Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Qwer

Market risk analyst czy ktoś pracował na podobnym stanowisku w firmie i może coś więcej powiedzieć?

Lola

A ile pieniędzy dostaje się za polecenie? I na jakich warunkach?

A nam jest żal tych, którzy zostali w tym bagienku, również Ciebie. Mamieni przez propagande nie wiedzą co tracą, że jest lepszy świat poza SS.

maciek

Firma dla pracowitych ludzi z wyksztalceniem finansowym po dobrej panstwowej uczelni nie ma tu miejsca dla nierobow narzekaczy jak sa niech sie zwolnia bo wiedzy nie maja

@maciek

kasy też nie mają, bo to taka biedna firma

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
ambitny

dorosli ludzie nie zebrza na forum o pytania jakie byly na rozmowie o prace zagadnienia to nie szkola podstawowa

Hajs

Siema. Macie wyplate za wrzesień? Bo paska nie ma, hajsu nie ma i sie zastanawiam czy to tylko u mnie

Mess

Macie już widoczne październikowe podwyżki w myworkday?

Nnn
@Mess

Tak, 3%

xyz
@Nnn

potężne 3.75%

karol
@xyz

chwalicie się tym czy żalicie że grosze zarabiacie ? ja mam w Amazonie jako order picker 4900 zł na ręke

@karol

no to Ci powiem szaleństwo w porównaniu do ssb :D Cale 1 k więcej od a2. Ja nie wiem co sie z wami ludzie dzieje, jak ktoś dostaje pare stow wiecej to juz czuje sie lepszy od innych. Zarabiaj 50 k miesiecznie na biznesie dajac ludziom jakas wartosc robiąc to co lubisz to mi zaimponujesz, a nie 5 k jako anonim w globalnej firmie.

Polaczek

Znalazłem jakiś czas temu ciekawe stanowisko. Wysłałem cv, następnego dnia już telefon z HR, gadka srutu-tutu o moich motywach, tej pracy i pytanie o moje wymagania finansowe. Podałem bez owijania w bawełnę i osoba po drugiej stronie, dobrze dziękuję. Więcej telefonu ani żadnego mejla nie dostałem :D

@Polaczek

To było bracie jedno z lepszych rozwiązań w Twoim życiu. Naprawdę Twoje szczęście, że tam nie będziesz pracował.

A1

Jakie są widełki dla a2 po awansie wewnątrz i zewnątrz?

@A1

Zależy od działu i departamentu. Z wewnątrz od 5,5k brutto w górę, ale niektórzy tu piszą, że już są działy gdzie jest 6k. Z zewnątrz może być trochę ponad 6k.

Becia

Aktualna pensa a2 z awansu wewnątrz to 6400

@Becia

Ale nie we wszystkich działach pewnie, przed moim odejściem kilka mies temu w dep było 5,5k.

Becia

Dziwnie ze nie zaoferowali ci wyrównania do tej kwoty gdy odchodziłas

Nick2
@Becia

Niektórzy po kilku latach na a2 tyle nie mają, także ..

B
@Becia

Czy możesz powiedzieć w jakim dziale? W większości tego co się słyszy awans wewnątrz na a2 ro około 4 tys netto, a temat wynagrodzen to temat tabu niestety.

Xyz
@B

Od niedawna najniższe widełki na a2 (po awansie wewnątrz to 6500)

B
@Xyz

Nie prawda znam osobę cobmiesiąc temu miała i około 4000 netto

Kyrgios
@B

To w końcu jakie są te widełki, bo jak ludzie piszą 4000 netto to jest koło 5500 brutto co jest śmieszna kasa jak na A2...

W
@Kyrgios

Nie wiem jakie sa widełki ale w naszym dziale ostatnie awanse były na kwotę około 4100 netto

Xyz
@W

Jaki dział?

Zainteresowana

Cześć! Planuje wysłać CV do SS na ogólną ofertę i mam w związku z tym pytanie. Jak wygląda teraz rekrutacja? Słyszałam że została bardzo uproszczona ale jestem ciekawa jak jest w rzeczywistości. Jaki puxiom języka angielskiego wystarczy? Jakie pytania i w jakim języku zadają?

jpa
@Zainteresowana

jak chcesz to Cię mogę polecić, będzie z górki ;)

Doświadczony
@Zainteresowana

Cześć. Nie wiem nic o uproszczeniach, ale standardowo rekrutacja polega najpierw na rozmowie z przedstawicielem HR z Indii (najczęściej słyszy się kobiety): proste pytania o podstawowe definicje dotyczące finansów/funduszy, czasem jakieś pytanie typu soft skill (np. największy konflikt z przełożonym z poprzedniej pracy). Następnie ponowna rozmowa z innym Hindusem, bardzo podobna do pierwszej. Kolejny, i ostatni, etap to rozmowa z zatrudniającym managerem na miejscu, online albo w siedzibie firmy. Taka rozmowa różni się w zależności od prowadzącego. W moim przypadku była sensowna sprowadzała się do konkretów o finansach. Gdy czegoś nie wiedziałem prowadzący starał się mnie naprowadzić, żeby sprawdzić, czy wymyślę coś, czy klasycznie machnę ręką "No przecież nie wymyślę". Docenia się przejawy inicjatywy i próby myślenia, poważnie. Etapy z Hindusami w całości po angielsku. Etap z managerem - w moim przypadku po angielsku tylko tyle, żeby sprawdzić, czy umiesz/rozumiesz/dogadasz się. Chyba, że akurat manager zatrudniający będzie obcokrajowcem. Wtedy pewnie po polsku nie pogadasz za wiele. Powodzenia :-)

taki sobie
@jpa

jpa, czy możesz mi powiedzieć, jak obecnie wygląda rekrutacja do State Street, czy trudno jest się dostać z polecenia?

Madlen

Witam! Czy możecie określić na jakim poziomie tak realnie trzeba znać język (B1/B2 lub wyżej), żeby poradzić sobie z pracą od najniższego stanowiska A1?

B1 wystarczy

@Pawel

Dziękuję za odpowiedź! Rozumiem, że w takim razie słownictwo branżowe można doszkolić już w trakcie początków pracy?

@Madlen

Tak. W tej firmie niewiele wymagają. Masz klikać i nie musisz być za mądry. Języka się tutaj nie nauczysz.

@Pawel

O wow, myślałam, że ta praca jednak tego wymaga ???? targety do zrobienia czy jednak trzeba ciągnąć nadgodziny?

@Madlen

Taegetow nie ma. Nadgodzin sie robi mase i sa do odbioru. Kiedys byly platne. Teraz sa do odbioru. Bedziesz pisal te same maile i tylko copy-paste. Nie wymaga sie jezyka tak realnie.

Xx
@Pawel

To chyba tylko na accountingu xD

@Madlen

Cytując klasyka, "zależy". Rzeczywiście poziom B1 na początek wystarczy, słówek branżowych spokojnie nauczysz się w trakcie pracy, ale jak pojawią się calle z jakimkolwiek innym krajem to wiadomo, że trzeba już ogarniać na tyle, żeby poprowadzić konwersację, ale to już na wyższych stanowiskach :)

@Pawel

A na jakie stanowisko trzeba aplikować, aby właśnie wymagano języka B1 i ,aby tylko ''klikać''??

Karo

A czy mógłby Pan powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czy jest po angielsku? I jak się przygotować na nią jeżeli jest po angielsku??

Milena

A na jaki dział/ stanowisko jest najlepiej aplikować? Żeby nie było nadgodzin cały czas i stresu. I praca według schematu copy -paste Bardzo proszę o odpowiedź;)

Jan
@Karo

Na jakim dziale jest tylko copy-paste?? bo słyszałem, że nie na każdym tak wygląda

Jan

@Jan

Wszystkie operacje, czyli wiekszosc dzialow

Wiktor
@Pawel

A jeżeli chodzi o proces rekrutacji na stanowisko A1 to jak wygląda?? Najpierw jest rozmowa telefoniczna po angielsku? Chciałbym się dobrze przygotować, bo złożyłem CV :)

Higieniczna
@Wiktor

Pierwsza rozmowa jest po angielsku "z Indiami". Potem jest z managerami. Może byc po polsku i ang, albo cala po angielsku- zależy.

@Xx

Nie tylko, znam inne działy pracujące na kopiowaniu maili z dnia wcześniej :)

@Higieniczna

Podobno odeszli od angielskiego :)

Higieniczna

czyli wszystko zmierza w "dobrym" kierunku :p

abcq
@123

Nie, nie odeszli. Rozmowa 1h cała po angielsku.

@abcq

Zalecenia sa takie, ze ang nie jest wymagany

@abcq

To rozmowa jest po angielsku teraz z tą panią z Indii czy nie?, I jak wygląda proces rekrutacji na chwilę obecną?

Wiktor
@Pawel

Angielski nie jest wymagany w rozmowie rekrutacyjnej czy w pracy ??

@123

A na jakich działach jest kopiowanie i wklepywanie tego samego? Wiem, że na stanowisko A1 ale czy można prosić o dokladny konkret jakie to są stanowiska i działy? :)

hmm
@Madlen

ja pracuje w AML i o ile może i da się być przyjętym tutaj z ang na poziomie B1 to później w pracy bez rozwijania go będzie ciężko. ja pisze b.dużo maili i tak samo dużo czytam procedur, wszystko po angielsku - więc czy chcę czy nie ten jezyk sam się pogłębia. ja zostałam przyjeta z b2 i podłapałam tutaj dużo branżowego słownictwa + są jeszcze całkiem przyjemne darmowe lekcje językowe i trwają dwa semestry. myślę, że to jeden z niewielu plusów pracy tutaj, poza atmosferą, która w tym dziale jest naprawdę ok.

B1/B2 styknie, ale im wyżej tym lepiej

Zainteresowana
@123

Też tak słyszałam. Czy to sprawdzone info?

SzukajacyInfo

Witam, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy jako Investment Compliance Analyst, Associate 1? Czy jest bardzo trudno, na jakim poziomie trzeba mieć ang i excela? Czego się spodziewać na rozmowie z managerami? Czy jest to praca bardziej polegająca na pisaniu maili czy na kontakcie telefonicznym? Jak często zdarzają się nadgodziny? Z góry dzięki!

DającyInfo
@SzukajacyInfo

Stary/Stara, nie idź do Compliance, dobrze radzę. Chyba że nie lubisz się ze swoim zdrowiem psychicznym i czasem wolnym. Pracy jest mnóstwo, a nadgodzin jeszcze więcej. No i godzinowe deadline'y, których nie obchodzi, że system znowu nie działa, dane zostały źle załadowane, a ty nie masz bladego pojęcia co robisz, bo nikt ci nie wytłumaczył. Maili raczej nie będziesz pisać, telefonów odbierać tym bardziej. Praca polega na klepaniu alertów w systemie, przeliczaniu w Excelu, generowaniu raportów itp. Super angielskiego nie trzeba mieć, ale sprawne poruszanie się w Excelu ułatwi życie (podstawowe obliczenia, xlookup, nic skomplikowanego, w macrach będziesz tylko wciskać przyciski). Przygotuj się na gwałtowne przyswojenie dużej ilości wiedzy finansowej w krótkim czasie. Ale serio, nie idź tam. Pomijając nawał pracy, nie jest to dobrze zarządzany zespół i mimo, że cały SS nie wygląda na dobrze zarządzaną firmę wydaje mi się, że jest to jedno z gorszych miejsc, do których możesz trafić. Jeśli jednak życie Ci nie miłe, to na rozmowie z menadżerami z technicznych pytań to są takie jak tutaj były wymieniane, głównie o fundusze inwestycyjne, instrumenty finansowe itp. Nie trzeba się wykazywać specjalną wiedzą finansową żeby Cię przyjęli, szczególnie na A1.

@DającyInfo

Cześć, proszę napisz info w takim razie do jakiego działu najlepiej aplikować, na A1, aby było jak najmniej angielskiego, nadgodzin i było ,,samo klikanie'': -Found Services -Inwestment Operations -Inwestment Management -Data research and trading -Information Technology -Financial Software and Product Development -Business Strategy and Project Management -Finance and Audit -Compliance, Risk and Legal Wspomóż, bo jestem świeżo po studiach z zarządzania;)

SzukajacyInfo
@DającyInfo

Bardzo dziękuję za odpowiedź! W czasie oczekiwania na rozmowę w SS zaproponowali mi pracę w innej firmie, po Twojej odpowiedzi widzę, że dobrze zrobiłem, że ze State'owej oferty zrezygnowałem

DającyInfo
@Karo

Z nastawieniem jak najmniej angielskiego, to raczej nie do korporacji, bo to jednak jest docelowo praca full po angielsku i wypadałoby by umieć się dogadać/sklecić przyzwoitego maila, bo to Cię w końcu dopadnie. Za krótko byłam w Stejcie żeby się wypowiadać, który z innych działów jest okej. Podobno w Anti-Money Laundering jest (było?) do ludzi, ale tam bez angielskiego to raczej ni hu hu.

Pawel

polacy polacy sa tak glupi ze nie powiedzieli szefom z zagranicy w tej firmie ze jak firma dziala w polsce to ma tutaj sprzedawac swoje uslugi a State Street nie ma w polsce biura sprzedazowego.

Szymek

Mieszkajac W Polsce nie mozna byc klientem State Street podpisanie z nimi umowy w Polsce zeby inwestowac srodki finansowe np. w fundusze inwestycyjne polska to trzeci swiat kraj kolonialny

pytanie o ofertę

Accounatnt z niemieckiem, z doświadczeniem korporacyjnym +5 lat, realne jest 12k netto? Excel advance, podyplomówka z finansów

@pytanie o ofertę

~10k netto na oficerze ale dowala ci tyle roboty (poza accountingiem) ze głowa mała

Mddn
@pytanie o ofertę

Taa 12 000 pln netto. Tyle to nawet w Niemczech czy Holandii byś nie zarobił w korporacji

Iwona
@Mddn

jejku no to jakie w końcu kwoty są realne na tym stanowisku? I ile godzin miesięcznie trzeba pracować skoro niby tyle obowiązków jest?

Ben
@Mddn

Wydaje mi się że jednak 12000 pln netto czyli 2500 euro netto to ma nawet a1 w Irlandii. Nie wspominając wyższych stanowisk.

GTR
@Mddn

12 netto może mieć w stejcie avp po podwyżkach albo negocjacjach. Ja mam tyle w innym korpo i to na stanowisku niemenadżerskim i nie w IT.

ntum

officer z niemieckim 12,5k brutto - to jest min. widełek

księgowy z niemieckim
@ntum

W Niemczech ok 3k euro to jest średnia w Niemczech dla księgowego po Ausbildungu, albo kursie dla księgowych w normalnej firmie. Bez żadnego zarządzania zespołem, tylko w normalnej firmie. Jednak na bank inwestycyjny 12k brutto dla oficera to dość średnio, tym bardziej że piwniczak który potrafi mało wiele w IT dostaje po 2-3 latach doświadczenia więcej kasy

Lux
@księgowy z niemieckim

A w Luxemburgu senior fund accountant może dostać 4-5k euro miesięcznie. I co nam te porównania dają ?

@Ben

12000 zł można jako 3000 euro na rękę przyjąć. Bo wyjątkowo teraz euro jest tak wysoko Więc co zarobicie 3000 euro na rękę w Irlandii albo Niemczech?

księgowy z niemieckim
@Lux

że potrzebujecie związku zawodowego, albo układu zbiorowego. Górnicy kolejny raz sobie wywalczyli inflacyjną. Pogadajcie z jakąś organizacją związkową, bo jesteście (usunięte przez administratora)

Cześć wszystkim, proszę o wytłumaczenie co to jest TCP? Ile można dostać i kiedy?

@Ania

TCP = total compensation plan. Faktycznie odnosi sie to do Twojej pensji rocznej jaką masz wpisana w workday. Potocznie uzywa sie tego w odniesieniu do zmian pensji w kwietniu (nagroda roczna w marcu + podwyżka pensji rocznej). W zaleznosci od oceny jaka otrzymasz od menagera na koniec roku taka dostajesz podwyzke pensji. Nagroda jest przyznawana w zaleznosci od budżetu departamentu i decyzji menagementu, podwyżka wedlug oceny na company policy. Do niedawna było za ocenę 3 około3 %, za 4 około5%, za 5 7% i wyżej. Decyzja jest podejmowana już w lutym lub wcześniej, a zmiany są od kwietnia. Taka teoria. Niestety praktyka pokazuje, że ten schemat jest przeciw pracownikowi, bo: -menagerowie zaniżają oceny pracowników, aby mieścić się w odgórnej statystyce, tylko jakiś procent pracowników może mieć ocenę 3 i wyżej, później biadolą, że 3 to w sumie dobra ocena - któś kto dostał awans lub podwyżkę w ostatnim kwartale, może nie dostać nic na TCP (podwyżki, nagroda w zaleznosci od menagera) ponieważ według policy osoba świeżo po awansie nie dostanie 4, gdyż jest na nowej pozycji -do mojego odejscia kilka mies temu schemat nie uwzględniał inflacji Podsumowując, można dostać jednorazowy przelew na konto w marcu w jakims procencie rocznej pensji, ale co z tego skoro później przez cały rok dostajesz 1000 złotych mniej niż powinnaś.

Dodam tylko, że mankamentem tej firmy jest to iż zazwyczaj nagrody roczne nie przekraczają 5 procent pensji. Przynajmniej w operacjach.

Sport

Czy w tej firmie pracuje jakiś gym rat, czy nikt się sportem nie interesuje? Szukam znajomych xD

Pracujaca

Hej, pytanie ogólne jak Wam się podobają podwyżki inflacyjne ogłoszone w zeszły czwartek. 3,75%. Oczywiście z nie wiadomych powodów wyłączeni zostali nowo zatrudnieni i nawet ci którzy awansowali w styczniu---trudno zrozumieć klucz podziału. Pozdrawiam

@Pracujaca

To jest jakiś jeden wielki żart... motywacja do pracy znacząca spada, nikt nie zwraca na to uwagi, bo i tak znajdą kogoś innego na moje miejsce. Do tego coraz więcej oczekiwań... myślę, że dłużej niż do końca roku tutaj nie będę

CHWDS
@Pracujaca

Uciekajcie stąd póki możecie. Szkoda czasu i zdrowia na firmę, która nie szanuje swoich pracowników. Ja w przeciągu dwóch miesięcy znalazłem pracę, w której bardziej dbają o pracownika dając służbowy sprzęt, szybsze systemy, a ekspres do kawy nie jest żadnym luksusem w biurze. I kasa też lepsza, adekwatnie do grade'u. Top management w ssb żyje w jakimś urojonym świecie wmawiając pracownikom, że powinni się cieszyć, że pracują w takiej super organizacji. Tak faktycznie ta organizacja to bieda korpo (polski odddział, nie ssb ogólnie), w której na nic nie ma pieniędzy i wszyscy monitorują sytuację.. Będą was hamowali mówiąc, że to nie jest tak, że trawa jest bardziej zielona gdzie indziej. Ale naprawdę tak jest, że istnieje świat poza ssb.

P.Golda

Rzygam!!!

@P.Golda

I ja tak samo... Jestem na A1 ponad rok, jakiekolwiek pytania dotyczące przyszłego awansu są traktowane z uśmiechem - nie ma otwartych pozycji I raczej nie będzie. Ciężko mi się też żyje bez realnej podwyzki, kiedy to naprawdę się staram I daje z siebie czasami 200%. Jedyne co mnie hamuje przed zmianą to to, że wmawia się, że taka sytuacja to okres przejściowy, że to minie, a podwyżka w końcu będzie... bardzo mi to siada na psychikę ostatnio, czuję się do niczego bez perspektywy na inną pracę

Rzetelny były pracownik
@Michał

Polecam poszukać innej pracy, tej w Krakowie nie brakuje. Jak tylko wspomnisz o odejściu lub złożysz wypowiedzenie to nagle znajdzie się otwarta pozycja A2. :)

@Michał

Jak jesteś ogarniętą i umiesz w korpomowe to możesz próbować przejść do innego działu. Brakuje kumatych ludzi a nie wszędzie są menedżerowie którzy potrafią tylko chodzić na kawę :)

@Michał

Haha no bo tak zawsze jest. Jak cos się nie podoba to zwalniaj się i wyszkolimy nowego na twoje miejsce

@Enrn

Przykre to jest, dziś na spotkaniu ogłosili podwyzki 3,75% i gratulowali... ja nie mogę, z czego tu się cieszyć, że człowiek dostał ochłap...

Gosia

czy po rzuceniu papierami proponują jakaś podwyżkę?

barb

tak

Gosia
@barb

50/100 pln czy jakiej kwoty się można spodziewać?

Wow to już sukces

starakapibara
@Gosia

Zależy od sytuacji. Jeżeli już dość długo czekasz na awans (około rok i więcej na pozycji) to może pojawić się oferta z wyższą pozycją. Tylko, że trzeba uważać, żeby wtedy nie zaproponowali najniższych widełek na nowej pozycji i podbijac stawke, az do skutku. Słyszałem też, że może się pojawić propozycja wyższej pensji. Niestety wszystko na wypowiedzeniu rozbija się o słowa, bo aby zmiany w umowie zaszły, pracownik musi wycofać wypowiedzenie. Także oni Ci mogą obiecać, a ty po cofnieciu wypo jeszcze możesz poczekac na to jak im bedzie wygodnie dać Tobie jakis ochłap. Widziałem, po znajomych, że raczej wtedy nie (usunięte przez administratora) i jak już obiecują w takiej sytuacji to dają. Jednak nie popieram takiego rozwiązania z prostego szacunku do siebie. Co to za bieda firma, że trzeba zagrozić odejściem, aby dostać większą pensję. Jak dostałem na wypowiedzeniu taką propozycję awansu na który czekałem, to pomyślałem sobie, że jak się zgodzę to dam znać menagerom, że teraz można zrobić ze mną co chcą, bo przecież daliśmy Tobie awans i będzie jeszcze gorzej z ciut wyższą kasą (o patrzeniu na siebie w lustro codziennie nie wspominając). Teraz mam za podobną stawkę mniej roboty. Ale niektórym taki sposób odpowiada. Polecam olać ssb.

Pedro

Witam, jakie widełki są obecnie na stanowisku Supervisora / Senior Associate ? Ile realnie można otrzymać ? Osoba z zewnętrznej rekrutacji.

ążej
@Pedro

7900 brutto

A1

Hej, jak wyglada interview na a2 w FA?

SA
@A1

Kilka podstawowych/średnio zaawansowanych pojęć z fund accountingu + dlaczego zasługujesz na awans (usprawnienia/projekty). Najlepiej całość po angielsku.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska