Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Firma dobra. A opinie psuja ludzie ktorzy nie maja wyksztalcenia finansowego czyli nieroby nieroby polskie. zwolnijcie sie.

@Andrzej

Opinie o tej firmie psują ludzie tacy jak ty, którzy z uwielbieniem lubią się stawiać wyżej od innych, bo myślą, że pozycja offa albo sa za 11k brutto to wielki życiowy sukces, chociaż wszyscy tkwią w tym samym bagnie po szyję. Pełno takich ludzi widziałem w ssb. Powiem więcej, Ci którzy narzekają za bardziej normalni od reszty szczurów święcie wierzących w słowo Scotta. Ta firma wjeżdża na psychę.

pablo

Musisz miec smutne zycie skoro narzekasz zmien cos w sobie miej wplyw na firme w ktorej pracujesz rozmawiam z teamleaderami proponuj zmiany pokaz inicjatywe

pablo
@pablo

rozmawiaj

@pablo

Moje życie jest lepsze odkąd już tam nie pracuję. Rozmawiałem z team leaderami o zmianach w zespole i proponowałem zmiany i wiesz co? Takie podejscie to jest wymowka wyzszych managerow, zeby za nich odwalac robote, a oni zgarniają kasę. Czasami nie możesz zmienić firmy i wtedy po prostu .. musisz zmienić firmę.

kolo
@Andrzej

Dobra firma? Fatalne biuro z padniętymi monitorami, brak laptopów dla pracowników i kawa płatna. To jest dobra firma? Na tle innych wypada wręcz fatalnie.

@kolo

Kawe masz, sprzet rozdaja, ale rozumiem frustracje nieudacznikow zyciowych

Jaka kawę? Tchibo family?

Staszek

Problem tej firmy polega na tym ze nie za bardzo zatrudnia ludzi po studiach finansowych. Tacy ludzie awansujac mogliby cos wywalczyc podwyzki z managerami z zagranicy.

Xxx

Jeśli zostałem 2 lata temu zwolniony ze state to jeśli obecnie zloze papiery to wezwa mnie pod uwagę przy rekrutacji?

Pawel
@Xxx

To zalezy. Na koniec manager zaznacza, czy nadajesz sie do ponownego zatrudnienia czy nie. Jesli zaznaczyl nie, to ci zamknal droge powrotu do SSC.

jj
@Pawel

Nawet po np. 10 latach ?

nie idź tą drogą
@Xxx

chryste, serio chcesz wrócić do tego przybytku?!

Iza
@nie idź tą drogą

A czemu miałby nie chcieć?

elo
@Iza

Bo jest pełno innych fajniejszych i lepszych miejsc pracy :) Z lepszym zapleczem, możliwościami rozwoju i finansowymi.

Ad
@elo

W Krk może i tak w Gdańsku nie

Xxxx
@Pawel

A jak mogę się dowiedzieć? W wypowiedzeniu nie pisze

WWW
@Xxxx

Dostałeś zwolnienie dyscyplinarne czy była to umowa za porozumieniem stron? Jeżeli to pierwsze raczej nie ma powrotu jak to drugie to zależy. Na pewno miałeś (usunięte przez administratora) i wiesz dlaczego zostałeś zwolniony, sam sobie odpowiedz na pytanie czy to było coś na tyle, żeby nie chcieli Cię ponownie zatrudnić.

Xxx
@WWW

Umowa za porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia

@Ad

Po drugiej stronie ulicy w Gdańsku jest Nordea i Pwc, które płacą więcej. Nie warto siedzieć w SSB.

Nick123

A jeśli chce złożyć papiery z powrotem powinnam się kontaktować z managerem czy po prostu wysłać CV?

Lux
@Nick123

Wyślij CV.

@Nick123

Myślę, że standardowa rekrutacja. Ale zaopatrzylbym się, w jakieś tabletki na uspokojenie, bo tam teraz nie jest dobrze.

Rozwiń :)

@SO

Ta firma od dobrych dwóch lat spadała na dno, aż w końcu spadła i zaczęła się tam rozgaszczać. Jest wiele czynników, które wpływają na negatywny odbiór firmy i sporo z nich już było opisywane na tym forum (słabe płace, chaos procesu, niekompetentni ludzie, stara technologia). Ale to co mnie najbardziej zniszczyło, wkurzało i dołowało to ta panująca obłuda przemielona z propagandą sukcesu, prezentowana przez managerów od najniższego do najwyższego szczebla. Od tego w codziennej pracy kreci Ci sie w głowie. To jest jak popychanie ściany albo kopanie się z koniem. Jesteś dobrym pracownikiem i dobrze wykonujesz swoją prace? Nie zasługujesz na dobrą podwyżkę i awans. I chusteczka wie dlaczego. Statystyka (za duzo ocen 4 i 3 w zespole - "3 to dobra ocena", co nie;) ), nie podeszłeś managerowi, źle wiatr zawiał. I ludzie kopią się z tym koniem, walczą o te ochłapy. Widziałem ludzi, którzy czekali po kilka lat na awans i sie cieszyli, że zarabiają 5 k na SA. 5k! Teraz po odejściu czytam 4 procent podwyżki wyrównania. 4%! I to ta firma sama generuje taką atmosfere rywalizacji nie wiadomo o co. Firma, która deklaruje wsparcie równości, sama nierówności generuje, bo Józek pisze, że dostał 15% więcej na a2 niż Zenek w innym dziale. Co to jest za bajzel to ja nie. I potem dostajesz maila z HR, ze jaki ssb jest wspaniały, bo przeciez tyle dał i tyle możliwości. Benefity zostały defacto ograniczone - propaganda mówi, że przeciez jest ok. Pensja jest w tyle za rynkiem - propaganda mówi obserwujemy rynek i monitorujemy sytuację. To sobie obserwujcie. Daleko ode mnie. (Tak obserwowali, ze przy inflacji 17 wymyslili 4%. Przeciez to jest policzek w twarz dla pracownikow!) Dlatego uważam, że tam tabletki uspokajające mogą się przydać. Odradzam oddział tej firmy w Polsce dla zdrowych i wrażliwych ludzi, którzy chcą po prostu pracować i sie rozwijać.

Olo

Jako officer moge to potwierdzic - firma pikuje, jest daleko poza konkurencja, nie oferuje pracownikom nic poza tym, ze nic tu nie trzeba potrafic. Zaczynalem od A1 dobre pare lat temu i to byl inny swiat.

SO

Dzięki ;) Ja wiem jak tam jest, bo spędziłem tam parę lat od A1 do oficera. Gdy zaczynałem było spoko, nawet gdy po 3 latach dostawałem SA to te 5/6 na rękę to było jeszcze akceptowalnie. Ale tak długo "obserwowali rynek" i wstrzymywali się z podwyżkami, że rynek im totalnie odjechał. Teraz dopiero starają się coś tym zrobić, gdy rotacja się tak nakręciła, że walczą z efektem kuli śnieżnej. Dodając do tego kiepskie zarządzanie w wielu działach, wymagające role, powszechne oszczędzanie na polskim oddziale, to jest jak jest. W innej firmie dostałem 50% lepsze wynagrodzenie niż na oficerze za lżejszą pracę, myślę, że to mówi wiele.

Ciotka Stanislawa
@Olo

Ej, to co ty tu jeszcze robisz?

Brat prezesa
@Olo

Olo, a Ty kiedy w końcu odejdziesz? Tak źle w tym stejcie a ty siedzisz i siedzisz :) pokaż co potrafisz i zatrudnij się gdzieś indziej.

Zapomnijcie o kasie na święta. Dostaniecie punkty albo nie w tej zas...j kafeterii benefit,za co opłacicie sobie,albo nie, kartę Multisport. Ciekawe czy premii rocznej też nie wypłaca tylko przyznają..punkty. Ta firma to parodia. Planuje się zwolnić,bo ciągle kombinują. A wy dalej pracujcie...za punkty, może coś sobie za nie kupicie.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Hal

Social fund dadza tyle samo co rok temu tylko w punktach na mybenefits? W mailu nie ma informacji ze koniec z wypłatą

Abc
@Hal

Lekki szok... To mało powiedziane. A jaki tytuł miał meil bo nic nie mogę takiego znaleźć?

abcde
@Hal

jak masz multisport, to nic nie dostaniesz - świetny prezent świąteczny, nie ma co

Dorotka
@abcde

A firma nadal w ofertach pracy chwali się że daje pracownikom Multisporta jako benefit. A to jest (usunięte przez administratora) Bo teraz mamy sami opłacać z ZFŚS który pracodawca ma obowiązek posiadania jeśli zatrudnienia powyżej 50 osób. Multisport kosztuje 70,3 zł więc już niewiele zostaje w punktach. Niestety firma nie daje już nic dodatkowego od siebie w porównaniu do innych ciepło w Krakowie i nie tylko. Dobrze że inne firmy outsourcing też dają full WFH więc jest w czym wybierać. SS niestety upadł poraz kolejny.

Dorotka
@Hal

Nie tyle samo, ponieważ teraz pracownicy sami muszą opłacić Multisport z ZGŚS. Więc zostaje figa w punktach

Ktora
@Dorotka

Która firma jest w stanie dać WFH 100%? Rozmowa o tym rozumeim toczy się na poziomie rekrutacji czy już przy wybieraniu oferty do zaaplikowania najlepiej szukać takiej full remote?

Pick
@Dorotka

Warto jeszcze wspomnieć, że Stejtowe 100% WFH obiecywane na wszystkich etapach rekrutacji nigdy nie zostaje wpisane do umowy i potem się okazuje, że w sumie fajnie jakby człowiek jednak przyszedł te parę razy w miesiącu do biura :D Więc jakby ktoś tej śmiesznej firmie dawał się nabrać na ten ostatni wątpliwy benefit, to nie dajcie się wrobić! Czytając kolejne opinie jakie tu się pojawiają, utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszą życiową decyzją było rzucenie tego cyrku po kilku miesiącach, polecam wszystkim serdecznie.

kandydat

Czyj jest szansa na dostanie pracy w state street z angielskim na poziomie A2?

manager
@kandydat

jasne że tak :) w danym dziale używa się określonego słownictwa i pisze te same emails

bigos

koniec z wypłatami social fundu w grudniu, co o tym myślicie?

zaskoczony

Skąd takie info ?

bigos
@zaskoczony

no dziś przyszedł mail

Higieniczna
@bigos

Widocznie nie mają pieniążków. Trochę zrozumienia... (Osobiście jestem rozczarowana, bo liczyłam na jakiś zastrzyk przed świętami)

SA
@Higieniczna

Tak, niestety w tym roku social fund będzie przyznany w formie punktów.

abcde
@Higieniczna

takie decyzje powinny pod podejmowane i oglaszane na poczatku roku, a nie miesiac przed wyplata swiadczenia...

Zenek
@bigos

Bida z nędzą - zapytajcie znajomych, jak jest w innych firmach (u mnie w tym roku będą bony na święta i świąteczna impreza integracyjna)

Zośka
@abcde

Komunikacja niestety w tej firmie kuleje

@bigos

Ale doczytać, że będziesz miała to w formie punktów (które defakto wymieniasz na bony) to już ciężko przeczytać. Wy na a1/a2 to chyba nawet czytać nie potraficie.

Json

Panie oświecony oficerze! Naprawdę żeś w życiu wiele osiągnął żeby teraz cisnąć beke z a1 i a2, aż mi cie szkoda xD Co z tego że wymieniasz na bony? Nie wolałbyś dostać gotówki i wydać na co dosłownie chcesz?

@bigos

No firma już nie będzie miała czym się pochwalić, ostatni benefit zabrany. Trzeba szukać innej firmy bo tu tną koszty aż za bardzo. O braku wypłaty socjalna poinformowali pracowników na 1 dzień przed wejściem MyBenefit. Zamkneli biura, mają oszczędności. Niedługo stracą pracowników którzy pójdą do innych ciepło.

@Higieniczna

Muszą czymś pokryć podwyzki targeted i 3,7 inflacyjnej. Dali niewielkiej liczbie pracownikom a socjal ucięli wszystkim

GTR

Low cost location, w Polsce będą oszczędzać na wszystkim, głównie na pracownikach. Balansują na krawędzi maksymalnych oszczędności i niewywaleniem się biznesu i będą taki stan utrzymywać. W tym roku im się paliło, bo nakręciła się rotacja, ale odkręcili nieco kurek na chwilę, dali trochę podwyżek, trochę plaskaczy w twarz (3.75%), by uspokoić sytuację i będzie się to kręcić. Dopóki BAU i deliverables nie spadną z rowerka i dopóki będą pracownicy, którzy nadgodzinami nadrobią braki staffingowe i turnover, to jakoś niech to leci. Taki model biznesowy na Polskę. A sam State Street jako service provider to taki fastfood wśród banków. Raczej tanio, jakość słaba, ale najeść się w sumie najesz. Pracownicy słabo opłacani i często się zmieniają, ale jest ciągle otwarte, a ci nowi burgera też zrobią. Trzymajcie się tam, mordy :)

Pytanko

Ja wygląda proces background check w State street?

Nie ma co

Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia nad ucieczką to polecam odważyć się na ten krok. W innych firmach kawa w ekspresie jest za darmo xD

Kejsi

Jestem nowym pracownikiem, mam pytanie, czy na święta dostajemy jakieś bonusy?

@Kejsi

Do Swiat to juz odejdziesz.

OKO
@Kejsi

tak. miedzy 500 a 800 pln. zalezy od paygap

Socjal
@OKO

W zeszłym roku było 1500.

Beata NEW

Cześć, czy na rozmowie rekrutacyjnej rzeczywiście pytają o takie rzeczy jak: Investment Fund, Fund, Bond, Equity, Fixed income, Derivatives, Hedge, NAV, PE ratio, Cost of Equity, stock Split, Corporate Actions, SWIFT, stock exchange various accounting terminologies like financial statements, ratio analysis, etc? Jeśli tak czy po ang?

Pierwszak
@Beata NEW

Tak, ale tylko np o 2 albo 3. I tak po angielsku

Pracownik State street
@Beata NEW

Chyba wszystko zależy od Grade, myśle że na A1 tylko pierwszą część z tych terminów.

Referal

Kojarzy ktoś czy referal przysługuje za polecenie byłego pracownika do Stare Street ? Zwolnił się 5 lat temu.

BB
@Referal

Tak, po roku od odejścia ref się restartuje, ale pilnuj procedury. Czasami robia tak, że odrzucaja kandydata z pozycji złożonych z polecenia, po czym wysyłaja własna z innego stanowiska i jeśli ja przyjmiesz pożegnaj się z kasa.

Bob

Ile można zarobić na stanowisku attorney w SS? Aplikowałem na stanowisko gdzie wymagają 2-4 lata doświadczenia, a ja mam rok. Czego można się spodziewać na rozmowie z managerami?

Zawiedziona

Nigdy nie zniechęcam się opiniami w Internecie oraz "od znajomych", bo każdy zespół i TL jest inny, byłam w różnych korpo. Jednak proces rekrutacyjny od początku zrobił straszne wrażenie. Dostałam maila z prośbą o kontakt (zadzwonił też bardzo dziwny numer, bez uprzedzenia, kiedy nie mogłam odebrać), odpisałam, że w danym dniu nie dam rady (pracuję z biura, mam spotkania), więc proszę o kontakt jeden dzień później - zero odpowiedzi, zero kontaktu, zero telefonu. Jak widać, firmie nie za bardzo zależy na rekrutowaniu ludzi z doświadczeniem. Do działu rekrutacji: proszę wziąć pod uwagę, że ludzie którzy pracują, nie mogą odebrać telefonu kiedykolwiek i rozmawiać 20-30 min.

Damian

Cześć czy może ktoś z Was pracował zdalnie z zagranicy przez kilka dni/ tygodni? Nie było problemu z dostępami i podłączeniem się?

Radek

Ludzie namawiam was zebyscie w pracy tworzyli atmosfere radosci i szacunku i zebyscie byli chetni do zdobywania wiedzy wyksztalcenia finansowego. niestety ale to ludzie ktorzy tutaj pracuja czesc z nich zrobila okropna atmosfere i problemem nie sa zarobki

@Radek

Kolega chyba z wysokiego szczebla, że nie widzi problemu. Kiedy ludziom brakuje do rachunku i do podstawowych potrzeb życiowych, nie zrobią Ci dobrze prosperującego zespołu. Uważam, że zarobki w tej firmie są jednak kluczowym problemem. Każdy by się uśmiechał, gdyby wiedział, że firma doceni starania dobrym przelewem pod koniec miesiąca i godną nagrodą pod koniec roku. Za 4 % rocznej podwyżki w czasie inflacji mało kto woli się wychylać i bardzo to rozumiem.

Pawel
@Radek

Dla mnie glowny problem to zarobki. Na atmosfere nie bede narzekal, ale na pieniadze tak, bo dostajemy mniej niz placi rynek i stad taka rotacja.

Adam PwC
@Radek

Odszedlem z tej firmy majac 6920 brutto na SA do PwC, gdzie mam 12k brutto na SA. Uwierz mi, ze odchodzilem przez zalosne zarobki.

Quer
@Adam PwC

Mogę spytać jaki staż pracy miałeś w SS i w jakim orientacyjnie dziale pracowałeś? W PwC z tego co się orientuję jest audyt i aml czy w SS byłeś na pokrewnym kierunku?

@Adam PwC

Ostatnio pisales ze 10k, musisz zdecydowac sie na jedna wersje, jak Cie tak boli tylek :D

@Adam PwC

Odchodziłem mając 11k coś, w nowej firmie dostałem 17, pracuję parę godzin dziennie max i mam mniejszą odpowiedzialność i brak stresu. Nie PwC jak coś ;) i nie IT

@SO

Jestem ciekawy gdzie płaca 17k za pare godzin pracy w ciągu dnia.. jaka firma i dział?

SO

Zatrudnia mnie inna firma "kontraktownia" (na UoP) a na projekcie jestem w innej i tutaj dobrze trafiłem. Pozycja Senior Business Analyst. Nierzadko są dni, że pracy jest na 2 godziny, praca zdalna, nikt mnie nie rozlicza z czasu ani nikogo nie interesuje gdzie jestem i co robię dopóki robota jest zrobiona i biorę udział w spotkaniach. W ciągu dnia wychodzę z domu, ćwiczę, idę na zakupy itp. nie zaniedbując obowiązków. Natomiast sama praca polega na kminieniu, zadawaniu pytań, współpracy ze stakeholderami na projekcie. To nie jest klepanina w operacjach, od których z resztą zaczynałem w State, co robi wielką różnicę. Dostałem niezłej klasy laptop do pracy (około 8k złotych wartość) i sami zaproponowali mi służbowego Iphone'a. Ogólnie, OLBRZYMI progres i zmiana na plus w stosunku do State pod każdym względem.

Lidia

A jaka stawka jest dla nowozatrudnionej osoby na a1?

@Lidia

4500 Brutto jest teraz entry level, bez expa, kazdy jak przychodzi.

Mateusz

Ktoś się orientuje jakie są najnowsze stawki dla Officera wewnętrznie?

@Mateusz

Wewnętrznie tyle ile sobie wynegocjujesz. Ale rzadko się da więcej niż to co daje na umowę i propozycje. Chyba że rzucisz papierem to 20-30 procent od tego na umowie można uzyskać bez problemu. Teraz każdemu dają jak jest potrzebny.

Marzu

Hej! Dostałam pracę w SS. Czy ktoś z was orientuje się jakie zadania pojawią się w zakładce my tasks na moim profilu, tam gdzie składałam aplikacje? Bo mialo tam coś być a na razie pusto. Z góry dzięki za pomoc

Keep calm

Ostatnio chyba oddelegowali tu ludzi z HR zeby pisali przychylne komentarze. Dezorganizacja, szczucie i fatalne zaraobki najlepiej opisuja te firme.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska