Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Hej, mam kilka pytań, może ktoś pomoże: Jakie jest obecnie najniższe wynagrodzenie przy podpisywaniu umowy na najniższym stanowisku? Czy można pracować 4 dni w domu i tylko w 1 dzień przyjeżdżać do Krakowa (mieszkam poza miastem)? Czy można pracować tylko 8h dziennie (bez jakichś wielkich nadgodzin)? Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

@Nowy

Jest to do zrobienia, u mnie w teamie niektórzy ludzie w ogóle się nie pojawiają w biurze :) Także jak najbardziej można ale zależy to tak naprawdę od managera. Bez dużej liczby nadgodzin też się da jeżeli Ci się poszczęści. Co do wynagrodzenia nie wypowiem się bo nie wiem :)

Anon z Krakowa
@Nowy

Jak pracuje od stycznia i w biurze nie byłem ani raz a nagodziny miałem pierwszy raz w zeszłym tygodniu które dostanę do wypłaty. Wszystko zależy od działu u menedżera, jak dobrze trafisz to będziesz zadowolony a jak będziesz mail pecha to przeklniesz tą robotę.

dziewczyna

Czy obowiązuje sztywny dress code w firmie?

Atte
@dziewczyna

Nie. Co prawda różni się to między działami, ale w ostatnich latach z business casual zmieniło się na raczej casual, Ważne żeby nie chodzić w podartych spodniach i dresach.

Ctrl+C Ctrl+V

Jak tam te podwyżki co miały być we wrześniu i październiku? Scott gotówką wyrównywał każdemu bezpośrednio na Town Hallu czy Board of Directors przelewem jedna transzą puścili razem z premiami dla pracowników BBH za przejście w wyniku przejęcia do SS? xD

wazeliniarz
@Ctrl+C Ctrl+V

raczej kasy do BBH nie puścił bo nie doszło do przejęcia

maria

Witam, czy sa oferty pracy z jezykiem francuskim, jaki poziom jezyka jest wymagany oraz zarobki na start? :)

typowe rekrutacyjne

Śmierdzący bąk

Mam szczere pytanie- co kieruje osobami, które tu się żalą ze state to najgorsze co może być a później na drugi dzień podkulają ogon i grzecznie maszerują na stanowisko pracy? A na one to one mowia ze hihi jest w porzadku, duzo hihi pracy ale okej hihi dziekuje :) Czy osoby takie aby na pewno są poważne? Wydaje mi się ze jeśli jest mi gdzieś źle to zmieniam a jak dobrze to nie wysrywam się na forum? Poza tym jeśli osoby tu piszące tak wysoko cenią swoje umiejętności to proszę złożyć od razu na avp lub gdzieś indziej.

saksjk
@Śmierdzący bąk

a dlaczego mają się tak po prostu zwolnic i uciec ? przez takie zachowanie grosze nadal będziecie zarabiać. Wiecie że na państwówce w urzędach zarabiają już tyle co wy w międzynarodowej korporacji ?

Smierdzacy bak
@saksjk

3 razy juz napisałeś komentarz o tej samej tresci- mysle ze raz by wystarczyło i każdy by zrozumiał:) A dlatego zwolnić się i uciec bo jak mi źle to coś z tym robie a nie tylko jecze i wylewam żale.

@Śmierdzący bąk

Też się nad tym zastanawiałem jak tam pracowałem i pisałem o tym na gdanskim profilu. Wiele osób woli trwać w tym grajdołku, bo to jest grajdołek który znają i boją się podjąć jakąkolwiek decyzje. Myślę, że to przez to, że ta organizacja jest mega toksyczna i ma bardzo duży ładunek ideologiczny i propagandowy. Praca tam dla mnie była jak trwanie w toksycznym związku. Pracujesz za niewolniczą stawkę, jednak na każdym kroku dowiadujesz się jakie to SSB jest fajne, że możesz pracować w takiej super organizacji. Dostajesz codziennie z liścia od wszystkich: managerów, IT, donor site'u, może nawet członków teamu, którzy Ci podrzucą świnię, a ty próbujesz sie wykazać, bo w sumie jesteś dobrym człowiekiem, nauczyłeś się procesu i nie chcesz tego zmarnować. Patrzysz wieczorem w lustro i czujesz, że coś nie gra. Że jesteś wykorzystywany, ale chcesz dalej pracować. Są lepsze dni, ale są czesciej te gorsze, kiedy masz ciągle issues i eskalacje. Kiedy wszystko nie działa. I po przelewie czujesz, ze zaslugujesz na więcej, że to nie jest ekwiwalent za włożoną pracę i korzystanie z prywatnego sprzętu :) . Myslisz, że może będzie lepiej, bo przecież Scott obiecał. Czytasz sobie gowork, zeby sie upewnic czy moze z tobą jest coś nie tak, ale widzisz, ze wszyscy to widzą. W koncu podejmujesz decyzję i rozglądasz sie za pracą. Manager próbuje Cię zatrzymać proponujac awans, na ktory czekałeś od dwóch lat, ale masz to w nosie, chcesz z tym zerwać. Znajdujesz pracę w której dostajesz sprzęt na start i wszystko działa, a ludzie są normalni i pomocni i kasa lepsza. Tego wszystkim obecnym tutaj życzę, bo miałem tak jak napisałem, a podjąłem decyzję i widzę od razu, że było warto.

Xyz
@starakapibara

Powiedz jeszcze gdzie w Gdansku będzie choć ciut lepiej niż w SS? Z tego co widzę po opiniach wszędzie jest ciężko, te same problemy, niskie place.

kotan
@Xyz

w korporacjach międzynarodowych grosze się zarabia, przynajmniej większość. Zarabiacie mniej niż nauczyciele dyplomowani

Realista
@kotan

Kolego wiesz ile zarabia nauczyciel dyplomowany z 30 letnim stażem? Ja wiem bo mam takowego w najbliższej rodzinie, zarabia on mniej niż A2 w SS (co nie świadczy o tym, ze A2 zarabia dobrze) wiec zmień proszę płytę i przestań te wyssane z palca bzdury wypisywać.

@Xyz

Chociażby Nordea i pwc. Analityk z doswiadczeniem jest w stanie dostac wiecej niz podstawa sa w ssb (7k)

kotan
@Realista

ile w ogole godzin ma tygodniowo nauczyciel w szkole ? 160 godzin pracuje ? tak jak wy w korporacjach

@kotan

Nie skichaj się. A ile ten twoj znajomy pracowal, zeby zostac dyplomowanym ? Żeby zostać dyplomowanym trzeba pracowac okolo 10 lat w zawodzie za grosze. Moze do tego miec nadgodziny i stazowe. Do pensji nauczyciela liczy sie pensum jak i przygotowanie zajec, czyli mozna zalozyc, ze faktycznie na papierze nauczyciel pracuje te 8 h, a nawet wiecej. Po 10 15 latach 5k na reke to nie jest zaden sukces nawet jak na ssb.

elo
@Xyz

Myślę że większość firm będzie miała lepsze warunki. Przynajmniej wyciągając wnioski z krakowskiego rynku. Tutaj to raczej niższa liga, firmy się rozwijają, tworzą lepsze i nowsze miejsca pracy, a SS stoi w miejscu. Miejsce pracy fatalne, warunki finansowe raczej marne. Myślę że po wakacjach ruszy się znowu na rynku pracy, wiec trzeba korzystać. Lepiej iść do przodu i się rozwijać, niż stać w bagnie po kolana.

anna
@elo

miejsce pracy fatalne....to pewnie zdalnie z domu pracujesz, bo sorry ale SS jest jak hotel 5star

Zgadza sie
@anna

Z domu bo nie stac mnie na urzymanie samochodu za pensje ze State Street.

Pawel
@anna

Jak hotel 5star w Afganistanie

Anita

Mam pytanie czy są oferty pracy z językiem angielskim i francuskim? Jeśli tak to jaki poziom trzeba realnie mieć tj C1 czy może być b2 oraz czy też jest taka kiepska atmosfera w pracy jak w innych działach + nadgodziny? Dziękuję za pomoc :)

Ala

W jakim czasie przed rozpoczęciem pracy można się spodziewać kontaktu z onboarding teamem i podpisania umowy? Prace mam zacząć w październiku a nie dostałam póki co żadnej informacji o podpisaniu umowy i innych krokach które muszą być zrobione przed rozpoczęciem pracy.

Zosia
@Ala

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem.

@Ala

hej @Ala, jakie masz wynagrodzenie przy podpisywaniu umowy na najniższym stanowisku?

Jestem dumna z tego ze pracuje w tak prestizowej firmie. Ale ja mam wyksztalcenie finansowe. I rozumiem zadania ktore wylonuje. Jestem bardzo madra czytam skiazki z finansow. Mam rachunek maklerski inwestuje.

@Ania

Studia ukonczylam na panstwowej uczelni z wysoka srednia.

@Ania

A zaraportowalas swoje inwestycje? :)

Kdnd
@Ania

Miarą sukcesu jest to ile się zarabia. Myślisz że to szpan że pracujesz w międzynarodowej korporacji ( baa , amerykańskiej ) , używasz angielskiego slangu typu meeting , call , asap , target , performance, czelendżować ? Pracujecie dla klienta jak to dumnie nazywacie. A w rzeczywistości zarabiacie mniej niż w budżetówce typu urzad miasta czy szkoła publiczna

@Ania

Ja z kokei nie skonczylem studiow finansowych. Polowy rzeczy nie rozumiem. Szczerze to nawet nie chce ich rozumiec. I wiesz co? Zarabiam tyle samo co Ty hahahahaha

Dunka

Mam dokładnie to samo podejście i taką sama sytuacje :D

Jestes glupim polaczkiem smierdzacym zal mi ciebie robaku. Ja zarabiam wiecej od ciebie bo jestem na wyzszym stanowisku.

@Adam

Haha ale ja walne jeszcze pare errorow i zejdziesz na serce (usunięte przez administratora)...

Czy nadgodziny na stażu są płatne ?

Olo
@Ewa

Nie

Kasia GGG

Ile teraz widełki na Oficera? Rekrutacja z zewnątrz.

Yako
@Kasia GGG

Dokładnie, jakie są teraz widełki? Ktoś coś?

@Yako

12-16 z zewnątrz, myślę że 14 realnie

Wiesława

hej, czy może już wiecie coś na temat przejęcia BBH? dzisiaj jest 6ty września więc miała zapaść jakaś decyzja

Stanisława
@Wiesława

A na co to komu potrzebne ?

Wiesława
@Stanisława

a nie wiem :D, po prostu pytam czy coś zostało potwierdzone, my maluczcy dowiadujemy się zawsze na końcu

Powaznie

Pytanie na serio. Z czego zyja pracownicy State Street, ktorzy zarabiaja ponizej 5 tys. na reke.

Rly

Z socjalu

@Rly

Żyją ciągłą nadzieją na podwyżki jak również ze świadomością, że pracują w globalnej organizacji, która troszczy się o pracowników, jak również o ład środowiskowy i równość (usunięte przez administratora) ;)

wujas
@Powaznie

Za jakiś czas będzie jak w Walmartem w jueseju. Tani dyskont dla najbiedniejszych idący na akord, a pracownicy zarabiający tak mało, że muszą dostawać kupony od państwa na utrzymanie. Scott dogada się z Vateuszem, Kapitan Państwo sypnie groszem (bo lubi rozdawać nie swoje pieniądze), a pracownicy Slave Street będą zadowoleni bo pracują w "wielkim hamerykańskim korpo" i majo owocowe czwartki :)))))))))))

Tennieten
@Powaznie

Ale co za (usunięte przez administratora)... Pokaż mi gdzie możesz bez specjalnych umiejętności albo dobrych studiów zarobić więcej niż 5 tys. na rękę! Bez niczego to idź do HM, biedronka, żabka, Zara etc. i będziesz miał 2.900 na rękę. Gdzie cię wezmą jak nic*uja nie umiesz...

Powaznie
@Tennieten

Czyli pracownicy z takimi zarobkami nic nie umieja? Mowimy przeciez o ludziach na stanowiskach A2 z kilkuletnim doswoadczeniem...

Xxxxxx
@Tennieten

Ja ze słabymi studiami + to co wyniosłam ze stejta w 2 lata - mam 10 netto.

Nnm

Gdzie tyle dajo :(

GTR
@Xxxxxx

Ja ze słabymi studiami plus to co wyniosłem przez 6 lat w stejcie (w tym 5 w operacjach, a odchodziłem jako oficer) przeskoczyłem na 17k brutto i rozwojową rolę.

Tennieten
@Xxxxxx

No skoro wyniosłaś coś ze state street, tzn. że masz jakieś umiejętności. Ja mówiłem o osobach nic nie znających nic nie potrafiących zrobić. O kompletnie zerowych osobach. Facet(usunięte przez administratora) "jak można pracować za 5 koła". Jak kasjer zarabia 2800 to dla niego spoko.

ITguy
@Nnm

Ja po(usunięte przez administratora) SS. 4 lata jako Product Manager w IT. @0k netto na działaności. Trzeba sie interesować. W polsce jest w(usunięte przez administratora) specjalistów co zarabia ponad 15k na reke. Powodzenia wszytskim..

@ITguy

Pytanie było do ludzi twierdzących że są po słabych studiach i tym co wynieśli ze stejta IT to chyba inna kategoria. Plus nie kazdy się do IT nadaje.

misiek
@Tennieten

zarobisz tyle kosząc trawnik albo malując ściany.

Ada
@GTR

Do jakiej firmy udało Ci się trafić? :)

sad
@Ada

bez tego (usunięte przez administratora)konkretnego dopytywania o konkretną firmę

Adam PwC

Czytam to forum i nie wierze w to co czytam. Juz nawet Scott was oszukuje z tymi podwyzkami, a wy nadal tutaj pracujecie i wierzycir, ze bedzie lepiej. Ludzie, obudzcie sie i nie traccie czasu na te firme. Znajdzcie sobie norma prace, bo potem nikt was nie zatrudni po Stejcie.

>Normalna Praca >Mordor PWC Śmiechłem xD

Beka
@Adam PwC

Haha to w szkołach już większy bunt robi kadra pedagogiczna niż wy w tych korporacjach

Iza
@Beka

No i w sumie to dobrze czy źle?

xxxx

nie (usunięte przez administratora) dostalam teraz 15% podwyżki

przyszły Warszawiak

Mam pytanie w niedługim czasie (+/- rok może dłużej) prawdopodobnie wejdę w posiadanie mieszkania w Warszawie - nie chce go sprzedawać. A co za tym idzie prawdopodobnie się tam przeprowadzę. Teraz jestem na progu zmiany pracy. Czy trudna jest w SS alokacja do Warszawy ? Czy znacie inne firmy w której o to łatwiej /prościej ( nie koniecznie korporacje)? Czy polecacie inne firmy do takiej późniejszej alokacji z Krakowa do Warszawy?

PWC
@przyszły Warszawiak

PWC ma swoja siedzibe w Warszawie i dosc łatwo tam przejsc po SS.

@przyszły Warszawiak

State Street nie ma biura w Warszawie. Jedynie w Krakowie i Gdańsku.

Mark

Po otrzymaniu oferty na maila i odpowiedzi na nią jakie są dalsze kroki? dostanę jakieś potwierdzenie na maila czy coś? oraz jakie są widełki brutto na A2?

Wiadomo co z tymi rzekomymi podwyżkami, miał już ktoś rozmowy?

Olo

Nadal nic

Arek

Tak już sa

@Arek

Widzisz w workday? Od sierpnia?

Basia

Jak dostales bedziesz mial 1:1

@Basia

A Ty dostałaś? Miałaś info w WD przed 1:1?

Miałam dostać i nadal nic w MWD, ani żadnego 1to1,

@Ewa

W MW na razie nie ma szansy się nic pojawić bo podwyzki mają być od października (czyli tak naprawdę 10.11 będzie pierwsza wypłata po podwyżce). Ciśnij managera, ja miałem już 1-2-1 że swoim I info o podwyżce.

foot accountant

@Ja możesz coś powiedzieć o tej podwyżce? Jak to procentowo wygląda? Standardowo dużo gadania i okazuje się, że będzie ona wynosiła 5% czy może coś lepiej? Dzięki

Odp
@foot accountant

To zależy czy jesteś na dole czy na górze widelek teraz, jak zbliżasz się do górnej granicy to max kilka procent albo nic, jak bliżej dolnej to tak miedźy 10 a 15 myślę.

Foot accountant
@Odp

A jakie są aktualne widełki na A2?

Ciężko powiedzieć
@Foot accountant

Są ludzie co zarabiają 5500, a są ludzie co zarabiają 7k na a2, ciężko powiedzieć jakie są teraz widełki

Widełki
@Ciężko powiedzieć

Każdy menedżer widzi "widełki", więc wcale nie jest ciężko powiedzieć. Jak otwierasz dane swojego pracownika to widzisz widełki. A2 może zarabiać ledwo ponad 5K a może i ponad 7K. W praktyce już nie ma nikogo, kto zarabiałby poniżej 6K na A2.

ABC
@Widełki

Zdecydowanie jest, w moim dziale z tego co wiem a2 ma poniżej 4 k na rękę..

Yyy
@Widełki

Ja mam mniej niz 6 xD

@Yyy

Ja tez wiec chyba ktoś tu niezle trolluje

On
@Yyy

Ja mam na SA mniej niż 6k na rękę.

Nddn
@Yyy

Haha , chwalisz się czy żalisz ? W sumie tylko frajerzy i nieudacznicy zarabiają w Polsce mniej niż 6000 na ręke na umowie o pracę

Widełki
@On

Czy ja pisałem netto? Skąd mam znać zarobki netto pracowników? Widełki są BRUTTO, ale netto i tak będzie minimum 4.6K+ dla osób płacących podatki i 5K+ dla reszty.

hell
@Basia

No i jakiego rzędu ta podwyżka?

Basia
@hell

19%

@Basia

Ja dostałam na officierze 8 procent. 12600 nowa pensja. Jak za tą robotę co robię , 7 directow, prace mniej niż 8 h dziennie uważam, ze stawka jak na finanse jest rynkowa.

SO

Też byłem zadowolony z 12 na oficerze, póki nie zmieniałem firmy, gdzie mam dużo mniej pracy, mniej odpowiedzialności i stresu i nadal 12... tylko że na rękę.

@SO

Powiem Ci ze u mnie nie ma stresu, od 2 lat mój manager się do mnie nie przyczepił , team jest dobry więc robię niewiele , skupiam się na tym żeby jak najszybciej ludzi awansowac bo i tak reaktywnie zarabiają mało i mam 1 odejście z teamu na 2 lata. Ale też dobrze trafiłem bo ludzie u mnie maja może pracy na 5, 6 godzin dziennie. Niezbyt rozwojowe ale większości styka.

Ke

Jaki jest średni czas awansu u Was w teamie? Bo u nas 2 lata to za mało, zawsze znajdzie się jakieś ale, nawet jak wprost mówisz że szukasz już możliwości gdzie indziej..

@Ke

Różnie A2 około 1,5 do 2 lat. SA 3-4 lata . Jeśli masz problem a jestes mobilny i się nie boisz , zmien dział z awansem. Jest to teraz bardzo proste do zrobienia :)

Matko Boska, ludzie netto od brutto nie odróżniają a pracują w finansach. Faktycznie nie powinniście dostać podwyżek z waszą "ekonomiczną" wiedzą. Mało wam a podstaw nawet nie znacie...

Wiadomo, faktycznie byly one tylko rzekome...

Ada
@SO

Jaką firmę wybrałeś? :)

Zenobia

Co tak wszyscy w Krk hurtowo do IG przechodzą?

Zenobiusz
@Zenobia

Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o ?

Romek
@Zenobia

Co to iG ?

Ciekawski

Hej, wybieracie się na event 17 września? Jest jakiś dress code?

Hmmm
@Ciekawski

A co to za event? Chyba coś przeoczyłem...

Ciekawski
@Hmmm

Dla wszystkich pracowników, bylo na mailu jakis tydzien temu

do biaych kołnierzyków

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czarnek-W-przyszlym-roku-zarobki-nauczycieli-wzrosna-do-ponad-7-tys-zl-brutto-8396866.html żebyście byli świadomi że większość z was w korporacjach zarabia mniej albo tyle co nauczyciel w szkołach pamiętajcie też że nauczyciel oficjalnie mam niej godzin , reszta to przygotowanie do lekcji. A wy klepiecie cały czas bite 8 godzin na komputerze A po drugie pamiętajcie że szkoły i uniwersytety to tzw. państwówki a nie międzynarodowe firmy z dużym kapitałem

Funny

8 godzin? Gdzie? W state street to raczej 10

@do biaych kołnierzyków

7 tys brutto ma pracownik korpo po dwoch awansach, czyli w ssb okolo 5 lat, w innych firmach szybciej.. Zeby dostac 7 k w budzetowce trzeba pracowac co najmniej 20 lat (dodatek stazowy) a jako nauczyciel prze pierwsze kilkanascie lat jako mianowany za okolo 5k brutto. Dziękuje, ale twoj argument jest inwalida.

Jeszcze pracownik
@do biaych kołnierzyków

Co Ty masz z tymi nauczycielami?? Daj im spokoj. Niech sobie zarabiaja nawet i 20 tys :) na zdrowie!

djkd
@Jeszcze pracownik

no to żebyście wiedzieli i znali swoje miejsce w szeregu. Wy i te wasze korporacje w których (usunięte przez administratora) zarabiacie. I o Polsce źle nie mówcie potem. Tylko wasza wina że jesteście takimi zerami . Nawet strajkować nie potraficie jedynie zwolnić się . A pielęgniarki z tytułem magistra w czasie pandemii wykręcały nawet 10-11 tyś zł na ręke. Info z pierwszej ręki , dlatego taki narwany jestem

djkd
@Funny

dokładnie , siedzicie nawet ponad 8h i klepiecie. haha Utarło się że w korporacjach międzynarodowych robi się nadgodziny i nocki ale jednocześnie dobrze zarabia więc ja obale całkowicie tą teorię, udowdnie wam wszystkim że zarabiacie już mnie niż w budżetówkach w Polsce a i zaniedługo zakładam funpage na instagramie gdzie będe pokoleji zajmował się każdą kororacją miedzynarodową w Polsce

SO
@djkd

To że State Street to g*wniane miejsce pracy to jedno, ale o Twoich frustracjach i obsesyjno-kompulsywnych potrzebach ciągłego porównywania pensji to możnaby doktorach z psychiatrii napisać. Daj już sobie spokój z tym tematem, każdy zrozumiał przekaz, get some help.

@do biaych kołnierzyków

To dziwne, że przychodzą do nas nauczyciele skoro mają tak dobrze u siebie xD

lol
@djkd

Słowa w czasie pandemii i wykręcały są tu kluczowe... Nie wiem czy bym się zamienił.

do kierowców

no co nie potraficie się buntować i walczyć o podwyżki tylko odchodzicie z firmy ? jakoś na drogach za kierownicą tacy surowi i mocni jesteście

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska