Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Mordęga

Pracowałem półtora roku, to był najgorszy okres w moim życiu, atmosfera w teamie jałowa,kolesiostwo, zero czynnika ludzkiego. Około 30-40h nadgodzin miesięcznie, beznadziejna komunikacja z wyższym „szefostwem” , praca na własnym sprzęcie, bo przecież laptop firmowy ma z 10lat. Zero benefitów, kawa na płatne kapsułki w biurze. Odradzam tą firmę, cały czas chodziłem zły, smutny, niedobrze mi się robiło jak miałem logować się do pracy. Dodatkowo zatrudnianie zaznajomionych menagerow którzy nie maja pojęcia co się dzieje i na czym polega praca, szansa na awans bardzo niska, chyba ze wchodzi się w (usunięte przez administratora) menagerom i pracuje dwukrotnie więcej niż się powinno za te pieniądze. Szczerze odradzam,szkoda życia.

ExPracownik

Trafiłem tu jeszcze na studiach, czyli w trakcie pandemii i wtedy jeszcze myślałem "nie jest tak źle" bo faktycznie biorąc pod uwagę ówczesny rynek pracy i inflację to źle nie było. Jednak z każdym miesiącem czar coraz bardziej pryskał. Brak perspektyw awansu w swoim teamie, czy też zmiana zachowania A2 w wyniku wyścigu szczurów po SA, traktujące A1 jak głupie maszyny do stukania w komputer to tylko wierzchołek góry lodowej. Przychodzisz codziennie do pracy neutralny,a wychodzisz wkurzony/smutny/zawiedziony bo wiesz, że stać cię na więcej ale i tak nic nie wskórasz. No i pensja taka jakbyś dostał w mordę, co też spędza sen z powiek bo pół miesiąca zastanawiasz się czy będziesz pod jego koniec jeść coś innego niż makaron z ketchupem xD to wszystko przełożyło się na duże obciążenia psychiczne, bo dodatkowo jesteś atakowany propagandą z każdej strony i managerowie mówią ci, że przecież jest super i będzie lepiej. A w momencie jak rzuciłem papierkiem to dostałem propozycję A1 w innym zespole xDDD polecam bardzo zmienić firmę wszystkim narzekającym, bo naprawdę życie poza SSB istnieje i jest dużo lepsze (no i kawusia w ekspresie - dobra i darmowa)

@ExPracownik

Dokladnie tak jest!

Prawda

Kilkadziesiat osob okopalo sie tu pare lat temu na wysokich stanowiskach i dymaja naiwnych, ktorzy pracuja za 2,5 tys netto. Jak sie nowi polapia ze sa wykorzystywani to odchodza a na ich miejsce przychodza nastepni absolwenci UEKow i innych pseudo uczelni.

Elżbieta

Czy wiecie coś o pracy jako Project Manager Officer? Co wiecie o rekrutacji na to stanowisko? Jakie pytania są? Jakieś zadania? O co pytają konkretnie?

@Elżbieta

Jeżeli jesteś PMem to odradzam. Zwykłe PMO w najgorszym możliwym wydaniu.

Teo
@Elżbieta

Pytają o dotychczasowe doświadczenie w zarządzaniu projektami i metody pracy. Na plus liczą się też wiedza i certyfikaty w tym obszarze. Raczej nie dają zadań.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant rowerowy
Kot

Po jakim czasie dostaje się umowę na czas nieokreślony?

A1
@Kot

z tego co wiem, po okresie próbnym który trwa chyba 3 mc.

Higieniczna
@Kot

Od razu. Chyba, ze cos sie zmienilo

Xxx

Od razu

Krk

Pieniadze na mybenefit za grudzien beda pierwszego czy 15? Juz niemoge sie doczekac wizyty w zoo!

CzarnyKot
@Krk

Nie musisz czekać na punkty mybenefit, do biura możesz iść zawsze.

Tomasz

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony?

Olo

Szanowna Pani Renata Sz z HR niech juz zamilknie z tymi bredniami, ktorymi tlumaczy kolejne ciecia benefitow. Juz nawet mi nerwy siadaja, a rzadko te firme krytykuje.

Lucynka

A kiedy w stejcie jest wypłata?

Higieniczna
@Lucynka

10ego :)

Abcd

Jakie są widełki na A2 i Seniora wewnątrz i zewnątrz w tym momencie??

Referal
@Abcd

A2 wewnątrz 6500 , SA wewnatrz 8500. A2 zewnątrz do 7k SA zewnątrz do 10500.

Xyz
@Referal

Nie znam działu żeby a2 dostawała 6500 po awansie wewnątrz, jest to zazwyczaj kwota 5500-6300

@Xyz

Ja sam dałem 2 takie awanse w tym roku u nas w dziale dajemy każdemu terez środkowe widełki.

Asdf

To ile dokładnie?

@Asdf

Tak jak pisałem dokładnie 6500-brutto to jest trochę poniżej środkowych widełek.

Easy

Możesz powiedzieć jaki dział?

@Easy

W wielu tak jest , mojego nie chce wymienić ale pierwsza trójka pod względem wielkości

Askier

6500 brutto...Tyle to zarabia ekspert w największym polskim banku którego nazwa zaczyna sie na p i ma minimum kilkanaście lat doświadczenia a ty piszesz że to mała stawka.. Hmmmm

co Wy tutaj macie z tymi nauczycielami...

Pick
@Abcd

To chyba bardzo zależy od działu, albo weszły jakieś radykalne podwyżki (w co szczerze wątpię). Bo jak się rekrutowałam w lipcu, na A2 dolne widełki były 5250 brutto przy rekrutacji z zewnątrz i raczej w stronę tych dolnych widełek celowali.

@Pick

Na A2 dostałem niedawno lekko ponad 7k brutto, wiec może zależy jaki dział.

Eheh

Ciężko uwierzyć jak ktoś nawet nie powie w jakim dziale mają tak dobrze :)

moze
@Eheh

Hej, Widzę, że są wypisane widełki dla A1,A2,SA, ale nie znalazłem widełek dla Oficera? Interesuje mnie zewnątrz, nie wiem do końca jak bardzo mogę zaszaleć proponując kwotę. (Przejście z firmy do firmy, bez parcia na zmianę) 15k brzmi uczciwie?

@moze

Widełki są 11-16 na officierze więc się mieścisz. Ja mam na officierze 12700 po 1 podwyżce ale z zewnątrz mogą dać te górne jak masz odpowiednie doświadczenie.

SA+
@Xyz

U mnie w zespole sporo A2 dostali wyrównanie do 6500. Ale klepią nadgo i są naprawdę ekstra wyszkolone, w zasadzie robią wszystko to samo co SA.

Abc
@SA+

Od czego to zależy ile w zespole sa w stanie dać dla a2 np? Od starań menadżera? Rozbieżność w zarobkach jest naprawdę duża z tego co się słyszy

@Abc

Pewnie od działu czy jest crucial dla firmy, w operacjach najwiecej chyba maja Navy, ale tez wiecej roboty. U mnie w operacjach a2 z awansu miała 5250 jeszcze jakis czas temu.

Abc

No to malo

Malwina

Czy ktoś ostatnio miał rozmowę do AML na A1 i mógłby podzielić się pytaniami?

BB
@Malwina

Pytania i część materiałów dostajesz od nich, resztę znajdziesz w 15 minut, jeśli nie, to praca tam będzie męką, bo w większości składa się z szukania rozwiązań do problemów, które tworzą się same i generowaniu odpowiedzi, których nie ma. Taki fikcyjny świat. Poza tym każda rozmowa wygląda inaczej. W moim przypadku mieli takie ciśnienie na werbowanie kogokolwiek, że tylko przytakiwali i żeby zaznaczyć swoją pozycję potargowali się przy wynagrodzeniu, a menager naciskał na rozmowę po polsku, bo jak się okazało sam zna angielski dość "komunikatywnie". W działach niemieckich, francuskich itp większość też nie ma pojęcia o tych językach. Niektórzy dostawali np. z zaskoczenia pytania typu proste działania, ciekawostki o firmie, jeszcze innym każą zrobić coś w excelu. Generalnie jeżeli dochodzi już do rozmowy z menagerem, to raczej ciężko się nie dostać jeżeli nie nakłamałaś w CV.

Karolajna

Witam, czy w ss ją jakoes popoludniowe zmiany? Chcialabym pracowac np od 15.tylko nie wiem na jakie stanowisko aplikowac

State street employee

Dziwię się nie tym, co w Stejcie nierzadko ciężką pracą zostali wypromowani i teraz stosują skalę porównawczą z obecnymi pracodawcami na niekorzyść Stejta, ale tym, co na a1 a2, w tym byłym zatrudnionym na tych stanowiskach, uważają, że im się należy więcej za pracę bazująca na puszczaniu makr i schematach. Niestety problem leży bardzo często w pracownikach, którzy mają wygórowane ambicje płacowe za niewielki wkład od siebie. Wielokrotnie przewijali się u mnie NH, którzy przyszli do Ss, chociaż nie wiem, jakim cudem z tak marna wiedzą teoretyczną/ językową się tutaj dostali i tylko po to, żeby jakiś inny pracodawca w ogóle ich zechciał. Problem leży przede wszystkim w podejściu kandydatów, którzy nierzadko się po prostu nie nadają i bardziej adekwatna praca byłaby dla nich praca kasjera w sklepie- z całym szacunkiem dla tej pracy. Oczywiście skoro takich ludzi zatrudnia się w Ss, to jest to też problem polityki zatrudnieniowej firmy, która najprawdopodobniej potrzebuje ludzi do puszczania makr i bezmyślnego zapisywania bilansów funduszy bez większej refleksji, co tak naprawdę robią i po co. Najwięksi frustraci z mojego punktu widzenia to Ci, co niewiele dają, a dużo by chcieli dostać. Pracuje 4 lata od A1 do SA i też uważam, że powinienem zarabiać więcej, ale nie dlatego, że inne firmy dają więcej, a dlatego, że większość co-workerow po prostu jest daleko z tyłu. Ktoś powie, że pewnie się wylansowalem, a teraz nie chce się wiedzą podzielić...uprzedzając odpowiedzi, których się spodziewam. Ludzie nie chcą rozkminiac problemow- chcą gotowych odpowiedzi. Sorry, ale nie dla niemyslacych awanse i dla tych co ich od a do z trzeba przeprowadzić w kwestii rozwiązania jakiegoś merytorycznego problemu.

@State street employee

Sam sobie po części odpowiadasz. Ludzie robią tyle za ile im się płaci i gdyby dostawali lepsze pieniądze to by mysleli nieszablonowo. Nie ma gratyfikacji nie ma myslenia. Widzisz ja znowu podczas pracy w ss widziałem mnóstwo frustratow, ktorzy zrobili cos dla zespołu, napisali makra, nie puścili NAPISALI czyli uzerali sie przez kilka mies z gmas, napisali procedury. Ich input był widoczny. I zasluzyli jedynie na ocene 3, żeby statystyka sie zgadzała i 5 procent podwyzki. Na awans trzeba bylo czekac czasem mnostwo czasu. Spotkałem sporo ludzi, ktorzy dali cos tej firmie, bo uwierzyli w jej propagande, a firma ich olala, takze nie zgodze sie z Toba, ze frustraci to tylko Ci co nic nie daja, bo kazdy moglby cos od siebie dac do tej firmy, gdyby firma byla w stanie sie odwdzieczyc. Ale ss tego nie rozumie. Troche mi nawet Ciebie szkoda, bo widac, ze uwierzyles w te ich pierdzielety o szukaniu rozwiązań I thinking outside the box, a tak naprawde chodzi o to, zeby ludzie jak najmniejszym kosztem znajdywali rozwiazania dla decydentow. I co masz z tego Sa? 7k na reke, punkty Mybenefit i możliwość osądu nh? Daj spokoj.

@State street employee

Dokładnie tak jak kolega u góry - jak widzisz siebie w firmie za 2-3 lata ? Na officera łatwo awansować ? A co dalej ? Przy inflacji ~20+% jak już dostaniesz nawet ten awans to będą marne pieniądze.

SA z Gdańska

Ja bym chciał mieć na SA 7k na rękę

@SA z Gdańska

To rzuć wypo skoro inne argumenty nie przemawiają, w moim dziale jak patrzyłem na dane to jest kilku SA z taka pensja.

bolo
@State street employee

Brawo. Jesteś idealnym pracownikiem korpo. Szczerze, gdybym był kimś z HR, to chętnie bym się z tobą skontaktował, bo tyle ile słów użyłeś na obronę tego miernego miejsca pracy, poświęcając swój czas, uwagę, to niektórzy za to są opłacani. Ty to zrobiłeś za free. Et al, jeśli jest ktoś tutaj z HR, niech się skontaktuje z @state Street employee, macie korposzczura, za nierynkowe pieniądze. Przy okazji wasze KPI będzie lepiej wyglądać.

Rudy Zbój
@State street employee

No i sam widzisz, że starasz się, rozwiązujesz problemy, a nie doceniają tego. Powiem Ci, że się mylisz - doceniają i to bardzo, zarówno fakt, że wnosisz duża wartość dodana, jak i fakt za ile to robisz :) Jesteś zapewne w ich oczach świetnym pracownikiem, ale takiego się doji bez litości w tej firmie. Co do samych awansów, podwyżek itp to mają politykę, że ma być rowno a nie sprawiedliwie, także robienie czegoś ponad zakres jest nieracjonalne.

ex Pracownik
@State street employee

Realnie wszystko zależy od tego gdzie się trafi. Szedłem tam w nadziei na rozwój, skuszony obietnicą szkoleń, wewnętrznym systemem, programem mentoringowym itp. Przez to zgodziłem się na pensję wystarczającą zaledwie na podstawowe wydatki. Jakie są realia? Z początku luz przez miesiąc, wręcz nuda, bo nikt nie ma dla Ciebie czasu, jak pokazałem, że po skończeniu przydziału chcę się uczyć i robię szkolenia, żeby ogarniać nowe rzeczy, to zawalili mnie najtępszą pracą tak, że po 8-10h dziennie kopiuj>wklej nie ma szans ani chęci na rozwój, a degreed, to ponury żart. Wybrakowane slajdy z podstawówki i tona chorej, lewicowej propagandy, lepiej uczyć się z (usunięte przez administratora) Pisanie o ambicjach i potencjale, to odklejka. Jeśli nie mają desperackiej potrzeby, to zrobią wszystko, żeby ściągać Cię do gleby. Nie chcą mieć zbyt wielu niezależnych ludzi z możliwościami. Mentoring? Chodzi tam chyba tylko o to, że ludzie, którzy się do niego zgłaszają mają jakieś profity, ale nie chce im się uczyć, bo nie wierzę, żeby Senior z UK nie potrafił pisać po angielsku i gubił się w finansach. Myślałem, że poznam tam ogarniętych inwestorów, a ludzie, z którymi miałem kontakt podniecali się zdolnością kredytową... Szkolenia językowe? Raz na pół roku są zapisy na kilka tygodni po 1h rozmówek w małej grupie, to się samo komentuje. Miałem uczyć się ekonomii, jedyne czego się nauczyłem, to omijanie ich wewnętrznych problemów. "Workaround", to słowo klucz, bo przez rok na palcach ręki stolarza policzysz dni bez jakichś faili ze strony systemu, a nikogo nie obchodzi to, że w ciągu dnia straciłeś 2h na restartowanie systemu i odzyskiwanie swojej pracy. Generalnie firma, to książkowy przykład korporacji, gdzie tresuje się szeregowców, choć są też działy, gdzie ludzie pracują po 2-4h dziennie, ale żeby do takiego Cię zrekrutowali musisz mieć insidera lub turbo szczęście. U mnie w ciągu roku pełny skład był łącznie przez niespełna miesiąc, a z takiego działu menager Cię nie wypuści aż rzucisz papierem. Idąc na własną rękę wygląda to tak, że jeśli nie masz szczęścia, to przez presję, monotonię, stagnację, wyczerpanie mentalne będziesz się cofał, zamiast cokolwiek osiągać. Jeżeli się nie przejmujesz, nie masz moralności, nie przeszkadza Ci to, że inni muszą poprawiać Twoje błędy, wykorzystujesz na max prawo pracy i benefity, nie masz ambicji, jesteś (usunięte przez administratora) będzie Ci tam dobrze dopóki się nie połapią. Skończyłem z tym, za własne środki zrobiłem szkolenia (w miesiąc zrozumiałem to czego tam przez rok nikt mi nie wytłumaczył) i poszedłem do poważnej firmy, najlepsza decyzja w całej tej "karierze", ale czego by nie pisać gdzieś trzeba zrobić głupie doświadczenie do cv, bo żyjemy na coraz bardziej płaskiej ziemi, a w desperacji faktycznie biorą każdego, tylko idąc tam na Jana nie licz, że nauczą Cię rzeczy przydatnych poza tą firmą. Jeśli trafisz odpowiednich ludzi pokażą jak przetrwać, na szkolenie zwykle nikt nie ma czasu.

Mimi

Pracowal ktoś z was w reportingu? Ciężko jest? Idzie ogarnąć bez doświadczenia?

@Mimi

Najważniejsze jest to ze reporting masz na całym świecie - poducz się i droga wolna. Będzie ciężko - sporo nadgodzin.

Firma w ostatnim czasie zaliczyla tak wielki spadek, ze szoruje nosem po dnie.

bolo
@Piotr

Ale ludzie aplikują. Więc mają (usunięte przez administratora)

SXYZ

Czy wiecie po jakim czasie można się ubiegać o awans/ podwyżkę na A1? Przy obecnej inflacji to te 4500 brutto ciężko wystarcza, zastanawiam się nad poproszeniem o podwyżkę. Czy na A1 w ogóle są jakieś widełki czy to co jest na start jest limitem?

@SXYZ

Połóż wypo i poszukaj innej pracy. Magicznie managerowie zaproponują Ci podwyżkę lub nawet awans, żebys został. Na a1 chyba nie ma określonych widełek, ale raczej nie przekraczają one gornie 5600 co jest dolna granice a2. Ale najwięcej uzyskasz zmieniajac firme. do 6k brutto na juniorze jest do zrobienia w innych korpo. Trzeba szukać i działać zatem, nie ma co czekać, ja zmieniłem i nie żałuję.

Nick2
@SXYZ

Można po pol roku nawet sie pytac, ale na tym poziomie beda zbywac, kazac czekac na swiete nigdy i odwolywac sie do TCP, ktore jest tylko raz w roku. Lepiej zrobic tak jak kolega wyzej sugeruje.

@Nick2

Jakie to prawdziwe... Jakbym czytał o sobie. Pytam od kwietnia już o ewentualną podwyżkę i tylko czekanie, odwoływanie do TCP, teksty pt. trudno powiedzieć co będzie...

Czy w Ss można wykonywać prace zdalnie z terytorium dowolnego państwa?

@Ewa

W teorii raczej nie mozna, w praktyce wszystko mozna.

Pracownik doświadczony

Co dostaniesz w tym roku od state street na święta? Dodatkowe niepłatne nadgodziny, bo jest tyle roboty po tym jak ludzie zaczęli się zwalniać. Pieniędzy na Święta nie będzie bo wymyślili jakieś punkty niestety jak masz MultiSport to już nie masz punktów i sobie na nic nie wymienisz. Wymiany są w kafeteria benefit na wyjścia do muzeum roczny bilet do zoo we Wrocławiu przelotu nie sponsorują z innych części kraju. Każdy kto chciałby tu pracować niech przemyśli dwa razy. Zasuwasz jak ten w fabryce w Chinach, związków zawodowych nie ma prawa pracownicze są łamane w wielu działach. Osobiście piszę wymówienie, bo nie można pracować na poziomie 3200, 3800. Płaca jest też zmienna zależy od miesiąca.

@Pracownik doświadczony

3200 czyli na pokoj, ktory w Krakowie mozna wynajac za 1500 i najtansze jedzenie dla jednej osoby wystarczy. Mozna tak popracowac maksymalnie z rok po studiach. Jak ktos zostanie dluzej to obudzi sie w duzej zyciowej (usunięte przez administratora)

Rafałj

Haha sporo mniej od nauczycieli zarabiacie w tych korporacjach

@Rafałj

Oho, jest i on. Teskniliśmy.

Go

Wiecie czy w tym roku normalnie socjal na święta będzie w grudniu? Ile będzie przysługiwać ?

Bullsh
@Go

W tym dostaniesz punkty my benefit, które wymienisz na figę z makiem...

Pytający

W jakim czasie po odejściu z State Street można ponownie się rekrutować do firmy na wyższe stanowisko ?

aawr
@Pytający

No właśnie ?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1019.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 611, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska