Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

Ym

To zbyt skomplikowany temat i ich nie dotyczy więc się nie wypowiedzą, gdyby było trzeba na kogoś donieść, kogoś obczernić, wtedy temat można rozwijać

Rozsądek

Choć nie kocham zakładu nie wiadomo jak to uważam że to już lekka przesada... Jak Amica straci wizerukowo a co za tym idzie finansowo to największymi przegranymi będziemy my zwykli pracownicy....I tak o to Pan I. obrońca uciśnionych dba o klasę robotniczą.... Jego utopijny komunistyczny system bez wyzysku burżuazji i kułaków gdzie wszyscy mieli dostać - wedle potrzeb - okazał się niewypałem.... A Pani WB która tak wyrzuca prezesowi to że sprywatyzował Wromet może niech się popuka po tym zawistnym czole i zastanowi się czy te 30 lat temu ktoś inny by to chciał w ogóle bo jak skończyła meblarnia to wszyscy wiemy....

E T
@Rozsądek

To myślenie charakterystyczne,podanie wybiórczo meblarni? Tarpan w Poznaniu też się zrestrukturyzował i jakie tam są dziś zarobki,przejeto firme z technologicznym trupem samochodem rodem z PRL i firme trupa i co? Mają gorzej? Pracują w gorszych warunkach? Płace mają jak w Amice? Można się zastanowić równie dobrze, co byłoby gdyby Wromet trafił w ręce firmy Bosh, czy doszłoby do takiej sytuacji, która wydarzyła się w firmie, proste myślenie nakazuje mi twierdzić, że zasiedziałeś/łaś się we firmie, masz wyrobione układy, które gdyby przyszedł nowy inwestor by zburzył, a nikt nie lubi nowej miotły, następny dowód, brak empatii jaki wychodzi z tej wypowiedzi do sytuacji i poszkodowanych osób i stara jak świat melodia nie lubię mojej firmy, ale broń boże niech tylko zostanie ten układ i to co jest bo mi w nim dobrze, słabe stronnicze, ale punkt widzenia, punkt siedzenia, wolność słowa.

Wawrzyniec
@Rozsądek

WAWRZYNIEC zaplusowałeś!

Ten typ

Siema wiara. Mam małe pytanko... Jaka jest stawka na początek i po ile godz? System zmianowy czy 4 brygady? A, i w ogóle warto...? Z góry dzięki za info.

Ziom
@Ten typ

Stawka na początek to ponad 15 zł czyli szału nie ma. Pracujesz po 8 godzin na 3 zmiany od poniedziałku do piątku ewentualnie w soboty jak jest dużo zamówień lub są odrobki. 4 brygady są na tłoczni. Czy warto pracować ? Jeśli masz okazję znalezienia innej pracy to nie warto tu przychodzić. Będziesz zapierdzielal na taśmie z pracownikami z Ukrainy którzy mają wywalone na pracę i starają się slizac ile się ta. W tym zakładzie aby mieć lepszą stawkę i prace musisz mieć plecy lub też dobrze podpierdzielac ludzi i być tak zwanym dupolizem indziej będziesz zapierdzielal na taśmie do emerytury bez szacunku od strony pracowawcy czy współpracowników. A produkcja będzie coraz bardziej zwiększana a place nadal będą niskie.

Krzychu
@Ziom

To Powiedz dlaczego Ty nie Szukasz lepszej pracy tylko tu siedzisz. ?

Beton

Czytam w Rzepie że Amica zatrudnia już 400 Ukraińców i 20 pracowników, na razie na próbę z Indonezji. Was robole z Polski firma ma w 4 literach a Wy tutaj się plujecie na siebie.Jeszcze nie pojęliście że dostaniecie kopa w D..pę bo lepiej zatrudnić Ukra czy Indonezyjczyka?? Inna sprawa że Amica robi jeden wielki bardziew...

Abc
@Beton

Tak sobie myślę co 20pare lat temu mówili o nas Anglicy Szkoci Irlandczycy Niemcy. Gdy my Polacy jechaliśmy do ich kraju za pracą ???? Też w pewnym sensie zajmowaliśmy ich stanowiska pracy .Może byli bardziej tolerancyjni i czego nam niestety Polakom brakuje

@Abc

Nie wiem co sobie myśleli Niemcy 20 lat i szczerze to mi to lata. Mnie interesuje tu i teraz i to jak Polacy skaczą sobie do oczu. Niedługo ukraiński we wronkowskiej Amice częściej usłyszysz niż polski. Czy to jest w porządku?

lula
@Abc

a ukraińcy mogą sobie jechać i pracować do Angli , Irlandii czy Niemiec ? Problem z nimi polega na tym że mogą TYLKO DO POLSKI, ale oczywiście w mediach o tym cisza

Jan
@lula

Jaki to ma związek z Amica?

lula
@Jan

Siłą rzeczy ma to związek z Amica, skoro ta ich zatrudnia. Gdyby mieli wybór, zostało by kilku

@Beton

Polacy, to taki naród,do kogoś jechać odebrać miejsce pracy to tak, ale broń Boże gdy ktoś chce tu pracować zresztą amika od kilku lat ma deficyt pracowników, kogo to wina po pierwsze zarobki po drugie to,że pracownik pracownika w firmie w łyżce wody by uropil tylko bezwzglęne kanalie mogą sie utrzymać w takiej atmosferze, to i lepszy miedzy hienami taki co mało rozumie i wie że to tylko przejściowe, robi swoje i wyjeżdża

@Angina

Wątpię byś kiedyś pracował za granicą i za dużo tv oglądasz. Wyobraź sobie że Niemcy chcą żeby w niemieckich firmach pracowali Niemcy, w szwedzkich Szwedzi a włoskich Włosi. Podróże kształcą. W tych krajach szukają pracowników do prac bez kwalifikacji w których Oni nie chcą pracować. A to jest forum o,pracy w polskiej firmie na polskiej ziemi. Co do atmosfery pełna zgoda.Dlatego pisałem że Polak dla Polaka wilkiem bo się żre między sobą a Ukrainiec stoi i słucha i jest ich coraz więcej. I niedługo tylko Oni zostaną

@Beton

Nie jedna praca za granicą to był moj chleb, oczywiście że za granicą jest popyt na tanią siłę roboczą, tak jak w Polsce, bo montownie typu Amica potrzebuja i opierają produkcję o tanią siłę roboczą na całym świecie czy to Chiny czy U.K czy U.S.A, nie ma znaczenia kraj urodzenia wykształcenie czy to stolarz rzeźnik kucharka czy sklepowa, do montowania się naddaje, ty zapewne poza amika swiata nie widzisz dlatego taka twoja opinia, błędem jest dorabianie z twojej strony ideologi do pracy montażysty, na całym świecie nikt nie chce wykonywać tego typu prac bo nie są dobrze platne i nie wymagają żadnych kwalifikacji zawodowych, poza doszkoleniem lub kilkoma kursami, stoisz na taśmie obok osoby po liceum, technikum ale też po zawodowce podstawówce lub jej braku czy tez po szkole specjalnej, każdy opanuje te proste czynnosci chyba zauważyłeś? Na tym opiera się nasza gospodarka o niewykwalifikowanych pracowników rozsianych po calej Polsce w montowniach i innych amazonach.

w34rf
@Angina

w amice nawet lepiej jak sobie kiepsko radzisz, zostaniesz na lżejszym stanowisku. Jak ktoś dobrze pracuje to go wykorzystają na najcięższych stanowiskach i nie dostanie ani grosza więcej niż ściemniacz obok:). No chyba że masz znajomośći:)

@w34rf

Ukraińcy czy Nepalczycy nie mają z tym problemu, mają świadomość tego, że przyjeżdżają tu jako niewykwalifikowana tania siła robocza, wykonywać powierzone obowiązki, tak jak więźniowie z łapanki są w stanie opanować te czynności,więc z punktu widzenia firmy, który pracownik jest bardziej atrakcyjny, wiecznie marudzacy mechanik stolarz czy kucharka w roli montażystów czy Ukrainiec lub Nepalczyk pracujący tam gdzie go ustawia, dopóki będzie w śród pracowników istniała slepa wiara w to jak wyjatkowe czynności wykonują i że monter wozkowy i kazdy inny okoloprodukcyjny pracownik posiada tak wyjątkowe umiejętności, że jest nie do zastąpienia, tak będzie przybywać coraz więcej obcokrajowców świadomych tego, że przyjeżdżają na montaż a tu nie trzeba być omnibusem, tylko wykonywać proste obowiązki powierzone przez przełożonych.

@Angina

tak,tak, tylko ze ukraincy wysyłaja te nędzne wypłaty na Ukraine, tutaj są tylko przejściowo. Polacy mają żyć za te grosze w Polsce. Ciekawe co samica zrobi jak Pisiory podniosą minimalną do 4k brutto, ciekawe czy nadal się opłaci:D. Wtedy się okaże jak bardzo okradali pracowników. mam nadzieje że padnie ta śmieszna firma :D

@tyr

Firma padnie, mali przedsiebiorcy padną Ty stracisz pracę 4tyś brutto doprowadzi do tego, że za chleb zaplacisz 6zlotych poczekaj

@Angina

zobaczymy...ja nie stracę pracy. Nie pracuję już dawno w amice. I nie zarabiam minimalnej krajowej, za 4 netto bym tam nie wrócił:P

Majster

A zarabiasz może że 6tys a chapiesz po 12 lub 13 godz

@Majster

taa, bo ty mnie znasz i wiesz co robię i za ile:D

Alicja
@tyr

A propos zarobków. Ile wyciągacie, mniej więcej, na swoich stanowiskach w Amice? I co należy do Waszych obowiązków?

max
@Angina

Myślę że większośc Polaków która wyjechała wolała by nie wyjezdzać i mieć po prostu dobre warunki pracy w kraju ojczystym , podobnie jak Ukraińcy chcieli by spokoju i dobrych warunków pracy u siebie w kraju.

?

Chodzą głosy, że 20milionów rząd obiecał przed wyborami na podwyżki?

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
WKU.......

A na emalierni Mistrz Techniczny czuje się jak Kierownik albo i jeszcze wyżej woda sodowa do głowy uderzyła. ? A jest tylko mistrzem technicznym! !!!

R@

Za to jaki pewny siebie

Kkkk

Ja nic nie zauwazylem

Szef

Który to?

PH

Jak wygląda praca na stanowisku przedstawiciela handlowego w detalu? Warto się o nią starać?

Ktosik
@PH

Dostajesz kuchenkę, pralkę, lodówkę i chodzisz z tym od drzwi do drzwi i mówisz kup pan. Ot cała filozofia

Emeryt

Ta firma jeszcze 15-20 lat temu była jedną z najlepszych w ktòrej ktokolwiek z okolic mògł pracować a teraz zostały tylko wspomnienia . Nie ma żadnych perspektyw na lepsze jutro , będzie tylko gorzej a to jest smutne.Z gòry zero wsparcia i pomocy .Konstrukcja porażka nie do zamontowania kuchenki wtaśmie , kuchnie niemontowalne a sztuk do zrobienia coraz to więcej.Durektorzy i kierownicy udają że problemu nie ma ale on jest i to ogromny.Dobrze że moja męczarnia już się koñczy i uciekam na emeryturę .Pozdrowienia dla majstra Sławka z montażu człowieka ktòrej nie zmieniło stanowisko. POWODZENIA

Ewcia
@Emeryt

Jemu przed domem powinni wbić tabliczkę z napisem gatunek na wyginięcu

Dd
@Emeryt

Niestety to wszystko prawda, zostało kilka stwnowisk, na uboczu ' gdzie jest jeszcze względny spokój ale i to zaczyna się zmieniać. Stale wzrost norm, brak reakcji przełożonych na wszelkie uwagi. Wszystko ma swoje granice. Ludzie wykorzystani są do granic możliwości. Uciekają już tacy z 15 letnim stażem. Ukraina niestety brak słów, ciężka praca jest im obca. Nie dzieje się dobrze w tym zakładzie a szkoda bo największym kapitałem zawsze są ludzie.

Monter
@Emeryt

Święta racja bo konstrukcja kuchenek to istna żenada a nasi konstruktorzy tylko przeszkadzają w produkcji tak było i dzisiaj Pan kazał to rozkręcać to skręcać pewnie sam nie wiedząc po co. ?

@Monter

Pewnie ten co od trzech miesięcy rozwiązuje ten sam problem?

Ben

Dokładnie ten sam.

@

Sam jest problemem

Monter @
@Monter

Jest okazja żeby pokazać że coś robi a tak naprawdę nic nie robi kręci sie po taśmach i przeszkadza.

Leo

Cok

No i znów jest głośno .

Yyy
@Cok

O kim jest znowu głośno?

Cok
@Yyy

A dlaczego zaraz o kim ? Może o czym no chyba że Masz coś na sumieniu i pomyślałaś lub pomyślałeś o sobie ?

Zico
@Monter @

Lubie zwracać na siebie uwagę .

prawda jest taka ze niektorzy narzekaja na amice ze tak maja zle a z drugiej strony sa na kazde zawolanie kierownictwa kosztem rodziny

2000@@@@
@pracownik

Ludzie zawsze narzekali i będą narzekać taka jest nasza mentalność. A z drugiej strony wyczuwam tu..?

Kandydat5

Po pierwsze, spóźnienie osób rekrutujących na spotkanie. Brak słowa przepraszam, tłumaczenie się korkami nie przystaje do tak dużej formy. Po drugie, brak profesjonalizmu podczas rozmowy - odnosi się wrażenie, że pracują tam ludzie z łapanki, np. Managerowie. Po trzecie, zapowiadane wyniki podawane są po czasie i bez żadnych przeprosin. Jednym słowem - żenada.

Biurowiec
@Kandydat5

Nowy dyrektor administracji wyrzucił dobrych ludzi i zatrudnił swoich

robol
@Biurowiec

Tak robią w całej firmie ;zatrudniają swoich nic nie wiedzących jełopów .Na produkcję tylko Ci co nie mają znajomości ,i to dzięki ich ta robota tam się kręci .Ci swoi to tylko do brania pieniędzy ,a najwięcej roboty dla nich jest w soboty.Nie ma jak to kasę bić na nadgodzinach nic nie robiąc .Tam nigdy nie będzie dobrze .

Nie wrócę
@Kandydat5

Kto tam ma rekrutować? Te panienki dobierane do towarzystwa.

Logo
@Nie wrócę

Bo przecież ta cała rekrutacja to fikcja masz znajomości to masz etat i nie musisz nich umieć.

Miki
@Kandydat5

A co się maja spieszyć jak już i tak było polecenie kto ma zostać przyjety. 100 % jeżeli Samsung przeszedł by z systemu 12godzinnego na 8 godzinny to w amice by tylko zostali ludzie z plecami i lizusy

Parodia
@Kandydat5

Bo stanowiska są już zaklepane dla swoich!!!

Oko
@Parodia

Jak zawsze! !!!!

Parodia
@Logo

Szczera prawda

Znane
@Kandydat5

Przecież to fikcja te rozmowy ten co ma awansować już idąc na nią wie że się dostanie nawet bez kwalifikacji żenada

Znane
@Znane

Bo w tej FIRMIE nic sie nie zmieniło i nie zmieni towarzystwo wzajemnej adoracji zero wiedzy i doświadczenia tylko znajomości układy dzisiaj dostaje się Twój znajomy jutro mój i tak już będzie zawsze

Mal
@Nie wrócę

Nie rozumiesz podstaw. W amice pracy się nie zdobywa dzięki ilości dyplomow, dzięki znajomości pracy itd. W " Amice" od zawsze dobrą pracę się "załatwia", co ma swoje skutki, niewłaściwi ludzie na niewłaściwych miejscach, niewykształceni i niekompetentni, zawsze wychodzący obronną ręką dzięki swoim zwierzchnikom, tylko że tak jest dziś wszędzie, taki sam system jak w kościele, tam też tuszuje się przenosi z miejsca na miejsce osoby, które nie powinny " pracować " na swoich stanowiskach, ale ich "szefostwo" ich chroniło w imię idei mierny ale wierny "załatwianie" to wrzód który gdy się przebije, obok wyrasta nowy.

kandydat6
@Kandydat5

Potwierdzam, niestety mam wrażenie, że tych ludzi co prowadzą rekrutację w ogóle nie szkolą. Jakieś 3 tygodnie temu kobieta zadawała takie pytania, że aż niemiło było. Przecież można nawet poczytać w internecie jakie pytania zadaje się podczas rozmów rekrutacyjnych. A jeszcze to wchodzenie w słowo, przerywanie. I jak tu się nie stresować przez takie osoby:(

Kandydat 0
@Nie wrócę

Nie wszystkie są dobierane do towarzystwa, te co nie pasują albo się zwalnia albo same odchodzą

nikjan55@wp.pl

Kupiłem płytę gazową z czarnym blatem , sądziłem że firma jest na tyle znana ze jest ok lecz się przeliczyłem. Mało że ciągle się psuje to w korespondencji z firmą nie bardzo współpracują z klientem. Nie polecałbym kupna ich produktu nikomu kto chce mieć spokój. Do końca gwarancji zostało mi jeszcze kilka miesięcy i sądziłem że wymienią płytę gazową lecz nic z tego. Ja osobiście nie kupię niczego z ich firmy. Jestem zniesmaczony i produktem i obsługą.

Alicja
@nikjan55@wp.pl

Fajnie, że podzieliłeś się opinią na temat jakości produktów i kontaktu z klientem ze strony firmy Amica Wronki. Jednak to forum służy głównie w celu sprawdzenia pracodawcy. Wszelkie opinie pod kątem warunków pracy, szczególnie aktualne wiadomości na temat tego, jakie warunki oferuje pracodawca, są tutaj bardzo pomocne.

Sb

Tego badziewia nie daje się skręcać nic nie pasuje sami kobinujemy a oni chcą sztuki .Czas już o nich zapomnieć .Panowie u gòry sztuk nie ma i nie będzie .Nie słuchacie i udajecie że wszystko jest ok Nie jest

Taśmy
@Sb

Postawić jednego z drugim w taśmę niech pokażą jak to skręcić skoro wymyślił to znaczy że potrafi to zrobić przynajmniej powinien

erdsfr
@Taśmy

hahahahaaa, pamiętam, pracowałem tam kiedys, jak poudoskonalali konstrukcje to zamiast montowac 450 udawało sie 200...ale to oczywiscie wina montera na samym dole. Masz sie zes.... za te grosze a góra zawsze ma racje:). Jezu, jak dobrze ze sie zwolniłem:)

To co. Się dzieje w tym zakładzie to przechodzi ludzkie pojęcia. Żeby tak traktować pracownika Polaka który stworzył ta firmę. Gdyby nie ma pracownicy nic by już z tego nie było.. Warunki do pracy okropne. Okropne. Firma rodzinnbq wstydu nie macie żeby tak mówić wogole na temat tego obozu. Ino robic i się nie odzywać. Ludzie nie dają radę uciekają na zwolnienia kombinują jak mogą starają się o grupy o renty rehabilitacyjne bo nie dają rady.. Młodzi pracownicy wykorzystani do cna możliwości.. Starsi pracownicy również odkąd pojawiła się Ukraina zero szacunku. Nie. Mamy nic. Do powiedzenia.. A jeżeli nam. Się. Nie podoba pakazuja nam bramę. Ze przyjmą Ukrainę.. Proszę bardzo czekam na ten dzień kiedy na taśmie zostanie po 5-10 Polaków. A zostaną ci którzy mają kilka lat do emerytury. Według was młodzi są przyszłości firmy to w nich trzeba wierzyć.. Podnosić kwalifikacje. I gnac do roboty. Otwórzcie wkoncu oczy. Dlaczego nikt nie przyjdzie do nas zobaczyc na montaż jak tam jest. Stale ulepszacie i dodajecie roboty. A Ukraina palec boli. Wata gryzie. Gorąco. Przyjechali pracować niech pracują tak samo. Jak. My. Nie pozdrawiam

Bolek robolek
@.

Nie trzeba było po.pier.alac to by polacy zostali, teraz możesz tylko po.pier.alac ukraincow robić wiecej i wiecej sami sobie jestescie winni jak sie ktos wylamal w robocie to hurra jak przyszło sie wstawić to p.elne g.acie i chować sie po kątach to teraz n..ierdalaj i ucz sie ukrainskiego ludzka g.lupota ma swoja cenę życzę wiekszych norm i żelaznych rączek i wrotek na spoconych nozkach.

Taaa
@Bolek robolek

Coś w tym jest na forum opowesci o tym ze gorąco a w pracy cichutko robota idzie pot po jajkach wielkanocnych. Mało który zaklad ma tyle szczęścia ze Ikonowicz z Warszawy przyjechał, media wspierały pracowników i co z tym zrobiliście? Wolicie stekac na forum i byc dymani jak wydmuszki na wielkanoc to postekajcie tu sobie i do roboty jezeli po tym stekaniu tu wam lepiej:)))))))

Ble ble
@Taaa

Bo anonimowo zawsze każdy odważny

misiek
@.

I dobrze wam tak...macie co chcieliście. Zazwsze tam było kablowanie, (usunięte przez administratora) znajomości i zajeżdżanie nie pasujących do układu. Teraz niech was Ukraincy zajeżdżają, powodzenia cwaniaczki:)

Adrian
@misiek

Czytam Wasze wpisy i chciałbym potwierdzić informację, które z nich wynikają. Rzeczywiście jest tak, że pracodawca zatrudnia obecnie większą ilość pracowników z Ukrainy? Zastanawia mnie, czym jest to spowodowane? Czyżby tym, że pracownicy z Polski nie odpowiadają na aktywne ogłoszenia o pracę? Mam nadzieję, że wyjaśnicie.

Patriotyzm znaczy nepotyzm?
@misiek

Zwróćcie uwagę na taką chorągiew obok waszych opinii...to jest nic innego jak "podkablowanie" opinii...alez to wchodzi w krew,nawet tutaj:)jacy wy jesteście pozbawieni wszelkiego honoru ludzie! Jak potem chcecie się czegokolwiek domagać, przestancie na siebie kapowac bo to jest żenujące co robicie jakie puste są te gatki o Polskości jako jedności patriotyzmie honorze wzajemnym wsparciu wilki i hieny z was w owczej skórze, zmiencie to jeżeli chcecie cokolwiek zmienić w pracy, to te marne żale na forum nie będą konieczne.

Brawo Brawo
@Patriotyzm znaczy nepotyzm?

Bardzo mądre słowa.

@Patriotyzm znaczy nepotyzm?

Te słowa już dawno stracily swój sens.Dziś jesteś słaby opodasz Wyścig szczurów nie znasz tego. ?

@Start

Co ma wyscig szczurów do kapowania? Acha, Rozumiem kupując na kogoś lub mówiąc nieprawdę eliminujesz przeciwnika i w ten sposób osiagasz cel, brawo. Tylko jak załoga może cokolwiek osiągnąć jeżeli każdy myśli tak jak ty? Z jednej strony żal na forum o płace o warunki pracy, z drugiej nóż w plecy gdy trzeba, dlatego to forum zaklamuje rzeczywistość, bo po co tu piszecie? Myślicie, że jak za dotknięciem rożki to forum rozwiąże problemy bo one ma jakiekolwiek znaczenie i na podstawie tych zalosnych wpisow, dostaniecie podwyżkę urlop i awans? Wyladowujecie tu swoje zakladowe frustracje, czasem piszecie o ludziach personalnie to jest ten wyścig szczurów? W świetle powyższych faktów zastanówcie się nad tym, że czytają to osoby ktore nie pracują we firmie i mają o was wyrobiona opinie jako załodze w momencie przyjecia do pracy, a osoby które nie pracują mają satysfakcję z tego co tu się dzieje i tylko potwierdzacie to jakie metody stosujecie w stosunku do innych by utrzymać stanowisko i jaka atmosfera panuje w firmie, może już czas zejść na ziemię i przestać tu wypisywać żale bo to ma się nijak do tego "wyscigu szczurów" i zamiast zalic się na niskie płace jakiś mobbing-ktorego w "wyscigu szczurów" niema zajmijcie sie eliminacja przeciwników, a to forum niech zacznie spelniac swoja rolę i niech osoby starajace lub szukające pracę dowiedzą się jak wyglada rekrutacja na jakich stanowiskach się odbywa i jakie warunki należy spełnić by aplikować na stanowisko pracy w firmie Amica.

@Fakt

Nie chodzi mi o kablowanie bo to jest żenujące chcę tylko podkreślić że słowa Honor Jedność i Patryjotyzm w dzisiejszych czasach straciły na wartości a szkoda bo razem można wiele osiągnąć Historia jest tego przykładem.

@Fakt

Jakie warunki trzeba spełnić. ? Ok to ja powiem na te stanowiska jak monter czy pracownik transportowy niema szczególnie wymagań wystarczą uprawnienia na wózek i masz pracę. Ale jeśli chcesz mieć lepszą pracę no to już jest trudniej bo bez znajomości czy rekomendacji zresztą brzmi inaczej ale znaczy to samo nie ma żadnych szans!

@Start

Dawniej donosiciel nie miał szacunku, dziś dzieki takiej postawie ugruntowuje się pozycje w "stadzie" to przeciwienstwo honoru i jedności, przykre jest to tym bardziej gdy często slyszymy tego typu puste frazesy od osób, które odwołują sie do uniesień patriotycznych jednosci, a gdy trzeba ratować skórę, postępują jak szczury w wyscigu, dlatego na jedność nie ma szans masz rację, dlatego to forum i wpisy sa nieadekwatne do rzeczywistości panującej w załodze wiec nie jest miernikiem opiniotworczym.

@321

Pytanie czy są na to dowody? I czy firma w statucie ma za zadanie zwalczać nepotyzm, czy też jako prywatny biznes nie ma takiego obowiązku? Jeżeli są dowody na to, że osoba lepiej wyksztalcona z wiekszym doświadczeniem przegrywa w konkursie, to jeżeli jest powolana komórka w firmie ktora walczy z nepotyzmem, powinna otrzymać zgłoszenie jeżeli nie ma takich zaleceń, trudno tak funkcjonuje system awansów i nie wam o tym decydować, pytanie czy takie praktyki są prawnie zabronione i czy mają miejsce wylacznie w firmie Amica? Wedlug mojej wiedzy taki system awansów w Polsce jest nagminny, o ile w instytucjach budzetowych wzbudza kontrowersje i nic poza tym to w prywatnych przedsiebiorstwach jest to tylko dobra wola zarządu firmy i nie sadze, zeby lamane było jakiekolwiek prawo gdy np.mama zalatwi awans synowi, czasem los decyduje o tym w której grupie społecznej się rodzimy.

Masz rację.

@Start

I dodam na koniec, ze nepotyzm nie jest zdrowy bo niszczy ambitnych i dobrze wykształconych kosztem miernych, dlatego wybitni Polacy pracują w dolinie krzemowej w nasa itd, tylko ten układ się nie zmieni, bo zweryfikowal by autentyczny potencjał i zdolności, tylko bądźmy sprawiedliwi, w takiej firmie jak Amica karierę może zrobić na większości stanowisk naprawdę przecietna osoba, dlatego system awansów jest taki i nie inny. Chyba po tej dyskusji dużo spraw sie wyjaśniło, może takie spojrzenie prosto w lustro było potrzebne, zeby zrozumieć że to forum przeksztalcilo się w poczwarke jego zamierzenia, i obnażylo nasze Polskie cechy w nowej rzeczywistości i tego w jaki sposób mentalnie funkcjonuje załoga. Dlatego warto zanim udzieli się tu wpisów dokonać refleksji nad tym jacy jesteśmy dlaczego tak a nie inaczej dzieje się na codzień w pracy i najważniejsze, to forum nie jest od rozwiązywania problemów, ono nie zmieni mentalności pracowników i nas jako Polaków służy do innych celów. Pozdrawiam.

@Fakt

Pozwolę sobie na małą uwagę, Nasi Rodacy pracują tam nie z powodu nepotyzmu lecz ze względów ekonomicznych.

@Start

Oczywiście Ci, którzy wyjechali tam z takich względów, myśląc o nepotyzmie mam na uwadze blokowanie dużych karier w Polsce kosztem mnie zdolnych z rodziny, promowaniem najbliższych zwiazanych np. z politykami itd tylko to już zupełnie inna historia nie zwiazana z watkiem Amici. Temat się wyczerpał. Myślę, że czas zakończyć. Powodzenia

@.

Polak Polakowi wrogiem. Jak patrzę na Pana koordynatora Z z emaliernii który wyzywa ludzi jak psy o co tylko chce, używając najgorszych określeń i gróźb sama się zastanawiam co on tam jeszcze robi. Ale należy do związków więc ręka rękę myje. (usunięte przez administratora) który wszyscy widzą a na który nikt nie reaguje. I to się nie dzieje od dziś. Jak można trzymać takich ludzi i na to pozwalać.

@Fakt

I co? Sadzisz ze takie działania są dobre dla firmy. ? Gratuluję podejścia do sprawy.To że ktoś urodził się w innej grupie społecznej ale nie ma pojęcia o niczym podniesie prestiż firmy?

Bbbb
@.

Bo tak będzie że zostaną ci przed emerytura. A Ukrainę ręce bolą. Gorąco. Wata gryzie. Nie dowidzi i niedoslyszy. Lapanke robicie na tej Ukrainie? Kiedy zrozumiecie że polskiego pracownika można szanować i odpowiednio zapłacić. Jak to pisze na plakacie ile my pracownicy zarabiamy?

@Bbbb

To mój ostatni wpis, piszesz "kiedy zrozumiecie że polskiego pracownika można szanować i odpowiednio płacić" odpowiesz mi z kim ty rozmawiasz? Do kogo ty to mowisz do administratora forum?Polscy pracownicy największa krzywdę robią sobie sami nawzajem. Obrażanie Ukraińców i wkładanie ich do jednego worka to nic innego jak próba"eliminacji przeciwnika" nawet jeżeli zostaną wyłącznie pracownicy przed emeryturą i obcokrajowcy to co wobec tego? Kolega wyżej uważa, że osoby w biurach awansujace nie wiedzą"niczego..rozumiem, że tylko Ty masz najlepsze predyspozycje i potencjał do tego by w biurze wykonywać nieskaplikowane proste czynnosci, które z czasem jest w stanie opanowac z powodzeniem osoba po zasadniczej szkole zawodowej ? Na koniec zadajcie sobie pytanie, czy firma notuje spadki produkcji, czy firma traci pozycję na rynku czy ją zyskuje, czy produkcja leży czy przeciwnie, cóż próbowałem wam wytłumaczyć na czym polega funkcjonowanie forum jednak wy bez wylewania tu swoich frustracji nie potraficie żyć, po czym idziecie do pracy by jatrzyc za plecami na współpracowników by wyrobić jak najgorszą opinię obcokrajowcom, zwalajac winę na zwiazki zawodowe i wszystko co was otacza, a sami poza lamentami tu nie potraficie nic poza tym co pisałem wyżej i tak do emerytury. Szkoda, że odbieracie osobom myślącym o przyjęciu się do firmy możliwości wysłuchania tu opinii, chyba że o to chodzi, o zniechęcenie poprzez lament innych, którzy chcą na podstawie tego forum dowiedziec się coś więcej na temat rekrutacji. Moja reakcja na wasze zaczepki tym postem dobiegła końca.

@Fakt

Mylisz się właśnie nie mam ani predyspozycji ani potencjału by pracować w biurze i nic takiego nie było w moim poście. Widocznie kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem a szkoda.

@Petr

Przedstawiłem pogląd, że są osoby, ktore po zasadniczej szkole zawodowej z powodzeniem radzą sobie w firmie w biurze i nie zależy to wylacznie od grupy społecznej i powazan rodzinnych, choć czasem takie mają miejsce co nie jest żadną tajemnicą, tylko od chęci nauczenia się powierzonych obowiązków, to na koniec, żeby doprecyzować.

@Fakt

Nie matura lecz chęć szczera, myślałem ze to już przeszłość niestety myliłem się. A to kolega też po zawodowej? Taki z awansu społecznego. ?

@Fakt

Na szczęście dla tego forum.A tak z ciekawości czy Ty czytasz to co piszesz? Bo Pisze bzdury .

Olo
@Petr

Dobrze ze ty sie przyznales ze piszesz bzdury:)

Lllll

Nie kłam ok

Zet
@Fakt

I nie Wam o tym decydować? A komu może Tobie? Więcej pokory .

interfazi

Kupiłem pralkę od Amica Wronki. Bardzo szybko się popsuła. Choć jest jeszcze na gwarancji, Amica chyba nie ma zamiaru mi jej naprawić. Czekam już ponad 5 tygodni na serwisanta. Dzwoniąc pod numer napraw gwarancyjnych jestem tylko zbywany, że naprawa będzie. Będzie, ale nie wiadomo kiedy. I tak mijają kolejne dni z niedziałająca pralką Amica. Bez prania się nie da i jestem niestety zmuszony chyba kupić nowa pralkę. Ale już nigdy tandety z Amica Wronki!

dfd
@interfazi

Amica produkuje pralki? to raczej jakis szajs z Chin z doklejonym logo...

mowdek

Kupiłem lodówkę FK2695 i nie mogę uwierzyć że jest tak beznadziejnie zaprojektowana. Abe skorzystać z warzywniaka drzwi muszą się odchylić o kąt większy od 90 stopni, a u mnie nie ma już na to miejsca. Przestawienie drzwi na drugą stronę jest jeszcze gorsze pod względem funkcjonalności. Mam propozycje dla Pana projektanta: kup sobie ładne i nowoczesne majtki takie gdy będziesz chciał się wysikać to będziesz musiał opuścić spodnie do kolan i ściągnąć majtki to wtedy może zrozumiesz co to jest funkcjonalność i oszczędność czasu ( w tym wypadku, a w lodówce prądu)

Hary
@mowdek

Dobre.

lodówka
@mowdek

niestety, samsung side by side i mam ten sam problem.A co do projektowania lodówek nie są projektowane ani produkowane w Polsce tylko kupowane w Chinach i sprzedawane pod logo Amica.

Młody

Jak teraz pracownikom do 26 roku nie będą pobierać podatku to co niektórzy starzy dopiero się poobrażaja i już nic nie będą chcieli robić ????

Stary
@Młody

Młodość nie wieczność ????️hahaha

stary
@Młody

LICZYMY NA WAS ,CZAS NAJWYŻSZY DAĆ COŚ Z SIEBIE .

Dua
@stary

Błagam Cię młody ma to w tyłku bo robotę znajdzie zawsze

spostrzeżenie

Gdy Piotr Ikonowicz przyjechał do Wronek, by protestować przed fabryką Amiki, czekali na niego robotnicy z młotami pneumatycznymi i wynajęci operatorzy z kamerami, na co dzień pracownicy poznańskiej telewizji.

So!li!darnosc!
@spostrzeżenie

Karma wróciła do Ikonowicza, kto mieczem walczy ten od miecza czasem ginie, "otake Polskie zescie walczyli" to teraz macie. Ludzie sa wystraszeni tak, ze nawet zareagować na ten post się boją...slowa "Ikonowicz"się boją, za komuny mieli wiecej swobody,rewolucja z lat 80runela na ołtarzu wraz z pomnikiem jej współtwórcy ks.H.J.Dlatego teraz pracownicy piszą najlepiej robić 8 godzin i cicho siedzieć...macie pokłosie swojej rewolucji, kto na niej dobrze wyszedł żyje dostanio jezdzi drogimi autami i zyje na poziomie to widać, podobno Ci wszyscy rewolucjonisci wtedy przed bramami fabryk w kościołach na syropianie walczyli o dobrobyt i swobodę dla wszystkich:)))) kobiety to chociaż teraz moga dzieci narobić by się wyrwać ale Ci co nie mają takich możliwości i układów ich zycie jest nie do pozazdroszczenia. Dlatego nie wiem o co chodzi temu ruchowi sprawiedliwosci, system ktory wywalczyliscie w 1989roku jest niesprawiedliwy, wtedy tego nie wiedzieliscie?:)))

hi hi

4000tyś brutto na rękę i protestujacy pod zakladem i cala reszta może odejść, zrobią najgorszą robotę wywalcza co trzeba i dziekujemy:) live is brutal

Pindi

Dosyć długo nie byłem na tym forum ale zrozumcie to żeby pracować w amice trzeba mieć wyjeb.. ane na te prace, nie starać się i przez to nie liczyć na żaden awans bo można się rozczarować, i później flustracja. Nie przykładać się, udawać że się robi najlepiej jak się umie, uśmiechać się i kiwać głową do koordynatora że się rozumie i gwarantuje wam będzie wam dużo lepiej. Mozna raz się przejść na jakąś rozmowę kwalifikacyjną żeby zobaczyć czy ze swoimi umiejętnościami ma się szansę na awans i wtedy podjąć decyzję że albo odchodzę albo pracuje ale mam (usunięte przez administratora) na to

Jp
@Pindi

Dokładnie tak. W 100% masz racje. 8h i do domu.

Pindi
@Jp

Człowiek naogladal się już jak ludzie się przyjmują, podniecaja się praca, robią jak najlepiej potrafią i myślą że są dobrzy i gdzieś awansują, a tu bez znajomości co najwyżej można czerwonym zostać, szczyt marzeń. Lepiej odjebac swoje 8 godzin bez wychylania się i człowiekowi się humor poprawi

Lp
@Pindi

To zdecydowanie najlepsza strategia w tym zakładzie. Wysłuchać, swoje o nich myśleć i wyjść po 8h.Zero stresu. Aaa i robić minimum z minimum :) absolutnie.

Irena

Chciałabym, żebyśmy na forum skupili się na istotnych sprawach dotyczących pracy w Amica Wronki. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Stażysty w dziale Kadr i Płac. Czy ktoś z Was mógłby podzielić się swoim zdaniem na temat programu stażowego w firmie? Mile widziane są wypowiedzi dotyczące warunków zatrudnienia i ogólnej atmosfery w firmie.

Jkl
@Irena

W tym pionie to jest harem. Jeśli Pani ma młody wiek dobry wygląd to aktualny Pan Dyrektor na pewno rozpatrzy podanie. Zaś inaczej to pewnie nie. Musi Pani też odpowiadać najbliższym współpracownicom Dyrektora. Tam jest straszna zazdrość w tym pionie.

Dar
@Jkl

Aż tak źle tam jest? Można prosić o więcej szczegółów? Poprzednia dyrektor chyba była bardziej poważana.

Głodny

Czy będzie w tym roku premia roczna wypłacana?

@Głodny

Chodzisz 5 lub 6 dni w tygodniu do pracy, naprawdę nie dowiesz się o tym od "ludzi" na miejscu? Od tego jest forum? Nadal nie widzicie, że to jest śmieszne co robicie?

Mit
@Fakt

Chyba bardzo się nudzisz w pracy albo w domu. Co tutaj wejdę to widzę Twoje wpisy.

@Mit

Masz z tym problem?

@Fakt

W pracy to się za dużo nie dowiesz o normalnych sprawach tylko więcej pierdół usłyszysz Fakcie. Skoro tyle tu siedzisz to czego oczekujesz?

@Głodny

Nie siedzę tu tyle, wchodzę podobnie jak wy i z podobną częstotliwością odpisuje, kolejny raz staracie się "dorobić mi gębę". W pracy to się za dużo nie dowiesz o normalnych sprawach tylko więcej pierdół usłyszysz Fakcie. " Uważasz, że firma wszelkie obwieszczenia i wszelkie plany ogłasza na tym forum bo od tego jest?

Mit
@Fakt

Nie mam, to Ty masz smutne życie najwidoczniej.

@Mit

Przeciwnie, to wy macie bardzo smutne życie, wystarczy poczytać wpisy, chcę tylko pomóc wam odpowiedziec dlaczego tak się dzieje, i tłumaczę z uporem, że to forum niczego nie załatwi i bedziecie tkwić w swoich frustracjach.

Zadowolony
@Fakt

Nie mów Kolego wy ,bo nie wiesz jakie jest moje życie .I nie Tobie je oceniać. Ja Twojego nie oceniam a tym bardziej mnie ono nie interesuje. Pozdrawiam.

Xxx
@Fakt

Psychiatra się znalazł. W domu wszystko ok?

@Zadowolony

To nie ja zrobiłem z tego forum (usunięte przez administratora) Większość zrozumiała reszta nadal nie potrafi.

Wojak Szwejk
@Fakt

Podziwiam Cię, że dyskutujesz z ploretariatem, uprzejmie tłumaczysz podstawowe sprawy i w zamian otrzymujesz inwektywy, plebejskość to stan umysłu, dlatego tak ciężko Ci się przebić w ten stan, żeby dotarło to o czym piszesz :):):):)

Tt
@Wojak Szwejk

Uważasz, że każdy tutaj to plebs? Trochę słabo.

@Wojak Szwejk

Masz tupet

R......
@Fakt

Człowieku Sobie nie Potrafisz pomóc a innym Chcesz?

Dyrektor

Siema ile podwyżki w tym roku oczywiście nie normy :)

Miszcz Patelni
@Dyrektor

Nie dostaniecie bo się nie wyrabiacie ha ha jechać

Dyrektor
@Miszcz Patelni

Hajs musi się zgadzać :)

@Miszcz Patelni

To pora iść na l4

@Głodny

Na co liczysz ? Nie pisz tego tylko idź skoro jesteś chory.

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.