Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

asd

a co to za wypłaty !?

Klikacz
@asd

Właśnie widzę, ze dostałem 300 zł mniej niż miesiąc temu, wie ktoś co jest przyczyna?

bbh

Polski Lad ;)

Klikacz
@bbh

Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć co zrobić w następującej sytuacji? Otóż moje miesięczne zarobki nie naleza do przedziału, dla którego stosowana jest ulga dla klasy średniej, natomiast w SS w marcu wypłacane były premie roczne, w związku z czym moje łączne zarobki w tym miesiącu wyniosły więcej niż 5701 pln i z tego co widzę na kwitku płacowym ulga dla klasy średniej została zastosowana (przykładowo w lutym zastosowana nie była). Wynikiem zastosowania tej ulgi jest spadek wypłaty netto o prawie 300 zł w stosunku do tego co miałem w lutym. Wg kalkulatorów online (nawet tych na stronie rzadu) moja wypłata bez stosowania wspomnianej zniżki powinna wynosić tyle co w lutym. Czy w związku z tym, ze ulga dla klasy średniej została mi naliczona przy marcowej wypłacie oznacza, ze naliczana również będzie do kolejnych wypłat (które będą niższe niż 5701 brutto, premii w innych miesiącach jak wiemy również nie ma) czy po prostu została naliczona jednorazowo z racji otrzymanej w marcu premii? Z góry dziekuje za pomoc, wiem, ze to nie jest forum poświęcone takim tematom ale może będzie to przydatne również dla innnych :)

FA
@Klikacz

Jak dostałeś bonus przed wypłata to ulga podatkowa została tam rozliczona i wypłata nie była już o nią pomniejszana.

Adison
@Klikacz

ulga to ulga nie może podwyższyć Ci płaconego podatku dzięki niej twoja wypłata została ochroniona przed kumulacja z nową składką zdrowotna 9% tak jak FA napisał, jesli złożyłeś PIT-2 to miesięcznie do 425 jest odejmowane od podatku (bo kwota wolna 30k) więc bonus miałeś większy bo bez podatku, a od pensji musieli w tym miesiącu odciągnać wiecej

kosmicznepierogi
@Klikacz

Złóż ticket do hr. Zmienił się sposób naliczania ulgi dla kwoty wolnej od podatku po 10.03. Nie jest tak jak pisze FA, że raz użyta w miesiącu nie jest użyta przy pensji, bo w zeszlym roku w marcu była użyta normalnie również w pensji jak i w bonusie. Sprawdz na payslipie, jest mocno podwyższona zaliczka na podatek dochodowy, a ulga dla klasy średniej jest uzyta normalnie. Pisali 07.03 w komunikacji, ze zaliczka na podatek bedzie mniejsza, ale wcale tak nie jest.

@kosmicznepierogi

Tez mam pensje sporo mniejsza i to o ponad tysiac zlotych, gdzie jestem SA

Generalnie w Krakowie na biedakow trzeba uwazac. A state street to skupisko biedakow.

bbher

W tym roku state street połyka BBH. Populacja biedaków rośnie.

matematyk

firma_traktujaca_ludzi_jak_(usunięte przez administratora) + firma_traktujaca_ludzi_jak_(usunięte przez administratora) = firma_gorsza_niz_wszystkie_korpo top management sie tylko dobrze tam bawi. na Waszaym miejscu bralbym te premie 40% za transfer i uciekal.

Wynika z tego artykulu, ze shareholders chca wycisnac SSB ja cytryne, dlatego tutaj jest taki (usunięte przez administratora) i to wszystko jest robione malym kosztem. Ps. Zmienilem SSB na PwC w tamtym roku i polecam.

korpo to szajz
@Adam

Zgadza się. Kosztem pracowników z Polski, których się traktuje pod_ludzi. Anglosasi tak mają. Mają swoją hierarchię.

@korpo to szajz

Proste, to sa narody, ktore zakladaly kolonie i mieli takie same ciagatki jak pewien malarz z Austrii.

korpo to szajs

To była oficjalna doktryna ich elit politycznych i tak im zostało. Nawet jest materiał o tym: https://www.youtube.com/watch?v=RnMIM2mFwWE Dobra rada, z dala od amerykańskich/angielskich firm. Z jednej strony klepią po ramieniu, z drugiej swoje myślą i finalnie traktują jak ludzi z Europy wschodniej jak śm|eci.

exSSB
@korpo to szajs

W SSB stary porządek dalej ma się dobrze, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Gdy dochodzi do podziału owoców pracy, doskonale widać jaką rolę pełnią ludzie z PL (usunięte przez administratora). I cały ten irytujący spam mailowy o diversity&inclusion, miłości wszelakiej, tolerancji i równości nic nie zmieni.

@korpo to szajs

Doktryna zostala ta sama. Dodatkowo sa wyposazeni w technologie.

@korpo to szajs

W moim przypadku to inni Polacy traktowali mnie jak śmiecia. Głównie polki.

Ciekawska

Myślicie, że zwołają nas do biura, jak zniosą obowiązek noszenia maseczek?

townhaller

było co ostatnio o podwyżkach ?

@townhaller

Nie ma tematu podwyzek.

@townhaller

Ze wzgledu na obecna sytuacje makro i niepewnosc jesli chodzi o Ukraine, firma bedzie szukac raczej oszczednosci. W tym roku podwyzek nie bedzie na 100%. Jako Polska mamy tez spore plany na ciecie kosztow i oszczednosc FTE.

Dizac
@Olo

@Olo @townhaller skąd te informacje? Cały mój zespół otrzymał podwyżki.

@Dizac

Te coroczne podwyzki. Natomiast widelki sa dalej te same. W 2016 roku A2 dostawala 3700, a SA 5000. Po 6 latach te stawki sa takie same. To nadal 3700 i 5000. Tylko ze minelo 6 lat i realna wartosc tej pensji spadla. Popatrz ile konkurencja placi.

@Olo

I co w związku z tym ? Idź do konkurencji i nie narzekaj. Rusz głowa, jak 6 lat nie podnosili i odejścia najlepszych specjalistów maja już za sobą to po co podwyższać wynagrodzenia ? 2 mln Ukraińców przybyło, rąk do pracy nie zabraknie.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Szymon

Co to dzisiaj za teatr z Ronem? Gdzie dyskusja o prawdziwych problemach firmy?

GOT

Rozwiń proszę.

@GOT

Pytania o Ukraine zadawane tylko przez "smietanke" tej firmy bez poruszania waznych kwestii: -niskie place, -wysoka rotacja, -problemy z IT, -braki kadrowe i brak chetnych do pracy. Ludzie na dole sa sfrustrowani.

Dizac
@Szymon

Każdy mógł zadać te pytania. Może skieruj je następnym razem do Rona albo do menadżera, żeby je poruszył w Twoim imieniu. Przez takie "ciche" niezadowolenia sytuacja się nie zmienia.

kandydatka

Czy w State Street ciagle obowiazuje praca z domu czy firma nakazala juz powrot do biura (ile dni mozna pracowac z domu)?

dude
@kandydatka

Praca z domu jest cały czas bo 5 fala covida. Jak przejdzie to nie wiadomo co zadecydują, jak się będziesz wdrażać to mogą Ci kazać chodzić do biura ale to zależy od tego na jakiego menedżera trafisz.

kolo
@dude

Już tęsknie za wypalonymi monitorami i wstrętną kawą :/

Ciekawska
@dude

Jest jakieś info / decyzja ws dodatku za pracę z domu?

dude
@Ciekawska

Scott już od jakiegoś czasu chyba unika tego tematu, na początku pandemii coś obiecał a potem cisza. Jak się o to pytali na TH to mówił ze muszą uzgodnić jakieś kwestie prawne czy inne pierdoły żeby go dać XD Moim zdaniem jakby chcieli to by dawno w ramach tego dodatku po prostu wszystkim pensje podnieśli o 50-100 PLN

covid
@dude

Jakie kwestie prawne? Jaki covid-19? 19tego go sprawdzali i jest positive, ale na cocaine. Tutaj prawo nie ma nic do rzeczy. W BBH jest jeszcze inaczej, dopłata za prąd jest, ale za 2 dni w miesiący - 9 PLN brutto. :-) A praca jest zdalna w 100%.

srovid
@dude

A jesli chodzi o pensje. To nalezy zapytać na TH, jaka jest średnia podwyżka merit w 2022, a jaka jest średnia podwyżka cen usług oferowanych przez firmę.

@srovid

Przeciez w tej firmie sa takie ciecia kosztow, ze Scott moze sobie co najwyzej pogadac. Boston trzyma lape na kasie i traktuje Polske jak Afryke.

@Olo

Scott lekko bierze z 70 tys. miesiecznie i ma na zdanie Polakow wywalone.

Rabin

70k, ale EUR.

Posejdon

Skąd takie domysły? :D

korpo stan umyslu
@Posejdon

Z przeciekow wiarygodnych z HR.

ss
@korpo stan umyslu

Jeśli ma te 70k w PLN, to chłopina zarabia na waciki z pozycją Managing Director. Pierwszy lepszy ogarnięty przedsiębiorca w Polszy jest w stanie wykręcić taką kasę.

jasio
@covid

@Dude serio jest doplata za prąd w BBH?

covid
@jasio

Tak. I to w porażającej kwocie 9PLN brutto za miesiąc.

stasio
@covid

BBH to jest ten sam sort co SSB. Dużo lepsza sytuacja była tam w Systems, jednak od wybuchu pandemii zaczeli rowniez i tam traktować ludzi jak śm|eci i tak się to ma do dziś. Nie wiem czym motywowana była tak nagła zmiana. Być może próba wykorzystania covidowej sytuacji na swoją korzyść, a być może plany sprzedaży całych Investor Services do SS. Najprawdopodobniej oba czynniki.

wujas
@stasio

Żaden kryzys nie może się zmarnować;) Ty masz się poświęcić i dla "dobra" firmy zacisnąć pasa, a tymczasem góra sobie folguje i wypłaca spore premie. H.A. coś o tym wie. A BBH w 2021 podwyżek dla KRK nie miał. A propo SSB, to podejrzewam (bo pewności nie mam), że temat połączenia z BBH był grany od późnego 2020, stad m.in. ten brak podwyżek - BBH płaci w KRK trochę więcej i panowie w US w obu firmach umówili się, że koszty zatrudnienia nie powinny rosnąć. Żeby w miarę wyrównać zarobki w obu oddziałach w KRK. Oczywiście równać w dół :)))

Lol
@Olo

A niby w czym Polska jest lepsza od Afryki, że miałby być lepiej traktowana?

stasio
@wujas

Wujas, H.A. - możesz trochę mniej enigmatycznie?

bbh systems
@stasio

Pracowałem w systemach bbh kilka lat,z pandemicznymim okresem włącznie. Bałagan totalny, tony maili, przestarzałe technologie, ciągłe przeskakiwanie z taska na task. PRocesy poszatkowane tak, że trzeba pukać do różnych dzrzwi o byle bzdurę. W procesie tworzenia scope jest zawsze z gumy, na ostatnią chwilę jest zawsze coś w znaczącym stopniu dodawane lub zmieniane przy sztywnym terminie. Kończy się zawsze tak samo - ucięciem testów i późniejszymi problemami na produkcji. PRzy każdym wdrożeniu pierdyliard approvali i dokumentów do wytworzenia. Za każdym rogiem czyha jakiś dyletant z bostonu i tylko patrzy jak przeszkodzić ze względów formalnych. Na górze dyletanci którzy o procesie developmentu nie mają pojęcia. UWażają, że im więcej będą cisnąć tym więcej i lepiej się zrobi, a potem się dziwią, że są problemy. Najgorsze jest to, że middle management nie ma odwagi powiedziec o problemach wprost (za mało czasu na testy), tylko na post mortem pisane są jakieś bzdury. Zresztą nawet jakby powiedzieli prawdę to bostończycy nie przyjęliby do wiadomości. Nie polecam!

stranger

Ja to się dziwię, że on jeszcze zarządza tym przybytkiem w Polsce - co to za kariera? Już dawno powinien być w management committee lub jakimś globalnym headem, a on cały czas babra się w Polskie tematy. Dziwne to.... może nie ma poważania "wyżej"?

ASD
@stranger

Siedzi na zesłaniu. Za mało kosztów ściął jeszcze.

jasio
@covid

@covid a jak można się o to 9 zł ubiegać ?

Tom
@jasio

Ale SS nie daje dopłaty, więc o co ci dokładnie chodzi?

@jasio

Po prostu w Workday zaznaczasz w details: "Remote work - Poland". Na rękę z tego dotaniesz 5 zł na miesiąć. xD

bbher
@@covid

Przed pandemia trzeba bylo tez podpisac umowe o flexible time work w BBH, jesli dobrze pamietam zeby praca z domu byla mozliwa i wtedy naliczano za remote work (max dwa dni w mcu) 9zl. Przy pandemii nie wiem czy dziala to automatycznie dla wszytskich przy samym zaznaczeniu w workday.

@bbher

Trzeba zaznaczyć. Inaczej nawet te 9zł tną.

prund
@covid

to i tak koszt taki ze można pominąć. Zakładając ze cały setup (łapek +2 monitory) żre 120w przez 8h dziennie, to licząc po 30 dni pracy (a jest mniej jak wiadomo) wychodzi jakieś 29kWh, więc około 18-20PLN za energię. Grosze

XXX
@covid

Zato w budynkach ciągle działające komputery i świecące się światło nabija bezsensowne rachunki po kilkanaście tysi na miesiąc. Tak a polityka firmy :)

Wojtek
@XXX

Temat włączonych w nocy monitorów ciągnie się już kilka lat - brak sensownego rozwiązania to namacalny dowód na to, że ta firma jest nieudolna. Tego typu wyzwania przerastają IT i management.

Korposzczur
@XXX

Nieźle. Ktoś w firmie przepala ładne kilkanaście/kilkadziesiąt tys. miesięcznie i nikt z tym nic nie robi. A w międzyczasie firma ciśnie o kolejne oszczędności, robi się agile projects itd itp. Ta firma to jeden (wielki, przyznaję) ale nieśmieszny żart.

@Wojtek

Mamy pytanie na nastepny town hall. TTG tez sie oswietlone co noc. Go green!

Nickitkek
@kandydatka

O ile nie musisz korzystac z bloomberga :p bo od maja maja zamknac zdalny dostep...

A
@Nickitkek

Już wcześniej to mówili, jakoś bbg nie odcieli :)

Money

Jakie pensje w ssgx na SA

SA
@Money

dolne widełki to niecałe 5k netto

Ala

Czy firma zatrudnia również osoby 40+?

@Ala

Na jakie stanowisko? Jesli po 40 atakujesz A1 albo A2 to sobie odpusc zeby uniknac nerow. Na wyzszych stanowiskach nikogo nie powinna dziwic osoba 40+.

Paula

Zapraszam do wzięcia udziału w rekrutacji do firmy Universal Investment. Sporo otwartych pozycji związanych z funduszami - szczegóły na linkedin.

Abc
@Paula

Mogłabyś podać dokładną nazwę firmy? Pod nazwą która wymieniłaś wyskakują co prawda jakieś firmy, ale nie z tą co napisałaś

italian speaker

Cześć, mam pytanie jak wygląda praca w działach z jęz. włoskim. Dużo używa się języka włoskiego? czy tylko jakieś instrukcje czy czasem też na telefonie? Jak atmosfera w działach? Pozdrawiam

Italia o vero
@italian speaker

Włoski cały czas w użyciu, większość pracowników to Włosi. Atmosfera spoko.

Still nothing

Macie już info o bonusach rocznych? Na co tym razem możemy liczyć? Podzielcie się A1, A2, SĄ, Off

@Still nothing

A1, ponad roczny staż, 700 brutto premii, 2 procent podwyżki :(

@Aneczka

Kiepsko, a jaką miałeś ocenę?

Bardzo kiepsko. W tamtym roku za A1 dostałam 3000 brutto.

Żenada

Czy ja dobrze czytam, 700 ZŁOTYCH?!?!?!?

@Żenada

Wstyd to dawac i nazywac roczna premia. Mogli to nazwac jakims bonem na frytki w McDonladzie albo audiobooki na Amazonie. Kto co woli...

@Żenada

Dobrze czytasz. Niestety ocena poniżej oczekiwań z racji tego że człowiek pytał, bo chciał się dowiedzieć/nauczyć jak najwięcej, bo wolal pytać niż popełnić błąd.

@Still nothing

Achived- ok 16 % podwyżki oraz 3k bonusu :)

Hhh

Na jakim grade ?

@Hhh

A2

Ocena 4 czy 5?

@Miss

Sorry, nie doczytale. Achieved.

Hhh
@Miss

16 procent to bardzo dużo ...

Xxx
@Miss

Wow! To sie nazywa podwyzka! A wnioskowalas o taką? Czy taka byla zaproponowana?

@Xxx

Taka została zaproponowana. Po lekturze na Goworku, bardzo duże pozytywne zaskoczenie ;)

SO
@Miss

A nie podnieśli przypadkiem pensji A2? Wtedy przy okazji podwyżek dostaje się wyrównanie.

@SO

Nie. 5250 brutto

Asia

Generalnie słabo, A2 zarabia już praktycznie tyle samo co A1.Znikoma różnica. Podwyżki tego nie zrekompensowały.

Eryk
@Asia

Oj, jak ktoś jest A1 i dostał dobrą podwyżkę, a inny dostał A2 w Q4 to obie osoby mają praktycznie to samo.

Klaudia
@Asia

Czyli ile brutto teraz jest na A2?

xD
@Klaudia

5800 brutto

Arek
@xD

Stokrotka

Drogie Panie, czy szanowny pracodawca zaskoczył was dzisiaj jakimś miłym podarkiem z okazji dnia kobiet?

Tulip
@Stokrotka

Białym tulipanem

Szymon

Proponuję zrobić klub po pracy dla osób które lubię podróże w góry oraz rowerem.

Wacek
@Szymon

Jasne - na pewno ludzie marzą o tym żeby po pracy spędzać czas z ludźmi z pracy i rozmawiać / narzekać na SS ;)

Pablo

Ludzie zacznijcie wspolpracowac ze soba rozmawiac wspierac sie nawzajem zeby byla dobra atmosfera w pracy.

Pueblo
@Pablo

Przykład w tym obszarze powinni dawać Ci na samej górze...

Czy firma organizuje eventy: wspolne wyjscia, christmas party (przed pandemia oraz obecnie?), eventy rodzinne etc? Dzieki!

kosmicznepierogi

do pandemii zdarzały się wszystkie z wymienionych (niektóre tylko dla poszczególnych departamentów), teraz nie ma niczego

John
@kosmicznepierogi

Jest za to dużo webinarow I pogadanek elgiebete

Żenada

Żenada ta placa tutaj

pck
@Żenada

CZy firma wpłaciła coś chociaż na PCK w związku z wojną na Ukrainie?

Czy przy awansie w Q3- jest przyznawana podwyżka i bonus? czy tylko bonus jak przy Q4?

Basia
@Kasia

ktoś cos wie?

A
@Basia

Tylko bonus, podwyżek nie ma

Nawet gdyby do state street trafil Einstein to jakas wypacynowana lala ze swoimi giermkami z malymi fujarkami by mu zarzucali, ze jest kiepski.

Giermek z mieczem po kolana

Nic dodać, nic ująć. Tu nie masz byc zdolny i błyskotliwy, tylko posluszny

Hej

Czy w firmie jest praktykowana 13?

Fafik
@Hej

Jeśli chodzi Ci o godziny pracy dziennie to jak najbardziej jest taka praktyka :D No ale obawiam się, że pytanie dotyczy dodatkowej wypłaty - nie ma i nie będzie:)

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1020.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 612, z czego 56 to opinie pozytywne, 152 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1124 ocen.

State Street Bank Polska