Alfavox Sp. z o.o.

Bielsko-Biała

Opinie o Alfavox Sp. z o.o.

Maja

Wszyscy piszecie o tych niespodziewanych zwolnieniach. Czemu one są? Czy firma ma jakiś kryzys, że w takiej ilości zwalnia swoich pracowników? Czy może Ci pracownicy się nie sprawdzali i dlatego zostali z dnia na dzień zwolnieni? Czy osoby zwolnione z firmy Alfavox były zatrudnione na umowę zlecenie?

anonymous

To jest napisane poniżej o "masowym zwolnieniu" jest prawdą. Każda firma ma prawo zwalniać i zatrudniać pracowników, to normalne. Nienormalne jest jednak to w jakiej formie odbywa się to w Alfavox. Zero wcześniejszej informacji, po prostu dowiadujesz się na koniec dnia, że od jutra nie pracujesz. Dziwna polityka, z perspektywy firmy nieopłacalna. Każda firma chce mieć u siebie dobrych fachowców, tyle że z takim podejściem do pracownika ciężko by chciał tam ktokolwiek pracować. Na plus spoko ludzie, mowa o szarych pracownikach. Tutaj ciężko się przyczepić.

csm

Nie polecam. Z perspektywy czasu jedyną pozytywną rzeczą jaką mogę powiedzieć to jest doświadczenie które tam zdobyłem. Słowa Michała w wywiadzie do którego link się przewija wyżej pozostają w warstwie jedynie słów. W firmach w ktorych przed i po alfavox pracowalem dużo bardziej ceni się pracowników i lepiej się ich nagradza. Potwierdzam również, że praca po godzinach to standard, to że zanie nie płacą. Również, wbrew wcześniejszym ustaleniom, pracownikom zatrudnionym na kontrakcie ciężko uzyskać dni wolne/urlop. Od osób z którymi mam kontakt pracujących jeszcze w alfavox wiem, są duże niespodziewane zwolnienia, niesygnalizowane wcześniej zainteresowanym i rzeczywiście na koniec dnia.

csm

Flakonik

Pracuję w firmie już dość długo i nie rozumiem dlaczego niektórzy piszą takie bzdury na forum, Alfavox to spoko firm!!

Maja

@łukasz możesz powiedzieć o procesie rekrutacji? Na jakie stanowisko aplikowałeś? Na co należy się przygotować przed rozmową kwalifikacyjną? Jakie padały mniej więcej pytania od rekrutera? Takie dodatkowe informacje będą bardzo pomocne dla innych starających się o pracę w Alfavox.

łukasz

Przeszedłem proces rekrutacji i był on dosyć uczciwy, pierwsze rozmowa telefoniczna techniczna, później zadanie do rozwiązania w rozsądnym terminie. Niestety mnie się nie udało ale ogólnie plus dla firmy za danie szansy.

Algebra

404 oceny na poziomie dwojki.

Maja

Czy ktoś ma podobną opinię o rekrutacji w Alfavox Sp. z o.o. jak @Były świażek? Czy zawsze tak wygląda rozmowa? Myślę, że potwierdzenie tych informacji powinno znaleźć się na tym wątku.

Były świażek

Byłem na rekrutacji, niestety poziom firmy jak i wiedzę przeprowadzającego rozmowę oceniam na mega niski. Gdybym wiedział jak ta wygląda w rzeczywistości nie marnowałbym swojego cennego czasu - niestety Pani przeprowadzająca rozmowę z HR do końca skrywała nazwę firmy tak bym nie miał czasu bliżej się jej przyjrzeć i jej opiniom - po czym po godzinie 18.00 zadzwoniła do mnie aby zaprosić mnie na rozmowę w kolejnym dniu - początkowo myślałem że to przez brak wychowania ale potem zrozumiałem iż było to celowe działanie abym w porę nie zorientował się w jakie g0wno wdepuję. Na rozmowie byłem jeszcze jak byli w starym budynku na zadupie - budynek był obskurny zarówno od zewnątrz jak i w środku. Nie wiem jak wygląda to teraz więc się nie wypowiadam. Śmieszny Pan zadawał śmieszne pytania typu co to jest DNS, cron itd a gdy wchodziliśmy w szczegóły wyraźnie widać było brak kompetencji wiedzy ( np nie wiedział o czym mówie jeśli chodzi o sesję rekordu SOA a braku synchronizacji serwera DNS z PDC emulatorem czyli tzw dynamic timestamp w asynchronicznym działaniu DNS ). Nie mówiąc już o tym że pojęcie o skryptowaniu wielowątkowym. Koleś pomimo iż był zagięty i lekko przerażony z kim rozmawia to jeszcze i tak na sam koniec kazał wykonać w domu jakiś durny projekt prostej centralki asterixa na linuxie i ZROBIĆ prezentację . Odnośnie pytania o możliwości finansowe firmy dawał wymijającą odpowiedź że wszystko będzie ustalane po przeprowadzeniu prezentacji. Żenua na maxa. Praca może dobra dla pseudo informatyków po Akademi Tańca i Humoru ( ATH) w BB. Dla coś potrafiących szkoda czasu.

Konstanty

Odnoszę wrażenie, że niektóre opinie są mocno inspirowane przez konkurencję.! Alfavox działa w branży w której powstaje wiele nowych firm i każdy walczy o klienta

Maja

Czy ktoś z pracowników mógłby się odnieść do wywiadu z pracodawcą: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,878439,wywiad-michal-gora? Czy zawarte tam informacje pokrywają się z prawdą? Firma Alfavox szuka nowych pracowników, więc to ważne (https://www.alfavox.pl/praca).

Czy jesteście przekonani, że nie można napisać nic pozytywnego? Może w Alfavox-ie nie wszystko jest doskonałe ale sami piszecie , że zakupili nowe dyski ssd. Nie każdego stać od początku na wszystko?

Teacher

Gór...nik
@Teacher 02.09.2017 12:01
400 ocen na poziomie dwójki, to nie wymaga komentarza.

Z tymi dyskami SSD to nie jest tak jak z biedaszybami we Wałbrzychu...

Gór...nik
@Teacher 02.09.2017 12:01
400 ocen na poziomie dwójki, to nie wymaga komentarza.

Z tymi dyskami SSD to nie jest tak jak z biedaszybami we Wałbrzychu...

Filip

Czyżby Alfavox nie miał zupełnie nowych ofert pracy?

uciekinier
@Filip 24.08.2017 23:12
Czyżby Alfavox nie miał zupełnie nowych ofert pracy?

Przyjmują na każde stanowisko pracy bo każdy kto może ucieka stąd tak szybko jak to tylko możliwe.

Bimbaj

Jak tam wygląda codzienna praca jako Inżynier wsparcia?

antek

Najwiecej o Alfavoxie mowi fakt, ze firma dzialajaca w branzy IT dopiero w 2017 roku kupuje wszystkim pracownikom dyski ssd. Zarzadzanie w tej firmie jest zalosne. Omijajcie ta firme szerokim lukiem!!!

M

@Poldek Przecież masz na ich stronie wywieszone oferty pracy. Jeżeli tego nie potrafisz znaleźć to idealnie się tam nadajesz.

Poldek

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy Alfavox nie ma zupełnie nowych ofert pracy? Mam zamiar aplikować.

Nick

Pracownika można motywować na dwa sposoby - dać mu możliwości, wspierać jego rozwój, traktować uczciwie albo wycisnąć jak cytrynę. Alfavox jest niestety zdecydowanie z tych drugich - niepoważne traktowanie pracowników, dziwne gierki, przede wszystkim oszukiwanie pracowników są tutaj na porządku dziennym. Najgorsze, że dotyczy to programistów. Zdecydowanie odradzam!

Filip

Jak się pracuje w firmie? Jaka jest atmosfera? Czekam na telefon w sprawie rozmowy.O co chodzi z tymi kilometrówkami? Czyżby chodziło o samochody służbowe?

Baden

Czy Alfavox ma jakieś nowe oferty pracy? Nie mogę nic znaleźć a chciałabym tu pracować, tym bardziej że są dobrzy.

Maja

@Ukr a Ty jak oceniasz Alfavox Sp. z o.o. jako pracodawcę? Mógłbyś o tym powiedzieć coś więcej? Takie informacje mogą być cenne dla osób, które zastanawiają się właśnie nad podjęciem w tej firmie pracy.

Flakon

Czy jest tak źle, że nie można napisać pozytywnej informacji o firmie? Jak człowiek chce to zawsze znajdzie coś niekorzystnego i zrobi z tego aferę!!!

Flakon

Ukr
@Flakon 20.06.2017 11:47
Słyszałem sporo dobrego o Alfavox-ie i myślę, że niektóre osoby mają satysfakcję jak kogoś przedstawia w złym świetle....

a uszy myłeś?

Ciekawski

Czy coś się zmieniło odnośnie warunków pracy bo od jakiegoś czasu brak wpisów skarżących się na takowo złe ? Czy dalej poszukujecie jedynie na pełny etat czy może w końcu zmieniliście nastawienia z braku osób chętnych i szukacie kogoś na np. pół etatu ?

Maja

@BYŁYco sprawia, że tak twierdzisz? Nie zgadzasz się z opiniami jakie są zamieszczane na wątku? Bardzo chętnie usłyszymy również to jakim pracodawcą jest Alfavox z Twojej perspektywy.

BYŁY

FAŁSZ WSZĘDZIE

Maja

Obecnie firma poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty ds. handlowych. Pracujesz w Alfavox? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego, jak wygląda praca na tym stanowisku.

Fiona

Czy z całą pewnością nie da się powiedzieć o firmie coś dobrego? Chyba niektóre wypowiedzi są bardzo przesadzone! Czasami swoje wady przerzucamy na innych!

Ukr
@Fiona 07.05.2017 09:54

Najlepsze w tej firmie jest to, że można ją zmienić i zawsze ta zmiana będzie na lepsze.

Lola

Były_pracownik
@Lola 02.05.2017 23:13
Wszędzie bywa lepiej i gorzej ale pracownicy związani z firmą przykładają się do pracy a nie wypisują bzdury....

W przypadku normalnych firm może i owszem, ale nie w przypadku patologii...

YODA

TAK WSPANIAŁA FIRMA ŻE WSZYSCY ODCHODZĄ GDYŻ GODNI JEJ NIE SĄ !.

Luidzi

Alfavox nie ominął hejt. Firmy takie zatrudniają ludzi wykształconych z otwartym umysłem i niestety chyba nie wszyscy mają takie głowy. Swoje braki przerzucają na firmę.

Ukrainec
@Luidzi 31.03.2017 12:05

To nie hejt. Tak wygląda prawda o tej firmie.

Święty nad świętymi

No cześć Pysiu, co tam u Ciebie Marcinie słychać ?

Marcin Pysz - Kierownik Działu Wsparcia Informatyc

Dzień dobry, @Zainteresowany interesant Na chwilę obecną poszukujemy jedynie osób na pełen etat. W związku z powiększającą się bazą klientów i nowymi projektami, które prowadzimy obecnie taki model zatrudnienia jest dla obu stron - pracowników jak i firmy najbardziej odpowiedni. Ale dziękuję za zainteresowanie współpracą z naszą firmą. Zapraszam do kontaktu w przypadku Pana dostępności w pełnym wymiarze godzin.

Zainteresowany interesant
@Marcin Pysz - Kierownik Działu Wsparcia Informatyc 22.03.2017 11:20

Panie Marcinie, dziękuję za informacje. Tak jak pisałem wcześniej interesuje mnie uzupełnienie wolnego czasu - w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać obecnego stanowiska ( jak pisałem wcześniej jestem administratorem środowisk HA DataCenter ) gdzie z pewnością mogę bardziej się realizować i rozwijać w interesującym mnie zakresie administracji IT. Jeżeli jednak zmienią Państwo zdanie - a patrząc iż prowadzicie Państwo rekrutację od ponad 2 lat oraz wysuwając wnioski na podstawie tutejszych komentarzy o braku osób i dużej rotacji, jest na to ogromna szansa - proszę o informację.

Zainteresowany interesant

A czy jest możliwość na wsparciu pracy na niepełny etat np. 2/3 dni w tygodniu od godziny 8 ? Obecnie pracuje jako 2 dni w tygodniu na rano oraz na pełny etat na noc ( monitoring i zarządzanie środowisk typu HA ) - czy ktoś się orientuje czy alfavox byłby zainteresowany podjęciem współpracy na takich warunkach ?

Jerzy
@Zainteresowany interesant 20.03.2017 07:30

szukamy wolontariuszy na pełen etat ale i Twoją ofertę rozpatrzymy. Mamy nadzieję, że masz poniższe cechy: - przyznajesz się łatwo do błędu - uwielbiasz swoją pracę do bólu - lubisz brać odpowiedzialność za błędy kolegów - potrafisz się poświęcać - praca/wolontariat jest dla Ciebie najważniejsza - wiesz, że kierownik ma zawsze racje to zapraszamy do Naszego Zespołu

Maja

@ofensywa a Ty pracujesz w firmie? Chętnie usłyszymy Twoją opinię na temat warunków pracy.

Raper

Bo w tym kraju A..., chcą Cię zrobić w Ch..

ofensywa
@Raper 09.03.2017 04:56
Bo w tym kraju A..., chcą Cię zrobić w Ch..

Tak, wiem, ze w tym kraju A... chca ludzi z robic w Ch... to akurat nic nowego. balagan jest wszedzie, nieudacznicy zawsze znajda sobie kozla ofiarnego bo sami nie potrafi zadbac o atmosfere, tylko wysluguja sie kims. nie umieja nawet zwolnic, jendrus i macko np. zadzwonili do znajomego czy pracy nie ma dla kobiety ktorej chcieli sie pozbyc. debile, co zrobic.

Maja

@kandydat zastanawiasz się nad aplikacją do firmy? Na stronie internetowej Alfavox Sp. z o.o. znajdziesz informacje o aktualnych ofertach pracy: https://www.alfavox.pl/praca

Maja

Członek Zarządu Alfavox Sp. z o.o. opowiedział dla naszego portalu na kilka pytań. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,878439,wywiad-michal-gora Zachęcam do zapoznania się z wywiadem oraz podzielenia się wrażeniami po jego lekturze. Która z informacji najbardziej Cię zaciekawiła?

kandydat
@Maja 27.02.2017 16:23

Najbardziej zaciekawiły mnie te informację powyżej Twojego postu. Szczególną uwagę przykuł ten o PIP.

stx
@Maja 27.02.2017 16:23

"Pracujemy w oparciu o metodykę SCRUM" > Scrum (nie SCRUM) nie jest metodyką.

Inspektor

Sprawa nadaję się do zgłoszenia do PIP : -nadgodziny za friko ku -jeźdżenie swoimi autami na delegacje za zaniżoną kilometrówkę

Filipek

Świetna firma ale tylko dla pracowitych ludzi sa miejsca.

futures
@Xiaoliu 10.07.2017 09:49
Kilometrowka jest pełno płatna. Samochodem swoim nie jeździmy bo są służbowe. Wszyscy mają płatne nadgodziny poza Project Manag...

Dlaczego PM-y nie mają płatnych nadgodzin?

mario
@futures 16.07.2017 21:52
Dlaczego PM-y nie mają płatnych nadgodzin?

"Dlaczego PM-y nie mają płatnych nadgodzin?" Może to kara za to, że źle organizują pracę sobie i innym :D

M

Dobre złudne wrażenie to ich specjalizacja :-) Jak nie wierzysz to sprawdź sama, ale tutaj chcemy ludziom oszczędzić czas i nerwy.

Blondi

Witam ja z rozmowy kwalifikacyjnej jestem zadowolona. Przerażają mnie te Wasze opinie i Firmie....

Fleksik

Mam pytanie czy Alfavox prowadzi aktualnie rekrutacje ? i jakich ludzi potrzebują? Z góry dziekuję.

@Fleksik 21.02.2017 10:05

Fleksik - Alfavox prowadzi rekrutację.

Były_pracownik
@Fleksik 21.02.2017 10:05

alfavox prowadzi permanentną rekrutację. W końcu mega rotacja zobowiązuje.

Testerka

Sama sprawdzę jak jest. Opinie niekoniecznie zawsze muszą być prawdziwe.

Filip

Jak się chce komuś dokopać to zawsze się uda. Najlepiej sprawdzić samemu firmę a na rozmowie pytać o wszystko

Testerka

Witam. Czy ktoś może się sensownie wypowiedzieć? Jest aż taka lipa w tej firmie? Mam na dniach rozmowę sprawie pracy na stanowisko tester oprogramowania. Chce zaczerpnąć "trzeźwych" opinii.

do tereski
@Testerka 13.02.2017 22:12

Tereska zatem przeczytaj te opinie, odpowiedź sobie na pytanie czy są trzezwe a zatem czy tu znajdziesz trzezwe.

Fantastyczny Zdzislaw

Fantastyczna firma - zwłaszcza dział serwisu - równie fantastyczna jak pan kierownik . POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cynizmu nie szukać.

Napoleon Bonaparte

Przybyłem, zobaczyłem i spi3r0liłem. TRAGEDIA !

Zostaw opinię o Alfavox Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Alfavox Sp. z o.o.