Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Obecny

W jakich miesiącach na początku roku wstrzymane są w firmie awanse?

starakapibara
@Obecny

marzec-maj (zamknięty workday)

Cash

Staracie się w pracy? Nie demotywuje Was, że i tak nie ma szans na dobrą premię czy podwyżkę, a bez problemu można znaleźć pracę gdzie lepiej płacą?

Szczur
@Cash

Długo się wściekałem na mniejsze lub większe przejawy niesprawiedliwości czy niedocenienia, ale doszedłem do wniosku, że tylko sobie sam stresu dokładam takim podejściem. Wiadomo, każdemu szkoda czasu poświęconego tej firmie, znajomych itp., jednak trzeba do sprawy podejść na chłodno. Firma nie szanuje pracowników, nie stara się o nich, to ich nie będzie mieć. Także uporządkować cv, śledzić oferty i do boju! Nie ma żadnej gwarancji, że będzie super, za to jest raczej pewność, że tutaj nie będzie. Trzeba próbować.

starakapibara
@Szczur

gratuluję podejścia. Ja tak zrobiłem i naprawdę warto..!

XXX
@starakapibara

Również. Nagle się okazuje że jest inny świat :) że można dostać laptopa firmowego i to nie byle jakiego, że można mieć komfortowe warunki w pracy, że można mieć darmową kawę z ekspresu, że wszystko działa i nie wiesza się. Jest inny świat poza SS.

Ludziska zamiast narzekać idźcie na studia finanse lub ekonomia na państwową uczelnię i uczcie się. Tam zdobędziecie wiedzę z finansów. Będziecie ją mogli wykorzystać w pracy zrozumiecie co robicie w pracy zadania które wykonujecie.

Alka
@Marek

Każdy w Slave'ie dobrze wie, że skończone studia nawet na kierunkach, które wymieniłeś to ostatnia rzecz która w tym korpo sie może przydać. Szczeniaki które nie przebrnely przez ani jeden semestr jakichkolwiek studiów zarabiają więcej od magistrów. Mam wrażenie że szympans z ZOO na dzień dobry też by więcej dostał. Ponadto menedżerowie chętniej budują teamy z matolkow, którzy nie będę dla nich konkurencją.

@Alka

Finanse i ekonomia i zaliczenia na podstawie prezentacji z wikipedii i kolosy od 30 procent... Najbardziej w zyciu przyda sie wysokie IQ i jak najmniej "zyczliwych" wokol.

@Marek

Madry czlowiek pojdzie na studia bedzie chodzil na zajecia a poza nimi wypozyczy ksiazki i bedzie sie uczyc zrobi certyfikat np. cfa, glupi bedzie klepal bez zrozumienia wedlug instrukcji i bedzie korpomalpa kazdy ma wybor czy chce myslec czy nie

Rudy Zbój
@Marek

To tyle co do studiów i swoistej etyki niemarnowania swojego czasu, zgadzam się w zupełności. Problem w tej wspaniałej firmie jest jednak taki, że nazwana korpomalpa jest dla nich dokładnie tyle warta co inteligentny i pracowity człowiek, a nierzadko więcej bo odnoszę wrażenie, że część decyzyjnych się tych zdolnych po prostu boi, ponieważ czują się przy nich mocno niepewnie.

Alka
@Rudy Zbój

Dzięki Rudy Zbóju za adekwatny komentarz. Już zwątpilam, że na tym forum są kumaci ludzie.

Iza
@Alka

A pozostałych to czemu za niekumatych uważasz?

Chce zmienić zespół (w obrębie tego samego grejdu) czy dostanę podwyżkę za performance w kwietniu? Czy lepiej poczekać do wiosny i dopiero wtedy zmieniać?

Stalowe pręty

Dwuznacznie ludzie biorą twoje pismo… Ile było co zaimalo czyjaś prace …

GTR

Dostaniesz jakiś basic/ochłap jak większość. Kompletnie nie opłaca się czekać do wiosny.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Caro

Jakieś opinie o pozycji KYC specialist a2? Czego można się spodziewać? Czy w dziale jest dużo nadgodzin? Czy praca wymaga kontaktu z klientem?

m
@Caro

nie ma kontaktu z klientem, ale w zależności od tego czym się dokładnie zajmujesz może być trochę pisania maili, głównie robi się procesy albo się je sprawdza (QA) nie ma raczej nadgodzin, to zależy od teamu jak do tego podchodzą, generalnie widzę tutaj, że managerowie wolą unikać nadgodzin. tak samo w zależności od teamu - jest dość dużo pracy, osoba po wdrożeniu się i byciu w miarę samodzielną ma co robić. mimo wszytko AML to jeden z milszych i ludzkich działów SS.

Curious

Dostał już ktoś z Was informacje co do podwyżek od sierpnia? Kto i ile może się spodziewać?

@Curious

Ta firma kupuje sobie czas mamiac Was wizja podwyzek.

Prezes
@Curious

Nie ma w planach podwyżek, z tego co wiem. Są dodatkowe przywileje jak dodatkowy dzień wolny czy dni wolontariatu, drobne dodatki, ale na podwyżkę nie masz co liczyć. Podniesienie referala pokazuje że firmie nie zależy na obecnych pracownikach, tylko na rotacji.

Szkoda
@Prezes

Na Town hall mówili coś o podwyżkach od sierpnia... Czyli jednak nie?

Asking Prezes
@Prezes

No czyli podwyżki które dawałem swoim podwładnym (fakt, że marne i niektórym) i czekają na akceptację VP nie wejdą w życie? Prezes, ty jesteś VP lub wyżej że wiesz coś więcej?

Rozczarowany
@Asking Prezes

Akceptacja VP?! Żenada. Taki proces dla kilku marnych złotych podwyżki? Znając życie zannim VP klepną miną tygodnie, a i tak ostatnie słowo będzie należeć do Scotta :/

@Asking Prezes

Wczoraj było mówione że prawdopodobnie będą, ale nie wiadomo kiedy i ile. Standardowo, obserwują rynek. No i nie dla wszystkich.

Pawel
@Nowy

Przeciez mialo byc effective August 1st.

@Nowy

Dokładnie, miało być od sierpnia, miesiąc temu managerowie wysyłali listy osób, które miały dostać. To co się nagle stało?

Zenada
@Pawel

Te matolki mysla, ze sie podczepia pod obnizke PIT i ludzie beda myslec, ze to obiecane podwyzki...

Asking Prezes
@Zenada

Wiecie że w tej firmie załatwienie najdrobniejszej sprawy zajmuje miesiące... Podwyżki będą od 1 VIII, nawet jeśli info przekazane będzie później. A że dla wybranych i pensja po podwyżce będzie dalej poniżej rynku. Bo co to jest dla np A2 10% więcej niż obecna stawka. Jak ktoś kiedyś napisał na tym forum "tu ma być tanio"

@GTR

Obserwują rynek i sytuację, nie jest najgorzej więc obserwują. Tak było powiedziane na meetingu. Kasa może będzie, ale to trwa. Druga sprawa, ile tej kasy? Jeśli ktoś chce więcej zarabiać w normalnych warunkach, to najlepiej zmienić firmę :)

Ile wynoszą obecnie (lipiec 2022) entry level na stanowiskach A1, A2, SA i OF?

@Zainteresowany

Jak Officer to dla Ciebie entry level, to możesz nawet nie aplikować.

@Ania

Spokojnie, chodziło mu o dolne widełki każdej pozycji.

@Zainteresowany

A1 - 4388 A2 - Tutaj zaczyna się rozbieżność ze względu na expa - 5700 SA - 7500 OFF - 11000 AVP - 15000 To są najniższe stawki jeżeli chodzi o entry level z zewnątrz

@Zainteresowany

Ogólnie wynagrodzenie marne, warunki pracy marne. Dla przykładu A1 - 4500 brutto. Do tego bardzo często musisz mieć własny sprzęt do pracy. Warunki w biurze, też raczej średnie. Brak chętnych do pracy nikogo nie zastanawia. Dla porównania wczoraj rozmawiałem z osobą z innej korpo. Od jakiegoś czasu szukają recepcjonistki do biura w szkieletorze, więc fajne biuro :) stawka wyjąsiowa 4500 brutto w prostej pracy z prostym angielskim. Teraz już oferują 5000 brutto, bo nie ma chętnych.

Ndnd

Sprawdźcie z ciekawości Lufthansę . Tam zawsze mało sie zarabiało . Ponoć 6500 brutto dają na start z samym angielskim. Nie chce mi się wierzyć w to ale sprawdźcie to

@Anonim
@Anonim

A2 po awansie grubo ponad 7k, z dodatkiem za język (żaden chiński itd) Nie ma chętnych więc nie trzeba być orlem żeby awansować b. szybko.

@nick

Nie wiem czy takie marne za robotę klepacza, a2 z zewnątrz 7600 z dodatkiem językowym. Rok doświadczenia w byle jakim korpo.

nick
@@nick

z awansem z zewnatrz plus język, a ile ma pracownik po awansie wewnetrznym? Oczywiście zależy też od departamentu. Skoro jest tak kolorowo, to jak myślisz dlaczego tyle osób odchodzi? Druga sprawa to warunki pracy, a kasa to nie wszystko.

@@@nick
@nick

Hej, nie mam pojęcia, pisze o sobie. Rozglądam się za czymś ambitniejszym, chce tylko powiedzieć, że robota nudna i każdego można wyszkolić więc ta kasa chyba nie najgo.

@@@@nick

Kasa kasą, a warunki chyba najgorsze z możliwych w korpo.

Michal

Dostaliscie podwyzki od 1 sierpnia?

@Michal

Podwyżki są on hold bo podobno teraz to global matter ściema ściema ściema

Petr
@Ania

Jeśli to prawda, statek zatonie jeszcze szybciej niż można było sądzić. Ania, wiesz coś więcej?

@Petr

Taki komunikat został przedstawiony na oficjalnym meetingu. Teraz podobno inne kraje też chcą podwyżki . Nie wiem co ma piernik do wiatraka jak to są inne cost center

MIchal
@Ania

Ania, na jakim meetingu tak powiedziano?

Żaba
@Ania

Czyżby polski management znowu coś publicznie obiecał bez skonsultowania się z tymi wyżej w Bostonie? Komunikacja w tej firmie poważnie kuleje, niezły bajzel. Jak zwykle najbardziej poszkodowani są pracownicy.

@MIchal

Mój zespół miał team meeting z avp i tam to zostało powiedziane . Nie rozumiem tych pustych obietnic a później wielkie rozczarowanie

FA
@Ania

Jeden z zespołów w FA jest własnie likwidowany bo praktycznie wszystkie A2 i SA odeszli lub złożyli juz wypowiedzenia. Coraz weselej.

XYZ
@Ania

U nas na meetingu też była ściema że może, ale nie dla wszystkich, itp. Obserwują rynek i może coś będzie, ale to nie takie proste. Obserwują :) najlepsze było stwierdzenie że widzą problem, ale nie jest tak źle jeszcze :)

Goodthings

Mam pytanie czy ktoś może miał proces rekrutacji z pominięciem działu z Indii ? Czy ktoś miał rozmowę odrazu z managerami z Polski ?

Karo

Jak wygląda rekrutacja do State Street Bank??? Jakie pytania są najczęściej zadawane?

Steve

Guys- does anyone know what does it mean global Merit plan & IC incentive plan ? Who are entitled to that ?

George
@Steve

Ask your manager - he / she should explain that. This is not the right place to ask these types of questions.

Alan

What does it mean IC incentive plan&Global merit plan ? What are the differences?

Steve

Guys, Does anyone knows what does it mean global Merit plan & IC incentive plan ? What are the difference ?

Pytanie123

Czy aktualnie jest możliwość zakupu multisporta?

@Pytanie123

O ile wiem multisporta dostaje się z automatu.

Rozczarowana

Czy ktoś orientuje się, jak wygląda (i czy jest w miarę osiągalna) możliwość zmiany zespołu? Jakiś czas temu przeszłam w ramach awansu do innego zespołu (zajmującego się czymś innym, niż mój dotychczasowy), lecz odnoszę wrażenie, że pomimo starań nie odnajduję się zarówno w samym zespole, jak i procesie. Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od miejsca w innych zespołach, lecz zastanawia mnie, czy w ogóle jest sens próbować rozmawiać z "górą" na ten temat, czy raczej niechętnie podchodzą do takich propozycji (nie chce odchodzić z SS, interesuje mnie tylko zmiana zespołu).

@Rozczarowana

Poszukaj pozycji na Workdayu, teraz jest ich mnostwo. To ze aplikujesz na inna pozycje jest dla nich lepsze niz jakbys miala odejsc z firmy i generalnie prawnie nie mogą Cie zatrzymac. Twoj manager nawet nie musi wiedziec, ze aplikujesz, chociaz pewnie sie dowie w ramach reasearchu. Powodzenia

@Rozczarowana

To zależy czy szukasz pozycji wewnątrz departamentu czy poza nim, jesli poza to aplikujesz na workdayu i idziesz na rozmowe, manager nawet o tym nie wie jesli to tez stanowi jakos problem, faktycznie mozesz go poinformowac po rozmowie, i juz na poziomie managerskim powinny byc ustalane warunki zmiany dzialu. Jesli szukasz wewnatrz departamentu to tak jak piszesz trzeba zalatwiac to z "górą".

szahid

Czy State rozważa wprowadzenie full zdalnych etatów?

Olo
@szahid

Nie. Juz padlo to pytanie kilka razy

@Olo

Nie zgodzę się. Jeśli ktoś jest z innego miasta niż Kraków czy Gdańsk to dostaje wpis w umowie o "fully remote work", trzeba to tylko zaznaczyć od razu, najlepiej jeszcze na etapie rozmów z Indiami.

Olo

Jakieś wieści o podwyżkach?

Nick2

A Ty o tym wiesz, bo siedziałeś razem z nimi i robiłeś tak samo. ;)

bunna

wiadomo coś o przymusowych powrotach do biura?

PRISON BREAK

W ten poniedziałek będzie równo 2 tygodnie do końca miesiąca, co oznacza, że posypie się lawina wypowiedzeń. Miny menedżerów bezcenne ;)

Rabin z Bostonu
@PRISON BREAK

Daj update, czy faktycznie posypały się wypowiedzenia.

Iza
@Rabin z Bostonu

Ano dziś poniedziałek teraz to i ja ciekawa jestem. ;p O której godzinie zazwyczaj składają?

Xx
@PRISON BREAK

A dlaczego akurat teraz? Jak to jest z terminami składania wypowiedzeń?

kosmicznepierogi
@Xx

Czas wypo sie liczy od nastepnego miesiaca, dlatego najlepiej zlozyc wypo w jego drugiej polowie. Jezeli ktos chce odejsc do wrzesnia (a nie przepracowal 3ech lat) najlepiej zlozyc papier do 29 lipca. Jezeli pracuje 3 lata, to jak zlozy do konca lipca, bedzie pracowal do konca pazdziernika (3 miesiace). Nie slyszalem, zeby firma szla na porozumienie stron.

Justa
@Xx

Jeśli ma się pozytywną odpowiedź z innej firmy można i złożyć wypowiedzenie na początku miesiąca. Tylko po co ogłaszać to tak wcześnie skoro i tak czas wypowiedzenia liczy się od 1 następnego miesiąca. Lepiej te kilka dni pracować sobie jeszcze w spokoju, potem może się zacząć wiele pytań i pomysłów przełożonych na te ostatnie miesiące ????

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska