACH PRODUKCJI TRZEBE BĘDZIE ZWALNIAĆ LUDZI TO POZWALNIAJĄ NAS PRZECIEŻ NIE BIUROWYCH WIĘC JEŚLI MAMY TO PRZEJŚĆ BEZ SZWANKU CHODZĄC DO ROBOTY TO MUSIMY SAMI SOBIE POMÓC DBAJĄC DO BÓLU O HIGIENĘ NIE PODAWAĆ SOBIE RĘKI ITP ITD... PAMIĘTAJCIE NIKT NAM NIE POMOŻE JAK ZACHORUJEMY ALBO ZOSTANIEMY BEZ PRACY ANI ZAKŁAD ANI PAŃSTWO... MUSIMY SAMI O SIEBIE ZADBAĆ!!! PS: SAMSUNG KUPIŁ TAK W RAZIE CZEGO KILKA TYSIECY MASECZEK POINFORMOWAŁ RZECZNIK SEPM ZAPYTANY PRZEZ WRONIECKI BAZAR... NASZ KOCHANY ZAKŁAD UMIEŚCIŁ OBWIESZCZENIA I PŁYNY DO DEZYNFEKCJI I PODOBNO CZYSZCZĄ KLAMKI... POZOSTAWIAM PORÓWNANIE DO OCENY WAM...

Dramat ludzki
@Rozwaga

Oglądam wypowiedzi w tv. Po pierwsze, w czasie expoze premiera jeden z dziennikarzy zadał pytanie n.t tego czy już należy zamknąć fabryki bo to przecież potencjalne skupisko ludzi i jak to ma się do zakazu zgromadzeń powyżej 50osob, premier sprawił wrażenie głuchego na uszy i odpowiedział, coś o uszczelnianiu granic i tym że episkopat przychylił się do prośby rządu a na ten temat podszedł tak jakby go nie było, po czy rzecznik premiera szybko poprosił o następne pytanie, może firma czeka na decyzje rządu, bo przedsiębiorcy w mediach, nie pozostawiają suchej nitki na rządzie, ponieważ nasz premier samochwala w ekspoze powtarzał, że jako pierwsi wprowadzamy pewne ograniczenia, co jest oczywistą bzdurą, bo nie pierwsi wirus panuje od listopada i to my się wzorujemy na innych nie inni na nas i w kwestii przedsiębiorców i pracowników rząd dał totalnie ciała, do tego przedsiębiorcy zrzucają rządowi, że właśnie wprowadzając takie ograniczenia NIE jako pierwsi powinni brać przykład z krajów, gdzie wprowadzono równolegle pomoc dla przedsiębiorców i pracowników z poza sfer budżetowych, u nas budżetówka i wszelkie dotowane instytucje śpią spokojnie a reszta przechodzi załamanie widząc jak upadają przedsiębiorstwa, przedstawiciel przedsiębiorców wprost stwierdził dlaczego rolnik, który gdy jest susza otrzyma odszkodowanie, dlaczego Państwo od lat dotuje górników i każdy rząd i polityk znajdzie dla nich pieniądze, dlaczego w ekspoze mówi Pan premier, że Orlen już produkuje płyn dezynfekujacy, ktory trafi gdzie? Oczywiście do placówek publicznych samorządowych i budżetowych, a przedsiębiorca z długami niech siebie kupi sam, po tych wielu gorzkich slowach z ramienia drobnych przedsiębiorców rząd ugia się i w tygodniu ma być zwolany audyt poswiecony budowie planu pomocowego dla przedsiębiorców i pracowników, a to od tego trzeba bylo zacząć, może duże firmy czekają na to by mialy pewność rekompensat i wtedy zdecyduja się na przestój, bo obecnie nie ma ani rozporządzenia rządu która nakazem zamknęła by fabryki na terenie Polski ani uchwalonego planu pomocowego, za to jest dużo propagandy i reakcja rządu, który wprowadzi audyt po wymuszeniu przez rozgoryczonych przedsiębiorców.

Obudźcie się
@Dramat ludzki

Pensja jest ważniejsza od życia swojego i członków rodziny lub innych ludzi których możemy zarazić? Wypłaty dla ludzi to grosze do dochodu firmy. Jeśli miałby by miejsce redukcje to w pierwszej kolejności biurowi zawsze są jakieś niekonieczne etaty. Na produkcji ta firma stoi i nie da się zastąpić fachowców robotników młodymi czy z zagranicy. Powinni ich waśnie chronić przez ryzykiem. Jeśli produkcja się zarazi to stoimy. Urlop jedynego roku jest ważniejszy niż reszta życia? Nie macie żadnych oszczędności aby przeżyć miesiąc czy pokryć ratę kredytu? Nad czym się zastanawiać. Świat bez kuchenek przeżyje a zapas jest w magazynach. Fiat już stoi. Vw tez myśli racjonalnie. Części i tak zabraknie i popyt na produkty się zatrzyma. Tylko wtedy możemy już mieć przypadki na miejscu i będzie mniej ciekawie.

Dramat ludzki
@Obudźcie się

Biurowi w pierwszej kolejności:) Ty chyba jesteś kompletnie oderwany-na od rzeczywistości, czy rząd zwalnia nadmiar urzędników w biurach i budżetówce by przetransferowac pieniądze na ratowanie miejsc pracy na stanowiskach fizycznych i przedsiębiorców:) uważasz, że firma zwolni pracowników biurowych by chronić tych z produkcji? Gdyby tak było rząd ogłosił by odgorny nakaz zamknięcia fabryk w całej Polsce a firma ogłosiła by plan redukcji zartudnienia pracowników biurowych kosztem fizycznych co pozwoli oszczędzić pieniądze na przestój i uplynnic rozruch po przestoju, wierzysz w cuda

Taśma

Może by tak zaprzestać witania się rękoma na jakiś czas i przejść na "cześć " tak profilaktycznie???

Piątka
@Taśma

Po prostu powiedz że nie podajesz a nie wypisuj na forum bo to tak wygląda jakbyś czekał na reakcję .Nie chcesz nie podawaj i temat zamknięty.

Życie jest ważniejsze

Kwarantanna w szkołach, a może dorośli tez powinni korzystać już teraz z opieki i urlopów? Za wczasu. Postój nie nastąpi? Części podzespołów do produkcji wystarczy? Ludzi nie zabraknie? Czy dla pracowników produkcja na pewno jest ważniejsza niż zdrowie? Wystarczyłby miesiąc kwarantanny w domach dla wszystkich i może udałoby się zatrzymać epidemię? Może niech każdy zada sobie pytania.. nie musimy być chorzy i ciężko przechodzić ale przenosić wirus na swoje rodziny dzieci rodziców dziadków.. ktoś nam podziękuje za ryzykowanie życia i zdrowia swojego i wszystkich wokół?

Dziwne
@Życie jest ważniejsze

W takich sytuacjach widać kto w tym kraju jest ważny, ważny jest aptekarz ważny nauczyciel, ważny urzędnik, oni są traktowani jak święte krowy, i kasa pewna a robol niech idzie do roboty, nawet jak dwóch lub trzech ma koronowirusa to co dadzą umyte ręce skoro osoba ta musi używać narzędzi nakaszle nakicha na taśmie i za moment zarazą się inni jeden po drugim. Z drugiej strony co zrobić to nie budżetowe swiete krowy my możemy umrzeć przyjadą nowi za nas albo firma upadnie i zostaniemy bez pracy małe firmy już padaja i nikt ich nie żałuje ta sytuacja doskonale pokazuje równych i rowniejszych

Biedny
@Dziwne

Bogata firma wytrzyma ten postoj a robotnikom wyjdzie to na dobre

Zabi

Posiadam zmywarkę do zabudowy Amica ZIM 629E, zmywarka w trakcie gwarancji dwukrotnie była naprawiana przez serwis. Pierwsza awaria to uszkodzony podajnik nabłyszczacza oraz korozja komory zmywarki okazało się, że korek na sól uległ awaria. Naprawa trwała trzy miesiące. Druga naprawa uszkodzone elementy zawiasów drzwi, które bez oporu opadają. Naprawa zawiasów i wzmocnienie mocowania trytką, naprawa na trzy miesiące i już po gwarancji i ponownie taka sama awaria. Naprawa nie podlega gwarancji i Amica umywa ręce. Szczerze odradzam zakup zmywarki firmy Amica. Dla mnie to jakaś porażka a nie firma, szkoda nerwów na rozmowy z biurem obsługi.

Rozgoryczenie

To jak firma traktuje ludzi przed emerytura jest karygodne. Zero szacunku dla swoich najlepszych ludzi którzy są fundamentem tej firmy.

Makro
@Rozgoryczenie

Pytanie, czy aby na pewno, są fundamentem? Jeżeli każda z cegieł można bez problemu wymienić na importowaną, która jeżeli chodzi o koszty utrzymania jest znacznie tańsza. Firma tym się właśnie wyróżnia, że pozostawia przy życiu stare cegły. Dawniej gdy łatwiej bylo zwolnić starych pracowników w innych firmach, prywaciarze nie mieli żadnych sentymentów, zwalniali takich pracowników gdy tylko nadarzyła się okazja i zastepowala ich pracownikami na śmieciowkach lub na nowych umowach z najniższą. Dlatego Amica daje ten przywilej, że nie wymienia starych cegieł i nie wymieniła, gdy była ku temu okazja, wiec starzy pracownicy powinni całować firmę po rękach, żyjemy od 30lat w kapitalizmie, myślenie starych pracowników jest chyba jeszcze w słusznie minionej epoce.

Automatyka to przyszłość
@Makro

Amica powinna iść z duchem czasu. Od 3m-cy notuje sie wzrost bezrobocia, firmy stosują strategię zwolnień grupowych, założenia gwałtownego wzrostu płacy minimalnej zaczynają przynosić zamierzone dlugofalowo efekty, przykład to volkswagen, tylko w tym roku zwolni 750osób by postawić na robotyzacje, głównie odejdą pracownicy z ponad 12letnim stażem, robotyzacja otworzy drogę dla wysokowykwalifikowanych miejsc pracy, będzie ich mniej ale da to optymalizacje zysku i wzrost konkurencyjności, ponieważ wzrost płacy minimalnej to koniec taniego pracownika, kwestia czasu, musi ten model przyjść do AGD Amica i Samsung, ponieważ z robotyzacja w innych firmach w tym segmencie na świecie, przy rosnących kosztach na niskowykwalifikowanych pracowników produkty przestaną być konkurencyjne, ogólnie zyska cała gospodarka mniej miejsc pracy, za to dobrze platne i znajdą miejsce na nich dobrze wyksztalceni ludzie, a monterzy zaczną być znikająca grupą pracowniczą, osoby takie będą musiały szukać innego miejsca na rynku pracy, wrócić do wyuczonych zawodów.

Senior
@Rozgoryczenie

A co pewnie byś chciał nic nie robić i brać forsę za (usunięte przez administratora) co???? I niech młodzi albo Ukraińcy (usunięte przez administratora) co??? A Ty sobie siedź na (usunięte przez administratora) No dobra troszkę racji masz o ile starzy pracownicy po 30 - 40 lat pracy powinni być szanowani to na pewno mojego szacunku nie zyskają tacy w wieku 40 - 50 lat co to przyszedł h@j wie skąd chwilę porobił i co by rządzić chciał i wszyscy mu mają usługiwać... A młodzi??? Na nich nie patrzcie porobić chwilę tu chwilę tam i ma to w d@pie....

Ja robot
@Senior

Dlatego im szybciej ich wszystkich zastąpią roboty, które będą nadzorowane przez wykształcone osoby na odpowiednim intelektualnym poziomie, tym szybciej znikną tak wulgarne posty, i w takim oczyszczonym otoczeniu będzie się zdecydowanie lepiej pracować, im szybciej przyszłość zawita do firmy tym lepiej.

Beti
@Rozgoryczenie

A na co Liczysz. ? Zachowujesz Się Jakbyś pracował tu za karę.Sam wybrałeś to miejsce, nie podoba się. ? droga wolna z Wami czy bez firma i tak będzie istnieć .

Janusz
@Automatyka to przyszłość

Poknij się w ten głupi poniemiecki sagan

Automatyka to przyszłość
@Janusz

Głupi to jest ten wpis, co tylko dowodzi, że im szybciej Amica postawi na ludzi mądrych, którzy wprowadzą firmę w automatykę, w czasach gdy wzrost najniższej to koszty na niskowykwalifikowanych pracowników, których nie potrzeba ponosić, to proste - robot nie strajkuje robot nie domaga się ciągle wiecej, robi swoje tyle ile trzeba ku uciesze właścicieli zarządu akcjonariuszy i dywidend, obsługujący maszyny to dobrze wykwalifikowani ludzie na odpowiednim poziomie, tak funkcjonuje nowoczesna firma i ten trend jest już widoczny w polskich nowoczesnych firmach, a zmiany płac tylko są impulsem do tych zmian o czym niejednokrotnie mówił premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński, wystarczyło wysłuchać się w głos polityków, którzy jasno określili cel i zamysł wprowadzonych zmian i kto tego nie zrozumie teraz za już niespełna kilka lat przepadnie, wraz z niskowykwifikowanymi monterami, których coraz większe koszty wraz z skokowym wzrostem najniższej krajowej to bez innowacji taniec na Titanicu.

Najwyższy Czas
@Automatyka to przyszłość

Automatyzacja i robotyzacja to wyzwanie stojące obecnie przed producentami sprzętu gospodarstwa domowego – podkreśliła w czwartek w siedzibie spółki Amica we Wronkach (Wielkopolskie) minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Minister odwiedziła m.in. uruchomiony w 2017 roku, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania dużego AGD. "Jesteśmy w miejscu, które jest najlepszym dowodem na to, że Polska jest dzisiaj hubem w zakresie produkcji sprzętu AGD. Tutaj usłyszałam, że co druga kuchenka w Polsce to kuchenka Amiki, jestem przekonana, że co drugi sprzęt gospodarstwa domowego, znajdujący się w dowolnym miejscu na kontynencie europejskim, jest sprzętem wyprodukowanym w Polsce" – powiedziała minister. Jak podkreśliła, obecnym wyzwaniem, stojącym przed branżą AGD jest "postępująca automatyzacja i robotyzacja: jak dostarczyć towar najwyższej jakości, w najkrótszym czasie, uszyty na miarę potrzeb klienta, w bezpieczny, dobry, energooszczędny sposób". "Amica stara się wybiegać naprzeciw tym wyzwaniom i śledzić trendy" – dodała....Amica kochany bedzie stawiana za wzór w tym zakresie i automatyzacja i robotyzacja przyjdzie szybciej niż w volkswagenie, jeszcze wspomnisz moje słowa....

Biedronka
@Najwyższy Czas

Kasjerzy znikną ze sklepów? Prezes właściciela Biedronki: czeka nas rewolucja. - Jeśli ludzie będą mogli więcej czasu przeznaczyć na wybór produktów w sklepie, a nie na oczekiwanie przy kasie, pozwoli to podnieść jakość procesu kupowania - mówi prezes Jeronimo Martins. - Jeśli ludzie będą mogli więcej czasu przeznaczyć na wybór produktów w sklepie, a nie na oczekiwanie przy kasie, pozwoli to podnieść jakość procesu kupowania - mówi prezes. Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, w Portugalii testuje sklep, w którym nie ma w ogóle tradycyjnych kas i kasjerów. Podobne koncepty tworzą obecnie różne firmy na całym świecie. - Wierzę, że czeka nas rewolucja jeśli chodzi o kasjerów. W coraz większej liczbie sklepów pojawiają się kasy samoobsługowe Nowością w niektórych placówkach jest możliwość samodzielnego skanowania produktów za pomocą smartfona z aplikacją Przyszłość handlu jest związana z nowymi technologiami, w tym zastosowaniem sztucznej inteligencji. Nawet Biedronka testuje pierwszy sklep bez kasjerów, za kilka lat, kasjerzy pozostaną wyłącznie w kronikach filmowych.

Gorszy Sort
@Rozgoryczenie

Najlepszych Ludzi ? A kim Ty Jesteś że za takiego się uważasz. ? Czyli co cała reszta pracowników to nic nie umiejący tak? Wy jesteście najlepsi chyba we wchodzeniu w d..e przełożonym napewno nie wszyscy ale nie brakuje tych z podwyższonym ego.

Ramona
@Gorszy Sort

Gdy się przyjmowałam taką samą opinię usłyszałam od tych co mi pracę tam polecili jak i od tych co tam pracowali Uważaj na kapusi Nie myl ich z nowymi pracownikami Popatrz na zmianie, kto bez problemu dostaje urlop gdy chce, a kto nie może się doprosic- ten drugi nie ma pleców. Ten który ma plecy lub kapuje nie jest rzucany po stanowiskach, klepie jedno dostaje coś lekkiego na boczkach. Z kolei gdy usłyszysz na szatni, że jest ktoś nowy ale od kogoś wyżej postawionego, nie wkoleguj się nie podskakuj, że musisz za niego robić bo: Sobie zaszkodzisz I tak za kilka miesięcy w cudowny sposób ten ktoś awansuje wyżej. Znając te tajniki łatwiej jest funkcjonować ludziom z ulicy i oszczędzić rozczarowań. I najważniejsze, nie podskakuj gdy szlag Cię bierze gdy to widzisz, bo kapusie Cie załatwią tak, że odejdziesz dobrowolnie:) Taki przewodnik otrzymałam, przekazuje dalej dla kolejnych pokoleń:)

O co chodzi??
@Rozgoryczenie

Za niedługo w tym zakładzie 90% produkcyjnych to będą ludzie z grupami cwaniaczki z papierkami typu nie może w ciągłym robić nie może stać dźwigać siedzieć wogole nie może nic robić łóżka niech postawią i będzie im zakład płacić za nic nie robienie w obecnej sytuacji to już przekracza wszelkie granice absurdu i najlepsze jest to że zakład nie ma jakichkolwiek instrumentow prawnych żeby takie gogi powywalać druga sprawa Indonezyjczycy co gniją po kątach kto dostanie za takiego delikwenta karę no Polak bo przecież niedopilnował a by coś powiedział Indonezyjczykowi to tak nie zrozumie PARANOJA!!!!

Ciekawa

Wczoraj pojawiła się informacja o rekrutacji na stanowisko Kontroler Inspekcyjny dziś już zniknęło czyżby już znalazł się odpowiedni kandydat z odpowiednimi kwalifikacjami. ? Czy z polecenia. ?

Nie
@Ciekawa

Coś musi w tym być bo na emplo nie można bylo wejść w opcje aplikuj a na portierni bardzo szybko zniknęło. ?

Aka
@Nie

Niedługo się dowiemy

@Ciekawa

Rekrutacja trwała do 18.10 i z tego co widziałem ogłoszenia wisiały jeszcze długo po terminie, poza tym każdy mógł złożyć cv droga mailowa lub w kadrach, nie wiem po co weszyc spisek tam gdzie go nie ma...

@Wonsz

No fakt wisiały tylko nie to..?

@Ciekawa

Wisiało właśnie to ogłoszenie, ale wszystko się okaże jak kogoś wybiorą..

@Wonsz

Już dawno jest Wybrana.Czeka tylko na swoją kolej ...

@Ciekawa

No, ale niewiadomo jeszcze kto to. Jak wyjdzie na jaw kto to, wtedy sie dowiemy czy to było ustawione czy nie, chociaż u nas na wiązkach już chodzą plotki kto wygrał.

@Wonsz

No właśnie dowiemy się i będzi to ktoś spełniający wszystkie wymagania chociaż sam dzial już nasuwa pewne domysły i skojarzenia.

Misiek
@Ciekawa

Ja to bym chciał zostać u nas Policjantem

Ppippi
@Misiek

Nie tylko ty pewnie

Kontr
@Wonsz

Skoro wiesz kto wygrał to napisz chociaż inicjaly albo z jakiego działu jest.

@Kontr

A Kolega taki dociekliwy?

Honorowa
@Kontr

Ludzie za obietnicę awansu potrafią sprzedać swój honor godność i szacunek z drugiej strony czy tacy ludzie wogole Posiadali te cechy myślę że nie.

?!

O kim chodziły pogłoski? I dlaczego? A co gdy chodziły o osobie wybranej? Jaki zamiar ma ten post?

KA. ..
@Ciekawa

Wymagania. ? Przecież to fikcja.

Jejko

Ktoś coś wie co dalej będzie? Postój czy co? Brakuje tych części do produkcji czy nie?

Kolowrotek

Podsłuchane na palarni rozmowa dwóch osób z armatury - w życiu nie pójdę na montaż wolę się zwolnić niż tam jeb@ć...Hehhe widzę pieluchy przeciekają że strachu

@Kolowrotek

Dla swoich znajdą lekką pracę reszta niech robi co chce ,nawet mogą się zwolnić (usunięte przez administratora)

@pracownik

Osobiście współczuję każdemu komu przyjdzie pracować z niedobitkami z armatury, ego wywalone w kosmos tu nie będzie pracować tam też nie, mimo wszystko liczę że się pozwalniają hehh

WoW
@Kolowrotek

Do 2023roku produkcja ma zwiększyć się z 6500sztuk na dobe do 8000sztuk to i nie będzie czasu na papierosa i na głupie myśli,otakie Polskie my walczyli to i wreszcie roboty jest ile trza.

Szefol
@Kolowrotek

Ciekawe czy ty na armaturze byś wy robił normę klucza byś w łapę nie umiał chwycić a gdzie tu dalej brak słów na cwaniaków co dwie śrubki kręci!

Zygmunt
@WoW

To chyba dobrze że jest praca. ? A o jaką Ty Polskę Walczyłes. ? Taką biedną i bezrobotna. ? A wiem Ty Chciałbyś mieć wszystko za darmo, niestety tak się nie da.Tak ci tu źle to dlaczego tu siedzisz. ? Dlaczego nie Weźmiesz soraw w swoje ręce i nie zmienisz swego życia. ? Ja wiem dla czego bo nie potrafisz boisz się najlepiej żeby to ktoś zrobił za Ciebie czekasz na gotowe i wolisz tu wylewać swoje żale tak jest najwygodniej prawda. ?

ogarnięty
@Szefol

Przestań z tym kluczem każdy głupi by umiał to robota dla głupich ,ciekawe czy ty byś umiał przez 8godz. trzymać biaksa ,i pędzić za taśmą .No właśnie w taśmę to trzeba być ogarniętym ,czerwony nie przyniesie ci śrubki pod nos sam musisz wiedzieć jaką ją wkręcić .

Palarnia

Budżetówka dla wszystkich!

WoW
@Zygmunt

Bogata i wspaniala tylko z praca z ludzka wytrzymalascia nie na wyzysk na maxa ty ile lat na tasmie robisz ze taki cwany jestes, kolejny biurowy czy rurkowiec z armaturki od rurki

Franciszek
@pracownik

Uważasz, ze praca na montażu jest ciężka? Czy w związku z tym jest lepiej opłacana lub można dostać premie?

Taśmowy
@Franciszek

Praca na na większości stanowisk jest ciężka i płaca nie jest adekwatna do wykonanej pracy. Z resztą co się dziwić jak by płaca była dobrym poziomie to więcej Polaków pracowało by w zakładzie nawet na montażu. A tak mamy praktycznie ⅔ pracowników z Ukrainy bo Polaków nie ma a ci którzy tu pracują w długim stażem odchodzą więc musi być coś na rzeczy. Ale dla dyrektora fabryki czy zarządu czy to jest ważne? Nie dla nich liczą się Sztuki i tyle.

Wawrzyniec
@Zygmunt

No tak, zostały już ze starej wiary same WAWRZYŃCE jak z tej reklamy pracuj pl, reszta wymieniona na Ukraińców, to i potem WAWRZYŃCE takie hasła głoszą

Prutas
@Wawrzyniec

Ciekawe ilu cwaniaczków z armatury już ogarnia sobie papiery że nie mogą dźwigać albo robić w pracy monotonnej albo w smrodach hehhe i tak po przeniesieniu armatury na zk przybędzie na każdym dziale po kilku roszczeniowych darmozjadów co to zakład powinien ich po butach całować że w ogóle są...

Klucz
@Prutas

Ilu naprawdę dobrych pracowników Ci armaturowcy wykolegowali, przecież każdy wie jaki tam klimat panuje co na kuchniach robi i tam byl oj przyjdzie na nich sprawiedliwość wreszcie

Stop cwaniakowi
@Klucz

Na ciebie też zazdrosnik bo musi robić na montażu!

Klucz
@Stop cwaniakowi

Na układy nie ma rady musze naginać, już ne moge sie doczekać aż ta cala wasza kilka tu sie pojawi w du.e i na gaz

Franciszek
@Taśmowy

Jeśli wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie, czy są inne motywujące czynniki takie jak szkolenia branżowe lub kursy, które dają nowe uprawnienia? To także wartość dodana.

Pomoc

Jeslii Jesteś Kobietą atrakcyjna to jest ktoś kto pomoże

werfd
@Franciszek

tak, można zrobić uprawnienia i dostac na godzine 80 groszy brutto podwyzki, ahahahahahaaaaaaa, z 8 dych miesiecznie, ahahahahahaaaaaa

Hhhhki
@Klucz

Przyjdą przyjdą hehheh barki pełne ale jak z którymś oglądasz to gdzie- robić trza wszędzie że niby tacy pracowici i sobie wszędzie poradzą heheheh

No
@Hhhhki

I co armaturkowcy nikt was nie chce heheh może niech powywalają ludzi z innych działów żebyście mogli sobie dalej siedzieć i chodzić wysoko jak panowie...

Wronka

Duże zmiany w administracji.

polak rodem.
@Wronka

zapraszamy na produkcję z (usunięte przez administratora) i czarnymi.Nie będą się nudzić .

Mickiewicza
@Wronka

Pan Dyrektor może przyjść na taśme. Pozna prace.

Zarowno jakosc jak i serwis ponizej wszelkiej krytyki. Serwis jest najwyrazniej szkolony jak wydac opinie aby odrzucic reklamacje. Plyta indukcyjna nie dziala prawidlowo od poczatku, po 4ech tygodniach zjawil sie o 8ej rano bez zapowiedzi Technik. p.Mroczek z serwisu Amica Warszawa. 1. Kuchenka albo nie gotuje albo kipi, zalewa plyte i wlacza samoczynnie Booster- wg. p.Mroczka to prawidlowy tryb pulsacyjny Amica, a wlaczaniu sie Bootera w ogole nie wspomnial. 2. Kuchenka nie bierze patelni i garnkow roznych firm (w tym Gerlach), oznaczonych przydatnoscia indukcyjna, a dzialaly one uprzednio na Elektroluxsie)-wg p. Mroczka to patelnie firmy Gerlach sa nieodpowiednie(!), aczkolwiek wspomnial, ze plyta jest mniej czula. Pozostale niefunkcjonujace na Amica naczynia pominal milczeniem w swoim raporcie. 3. Kuchenka ma problemy z ustawieniem wybranego stopnia gotowania na panelu(p. Mroczek tez nie byl w stanie ustawic pozycji 5)- ten Problem p. Mroczek pominal i uznal kuchenke za odpowiadajaca stansadadom Amica! Po tygodniu od jego wizyty stan plyty wyranie sie pogorszyl- Panel sie blokuje na pozycji 10 i nie reaguje na dotyk, pozostale pola sie nie wlaczaja, a jak jedno sie wlacza, to pozycja 10 dyskotekowo miga na zmiane 1 i 0 , albo miga pojedyncza cyfra. ponowny Telefon na reklamacje- pan mnie uswiadomil, ze jak Technik tak powiedzial, to tak jest (moge ewentualnie zrobic odwolanie), a kuchenke powinnam byla zresetowac, czyli wylaczyc na pol godziny w trakcie gotowania obiadu! Jednym slowem- jak wyrolowac i oszukac klienta. Z daleka od produktow Amica i od serwisu zwlaszcza!!! A swoja droga, zamierzam sie udac z opinia o nieprzydatnosci indukcyjnych patelni Gerlacha do firmy Gerlach. Ciekawe jak im sie spodoba taka ocena nieprzydatnosci ich produktow przez firme Amica? Na szczescie dysponuje raportem.

Stop Trolom

Widzę że trole konkurencji działają bo inaczej nie można nazwać inaczej postów poniżej... Trzeba było kupić sprzęt innej firmy rynek jest ogromny

@Stop Trolom

Skąd miałem wiedzieć , że będą takie problemy

Stanley

W pralce Amica AWB 510LP trzeba zakupić nowy silnik jeżeli szczotki silnika zużyją się. Tak sama sytuacja jest z krzyżakiem do bębna. Trzeba kupić cały bęben w przypadku gdy do wymiany jest tylko krzyżak. Serwis odpowiada, że ta część nie występuje odrębnie chociaż do innych modeli można kupić oddzielnie.

Stanley

nie wiem czy produkuje ale sprzedaje ze swoim logo

Omel78

Chcialem ostrzec przed producenten ale przede wszystkim przed serwicem firmy Amica. Na prawde produkty sa bardzo slabej jakosci. Kupilismy piekarnik gazowy i pod wplywem temperatury wygiela sie sciana boczna. Skontaktowalem sie z serwisem i po przeslaniu zdjec rzeczoznawca (smiechu warte!!!) ocenil ze sam pogielem piekarnik!! Nie mozesz sie odwolac bo w koncu to rzeczoznawca ocenil! Nigdy wiecej. Jak tak firma moze wogole przejac na rynek europejski. Straszne

robert
@Omel78

Kupiłem piekarnik elektryczny i pod wpływem temperatury odkleił się panel sterowania z prawej strony.Piekarnik użyty 6 razy czekam na wizytę serwisanta

Peter
@robert

A gdzie odpowiedzialnoś kogoś kto to projektował. ? BO Chyba ktoś to zaprojektował?

Niezadowolony klient

Nie potrafią określić czasu realizacji reklamacji, ciągle jedna regułka przez telefon "od 14 do 30 dni na naprawę pralki", bo postanowili z 3 serwisantów zostawić tylko jednego na Podkarpaciu :) Cięcie kosztów kosztem klienta. Nie polecę już nigdy produktów firmy AMICA. Pralka firmy AMICA po 4 miesiącach używania zepsuła się zalewając dom. Na opinię zapracowali sobie nie produktem a podejściem do klienta. Zarówno na facebook (gdzie klienta zbywają i nie odpisują- choć wiadomości odczytują) i na infolinii śmiejąc się i powtarzając regułkę "od 14 do 30 dni", zamiast podejść do sprawy inaczej :) da się. Jak się dba o klienta i swój wizerunek to się serwisanta raz- nie zwalnia, by obsługiwano wszystkich klientów jak najszybciej a dwa, jak się już nie ma- to staje się na głowie, żeby znaleźć.

dfd
@Niezadowolony klient

Amica nawet nie produkuje tych pralek ani lodówek. To wszystko tani szajs importowany z Chin...z logo Amica naklejonym dla niepoznaki. W pPolsce produkowane są tylko kuchenki i płyty...

robert
@Niezadowolony klient

Serwis to totalne (usunięte przez administratora) technik zadzwonił że nie przyjedzie o ustalonej godzinie bo jest piątek i chce wcześniej skończyć pracę

Robert
@robert

Bez komentarza! !!

Hdjfjfj

Przeczytałem warunki podwyżki 2020 i wiecie co sobie pomyślałem - że baby znowu będą sobie skakać do gardeł za 0,20 złotego podwyżki hehehhehe

Czy w Amica Wronki S.A. panuje luźna atmosfera?

Yy

Zapisali się do związków

Polak niestety

Polakom w tej firmie brakuje j*j. Potrafią tylko podkładać komuś świnię A " najlepsi " są ci, którzy wykonują pracę, którą mógłby wykonywać 80-letni członek ZBOWiD.(usunięte przez administratora)

@Polak niestety

Oj dużo jest takich naprawdę dużo a najwięcej tych przed emerytura za wszelką cenę chcą być na swieczniku jacy to oni są ważni a tak naprawdę to nic nie znaczą nikt o nich nie będzie pamiętał przyjdą nowi młodsi i napewno lepsi taka prawda.

Hi hi
@Polak niestety

Och ci emeryci dużo mówić nic nie robić to ich motto życiowe ????????????

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.