Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

do kierowców

no co nie potraficie się buntować i walczyć o podwyżki tylko odchodzicie z firmy ? jakoś na drogach za kierownicą tacy surowi i mocni jesteście

Krzysiek

Zatrudnijcie ludzi po studiach finansowych.

Maciek

Szanujcie nauczycieli. Zatrudnijcie ludzi starszych w wieku 35-67 lat

Niezdecydowana

Proszę o info czy szkolenia wdrażające są w języku polskim czy w języku, w którym mam pracować?

Olo

Po angielsku

@Olo

Nawet jeśli angielski jest na poziomie A2, a wiodącym jest inny język? Jak oni sobie to wyobrażają? Zostałam przyjęta z takimi wpisami w CV :P

Nn
@Niezdecydowana

Na luzie, nie stresuj sie, To szkolenie wprowadzajace to tylko teoria, dostaniesz materialy, ktore mozesz sobiw przeanalizowac w domu. Najistotniejsza czescia bedzie szkolenie z procesu, ktore zrobi ci wspolpracownik

@Nn

Ufff, dzięki za odpowiedź! :)

Wadel
@Niezdecydowana

Warto zaznaczyć, że późniejsze szkolenia, calle, maile są po angielsku :)

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Nikasil

Dział Fund Accounting. Oprócz słabych zarobków oraz zamulających i wieszających się systemów największym minusem są kiepskie możliwości rozwoju i poszerzania wiedzy finansowej. Większość tasków wykonywanych jest w parach - A1 przygotowuje, A2 (lub wyżej) sprawdza, ewentualnie pomaga przy trudniejszych rzeczach, albo gdy jest mało czasu. Problem w tym, że Seniorzy zwykle uczą tylko jak zrobić dany task, a nie na czym on konkretnie polega i jaki jest jego sens. Albo nie mają czasu, albo im się nie chce, albo sami nie wiedzą, albo Cię nie lubią (ewentualnie kombinacja tych czynników). Przy skomplikowanym tasku pokażą raz albo dwa jakiś prosty wariant, a później masz robić sam, rzadko kiedy się spytają, czy się już dobrze w nim czujesz na tyle, żeby robić bez supportu. Co prawda są napisane procedury do tasków, ale są one napisane raczej specjalistycznym językiem, tak, że ktoś początkujący ma raczej małe szanse, żeby coś z nich zrozumieć. Nieraz jest tak, że A-jedynka, która dopiero co się nauczyła wykonywać dany task ma go pokazywać innej A-jedynce. Często wpisują te treningi tak, że nie ma kiedy ich zrobić, bo Ty masz czas kiedy indziej, niż osoba, która miała Cię uczyć. A już najbardziej irytujący jest fakt, że Seniorzy mają różne podejście do sposobów wykonywania różnych tasków i to co jedna A-dwójka Ci zatwierdzi, jako dobrze zrobione, to od innej A-dwójki zgarniesz ochrzan, że czemu to tak robisz, jak to inaczej ma być zrobione. Generalnie, jak ktoś nie ma dystansu do tej pracy, to może sobie pomyśleć, że z nim jest coś nie tak, a to po prostu ta firma ma taki specyficzny "klimat" i trzeba się do niego dostosować. State of Mind.

@Nikasil

no i po co tyle jęczysz. To bierzcie się za strajk i nie róbcie procesów . Zarabiacie mniej niż w budżetówce czyli państwowej firmie czy urzędzie. A z Januszy się nie śmiejcie tak, że kupują mieszkania i robią tzw. flipy. Typowy Janusz sporo zarabia w Polsce, jest sprytny , ma zdolność kredytową na nieruchomości. A wy co, międzynarodowa korporacja a grosze zarabiacie, już was nauczyciele w podstawówce dogonili w zarobkach (około 4500/-5000 na ręke z kilkoma nadgodzinami ) a ratownicy medyczni czy pielęgniarki zarabiają ponad 2x tyle co wy

Yyy
@saksjk

Czy Ty jestes normalny? A czyja praca jest wazniejsza? Nauczyciela, ratownika, pielegniarki cxy jakiegos klepacza ze stejta? Sama jestem klepaczem i uwazam ze i nauczyciel i pielegniarki i ratownik powinni zarabiac 2 razy wiecej niz w takim korpo. Uwierz mi swiat sie obejdzie bez State Streetu, ale bez pielegniarek czy ratownikow medycznych to troche gorzej...

Nddn
@Yyy

Ja nie pisze czyja praca jest ważniejsza tylko informuje was że zarabiacie grosze . I przede wszystkim żebyście świadomi byli tego że zarabiacie grosze w porównaniu do innych zawodów w Polsce

elo
@Nddn

zdajesz sobie sprawę że możliwość rozwoju, awansu czy zmiany firmy może podwoić te zarobki? Ile maks zarobi nauczyciel po 10-12 latach pracy? Zarobi 12 na rękę? Może 15? To co wymieniłeś to już sufit osiągnięty i to po strajkach, perturbacjach itp

soc analyst

Siema, ktoś pracuje na SOCu i może powiedzieć jak tam jest? Można z dwie średnie krajowe wyciągnąć?

Ola

Ok, no to powiedzcie mi prosze, jakie sa zarobki na stanowisku fund accounting supervisor, senio associate?

On
@Ola

8500 brutto

off
@On

nieprawda, bo 7500 brutto zaraz po awansie. Nie wliczam w to ewentualnego dodatku do późnej zmiany/dodatku językowego.

@off

U nas w dziale dają teraz 8500 brutto przy awansie

Pytacz

Hej! Middle Office A2. Cos weicej o tym mozna? Warto czy nie? Jakie widelki dla kogos z zewnatrz? Dzieki

@Pytacz

okolo 6k brutto (+ewentualnie bonus z adodatkowy jezyk) mysle, ze nie warto

Z zewnątrz na A2 do 8k brutto , w zależności od doświadczenia.

Raczej nie w MO. Wtedy A2 zarabiałaby więcej niż SA z awansu (7,5k). Chyba, że coś się zmieniło. Może w działach nieoperacyjnych takie stawki. Anyway nie polecam nawet za taką kwotę. Ilość pracy i issues do ogarnięcia jest nieadekwatna.

ABC

W jakich działach płacą więcej niż w operacjach? Bo to czy księgowość to widełki sa takie same, aml wiem ze ma więcej, jakiś jeszcze dział? Swoją drogą czy ktoś wie czy prawie po 2 latach stażu na a1, jeśli człowiek względnie ma co powiedzieć o sobie jest szansa dostać się na a2 do innego departamentu czy szanse nikłe?

Pytasz

A gdzie warto?

Pytasz

A gdzie warto w SS?

@ABC

Słyszałem o security admin i pm, ale może ktoś mnie poprawi. Tak, wrecz mysle, ze jezeli po dwoch latach na A1 nie masz szans na a2 w teamie, to wrecz trzeba sie rozejrzec w innym teamie, a najlepiej w innej firmie:) (dostaniesz wiecej) Spróbuj położyć wypowiedzenie, wtedy czesto magicznie pojawia sie oferta na a2, a wypo zawsze mozna wycofac.

Moze jeszcze w It ewentualnie cos.

SA powinni niedługo myślę mieć zadjustowane pensje do 8-8,5k brutto. Często jest tak że osoba z zewnątrz z gradem niżej zarabia 200 zł mniej niż osoba z wyższym gradem. A możliwe są przypadki że zarabia więcej. Z tego co ja wiem to terez jest mocne ciśnienie żeby ludziom z zewnątrz dawac dobre stawki.

Pawel

Mialo byc od sierpnia, a dzis Scott mowil, ze od pazdziernika.

Tom
@Pawel

A w październiku powie, że kiedyś w przyszłym roku ze względu na TCP. Nieźle was robią w choooooja.

nie

A2 w MO nie ma szans na 8k brutto z tego wzgledu, że nawet niektórzy seniorzy tyle nie dostają ;)

ABC

Tylko nawet magiczna oferta na a2 w obecnym dziale będzie gorsza niż w niektórych innych działach to raz, a dwa ze są działy lepsze i gorsze i w moim obecnym przestałam widzieć jakiekolwiek plusy. Z tym że właśnie zastanawia mnie czy można tak sobie przejść z działu A zajmującego się czymś innym do działu zupełnie innego na a2, czy to raczej graniczy z cudem.

@ABC

Można dość łatwo gdyż jest mega dużo zapotrzebowanie na pracowników. Tylko jednak trzeba wykazać, że coś się wie na ten temat lub przynajmniej się interesowało tym .

@nick

W FA 7.6 z rokiem doświadczenia, robota dla byle klepacza bo mam porównanie z innym korpo. Albo nieźle trafiłam albo ludzie mają jakieś wygórowane oczekiwania jak na to co się tu robi prawie bez myślenia.

@@nick

Niestety tylko FA wydaje mi się gorsza opcja niż dział w którym obecnie jestem

saksjk

grosze zarabiacie, mniej niż nauczyciel dyplomowany, sporo mniej niż ratownik medyczny czy pielęgniarka. Międzynarodowa korporacja a wy 5000 na ręke nawet nie macie (większość)

saksjk

wiadomo że jest zapotrzebowanie bo grosze zarabiacie. Dadzą wam te 4000 na ręke i cieszycie mordę. Zapytajcie kogoś na poziomie w rodzinie to odrazu wam powiedzą że po 8000 na ręke zarabiają i wcale nie narzekają na sytuację w Polsce

hej

Jak wyglada sciezka kariery? Tzn wiem, ze jest a1, a2, sa, officer, ale czy kazdy sa to supervisor? I czy kazdy officer ma pod soba ludzi? Czy sa jakies inne funkcje jeszcze?

XYZ
@hej

Teraz już nie ma SA w roli supervisora, są jedynie seniorzy techniczni. Oficer może być managerem lub oficerem technicznym.

Good

Mam pytanie , po jakim czasie dostaliście odpowiedz z wynikiem rekrutacji ?

Sa w State Street osoby, ktore naprawde mysla, ze praca tutaj to jakas misja, ze przyswieca temu jakis wyzszy cel. Z duma opowiadaja o pracy w amerykanskim banku. To jest chyba tak, ze jak ktos zywil sie przez cale dotychczasowe zycie pasztetem podlaskim to bedzie bardzo zadowolony jak raz w miesiacu kupi sobie burgera po wyplaci ze State Street. Jak ktos dorastal w normalnych warunkach gdzie niczego nie brakowalo to z pracy w State Street na pewno bedzie niezadowolony.

Pawel

Zatrudnijcie team leaderow i managerow z doswiądczeniem i wyksztalceniem finansowym i zeby oni zadbali o podwyzki z managerami z zagranicy

@Pawel

Czlowieku, tutaj nawet Scott nie ma nic do powiedzenia.

Jedrek

Czesc. Jak sie wam znudzila praca w stejcie to w strefie ekonomicznej w Niepolomicach szukaja pracownikow firma produkcyjna zagraniczna produkcja silniczkow do czesci samochodowych zarobki 3200 zl brutto i premia 200 zl brutto praca na 3 zmiany Randstad agencja pracy do nich rekrutuje fajna robota mozna nauczyc sie ciekawych rzeczy

Pawel

Ludzie. Zacznijcie ze soba wspolpracowac i sie szanowac i zrobcie szkolenia zeby zrozumiec na czym polega praca.

Bzdziongwa

Czy awans z a1 na a2 po 11 miesiącach to raczej norma czy to szybko ?

Lukasz z FA
@Bzdziongwa

Zwykle po 12 miesiacach, wiec norma

Wanda
@Bzdziongwa

Szybko. Biorąc pod uwagę, że jest min. 12 miesięcy na stanowisku i rzadko kto od razu po 12 dostaje ale są tacy. Jak ogarniasz to tak 1,5 roku mysle.

Lukasz z FA
@Wanda

Nie zgadzam sie. Po pol roku j,uz dawali A2.

Krzak
@Lukasz z FA

Pół roku to trwa dobry onboarding i załatwienie dostępów. Nie mówię że rok to szybko ale tak w punkt.

Szalony Roman

Cześć, niedługo będę miał awans na a2. Na ile mniej wiecej mozna liczyc $$$ netto? Zakładając ze nie mam jeszcze 26 wiosen Best regards, Szalony Roman

starakapibara
@Szalony Roman

W okolicach 4 ton marchewek jesli sie nic nie zmienilo w stawkach (i to biorąc pod uwage obnizone podatki). Zależy też jaki dział i ile masz na a1.

@Szalony Roman

Około 4700 netto.

Szalony Roman
@starakapibara

A na bananka można liczyć?

Największy fan Liptona z SSB

4700 to marzenie chyba góra 4200

@Największy fan Liptona z SSB

U nas dają teraz 6500 brutto

Finansista

Narzekaja feustraci zyciowi. Nic z siebie nie daja i wszystko krytykuja. Zgorzkniali syciem ludzie. Nalezy takich unikac sa (usunięte przez administratora).

Uzyj mozgu
@Finansista

Studia magisterskie trwaja 5 lat. 1600 zl to minimum, ktore na miesiac potrzebuje student. 9 miesiecy nauki to wydatek 14,4 tys. W 5 lat daje to 72 tys. Warto studiowac zeby pozniej z 7 lat odkladac taka sume na wklad wlasny przy kredycie hipotecznym. Do tego dochodzi utracony zarobek. Nawet jak sie jest kelnerem to jest to drugie tyle w 5 lat. Studiujcie studiujcie frajerzy.

Kredyt hipoteczny xD
@Uzyj mozgu

Myślisz, że spłacisz???

bolo
@Uzyj mozgu

Ale jak to? PszECieSZ muWIli rze stóDIOwanie jest taKiE OPłacaLNE. CZyszbY kłaMAli ??

Oddzial Psychiatryczny

Qrwie lepiace sie do ludzi w tej firmie to norma.

Endrju

jak jestescie tacy madrzy to otworzcie polska firme o zasiegu miedzynarodowym bo narzekac to pierwsi jestescie

Indy
@Endrju

jak taki jestes glupi to pracuj tam dalej

Pracownikbyły

Jeśli ktoś zastanawia się czy jest gdzieś inaczej, lub mówi że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, wyobraźcie sobie taką sytuację w State jakie mają miejsce w innych firmach. Jedna ze znanych corpo z biurem w Krakowie, miała tak dobry kwartał że stwierdziła o dodatkowym bonusie w wysokości 8% rocznych zarobków brutto. Czyli w sierpniu tak z czapy dodatkowy bonus, w wysokości wypłaty:) Bonus jest globalny, poza najwyższymi seniorami więc troszkę $ pójdzie na to. U mnie w nowej firmie, również corpo, wpadł dodatkowy temat z terminem koniec sierpnia. Szefowa pionu prosi o ogarnięcie tematu, co będzie powodować kilka OT na osobę. Otwarcie mówi że można robić jak ktoś chce w weekend, bo jest lepiej płatne i jeszcze dodatkowy bonus będzie bo nagła sprawa :) Wyobrażacie sobie takie warunki w State Street? :) Rozglądajcie się i szukajcie, bo można wyjść z tego średniowiecza i trafić lepiej.

wujas
@Pracownikbyły

Tak trzeba żyć. Już się podoba to korpo.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska