Opinie o rossmann.pl - Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Rossmann. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Rossmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Warszawa

SalonowaDama

Kiedy wreszcie wielmożny zarząd się opamięta i zakończy te dostawy w godzinach otwarcia sklepu. Ostatnio o mały włos nie potrąciłam boksem klienta bo nie zauważyłam. Jakby coś się stało to moja wina bo raczej nie wasza. Kiedyś słyszałam jak babeczki gadały do siebie że nawet przejść nie można bo pudłami zawalone. Raz obcinałam plombę, wystrzeliła i poleciała na klienta dobrze że miał plecak i nie poczuł bo była by afera. A jakby klient dostał w oko?... Gdzie są wasi BHP-owcy twierdzą że to dopuszczalne bo nie ma innej opcji a przepisy tego nie zabraniają no fajnie, rewelacja!!! A może zwalacie że przewoźników nie macie w późniejszych godzinach? Im też trzeba solidnie płacić bo za pracę w nocy są dodatki i oni też muszą swoim płacić? No i paliwo kosztuje ze studni oligoceńskiej w baniaki nie naleją. Jeszcze jakie roszczenia nieraz mają prowadzące dostawy do kierowców to głowa mała.

RossParówa

"Pandemia to był dla nas ciężki okres, pomimo że byliśmy otwarci, obroty spadły o połowę, nie mieliśmy pomocy jak inne branże..." (cyt. słowa Prezesa). A te 28mln dofinansowania do pensji to skąd z kosmosu. Na co one poszły na sponsoring jakiś festiwali, obecne ekspresy do kawy, wysokie pensje zarządu czy na coś innego...? Przecież i tak ścinaliście godziny więc na co poszły te pieniąchy? I wy śmiecie mówić jeszcze że te podwyżki pensji, socjal to z waszych wypracowanych ciężko pieniędzy, bzdura!!! Ceny najpierw podnieśliście a teraz klientów jakimiś dodatkowymi rabatami mamicie. Co za poranione pomysły jeszcze w głowach macie?

Yyy

Co sądzicie na temat aktualnych historycznych podwyżek w firmie:)

Ooo
@Yyy

Czego? Haha (usunięte przez administratora). Już szukam nowej pracy. I podejrzewam że połowa osób o tym myśli. Tylko wiadomo nikt nie odejdzie z dnia na dzień. Najgorsze co usłyszałam że stanowisko o które kiedyś walczyłam, na które tyle lat pracowałam. Nagle zostaje zlikwidowane!!!

Nikta
@Yyy

To jest śmieszne degradacja asystent na kasjer to po to się starałam by teraz zostać na równi z kasierem pozabierali premie i niby 17 % podwyżki ciekawe jak teraz kasierzy będą robić to co my i niech sobie radzą na WP usuwają posty i tylko kierowniczki udzielają się ze przecież nie jest źle i obrazu rozmowy mają dziewczyny hak coś napisza ludzie już się boją o tym pisać tam bo puznie muszą się tłumaczyć z wszystkiego żenada i tyle

Mydlą nam oczy tymi podwyżkami i co z tego jak jesteś na zmianie z KS a on i tak siedzi na zapleczu. Nawet cię do toalety nie puści. O przerwie zapomnij. A z zaplecza słychać tylko śmiech KS. I na dodatek pretensja że nic nie zrobione. Siedząc na sklepie i obsługując musisz pobierać prio bo później ochrzan.

Aż tyle osób prowadzi rozmowy kwalifikacyjne? Mają na to czas i pieniądze w czasach kryzysu? Dziwne... Ta bańka mydlana pewnego dnia pęknie. Pierwsze symptomy już są. Wszystko w ich sklepach podrożało.

Jakie pytania?

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Mala

Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Zostawanie samemu w sklepie o metrażu 200 metrów regałowych i to tylko z chłopakiem z ochrony. Dodam że chłop nie rozumie po polsku. A ja nie mogę iść nawet do toalety nie mówiąc o przerwie. To co się dzieje teraz w naszym regionie to nie mieści się w glowie. Dodam tylko że naszym regionalnym w Warszawie jest Ł. Z.

Podłość ks nie zna granic. Oni nie rozumieją że my też jesteśmy ludźmi i mamy swoje życie. Usłyszałam dzisiaj że jak jutro nie przyjdę na 12 godzin tygodniowo mogę pożegnać się z przedłużeniem umowy. A ja jutro akurat mam lekarza na którego czekam kilka miesięcy już... Nie wiem co robić. ????

XXX

Pracowałam w Rossmannie 3 lata, o trzy lata za dużo. Przeczytałam tutaj sporo negatywnych opinii dot. (usunięte przez administratora) Miałam dużo szczęścia - pracowałam w dwóch sklepach, trafiłam na świetną ekipę, gdyby nie ona myślę, że nie popracowałabym tutaj tylu lat. Praca w małej miejscowości, w malutkim punkcie była okej - po przeniesieniu się do punktu we Wrocławiu - tragedia, zaczęli mnie przerzucać na różne punkty porozrzucane po całym mieście - bo taka była potrzeba. Po miesiącu pracy ze stażem 3 latach odetchnęłam z ulgą i zwolniłam się. Grafik zmieniający się CODZIENNIE, naprawdę codziennie. Prywatne plany, wizyty lekarskie, wyjazdy, z tym było ciężko. Wieczne cięcie godzin, ledwo wyrabialiśmy 3/4 etatu... Jednego dnia praca 5 godzin, następnego 10, zero stałości!! Praca na nocki i do 24tej to norma, a w zamian oczywiście najniższa krajowa z śmieszną premią raz do roku. Całe szczęście była to moja pierwsza praca po szkole średniej, nigdy, za żadne pieniądze bym nie wróciła.

Kłocic

Zwalniam się po 15 latach pracy ,od KR usłyszałam tylko czy długo pracy szukałam i że praca w Ross nie jest dla każdego... No ,,po pierwsze ludzie,, mam fajny zespół szkoda mi dziewczyn ale w tej firmie już niestety nie da się normalnie pracować . Jak się zatrudniałam było super ,kierownik był kierownikiem ,asystent asystentem a kasjer kasjerem.premie były . W tej chwili żeby zobaczyć premie inwentaryzacyjną tzreba być 20 letnim nie chorującym dostępnym 24/7 singlem . Za 1 dzień L4 traci się cała premie miesięczna . W wolną sobotę tzreba być pod telefonem bo jak ktoś nie przyjdzie to tzreba jechać i nikt nie pyta co zrobisz z dziećmi . Od dwóch lat jest coraz gorzej , nie żałuję tych 15 lat ,zdobyłam mnóstwo doświadczenia a firma Rossmann miala kiedyś lata świetności i faktycznie kiedyś było ,,po pierwsze ludzie,, szkoda droga firmo że nie kontrolujesz bardziej poczynań KR i KRS . A HR na pomorskim też się zwolnił ... Teraz jest nowy ,ciekawe ile wytrzyma

Elka
@Kłocic

W pełni zgadzam się z Twoją opinią. Pracowałam 11 lat w Rossmanie. Kiedyś były dobre czasy. Teraz, nie liczy się dla nich człowiek, tylko kasa.

@Kłocic

Właśnie moja 9 letnia kariera w tej firmie dobiegła końca. Żałuję tylko tego że nie odeszłam wcześniej. Mój KR to porażka. Prosiłam o przeniesienie ponad rok czasu na inny sklep, ponieważ KS poniżała obrażała groziła zwolnieniem itd... był to po prostu (usunięte przez administratora) HR też nic z tym nie zrobiła a na dodatek wszystko powtórzyła KS. Nasza KS wynosiła i pewnie nadal to robi testery albo gratisy dla klientów na potęgę. Przychodzi ,wychodzi o której chce. Całe dnie rozmawia tylko przez telefon. Potrafi wypisywać do nas i nas poniżać np na grupie żeby wszyscy to czytali. Skłóca całą załogę. Tam niestety nikt się nie lubi i nie będzie lubić bo ona mąci strasznie. A później udaje że nic nie mówiła. Nie polecam nikomu tutaj pracy. (usunięte przez administratora) niestety na porządku dziennym.

gość

czy w Rossmann pracownik sklepu sprzedawca kasjer jest odpowiedzialny za manko na kasie badz braki towaru przy iwentaryzacji?

@gość

Za braki w kasie tak, bo to jego kasetka. Jeśli chodzi o towar to nie

Daria

Jak nie wyrażę zgody na przeniesienie na inny sklep, to co wtedy?

Ciekawa

Czy w tym roku premia pomoc świąteczna tez będzie wynosić 550 zł? Czy cos się zmieniło od tych kilku dobrych lat?

@Ciekawa

Tak. I to nie jest premia. Są to pieniądze z tak zwanego funduszu socjalnego, który jest w każdej większej i mniejszej firmie. Jedni dostają bony sodexo czy inne dodatki a rossmann to 550 zł

Co się tu dzieje

Cześć drogie Pracowniczki i Pracownicy, szczególnie ci co pracują bezpośrednio w Rossmannie: to prawda, że do Was do pracy nie przychodzą na umówione zmiany pracownicy zewnętrzni? Sama jestem taką pracownicą zewnętrzną, ale jeszcze mi się nie przydarzyło, żebym nie przyszła na umówioną zmianę bez poinformowania tego nikomu i bez znalezienia zastępstwa za mnie. Już tak kilka razy słyszałam od pracownic bezpośrednich, że tak kilka razy się zdarzyło, więc pytam z ciekawości czy rzeczywiście tak jest i czy tak u Was się wydarzyło. Z ciekawości zapytam co sądzicie o takich pracownikach? Jest to dla Was pomoc czy raczej ciężar?

@Co się tu dzieje

Prawda. Bardzo często nie przychodzą, spóźniają się. Często koordynatorzy nie informują czy pracownik się spóźni. Reasumując jak pracownik zewnętrzny się szanownie pojawi w pracy to jest cud. Odrębna kwestia jest ich „pomoc” a raczej jej brak. Jeśli przyjdzie ktoś kto chociaż minimalnie wie o co chodzi to też jest dobrze. Często pracownikom się nie chce, robią daną rzecz jak za karę i z wielką łaską.

Mick
@Gość

Oh rozumiem rozumiem. Czy próbowaliście to jakoś zgłosić do ich koordynatorów albo do centrali?

Chciałabym podzielić się informacja jak rekrutuje się pracowników do sklepów Rossman, wysłałam CV po jakimś czasie odezwała się rekruterka i umówiła termin na rozmowę telefoniczną, nie wiem jaka jest polityka firmy ale poziom zadawanych pytań przez rekruterów jest mniejszy niż 0, nie patrzy się na doświadczenie tylko na poziom odpowiedzi głupkowatych pytań typu: co by Pani zrobiła jakby pracownik przyszedł i powiedział ze się wypalił i chce żeby go Pani zmotywowała. Co innego jak pracuje się w zespole i znasz ludzi a co innego jak dostajesz pytanie z łapanki i musisz wymyśleć odpowiedź. Może niech firma Rossman każe wysłać rekruterom CV do innych firm i zobaczy jak przeprowadza się prawdziwą rozmowę na poziome. Pani która przeprowadzała ze mną rozmowę jedynie była mocna w gębie, bo jak by dostała moje obowiązki to chciałabym widzieć jaka by mądra była… poprostu brak słów

Zainteresowana

Ile mniej więcej zarabia kierownik? Zauważyłam ze jest ogłoszenie o prace na to stanowisko w moim mieście. Aktualnie jestem kierownikiem w innym miejscu.

Zainteresowana

Dlaczego? Stawka sprzedawcy jest tutaj ujawniona

Niki

Hej czy któraś z was pracowała w rossmann i dostała wyprawkę dla noworodka? Jeżeli tak to ile mniej więcej czekałyście na paczkę od złożenia wniosku i co się tam znajdowało ?

Ala
@Niki

Podpowiesz ,bo widzę że pracujesz stawkę brutto na cały etat i po ile godzin są zmiany 8 czy 12?

@Ala

Stawka jest godzinowa i jest ona zależna od zajmowanego stanowiska- kasjer-sprzedawca dostaje najnizsza krajowa. Jeśli chodzi o zmiany to minimalnie można mieć 4 godziny dziennie a maksymalnie 12 godzin. Wiec każdego dnia mozna mieć inna liczbę godzin.

Wioleta
@1234

Ooo ciekawe. A to jest opcja elastycznych godzin i pracownik może dowolnie ustalać godziny pracy? Czy raczej to kierownik decyduje, kto i ile danego dnia pracuje? Jest opcja dopasowania grafiku do planu studiów?

@Wioleta

Rossmann zatrudnia na umowę o pracę, więc trzeba wypracować godziny zgodnie z etatem (jest 3 miesięczny okres rozliczeniowy). Teoretycznie można dowolnie ustalić, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Grafik układa kierownik sklepu, więc wszystko zależy od tej osoby

Dziewczyny, jaki okres wypowiedzenia wynosi po roku pracy?

Meon
@Kasia

3 miesiące

@Meon

@Meon - nie wprowadzaj w błąd, zgodnie z prawem pracy pracownik zatrudniony do 6 miesięcy ma 2 tygodnie okresu wypowiedzenia skutkujący na sobotę, od 6 miesięcy do 3 lat, ma miesiąc wypowiedzenia skutkujący na koniec miesiąca kalendarzowego, dopiero po 3 latach ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia skutkujący na koniec miesiąca kalendarzowego i w Rossmann nie jest inaczej...

@Kasia

Najlepiej to sobie sprawdzić w umowie, tam jest przecież napisane wszystko.

W-czuch

Mógłby mi ktoś podać widełki(np. 3000/3500) ile można zarobić pracując w rosmanie w 2023r. Idę na rozmowę o prace i boje się pytania o zarobki nie chce podać złej kwoty.

@W-czuch

Nikt Cię na rozmowie nie będzie pytał ile chcesz zarabiać, bo oni maja swoje stawki godzinowe i każdemu dają tyle samo. Zarobisz najnizsza krajowa na stanowisku kasjer sprzedawca.

@W-czuch

@w-czuch Zależy od miasta. Są też premie obrotowe, więc im większy ruch w sklepie, tym większa wyplata

Pati

Ok ale skoro jak ktoś napisał, że podstawa to najniższa krajowa to nie ma w ogóle podwyżek? W sensie innych niż te ustawowe, kiedy podnoszą najniższą krajową? A co z dodatkami stalowymi - są takowe?

@Pati

Nie ma dodatków stalowych. Pracownik dostaje wynagrodzenie plus premie obrotowa(nie są to wysokie kwoty), chyba ze w danym miesiącu pójdzie na L4(nawet na 1 dzień) to jest pozbawiany tej premii. Reasumując Rossmann nie daje żadnych dodatkowy premii.

Dżana z Dżungli

Pracowałam w Rossmann kilka lat temu. W te wakacje byłam w Niemczech i z ciekawości zaszłam do sklepu Rossmann w Berlinie. Odniosłam wrażenie jakby był tam większy luz. Oczywiście mogło to być tylko wrażenie, natomiast co mnie zdziwiło niezmiernie to ceny w Rossmann w Niemczech są niższe, na przykład cena żelu pod prysznic Isana to 0.55 euro czyli w przeliczeniu 2,4 zeta . We Warszawie 4,7 zł, czyli w Berlinie można kupić 2 żele Isana a we Warszawie tylko jeden. Nakupywalam więcej i teraz mam zapasy , bo bardzo nie lubię przepłacać

Urszula

Pokazało mi trochę ofert na stronie ich, tam gdzie szukam to na sprzedawcę kasjera głównie. W sumie mam doświadczenie, ale nie wiem czy warto tam akurat iść? Nawet w niedziele handlowe każą pracować, chyba że to dobrowolne jest?

@barba
@Urszula

Niedziele nie są dobrowolne, masz wstawioną w grafiku to idziesz, dużo zależy na jakiego kierownika trafisz, z jednym sie dogadasz, z drugim już nie i będzie robił pod górę. Wszystkie te komentarze o pracy ponad siły są prawdziwe; praca głównie 3/4 etatu, ale zapierniczasz jak na całym albo i ponad, a w wypłacie tego nie widać.

@Urszula

@Urszula za niedzielę jest dzień wolny i dodatkowa kasa. U nas biją się o pracującą niedzielę.

Nina

Łgasz.Za soboty i niedzielę jest wyłącznie odbiór w tygodniu.Kasa takie że nie odczujesz.Gdzie się biją o niedzielę?Po co piszesz takie bzdury.?Rossmann to zwykła orka.Sudoku dla kierownika który nie ma z kogo ułożyć grafiku.Już nawet agencje się wypieły.

Natala
@Nina

Czyli praca w weekend jest tak samo płatna, co w tygodniu? To czemu ktoś pisał, że niedziele dodatkowo płatne, komu tu wierzyć? Może to zależy od indywidualnych ustaleń? W ogóle jakie benefity mają tu sprzedawcy, jest jakaś zniżka na produkty?

Odpowiedź
@Natala

Pracownicy maja jakiś drobny dodatek (20-30zl brutto) do pracujących niedziel. Zniżek na produkty nie ma. Jedynie od każdych zakupów, gdzie skanuje się kartę Rossmann odkłada się 5% wydanej kwoty, maksymalnie można odłożyć 25 zł w miesiącu. I oczywiście opieka medyczna, karta multisport. Wiec nic specjalnego.

Magazyn Rossmann

Firma ta to tootalne dno i (usunięte przez administratora) mułu.Nie przychodźcie tu,chyba,że patrzeć na tą głupiznę w zarządzaniu-gdzie rządzi brak sensowności działań,spychologia,kumoterstwo i szukanie naiwnych jeleni(darmowych)którzy zrobią wszystko ,żeby zostać w tym cudownym (usunięte przez administratora).Powiem krótko-omijać to dziadostwo dużym łukiem.Nawet Ukraińcy stąd uciekają jak widzą te standardy pracy.Firma już dawno się stoczyła a teraz robią dobrą minę do złej gry.Udawanie uczciwości tak im wychodzi,że już teraz brakuje im kilkuset pół darmowych rąk do pracy.Wolałbym zbierać puszki na ulicy jak jeszcze raz tam trafić.Uciekłem najszybciej jak się da i nie żałuję tej decyzji.Ostrzegam wszystkich.

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Warszawa

• Jak się pracuje w Rossmann?

Zobacz opinie na temat firmy Rossmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 265.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rossmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 195, z czego 9 to opinie pozytywne, 114 to opinie negatywne, a 72 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rossmann?

Kandydaci do pracy w Rossmann napisali 35 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rossmann
2.1/5 Na podstawie 546 ocen.

Rossmann