logo State Street Bank Polska

State Street Bank Polska

Kraków

Opinie o State Street Bank Polska

Abc 2017-03-21 16:16
W jakich godzinach jest praca? Mowili ze zalezy jaki kraj sie obsluguje.
Kiedy zaczyna UK, kiedy IRL, Niemcy
nicolas 2017-03-21 19:14
Mam takie pytanie w jakich godzinach odbywaja się rozmowy w Krakowie czy można się umówić na popołudniu typu 14:00-15:00?
Princessa 2017-03-22 08:24
To zależy od dostępności kandydata i rekrutera. Zawsze możesz poprosić o dogodną godzinę ze względu na np. zajęcia na uczelni, zobowiazania zawodowe, rodzinne itp. Myślę, że rekruter nie będzie Ci utrudniać.
Gość 2017-03-22 12:41
Witam,
Chciałabym OSTRZEC wszystkie osoby, które chcą aplikować lub zaaplikowały do ww. firmy.

Po pierwsze, odpowiedzmy sobie na zasadnicze pytanie, co ta "wspaniała" firma ma do zaoferowania?
-WRZODY
-MIGRENĘ
-INNE PROBLEMY ZDROWOTNE.

Po drugie, jesteś po studiach i bez doświadczenia, wszędzie wysyłasz CV i to właśnie State Street zadzwonił do Ciebie, jesteś podekscytowany/ na, opowiadasz wszystkim, że idziesz na rozmowę, że będziesz dużo zarabiał/ zarabiała, że zadzwonili do Ciebie z takiej "wielkiej, renomowanej" firmy, myślisz, że złapałeś/ złapałaś Pana Boga za nogi, BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przerwy na posiłki? ZAPOMNIJ!
Bezpieczny i beztroski sen? ZAPOMNIJ!
Popołudnia, które powodują, że nie myślisz o pracy? ZAPOMNIJ!
Weekendy w których będziesz wypoczywał/ wypoczywała i myślał/ myślała o niebieskich migdałach? ZAPOMNIJ!
Wolne Święta? ZAPOMNIJ!
(Amerykańska firma z siedzibami w Polsce - Kraków, Gdańsk - , ale na Amerykańskich zasadach) !

Wróćmy na chwilę do punktu drugiego, zważając na to, że jesteś osobą bez żadnego doświadczenia, dopiero co skończyłeś/ aś studia, jak to możliwe, że zadzwonili właśnie do Ciebie?! Nie zastanawia Cię to?
No właśnie, tutaj rodzi się pytanie, czy moje zdjęcie przykuło ich uwagę? maja takie zapotrzebowanie na pracowników? a może jest taka rotacja, bo ludzie po okresie próbnym stamtąd uciekają?

Twój wybór, Twoje życie, ale jeżeli poszukujesz W MIARĘ spokojnej pracy w której nie ma AŻ takiego ciśnienia, to SS nią nie jest.

Z poważaniem, GOŚĆ.
Wyz 2017-03-22 12:50
Bredzisz
statestreet 2017-03-22 15:39
Co to za pytanie, nie wiem czy SS w Polsce obsługuje rynki azjatyckie, ale pomyśl jak miałby wyglądać grafik dla zespołu dla Singapuru, Indii, Malezji, nie dajmy się zwariować, proponuję spuścić trochę pary, to jest tylko klepanie danych, puszczanie wycen, nic więcej. Jak myślicie dlaczego na lokalizację tej aktywności wybrali Polskę, a nie np Niemcy, na pewno w uznaniu niesamowitego potencjału naszej kadry, rekrutującej się głównie z absolwentów, bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. :)
skołowany 2017-03-22 20:22
Princessa

Chciałbym aplikować do SS w Krakowie. Można wyłać cv od razu do działu rekrutacji, żeby nie bawić się w aplikowanie na konkretną ofertę, co zajmuje sporo czasu?

Pozdrawiam
Calculator 2017-03-22 20:34
W czwartek miałem drugą rozmowę telefoniczną. Pani powiedziała, że bardzo dobrze mi poszło i zadzwonią w celu umówienia się na spotkanie w biurze po sprawdzeniu dostępnych terminów. Jutro minie tydzień od tej rozmowy. Po jakim czasie dzwonią by ustalić rozmowę w biurze?
maybe 2017-03-22 21:34
Ok skoro tak mówicie na temat State street to jakie macie rady- gdzie lepiej aplikować by się rozwijać w Krakowie? Ja mam doświadczenie choć niedługie w banku to nie jestem już taka zielona i wystraszona jak ci, którzy dopiero studia kończą/...
Macie jakieś propozycje?
Z góry bardzo dziekuję, wezmę każdą opcję pod uwagę.
Bjm 2017-03-22 21:37
Wystarczy przesledzic, chociazby na facebooku, jakie osoby pracuja w SS. Oprocz jednorazowych przypadkow sa to osoby z adekwatnym doswiadczeniem i adekwatnym wyksztalceniem, tj. Uniwersytet Ekonomiczny, SGH, kierunki ekonomiczne na UG I UJ lub Politechnika. Tak wiec ludzie, nie wierzcie, ze dostaja sie tu totalne nieogary, niepotrafiace myslec. Nigdy nie znajdziecie miejsca, gdzie bedzie 100 % pozytywnych opinii zwlaszcza na forum internetowym, gdzie kazdy moze byc anonimowy.... pzdr
Bjm 2017-03-22 21:39
Mi powiedzieli od razu podczas rozmowy tel., jaki to bedzie dzien. Szczegoly na temat godziny itp. dostalem mailowo nastepnego dnia. Powodzenia!
Princessa 2017-03-22 22:09
Niestety trzeba przebrnąć przez system i aplikować online :(
x 2017-03-22 22:23
Jaka w SS jest odpowiednia odpowiedź na pytanie, gdzie widzisz się za 5 lat? Jakieś sugestie?
blue 2017-03-22 22:31
Bardzo proszę o informacje nt. stanowiska Financial Reporting Accountant (Gdańsk).
- Jakie zadania wykonuje się na tym stanowisku?
- Dla jakich krajów można pracować?
- Czy praca pod presją czasu jest większa niż jako Fund Accountant?
- Czy wiedza zdobyta na tym stanowisku może być przydatna również w innych firmach?
- Jak na co dzień wykorzystuje się język angielski (język mówiony, pisany)?
Rozważam aplikowanie na to stanowisko jeśli taka oferta się pojawi, ale wcześniej wolałabym mieć jakieś informacje od ludzi z wewnątrz, bo piękne opisy stanowisk potrafi napisać każda firma.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Ola 2017-03-24 12:24
Wczoraj niestety nie zdążyłam odebrać telefonu od Pani z Indii. Jaka jest szansa, że jeszcze do mnie zadzwonią? Nie dostałam niestety żadnego maila.
kjuhytre 2017-03-24 20:54
Uwaga, to jest praca przede wszystkim dla kobiet. Żaden zdrowy facet nigdy nie marzył żeby zostać księgowym. Nieprawda? Praca jak na tasmie przy kurczakach. Monotonna.
kkak 2017-03-25 10:00
Dlaczego oni tak wcześnie rekrutują na summer internship, skoro zaczyna się to dopiero 1.07?
I teraz macie czekać do 1.07 aż zaczniecie pracować?
basia 2017-03-25 14:50
Praca jest beznadziejna, ale to jeden z lepszych działów w SS. Terminy dzienne, a nie godzinowe, więc masz czas iść na obiad, ale często siedzisz do wieczora bo nie umiesz się postawić i jesteś typowym klepaczem fundow. Praca nie dająca żadnych perspektyw na znalezienie innej bo nie daje żadnej konkretnej wiedzy i umiejętności. Nigdzie nie wykorzystasz znajomości ich programów. Cały czas rekrutuja na a1 do finrepu bo murzynów do pracy potrzeba i przejmują nowych klientów więc ktoś musi te funduszu robić.

Nie polecam. Uciekajcie jak najdalej. Tyle się korpo w Gdańsku otwiera i to z wyjazdami za granicę. Czemu ktoś tu jeszcze aplikuje? Ja nie wiem.
jonasz 2017-03-25 15:09
Jak firmy zatem polecacie skoro State Street nie odpowiada?? Macie lepsze pomysły?
jjth 2017-03-25 16:52
Czy jest możliwe zacząć pracę 3 miesiące po aplikacji? Czy poczekać jeszcze z aplikowaniem lepiej?
Princessa 2017-03-25 18:16
Zawsze była rekrutacja wcześnie przeprowadzana. Dodatkowo, studenci mają w maju/czerwcu zaliczenia, egzaminy etc. więc pewnie nie w głowie im wtedy będzie aplikacja na Summer Internship.
hello my friend 2017-03-25 23:22
Witam
Mam takie pytanie odnośnie nadgodzin czy jest.możliwość brać powiedzmy 4 nadgodziny tygodniowo i ile są płatne?
Z góry wielkie dzięki
Major Stone 2017-03-26 09:53
A ja mam z kolei pytanie, czy mozna nie brac nadgodzin lub ograniczyc je do absolutnego minimum? Bede wdzieczny za odp. :)
basia 2017-03-26 09:54
Masz całą mase korpo,które dają ci wiedzę i szanse przejścia do innego korpo (bez sensownej kolejności): dnv GL, Sony, Bayer, thysen, metsa, eltel, swarovski. Jest tego mnóstwo. Polecam wejść na stronę hays.pl. powtarzam: state Street nie daje żadnej wiedzy potrzebnej do zmiany pracy i aplikowania do innego korpo.
basia 2017-03-26 09:57
Haha. Jak sie wyrobisz z pracą to po co masz brać nadgodziny? Powalające pytanie.

Nadgodziny się robi tylko w momencie gdy przełożony wyrazi zgodę i są płatne 150% twojej stawki godzinowej.
mm 2017-03-26 10:58
Natalia 2017-03-26 11:19
Czy State Street Bank Polska prowadzi w chwili obecnej rekrutacje? Może mają zamiar w najbliższym czasie prowadzić rekrutację? Bardzo bym chciała dostać się do tej świetnej firmy. Poza pracą w taki miejscu człowiek się rozwija i spełnia swoje marzenia.
Major Stone 2017-03-26 12:13
Niby pytanie powalajace, a sporo osob na forach sie wypowiadalo nt. Wielu nadgodzin, na ktore nie maja wplywu.... mimo wszystki dzieki za odp.
basia 2017-03-26 12:40
Ehhh. Skoro zadajesz takie pytania to chyba nigdy nie pracowałeś w korpo. Nikt cię nie zmusi do zrobienia nadgodzin. Powiesz że wychodzisz i do widzenia. Tyle tylko że przygotuj się na pełne nienawiści spojrzenia szefa :) lepiej?

Chyba nikt nie ma wpływu na nadgodziny. W state Street zawsze jest mnóstwo pracy bo trzeba zadowolić wielkich panów w luxie, ire itp.

Żałosna firma. Cieszę się że już udało mi się ja posłać w cholerę. Żeby chociaż pensja była zadowalajaca na a2 ale jest poniżej krytyki.
mm 2017-03-26 13:07
Orientuje sie ktos w aplikacji? Jak wcześnie składać?
wolna 2017-03-26 13:21
Ja pracowałam w korpo cały etat bez nadgodzin pensja 2600 brutto :) pobije mnie ktoś? :]
iks 2017-03-26 17:04
Bardzo słaby trolling.
Princessa 2017-03-26 18:49
Rekrutacja jest do Gdańska i Krakowa non stop, wystarczy sprawdzić aktualne oferty na www.pracuj.pl lub www.statestreet.com/about/careers/job-opportunities.html
Troll 2017-03-26 21:02
Ja p#%*++•, naprawdę zadałaś/zadałeś to pytanie?
As 2017-03-27 23:27
Jestem w tej samem sytuacji poki co poprosilam o draft umowy aby wiedziec co zobacze na zywo
Mm 2017-03-28 12:08
Nie robiliscie jeszcze badan medycyny pracy? :o ja dzis wlasnie koncze. Draft umowy dostalam juz dawno i wczoraj hire pack. Tez zaczynam 3.04
try not 2 cry 2017-03-28 13:09
Ile min daja na początek brutto? Jest jakieś absolutne minimum ??
Alicja 2017-03-28 13:15
@try not 2 cry, jakieś konkretne stanowisko bierzesz pod uwagę?
DDD 2017-03-28 14:03
czy ma ktoś materiały do nauki?
ddd 2017-03-28 14:04
Czy ma ktos materialy do nauki?
cc 2017-03-28 15:45
Nie ma czegoś takiego jak materiały do nauki ! zadadzą Ci pytania w zależności od twojej indywidualnej sytuacji-doświadczenie, studia itd a nie gotowe na pamięć pytania ! ludzie litości !
Olla 2017-03-28 16:13
Dokładnie, nawet jeśli ktoś posiada materiały z których się uczył - to poświęcił na ich przygotowanie (samodzielne) bardzo dużo czasu i nie chce się tym dzielić. Nie widzę powodu żeby podawać coś komuś na tacy gotowe...
gość 2017-03-29 11:02
a może by tak spróbować popatrzeć odrobinę dalej niż do czubka swojego nosa? Polecam i pozdrawiam.
kasia 2017-03-29 11:48
mialam rozmowe przez tel z pania z krakowa doswiadczenie, pytanie z teori itd ile chce kasy...
i na koncu uslyszalam ze dokumenty zostana przekazane do menadzera i to on decyduje czy bedzie sptkanie w biurze to prawda czy sciema :)??

minely juz 2 dni od rozmwy po jakim czasie dostajecie zaproszenie do biura?
windy 2017-03-29 12:47
Hej wiesz co mam na myśli zarobki na takich stanowiskach jak fund Accountant associate 1, derivatives analyst i graduates opportunities czy sa jakieś widełki i minimalna stawka? Z góry dziękuję za informacje
Xyz 2017-03-29 14:40
Jak długo trzeba czekać obecnie na telefon z Indii od czasu wysłania CV i aplikacji poprzez stronę? Chodzi mi o summer internship. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
gdanskSS 2017-03-29 17:40
Jak faktycznie wgląda praca na a1 fund accountant ?
Tyle tu tego ze sama nie wiem co mam myslec.
Mam na myśli krok po kroku jak wykonuje sie prace na swoim stanowisku i o co chodzi z tym deadlinem(na czym on polega) ?
To prawda ze do wykonywania pracy nie sa potrzebne jakieś super studia?
I jak ludzie i atmosfera w Gdansku ?
Czy agnielski na poziomie A2-B1 wystarczy ?
karo 2017-03-29 21:17
Hej,
ja mam z kolei pytanie odwrotne- na jakie stanowisko powinnam aplikować mając studia mgr ekonomiczne, doświadczenie w banku oraz ang b2 czy można prosić o jakieś sugestie?
Na jakie zarobki brutto można liczyć?
Z góry ogromne dzieki.
Mary 2017-03-30 09:16
Ja mam podobne doswiadczenie, rowniez ekonomiczne dosw., ang. na poziomie C1, celowalam w fund accountant i na takie tez sie dostalam.
Mary 2017-03-30 10:17

Miało być ekonomiczne wyksztalcenie, a nie doswiadczenie oczywiscie, sory;)
Zostaw swoją opinię o State Street Bank Polska - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie State Street Bank Polska