Opinie o comarch.pl - Comarch S.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Comarch. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Comarch o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comarch w Kraków

Student

Nie przestraszyłem się opinii o niskich zarobkach, ponieważ dopiero skończyłem studia i bardziej zależało mi na zdobyciu doświadczenia. Niestety firma okazała się reprezentować sobą wszystkie możliwie najgorsze cechy jakie korporacja może posiadać. Na porządku dziennym jest : stres, brak szacunku do pracownika, zrzucanie odpowiedzialności na szeregowych pracowników, kierownicy bez doświadczenia i bez ambicji, totalna dezorganizacja, brak jasno określonych obowiązków, a nawet mobbing. Ponadto: - zatrudnianie prawie wyłącznie osób na studiach/po studiach za najniższe krajowe - rotacja tak duża, że nie nadąża się za tym kto w dziale odchodzi, a kto przychodzi - zwalniają się nawet doświadczone osoby w wieku ok. 40lat, bo dezorganizacja jest przytłaczająca a na podwyżki nie ma co liczyć - w związku z tym nie ma doświadczonych pracowników i nie ma kto szkolić nowych - nowi pracownicy są pozostawiani sami sobie Nie chodzi więc wyłącznie o niskie zarobki. Odradzam wszystkim zatrudnianie się tutaj, niezależnie na jakie stanowisko. Był to największy błąd jaki popełniłem na starcie, więc nie róbcie sobie tego bo można się dobrze zniechęcić do pracy.

Honorata
@Student

Ok czyli jak już ktoś ma większe doświadczenie czyli nie jest już tuz po studiach, to jest zwalniany czy sam odchodzi?

Były Student
@Honorata

@Honorata Bycie zwolnionym z Comarchu to bardzo rzadka sytuacja, trzeba być wybitnie głupim, żeby dostąpić tego zaszczytu. Natomiast wielu ludzi odchodzi z Comarchu, jak tylko skończy studia, bo w innej firmie może pracować w znacznie lepszych warunkach i dostać więcej, szczególnie mając już coś w CV i będąc już dostępnym na pełny etat - w Comarchu obie te rzeczy nie są konieczne, stąd masa studentów bez doświadczenia na 3/5 etatu.

zgadza sie
@Student

jw

Ex
@Honorata

W Comarchu nie zwalnia się chyba, że jakiś kontrakt się posypie albo kryzys czy dużo gorsza koniunktura ogólnie. Wtedy zasada 5% ;-)

Nikt

Każda oferta jest z wymogiem wyższego wykształcenia. Nawet stanowiska juniorskie. Strasznie to krótkowzroczne i naiwne. Wychodzi na to, że nawet ktoś po turystyce może startować, bo ma papierek :) Osoby bez studiów też mogą być bardzo kompetentne i solidne w swojej branży, no ale wy się tam o tym nie dowiecie.

@Nikt

Bez studiow nie bedziesz zadnym solidnym programista. Uczycie sie klepac kod bez sensu na tych bootcampach, a potem na rozmowie o prace dostajecie pytanie z quicksorta, wspolbieznosci albo system design i lezycie i kwiczycie.

@Nikt

Bez studiow IT rzecz jasna, bo w Comarchu wymagamy sensownego wyksztalcenia, takze po turystyce to mozna byc co najwyzej turysta, a nie programista w korporacji ;)

ZiomalAGH

Magister inżynier misiu :-)

Askier
@ZiomalAGH

Ty jakis (usunięte przez administratora) jesteś czy o co ci chodzi? Masz polecenie skonfliktowac ludzi na forum czyś zwykły (usunięte przez administratora)?

@Askier

Nie, wyjasniam wam dlaczego bez studiow IT nie nadajecie sie na programistow i zadna sensowna firma was nie wezmie. Im szybciej zrozumiecie, ze programowanie nie jest dla kazdego (a to wam wmowili wlasciciele bootcampow zeby kasowac na was hajs) to lepiej dla was. Idzicie na kase, do piekarni czy cos.

Askier
@ZiomalAGH

A kto ty cwo .ku jesteś żeby cokolwiek komukolwiek wyjaśniać?sam spier ,.laj na kasę czy do piekarni.

@ZiomalAGH

bzdury wypisujesz z tymi studiami. od okreslania czy ktos sie nadaje czy nie jest rozmowa kwalifikacyjna a nie papierek ze studiow i jesli ktos nie odpowie na pytanie zwiazane z quicksortem to zostaje odrzucony a jesli odpowie to co? a na stanowiska do firm zagranicznych kiedys aplikowales? bo tam dyplom agh czy jakiejkolwiek innej polskiej uczelni jest wart tyle samo co papier na ktorym zostal wydrukowany.

ZiomalComarch
@ZiomalAGH

Jestem po studiach + pracuje tutaj 4 lata i jakbym dostał takie pytania to też poległbym. Powiedz, ile razy w realnej pracy implementowałeś tego quicksorta? Albo chociaż ile razy zmieniałeś domyślną implementacje metody sortującej? Ile razy zmieniałeś algorytm działania GC? Ile razy implementowałeś współbieżne algorytmy? (wrzucenie kolekcji thread-safe albo jakiegoś locka nie liczy sie). Wiadomo, takie pytania może i są fajne, ale nie sprawdzają niczego oprócz umiejętności przeglądnięcia top100 pytań rekrutacyjnych z jakiegoś języka. Jeśli tak wygląda rekrutacja, to szczerze gratuluje i mam nadzieję, że nie pracujemy w tym samym dziale.

@cj

Aplikowałem, jak chodzi o polskie uczelnie to AGH jest akurat bardzo preferowana uczelnia w Google czy innych topowych firmach z USA ;)

@ZiomalAGH

brednie ktore wypisujesz nie zasluguja na odpisywanie ale pisze tylko po to by ostrzec innych by nie podejmowali z toba dyskusji bo albo jestes z hru i probujesz jakos uzasadnic glupia polityke profesora albo celowo starasz sie wywolac burze by zbic nizej komentarze zwiazane z masowymi zwolnieniami pracownikow (lub inne negatywne).

@ZiomalAGH

Nie (usunięte przez administratora)się magistrze XD Wydaje mi się w rekrutacji do większości firm prędzej by wzięli typa bez szkół niż ciebie, bo ewidentnie problem rozdmuchanego ego jak u profesora Comarchowego zawaliło by kryterium umiejętności miękkich pewnie :)

@wtf

Wydaje ci się, akurat niedawno przeszedłem ciężka 4-etapowa rekrutacje do pewnego znanego amerykańskiego startupu, gdzie dyplom mgr z prestiżowej uczelni jaką jest AGH był podstawą żebym wgl został zaproszony. Was po bootcampach jedynie czekają jakieś polskie Januszowe startupy zatrudniające 10 osób na krzyż albo zmiana branży na Call Center. Powodzenia xD

@ZiomalAGH

Nie wiem skąd u Ciebie takie poczucie wyższości i mieszanie z błotem innych, którzy nic Ci złego nie zrobili, za sam fakt, że poszli do bootcampu. Mam kuzyna, który po wieloletniej pracy w korpo, poszedł do krakowskiego bootcampu, rok się szkolił (w tym bootcampie, a potem w domu przysiadł do nauki), a teraz pracuje w HSBC. Inna osoba, która też tam poszła, także znalazła pracę w IT (kuzyn mówił). Da się? Da się, tylko nie trzeba być defetystą i malkontentem.

@PrzedostatniWolnyLogin

Ale HSBC to jakieś słabe podrzędne korpo, także wiesz. Ja tu mówię o firmach pokroju (usunięte przez administratora) Dostań się tam po Bootcampie, gdzie nawet nie wiesz jak napisać podstawowy algorytm sortowania xD

@ZiomalAGH

Mówisz, że to podrzędne korpo? Fakt, to nie jest korpo IT w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale jeden z największych holdingów finansowych na świecie raczej nie nazwałbym podrzędnym korpo. W takim razie, jakie dla Ciebie są korpo na poziomie, a jakie to absolutna topka? Wracając do tematu, wiesz dla kogoś po bootcampie, to nawet takie HSBC to super perspektywa i możliwość rozpoczęcia pracy. Zwłaszcza jak ktoś miał do czynienia z inną pracą w innej branży. Przedtem mój kuzyn zapierniczał od 9 do 21 jako senior project menager (ach angielskie nazwy), co w dłuższej perspektywie, kosztowało go to zdrowie i nerwy. Teraz zarabia więcej, w firmie był może kilka razy, bo pracuje zdalnie i choć ma tam w rozpisce 8h, to wyrabia się w 6h. A doświadczenia może nabrać i w razie czego szukać innego IT.

Bootcamp Developer
@Nikt

To akurat jest plus. Tzn. nie ma co generalizować bo po bootcampach trafiają się fajni ludzie i miernoty i po studiach informatycznych też zdarzają się osoby, które chyba powinny zająć się czymś innym, ale… :D To co się odwala ostatnimi czasy te wszystkie firmy, które zobaczysz otwierając lodówkę… Nagabywanie ludzi, że każdy może być programistą i nabijanie biednych ludzi w butelkę. Najgorsze jest to, że te bootcampy kosztują grube pieniądze a tyle wiedzy można przyswoić wieczorami samemu tylko trzeba być systematycznym. Nie dziwię się, że chcą osoby z wykształceniem wyższym.

Złe opinie są przesadzone

Pracowałem tam 5 lat. Możecie liczyć na wyzysk, traktowanie pracownika jak tanią siłą roboczą, którą można wymienić na inną bez żadnego problemu. Na normalne stawki, zbliżone do rynkowych możecie się nastawiać po 7 latach? Taka polityka firmy i przede wszystkim jego ekscelencji. Zarządzanie i traktowanie w ten sposób ludzi przez górę to największy problem Comarchu. Nawet jak myślą o tym w inny sposób, to smród i zła opinia ciągnie się za Comarchem i to w dalszej perspektywie nie jest pozytywne. Ale póki co, biznes jakoś się kreci, ciekawe co dalej. Jednak ciśnięcie po pracownikach tej firmy, że są jacyś gorsi, to gruba przesada, pracowałem w wielu firmach i trafiałem wszędzie na dobrych i gorszych specjalistów w swojej dziedzinie - Comarch się to nie wyróżnia w żaden sposób. Nikt z moich znajomych nie miał żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Przez beznadziejne zarządzanie roboty jest naprawdę w opór i dość szybko zdobywa się doświadczenie. Na plus można dodać jeszcze fajną i bezstresową atmosferę i ciekawe projekty. Wszystko sprowadza się do jednego, jesteś świeżo po studiach i chcesz coś robić w C#, Java etc. żeby zdobyć expa a finanse nie są dla Ciebie priorytetem to jest to idealna praca dla Ciebie. W innych przypadkach zapomnij.

@Złe opinie są przesadzone

Podaje zarobki jak jeszcze tam pracowałem(rok temu): 9000 brutto, 5 lat doświadczenia. Wiem, wiem, jestem frajerem ale człowiek się zasiedział. Chciałbym podziękować jeszcze całemu zarządowi za docenienie mojej pracy. Teraz mam dosłownie 3.2 razy tyle. Dobranoc.

Confused
@Złe opinie są przesadzone

Pytanko, czy to wyglądało tak że nie chcieli Ci dać podwyżki czy po prostu się zasiedziałeś i nie prosiłeś o więcej?

Pr
@Złe opinie są przesadzone

To i tak miałeś wysoką stawkę jak na comarch. Tutaj po 5 latach ludzie mają gdzieś 6500 brutto.

@Confused

Po pierwsze, to mi powinno się zaproponować większe pieniądze skoro siedzę tam tyle lat, (ogarniam projekty Javie, C# i Pythonie) a nie cisnąć frajera na kasę, bo może się nie zorientuje. Po drugie tak, byłem jakiś czas temu o podwyżkę z 5000 do 9000 i co ciekawe, to nie było takie proste - mój kierownik musiał pytać wyżej, czy ktoś może dostać takie pieniądze xD To dużo mówi o tej firmie.

@Złe opinie są przesadzone

Odgórne zarządzanie i tak niezły przeskok odnośnie zarobków, aż dziw, znając ich, że się zgodzili.

Damian
@PrzedostatniWolnyLogin

Masz racje. 4 tys brutto podwyżki to duży przeskok. Każdemu tyle dają na początek czy dopiero z dużym stażem można się starać?

@Damian

raczej ktos sobie zdal sprawe ze jak odejdzie to przez kwartal nikt nie ogarnie jak dalej ciagnac projekt. nigdy nie spotkalem sie zeby ktos dostal taka podwyzke a kilka lat przepracowalem w tej firmie. zasada jest prosta - 10% bez znaczenia ile zarabiasz. a teraz to chyba można liczyc na zwolnienie w najlepszym przypadku. profesor redukuje personel i jednoczesnie ludzie boja sie przez to zglaszac po podwyzki zeby nie trafic do potencjalnej puli ludzi do zwolnienia. trzeba przyznac chłop ma leb do interesow. ludzie od 3 lat mimo staran nie moga dostac podwyzki a profesor latwa sztuczka sprawil ze beda bali sie zglaszac

@Damian

Wiesz, nie mam zielonego pojęcia (nie siedzę w tym temacie). Branża IT i ich zarobki w porównaniu z resztą śmiertelników, to zupełnie inna liga. Co ja mówię, inny wręcz równoległy Wszechświat. Dla porównania, w szeroko pojętym sektorze administracji (poza IT), słyszałem, że podwyżka 500 zł brutto, to max, jaki ktoś może uzyskać, gdy prosi o podwyżkę. Więc zobacz, jakie rozbieżności są.

@cj

Trochę przesadzone. Profesor redukuje personel, ale chyba w Telco, po tym jak nie wypalił mega kontrakt w Nowej Zelandii (poczytaj ostatnie wpisy tutaj). Reszta sektorów ma się raczej dobrze. Słyszałem, że podczas pandemii był zawieszony proceder, że 5% najgorzej rokujących i osób, które nie wyrabia normy/wyników, musi się pożegnać z firmą. Takie ploteczki.

Nieprawda
@PrzedostatniWolnyLogin

To nie jest prawda, redukuje z różnych sektorów nie tylko z Telco. Jak mu się wystrzeli z pistoletu. Firma po prostu redukuje bo jest w (usunięte przez administratora) finansowo. Nie rekrutujcie się tam, to nie jest firma w której jest bezpiecznie. Sam szukam pracy, po 5 latach w Comarchu.

@PrzedostatniWolnyLogin

jak widzisz sam nie wiesz czy redukcje sa tylko w telco czy w calej firmie. postaw sie w pozycji pracownika ktory tez nie wie a chce isc po podwyzke.

Jasiek
@cj

Zwolnienia są w całej firmie. Mniej kontraktów potrzeba mniej ludzi. W innych sektorach zwalniają najsłabszych. Dobrym dają podwyżki - u nas były w zeszłym tygodniu. Każdy myśli co chce o tym

@Jasiek

jak wysokie podwyzki? z jakiej pensji? fajnie by bylo porownac zarobki w comarchu po podwyzkach z zarobkami u konkurencji.

Tuch
@cj

ja dostalem z 12 do 19 wiec sie da :)

wuzetka
@Tuch

nie slyszalem o podwyzkach ale ich nie wykluczam. natomiast za nic nie uwierze w podwyzke na poziomie 60% w dodatku taka ktora by wyszla z inicjatywy pracodawcy. to nie ta firma :)

@Tuch

Witam HR! Możecie powiedzieć ilu deweloperów z całej puli zarabia choćby te 12 tysięcy procentowo?

tuch
@Tuch

chodzi o stawke godzinowa ?

pop
@tuch

No, podnieśli z 12zł/h na 19zł/h xD Janusz bierze udział w promocji dzięki której jedna godzina dziennie wraca jak bumerang do niego w postaci wydanych 19zł na obiad w OPSO :D Mięsny of course.

@cj

Żeby w ogóle iść do przełożonego i prosić o podwyżkę (wpierw trzeba wybadać, na ile można sobie pozwolić, aby nie przestrzelić), warto mieć jakieś argumenty na poparcie prośby niż tylko dla zasady "bo mi się należy". Jeśli ma się dobre i rzetelne argumenty, a przełożony odmówi podwyżki, warto się rozglądać za czymś innym. W sumie mnie to dziwi, bo większość tutaj wypowiadających się jest z branży IT i raczej nie spotyka się z bezrobocie, a pracę powinni znaleźć dość szybko, więc w ogóle, po co ten młyn wokół Comarchu? Wiadomo jak tam jest z zarobkami. Może dobre na start do CV, a potem szukać dalej jak chce się więcej albo myśli się o większych benefitach.

@Nieprawda

No nie wiem czy są w dołki finansowym, bo się rozwijają (jakoś). Fakt, może być redukcja etatów. Ja słyszałem o Telco, w sumie jak jest się na stanowisku, gdzie sprawdzają efektywność/produktywność, to wiadomo, że nie należy być na samym końcu, bo mogą 'zredukować'.

Zupa Romana

Programista Baz Danych

Ostatnio miałem "przyjemność" uczestniczyć w rekrutacji na programistę baz danych. Zaczęło się standardowo - test umiejętności(z tego co wiem to każde stanowisko programistyczne zaczyna od tego testu), następnie dostałem telefon z krótkim wywiadem, w jakiej placówce chciałbym pracować, oczekiwania finansowe, od kiedy mogę zacząć - standardowe hrowe rozmowy. Podczas właśnie tego telefonu dowiedziałem się, że jeśli będą dalej zainteresowani moją osobą zaproszą mnie na dłuższą HR-OWĄ rozmowę, żebym opowiedział o doświadczeniu i poznał kierownika mojego zespołu. Jakie było moje zdziwienie jak tylko wszedłem na rozmowę, a bez żadnego wstępu zaczęto mnie pytać nie o moje doświadczenie, a o zagadnienia techniczne, nie wywodzące się z mojej dziedziny!! Przypominam aplikowałem na stanowisko programista baz danych, a zaczęto mi zadawać pytania z dziedzin sieci komputerowych, protokołów, komend na linuxie, jak i rejestrów w Windowsie. Kiedy przeszliśmy wreszcie do pytań z dziedziny SQL oraz pisania kodu, "wielcy" kierownicy zaczęli się czepiać o każde słowo. Mimo podania poprawnej definicji na początku, z którą się nie zgodzili, tak obchodzili temat żeby na koniec pouczyć mnie, że nic nie umiem i powiedzieć słowo w słowo to co ja odpowiedziałem jako pierwsze - takich sytuacji było dużo więcej, a musze zaznaczyć, że mam spore doświadczenie w bazach, więc takie pytania nie stanowią dla mnie problemu. Ogólnie cała "rozmowa kwalifikacyjna", jeśli można ją tak nazwać to był pokaz dwóch wielkich kierowników, którzy znęcali się nad kandydatem.

Protokoły TLS, HTTP, komendy na systemie Linux (te podstawowe jak i bardziej zaawansowane), rejestry i dziennik zdarzeń w Windowsie. Bazy danych: Kilka kwerend do napisania w SQL do wyświetlonej przez nich bazy, DELETE vs TRUNCATE, transakcje i jeszcze jakieś były (najlepiej wyszukać "SQL rozmowa kwalifikacyjna pytania" i większość powinna być)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
JeszczeComarch

Zwolnienia, zwolnienia i zwolnienia, to chyba aktualnie motto tej firmy.

tajemnica
@JeszczeComarch

zwalniają oficjalnie z uwagi na redukcję etatów, prawdziwego powodu nie podadzą .....

Greek
@tajemnica

proste mniej zamowien w portfelu, wszystko w prognozach zwalnia, wiec jak w takich kryzysach kiedyś było pyk 5% out. Tylko ze jest pewien problem Ci ludzie zostana na rynku b.szybko wchłonięci

@Greek

Ciekawe kto ich wchłonie jak w innych firmach też wywalają. Zaraz się domorosli programiści przekonają, że także w tej branży można wylecieć i zostać z ręką w nocniku.

KoszmarnyKarolek
@ZiomalAGH

Chłopie - masz chyba jakiś problem ze sobą albo robisz tutaj jakiś dziwny szum aby odwrócić uwagę od problemu związanego z aktualną liczbą zwolnień w Comarch. Już zaczailiśmy - skończyłeś AGH - czujesz się lepszy od ludzi którzy nie skończyli studiów. Myślę, że to jednak Ty się kiedyś przekonasz, że w branży liczy się doświadczenie i wiedza a nie papierek - takie podejście, że liczą się tylko studia i tytuł to chyba króluje głównie w tej firmie - głównie dzięki Januszowi który ma takie widzimisię i przegląda CV. Tylko musisz wyjść poza Comarch - zobaczysz, że lata 2000 się skończyły i nieco inaczej wygląda rynek pracownika niż Ci się wydaje zza biurka w Comarchu (lub może spod biurka w Twoim przypadku).

GrażynaIT
@ZiomalAGH

To chyba jakaś pomyłka, bo nie ma zwolnień na rynku IT poza Comarchem. Więc rynek wchłania jak gąbka. Odpowiedź HRów tylko pokazuje jak małe rozeznanie ma w rynku IT. Zwolnili mojego kolegę, który był seniorem w zespołem. To było tydzień temu, dzisiaj ma już pracę. Więc odważne stwierdzenie, że rynek nie wchłonie.

ha ha ha
@ZiomalAGH

ciekawe w których firmach wywalają? Właśnie niedawno zmieniałem pracę i dostałem 4 różne oferty za 3x większą kasę niż w Comarchu. Jak ktoś ma kilkuletnie doświadczenie nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Więc proszą i dają Ci więcej hajsu niż chciałeś, żebyś tylko do nich przyszedł. OK ale czekam na odpowiedź, które firmy wywalają programistów xD

jasio
@KoszmarnyKarolek

generalnie w wielu firmach co maja ekspozycje tylko na EU zaczyna byc krucho w prognozach, dotknie to tez IT. W ecommerce widać średni spadek koszyka zamówień, firma które maj tylko EU zaczna ograniczać działania inwestycyjne. Jak ktoś z IT ma zmieniac pracę to najbezpieczniej jakiś nie polski bank i firmy z ekspozycja przychodów poza EU. Także idzie 7 lat chudych.

o co chodzi ze zwolnieniami?

Ktoś wie o co chodzi? Podobno jakiś duży przetarg nie wypalił. Oczywiście w samym Comarchu nikt nic nie wie i o niczym nie słyszał.

HubertW

Ile zarabia Konsultant ds. Wdrożeń w Telco z kilku letnim doświadczeniem? Da się dobić do 12-15k brutto? Konkurencja proponuje takie stawki.

@HubertW

Nie wiem czym dokładnie zajmuje się osoba na tym stanowisku ale deweloperzy rzadko lub wręcz bardzo rzadko przekraczają pułap 10-12k. Wnioski wyciągnij sam. Dodatkowo lecą teraz masowe zwolnienia więc aplikowanie jest dość ryzykowne.

Stary
@HubertW

Na start Raczej nie, chociaż nie znam tego sektora

wahadło foucaulta

Czytam komentarze i do niechlubnych "Złotych Malin" mogę dołożyć nieudolność kadr/HR. Można sobie zgłaszać mobbing czy nieodpowiednie zachowania przełożonych. Taka sprawa sprawnie zostaje zamieciona pod dywan (oczywiście we współdziałaniu z kierownictwem i w pełnej wiedzy szefa sektora) a delikwent kończy tak jak można się domyślić

Czy w tej firmie można dostać pracę mając wykształcenie wyższe (nietechniczne), czy z automatu takie CV są wyrzucane? PS. Wszystkie wymagania spełnione. Niestety wykształcenie wyższe jest, ale nietechniczne i kandydatura odrzucona :)

byly

Jego ekscelencja patoprofesor prezes doktor habilitowany magister inżynier 'Nie żryj mięsa' notorycznie odrzuca CV nie tylko z kierunków które mu się nie podobają, ale też z automatu odrzuca CV z uczelni które mu się nie podobają.

Hania

Bez studiów w IT żaden z Ciebie programista nie będzie. Prof doskonale o tym wie i tylko kończy męczarnie takich domorosłych programmerow, odrzucając takie kandydatury :D

@Hania

Co za bzdury wypisujesz. To że profesor żyje w uczelnianej bańce i myśli że tylko po studiach można mieć jakąś wiedzę z programowania to nie znaczy że ma rację.

@Hania

Będzie, będzie. Mój kuzyn tak zrobił, teraz pracuje w HSBC. Nie papierek, a umiejętności są najważniejsze.

Chyba każdy kto tutaj pisze chce wylać swoje żale i smutki. Prawdą jest jednak, że można w Comarchu spotkac wyśmienitych specjalistów, którzy zarabiają godziwe pieniądze. Inaczej firma dawno by upadła. Sam znam kilku. Znam też ich wynagrodzenia, które oscylują wokół średnich stawek za podobne stanowiska i doświadczenie. Można? Można. Radzę więc nie sugerować się złymi opiniami, bo czasem mam wrażenie że piszą tu tylko ludzie którzy mają żal o coś. Specjaliści IT nie maja zwykle problemów ze znalezieniem pracy, więc jakby było źle to by dawno uciekli.

@pracownik

tak niewatpliwie jest. Tutaj chodzi o to ze powoli zmienia sie czas na bylo.

m
@były pracownik

zwolnienia obejmują tylko kadrę zarządzająca czy techniczne stanowiska również?

@m

Techniczne stanowiska także

Ser
@m

O zwolnieniach słychać, ale głównie w Telco. co za kontrakt upadł? Jak to mawiają nie ma kontraktu nie ma pracy. Przerabiałem to też w Sabre, gdy nie odnawiali umów na początku pandemi.

Jasio
@Ser

ten najwiekszy w historii co mial dac prace na 10 lat w NZ.

Telco
@Jasio

Możesz powiedzieć coś więcej o tym kontrakcie?

Jasio
@Telco

Niestety nie, już tam nie pracuje, chce jeść mięso to trzebabylo zmienić jadlodawce ptfu pracodawcę.

KoszmarnyKarolek
@Telco

Kontakt z Vodafone w Nowej Zelandii na 300 mln.

Telco
@KoszmarnyKarolek

Dzięki za info, tak właśnie myślałem. Jak rok temu we wrześniu się zwalniałem, to już wtedy ludzie mówili, że ten projekt nie wypali. Jak widać długo udawało się to ukrywać przed klientem. Pewnie kierownicy też srali pod siebie i zwlekali do ostatniej chwili, by profesor był przekonany, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Greek
@Telco

Teraz bedzie wybrzeze kosci sloniowej, ciekawe ktos zgodzi sie na wyjazd wdrozenowy :) moze byc ciekawie.

Szymon

trzeba byc frajerem zeby godzic sie na tak niskie zarobki i na to ze prezes psychol decyduje kpgo zatrudnic w tak duzej firmie nie szef zespolu jak rozumiem placicie za parking obok firmy jeszcze?

ZwolennikProfesora
@Szymon

Boli cie, bo nie masz studiow z IT i cie na programiste nie wzieli czy co? xD

Szymon
@ZwolennikProfesora

Jest mi wstyd ze ludzie sie godza na takie ponizanie w Polsce przez prezesa z kompleksami

@ZwolennikProfesora

Nie odpowiadać na wpisy tego pana @ZwolennikProfesora tak samo jak gdzie indziej. To pracownik HR-u próbuje zbić komentarze nt. zwolnień i (usunięte przez administratora) profesora niżej.

Krzychu

zenada prezes zakazacl wam jesc m8esa i sie na to zgadzacie

Krzysiek

Musicie doprowadzic do dymisji prezesa pracownicy. Zarobki maja byc wyzsze, ma byc multisport, maja byc szkolenia, to szef zespolu madecydowac kogo zatrudnic, zlikwidowac dyskryminacje zatrudnienie wedlug tego kto jaka uczelnie ukonczyl.

prac
@Krzysiek

Przyjdzie nowy prezes, ale kto? Syn czy córka?

Tuch
@prac

hmm raczej bedzie Com wchłoniety przez jakas firme. Dzieci ponoc sie nie nadaja do prowadzenia firmy w takiej skali.

jano
@Tuch

ojciec też się nie nadawał ;)

Ostra21

Co do zwolnień - to w sumie dobrze, że ode mnie z zespołu wywalają PMa, któremu trzeba było 5 razy powtarzać pewne rzeczy, bo on nie pamiętał albo w ogóle nie ogarniał podstaw technicznych, a rzekomo miał wcześniej ponad 10 lat doświadczenia jak o programista. W końcu trzeba się pozbyć miernot i zacząć opłacać sensownie ludzi, bo daleko nie zajedziemy.

Jagoda

Zaczęli zwalniać na potęgę. Nie ma reguły z jakich działów, z każdego po trochu. Nikt nie wie co się dzieje. Nie rekrutujcie się tu teraz, bo to bez sensu. Mało bezpieczna firma. Kluczowi pracownicy mojego sektora odchodzą.

Firma ma problem z znalezieniem klientów i zleceniami na przyszły rok. Aktualnie są zwolnienia. Nie najlepszy czas na aplikowanie.

Wójt z Pcimia
@Tomek

Prosze o wiecej informacji

dev_ops_tel
@Tomek

Potwierdzam , wiele(kilkadziesiąt)osób tylko z Telco.

Chłopak z Baraków
@Wójt z Pcimia

Podobno duża firma z miejsca gdzie ludzie chodzą na spacer z kangurami ale nie jest to Australia, wycofała się. Kiedy jeszcze tam pracowałem głośno o tym było.

Były pomocnik
@Chłopak z Baraków

Ojej, a tak było głośno w ub. roku o tym super kontrakcie w państwie wyspiarskim :O Milionowe zyski miały być i w ogóle cud miód na Czyżynach.

Chłopak z Baraków
@Były pomocnik

Roboty miało być na 10 lat a kontrakt na kilkaset mln zł (300). Ciekawe ciekawe

Maxonkrk

Witam Czy w Comarch można liczyć na 13 wypłatę i premie kwartalne?

RAF
@Maxonkrk

Ha ha ha. Ale mnie rozbawiłeś. Umiesz liczyć licz na siebie a nie na COMARCH. Tam nic poza tym co się zobowiązali na umowie nie dostaniesz. Żadnych 13-tek, 14,-tek, na premie jest zła koniunktura, na karpiowe też nie licz.

Tak
@Maxonkrk

Premie wypłacają co kwartał. Przynajmniej tak jest w sektorze erp.

jasio

Moje spostrzeżenia jako były wieloletni pracownik. in plus: Idealne środowisko dla studentów łączących pracę ze studiami na zdobycie doświadczenia dość szybko. Podejście start-upowe in minus: misz-masz w wytwarzaniu, generalnie zbierani są klienci odrzucani przez poważnych dostawców. Z jednej strony ciekawe wyzwanie z drugiej coraz trudniej utrzymać produkt. Model sprzed lat robimy wszystko co sprzedamy zaczyna obecnie być patrzeć w świetlany rozwój firmy. Niepewność co do dalszych losów firmy, JF ma już 70 lat a próba przekazania firmy dzieciom spełzła na niczym. Najbliżej wobec powyższego firma by przetrwać przekształci się w outsourcing. Co do kompetencji technicznych oceniam ponad przeciętnie, model rekrutacji i selekcji się sprawdza przynajmniej w telco.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to właśnie przedsiębiorstwo Comarch rekrutuje na stanowisko Programista IOS. Może ktoś planuje aplikować?

??? Widze że stażystów nawet biorą do HR i Rekrutacji? :D

Janek

Musicie doprowadzic pracoenicy do dymisji prezesa wyzyskiwacza

Danuta
@Janek

Wyzyskiwacza? Chodzi o słabe wypłaty?

Zostaw merytoryczną opinię o Comarch - Kraków

• Jak się pracuje w Comarch?

Zobacz opinie na temat firmy Comarch tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 368.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comarch?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 235, z czego 34 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Comarch?

Kandydaci do pracy w Comarch napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Comarch