Opinie o Filmar Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Filmar Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Filmar Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi hotelarskie dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Filmar Sp. z o.o. w Toruń

Byłam kandydatką do pracy w hotelu. Na rozmowie próbnej zapraszają na "bezpłatny dzień próbny", który trwa ponad 6 godzin. Każą nie informować klientów, że jest się na dniu próbnym tylko, że jest się nowym. Oddzwaniają po X czasie, że nie zdecydowali się na zatrudnienie pracownika (podejrzewam, że stosują tą metodę na większą skalę niż pojedyncze przypadki, ponieważ wiem, że było kilka innych kandydatek zaproszonych na dzień próbny razem ze mną, po czym mieli wybrać jedną z nas). Nie byłam wówczas świadoma, że jest to praktyka niezgodna z prawem. Zgłaszam sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy, a osoby zarządzające hotelem powinny ponieść jak największe konsekwencje za wykorzystywanie.

Nie wiem na jakiej zasadzie może się to opłacać firmie. Wygląda to tak: jak nie ma ruchu, dostajesz instrukcje jak coś robić i wykonujesz te zadania do końca dnia próbnego lub obserwujesz.

W Filmarze pracuję już od paru lat i przyznaje, że jeszcze nigdzie mi się tak dobrze nie pracowało. Wszyscy pracownicy są życzliwi i przyjacielscy, włącznie z kadrą kierowniczą. Dyrektor hotelu jest bardzo pomocna i wyrozumiała. Wypłaty zawsze na czas, dodatkowo atrakcyjne premie i bonusy świąteczne. Pracownicy są dobrze traktowani, kodeks pracy jest przestrzegany, a Pani kadrowa zawsze wesprze dobrą radą. Życzę każdemu takiej atmosfery w miejscu pracy.

@anonim59

Wkradł się błąd. Chodziło oczywiście o opinię przedmówcy czyli @Pracownik.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Filmar Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

anonim92 Nowy wpis

Najczęstszą przyczyną odejścia są zmiany planów życiowych u pracowników, którzy pracują już na prawdę sporo. Najczęściej to po prostu zmiana miejsca zamieszkania lub dalszy rozwój osobisty.

@anonim92

Czyli wychodzi na to, że tu w firmie tego rozwoju nie ma. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, jeśli jednak rozwój jest czy możliwość awansu chociażby, to jak to w firmie wygląda. Awansują pracownicy najstarsi stażem, czy sa jakieś konkretne kryeteria, ścieżka kariery?

anonim92 Nowy wpis

Ile ludzi, tyle historii. Pracując w tak dużym hotelu można najlepiej przekonać się po prostu czy danej osobie ta branża akurat odpowiada na dłuższy czas. Elastyczność pracy i życzliwość przełożonych pozwala także łączyć obowiązki z doszkalaniem się czy rozwijaniem poza pracą. W kwestii perspektywy awansu warto zauważyć, iż praktycznie w każdym dziale Filmaru zbudowana jest hierarchia stanowisk, co wyraźnie wskazuje na możliwości rozwoju i awansu.

@Anonim

Dla ciekawych - praca na recepcji. Jeśli zobaczycie osobę z plakietką "uczę się", jest duża szansa, że to osoba na bezpłatnym dniu próbnym.

@Anonim

Nie podpisują żadnej umowy, praca wręcz na czarno.

@Anonim

Co więcej, jeśli masz poniżej 26 roku życia wciskają Ci umowę zlecenie, a niższą pensję od innych pracowników argumentują tym, że "przecież i tak dostaniesz więcej do ręki bo umowa zlecenie". Szefostwo jawnie łamie przepisy prawa, wciskając kity i wykorzystując wiek/desperację osób szukających pracę. Nieuczciwe miejsce pracy.

@Anonim

Hej, to jak wygląda ten dzień próbny, skoro firmie opłaca się przyjmować nowe osoby cały czas? Nie powinno być tak, ze inny pracownik cię wdraża, a ty glownie obserwujesz co i jak?

Jarek

Niestety nie polecam W zeszłym roku mogłem miałem i to bardzo duża szanse zostać pracownikiem hotelu filmar Tylko wystarczyło zaakceptować niestety nie nie podjelem tam pracy Pokojówki Ochrona Nazekali Byłem bo właściciel oraz pani dyrektor przyjść mi do pracy po patrzeć no i w razie co bo pan odchodził pomoc mu byłem 3 dni 24 godziny stracone nie zapłacili ani grosza Teraz staram się o zwrot zero chęci zapłaty z ich strony Trudno PIP poinformowany Oraz Sanepid Nie daruje im już chciałem polubownie 200 zł za te 3 dni i nic To jak wspomniałem wyżej działam już konkretnie pip Sanepid Skarbówka (dobrze ze żona pracuje to kontrolę będą) z każdego organu w roku co jakiś czas Nie polecam

Luiza
@Jarek

A miałeś wtedy podpisaną jakąś umowę, która potwierdziłaby Ci, że należy Ci się wynagrodzenie za te 3 dni? Czy była to taka chwilowa praca "na czarno"?

Grzyb

Przyjmują na dzień próbny a później za niego nie płacą. Tylko w przypadku przyjęcia otrzymuje się wynagrodzenie

Gabryś
@Grzyb

Dzień próbny trwa jeden dzień, czy jest ich więcej? W przypadku takiego dnia to od razu wykonujemy już wszystkie obowiązki, jak pracownik i po jego zakończeniu oceniają nas, czy zatrudnią, czy nie? Jak możesz to przedstaw mi dokładnie, jak taki dzień wygląda i jakiego stanowiska dotyczy? Rozglądam się za pracą i chcę gdzieś się załapać.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Filmar Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Czy w Filmar Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Lolka

Bardzo lubię takie opinie, zwłaszcza w wątkach firm, w których potencjalnie chciałabym pracować i czekam na to jak wskoczą oferty pracy :P w hotelu na recepcji pracuje się na kilka zmian i są ustanawiane grafiki? Co do tych premii i bonusów świątecznych, to powiedziałbyś w jakich kwotach one występują?

@Lolka

W hotelu pracuję już kilka lat i w całej rozciągłości zgadzam się z opinią @Pracodawca dotyczącą bardzo przyjaznej atmosfery. Jest ona odczuwalna począwszy od Dyrektor hotelu, poprzez Kierowników działów, na współpracownikach kończąc. Co do premii to są one uzależnione od ogólnego obłożenia hotelu, jednak z uwagi na biznesowy charakter tego miejsca, który pociąga za sobą wiele konferencji, to z całą pewnością można powiedzieć, że sezon w hotelu Filmar trwa cały rok ????. Nie można zatem narzekać na brak pracy, a co za tym idzie również na brak bonusów włącznie z tymi świątecznymi. Zmiany w recepcji są przeważnie 12-godzinne z podziałem na zmianę dzienną i nocną. Przy tak elastycznym systemie pracy można swobodnie realizować się poza nią, gdyż sporo dni w miesiącu wypada wolnych. Myślę, że równie dobre zdanie o hotelu mają pracownicy, którzy pracują w nim dłużej ode mnie czyli i po kilkanaście lat. To najlepsza wizytówka tego miejsca szczególnie, że w tej branży takie staże są już praktycznie niespotykane.

@anonim59

Wkradł się błąd. Chodziło oczywiście o opinię przedmówcy czyli @Pracownik.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Filmar Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

k

Okres rozliczeniowy jest miesięczny, po każdym zakończonym wyplata wynagrodzenia jest 10 kolejnego miesiąca.

Kiedyś chciałem skorzystać z WC na parterze hotelu to jakiś chamski pracownik tego hotelu wyrzucił mnie z niego prawie na ulicę!!!Musi tam panować straszne (usunięte przez administratora) i arogancja.Unikajcie tego hotelu jak ognia!!!!!!!

śmiech na sali

Wyzysk (usunięte przez administratora) i zakłamani ludzie. Marketing działa jako tako,o kierowniku gastronomii brak słów. Przyjęli czarnucha i dowodzi ludźmi,którzy go nie cierpią!

@śmiech na sali

Ja osobiście znam tego pana i chyba trochę popłynąłes z tą opinią ????Ten (usunięte przez administratora) " to pełna profeseska

Jasiek

Jest tak dobrze, że nie ma chętnych osób do zostawiania tu opinii o pracy?

torunianka
@Jasiek

Tak, rozmowa na początku była w języku angielskim, a potem już po polsku. Po angielsku było to takie pytania jak: Dlaczego aplikowałaś na to stanowisko, co wiesz o naszym hotelu, jakie masz plany na przyszłość/ gdzie byś chciała pracować później / jak sobie wyobrażasz swoje życie zawodowe za 4 lata.

Klik

Zakryj (usunięte przez administratora) i żuć jakiś filmik do neta. Może będziesz mieć większa satysfakcję ;)

Niki

Czy firma potrzebuje teraz kogoś do pracy? Jak z wynagrodzeniem?

Pracowałam 2 lata bardzo polecam atmosfera przyjazna szefostwo również

Iga

Bardzo dobre opinie krążą o hotelu w internecie i myślę, że firma jest wymagająca!!

Daj

Zastanawiam się nad tym, aby wysłać cv tutaj i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może mi powiedzieć jakie są wymagania, oraz jacy są kierownicy i ogólnie co tam w firmie ostatnio się dzieje, bo przyznam, że słyszę same pochlebne opinie, polecacie czy nie?

justi

Nie polecam.praca ponad sily za nedzne wynagrodzenie wyzysk pracownikow.

Marian

Dopóki tam będzie taki układ jak jest to nie polecam. Nic się nie nauczysz, poza hamstwem i kombinatorstwem. Zero przerw, zero posiłków(!) dla pracowników, zero szacunku dla załogi. Kasa MARNA i w dodatku musisz ciągle się wypraszać o zarobione pieniądze. Nie polecam. Szef to chyba się uczył gotować w mlecznym barze. Omijajcie to miejsce duuużym łukiem!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Filmar Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Filmar Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Filmar Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Filmar Sp. z o.o.?

Filmar Sp. z o.o.
  • Grudziądzka 39-43