Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Opinia

To prawda że większość z was nawet 5000 na ręke nie ma ? Większość z was grosze zarabia . Nie wiem dlaczego przyjęła się opinia tak w ogóle że w korporacjach jest wyścig szczurów i męczarnia ale jednocześnie dużo się zarabia. Przcież większość osób w korporacji grosze zarabia , mniej niż nauczyciel dyplomowany

Prowokator
@Opinia

No jak ktoś jest głupi to zarabia 3500 na rękę przez 4 lata, ale wystarczy przemęczyć się ze 2-3 lata, zmienić ze 2 razy pracę i masz 6k+ na rękę.

@Opinia

Wynika to z faktu, ze 15 lat temu jak state street wchodzil do Polski to placa minimalna dla absolwentow to bylo 750 zlotych a tu placili 3000 zlotych. No to Ci ze state street malo co sie nad chodnikami nie unosili z dumy. Minelo pare lat i wszystko poszlo do przodu. Wszystko poza state street...

jdshd

no czyli trzeba zmienić pracę , w state street grosze zarabiają. Pamiętam jak za moich czasów studiów w 2011 czy w 2012 roku wszyscy marzyli o stażu w state street a teraz czytam że tu nawet 5000 na reke nie zarabiacie. Mniej niż nauczyciele dyplomowani zarabiacie

jdshd

ale to nie tylko State street stoi w miejscu. Wszędzie w korporacjach międzynarodowych się mało zarabia, bo tylu ludzi tam jest. Może jakiś odsetek osób w IT zarabia więcej ale większość zarabia mniej niż nauczyciel dyplomowany. 1) Lufthansa , zawsze grosze zarabiali i nadal grosze zarabiają, budynek stoi obok State Streeta 2) Euroclear /- tam też mało zarabiają i jest duża rotacja 3)Capgemini, Shell, Heineken też mało 4) Motorola ? Ponoć nic specjalnego, motorola to już przeszłość w dużych korporacjach mniej zarabiacie niż u małego prywaciarza . Prywaciarz da wam na święta 3000 zł w kopercie a w korporacji dadzą wam 250 zł na karcie Prepaid haha.

Gif
@jdshd

Pracuje 2 lata w SSB i 4700 na rękę, zaraz zmienię bo myśle ze można dostać z 6 na rękę u konkurencji ale i tak myśle ze nie jest tak zle. Btw nie wiem o jakich nauczycielach dyplomowanych myślisz :D haha

Gif

Zapomniałem dodać - a2

@jdshd

Piszesz o jakichs bieda korpo. Idź do jp Morgan, citi, goldmana, ubs - teraz praca zdalna możliwa i przekonaj się jakie stawki są. Zrób CFA idź na Investment advisor za 20-25k i porównaj z prywaciarzem.

@jdshd chce zobaczyć tego prywaciarza co daje na święta 3000 zł w kopercie

@jdshd

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Pracownik na poziomie A2 w Shell na starcie może mieć brutto 7950 +-10%. Bonusy roczne są na poziomi 13, a im wyżej to lepiej.

@kolo

Mozna prosić o link do takiej pracy? co jest wymagane?

maria

gdzie w Krk jest jp morgan?

Gerwazy
@jdshd

Chyba się szanowny Pan nie orientuje ile zarabia nauczyciel dyplomowany. W SSB to już A2 na start dostaje więcej niż dyplomowany z 15letnim stażem pracy. Następnym razem proponuję najpierw się dowiedzieć, a nie pisać kocopoły.

Nxndk
@Gerwazy

Kolejny (usunięte przez administratora) który kwestionuje zarobki nauczyciela dyplomowanego ? Potem tylko ryja wykrzywicie jak dowiecie się że naprawdę tyle zarabiają nauczyciele dyplomowani

@maria

Teraz już niestety nie mam, ale mogę poszperać. Kolega ostatnio startował i miałem wgląd do tej oferty od zaplecza. W ich systemie taka była kwota przy opisie. To było do FP&A Można śmiało szukać, wiele firm teraz zatrudnia, ale myślę że po wakacjach się ruszy jeszcze bardziej. Dodam tylko że to 8 brutto to nie jakieś wysokie zarobki w tej firmie, a bonus zdecydowanie lepszy niż w SS.

Bang
@Nxndk

To nawet nie jest kwestia zarobkow tu i teraz. Widzialem nauczyciela po 40 czy 50 roku zycia a szeregowego pracownika State Street sobie jakos nie wyobrazam w tym wieku. Wszyscy szefami nie beda a stanowiska na gorze sa juz obsadzone...

maria

Cześć, mam pytanie gdzie znalezliscie lepszą pracę bo piszecie że w jpmorgan itp. natomiast nie wiem gdzie się on miesci w Krakowie, gdy szukam zdalnej w Warszawie to wszedzie wymagają jednak hybrydowo... jakie są to firmy oraz jakie wymagania trzeba spełnic, jez angielski C1, excel i co jeszcze potrzeba?

XXX
@maria

Cała masa tego jest i pewnie w większości lepiej: Capgemini, AON, Shell, Pepsico, UBS, Heineken, Motorola, itd

Świeżynka

Cześć, orientujecie się jakie jest wynagrodzenie na 5-miesięcznym stażu w State Street?

@Świeżynka

W granicach 2100 brutto.

Tu sie wyplaca tygodniowki? Kwota nie wyglada jak miesieczne wynagrodzeniem.

Polecam zapoznać się z definicja stażu.

Seba

bez sensu, przecież stażyści dostawali zawsze tą samą robotę co A1

@Seba

To jest nastepny etap tej firmy. Stazysci, ktorzy beda robic to samo co A1.

@Świeżynka

Serio? ktoś tu zostaje po stażu? Jeśli tak, to pewnie jak A1 czyli 3200

jan pawel 22

Czy ludzie którzy pracują w SS są w stanie powiedzieć mi co ich jeszcze tam trzyma? Sam zwolniłem się 3 miesiące temu, teraz na entry levelu zarabiam 20% na rękę więcej przy 10% nakładów pracy i stresu ze stejta. Na A1 to już chyba w ogóle robicie wolontariat przy obecnych kosztach życia w Krakowie

jan pawel 22
@jan pawel 22

dodam, że 20% więcej na entry niż wcześniej na A2

@jan pawel 22

hej to w Krakowie korpo? Mozna wiedziec co potrzeba aby tam sie dostac?

typowe rekrutacyjne

Zarobki

A1, a2, SA - jeśli mają dzieci bądź kredyt na mieszkanie, zaraz nie będą miały za co żyć. Dlatego też ludzie masowo uciekają.

Kiedy Wy pracujecie za (usunięte przez administratora) State Street przymierza sie do przejecia Credit Suisse.

Klusia

A2 przy rekrutacji z zewnątrz ma szansę na 5.5-6k brutto w accountingu? I jak firma stoi z wypłacaniem nadgodzin?

Rzetelny pracownik
@Klusia

Zależy jaki dział, wiem, że np. do AIS NAV na A2 możesz śmiało powiedzieć 6,4-6,5k i też powinnaś dostać. Nadgodziny są normalnie wypłacane, chociaż chcą by były odbierane to jednak w tych wszystkich NAVach jest ciągle niedobór pracowników, a roboty tyle, że OT są wypłacane.

@Klusia

Zajada Cie w tym accountigu. Te 6k brutto nie jest tego warte.

Dndn
@Adam

6000 brutto zarabiacie w state streecie ? Haha to 4350 na ręke . Jestescie świadomi że nauczyciel dyplomowany zarabia więcej od was ? A to tak zwana państwówka a nie prywatna firma

@Dndn

Nauczyciel dyplomowany tak, ale albo w prywatnej placowce, albo z 20 letnim stazem. Mlody nauczyciel nie ma 6k brutto (chyba, ze na dwa etaty z nadgodzinami). Co nie zmienia faktu, ze ssb zaniza place..

@idztrolowacgdzieindziej

haha, kolejny któy myśli że nauczyciele zarabiają mało. Gościu moja matka w 2016 roku gdy przechodziła na emeryture to przez ostanie kilka lat miała pensje po 3900-4000 na ręke. I to w szkole podstawowej państwowej. A wy co nadal w tych zagranicznych korporacjach grosze zarabiacie. haha. Stukacie tylko w te komputery, jest was tam mnóśtwo niczym rój pszczół i ponadto grosze zarabiacie.

@idztrolowacgdzieindziej

po drugie jesteś z tych myślących że pielęgniarki mało zarabiają ? Pielęgniarki z tytułem magisterka zarabiają dwa razy więcej od was . (czyli od pracowników tych wszelkich korporacji jak Shell State street, IBM ). Może tam jakiś procent osób z IT więcej zarabia, ale sami by gębe wykrzywili ze zdziwienia ile zarabiają niektórzy ludzie innych branż

@jdshd

A ty umiesz czytac ze zrozumieniem? napisałem, ze MŁODZI nauczyciele tyle nie zarabiają, Ci z ponad 20 letnim stazem moze tak. Twoja mamusia jak byla przed emerytura to dostawala pewnie stazowe, za nadgodziny i byc moze jeszcze funkcyjne i motywacyjne. 4k za to wszystko to jest bardzo mało. W korporacji szczyl po studiach w 2 lata pracy jest w stanie wyciagnac wiecej.

@jdshd

Pielegniarki zarabiaja uzerajac sie z chorymi ludzmi na dyzurach po 10 - 12 h podczas gdy w IT mozna sobie siedziec przed komputerkiem przez 8h. Nie porownywalbym tego. Jedyne co wiecej niz korpo to wykwalifikowani pracownicy budowy/przemyslu po kilkanascie tys zl.

@jdshd

Człowieku. o czym ty piszesz? Twoja mama po całym życiu pracy, odchodząc na emeryturę miała 4000 na rękę i chcesz to porównać do pracowników w korpo z długim stażem? Moja żona w innej firmie w wieku 39 lat ma ponad 12 na rękę plus dodatek do auta 3300 miesięcznie. No i warto wspomnieć o bonusie rocznym w wysokości lekko ponad 30 000 w tym roku. Ile było w podstawówce?

Statestreet kariera.

Witam wszystkich jeśli ktoś rozważa pracę w Statestreet i chciałby szybko się dostać do firmy piszcie na email statestreciarz@gmail.com, pomagam przygotować na rozmowę o pracę, dobieram stanowisko oraz podsyłam niezbędne materiały do nauki :)

@Statestreet kariera.

I zgarniasz 3k za polecenie pracownika gdy ten się już dostanie. Jest RODO, jak przechowujesz dane ? Kto jest upoważniony do administrowania danych ?

@Naprawdę

teraz już 5000 :) jelonków szuka :)

Pracuje już prawie rok i czytając te komentarze zastanawiam się czy pracujemy w tych samych korpo ????. Pracuje na A1 W BIG i jestem naprawdę zadowolona. Mam bardzo wspierający i życzliwy team,obydwie officer z którymi pracowalam ( zmieniała się organizacja teamów) są bardzo empatyczne, wyrozumiałe i pomocne. Długo bujalam się po różnych januszach biznesu i nie ma co porównywać z poziomem korpo. Laptopa i monitor dostalam w ciągu kilku dni.

Adriannan

I co ile zarabiasz w tym korpo ? Na ręke

@Adriannan

Pewnie 3,2k netto

A pensja na poziomie do 3300 niezmienna, no rzeczywiście warto :D

Iwona
@Naprawdę

Nie ma nawet cienia szansy na jakąś podwyżkę... ? Albo premie?

@Iwona

Na A1 nie ma szans

kolo

Ciekawe bo na laptopa ludzie czekają rok i nie mogą się doczekać. Sprzęt biurowy w najgorszym wydaniu, stare wypalone monitory 22" No chyba że CBK jest takim szrotem

Ff

Po roku pracy dają podwyżkę?

@Ff

Tak, około 3-4%

Enough

Jamie didn’t polecacie po SS? To miejsce robi się przystania dla naprawdę zdesperowanych osób

Rafal

Teraz sytuacja na Ukrainie bedzie argumentem, zeby nie dawac podwyzek i szukac oszczednosci. Wczesniej byl COVID. Czas uciekac z tego tonacego statku.

Eryk SA
@Rafal

Póki co cisza. Nie słychać, żeby ludzie się zwalniali. Pytanie, czy to cisza przed burzą, czy wiele osób jest zadowolonych z TCP.

@Eryk SA

Też jestem zaskoczony. Pierwszy raz w tym roku rozdzielałem bonusy i podwyżki i jak zobaczyłem budżet, to byłem przekonany, że od razu po TCP zacznie się fala wypowiedzień. Szczególnie że dużo przejawiało niezadowolenie i straszyło odejściem. Mamy jakieś 2-3 tygodnie po TCP i nikt nie zrezygnował, a nawet bym powiedział, że ustało niezadowolenie. Myślę, że dużo osób boi się zmiany w związku z wysoką inflacją i niepewną przyszłością, bo raczej podwyżkami ich nie przekonaliśmy.

@Eryk SA

Napomknę tylko, że ja jestem z TTG.

@Olo

Poczekaj z 2-3 miesiace. W 2 tygodnie to sie mozna zrekrutowac do State Street albo czego podobnego. Ludzie szukaja lepszej pracy a nie takiego samego (usunięte przez administratora)... tylko pod inna nazwa.

Nick2

Ludzie zazwyczaj dużo gadają a mało robią. Młodym się nie chce rozwijać/robić czegoś więcej wiec siedzą większość dnia w pracy a resztę ma netflixie. Starsi natomiast się boja zmian. Maja rodziny, dzieci i zobowiązania, nie chcą przechodzić na okres próbny, nie chcą podejmować ryzyka. I tak to się kręci, tylko nieliczne jednostki decydują się na zmiany.

@Nick2

Dokładnie. Będzie dużo słów ile to wypowiedzeń nie pójdzie. A w ostateczności nieliczni odejdą. Zostanie reszta i będzie narzekać.

XXX
@Nick2

Poczekaj. Właśnie kończy się Jobicon, gdzie nie jeden pewnie złapał dobry kontakt. Kwestia miesiąca, może dwóch. Zazwyczaj rekrutacja trwa dłużej niż 2 tyg.

@Rafal

Statku... To jest lajba a nie statek...

Lol
@Rafal

Statek ma się dobrze, ostatnio wykupili BBH - na kasie zaoszczedzonej na nas pracownikach, zeszły rok były rekordy zysków, ale na pracowników nie ma, nawet ot już nie chcą wpłacać tylko do odbioru - ciągle understaffed ciągle nadgodziny. Banda naciagaczy.

Pawel
@Lol

Tutaj od 6 lat nie bylo podwyzek, a oni udaja, ze jest dobrze. Jest dobrze, bo firma notuje rekordowe zyski, a ludzie dalej zarabiaja ponizej rynku.

@wujas

Bonus za referall w kwocie 5k. brutto przedłużony do końca kwietnia. W niektórych przypadkach proces rekrutacji ograniczony do 1 rozmowy z natychmiastowa decyzja... Tylko te 2 sprawy pokazują ze pod względem zasobów ludzkich jest tragicznie.

@erlo

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Scott dba o nas jak ojciec najlepszy

Desperados
@erlo

Ale desperacja. Nie wiem kogo mi bardziej szkoda - kandydatów, którzy się skuszą na pracę w SS, czy pracowników, który będą musieli szkolić i pracować z ludźmi z łapanki. Scott i management i tak wszystko na town hallu sprzedadzą jako sukces :(

@Desperados

To czas sie zaczac odzywac na town hallu

@erlo

Gdzie można znaleźć dokładne, oficjalne info odnośnie warunków wypłacenia bonusu?

erlo

Gdzieś na intranecie, nie mam niestety teraz do tego dostępu więc musiałbyś napisać ticketa do Ghr, myślę że Ci szybko podlinkują.

@Nick2

I jak, ktoś złożył wypowiedzenie ? Dawajcie znać, czy podjęliście działanie, czy skończyło się na słowach xd

cdaczxd
@wujas

Ja złożyłem, officer. złożone zaraz po śmiesznym bonusie, przy ocenie 4 ;) // W nowym miejscu 16k brutto, start od Czerwca

Basia
@cdaczxd

gdzie?

Lak

Głupoty piszesz :D

@Lak

Tak? jeśli tak to proszę uzasadnić co wg. Ciebie jest tam głupie :) pozdro.

Lak
@erlo

No po prostu głupoty, nie ma rekrutacji z jedną rozmowa, chyba ze w Twojej głowie. Pozdrawiam

@Olo

To już nieaktualne , zwolniło się kilkanaście osób w naszym depart.

@cdaczxd

Gratuluję. Z ciekawości, pewnie AVP, w którym korpo ?

@wujas

Oficer od niespełna roku, 17k brutto w nowym miejscu. Papier rzucałem w ciemno z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia.

@SO

IT ?

@wujas

Analiza Biznesowa. Ja sam nie jestem nawet po finansach i nie mam backgroundu IT.

@SO

Jaka firma i czy musiałeś się doszkalac czy to jest podobna praca?

SO

Consultingowa firma z Warszawy (praca zdalna) Doświadczenie ze State się w sporej mierze pokrywało, ale musiałem najpierw wewnętrznie zmienić rolę, bo zaczynałem w operacjach. Ogólnie da się ;)

Inflacja 2021 - 10 %, 2022 - 15%, predykcja na 2023.- 10%. Wniosek taki, ze za moment pensja na entry level to bedzie miala rownowartosc 1500 zlotych sprzed 2-3 lat.

Zzz

Alpha data operations analyst. 1. Jakie zarobki na a1, a2? 2. Jaki poziom SQL, vba, excela trzeba mieć? Ogłoszenie jest tak napisane że nie za wiele z niego wiadomo. 3. Pracujecie zdalnie czy hybrydowo? 4. Jak klimat w zespole, dużo pracy? Jak że stresem i deadlinami?

Inflacja

Czy management rozważa, w obliczu wysokiej inflacji na całym świecie, dodatkową podwyżkę w tym roku? Te żenujące, ogłaszane w lutym, były ustalane przez górę w grudniu, gdy inflacja dopiero pełzała w porównaniu z obecną sytuacją. Lawina odejść ludzi, zaraz zaczną się poważne problemy.

kosmicznepierogi
@Inflacja

Management pewnie monitoruje sytuację, jak to zwykle raczy informować na TH :D. Ale na inne kroki bym nie liczył. Bez zgody Bostonu ni huhu.

Tom
@kosmicznepierogi

Żenada. Nie pracuje już ponad 6 miesięcy w SS, a "zarząd" dalej nie potrafi transparentnie komunikować sie z pracownikami.

@Inflacja

Opłaty są indeksowane na początku roku wiec nie ma takiej opcji. Budżet tez masz roczny.

Fafik
@Inflacja

Oni zrobią to samo co robią cały czas, czyli będą czekać. Dopóki znajdzie się ktoś, kto jest skłonny pracować za taką kasę, KPI są względnie zielone to nie ma absolutnie żadnego problemu. I jak przedmówca wspominał - będą monitorować. Zrozumcie raz na zawsze, ten kto w Stejcie czeka najlepsze czasy ten zawsze przegrywa, chcesz mieć lepiej to trzeba ruszyć (usunięte przez administratora), a obecnie jest wybór.

MOG

Od jakiej stawki zaczyna się VP w State?

Nnn

Expense reporting specjalist i performance measurement specjalist, jakieś opinie?

Nnn

Hej, jakieś opinie o Depositary Analyst? Jakie obowiązki i na jakie wynagrodzenie można liczyć na A1?

XYZ
@Nnn

Sporo pracy, sporo zamieszania w ciągu dnia, praca z presją czasu. Jeśli nie masz doświadczenia, możesz próbować. Jeśli szukasz czegoś na dłużej, lepiej rozglądać się dalej. Na A1 4500 brutto. Musisz mieć swój komputer. Sprzęt w biurze to tragedia, zaplecze socjalne raczej marne.

bbh dziadowski pracodawca

Koledzy z SSB, u Was jest to samo? "Pracodawca w dniu 16 lutego jednostronnie zdecydował o zablokowaniu otrzymywania przez pracowników wiadomości bezpośrednio z skrzynki pocztowej info at mzzkkrakow.pl." Blokują komunikację z legalnie działającym w BBH związkiem zawodowym. To jest właśnie ich transparency.

Radek
@bbh dziadowski pracodawca

MZZK Kraków w ogóle w SS działa?

o związku
@Radek

Kilka dni temu Sąd Rejestrowy zatwierdził nowy statut i Związek ma już możliwość działania w SS. Na razie focus ciągle jest na BBH, ale jeśli ktoś ze State ma ochotę zacząć pracować z nami już teraz, to zapraszamy. Droga oficjalnie wolna.

@o związku

Bedzie jakas oficjalna komunikacja?

zz
@Olo

Potrzeba kilku więcej członków z SS żeby firma miała obowiązek z nami rozmawiać i żebyśmy mieli prawo do użycia kanałów oficjalnej komunikacji. Póki z punktu widzenia prawa jest specyficznie - pracownicy z SS mogą do Związku dołączyć, ale SS nie ma jeszcze obowiązku ze Związkiem współpracować. Z każdym kolejnym pracownikiem SS gotowym do dołączenia jesteśmy o krok bliżej aby działać oficjalnie.

@zz

Proszę o informację jak dołączyć.

bat na BBH

Co związek zamierza zrobić po tym jak BBH zablokował komunikację mailową z MZZK Kraków?

kopa w d

Zablokowanie komunikacji mailowej to chyba poważna sprawa. no chyba, że się mylę. Mnie się wydaje, że to dobra okazja aby sprzedać kopa tej śmiesznej sekcie. Art. 35. [Naruszanie wolności związkowej] 1. Kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją: (...) 2) utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy, (...) - podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

błeee
@kopa w d

Bezczelność tych wstrętnych krawaciarzy z BBH sięga zenitu. Na szczęście zaraz po dokonaniu transakcji przez SS pierwsi dostaną kopa w (usunięte przez administratora)

ruskie bbh
@błeee

Na Town Hall twierdzą, że komunikacji nie zablokowali z MZZK. Kłamstwa i tyle.

Do mzzk
@ruskie bbh

Czy związek zawodowy ustosunkuje się do tego jakoś?

memb
@Do mzzk

Jest info, że po pierwszej kontroli PIP od razu zaczęła się następna - tym razem z racji blokowania pracownikom maili od Związku i utrudniania działalności ZZ.

bbh to zero transparencji
@memb

Czy w BBH PIP też już działa?

Pawel
@memb

To na najblizszym town hallu pytamy o ZZ?

zaneta
@zz

A jak dokładnie zamierzacie "działać" w SS? Czego pracownicy mogą się spodziewać? Tu trzeba konkretów ;)

Tałn sroll
@Pawel

Tak, pytamy o ZZ i o inspekcję PIP.

A
@Tałn sroll

I jaka była odpowiedz ?

Hej, czy mógłby ktoś doradzić jaka atmosfera panuje w tym zespole/stanowisku: Data Operations Senior Specialist, Senior Associate?

Michal

Jest spoko, mamy ciekawe projekty, nie ma stresu.

Pytanie1
@Michal

Dzięki! Czy 8000-9000 brutto możliwe na tym stanowisku do wynegocjowania? Mam około 6 lat doświadczenia z innych korpo.

@Pytanie1

Spokojnie, mozesz wolac pod 10k brutto

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska