logo State Street Bank Polska

State Street Bank Polska

Kraków

Opinie o State Street Bank Polska

T 2017-02-02 22:41
Możesz aplikować śmiało, ja tak zrobiłem i się dostałem.
bezrobotny 2017-02-03 02:47
Odnośnie decyzji o przyjęciu do pracy czy też nie, Gdańsk też jest tak zacofany jak Kraków?Gdańskie HRy ogarniają?Ile czekać trzeba na odpowiedź?
robot 2017-02-03 10:23
Hej :) poważnie się udało? To rewelacja bo jak czytam na forum to mówią o angielskim Perfect a chce aplikować w najbliższym czasie :) trudno było na rozmowach telefonicznych i w biurze? Z góry dziękuję za informację!
ms 2017-02-03 22:28
Czesc, dzisiaj otrzymalem pozytywna odpowiedz i od marca zaczynam, znalazlem tu duzo przydatnych informacji wiec stwierdzilem ze i ja moge teraz komus pomoc, jesli ktos jest zainteresowany co bylo na 1,2 i 3-ciej rozmowie pisac na panmisiek1@wp.pl, mail jeszcze z podstawowki ale nie chce podawac nazwiska :) pozdrawiam
ps pomoge za darmo :)
bezrobotny 2017-02-04 19:39
@ms

sprawdz maila
scorpions 2017-02-06 10:28
Witam. Proszę o informację o jakie zarobki mogę się ubiegać ( ile mogą mi zaproponować ) podczas rozmowy na stanowisko FA.
Znam język angielski na poziomie B1/B2, niemiecki na poziomie A1 i doświadczenie w księgowości oraz logistyce.
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
scorpions 2017-02-06 23:06
To są kwoty brutto, czy netto?
pracownik 2017-02-07 02:03
oczywiscie, ze brutto
tomek 2017-02-08 11:09
hejo ktos wie ile zarabia sie na stanowisku A2? Rozwazam 2 firmy i nie wim czy aplikowac do SS
mirek 2017-02-08 17:09
Witam mam takie pytanie odnośnie czasu pracy czy jest możliwość załóżmy w jeden dzień przepracowania 10 godzin na rzecz innego dnia gdzie będę pracować 6 godz? Jest taka opcja możliwa? Z góry dziękuję za informacje pozdrawiam :)
Princessa 2017-02-08 17:49
firma ma dostępne różnego rodzaju pracy typu flex ale to pewnie zależy od kilku czynników
Bartłomiej 91 2017-02-09 17:05
Witam czy byłby ktoś w stanie przesłać mi materiały na rozmowę kwalifikacyjną w SS? Wiem, że sporo osób takowe posiada. Będę wdzieczny

bartfrk@gmail.com

Serdecznie z góry dziękuję :)
Princessa 2017-02-09 18:23
Nie ma czegoś takiego jak materiały na rozmowę kwalifikacyjną. To jest jakiś durny mit powtarzany przez ludzi...
Stu 2017-02-10 19:21
W jakim języku trzeba napisać CV?
trybik 2017-02-11 11:20
Drogie Koleżanki i Koledzy ze SSB, udało mi się do waszej zacnej grupy dołączyć, praca naprawdę nie najgorsza, szczęśliwie trafiła się ciekawa i widzę siebie dalej z aktualnym zakresem obowiązków. Natomiast manager i buddy są raczej mierni, skład osobowy reszty działu może i w porządku, ale to nie oni mają największy wpływ na moją pracę, zaś manager sprawia wrażenie jakby chciał walczyć ze wszystkimi niżej w hierarchii i to zupełnie bez powodu. Mówiąc szczerze, już widzę jak robi problemy w przyszłości, tak jak aktualnie to czyni wobec innych. Nie mam zamiaru go codziennie znosić.

Dlatego mam do Was pytanie, po jakim czasie można najwcześniej zmienić dział, przykładowo na taki sam, równoległy, obsługujący tylko inne kraje. Czy trzeba tą zmianę konkretnie umotywować? Są jakieś konsekwencje przy podaniu określonych powodów? Z przyczyn oczywistych nie stawiam tych pytań w moim dziale.
Słoneczko późno dzisiaj wstało 2017-02-11 11:46
Kiedyś było wymaganie pracy min. 12 miesięcy, ale teraz podobno się to zmieniło i można zmieniać bez względu na staż pracy. Jeśli chodzi o proces to trzeba w systemie wewnętrznym aplikować. Naturalnie możesz powiedzieć menadżerowi, że zamierzasz zmienić team/dział, żeby mógł się jakoś przygotować. Jeśli będzie ci menedżer robił problemy (często że względu na braki kadrowe menedżerowie przeciągają w nieskończoność moment przejścia pracownika) lepiej od razu eskaluj do wyższej instancji.
jatoja 2017-02-11 15:18
hej, wspolczuje ci, ze sie tam dostales. Jest to zmarnowany czas w twojej karierze zawodowej, poniewaz idac do innej firmy, nie bedziesz mial zadnych umiejetnosci, orpocz puszczania makr. Bedziesz tez chodzaca depresja, bo taka bezmozgowa praca niszczy poczucie wartosci.
Princessa 2017-02-11 18:16
Powiedzmy sobie szczerze, a większości SSC podobnych do SS praca jest podobna-monotonna i odmóżdzająca. W SS przynajmniej atmosfera i ludzie są w miarę ok. W której firmie wg. ciebie jest lepiej? Powiedz, może w ten sposób uchronić nowych przed depresją ;)
jatoja 2017-02-12 15:26
Chyba nie pracowalas w zadnym innym miejscu. W mojej obecnej firmie nawet praca dziewczyn z AP i Ar jest bardziej kreatywna niż to co się dzieje w SS. Nazwa Slave Street zobowiązuje. Ta firma nie daje ani wiedzy ani umiejętności. Ludzie którzy są awansowani na managerów nie powinni nigdy nawet seniorami zostać. Poziom jest żenujący. I co mi z zespołem wyjeżdżasz ? Mój też był supeR i co z tego. Osoba z minimalną ambicja powinna te fabrykę opuścić jak najprędzej.
Princessa 2017-02-12 18:39
Mam dosyć spore doświadczenie. Zgodzę się, że większość team liderów i menadżerów to osoby, które zostały nimi z przypadku (tempo wzrostu, rotacja etc.). Skoro źle Ci się pracowało mogłeś wewnętrznie się przenieść, akurat w SS jest kilka fajnych i prestiżowych zespołów np. Risk Management, Model Validation. Tak czy siak, powodzenia i wielu sukcesów zawodowych tam gdzie jesteś. Ja też myślę o zmianie, poza SS też jest życie:)
yntelygent 2017-02-13 19:25
Z ciekawości, czy ktorys z pracownikow SS moglby sie wypowiedziec, czy będąc pracownikiem SS w Polsce, można aplikowac/ubiegac się o przeniesienie do oddziału SS poza granicami Polski?
Princessa 2017-02-13 20:08
Oczywiście. Można przenieść sie wewnętrznie. Jest w PL sporo osób, które zaaplikowaly i przeszly np. do SS w Luksemburgu, Londynie Japonii, Singapurze, Australii etc. Naturalnie najpierw trzeba przebr5nac przez proces rekrutacji.
ml 2017-02-13 21:10
Hej, czy ktoś mógłby udzielić mi informacji jak zarejestrować się na SS i gdzie wysłać CV?
kombatant 2017-02-13 21:10
Do Princessa:

Cześć, byłbym wdzięczny, gdybyś podała mi e - maila do działu rekrutacji, chodzi mi o to, żeby aplikacja jak najszybciej dotarła do tego działu, z góry dzięki.
yntelygent 2017-02-13 21:43
@Princessa

Pracownik SS niższego szczebla ma takie szanse?No i przypuszczam, że trzeba jednak tu w Polsce trochę wypracowanego doświadczenia mieć, prawda?
Princessa 2017-02-14 09:03
Na tej stronie http://www.statestreet.com/about/careers/job-opportunities.html możesz przeglądać aktualne oferty pracy. Żeby aplikować musisz stworzyć profil - uprzedzam, tworzenie profilu i aplikacja trwają dosyć długo, bo podać trzeba info które zawarte masz w CV, czyli info a propos edukacji, doświadczenia zawodowego etc. Podczas aplikacji system tez poprosi cię o dodanie pliku CV. Wszyscy to przerabiali więc nie zniechęcaj się :)
Princessa 2017-02-14 09:15
Myślę, że posiadanie już jakiegoś doświadczenia w SS w Polsce zadziała na Twoją korzyść. Na tej stronie http://www.statestreet.com/about/careers/job-opportunities.html możesz zobaczyć przykładowe oferty pracy dostępne w innych krajach, co pozwoli Ci rozeznać, kogo SS aktualnie poszukuje. Aplikować wewnętrznie mogą wszyscy, od junior pracowników po senior menadżerów (firma ma jakiś program wsparcia relokacji, ale nie znam szczegółów). Myślę, że obecnie właśnie do PL sporo pracowników SS z innych krajów się przenosi, a to dlatego, że dużo nowych i zaawansowanych funkcji odpalają w KRK i GDA.
Princessa 2017-02-14 09:25
Musisz aplikować przez stronę http://www.statestreet.com/about/careers/job-opportunities.html
Rekrutacja nie ma specjalnego mejla, na który możesz wysłać CV. Jak już zaaplikujesz dostaniesz numer referencyjny dot. Twojej aplikacji. W systemie będziesz w stanie sprawdzić, co dzieje się z Twoją aplikacją tzn. ma jakim etapie rekrutacji jesteś. Jeśli długo się dział rekrutacji nie odzywa, a znasz kogoś, kto pracuje w SS możesz zawsze poprosić, aby w Twoim imieniu sprawdził, co dzieje się z Twoją aplikacją (lub zadzwonić na recepcję biura CBK).
Aga 2017-02-17 07:42
Mam pytanie odnośnie premii półrocznych. Na jakiej podstawie są wyznaczane i jakie to kwoty? Mógłby ktoś przybliżyć tą kwestię?
Kermit 2017-02-17 15:44
Nie ma premii półrocznych, jest tylko jeden bonus raz w roku ;)
Ona 2017-02-17 17:58
Bonus ? Jednorazowy ? I ile średnio wynosi na A1 ?
Kermit 2017-02-18 08:27
Tak, bonus jest płatny raz w roku w pierwszym kwartale. Niestety nie wiem ile, bo to zależy od wielu czynników. Przypuszczam, że na najniższym grejdzie nie ma co liczyć na kokosy (jeszcze jak potrącą podatek/ZUS etc to pewnie dużo nie dostaniesz).
m@up@ 2017-02-18 12:03
Na około 1000 zł brutto można liczyć? Czyli innych premii oprócz tego nie będzie
szabel 2017-02-18 12:54
To jest coś koło tego kafla + inflacyjna podwyżka. Dla A1 po przepracowanym roku to będzie coś ponad stówkę miesięcznie.
Kermit 2017-02-18 16:21
Możliwe, że tyle. Raczej ludzie nie chwalą się wysokością otrzymanych bonusów. Powtarzam- bonus dostaje się tylko raz tzn. w pierwszym kwartale roku.
niki 2017-02-19 13:19
Witam,
Ja mam takie pytanie, które bardzo częst utożsamiane jest z pracą w korporacji- otóż czy po 8 godzinach pracy można normalnie wyłaczyć komputer i iść do domu/ teatru/żyć swoim życiem? Czy raczej nie da się wyrobić z powodu natłoku pracy i trzeba wyrabiać nadgodziny owszem płatne ale jak to wygląda w praktyce?
Z góry dziękuję za odpowiedz!
Blacky 2017-02-19 13:46
Hey , mam niebawem pierwsza rozmowę z Panią z Indii :) chodzi o internship , ktoś mógłby mi powiedzieć mniej więcej czego się spodziewać i co w tym temacie dalej ? Zarobki , koordynacja ze studiami itd
Z góry dziękuje ;)
Aga 2017-02-19 15:58
Zależy tak naprawdę do jakiego teamu trafisz. U mnie na początku były nadgodziny, a teraz jest trochę więcej osób i wyrabiamy się bez problemu w 8h.
Princessa 2017-02-19 16:18
Dokładnie tak jak pisze Aga. Nadgodziny się zdarzają z różnych przyczyn, ale jest to raczej wyjątek od reguły. Myślę, że nadgodziny jeśli już komuś przeszkadzają to osobom, które mają małe dzieci, dlugo dojezdzaja do pracy etc. ale nawet w takich sytuacjach można się dogadać - dużo zależy od teamu i menadżera.
Aga 2017-02-20 07:28
Tak :)
Adoravivos 2017-02-21 12:47
Ktoś zaczyna może szóstego marca jako fund accountant? :)
Radzio 2017-02-21 18:56
Czy to prawda, że State opuszcza Kraków i w całości przenosi się do Gdańska?
niki 2017-02-21 19:14
Nie no poważnie? skąd masz takie info? Ja mam zamiar aplikować niedługo do Krakowa....
Również proszę kogoś kto ma rzetelną informację na ten temat aby sie podzielił z nami na forum...
Z góry dziękuję.
Princessa 2017-02-21 21:57
Radzio chyba cie fantazja poniosła :) kto ci naopowiadal takich głupot :)
Princessa 2017-02-21 22:02
To jest jakaś bujda Niki. W Krk pracuje ponad 3000 State Streetowiczow i jest nam tu całkiem dobrze - firma cały czas się rozwija i rekrutuje. Aplikuj spokojnie, nigdzie się SS nie wynosi :)
niki 2017-02-22 15:47
Uff dziękuję Wam bardzo ulżyło mi bo jednak pokrzyżowałoby mi to plany... :-) mam jeszcze pytanie czy aplikujac powiedzmy w marcu można oznaczyć sobie datę rozpoczęcia pracy na kwiecień i będzie dobrze?
Princessa 2017-02-22 17:16
Myślę że tak. Jak ktoś przejdzie rekrutację pozytywnie to już tylko z górki.
korposzczur 2017-02-22 20:26
Nie ma takiej opcji, przynajmniej w FA. Siedzisz co najmniej po 8 h dziennie, czesto wiecej.
tarzan 2017-02-22 20:35
Niestety nie ma tak, że 8 godzin pyknęło, to wyłączasz kompa i heja. Tzn możesz wyjść, jeśli masz wszystkie fundusze zrobione, jeśli jednak na którymś (albo więcej niż jednym) są jakieś problemy, to musisz zostać i skończyć sprawę. Chyba, że dogadasz się z kimś, kto zostanie za ciebie, ale to raczej mało realne. W każdym razie trzeba wycenę funduszu doprowadzić do końca choćby się waliło i paliło. Nieważne czy miałeś jakieś plany po pracy. Ze wcześniejszymi wyjściami też jest raczej problem, że np. dziś zostaniesz 6 godzin, a jutro odrobisz.
Gregor 2017-02-22 21:58
To jest świetna firma, praca tu to jest prestiż.!!!
Zostaw swoją opinię o State Street Bank Polska - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie State Street Bank Polska